STADSNIEUWS Twaalf varkens werden frauduleus geslacht De melk was met water verdund In beslagname volgde Drievoudig jubileum in Achterveld Vier boerderijen aanbesteed Concert van de S.S. 1001 AVOND GROOT VERHALENBOEK voor den NEDERLANDSCHEN LEZER J. H. ITTMANN Inbraak in een pastorie KLEERMAKER BESTOLEN Burgerlijke Stand Pleidooi van mr. J. P. Sieburgh G. G. Veenendaal Familieavond van Z.U.T. Winterhulp Wielrijders in de val ^Ogsmda KOU OP 7 DE BORSTl Marktberichten H.V.C. is Zondag vrij Afdeeling Utrecht N.V.B. Met de petten van Duitsche officieren gevoetbald 2e BLAD PAG. 1 amersfoortsch dagblad donderdag 28 november 1940 3000 pond vleesch is hier door een melkboer uit Hoogland aan den man gebracht Ambtenaren van de crisiswet hebben in den -loop van de vorige week controle uitgeoefend op boerderijen in de omgeving van onze stad, daar het vermoeden be stond, dat er frauduleus geslacht was. Dit vermoeden bleek gewet tigd te zijn. Toen bij een melkboer te Hoogland een onderzoek inge steld werd, kwam men tot de ont dekking, dat zich in een teil met afval restanten van geslachte var kens bevonden. Het onderzoek is toen met kracht voortgezet en in handen gegeven van de politie. Daarbij is het volgende aan het licht gekomen. De betreffende Höoglandsche melkboer heeft in totaal een twaalftal varkens op frauduleuze wijze geslacht. De varkens wogen tezamen ruim 3000 pond. In ver schillende partijen is dit vleesch frau duleus aan den man gebracht en wel hoofdzakelijk in Amersfoort. De melk boer heeft hier blijkbaar bepaalde adres sen gehad, waar hij met het vleesch te recht kon. Van te voren werd met de koopers afgesproken, wanneer het vleesch gebracht zou worden en hoeveel men hebben wilde. Het gewicht van de partijen varieerde tusschen de 25 en 40 pond. Gebleken is dat de melkboer met zijn verkoop geen woekerwinsten ge maakt heeft. Doorgaans is het vleesch verkocht tegen 60 a 65 cents per pond een prijs, welke heel schikkelijk te noe men is in vergelijking met prijzen, die soms bij andere frauduleuze slachtingen per pond gevraagd plegen te worden. Het vleesch was gezouten en vrijwel ge heel van deugdelijken aard. Slechts één partij vleesch van ongeveer dertig pond. welke ook door de politie achterhaald kon worden, bleek ondeugdelijk te zijn. Toen de politie er eenmaal achter ge komen was, dat het vleesch hier in eeni- ge wijken van onze stad aan den man gebracht was, heeft zij een uitgebreid onderzoek ingesteld en huiszoekingen gedaan bij verschillende adressen. Daar door was het mogelijk een zeer groot ge deelte van het vleesch te achterhalen en in beslag te nemen. Tegen den melkboer zijn processen- verbaal opgemaakt in verband met het frauduleus slachten en wegens overtre ding van de vleeschkeuringswet. terwijl de consumenten eveneens een proces verbaal kregen ter zake van overtreding van de hamsterwet. Te zijner tijd zal deze omslachtige zaak ter behandeling komen van de Utrechtsche Rechtbank. Met het hulppostkantoor ju- bileeren mede de heeren C. van Daatselaar en G. D. Rijken Maandag a.s. wordt in Achterveld, een drievoudig jubileum gevierd, waarbij de P. T. T. ten nauwste be trokken zal zijn. Op 1 December bestaat n.l. het aldaar gevestigde hulppostkantoor een kwart eeuw. Tevens herdenkt dan de heer C. van Daatselaar den dag, dat hij voor 25 jaar als kan toorhouder op dit kantoor werk zaam werd. Verder is er nog een derde jubi laris, en wel de heer G. D. Rijken, die 25 jaar brievenbesteller, in Ach terveld is. Daar deze officieeele data op een Zondag vallen, zal de viering daarvan op Maandag geschieden. Onze Postlanfare onder leiding van Ferd. de Goey heeft haar volle mede werking toegezegd en zal behoudens goedkeuring van den Procureur-Gene raal des middags om' halfzes voor het gebouw van de Boerenleenbank een serenade aan de jubilarissen brengen. Daarna heeft in het bankgebouw de huldiging plaats en bestaat er voor be langstellenden gelegenheid tot compli menteeren. Tusschen de bedrijven door zal de Postfanfare muzikale opluiste ring verlee^ien. Hedenmorgen werd de opbouw van Vier boerderijen onderhands aanbesteed onder vier aannemers. De architect is G. van Hoogevest alhier: de boerderijen liggen onder Hamersveld. Laagste in alle vier perceelen en in massa was .1. W. Top te Barneveld met 21.110. 16.900, 7720, 18.020, massa 63.750. Het muziekkorps van het artillerie regiment der in onfe stad gelegerde S.S. troepen zal vandaag van 5 tot 6 uur in het autopark een concert geven. Het programma luidt: 1. Frei weg, Marsc'h Lenten 2. Ouverture z. Op .Die lustige Weiber von Windsor" Nicolai 3. Potp. a. d. Ballet „DiePuppenfe?" Baver 4. Japanischer Laternentanz Yoahitomo 5. Zu Sed/in auf den Höhen, Marsch Gnauck 6. Im schonen Tal der Isar, Walzer Lölhr 7. Fliegerparade Wetzel 8. Im Sturzflug, Marsch Meissner Examennieuws Onze stadgenoot, de machinist C. G. v. Oostveen. is geslaafd voor "het exa men opzichter-machinist bij de Neder- landsche Spoorwegen. Hij zal op nader te bepalen datum Venlo als standplaats toegewezen 'krijgen. OK>cxxvc^<r>c><c><c><><vv><^<c>o<c^C'0><>^<x>o Prijs per bundel f 1.75 bij inteekening op 6 bundels f 9 Boekhandel Utrechtschestraat 46 Tel: 6608 In den nacht van Dinsdag op Woens dag is een inbraakje gepleegd in de pastorie van de kerk „O.L. Vrouwe He melvaart" aan de Langegracht. Ver moedelijk wisten de indringers binnen te komen door over een muurtje aan de achterzijde van het huis te klim men doch het is ook mogelijk, dat zij zich overdag hebben laten insluiten. De onwelkome gasten hebben de geheele pastorie aan een nauwge zet onderzoek onderworpen? in alle hoeken en gaten speurden zij. Ten slotte bemachtigden ze, na open breking van een kast, een bedrag van enkele honderden guldens, waarna de heeren den aftocht blie zen. De politie heeft de zhak na tuurlijk in handen genomen. Dief zag in het duister zijn kans schoon "T^EN nadeele van d<en winkelier S., zijn gisteravond eenige coupons stoffen ontvreemd. De heer S. had even zijn winkel verlaten om in een naburige automatiek iets te koopen en tevens om een brief te posten. Hij beging hierbij de onvoorzichtig heid om de deur van zijn zaak ge opend te laten. Dit kwam hem duur te staan. Tijdens zijn korte afwezig heid stapte een onbekende, gebruik makend van de duisternis, naar binnen om daarna te verdwijnen met medeneming van eenige cou pons. De heer S. heeft per adverten tie f 50.— uitgeloofd aan ieder, die aanwijzingen kan verstrekken, wel ke tot. aanhouding vaft den dader leiden. GEBOREN: Geen. GEHUWD: Hendrik Hooft en Aartj? an de R->ek. Herman Johannes Machiel Judius Kip en Ge-ritje Arhop. Hendrik Janszen en Hermina Beek. OVERLEDEN: Andreas Falk, oud 43 jaar, ongehuwd. Kleine pyramides in het land der reuzen. Engelsche verdedigingswerken in de Egyptische woestijn (Foto Weltbild) KANTONGERECHT Zonder identiteitsbewijs op straat! De heer G. v. 't H. te Soest, werd op' den zesden Mei geverbaliseerd omdat hij verantwoordelijk zou zijn voor den verkoop van melk, die niet aan de eischen der hygiëne kon be antwoorden en waaraan bovendien een vrij groote hoeveelheid water bleek te zijn toegevoegd. De verdachte, die zeventig jaar oud is. kon om gezondheidsredenen niet aanwezig zijn. Mr. Sieburgh, uit Utrecht, vertegenwoordigde hem' thans, terwijl de dochter van v. 't H. als getuige verscheen. Uit haar verklaringen bleek, dat de melk des ochtends omstreeks half negen door de Soester Zuivelfabriek was afgeleverd. De steekproef door den verbaliseerenden controleur voor de» Warenkeuring was twee uur later genomen. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie, mr. Albarda, wees op de lange straflijst van den verdach te, die voor soortgelijke overtredin gen j-eeds meermalen met de justitie in aanraking is geweest. In een tijd als deze, waarin de melk tot een schaarsch artikel is geworden, dient men er terdege tegen te waken, dat ze bovendien nog met water wordt verdund.... Toch wilde hij. in ver band met verdachte's hoogen leef tijd, geen principieele hechtenis eischen. Wél echter een hooge geld boete. De ambtenaar vroeg daarom 300.te vervangen door dertig dagen hechtenis. Mr. Sieburgh omschreef de wet. waar mee v. 't H. in botsing is gekomen, als een karakteristiek crisisuiting: Zij is kennelijk samengesteld door lieden, die niet ter zake kundig waren. Haar groot ste gebrek is wel, dat er nu personen gestraft kunnen worden, die eigenlijk heelemaal niet. schuldig zijn. Wat w?et bijvoorbeeld een oude man als d»eze ver dachte van vetgehalte en van het che mische probleem of melk rein is of niet,...? Men moet er rekening mee houden, dat de schuld wel eens kon lig gen bij de Soester Zuivelfabriek, en in dit verband herinnerde mr. Sieburgh er aan. dat er reden is om aan te n?men. dat juist daar de eigenlijke sohuld te zoeken is. Bovendien geschiedde Ihet op den zesden Mei, dus toen er noe hee- lemaal eeen melkschaarschte bestond Mr. Albarda vond noeal vereezocht om de Soester Zuivelfabriek in een schuldie daglicht te stellen Uit zijn woorden bleek, dat hij daar niet slechts juridische^ doch ook moreele bezwaren i tegen te berde wilde brengen. Mr. Sieburgh: Het O.M. vergist zich. wanneer het in de meening verkeert, dat ik mij" door een dergelijke argumentatie zal laten intimideeren. Want tenr eerste moest de ambtenaar weten, dat mij geen inzage van de betreffende dossiers om trent de Soester Zuivelfabriek is toege staan en ten tweede hebben verschillen de getuigenverklaringen mij in den stel- ligen waan gebracht, dat dit juist het belangrijkste punt van de gansche zaak is. Onder meer kan er op wijzen, dat een knecht, verklaart, dat de Soester Zuivelfabriek op dienzelfden dag wegens eenzelfde feit geverbaliseerd zou zijn.' Een en ander liikt niii gewichtig genoeg, om voor te stellen, deze zaak te schor sen, tot ons de noodige gegevens ten dienste staan. De kantonrechter, mr. Muller Massis. heeft de zaak veertien dagen uitgesteld. Identiteitsbewijs \7 OORTS werden hedenmorgen de v eerste gevallen behandeld tegen personen, die geverbaliseerd waren óm dat ze niet in het bezit van een iden titeitsbewijs waren. De fietsjongen K was er in geloopen door een vergeetachtigheid. Toen hij .even naar een klant toe moest", had hij het niet noodig gevonden om z'n jas aan te trekken. Dat zal ook wel niet zoo noodzakelijk geweest zijn.,, maar 'n ieder geval had hij toch wel even z'n dentiteitsbewijs hij zich moe'en steken, dat nu thuis bleef in de zak van be doelde jas. Het kostte hem thans een boete van 4.—, subs. 1 dag. De heer J. V., die vriendelijk „goe- denmorgen Edelachtbaren" zei, had het „een beetje in de slof gelaten", volgens zijn verklaring. Op 12 November had l ij z'n bewijs nog niet eens aangevraagd- Bovendien was hij er op dien nacht op betrapt, dat hij op de verboden uren zich buitenshuis bevond. Hij had staan schuilen voor den regen! Mr. Muller Massis veroordeelde hem tot een boete van f 2.voor b«t wezige identiteitsbewijs en een van 3 voor het overtreden van het uitgaans verbod. Komt U ook eens op onze toonkamers kijken TI vindt daar: SPELEN EN PUZZLES POSTPAPIER SCHRIJFMAPPEN FOTO ALBUMS KALENDERS 1941 KUNSTBOEKEN BOEKHANDEL LANGESTRAAT 33 TEL. 3232 Geopend 8.30—19 u. Zaterdags 20 n. Optreden van eenige leden van het cabaret- en revue gezelschap „De Rin kelbom" U het wandelseizoen voorbij is en de wandelsportvereeniging „Zon der Uitvallers Terug" in verband met de duisternis ook haar trai- ningsmarschen tijdelijk heeft moe ten onderbreken, heeft het pestuur voor de komende wintermaanden eenige familieavonden georgani seerd teneinde het contact met de leden te bewaren. Gisteravond werd in de groote zaal van „De Valk" de eerste familieavond gehouden. Be halve een groot aantal leden met hun huisgenooten, waren ook vele introduces e.a. aanwezig. In zijn openingswoord heeft de voor zitter, de heer J. W. van Eist, het doel van deze avonden uiteengezet, n.l.: nauwer contact te verkrijgen met hen, die belangstellen in de wandelsport. Deze avond, zoo vervolgde spreker, draagt een geheel ander karakter dan de voorgaande, doordat noodgedwongen het programma veranderd moest wor den. Voor uitstellen voelde men niet, zoodat de hulp ingeroepen werd van The Harlem Rovers onder leiding van vyim Ripken en eenige leden van het cabaret- en revuegezelschap „De Rinkel bom". Deze amateurs hebben de aanwe zigen een vroolij'ken avond bezorgd, door een afwisselend programma te brengen. De conferencier-humorist George Alliss (Cor Galis) leidde met een onderhou dend praatje de artisten in, vertelde daarbij eenige grappen, zoodat hij de aanwezigen spoedig in een opgewekte stemming kreeg. Bovendien „lijmde"®hij het geheele programma „aan een", In een vlot tempo werd er)gewerkt. Want nauwlijks was prof. Ki-Ka-Bu!h, die ver bluffende goocheltoeren liet zien. maar ons ook inwijdde in de geheimen van de goochelkunst, van het tooneel ver dwenen of een accordeon-duo stond weer klaar, om vroolijke muziek uit zijn in strumenten te halen. Onnóodig te zeg gen, dat „The Harlem Rovers" het ge heel omlijstten met passende muziek. Rest ons nog te vermelden, dat de heer van Eist voor de pauze een beknont overzicht gaf van de marschen, welke Z.U.T. het afgeloopen seizoen hield. Zij organiseerde in Maart een marsch voor Ontwikkeling en Ontspanning, waaraan 1800 wandelaars deelnamen. Het uitbre ken van den oorlog was oorzaak, dat de twee-daagsche marsch. die eveneens een liefdadig doel had niet kon doorgaan. Later werd op bescheiden wijze toch nog een „Iwoe-daagsche" gehouden. Het aan tal deelnemers was vrij groot. n.l. 800. Ook de kort geleden gehouden marsch naar de AA R O.-studïo moebt zich in een groote belangstelling 1.3501 verheu gen. Hij bracht hiervoor dank aan den secretaris, den heer W. ter Wolbeek, Tenslotte deed laatstgenoemde nog 1,1/ INTERHULP" voor de misdeelden In den oorlogswintertijd Richt zich via hart en hersens Op 't begrip „liefdadigheid". 't Gaat thans om de zwaarst- beproefden In ons eigen vaderland, Die van alles noodig hebben: Kleeding, voeding, dekking brand Een wel zeer bijzonder speldje Biedt de „Winterhulp" U aan: 't Is een molentje, dat 's avonds U met licht Uw weg laat gaan. En nu is het méést frappante, Dat U dubbel licht afgeeft, Daar Uw offer voor misdeelden Oók „verlichtingsw aarde" heeft, 's Avonds is Uw molen-lichtje Gids in diepe duisternis, Wat het overdag en 's avonds Door Uw steun voor d' armen is 7 Straalt naar binnen en naar t buiten, Het is tweeërlei van aard: Daarom is dit molen-lichtje Een b ij zo nd er offer waard. Stadgenooteri: collectanten Vragen giften, groot en klein; Laat de zware Jevensmolen" Alom „draaiend" kunnen, zijn! PHILIA (Nadruk verboden) j_J ET aantal wielrijders, dat wegens kleine verkeerszonden in het groo te boek der scjhuldsnaren genoteerd werd. was gisteren weer met gering. Vooral waren er velen, die geen teek 311 gaven bij het veranderen van richting, hetgeen moge blijken uit het f?it. dat er 29, zegge en schrijve negen en twintig, processen-verbaal wegens deze overtre ding werden opgemaakt. Voorts kwamen er twaalf fietsers op de bon, omdat hun verlichting niet aan de voorgeschreven bepalingen voldeed, terwijl zeven andere w ielrijders wegens andere kleine zonden bekeurd werden. In totaal zijn gisteren -dus acht en veer tig fietsers in de val geloopen. CITY THEATER. Van Vrjjdag 22 t.m. Donderdag 28 Nov. vertooning van de film „Butterfly". Voorstellingen: Zaterdag 6 en 8.15: Zon dag 1.45, 4. 6.15 en 8.30. Andere avon den 6.30 en 8. Woensdag en Zaterdag familiematinée om 2.30. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „De vierde komt niet." STERHUIS, Korte Beekstraat 4. Voor alie meisjes geopend op Dinsdag- en Donder dagmiddag van 2.30 tot 5.30 uur n.m. Op andere dagen des avonds. GILDEHUIS A.K.G. Geschenkententoon stelling. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9. R.K. OPENBARE LEESZAAL. Wjjers- straat 2. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag, 's Zaterdags 10—12 en 1.303 uur. (Stadgenooten hehben 's Zaterdags vrijen toegang). GRAND THeSTRE. - 26. 27 en 2S Nov. Bouw- meesterls schouwspel „Jolijt" met Bu- ziau en Kaart. 7.30 uur n.m. BAARNS LYCEUM. Tentoonst. van schil derijen van wjilen mevr. L. M. Broeck- man-van Zijdveld. 18Nov. t/m. 8 Dec. Wrijf 's avond» rug en tjors! in met Dampo-Danonder de wol! Volgende morgenbeler! Po»50ct Doos 30ct. FRUIT- EN GROENTENVEILING AMERSFOORT, 27 Nov. Druiven 25. Paren 1220, Gele kool 5053, Roode kool 5657, Rapen 53—56. Wortels 49 80, Groenekool 5080, Bospeen 3—4, Boerekool 2654, Knolselderij 911, Artdijvie 1121, Selderij 819, Spruiten 20, Prei 10, Rotcrknollen 11, Sehorse- neeren 17, Spinazie 14. BARNEVELD, 25 Nov. Pluimveemarkt. Oude kippen 951.05; oude hanen 1.502.00, jonge hanen 601.00; N.H. Blauwen per K.G. 1.101.30; jonge hennen 1.101.70; Duiven per paar 3545; Tamme eenden 6085; Wilde eenden (in jachttijd) 1.00—1,30; Gan zen 5—6,50; Kalkoenen per K.G. 1.001,20; Tamnfe konijnen 1.503.50: Wilde konijnen 1,001.50; Hazen (in jachttijd) p. p. 4.— tot 4.75; Fazanten (in jachttijd) 1.502.00. k Aanvoer 18.500. Handel vlug. Eiermarkt. Kipeieren in alle soorten 1.07 per K.G., Eenden -a-eren 6Ü0 tot 6,25. Aan voer 123.000. Handel stug. Veemarkt. Zeugen 60 tot 100: Schram men 26 tot 35; Biggen 17 tof. 20: Zware Varken-. 33 tot 39 ris. p. pond: \(ette kalveren 42 tot 4-S ets. p. pond: Ntichtere kalveren 10 tot 20. Aanvoer 52. Handel redelijk. SCHERPENZEEL, 27 Pnr. Eieren. Aan- 'oer 55000. Prijs 1,07 per kg. Eendeleren 1 4.805,20. Biggen: geen aanvoer. SPORT EN SPEL De wedstrijd tegen Water graafsmeer is uitgesteld De wedstrijd WatergraafsmeerH. V. C. welke Zondag a.s. in Amsterdam ge speeld zou worden, is op verzoek van de Amsterdamsche vereeniging uitge steld. Voor H.V.C. komt dit in zoo ver goed uit, dat zij mei eenige invallers moest spelen, aangezien aanvoerder v. d. Pol en doelman Brits in den wedstrijd te gen Hercules geblesseerd, geraakt wa- VOETBAL Het wedstrijdprogra'mma voor a.s. Zondag luidt: le klasse A: NyenrodesGooische Bots; Groen-ZwartSperwer; Minerva— Maarssen; V.V.O.G.Stichtenaren; R.U. C.Ulr. Boys. le klisse B: C.D.N.—V.V.A.; IJ.F.C.— Oranje-Wit; F.A.K.Wijk bij Duurstede; H-D.S.Vreeswijk; SoesterbergD.E.V.; 2e klasse D: D.O.SiV.—K.V.V.A.; Spoorvogels—Roda: AvanceGooi vo gels; Hilv. Bovs—Naarden; D.A.C.—V.B. O.; Res. le klasse A: H'sum 5Laren 2; Quick 2—Donar 3; 't Gooi 4A.P.W.C. 2: Victoria 2—Soesterberg 2; H.V.C. 3 Sopla 2; Res. 2e Klsse B.: Zeist 3—C.D.N. 2; F. A.K. 2Amsvorde 2. Res. 3e klisse F.: H.V.C. 4—A.W. 3; Gooivogels 2.Gooische Boys 2; Naar den 2Spoorvogels 2. Res. 4e klasse B: K.Y.V.A. 3—H.M.S. 4; K.D.S. 3Zw. Vooruit 4; P.V.W. 2— R.Z.C. 3; Sperwer 2—D S.O. 4. Res. 4e klasse E: Sopla 3Putten 2; Putten 3Z.N.C. 3; N.A.S. 2Quick 4. OMTREK Raad van Hoevelaken De Raad der gemeente Hoevelaken komt Dinsdag 3 December 11 uur v.m, bijeen ter behandeling vin het volgen de: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tof verlecning van eubsi- die aan het fanfarecorps „Te Hoevela ken" voor Ihet jaar 1941. 3. Voorstel tot instandhouding van de openbare lagere school. 4. Vaststelling gemeentebegrooting, dienstjaar 1941. 5. Voorstel tot beschikbiarstelling be drag per leerling voor het openbaar lager onderwijs voor het. jaar 1941. mededeeling, H.at met Ingang van 1 Ja nuari 19(1, aile wandelsportvereenigin- gen pn honden onder gebracht zullen zijn in den Nederlandschen Wandel-bond. BINNENLAND 's-HERTOGENBOSCH, 27 Nov. Voor het Duitsche Kriegsgericht, dat-zitting hield in het Paleis van lustitie te '6-Hertogenbosch, ston den gisteren drie opgeschoten jon gens, H. S., F. van D. en F. P., te recht, die in den nacht van 26 öp *27 October j.l. in de vestiaire van het Victoria-hotel te Tilburg eenige pet ten van officieren van de Duitsche Weermacht hebben weggenomen, met welke petten zij zoowel in de vestiaire van het hotel als op straat hebben gevoetbald, waarnA zij twee petten hebben verscheurd, met de kennelijke bedoeling, de Duitsche Weermacht te beschimpen en te be- leedigen. De schuld van alle verdachten, die thans in voorarrest zitten, kwam tijdens le behandeling der zaak volledig vast 'e staan. De openbare aanklager ei6chte tegen I'P. één jaar gevangenisstraf, tegen II 3. zes maanden en tegep F. van D. cht maanden, met aftrek van voorar rest voor alle verdachten. Het Kriegsgericht veroordeelde elk wegens beleediging der Duitsche Weer macht tot tien maanden gevangenis straf, met aftrek van drie weken voor arrest. IN DE HAVEN VERDRONKEN ELBURG, 27 Nov. Sedert Zondag avond werd de Elburgsche 62-jarige vischrooker J. Broekhuizen vermist. De man was het laatst gezien bij de haven. Men vreesde een ongeluk, tengevolge van de duisternis. Vanmorgen is het lijk van B. uit het. water opgehaald. Het' slachtoffer was ongehuwd pn kost winner voor zijn 90-jarige moeder. DS. B. ROORDA OVERLEDEN In denouderdom van 77 jaren is te Baarn overleden ds. B. Roorda cmeri tus-predikant van de gereformeerde kerk te Tijnje. De thans overledene werd candidaat in 1S94. in het daarop volgende jaar deed hij intrede te Strijen en vervolgens stond hij 1* Burum, Wanswerd, Tsdkenhuizen, Convorden, LoenenVreeland, Driesuin. Oost erend en Hijdaard en tenslotte te Tijnje, waar hij in 1033 emeritaat verkreeg. (N.C.P.) SLACHTOFFER VAN DE DUISTERNIS GRONINGEN, 28 Nov. Gisteravond is dp 18-jarige W. J. M., wonende te Groningen, die per rijwiel op de Oos- terhamrikkade reed. vermoedelijk, mis leid door de duisternis, te water geraakt en verdronken. Het lijk is door de poli tie opgehaald en naar het Academisch ziekenhuis overgebracht.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5