Engeland wil schepen koopen in de V.S. OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL Drie slagschepen, 6 kruisers en 100 torpedobootjagers Roosevelt confereert BESPREKINGEN TE SOFIA Britsche aanvallen op Duitsche schepen Duitsch leger- bericht BADEN POWELL OVERLEDEN SCHOTERMAN'S OUDE GENE VER Lord Rothermere t Het Italiaansche weermachtsbericht H. DERBOVEN t Mr. STEVENS UIT DETROIT Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 27 NOVEMBER 1940 NEW YORK, 26 Nov. (D.N.B.). Omtrent het onderhoud tus- schcn Roosevelt en den Britschen ambassadeur. Lord Lothian, schrijft de Washingtonsche correspondent van de New York Times, dat op Amerika door Engeland druk wordt uitgeoefend om meer schepen te leveren en wel niet alleen handelsschepen, maar ook oor logsbodems. Bovendien streeft Engeland naar een soort samenwer king tusschcn de Engelsche en de Amerikaansche vloot, waardoor de Engelsche vloot zou worden bevrijd van de patrouillediensten in verschillende deelcn der wereld. Uit Londen meldt de New York Herald Tribune, dat Lothian een memoran dum naar Washington heeft meegenomen, waarin Engelands wenschen op het gebied van schepen zijn uiteen zezet. Volgens dit bericht zou Engeland van de Vereenigde Staten drie slagschepen, zes kruisers en honderd torpedobootjagers willen koopen of lecnen. Het memorandum behelst geen aanduidingen omtrent den prijs, dien Engeland voor een versterkte vloothulp in den vorm van bases in den Stillen Oceaan of de wateren van Malakka zou willen betalen. Bovendien hoopt Engeland op moderne handelstonnage van Amerika. De Britsche delegatie van het ministerie van scheepvaart, die op het oogenblik in Amerika vertoeft, interesseert zich vooral voor koopvaardijschepen van het nieuwe bouwprogram der federale scheep\ aartautoriteiten. New-Yorkschen industrieel Ba- ruch ontvangen. Deze was in den wereldoorlog voorzitter van de commissie voor de oorlogsindus trie. De Engelsche scheeps- verliezen Volgens een eigen bericht van Dagens Nyheter. wijst de „Financial Times" er op. dat men met zekerheid kan aanne men, ook al wordt het officieel niet toe gegeven. dat er inderdaad tusschen En geland en de Vereenigde Staten onder handelingen gevoerd zijn over een ver andering van de bekende Johnson-wet ten gunste van Engeland. De verklarin gen van Lord Lothian zijn te beschou wen als een aansporing voor de Ame rikaansche openbare meening. ertoe mede te hplpen. den steun van de Ver eenigde Staten aan Engeland te vcr- grooten. De Manchester Guardian eischt fcelfs openlijk het deelnemen van 'de Vereenigde Staten aan den Oorlog aan de zijde van Engeland. Deze uitlating van de Manchester 'Guardian, aldus schrijft Dagens Nyheter, weerspiegelt de levendi ge discussie, die op het oogenblik in Londen over dit onderwerp ■wordt gevoerd. De Manchester Guardian is de eerste krant van groot-er formaat, die deze ondub belzinnige eisch stelt. Het blad verklaart, dat er „gegronde rede nen" voor aanwezig zijn, dat de Vereenigde Staten ten gunste van Engeland aan den oorlog zullen deelnemen. Dagens Nyheter deelt verder mede, dat volgens de opvatting van het Britsche ministerie van financiën het tegenwoordige standpunt van de Vereenigde Staten voor Engeland niet gunstig is. want het deelnomen van Amerika aan den oorlog zou automatisch tot financieele moei lijkheden in Amerika leiden, die niet in het belang zijn voor beide partners. Besprekingen van Roosevelt President Roosevelt heeft een conferentie bijeen geroepen, waar aan de ministers van oorlog, ma rine en justitie en het arbciderslid van de defensiecommissie, Hill- man, deelnamen. Kort tevoren had Roosevelt den Omtrent den toestand, waarin Enge land zich bevindt tengevolge van het steeds toenemende tonnageverlies, be ginnen verscheidene bladen, volgens be richten uit Engeland, zich ernstig be zorgd te maken. Zoo schrijft het Brit sche tijdschrift Economist, dat men zich niet onbeperkt kan permitteeren sche nen en vrachten in den huidigen om vang te verliezen. Sedert de ineenstor ting van Frankrijk zijn de schcepsver- liezen zoo gpstegen, dat zij bij Engel- schen, geallieerden en neutralen 4.68 millioen ton per jaar uitmaken zouden tegenover 2.85 millioerV ton in het eerste oorlogsjaar. De vlooteorrespondcnt van de Yorkshire Post schrijft, dat de Duit sche vloot op het oogenblik levendig op treedt en Engeland uitdaagt op een wijze, die niet kan worden overzien. De bewering, dat de Duitsche vloot in Noorwegen is verwoest, is een wcnsch- droom. SOFIA, 26 Nov. (D.X.B.) De secretarisgeneraal van het Russi sche volkscommissariaat van bui- tenlandsche zaken, Sobolef. die sinds twee dagen in de Bulgaarsche hoofd stad verteeft, is vandaag door den Bulgaarschen minister van buiten- Jandsche zaken ontvangen. Van avond reist hij door naar Boekarest. De Bulgaarsche gezant te Berlijn, Draganoff. is te Sofia aangekomen om rapport uit te brengen. Vandaag zal .-ij waarschijnlijk door den minister-presi dent Filoff en door den minister van buitenlandsche zaken Popoff ontvangen worden. Ook zou hij door den Koning ontvangen worden. Het bezoek van den gezant trekt hier sterk de aandacht. In verband met het fe t lat de Bulgaarsche staatslieden hans nist naar Berlijn gaan. is het geri.cnt opgedoken dat gezant Draganoff de protocollen over de toetreding van Bulgarije tot het drielandenpoct zelf zal meebrengen, om ze ter onder teekening voor te leggen. Van welingelichte zijde wordt dit t-ch ter tegengesproken door erop te wiizen, dat deze kwestie thans niet actueel is BERLIJN. 26 Nov. (D.N.B.) - Een Engelsch gevechtsvliegtuig van het type Lockheed heeft volgens inlichtingen van het D.N.B. vanmorgen op de Noordzee een Dmtsch patrouillevaartuig aangeval len. Ondanks zwaren zeegang slaagde de boot er in, dit vliegtuig door goed gericht afweervuur tot voortijdig af draaien te dwingen. Alle bommen, die voor de patrouilleboot waren bestemd, misten hun doel. Twee andere Duitsche patrouillcboo- ten werden in den loop van den middag eveneens op de Noordzee door twee Britsche torpcdovliegluigen aangevallen De schenen openden terstond het vuur en verijdelden de vijandelijke aanvallen door handige afweermanoeuvres. On danks de ongunstige omstandigheden als gevolg van zwaren zeegang en slecht zicht slaagden zij er in een der aanval lende vliegtuigen naar beneden te halen. Een gewond lid van de beman ning van dit Engelsche vliegtuig kon worden geborgen. De Duitsche patrouil levaartuigen zijn onverlet. Brifsch convooi aangevallen Duitsche verkenners hebben in den loop van den dag een uit dertig sche pen bestaand, krachtig beveiligd con vooi hij Southend ontdekt. Het voer in de richting van de monding der Theems. Draadloos ontboden Duitsche gevechts vliegtuigen en duikbommenwerpers vie len van een hoogte van tien tot twintig meter verschillende schepen met succes aan. BERLIJN, 26 Nov. (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht deelt mede Een duikboot onder commando van luitenant ter zee eerste klasse, Schepke, heeft 41.400 brt. vijandelijke handels- schecpsruimte tot zinken gebracht. 1-Iet luchtwapen zette ook in den nacht van 21 op 25 November de succesvolle vergeldingsaanvallen op Londen voort. In het centrum van de stad en op de heide oevers van de Theems waren hevige ontploffingen en branden waar te nemen. Andere sterke afdeelingen ge vechtsvliegers hadden, zooals reeds ge meld, in denzclfden nacht de voor den oorlog belangrijke doelen in Bristol als doel opgekregen. Gedurende verschei; dene uren vielen zij met brand- en dvna" mietbommen van het zwaarste kaliber de haven- en industrie-installaties, als mede ravitailleeringsinrichtingen aan. In het geheele gebied vielen talrijke op slagplaatsen met voorraden grondstoffen en de verwerkingsinstallaties voor dezo grondstoffen aan de vernietigende vlam men ten prooi. Drie gasfabrieken wer den vernietigd en een groote maalderij door het vuur vernield. Het aanvalsge- bied van Bristol was, naar' ooggetuigen den volgenden dag bevestigden, één groote brandhaard. Andere aanvallen richtten zich in denzelfdcn nacht tegen enkele andere steden in de Midlands en in Zuid-Enge- land. Tengevolge van de ongunstige weersomstandigheden heerschte er op 25 November overdag slechts een ge ringe acti.viteit. Kleine afdeelingen lich te gevechtsvliegtuigen bestookten met succes verschillende voor de oorlogvoe ring belangrijke doelen in Zuid-Enge- land met zware bommen. Het leggen van mijnen in Britsche havens en in de scheepvaartwegen werd volgens plan voortgezet. Vèrdragend geschut van het leger en van de marine nam, zooals reeds gemeld, op 25 November des avonds een Britsch convooi, dat naar het Westelijk gedeelte van het Kanaal trachtte door te breken, doeltreffend onder vuur, zonder dat het vuur door den vijand beant woord werd. Het convooi werd uit elkaar geslagen. In den afgeloopcn nacht wierp de vijand in Noordwest-Duitschland op eenige plaatsen bommen, die slechts in een dorp geringe materieelc schade aan richtten. De vijand verloor gisteren twee vlieg tuigen, waarvan een in een luchtge vecht en een door de luchtdoelartillerie neergeschoten werd. Aan Duitsche zijde werden geen ver liezen geleden. KINDERHOEKJE 141. Kobusje ging weer op de locomotief zitten. Hij had Jnlst een beetje stijven hals. Lotje had er een warmen doek om gedaan. Hij had zeker kou gevat op de locomotief. Hij had ook een nieuwe pandjesjas aan. Het vorige was hem te nauw en te krap geworden. 142. Kobusje had zich echter danig vergist, toen hij dacht, dat deze vreemd uitziende heer een Indische vorst was. Het was de directeur van een rondreizend circus. De wagen, waarin hij anders altijd zijn beesten vervoerde, was gebro ken, zoodat hij nu met den trein wilde Chief Scout der padvinders Naar de Telegraaf weet te melden, is de stichter der Padvindersbewe ging, Lord Robert Baden Powell of Gill well, in den ouderdom van 83 jaar overleden. Baden Powell werd in 1857 geboren en ging als jong officier naar Zuid- Afrika, waar hij deelnam aan gevechfen tegen de inboorlingen. In den oorlog tegen de Boeren was hij kolonel en als zoodanig belast met de verdediging van Mafeking, van 1899 tot 1900 .Na den oorlog werd hij inspecteur der militaire politie in Zuid-Afrika. Bij zijn terug komst in Engeland werd hij in 1903 be noemd tot inspecteur-generaal der En gelsche cavalerie, maar verliet vijf jaar later den militairen dienst om zich te wijden aan de beweging der Boy Scouts, de internationale padvindersbeweging. In zijn hoedanigheid van Chief Scout was Baden Powell in 1937 ook tegen woordig op de Wereldjamboree, welke toen in Nederland, op Vogelenzang, werd gehouden. Baden Powell f CHURCHILL JR. IN HET LAGERHUIS BERLIJN, 26 Nov. (D N.B.j In den loop der heden gehouden vergadering van het Lagerhuis, aldus wordt uit Lon den gemeld, heeft de zoon van den mi nister-president, Randolph Churchill zijn eerste rede gehouden. Hij deed hier in scherpe aanvallen op de Britsche re geering wegens haar tot dusver bekend gemaakte oorlogsdoeleinden en eisc'nte preciseering en rechtvaardiging der Britsche oorlogsdoeleinden. Minister-president Churchill woonde de rede van zijn zoon bij. per kruik f 3.45 bij 6 kr. a f 3.25 bij 12 kr. a f 3.15 99 jljj: SL. lltr.str. 17 Tel. 3450 Ao 1873 STOCKHOLM, 26 Nov. (D.N.B.). De krantenmagnaat Lord Rother mere, broeder van wijlen lord Nor.th- LORD ROTHERMERE t cliff, ie volgens een Reuterbericht, heden op 72-jarigen leeftijd op de Bermuda eilanden overleden. Lord Rothermere had zich in Mei j.l. op verzoek van lord Beaverbrook met een bijzondere missie naar Amerika be geven. ERGENS IN ITALIË, 26 Nov. (Stcfani) In zijn weermachtsbericht no. 172 maakt het Italiaan6chc hoofdkwartier het vol gende bekend: Aan het Griekschc front werden vij andelijke afdeelingen, die aan de kust van Epirus ontscheept waren, gedeelte lijk vernietigd en gedeeltelijk met hun wapenen gevangen genomen. Onze luchtmacht ondernam tal van aanval len op de geheele zóne der krijgsverrich tingen in nauwe samenwerking met de landmacht. Knooppunten van wegen, bruggen, colonnes met gemechaniseerde strijdmiddelen en concentraties van vij andelijke troepen langs het dal van de Kalamas en in de omgeving van Perati en Erseke waren het doel van hevige bombardementen. De forten .op het eiland Korfoè werden herhaalde malen gebombardeerd en getroffen. F.r ontston den hevige branden en ontploffingen. Onze jagers schoten twee vliegtuigen van het type Blenheim neer in de buurt van Durazzo (Albanië). Vijandelijke vliegtuigen ondernamen aanvallen op Leros en Stampalia. Eeni ge gebouwen, waarvan slechte een met eenig militair belang, werden bescha digd. Er vallen geen dooden te betreu ren. Niemand werd gewond. Vijf vijan delijke vliegtuigen werden door het luchtdoelgeschut brandend neergehaald. In Oosi-Afrika werd een aanval van gemechaniseerde vijandelijke afdeelii> gen in de zone van Sabderat en het dal van Ghirghir (Serobatib) door onze troe pen afgeslagen. Eenige gemechaniseer de middelen van den vijand vielen in onze handen. Vijandelijke vliegtuigen lieten bommen vallen op Assab, waar een persoon gedood werd. vier personen werden gewond. De schade was gering. SPORT EN SPEL ZWOLLE, 26 Nov. Heden overleed op 35-jarigen Leeftijd de in de kringen der oostelijke sportwereld bekende Z.A.C.-er H. Derboven. De heer H. Derboven genoot als voet baller in het Oosten een groote bekend heid. Als junior-lid kwam hij bij Z.A.C. en reeds- op jeugdigen leeftijd bezette hij in het eerste elftal de moeilijke spil- plaats. Hij maakte o.a. deel uit van de ploeg, met welke Z.A.C. in het seizoen 19281929 het kampioenschap behaalde der Oostelijke eerste klasse. Verscheidene malen werd hij gekozen in het Oostelijk elftal. ZWEMMEN WILLY DEN OUDEN Naar Het Volk verneemt vertoeft. Wil ly den Ouden thans in Engeland. Zij is in gezelschap van haar broer. W. K. VAN ROSSUM 3 KORTE BERGSTRAAT Damesconfectie Kleeding naar maat Kubler Kleeding t'EU ILl.ET ON DOOR R. ARDEN 82) „Ik versta het beter, als je rustig spreekt!" Peters kon, ondanks zijn be- nirde positie, een grijnslach niet onder drukken. „Ben je er soms ook al achter gekomen, waarom ik mijn wapen, waar van het nummer genoteerd is. naast den -eoode heh gelegd en deze vreemde re volver, die ik immers net zoo goed ge bruiken kon. heb weggegooid?" „Het is nog heelemaal niet zeker, dat jij die revolver hebt weggegooid." brom de Ben Beverly „Dat sal binnen tien minuten wel worden opgehelderd. Maar één ding zeg ik je bij voorbaat: Ik kom wel ichter ie streken, man. daar kun ie gerust op zijn!" Peters gine op een ontwortelden boomstam zitten. „All right, ik verlaat me op jou. Be verly 1" HOOFDSTUK XXIX Terwijl I.egrand en de politie-beambte hij Peters bleven, zocht Ben Beverly in den omtrek van de vindplaats den grond af. Hij deed dat met de handigheid van een ervaren spoorzoeker. Telkens ging hij op de knieën liggen om den grond heel precies te bekijken. Hij vond echter steeds alleen de schoenafdrukkcn, die de politiebeimbte had achtergelaten. Ben Beverly kon daar geen verklaring voor vindon. Een vage verdenking kwam bij hem op. Zou die verdraaide Stevens met het vreemde wapen al voor zijn ontmoeting met Grizzard onheil heb ben gesticht? Ben Beverly overwoog heel rustig en koel de mogelijkheden, die er iemand toe zouden kunnen brengen, zijn wapen weg te werpen. Stel het geval, dat Stevens tevoren zijn secretaris had doodgeschoten, met diens eigen wapen. Om geen verdenking te laten rijzen, ging hij hierheen en wierp de revolver weg. Op den terugweg zag hij dan toe vallig Grizzard aan komen sluipen, ver stopte zich en moest toen noodgedwon gen zijn eigen revolver gebruiken om Grizzard neer te leggen Maar waarom liet een man, die met zulk een berekening en koelbloedigheid een daad tot uitvoering bracht, dan zijn wapen op de plaats van den strijd lig gen? Als aanwijzing tegen zichzelf? Hij had niet de geringste verwonding op- geloopen, niets waarom liet hij dan zijn revolver bij het lijk van Grizzard liggen? Waarom probeerde hii niet Da kar in een groote hoog te bereiken, waarom verliet hij. toen al die schoten gevallen waren, bloedig en verschrikt het boschje langs den naasten weg. die direct naar de inhoorlinecnwiik leidde? Zulk een koelbloedige knaan als die Stevens was toch niet makkelijk uit zijn evenwicht te brengen! Wanrnrr dan? Hier steekt nng heel wat anders achter, dacht Ben Beverly bij zichzelf, nadat hii alle mogelijkheden had over wogen. Maar wat steekt hier achter? Ben Beverly werd wederom woedend. zooals altijd, wanneer hij niet verder kwam. „Beroerde geschiedenis!" zei hij luid. Peters ving de woorden op. „Dat komt alleen daarvan, dat je me niet geloovcn wilt. Beverly. Probeer er nu eens aan 1e wennen, dat ik niet Ste vens, maar Peters ben". „Goed", antwoordde Beverly, „ik neem aan, dat jc de waarheid zegt. Kun je me dan verklaren hoe die revolver hier komt. als jij hem niet hebt weggeslin gerd? Of je nu Stevens bent of Poters, het wonder mei de revolver blijft het zelfde. Maar er bestaan geen wonde ren, man! Of wel soms?" Peters zweeg. Ben Beverly had gelijk, daaraan viel niet 1c tornen. Hoe kwam dan de revolver in werkelijkheid hier in dit boschje? Legrand onderzocht het wapen nauwkeurig. „Er is één schot uit gelost, monsieur Beverly", zei hij peinzend. „Dat was hét schot, waardoor ik ge wekt werd", beweerde Peters. Ben Beverly werd nog boozcr, maar nu had hij er genoeg van, nog langer voor den gek gehouden te wor den. Peters had het wapen weggewor pen, waarom, dat was voorloopig niet uit tc vinden. Hij had er nu den buik van vol, Stevens of Peters hoefde niet te denken, dat ze hem zouden laten loopen. Integendeel juist, zoo waar hij Ben Beverly heette, hij zou licht in deze affaire brengen of anders zijn baantje eraan geven. „Jammer, een man op jouw leeftijd, meende Peters, wiens vrijmoedige op treden niet meer was dan galgenhu mor. Want dat deze zaak zoo gemak-' kclijk cn snel tot een oplossing gebracht zou kunnen worden, als het op het eer «te oogenblik scheen, daaraan geloofde Peters al lang niet meer. Er waren ver schillende verzwarende omstandighe den: Hij, Peters, had de rol van Ste vens gespeeld. Geen mensch zou geloo- ven, dat Peters dat zoomaar had ge daan en zich door Stevens had laten beetnemen. Er hadden schoten geknald cn Grizzard was op de plaats dood ge bleven. Peters kwam vijf minuten later met bloed bedekt en verschrikt uit het boschje te voorschijn en zijn revolver werd op dc plaats van het. misdrijf ge vonden. Wat zou een rechter van deze feiten denken? De rechter zou zeggen, dat hij het voor bewezen hield, dat Pe ters en Stevens hadden samengewerkt. Eveneens was bewezen, dat. Peters Griz zard had doodgeschoten. Dat Grizzard een gangster was, was een kwestie op zichzelf daarom bleef een moord nog wel degelijk een moord! Van noodweer kon na al die bewijzen geen sprake zijn; voor noodweer was één kogel ge noeg, terwijl Grizzard grondig „afge maakt" werd, zooals dat in de kringen der Amerikaansche onderwereld ge woonte is. Peters zag reeds het gezicht van den rechter vol verontwaardiging op hem gericht: schuldig bevonden aan moord! Peters wischte zich het zvvpct van zijn voorhoofd. En dat alles had hij aan Stevens te danken, aan dien genieenen bandiet! „Laten we maar gaan", zei Ben Bever ley na een tijdje. „Het heeft geen zin, hier nog langer rond te hangen. Peters- Stevens getroost zich niet de moeite, een verklaring te eeven. hij wil ons de zaak niet gemakkelijker maken. Ik wacht nu nog op het antwoord op mijn telegram, ik moet weten of ik mijn be schuldiging tot Stevens of tot Peters moet richten. Maar de beschuldiging blijft, of hel nu Peters of Stevens be treft. dp moord on Grizzard blijft! Dat is met geen mogelijkheid weg te was- schen!" HOOFDSTUK XXX „Voor mij", zei Ben Beverly een uur later tot kapitein snennan, „zijn die bewijzen genoeg om Stevens oi Peters in siaat van beschuldiging te stellen. Als hij Stevens heet. dan bestaat verder nog de verdenking, dat hij ook Peters omgebracht heelt. Ilcct hij daarentegen Peters, dan bestaat nog de verdenking, dat hij door Stevens in alles was inge wijd en in diens opdracht Grizzard heeft vermoord, terwijl Stevens er vandoor ging. Hij heeft dan den terugtocht voor Stevens gedekt!" „Halt", zei Sherman, „een oogenblik je. Als hij Stevens heet, heeft hij Peters om zeep gebracht, maar als hij daaren tegen Peters heet u brengt me vol komen in de war, mijnheer Beverly!" „Dat hindert niet", zei Beverly. „Uc hoofdzaak is, dat ik in dien warwinkel den weg nog weet te vinden." „Eén ding staat vast", beweerde kapi tein Sherman, „van mijn mooie cn schoone schuit moet die knaap weg. Ik wil hem niet langer aan boord hebbenl" „Zeker, ik kan me uw standpunt in denken." Ben Beverly stak dc •handen in z'n zakken. „Wanneer ik den moor denaar nu in Dakar achterlaat, dan be schouwt de Fransche politic hem als haar eigendom. Ilij wordt dan allcon op grond van het uitleveringsverdrag aan ons in handen gegeven. Dat is ver schrikkelijk ingewikkeld, een hoop schrijverij en misschien gaat hij er dan nog vandoor. Houd ik hem daarentegen op het schip, dan houd ik hem op den bodem van dc Vereenigde Staten van Amerika! .Tammer genoeg ligt, er geen andere hoot, van ons voor anker. F.on kleine vrachthoot. die nog een tijdje hier bleef, zou me zeer gelegen komen. Hel komt nu allepn maar daarop aan. tot ik de mededeeling heb, of hij Stevens of Peters heet. Als hij Peters heet Ben Beverly brak zijn woorden plotse ling af, want een steward kondigde de komst van Legrand aan. Legrand had voor de eerste maal iets van zijn rust ingeboet. „Mon Dieu, ik heb bericht gekregen, hier leest u zelf maar!" Hij reikte Ben Beverly twee telegrammen over. De detective las ze en schudde zijn hoofd. „Daar begrijp ik niets van! Volgens deze telegrammen is Stevens gister avond heelemaal niet met een vliegtuig vertrokken! Ale Stevens niet weggevlo gen is clan moet hij nog hier zijn." „Natuurlijk!" Kapitein Legrand plukte geërgerd aan zijn snorretje. „Dat is in derdaad zoo, monsieur Beverly! Ik heb zekerheidshalve nog naar het vliegveld getelefoneerd. Gisteravond is slechts één passagier ingestapt en wel een hande laar, dien men hier kent, een burger van Dakar. Vanmorgen ie slechts een echtpaar per vliegtuig vertrokken, mon sieur Pernicot en zijn vrouw, eveneens menschen, die wij kennen. Een schip is niet uitgevaren. Daarom moet uw mis dadiger zich dus nog in Dakar bevin den! Geen amgenaam gevoel voor ons. monsieur Beverly!" „Voor u niet, maar voor mij wel!" Ben Beverly straalde van vreugde. „Als de vent in Dakar is gebleven, dan pak ik hem ook, willen we wedden? Vijf tegen één!" Ben Beverly stak zijn wijs vinger op.'zijn gezicht straal'? van ge noegen. „Die lui kunnen namelijk niet rustig blijven. Die knaap hegaat hier heslist ook een paar misdaden! Dat brengt ons dan op zijn spoor en we krij gen hem! Mooi, hè?" (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2