Bristol voor een groot deel verwoest Berlijnsche stations zijn niet gebombardeerd OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL Oorlogsuitgaven per dag 9 millioen pond Weerlegging van Engelsche berichten DE TOESTAND IS NORMAAL Japansch protest te Batavia GROOTE RAAD VAN TUNIS GESCHORST Rehabilitatie in Belgie Het Italiaansche weermachtsbericht Meer dan 45 branden geteld De Engelsche censuur OUDE GENE VER EEN KREDIET AAN ENGELAND? Engelsch eskader vaart uit Het Duitsche weermachtsbericht VOETBAL PROGRAMMA Engelsche luchtactie boven ons land CLEARING le BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 26 NOVEMBER 1940 BERLIJN, 25 Nov. (D.N.B.). De onware beweringen van den Engelschen be richtendienst zijn vanmorgen te Berlijn op overtuigende wijze weerlegd. De En gelsche radio heeft in verscheidene berichten beweerd, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag op Berlijn zware aanvallen zouden zijn gedaan. De aanval lers zijn vroeg in den avond boven Berlijn gekomen en zouden liet station Putlltzerstrasse en het Lehrter-goederenstation tegen 20.00 uur hebben gebom bardeerd. Tevens zouden ongeveer duizend brandbommen bp spoorwegmagazij nen tusschen het Potsdammer en Anhalter station zijn neergeworpen. De aan gerichte schade zouden een dusdanigen omvang hebben aangenomen, dat zij het interieur der aanvallende vliegtuigen daghelder verlicht hebben. In het officieele Engelsche bericht werd ook gesproken over een voltreffer op het Potsdammer station. In tegenwoordigheid van den rijksperschef dr. Dietrich en luite nant-generaal Bodenschatz hebben de vertegenwoordigers van de bin nen- en buitenlandsche pers, als mede de militaire en luchtvaart- attaché^ van Japan, de Sovjet-Unie, Amerika. Spanje, Zweden, Roeme nië, Hongarije, Finland, Zwitser land. Bulgarije, Joego-Slevië en Bo livia de stations en plaatsen, die volgens de officieele Engelsche be richten gebombardeerd zouden zijn, bezichtigd. In een kort welkomstwoord wezen de rijksperschef dr. Dietrich en luitenant- generaal Bodenschatz erop, dat derge lijke berichten icderen dag weer door het Reuterbureau en door den berich tendienst van het Engelsche ministerie van luchtvaart over de geheele wereld worden verspreid en ook in de neutrale pers aan het publiek worden voorgezet en zoo voor een gedeelte dienen voor het vormen van een oordeel. Deze be richten zijn. naar de rijksperschef con stateerde. van het begin tot het einde onwaar. Derhalve wordt de pers en den luchtvaartattachés opnieuw gelegenheid gegeven, zichzelf van de onwaarheid van de officieele Engelsche berichten te overtuigen. Het gaat bij de Engelsche beweringen over een luchtaanval in den nacht van Zaterdag op Zondag niet om «en op zichzelf staand geval, doch om «en voorbeeld uit honderden van der gelijke berichten. Luitenant-generaal Bodenschatz, dl© in den wereldoorlog^als jacht- vlieger dienst deed in hét Richtho- fen-esk«der zeide, dat men toenter tijd met achting den degen gekruist heeft met den Engelschen vijand. Het speet hem, dat in verband met deze onwaardige leugens der Engel sche vliegers deze achting niet ge handhaafd gebleven is. Op een tocht langs het Putlitzstrasse- station, het Lehrter-station, het Poté*- demmer-station enz. konden de talrijke aanwezige correspondenten en lucht- vaartattaché's constateeren, dat zelfs niet het geringste spoor van een bom bardement valt te ontdekken. De toe stand op alle stations is normaal. De lokaal- en sneltreinen komen en ver trekken volgens de dienstregeling. Op het rangcergedeelte van het goederen- station waren de arbeiders bezig met het ontladen. Alles gaat volkomen nor maal zijn gang, zooals men het van oudsher op de Berlijnsche stations ge woon is. Zooals bekend is in don iv- noemden nacht in het geheel geen En gelse h vliegtuig boven de rijkshoofdstad geweest. TOKIO. 25 Nov. (D.N.B.). De Japansche consul-generaal te Bata via heeft vanochtend een officieel protest ingediend bij de Neder- landsch-ïndische autoriteiten tegen de mishandeling van een Japansch echtpaar door de Nederlandsch- Indisbhe politie. In officieele krin gen in Tokio hecht men, volgens Domei, ernstige beteekenis aan het voorval. GENEVE. 25 Nov. (D.N.B.). Uit Vichy wordt gemeld: De resident- generaal van Tunis, admiraal Este- va. heeft schorsing van de zitting van den erooten raad van Tunis en van de gewestelijke advisecrende lichamen bevolen. De bevoegdheden van den grooten raad worden tot nader order door den resident-gene raal waargenomen, bijgestaan door een consultatiecomité, dat gevormd is uit de leden van den grooten raad. Deze schorsing komt overeen met die van het parlement en de generale raden in het Fransche moederland. De regee- rinc beoogt met dezen maatregel alle politieke nzitntio. die zich onder de hui dige omstandigheden in deze organen zou kunnen ontwikkelen, te vermijden. Daarenboven konden de generale raden en de overeenkomstige lichamen in de koloniën niet in den tot dusver bestaan- den vorm gehandhaafd worden: z4j moesten in het kader van de nieuwe constitutie en bestuursorganisatie, die opgesteld wordt, geheel afgeschaft of althans hervormd worden. De betreffende commissie aan het werk BRUSSEL, 25 Nov. (A.N.P.) De rehabilitatiecommissie, die op grond van de bekende verordening van den militairen bevelhebber belast is met het rechtsherstel voor de in België wegens samenwerking met de Duitsche bezet tingsmacht in den wereldoorlog ver volgde personen, is reeds wekenlang bezig met de bewerking der ingekomen verzoeken. Van toonaangevende Duit sche zijde in België wordt thans nog maals de beteekenis dezer rehabilitatie actie uiteengezet. De taak van de com missie bestaat er in die Belgen te reha- biliteeren, die om zuiver idecele rede nen in het belang van hun land of hun landslieden een loyaal standpunt, heb ben ingenomen tegenover de bezettings autoriteiten in België en die schade heb ben geleden tengevolge van in verband hiermede door de Belgische autoriteiten genomen maatregelen. Hier vallen dus dc gevallen buiten, waarin blijkt, dat de verzoeker zich alleen om economische redenen vrijwillig aan den kant van de bezettende mogendheid heeft geplaatst en voor haar heeft gewerkt. Een zelfde beoordeeling ondergaan gevallen van spionnage, die toenter tijd noodzakelijkerwijze tegen België moesten zijn gericht. Verder wordt er op gewezen, dat alleen Belgische onderdanen zich op de verordening kunnen beroepen. Een uitzondering geldt alleen voor hen. die in 1918 als Belgische onderdanen zijn gevlucht om zich te onttrekken aan vervol gingen en die daarna een andere nationaliteit aanvaard hebben. Van Duitsche zijde wordt er den na druk op gelegd, dat alle verzoeken door de rehabilitatiecommissie met de groot ste consciëntie bestudeerd worden en dat vooral aan de in te dienen stukken de strengste eischen worden gesteld. ERGENS IN ITALIë. 25 Nov. (Ste fani). Het l?lste communiqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: Aan het Grieksche front doeltreffende tegenaanvallen van onze afdeelingen. Onze luchtmacht heeft de vijandelijke stellingen gebombardeerd, vooral langs de kust van Epirus. Vijandelijke vlieg tuigen hebben een aanval gedaan op Durazzo, waarbij eenige menschen ge wond werden en lichte schade werd aangericht. Een vijandelijk vliegtuig werd neergehaald. Onze jagers hebben een tweemotorig vliegtuig van het type Wellington achtervolgd en het ten Noorden van Malta in zee geschoten. Een onzer jachtescadrilles heeft in duik vlucht een aanval gedaan op het vlieg veld Miaobba. Talrijke aan den rand van het veld staande vliegtuigen werden met machinegeweervuur bestookt, drie ge raakten onmiddellijk in brand. Het vuur breidde zich snel uit, waarvan ontplof fingen het gevolg waren. Het vuur nam zulk een omvang aan. dat het van de Siciliaansche kust af gezien'kon worden. Alle vliegtuigen zijn teruggekeerd. Onze vliegtuigen hebben een aanval ondernomen op de vlootbasis te Alexan- drië en vele malen doelen in de haven getroffen. Andere vliegtuigen keerden zich tegen de militaire werken in het ge bied ten Zuiden van Mersa Matroe Vijandelijke vliegtuigen wierpen bom men op Tobroek en Bardia, waar lichte schade werd toegebracht. In Bardia werden eenige menschen gewond. Een aanval werd ook gedaan op Derna. waar een vacantiehuis werd getroffen. Er zijn vijf dooden en twee gewonden. Te Apol- lonia is een hospitaal, dat duidelijk van het Ronde Kruisteeken was voorzien, door vijandelijke vliegtuigen gebombar deerd en van zeer dichtbij met machine- geweervuur bestookt. Hier is niemand gewond. Ten Oosten van Amseat is een Blenheim-vHegtuig. dat door onze jagers was ingehaald, neergeschoten. Het stort te brandend omlaag. ENGELSCH VRACHTSCHIP AANGEVALLEN NEW YORK, 25 Nov. (D.N.B.). Naar uit Washington wordt gemeld, is het Engelsche vrachtschip Port Hobart, groot 7430 brt door een oorlogsschip op 500 mijl ten Noordoosten van Puerto Rico aangevallen en waarschijnlijk tot zinken gebracht. Mackay Radio maakt bekend, dat het een noodsein van de Port Hobart heeft opgevangen, waarin het mededeelde, dat het een verdacht schip in zicht had gekregen. FRANSCHE MINISTERRAAD BIJEEN GENEVE. 25 Nov. (D.N.B.). Uit Vichy wordt gemeld: De ministerraad is vanavond bijeengekomen onder voor zitterschap van maarschalk Pétain voor een vergadering, die twee en een half uur duurde. Een kort communiqué daarover meldt uilsluitend, dat de mi nisterraad zich bezighield met de af doening van loopende zaken. In welingelichte Fransche kringen neemt men aan. dat de ministerraad zich ook met het bombardement van Marseille en de protestdémarche van de Fransöhe regeering heeft bezig gehou den. BERLIJN. 25 Nov. (D.N.B.). - Slechts in heel beperkten omvang hebben vannacht, naar het D.N.B. verneemt, vluchten plaats gehad naar het gebied van het Duitsche rijk. Daarentegen heeft het Duit sche luchtwapen vannacht een zeer grooten aanval op Bristol on dernomen, welke gelijkenis ver toonde met dien op Coventry Verscheidene uren lang wierpen honderden Duitsche vliegtuigen verscheidene honderdduizenden kilogrammen bommen omlaag. Er konden 45 groote branden worden waargpnomen. Een groote gashouder vloog daarbiï in de lucht. Ook de groote nakhuizen zijn zwaar geteisterd. Over dag viel het Duitsche luchtwapen Gra- vesend. alsmede benzine-opslagplaatsen in Portland cn verscheidene plaatsen in loonden aan. Een Duitsche hulpkruiser ranporfeert. dat hij in totaal 95.000 hrt scheensruimte tot zinkpn heeft gebracht. Duitsche verkenningsvliegtuigen, die vandaag den gcheelen dag het werk der vernieling in Bristol kon den waarnemen, hebben gemeld, dat de geheele stad nog steeds in zware rookwolken is eehuld. die moeizaam door den nevel en de vochtige lucht opstijgen, af en toe onderbroken door de schrille vlammen van nog niet gehluschte branden. Minstens 45 eroote branden konden worden geteld. Daartusschen woedde een aantal kleine en middelgroote bran den. die heele straatblokken en huizen- groenen hebben aangetast Het Zuide lijk deel van de haven schijnt hijzonder zwaar te zijn gefroffpn. Tn de fabrieken en industrieele installaties zag men tien loodsen van 150 tot 200 m. lenetc in brand staan. In het Noordwestelijk ippl der stad werden vijftien uitge strekte branden geteld. Een 400 meter hooge steekvlam sloeg op uit de door brisantbommen getroffen gasfabriek van de „Bristol gascompanv and floa ting harbour". Een gashouder is na het bombardement met een reusachtige ont ploffing in de lucht gevlogen en volko men verpulverd. De in deze stad bijzon der groote maalderijen en graanpakhui- zen brandden, mede door den kradhti- gen wind. als stroo. waardoor ontzaglijk groote schade is toegebracht aan de ravitaïlleering van stad en omgeving. NEW YORK, 25 Nov. (D.N.B.) Niet de vijand, doch Londen's beste vrienden worden door de Engelsche censuurterreur misleid, zoo schrijft de Londensche correspondent van de New York Times aan zijn blad. Alle niet rooskleurige berichten over den omvang van de verwoestingen, die door de Duitsche luchtaanvallen op Londen en andere industriegebieden zijn ontstaan, worden, naar de cor respondent verder schrijft, onver biddelijk onderdrukt. Niet eens de namen van de gebombar deerde steden mogen genoemd worden, ofschoon de geheele wereld uit de Duit sche weermachtsberichten weet om welke steden het gaat. Onwillekeurig denkt men er bij deze strenge voor schriften aan, dat ook Frankrijk in de laatste weken voor de ineenstorting zijn censuur buitengewoon verscherpt had. De correspondent twijfelt er ook aan, of deze strenge censuur in het belang van Engeland is, want ofschoon de be hoefte van Engeland aan hulp grooter is dan ooit, wordt door rooskleurige schilderingen alles onderdrukt, wat het Amerikaansche volk een indruk zou kunnen geven van de bittere situatie, waarin Engeland zich bevindt. De be richtgever wijst erop, dat zelfs de En gelsche pers gedwongen is. Duitsche communique's af te drukken .om haar lezers althans eenigszins op de hoogte te brengen. De strenge censuur Is het duidelijkste bewijs voor de gevaarlijke positie, waarin Engeland zich bevindt en een onmiskenbare getuigenis van de radeloosheid te Londen, waar het erom gaat, dit gevaar meester te worden. KINDERHOEKJE 139. ..Meneer Bol," vervolgde de meneer, „ik heb een groot gevolg bij mijStaat u me toe, dat ik met mijn gevolg plaats neem in uw trein?" Kobusje boog diep, want hij dacht, dat hij met een Indischen vorst te doen had. die met zijn gevolg een reis door Nederland maakte. 140- „Het zal een buitengewone eer voor mij zijn," sprak hij, „wanneer ik u en uw gevolg in dezen trein mag ontvan gen. Het spreekt vanzelf, dat u zeer welkom komt." De meneer dankte beleefd en zei: „Dan zal ik nu mijn gevolg even gaan halen, meneer Bol." per kruik f 3.45 bij 6 kr. a f 3.25 bij .12 kr. a f 3.15 Utr.str. 17 Tel. 3450 ,\o 187 3 LONDEN, 25 Nov. (D.N.B.). De kanselier der schatkist, Kings- ley Wood, heeft vandaag in een redevoering te Glasgow verklaard, dat de huidige oorlog de duurste is, dien de wereld ooit heeft ge kend. In de eerste 77 dagen van het tweede oorlogsjaar bedroegen de dagelijksche oorlogsuitgaven negen millioen pond sterling. Het is plicht, zoo verklaarde Wood verder, niet om de oorlogsuitgaven te verhinderen, maar er voor te waken, dat het geld niet wordt verspild. De. be lasting heeft reeds een aanzienlijke hoogte bereikt en zal niet voldoende op brengen om de geheele kosten van den oorlog te dekken. De lacune tusschen inkomsten en uitgaven moet met andere middelen worden opgevuld dan met be lastingen. Deze lacune moet. in zijn ge heel door het Britsche volk worden over wonnen door te sparen en het geld aan de regeering te leenen. NEW YORK, 25 Nov. (D.N.B.). De verklaring van den Britschen ambassadeur Lothian over de finan- cieele zorgen van Engeland houdt de openbare mcening in de Ver- eenigde Staten zeer bezig, omdat daardoor het vraaestuk van crediet- verleening aan Ensreland weer op den voogrond is gekomen. Voor den radio-omroep is over dat vraagstuk gisteravond een debat gehou den, tusschen den uitgever Ingersoll, den schrijver Rcx Stout, den democra tischen senator Holt en den republikein schen afgevaardigde Maas. Ingersoll verklaarde zich voorstander van een volledige hulpverl^enine aan Engeland. Hij motiveerde dit met de bewering dat Engeland oorlog voert voor Amerika. Maas waarschuwde te gen financieelc hulpverleening. daar Amerika zelf bezig is aan uitbreiding zijner bewapening en op het oogonblik zwakker is dan ooit in de geschiedenis. Deelneming van de Verecnigde Staten aan den oorlog is ondoelmatig. 1-Iolt waarschuwde met nadruk tegen deelne ming aan den oorlog, omdat daarmede het democratische regeerin.esstelscl in de Verccnigde Staten vernietigd zou worden. De pers verwacht nog deze week een onderhoud tusschen president Roosevelt en Lothian over dit onderwerp. Volgens de New York Times acht men het in de omgeving van den president onwaar schijnlijk, dat nog voor het bijeenkomen van het nieuwe congres stappen tot her zienning van de Johnson-act of de neu- traliteitswet zullen worden genomen. Press Association te Londen houdt zich bezig met het vraagstuk van een Amerikaansch crediet aan Engeland. In zekere kringen heeft men voorgesteld aldus het agentschap, dat, Engeland zijn bezittingen in West-Indië zou afstaan in ruil voor Amerikaansche wapenleveran ties. Een ander voorstel hield afstand van de Britsche eilanden in de Caraibi- sehe Zee in. Indien de isolationisten in dc Veroenigde Sleten een wijziging van de Johnson-act onmogelijk zouden ma ken, zou het afstaan van Britsch bezit nog de eenige weg voor Engeland zijn. GEEN BULGAARSCH BEZOEK AAN BERLIJN BERLIJN 25 Nov. Van semi-offi- cieele zijde wordt medegedeeld: In tegenstelling tot alle andersluiden de combinaties en geruchten werd van daag nan vertegenwoordigers der bui tenlandsche pers in de Wilhelmstrasse verklaard, dat op het oogenblik een Bul- eaarsch bezoek aan Berlijn niet overwo gen wordt. Druk scheepvaartverkeer bij Gibraltar ALGECIRAS, 25 Nov. (D.N.B.). Maandagochtend om acht uur is een Britsch eskader uit Gibraltar uitgeloopen. Het bestond uit twee slagschepen, een kruiser, twee vliegtuigmoederschepen, negen tor- pedobootjagers. drie duikbooten en twee hulpschepen. Volgens Spaansche berichten uit La Linea heeft men in de haven van Gi braltar talrijke scheepsbewegingen waargenomen. Engelsche oorlogssche pen komen en gaan. In de haven van Gibraltar is ook een Fransch slagschip van de Paris klasse aangekomen met schutkleuren beschilderd. Deze Fran sche oorlogsbodem is hij het sluiten van den wapenstilstand door Frankrijk in handen van de Engelschen gevallen. Het sOhip voert thans, naar kon worden waargenomen de Britsche vlag en de bemanning bestaat uitsluitend uit En gelschen. Maandagochtend tegen tien uur heb ben in de oorlogshaven van Gibraltar vier koopvaardijschepen het anker uit geworpen. Daarmede is het aantal koop vaardijschepen in de haven van Gibral tar tot zeventien gestegen. Een groot transportschip, waarvan men vermoedt, dat het militaire voorra den vervoert is in de richting van den Atlantisöhen Oceaan vanmorgen om elf uur de haven van Gibraltar binnenge- loopen. BERLIJN, 25 Nov. (D.N.B.) Het op perbevel van de Weermacht deelt mede: Een van de in overzeesche wateren opereerende oorlogsschepen meldt als totaal resultaat van zijn bedrijvigheid het tot zinken brengen van 95.000 brt. vijandelijke handclsscheepsruimte. De vcrgoldingsaanvallen van het luchtwapen tegen Londen duurden ook in den nacht van 23 op 24 November voort. Battersea, Southwark en andere stadswijken waren het doel van suc cesvolle bombardementen. Talrijke Duitsche gevedhtseskaders bestookten bovendien, zooals reeds ge meld, in onophoudelijke aanvallen Southampton met bommen van alle ka libers. In de haven- cn industrieele in stallaties braken geweldige branden uit, die tot in Frankrijk te zien waren. Ook verschillende voor den oorlog be langrijke doelen aan de West- en Zuid kust van Engeland werden met succes gebombardeerd. Het Dggen van mijnen voor de Britsche kust werd voortgezet. Overdag vielen Duitsche vliegtuigen tijdens bewapende verkenning Londen en eenige plaatsen aan de Kanaalkust met bommen aan. In den nacht van 24 op 25 November wierpen Britsche vliegtuigen in Noord- Duitschland eenige bommen neer. zon der noemenswaardige uitwerking. Het bericht van het Britsche ministe rie van oorlichting, dan in 'den nacht van 23 op 24 November Britsche vlieg tuigen in Berlijn stations met hommen hebben bestookt, is onjuist. Geen enkel vijandelijk vliegtuig 'heeft in dezen nacht boven Berlijn gevlogen. In een luchtgevecht werd een Britsch vliegtuig neergeschoten. Drie Duitsche vliegtuigen worden vermist. SPORT EN SPEL Het wedstrjjdprogramma voor Zondag 1 December luidt: AFDEELING 1 le klasse: Hermes-DVSDFC; Stormvo gels't Gooi; FejjenoordSparta; KFC DHC; ADO—DWS. 2e klasse A: AFCAlcmaria Victrix; West-Frisia—VVZ; Zeeburgia—DWV; Alk- maarsche BoysWFC. 2e klasse B: EDOHFC; VolendamHil versum; De KennemrsDe Spartaan (A); WatergraafsmeerHVC; HerculesVelox; HBCRCH. 3e klasse E: FortitudoElinkwjjk; Sopla ZNC; DonarBaarn; Amersfoortsche Boys— WIJ; ZeistZwaluwen Vooruit; HMS BVC. 4e klasse J: Amsvorde—ActifOlympia 1925Kampong; Quick's-Graveland; SEC- AP WC. Reserve 3e klasse H: SEC 2Hercules 3; Annersf. Boys 2Baarn 2; Kampong 2 Zeist 2; Stichtsche Boys 2HVC 2. AFDEELING II le klasse: Blauw WitHaarlem; VTJC HBS; Xerxes—CW; Ajax—DOS; RFC— VSV. 2e klasse A: SliedrechtUnitas; Martini— HVV; Spartaan (R)Quick; EmmaNeptu- nus; UVV-BflT. 2e klasse B: Fluks—SVV; VDL—Gouda; Excelsior—ODS; OvermaasUVS. AFDEELING III le klasse: WageningenNEC; AGOW Heracles; HengeloEnschedesche Boys; En schedeTubantia; QuickGo Ahead. AFDEELING IV le klasse: NACHelmond: PSVWillem II; NOADRoermond: MWEindhoven; LimhurgiaJulianaLONGABW. 's-GRAVENHAGE, 25 Nov. (A.N.P.) In den nacht van Zaterdag op Zondag, evenals in dien van Zondag op Maan dag zijn wederom Engelsche vliegers boven ons land verschenen. In vele plaatsen werd luchtalarm gemaakt, doch slechts boven enkele werden bom- ben afgeworpen. De hierdoor aangerich te schade was evenwel van geen betee kenis. Een zes-tal huizen is min of meer beschadigd, terwijl ongeveer twee dozijn andere huizen glassohade bekwa men. Eén persoon is bij deze luchtaan vallen zwaar gewond. Koersen voor stortingen op 26 Novem ber tegen verplichtingen luidende in: Reischmarken 75,36; Belga's 30,1432; Zwitsersche francs 43,56; Lires 9.87; Deensche kronen 36,40; Noorsche kronen 42,80; Zweedsche kronen 44.85; Tsjechi sche kronen (oude schulden) 6,42; Tsjechische kronen (nieuwe schulden) 7,54; Dinar (oude schulden) 3,43; Dinar (nieuwe schulden) 4,23; Turksche pon den 1,45'A, Lewa 2,30. Laatst uitbetaalde nummers Opgave laatst uitbetaalde nummers per 23 November 1940. Claring met Duitschland: Lattst uitbetaald nummer: tegen gul densvorderingen: 898.409; tegen Reichs- markvorderingen: 87.207/254.557. Clearing met Chili: Laatst uitbetaald nummer: tegen gul- Clearing met Turkije: Laatst uitbetaald nummer: algemeen clearingrekening: 4740, bijzondere clea- ringrekening: 2431 a. Clearing met Italië: Laatst uitbetaald nummer: 2386. Clearing met Duitschland In verband met een mededeeling van de Deutsche Verrechnungskasse te Ber lijn maakt het Nederlandsche Clearing- instituut het volgende bekend: Teneinde vertraging in de uitbetaling in Duitschland te voorkomen, dient voortaan bij de invulling der stortings formulieren het volgende in acht te worden genomen. Is begunstige woonachtig in een Duit sche stad, dan dient bij het adres steeds straat en huisnummer te worden vermeld. Is begunstigde woonachtig in een Duitsch do r p. dan kan de nadere adres- aanwijzing achterwege blijven, doch dient steeds te worden vermeld in welk district (Höheren Verwal tungsbezirk: Kreis. etc.) het dorp gelegen is, terwijl minstens één voornaam voluit van begunstigde dient te worden aan gegeven.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2