Zwemkampioenschappen voor Junioren STADSNIEUWS Vermoedelijk wordt het werk Maandag hervat G. G. VEENENDAAL De moeilijkheden bij de Werkverschaffing Hollend paard was niet te houden Wat gij niet wilt.... Burgelijke Stand In het Sportfondsen- bad V er eenigingsgelden verduisterd Clubkas gebruikt om familie te steunen 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG IS NOVEMBER 1940 Onze thans ook verduisterde zaak is GEOPEND van 8.30 u. v.m. tot 7 u. n.m. Alleen 's Zaterdags tot 8 uur n.m. BOEKHANDEL Langestraat 33 Telel. 3232 Vraagt gratis prospectus. f^j Üq&nda T""\ E moeilijkheden met de Amster- damsche te werk gestelden in het district Utrecht onder de ge meenten Leusden eh Hoogland zijn nog niet tof een oplossing gekomen. De werkzaamheden werden nog niet hervat en besprekingen met de over heid zijn nog steeds gaande, aldus lezen wij in De Telegraaf. Vrijdag ƒ.1. heeft het eerste contact over deze aangelegenheid plaats gehad tussdhen den Rijksdienst voor de Werkverruiming en de normale commissies uit de drie vakvereeni- gingen. Deze besprekingen zijn la ter voortgezet en het is thans te ver wachten, dat zeer spoedig een beslis sing zal worden genomen. De bezwaren van de arbeiders werden, na een ietwat roerige week, zooals van zelf spreekt gevolgd door ontevreden heid bij de vrouwen der te werkgestel- den. Immers, nu er zoo veel gepraat, en zoo weinig gewerkt was. bedroeg het weekloon vaak niet meer dan een paar gulden, waarmee het onmogelijk was om rond te komen. Verwacht wordt, dat een regeling wordt getroffen waarbij aan de redelijke verlangens van de arbeiders wordt te gemoet gekomen, terwijl t.a.v. van de zgn. meeloopers vermoedelijk tot. een tegemoetkoming zal worden besloten voor wat het over de vorige week ge derfde loon aangaat. Het ligt dan in de bedoeling, dat de arbeiders a.s. Maan dag we'er aan hcj werk gaan.' In afwachting van het resultaat van het overleg met de overheid, besloten de arbeiders Woensdagmiddag op het pleintje in den Zandhoek bij de Bikkers- gracht. te Amsterdam, bijeen te komen waar men den toestand-wilde bespre ken. Voor deze openlucht-vergadering was bij de autoriteiten geen vergunning aangevraagd, wat tegenwoordig nood zakelijk is. Toen dan ook een paar honderd man omstreeks vier uur aanwezig was, ver scheen een afdeeling politie, onder be vel van enkele brigadiers, die mededeel den, dat de bijeenkomst niet kon wor den toegestaan en verboden was. De politie verzocht, den mannen uiteen te gaan. Hieraan voldeed men niet, waar op de politie van gummistok en sabel gebruik maakte, en de stakers uiteen dreef. Er werden enkele klappen uitge deeld en men ging in verschillende rich tingen huiswaarts. Later kwam men plotseling op den Haarlemmerdijk weer bijeen, blijkbaar met het doel om op een andere plaats te vergaderen. De politie voerde op nieuw een charge uit waarbij door de brigadiers enkele waarschuwingsschoten werden gelost. Dit bracht er den schrik in. De stakers vonden het hierna blijk baar verstandiger zoo snel mogelijk naar huis terug te keeren. Met incident ver oorzaakte in deze drukke volksbuurt zoo- als begrijpelijk eenige consternatie. Biggetjes wilden er van door OINDS de paardentractie weer in U eere gekomen is. kan men van tijd tot tiid nog eens de waarschuwing „paard op hol" vernemen. Ook van morgen is er in onze stad weer een viervoeter op eigen gelegenheid van door gegaan. Het was een lange af- standslooper, een paard, dat met een uitstapje van een paar honderd meter niet tevreden was, doch het in de kilo meters zocht 'Het liep bijkans de gansche Lange straat door. links en rechts langs auto's, wielrijders en op zij sprin gende wandelaars rennende. In het karretje, dat er achter gespannen was, bevonden zich een paar biggetjes, waarvan er een of twee in de Lange straat terecht kwamen om daar po gingen aan te wenden, tusschen de beenen van voorbijgangers door ie kruipen, hetgeen niet mocht geluk ken. In plaats daarvan werden de knorrende diertjes letterlijk bii den staart gepakt om weer veilig opgebor gen te worden. De voerman zag. nadat het span mina de heele Langestraat achter zich had. eindelijk kans om op den bega- nen grond te komen, waarlni hü een der wielen over het lichaam kreeg. Lichamelijk letsel liep hii bij deze ma noeuvre merkwaardigerwijs niet op. Zonder voerman holde het paard verder. Men mag van geluk spreken, dat het verkeerssignaal bij de Var- kensmarkt op veilig stond. Ware dit niet zoo. dan was het dier wellicht op de wachtenden ingereden, waarbij dezen en genen er zeer waarschijnlijk niet zonder kleerscheuren al zouden ziin gekomen. Nu ging het tamelijk goed en werden er op dit verkeersplein al leen een paar fietsen terloops lichte lijk gekraakt. In het begin van de Utrechtsche- straat veranderde er iets aan de si tuatie. De verkeerspaal. die heel iro nisch op „Veilig" stond, werd door den wagen gegrepen en plat tegen den grond gebogen. Bii wijze van repres- saillc greep de verkeerspaal toen den wagen en scheidde het vehikel van het lemoen. Dus werd het paard be vrijd van ziin last en zoo kon het ge schieden, dat het met frisschen moed zijn weg vervolgde, de stad doortrok en ergens op den Bisschopsweg aan ons oog onttrokken werd. De verkeerspaal in de Utrechtsche- sfraat mag er overigens best wezen. Ofschoon ze languit gevloerd werd, verzaakte zij geen oogenblik haar plicht. Het mode het oranie en het groene licht bleven onafgebroken aan- en uitftiisen. Alleen was er een agent bij noodig, die zich van tiid tot tijd ter aarde boog om zich van de lichtwiizigingen op de hoogte te stel len omdaarna de signalen aan het wachtende publiek door te geven. Gisteravond 11 uur heeft de politie den Amersfoorter K. in arreet gesteld wegens openbare dronkenschap. Hij kon nog mededeelen, dat men zijn rij wiel gestolen had misschien kon hij niet vinden en dat hij toen maar eigen rechter gespoeld had, door zich op ziin beurt het karretje van een an- der toe te eigenen. Zooiets mag nu een maal niet en deswege heeft de politie K. in arrest gehouden. GEBOREN: René Emilius, z. van Petrus Renerus Raedts en Edith Maria Mrakic; Jo hannes Hcndrikus Christoffel, z. van Mari- nus Petrus van Hoof en Gerarda Catharina Maria Schmidt; Geertruida Alfra, z. van Pe trus de Boer en Cornelia Coppens; Hanno Geert, z. van Johan Roelof Anco Buning en Alida Iïenriette Runcman. ONDERTROUWD: Herman Johannes Ma- chiel Judius Kip en Gerritje Arbon; Jacob Johannes de Vries en Wilhelmina Johanna Pot; Christianus Lascur en Cicilia van der Heiden; Pietcr Melis Bijvoet en Maria Ge- rardina Benders; Hendrik Hooft en Aartje van de Beek: Hendrik Janszen en Hcrmina Beek; Dirk Wolvetang en Aaltje Kramer. GEHUWD: Cornelis Hendrikus Deleü en Antonia Petronella Monsieurs; Jan Marti- nus Fennema en Tjjtje van Gennip; Wil helmus Carolus Bijen en Johanna van Wa- geningen; Jan Thomas de Rooü en Ada van de Pol; Hubert Martin van den Brink en Berendine Schooleman. Marsch van Z.U.T. gaat I niet door De 18 K.M.-marsch, welke op 16 No vember voor leden van Z. U. T. gehou den zou worden, is tot nader te bepa len datum uitgesteld. Scherpenzeel zal in de toekomst een der mooiste van de veie dorpen in den omtrek worden, o.a. heeft men tegenover de N-H. Kerk, waar vroeger verschil lende woningen stonden, die nu verdwenen zijn en op een andere plaats opge bouwd zullen worden, een terrein van 2400 vierkante meter vrij gekregen, alwaar na de bestrating een prachtige dorpsbrink zal zijn gevormd. Onze foto toont den toekomstigen brink aan den voet van de oude kerk. (Foto Utr. Persbureau) SPORT EN SPEL Vele goede zwemmers en zwemsters hebben ingeschreven DE Junioren kampioenschappen van de afdeeling 't. Gooi-Ut.rechl van den K.N.Z.B.. welke voorheen in Hilversum gehouden werden, zullen ditmaal té deze'* stede plaats vin den. Ongeveer 110 deelnemers, ver deeld over 13 vereenigingen, zullen Zondag in het Sportfondsenbad aan BENOEMING Onze stadgenoot, de heer J. Dragt, onderwijzer aan School I (Waalstraat) is benoemd tot onderwijzer aan de openbare U.L.O.-school te Beverwijk. ZATERDAGAVONDMARKT De Zaterdagavondmarkt op den Hof wordt tot naderen datum gehouden van 11 uur v.m. tot 5.30 uur n.m MARKTBERICHT AMERSFOORT. 15 Nov. Hoendereieren 1.07 per kilo, eendeneieren 67 per 100 st.; kippen 0.901.30, hanen 0.801-25, tamme konijnen 33.50, jonge konijnen 0.650.75, wilde konijnen 1.101.40," hazen 3.tó3.75 per s.tuk; biggen 812 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer 100.000 stuks hoendereieren, 150 stuks eendeneieren, 75 biggen. Zaterdagmarkt: Aanvang 11 uur, einde 5 uur. Aan de pomp op Urk, het eiland, dat binnenkort geen eiland meer is, nu de Meerdijk van den Noordoost-polder zijn vol tooiing nadert. (Foto Pax-Holland) den Bisschopsweg op verschillende nummers uitkomen. De meeste voor aanstaande zwemvereenigingen heb- x ben ingeschreven. Wij noemen o.a. U.Z.C., Star (beiden uit Utrecht) G.Z.V., H.Z.C. en A.Z. P.C, die met de organisatie belast is. Het programma bestaat uit 14 num mers en opent met den 100 Meter school slag Heeren. Voor dit.nummer hebben 16 zwemmers ingeschreven waarvan wij o.a. noemen de U.Z.C.-ers J. Mcmeling en H. W. van Leersum en den W.Z.C.-er M. Brak. Een zeer goede bezetting telt het tweede nummer 100 M. schoolslag Dames. Onder de 20 deelnemende dames treffen wij aan de bekende Hilyersum- sche zwemster Tonny Bijland. De A.Z. P.C. is eveneens uitstekend vertegen woordigd. Hoewel zij met de dames Alie van Slooten. Nellie Huisman. Rensje Drop en Tootje Hanselaar geen kam pioenschap behalen zal, zijn wij er van overtuigd, dat één dezer zeker tot de finale doordringen zal. De strijd om den kampioenstitel zal wel gaan tusschen Tonny Bijland en de kampioene op dit nummer, mej. Jansen van Zwemlust. Het nummer 100 M. rjjgslag Heeren is niet zoo sterk bezet. Slechts 7 zwemmers stonden ingeschreven. Hieronder treffen wij aan den W.Z.C.-er A. Heet veld. De Star vertegenwoordiger Van Rossum en, onzen stadgenoot W. Woudenberg (A.Z. P.C.). De Amersfoortsche dames zijn op den 100 Meter rueslag goed vertegen woordigd. Van de dertien dames zijn er drie van A.Z. P.C., waarvan er twee n.l. mevr. Meijer en Frankie Steenbeek tegen de U.Z.C. vertegenwoordigster mei. Daudey niet zonder kans zijn. Ook ma ken de twee eerstgenoemde dames geen slechte kans in het nummer 3 X 50 M. wisselslag (rug-, school- en vrije slag). Hun grootste concurrente is hier Tonny Bijland. Bij de heeren was de belangstel ling voor dit nummer niet bijster groot. De strijd zal wel voornamelijk gaan tus schen de U.Z.C.-ers van Leersum en Flot- man. terwijl het mogelijk is. dat J. van Woudenberg tot de prijswinnaars be hoort. Meer belangstelling toonden zij voor de 100 Meter borstcrawl. Vele be kende kortebaanzwemmers zullen aan den start verschijnen. U.Z.C. is bijzonder sterk vertegenwoordigd door van Leer sum (buiten mededinging), A. Inder- mauer. C. P. J. van Leeuwen. H. G. Heet- veld, Memeling en G. J. van Veersen. De zwemmers van De Robben en G.Z.V. mede de A.Z. P.C.'er de Jager krijgen o.i. weinig geleeenheidheid hierin uit te blinken. De Utrèchtscbe zwemmers zul len dit nummer wel onderling „uitvech ten". Onze Amersfoortsche zwemster Truus van Berkel maakt in het nummer 100 Meter borstcrawl een kans op één der eerste plaatsen. Haar tegenstandsters o.a. mej. Michels (U.Z.C), mej. B. van Klooster (H.Z.C.)mej. Kröber en mej. de Ronde (De Robben) zullen haar feilen strijd leveren. Estafette-nummers -gaan er bij het pu bliek graag in. Zoowel voor heeren als dames wordt een 5 x 50 Meier borst crawl verzwommen. Iedere afdeeling telt 5 deelnemende vereenrgingen. U.Z.C. en G.Z.V. konten in iedere categorie met twee ploegen uit. De eerste ploeg is sterk samengesteld. Zij start, met de zwemmers Geerling, A. Indermauer, Blaas, Faber en van Leeuwen, doch ook de tweede ploeg mag er best zijn. A.Z. P.C. zwemt met J. Mosterd. W. Hambur ger, C. de Jager, J. Woudenberg en C. Hardebol. Bij de dames zal de U.Z.C.-ploeg be staande uit. mej. van Es. Michels, Dau dey, R. Brinkhuis en H. Hoogeweg wel de sterkste blijken. De strijd om de tweede en derde plaats lijkt ons te gaan tusschen Zwemlust en de A.Z. P.C. ploeg bestaande uit de dames Ike van Wijk, J. v. Toledo, Frankie Sternbeek. mevr. Meijer en Truus van Berkel. De animo voor de 10 X 50 Meter borst crawl Heeren en Dames is niet groot, G.Z.V. en U.Z.C. waren tot dusver de eenige ploegen welke hiervoor inschre ven. Er bestaat echter kans dat hier nog eenige teams bijkomen, aangezien deze nummers ingelascht zijn, zoodat de in schrijving open gebleven is. Voorts be vat het programma schoonspringen, ter wijl de middag besloten wordt met een interessante polowedstrijd tusschen U.Z.C. en de Rest van Utrecht. Laatst genoemde ploeg is geheel uit jeugdspe lers samengesteld. Niettemin kan men een feilen strijd venvachten, dien U.Z.C. i nog niet geronnen heeft. BINNENLAND In hooger beroep een jaar gevangenisstraf geëischt LEEUWARDEN, 15 Nov. De recht bank te Leeuwarden had Fr. K., 45 jaar, voorheen hoofd der Christelijke Schip-' persschool te Sneek, wegens verduiste ring, meerdere malen gepleegd, tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld, waar van vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Tusschen 27 Januari 1936 en 19 October 1939 zou verdachte te Sneek geldbedragen, welke hij als waarnemer der belangen van de vereeni- ging voor christelijk schoolonderwijs van schippers ontving om af te dragen aan den penningmeester der vcreeniging voor zichzelf hebben gehouden. Voorts zou hij zich hebben toegeëigend bedra gen door hem in ontvangst genomen van den heer G. v. d. Pijpokamp, welk geld moest worden afgedragen aan pleegouders van schipperskinderen. In totaal is circa 3000 verduisterd. Thans diende deze zaak voor het ge rechtshof te Leeuwarden. Verdachte gaf de gepleegde fraude toe. Van de 3000. had hij 1200— terugbetaald. Hij had de gelden in zijn huishouding gebruikt. Verdachte was in beroep gekomen, daar hij gaarne een voorwaardelijke straf zou willen hebben, opdat hij van zijn gezin kon redden, wat er van gered kon wor den. „Krijg ik een voorwaardelijke straf, dan zou ik morgen den dag weer werk krijgen." De procureur-generaal betoogde, dat liet niet aangaat, het schoolbestuur ver wijten te doen. Verdachte heeft op meer dan schandalige wijze misbruik ge maakt van het in hem gestelde vertrou wen en van de positie welke hij be kleedde. Er is geen reden een voorwaar delijke straf te vorderen. De procureur- generaal vorderde dan ook een jaar ge vangenisstraf. De verdediger, mr. J. Th. H. Bulel hield vol dat de geheele. schuld niet bij verdachte ligt. Het was een samenlooo van ofnsfandiglieden, welke deze fraude mogelijk maakte. De administratie had beter gekund en men is tekort geschoten in de controle op de inningen. Pleiter ondersteunde ten slotte het verzoek van verdachte om een algeheele voorwaar delijke straf. Uitspraak 28 November a.s. „Verdachte is geen groot reken- kunstenaar' aldus een der getuigen AMSTERDAM, 16 Nov. Een ruim 50-jarige politieagent, vroeger voorzitter van een bekende wandelspoFtvereeni- ging in het Gooi, was door de rechtbank veroordeeld tot vijf maanden gevange nisstraf waarvan drie maanden voor waardelijk werden opgelegd, omdat hij geknoeid had met de clubkas. Hij had aan familieleden, een schoon zuster en een schoonzoon, resp. 89.25 en 25.— geleend, maar de gelden wa ren nooit terugbetaald. In zijn boekerij had hij de tekorten weggewerkt, door onbetaalde rekeningen als betaald te boeken. De kascornmissie vatte haar taak niet al te serieus op bij het con troleeren van de kas van de marschen, die door verdachte werden geadmini streerd. Tenslotte was het bedrog uit gekomen, maar verd. beriep er zich op, dat het bestuur later door hem op de hoogte was gesteld van de verstrekte leeningen en er geen ernstige bezwaren waren gerezen. Verdachte ging van het vonnis in hooger beroep en na een uit voerig getuigenverhoor besliste het hof in zijn interlocutoir arrest een 17 Oc tober. om nog eenige getuigen te hoo- ren. De procureur-generaal mr. A. A. L. F. van Dullemen had bevestiging van hel vonnis geëischt. Na het interlocutoir arrest zette het gerechtshof heden de behandeling voort en hoorde o.m. de schoonzuster van dén verdachte. Deze vrouw had 90.ge leend van verd. en het geld was afkom stig uit de kas van de wandelsportver- eeniging. Zij zeide, niet te weten dat het geld uit de kas was genomen. Het geld had zij nog niet teruggegeven. De secretaris van de wandelsportver- eeniging, een schoonzoon van verd., had 25.geleend van zijn schoonvader. Ook hij had het geld nog niet terugbe taald. Hij wist te vertellen, dat verdach te herhaaldelijk belangrijke bedragen voor de vcreeniging had betaald, zonder ze te boeken. De vcreeniging had veel aan liem te danken. Er was dan ook een brief bij het gerechtshof binnenge komen, waarin het bestuur te kennen gaf verdachte nog volkomen te vertrou wen. Na de berechting in de eerste in stantie had men verd. opnieuw de kas van de marschen toevertrouwd. Getuige P. Cense. oud-hoofd-recher- cheur te Bussum legde de beste verkla ring over verdachte af. Getuige had verd. reeds te Delft gekend, in 1919 werd hij te Bussum benoemd, waar hij het vertrouwen van het geheele corps ge noot. Hij was geen groot, rekenkunste naar Pres.: Maar hier is geen sprake van GRAND THéaTRE. Van Vrtfdajr 14 t.m. Donderdag 21 November vertooning van de film „Johann Strausz". Doorloopende voorstellingen op ^Zaterdag 6 uur en 8.15 uur; Zondag 1.4'5, 4, 6.15 en S.30 uur. Vrijdag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag om 6.30 en 8 uur. Maandag één voorstelling om 8 uur. CITY THEATER. Van Vrijdag 14 t.m. Donderdag 21 Nov. vertooning van de film „Es war eine rauschende Ball- nacht". Voorstellingen als in Grand Theatre, doch ook op Maandag doorloopend om 6.30 uur en 8 uur n.m. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „Circusgasten". STERHUIS, Korte Beekstraat 4. Voor alle meisjes geopend op Dinsdag- en Donder dagmiddag van 2.30 tot 6.30 uur n.m. Op andere dagen des avonds. GILDEHUIS A.K.G. Herfstten toon stel- ling. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9. R.K. OPENBARE LEESZAAL. WiJers- straat 2. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag, 's Zaterdags 10—12 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang). GILDEHUIS A.K.G. 16 Nov. opening van de geschenken-tentoonstelling. 2.30 uur VERKOOPINQEN Amersfoort „De Valk" 26 November 3 uur. Vei ling van de huizen Schimmelpennmck- straat 12 en Weverssingel 31. Baarn Kasteel van Antwerpen. Laanstraat 57. 27 Nov. 11 uur v.m. Verkooping van dub bel winkelhuis Boschstraat 2 en 2a; winkelhuis met twee woonhuizen Pomp straat 2—2a en 4; woonhuis Heemstra laan 43b en winkelhuis Gasla'an 61. Hotel De Pauw a. d. Eemnesserweg. 28 November. Verknoping van wei- en hooiland in de Drie Zeelen en nabij de Oosterstraat, ll uur. Hotel de la Promenade. 10 Decem ber 2 uur nam. Verkooping van een woonhuis Eemnesserweg 90. Secretaris-generaal zoekt contact met kunst instellingen en kunstenaars r)EZER dagen heeft de waarnemen- de secretaris-generaal van het de partement van onderwijs, kunsten en wetenschappen van dit departement, mr. J. K. van der Haagen, een bezoek aan Amsterdam gebracht, om in contact te komen met Amsterdamsche kunstenaars en besturen van kunstinstellingen, en zich persoonlijk od de hoogte te stellen van hun wenschen en nooden in deze tijden, 's Morgens bezichtigden deze autoriteiten in gezelschap van den refe rendaris der afdeeling Kunstzaken der gemeente het werk van eenige schil ders en beeldhouwers op hun ateliers. In een der zalen van de Sophia Augus- ta-Stichting in het Stedelijk Museum had een bijeenkomst plaats, waarbij de wet houder, mr. G. C. J. D. Kropman, het gemeentebestuur vertegenwoordigde. Aanwezig waren de directeur der ge meentemusea. de. voorzitter van den Bond van Nederlandsche Architecten, hef dagelijksch bestuur van de Amster damsche Federatie van Beeldende Kun st enaarsvereeuigingen en de voorzitters van de Amsterdamsche Beeldende Kun- stenaarsvereenigingen. 's Middags bracht het gezelschap een bezoek aan de tentoonstelling van de Vcreeniging „De Onafhankelijken" in het Stedelijk Museum, waar het voltal lige bestuur de autoriteiten ontving. Na afloop hiervan werd in de Sophia Augusfa-stichting thee aangeboden, waar de besturen van het Concertge bouw en de Nederlandsche Opera-Stich ting, het bestuur en de directeur van het Amsterdamsch Conservatorium ge legenheid hadden met den waarncmen- den secretaris-generaal kennis te maken, en de belangen van hun instellingen te bepleiten. De hoofddirecteur van het Rijksmuseum en de organisator van de concerten in het Rijksmuseum waren aanwezig om van de resultaten dezer concerten verslag te doen. 's Avonds woonden dn autoriteiten de eerste voorstelling van Hamlet door het Centraal Tooneel bij. rekenfouten. Vérd. heeft geld geleend aan familie uit de kas. Getuige Cense: Verdachte is veel te goed. Na het getuigenverhoor was het woord aan den procureur-generaal, mr. A. A. L. F. van Dullemen, die van oordeel was, dat door de nieuwe verklaringen niets veranderd was. Verd. had geen toestemming gehad om het geld aan zijn familie uit te lennen. Ook de tegen- vorderingen van verd. op de vcreeniging zijn niet vast komen te staan. PI. persisteerde bij zijn eisch: beves tiging van het vonnis: vijf maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Arrest 28 November. MEISJE VERDRONKEN 'HOOGKERK, 15 Nov. De 18-jarige M. de Vries uit Oostenvolde, gemeente Leek, is gisteravond met haar fiets in het Hoendiep gereden en verdronken. vy Het toekomstige Scherpenzeel wordt een fraai dorp 6. G.VeenendaaIJr. Hof 7 ZATERDAGMIDDAG OPENING TOONZAAL le ÉTAGE SCHILDERIJEN.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5