Hindoe-Javaansche beschaving Met het hout kwam ook een lading cokes Ter Attentie Leverancier en klantstonden terecht Ëen uur muziek Mr. Jaap Kunst sprak De inbraak aan de B.W. laan De opbouw van boerderijen r Van Melk en Mosselen Buziau blijft een dag langer Burgerlijke Stand Radio-Programma s 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 26 NOVEMBER 1940 EENIGE honderden kilo's hout voor de kachel bestelde een Amersfoortsch koopman bij een brandstoffenhandelaar alhier en toen de warmteleverancier repliceer de met de vraag of de geachte cliënt geen cokes voor zijn centrale verwar ming wilde hebben, raakte de goede koopman zoo diep onder den indruk van het vooruitzicht op werkelijke warmte dat hij „Ja. graag" uit-stot- terde en de kolenlieden toen zij met vijf en twintig mud beste cokes ar riveerden met open armen ontving. Doch 's mans distributie-zintuig (zoo- Iets verwerft men langzamerhand) waarschuwde hem dat die cokes-lading in zijn kelder eigenlijk te goed was om waar te zijn en hij informeerde nog eens bij de brandstoffepbrengers, die tot zijn schrik „twijfelachtig" deden. „Laad de heele zaak maar weer op", zeide de koo- per. ongetwijfeld met bloedend hart en een erg koud voorgevoel van den win ter in zijn teenen. en dat was een no bele distributiedaad. Maar de zakken dragers geloofden het begrijpelijkerwijs voor het oogenblik wel en zeiden dat. ze eerst eens gingen schaften. En toen kwam natuurlijk èpn distributie-ambte naar (de brandstoflucht moet bijzonder aantrekkelijk geweest zijn) en ontdekte de cokes die daar zonder vergunning in de kelder was aangekomen. De koopman stond gistermiddag voor den politierechter te Utrecht, tvaar de bij dragen van distributie-controleure tot 't welzijn der gemeenschap in eerste in stantie plegen te eindigen, en vertelde van het hout dat besteld en de cokes die gekomen was. Het Openbaar Minis terie deelde mede dat er ten tijde van het misdrijf heelemaal geen brandstof mocht worden afgeleverd, doch de po litierechter ontdekte in'een ietwat vod- derig en zeer locaal getint blaadje imet distributie-nieuwigheden uit die perio de, dat toen in de krant (tja, het is maar wat men dé krant wil noemen) had ge staan dat de thans beroemd geworden twintig procent van het verbruik in het vorig jaar mocht worden afgeleverd. Edoch, de verdachte verklaarde in zijn onschuld, dat hij die krant niet gelezen had, en alleen op de vriendelijke aan bieding van zijn leverancier was inge gaan. En het werd desweg conform den eisch tien gulden of vijf dagen. „Mag ik mijn cokes nu gebrui ken?" vroeg de verdachte. „Want die zijn toen in beslag genomen en hebben zoo lang aohter in mijn tuin moeten liggen." (Van Tantaluskwel lingen gesproken!) Dat mocht, als hij tenminste afstand deed van hooger beroep. Hetgeen onge twijfeld in verband met de November- ongasjvrijheid buiten, vlot geschiedde, en imet plannen voor een grootsch opge zet centrale-verwarmingsfestijn in het eigen huis vertrok de koopman. Nog een gelukkige T~^)E leverancier intusschen had het sinds den 27en Juni, den dag waar op de processenverbaal terzake van de aflevering van de meergemelde cokes vielen, ook niet leuk gehad, want de klant bad geweigerd te betalen voor brandstof die officieel in beslag was ge nomen en als een aanfluiting van zijn recht als eigenaar in zijn achtertuin lag. terwijl hij in zijn huiskamer pa- pierballen stookte. Zoodat de brandstoffenhandelaar in een zelfs voor November uitzonderlijk onzonnig humeur ter terechtzitting ver scheen. De officier eischte ook tegen hem tien gulden of vijf dagen. Deze ver dachte had echter wél het distributie- blaadje gelezen, zeide hij. en daarom had hij zonder wroeging geleverd. Hoe wel hij nu niet precies had geweten of die vijf en wtintig mud wel een vijfde van het vorig jaarverbruik van zijn nieuwen klant had bedragen De politierechter, mr, Röling. wilde in dit geval dan wel aannemen dat de of- ficieele mededeeling in het-krantie ver dachte tot zijn daad had gebracht en sprak hem vrij. De beker van 's mans geluk zou ech ter noe verder overvloeien want de po litierechter zegde hem toe, dat hij zijn nota voor de cokes thans bij zijn klant kon gaan indienen, aangezien deze in alle eer en deugd eigenaar van de zwar te warmte was gewo~<en Twee verheugde zielen De Haagsche Soestenaar p^R zijn menschen die een maag-specia- ■L-/ list laten komen als hun hond gras cc/. en dat is dieren- of menschenliefde; er zijn lieden die een proces tot het levenswerk van een advocaat maken, en dat is stijf koppigheid of vasthouden aan principes, er zijn er die een doktersattest mobilisee- ren en een nieuwe woonplaats kiezen om niet als luchtwachter te moeten fungeeren en dat is met alle permissie gezegd ont duiking van plichten. En hiervoor, het heette eigenlijk misdrijf tegen artikel 12 van de wet tot bescher ming tegen luchtaanvallen, maar dat is al leen maar een nadere omschrijving, stond gistermiddag een Coester reiziger voor den politierechter. Hij had op den Soestcr toren als lucht wachter moeten fungeeren en toen hij een dag of wat tevoren de aanzegging dienaangaande van den burgemeester had gekregen, was hij ijlings naar Den Haag gereisd, waar toen al eenofficieele luchtbeschemingsdienst van „profes sionals" was, en van hem geen eenzame uren hoog in de lucht zouden gevorderd worden, liet zich daar ijlings bij den burgerlijken stand inschrijven en hij hield de betrokken nieuwe documenten voor aan ieder die hem op den toren wenschte. De nieuwbakken Hagenaar bleef echter verder nagenoeg dag in dag uit in Soest, zijn vrouw bleef er. zijn huisraad bleef er. de kinderen bleven er op school en dat trok de aandacht van luchtbeschemiingsinstanj-ies, die hun verhuiszuchtigen plaatsgenoot gaar ne nog eens op den toren wilden zien. En er kwam een aanzegging dat hij Hagenaar of niet op Soest's toren moest staan. De reiziger, kwam echter niet op den toren en produceerde, toen men bij hem kwam „reclameeren" een doktersattest, waarop de medicus verklaarde dat de luchtwachter-niet-in-spé vreeselijk aan hoogtevrees leed. Dat was geen succes volle manoeuvre, meer iets in den trant van het schieten op een 'haas met oen dikke Bertha. Want de luchtbescher mingsautoriteiten vonden den plotselin- gen Hagenaar met den even plotselin- gen hoogtevrees zoo vreemd, dat er een proces-verbaal van 's mans onwilligheid werd opgemaakt, en er een dagvaarding ging naar het huis in Soest, waar de Hagenaar natuurlijk toevallig weer thuis werd aangetroffen. „Elk teveel schaadt, zeide de politie rechter, en een teveel aan uitvluchten ook". „Ja, daar loopen we bier niet in," verklaarde de officier, uiteraard spre kende uit een ruime ervaring van min of meer overbodige draai-partijen van verdachten. Tien gulden of vijf dagen waren eisch en vonnis. Verdachte ging in hooger beroep. Jammer alleen dat zijn appèl voor het Amsterdamsche en niet voor het Haag sche Hof behandeld zal worden Optreden van het Amster- damsch Strijkkwartet OP den tweeden middag van „Een uur muziek" speelde het Amsterdamsch Strijkkwartet werken van Beethoven, Hugo Wolf en Dvorak. Dit nieuwe ka- mermuziekensemble bestaat uit vier in technisch opzicht hoogst bekwame toon kunstenaars, maar dat zij het tot die geestelijke eenheid hebben gebracht, die juist het kwartetspel vereischt, konden wij op dezen middag niet constateeren. Ons vermoeden is, dat hun ambities te veel uit elkaar loopen. De eigenlijke spiritus rector, de ziel van het kwartet, leek ons Maurits Frank te zijn, die ons als vaardige cellist van het Amar-Hin- demith-kwartet in goede herinnering gebleven is. Het gevaar, dat daardoor de cello te veel op den voorgrond treedt, is niet denkbeeldig. Dat bleek ons weel bij deze uitvoering, waar Frank echt muzikantesk de anderen meetrok en tot grootere beleving aanspoorde. Daarme de had hij nog het meest succes bij den tweeden violist Lou Biloen, die nog het best zijn intenties begreep, alleen door een volkomen andersgeaard haast te weldadig vibrato uit den toon van het geheel viel. Maurits van den Berg als primarius speelde zijn partij op een enkele keer na vlekkeloos, maar het liet ons koud, evenals het spel van den altviolist Manuel Steuer. Voor zulk een schoolmiddag vinden wij de opmerking van een mede-luisteraar juist: „liever een beetje minder techniek, maar meer bezieling!" Het leek alles zoo verbluf fend eenvoudig wat het toch geenszins was! maar de geest, het wanne ge voel, dat ons de diepten der muziek doet peilen, was slechts sporadisch vaardig. En juist daardoor pakt men het kind, opent men het de poorten tot het voor hem helaas door een overladen- heid van het werkprogramma naar den verstandelij ken kant nog zoo onbekende land der toonkunst. Was dat niet ook de opzet van de organisatie „Een uur muziek", zooals de heer Aufrecht inter preteerde? A/ï AUDITS FRANK gaf ook op dezen middag de obligate toelichtingen by de te spelen werken. Hij zei het haast open, dat hij 't een beetje vervelend vond; maar wij moesten toch constatee ren, dat hij het door zijn leuke persoon lijke wijze van vertellen hier verder bracht dan menigeen van zijn mede- explicators in deze organisatie. Het was ad rem en kundig. Gespeeld werd eerst Beethoven's kwar tet op. 18 nr. 4 in c klein, waarvan de uitvoering ietwat academisch droog was. Beter gespeeld was dan de kwar tetfantazia, die Hugo Wolf den naam „Itnlienische Serenade" gaf. En ten slot te Dvorak's „Negerkw-artett", zoo ge noemd wegens de voor den tijd van zijn verschijnen vreemd gesyncopeerde rhyth mus. Nadat Frank in zijn inleiding voor al hierop gewezen had, verwonderde het zeker door eenigszins te vlugge tempo bepaling veroorzaakte slappe rythme in het eerste deel bijzopder. De cantaline van het tweede deel bracht behoudens ecnige minder mooie positie-glissandi het hoogtepunt van den middag, dat men in de twee volgende deelen wist te houden en wier uitvoering ons nog een mooien naklank schonk. HANS M. SCHEI FES. Amsterdam's stadsschoon wordt op het doek vastgelegd. Een zeer dankbaai onderwerp voor den kunstschilder vormen de twee historische geveltjes aan hei Kattegat (Foto Pax-Holland] Voor de Vereeniging van Huisvrouwen IN de Theosofische Loge heeft mr. Jaap Kunst gistermiddag voor de Huisvrou- wenvereeniging een lezing met licht beelden gehouden over de Hindoe-Ja- vaansche beschaving. Voordat de pro jectielantaarn ingeschakeld werd, gaf de heer Kunst een belangwekkend over zicht van de cultureele geschiedenis van Java. Waarschijnlijk omstreeks 1500 jaar voor Christus vielen krijgshaf-^ tige Indo-Germaansche herdersstam- men Voor-Indië binnen. Zij onder wierpen de aldaar levende bevol king aan hun macht en namen, zóo- als dat vaker gaat in de geschiede nis, invloeden van de ouple Voor- Indische beschaving in zich op. En hier kwam allengs de hooge Hindoe-cultuur uit voort. In dat. Voor-Indië ontstond omstreeks den aanvang onzer jaartelling een felle botsing van tegenstrijdige machten. Het gevolg was. dat een der partijen moest wijken naar den Archipel. De daar heerschende Javaansche beschaving werd op veel hooger plan gebrach.t dank zij de enting met de Hindoe-cultuur. Twee nieuwe godsdienstvormen kwa men hierdoor tot leven: Het Hindoeïs me, een veelgodendom, dat opkwam toen de Indo-Germanen Voor-Indië bin nenvielen, en het Boeddhisme, dat te genwoordig voornamelijk nog leeft op Ceylon, Japan, China en onzen Archi pel. Op West-Java, in een rijk, dat waar schijnlijk den naam Taroema droeg, ontmoet men voor het eerst omstreeks 400 jaar na C.hr. den Hindoe-invloed. Maar het Hindoeïsme bleef daar een boersch karakter dragen. In Midden-Java werd de Hindoe invloed veel grooter. getuige de prach tige bouwwerken, die daar verrezen. Tal van tempels kwamen er. waarvan de Boroboedoer de bekendste is. Uit steen werden ze opgetrokken, doch niet gemetseld, maar samengevoegd uit stcenen die pasklaar in elkaar grenen. Een indrukwekkend werk, dat helaas hij aardbevingen wegens een tekort aan weerstand spoedig teloor ging. Thans is men weer gemimen tijd bezig met den her-opbouw van die tempels, waar toe de hij elkaar passende stecnen uit gezocht dienen te worden. Er heerschte in dien tijd vin tem pelbouw een vrij hooge literaire cultuur. Er bataat zelfs een woor denboek uit die periode, waarin Sanskriet en Hindoe-Javaanech naast elkaar voorkomen. Deze cultuur verpliatst zich om streeks het jaar 925 naar Oost-Java. De Middenjavaansche beschaving, los van haar Hindoe-leiding dreigt dan te ver slappen, doch redding brengt een Ja- viansche vorst, die het. rijk opnieuw aaneensmeed^ Het gevolg is. een nieuw zelfbewustzijn, hetgeen wederom een bloeitijdperk met zich brengt. Een perio de, waarin twee zeer bekende helden dichten ontstaan. een van 240.000 en een ander van 80.000 coupletten! Dit Kedirische rijk gaat omstreeks 1222 ten onder. De opvolgende macht verdwijnt aan het eind van dezelfde eeuw tengevolge twisten, waarin de Chineezen de hand ijebben. Dan ont staat het rijk van Madjapahit, groot en machtig, heerschend over den heelen Archipel. Dank zij de zeer toevallige ontdekking van een uitvoerig dichtwerk is ons zeer veel hekend omtrent de ge schiedenis van dit rijk. Na deze beschouwing heeft mr. Kunst met behulp van lichtbeelden zijn toe hoorders vele voorbeelden getoond van de beschavingsperioden, waarover zijn lezing handelde. De daders te Alkmaar gearresteerd ■|\/r EN zal zich herinneren, dat eenigen tijd geleden in een perceel aan de Barchman Wuytiers- laan, tijdens afwezigheid van de be woners, ingebroken is. Uit de ma nier, waarop huisgehouden werd, kon men nagaan, dat hier twee on- gewenschte gasten aan het werk geweest waren. Zoo hadden zij twee goede costuums uit de kleerenkast gehaald en hun oude plunje daar voor ingeruild. Verder vermiste men o.rn. schoenen en een partij zeep. De politie, heeft ijverig naar de da ders gezocht en is er nu in geslaagd hen in Alkmaar te arresteeren. De twee mannen, H. en K. geheeten, noemen zich kooplieden zonder vaste woon plaats. Zij zijn ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te Utrecht Op het bureau Opbouw van Boer derijen is vandaag onder vijf daar toe uitgenoodigde aannemers onder hands aanbesteed de opbouw van de boerderij Romselaar te Leusden en Klein Smiddelaar te Woudenberg door de architecten B. W. Plooy en P. Beekman tè Soestdijk. Laagste werd H. Wagensveld te Woudenberg met 26.650 en 19.940 en massa met 49.600. Tl ET is onze dagelijksche L* gewoonte om in het be lang van een goed en veilig verkeer, op de voorpagina mel ding te maken van zonsop komst en zonsondergang. Tus- schen die tijden moet verduis terd worden. De politie ver zoekt ons er bij de lezers op aan te dringen, vooral goede nota van deze tijden te nemen en zich daaraan ook strikt te houden, teneinde moeilijkhe den en processen-verbaal te voorkomen. j POLITIE-V ARIA Weer een stroom van bekeuringen Gistermorgen is een transportdrie wieler, welke beladen was met melk en bestuurd werd door een 17-jari- gen jongen uit Achterveld, op den Weverssingel in de gracht gereden. Met vereende krachten hebben om standers het vehikel en de melk bussen op 't droge geholpen. Onge veer 100 liter kostelijke melk is bij dit ongeval verloren gegaan. Om 12 uur vannacht werd de politie gewaarschuwd, dat op het station een lid van den Opbouwdienst onwel wad geworden en in elkaar gezakt was. Toen men ter plaatse kwam, bleek, dat de man duizelig geworden was na mosselen gegeten te hebben. Een militaire, dokter verleende de eerste hulp. Op zijn advies is de man naar het Militair Hospitaal overgebracht en daar voor nader onder zoek opgenomen. De verkeerscontrole wordt dagelijks door de politie streng voortgezet. Daar mede gelijken tred houdend, blijft het als het. ware slachtoffers regenen. In totaal werden 17 wielrijders gever baliseerd, die zonder verlichting fietsten of met lampen, die groen, blauw of te fel licht uitstraalden. Ook de achterlich ten bleken vaak niet in orde te zijn. Verder gingen er 17 wielrijders op de bon, omdat zij bij het veranderen van richting niet de moeite namen om hun hand uit te steken. Ook was er een nieuwe categorie van verkeerszondaren op de fiets en wel zij, die naast hun fietsverlichting in de hand een zaklantaarn meevoerden, om daarmede in duistere oogenblikken waarschuwingsseinen te produceeren. Dit is een vorm van verboden verlich ting, waarvoor verschillende wielrijders bekeurd werden. Stapels zaklantaarns werden in beslag genomen. Een automobilist, die een verboden straat inreed en de bestuurder van een zeswielige vrachtauto, die zijn lichten niet afgeschermd had, werden deswege geverbaliseerd. A ANVANKELIJK was het de bedoe- ling, dat Buziiu slechts twee avon den in liet Grand Théatre zou optreden. Maar de stormloop voor plaatsbewijzen was zoo groot, dat. gisteren in den na middag al nagenoeg geen kaarten meer voor den Dinsdagavond te krijgen wa ren. Deze groote belangstelling was aan leiding, dat Buziau's reisprogramma ge wijzigd werd. De koning van den lach zal thans met zijn ginschen staf een dag langer in onze stad blijven. Dus kan men ook Donderdagavond nog naar het theater gaan om „Jolijt" te zien en vooral: te beleven. Telefoonaansluitingen De volgende adressen zijn telefonisch aangesloten: 4430 Brandstoffen-Commissie. Gaslaan no. 3. 4469 H. J. Veldhoen, Amersf.straat 111, Soesterberg. 4710 Mevr. R. J. van Vollenhoven—Van Rood, Prinses Marielaan 9. 4850 Oorlogsschade, Commissie Hulp verleening, Zuidsingel 29. Examens Bij de Zaterdag j.l. te Utrecht gehou den examens door den Centralen Bond van Leeraren en Leeraressen in Steno grafie en Machineschrijven slaagden onze navolgende stadgenooten: Mej. Gerda van Rouwendal voor leerares machineschrijven en de heeren J. Berculo en L, T. J. van Rouwendal voor kantoortypist. GEBOREN: Wilhelmina Dorothea Philip pine, d. v. Jan Ockeloen cn Willemina Hen- drika van Doorn; Hendrikus Ludwig Jo- hannea, z. v. Reinirus Hendrikus van Es- veld en Margaret* Maria de Klein; Jan Jo.- hannes, z. v. Jan Janszen en Johanna Ca- tharina Huber; Wilhelmus, z. v. Antonie Epskamp en Johanna Frederika van Bekkum; Arend Elbert, z. v. Johannes Ruitenberg en Dirkje van Deuveren. OVERLEDEN: Catharina Maria de Wals, oud 66 jaar, ongehuwd; Leonarda Margaretha Elisa Maria Cox, oud 55 jaar, echtgenoote van Arnold Johan Maria Schade. OMTREK AUTOBOTSING BIJ EDE EDE, 25 Nov, Vanavond ge schiedde een ernstige autobotsing op den Rijksweg onder deze ge meente, waarbij zes personen zwaar gewond werden en een aantal ande ren lichte verwondingen opliepen. Omstreeks halfacht wilde de chauf feur van een zandauto op den rijksweg tusschen de Klomp en Ede een andere zandauto passeeren, welke met een defect langs den weg stond. Op hetzelf de moment naderde een zware verhuis- auto uit Zutfen uit tegenovergestelde richting. In de cabine van de zandauto zaten drie personen en in den laadbak nog twaalf. Door tot nu toe onopgehel derde oorzaak vloog de zandauto tegen den langs den weg stilstaanden wagen, waardoor de menschen, die in den laad bak zaten, op den weg werden geslin gerd. terwijl ook de twee personen naast den chaffeur ernstig in de knel kwa men. Daar de botsing tot ver in den omtrek hoorbaar was, schoot van alle kanten hulp toe. Weldra bleek, dat zes perso nen er ernstig aan toe waren. n.l. J. G. Lodewijk uit Velp, mevr. J. de Heer uit Soesterberg en P. Bosveld, die in de cabine van de zandauto zaten, terwijl van de overige twaalf personen G. Bos veld, Vlaswinkel en II. Scheffer, allen uit Rheden, zware verwondingen had den. Toegeschoten Duitsche militairen en burgers haalden de slachtoffers uit den totaal vernielde'n wagen, waarna dokter de Waard uit de Klomp de eerste hulp verleende. De zwaargewonden werden per auto naar de ziekenhuizen te Ede en Velp vervoerd. De overige licht ge wonden konden, na ter plaatse ver bonden te zijn, de reis naar hun haardsteden vervolgen. De politie stelde onder leiding van den commissaris van politie te Ede, den heer H. P. Hulsman, een onderzoek naar de toedracht van het ongeval in. De bestuurder van de verhuisauto kwam er met enkele lichte verwondin gen nog goed af. SCHOORSTEENBRAND TE AUSTERLITZ AUSTERLITZ. In een groote hoe veelheid roet op een asbest plaat vielen vonken -uit den schoorsteen, zoodat brand ontstond in een ouderwetsche wo ning aan den Waterlooweg te Auster- litz. Gelukkig zijn ernstig gevolgen uit gebleven, omdat direct do plaatselijke brandweer gewaarschuwd werd, die met het bcnoodigde materiaal dit brandje wist te blusschen. WOESNDAG 27 NOVEMBER HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch Programma. NCRV. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Schrift lezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8l35 Gram.muziek. 10.30 Morgen, dienst. 11.00 Gram.muziek. 11.15 Amster damsch Kamermuziekkwartet en gram.mu- zick. 12.15 Reportage of muziek. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Orgelspel. 1.45 Zang met pianobegeleiding en gram.muziek. 2.25 Gram.muziek. 3,00 Christ, lectuur. 3.30 Revida-sextet. 4.20 Gram.muziek. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gram.muziek. 5-15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 Berichten. 5.35 Zang met pianobegeleiding en gram.muziek. 6.05 Arnlhemsche orkestvereeniging en so list. 6.45 Actueele reportage of gram.mu ziek. 7.00 Economische vragen van den dag en nieuwsberichten ANP, sluiting. HILVERSUM II. 301 M. VARA. 8.00 Nieuwsberichten ANP, gram.muziek. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.02 Voor ar. fceiders in de Continubedrijven. 12.00 VARA- orkest. 12.45 Nieuws- en economische be richten ANP. 1.00 Gram.muziek. 1.15 VARA- orkest. 2.00 Voor de vrouwen. 3.00 Voor de kinderen. 5.00 VPRO: Cyclus „Het geeste lijk karakter van ons volk". 5.15 Nieuws- economische- en beursberichten ANP. 5.30 Gram.muziek. 6.00 Lezing „Natuur of cul tuur". 6.15 De Ramblers. 6.45 Actueele re portage of gram.muziek. 7.007.15 Bra- bantsch praatje en nieuwsberichten ANP, sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. KRO. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Wij begin nen den dag. 7.30 Berichten (Engelsch). 7.45 Gram.muziek. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Berichten (Duitsch). 9.15 Gram.muziek. 11.30 Berichten (En gelsch). 11.45 Rococo-octet. 12.00 Berichten. 12.15 Rococo-octet. 12.30 Berichten (Duitsch 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Cabaretprogramma (gr.pl.). 1.S0 Berihten (Engelsch). 14.5 Gram.muziek. 2.00 Berichten (Duitsch). 2.15 Gram.muziek. 2.30 Berichten (Engelsch). 2.45 Gram.mu ziek. 3.30 Berichten (Engelsch). 3.45 Roco. co-octet. 4.15 Gram.muziek. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 Onderwijsfonds voor de' Scheepvaart: Taalles en cyclus „De waterwegen in West-Europa". 6.00 Musi- quette. 6.30 Berichten (Engelsch). 6.45 Mu- siquette. 7.007.15 Brabantsch praatje en nieuwsberichten ANP, sluiting. HANDBALCOMPETITIE De stand in de eerste klasse heeren luidt thans: At i 11a 5 3 1 1 26—15 7 Achilles 6 3 1 2 2826 7 Amersfoort 6 2 3 1 18—21 7 Sport Vereent 4 2 1 1 17—11 5 A.A.V. 5 0 0 5 9-25 0 VERLICHTE WONING De politie heeft gisteravond tegen een bewoner van de Arnhemschestraat pro ces-verbaal opgemaakt, omdat de ver duisteringsvoorschriften door hem ten aanzien van zijn woning niet voldoende in acht genomen waren. IR. SCHUT DOCENT AAN DE UNIVERSITEIT Bij beschikking van den wnd. secreta ris-generaal is voor het tijdvak van 1- September 1940 tot en met 31 Augustus 1941 aagewezen als docent aan de Bijks universiteit te Utrecht om in de facul teit der Wis- en Natuurkunde onderwijs te geven in de Scheikunde: ir. P. Schut, leeraar aan het Gymnasium alhier.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5