OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL Eenige ontspanning in Roemenië Wie? GROOTE OFFERS GEEISCHT VAN DE BRITSCHE BEVOLKING DE SCHEEPSBOUW DIENT BESPOEDIGD Groote gevechts actie aan het Grieksche front QESCHENKEN Toch blijven alle voorzorgsmaatregelen gehandhaafd HORIA SIMA TE PLOJESCHTI tBÜ ^VM^„MIJMHARDTJESm Interneeringskamp in Melles AANVAL OP MALTA Mr. STEVENS UIT DETROIT Ie BLAD PAG 2 AMEPS^OORT^CH DAGRLAD ZATERDAG 30 NOVEMBER 1940 STOCKHOLM, 29 Nov. (D.N.B.) Volgens een eigen bericht uit Londen van het Engeland vriendschappelijk gezinde blad Dagens Nyheter, zouden Britse he waarnemers van den toestand, die verant woordelijkheidsgevoel bezitten, zonder omwegen verklaren, dat de toestand in Engeland van nu af aan waarschijnlijk zeer snel radicaal zal veranderen en dat^de offers, die spoedig van de bevolking ge- eischt zullen worden, aanzienlijk grooter zullen zijn. dan in de afgeloo pen veertien maanden van den oorlog het geval is geweest. Verder meldt Dagens Nyheter dat de geheele Britsche pers den nadruk legt op den ernst van den toestand en de grootste vrees tot uitdrukking brengt over den vorm en organisatie der oorlogsproductie door de Britsche regeering. Zoo schrijft de Manchester Guardian, volgens Dagens Nyhe ter over de betrekkelijk optimis tische uitlatingen van Greenwood met betrekking tot de Britsche scheepsverliezen het volgende: De verliezen van de laatste vier we ken zijn aanzienlijk hooger dan de ver liezen in October 1916. waarop Jellicoe zich baseerde, toen hi.f destijds verklaar de, „dat deze zeer ernstige en perma nent toenemende bedreicing van de Britsche scheepvaart door de vijandelij ke duikbooten zonder twijfel op. liet oogenblik het belangrijkste vraagstuk Is". Volgons de Manchester Guardian zijn de volgende punten voor Engeland bet belangrijkste: hef bespoedigen van den Britschon scheepsbouw, de inkoop van voltooide en het bestellen van nieu we schepen in Amerika het overnemen van nog meer Amerikaansche torpedo jagers. een sterke samenwerking tus- schen de Eneolsche duikboot jagers, en bet luchtwapen. het zoeken naar nieuwe anti-duikbontmethoden en een verbe terde convooitaktiek nismede het ver krijgen van de ..noodzakelijke Iersche bases". De kwestie of een en ander een positief resultaat zal opleveren, vormt echter een veelomstreden vraagstuk. De Yorkshire Post schrijft, volgens Dagens Nyheter. over de Britsche éisehen inzake oen doeltreffend middel tegen de nachtelijke aanvallen, dat het verstandig zou zijn. aan te nemen, dat de middelen tegen de nachtelijke hom bardemenfen waarschijnlijk niet t© vin den zullen zijn. Derhalve is het handhaven der productie ondanks de luchtaanval len het belangrijkste. Geschikte middelen hiertoe zijn het vervangen van groote fabriekscomplexen door afzonderlijk liggende kleinere fa brieksgebouwen. het organiseeren vnn een snel vervoer van de arbei ders en bet inrichten van veilige slaapplaatsen voor de arbeiders. NE\^ YORK 2!) Nov. (D.N.B.). - bit Ottawa wordt gemeld, dat de conserva tieve leider Hanson in het Canadeesche parlement heeft verklaard, dat hij h«»t beslist noodzakelijk acht dat de minis ter-president liet narlement en bet land mededeelt hoe ernstig de toestand is en wat Canada kan doen om Engeland te bel pen met menschep, materiaal en wa penruig. De toestand is ernstiger dan ooit sedert de Ineenstorting van Frank rijk. Het lot van Coventry. Birming ham. Bristol. Southampton, het ver lies van schepen, de verklaring van Lothian over de Engelsche finan ciën, alles wijst op den ernst van den toestand in Engeland. Naar de New York Times meldt, gat de minister-president. Mackenzie King toe. dat de toestand ernstig is en zeile hij. dat hij snoedjg een desbetreffende verklaring zou afleggen Schaarschte aan zijde en aluminium Het Biitsche ministerie van handel heeft doen bekend maken, dat schaarschte aan zijde en aluminium de Britsche regeering gedwongen heeft de verwerking van deze stoffen voor hel binnenlandsche verbruik stop te zetten Zijde en aluminium zijn zaken, die mcr tegenwoordig zeer bijzonder noodig heeft in Engeland. Zij moeten derhalve uitsluitend worden gebruikt voor de oorlogsindustrie. De Berlijnsche visie BERLIJN. 29 Nov. Officieus wordt gemeld- De voornaamste aanleiding voor de geïntensiveerde pogingen van den En- gelschen ambassadeur te Washington tot verkrijging van omvangrijken gei delijken steun van de Ver Staten is volgens politieke kringen te Berlijn ge logen in het feit, dat de Engelsohe fi nanciers blijkbaar geen lust meer heb ben om de oorlogvoering van Groot- Brittannië zelf te betalen. Daarbij schijnt men te Londen in te zien, dat Engelands propaganda in den stijl van een illusionnistische weergave van zoo genaamde „successen" zooalp de ver pulvering van Keulen, I-Iamburg en an dere Duitsche steden tegenover het buitenland langzamerhand allen invloed verliest. Derhalve is men er de laatste dagen toe over gegaan te erkennen, hóe slecht het eigenlijk met Engeland gaat. Daarmee komt men. naar hier betoogd wordt, al heel wat dichter bij de waar heid. Overigens staan deze jongste En gelsche bekentenissen vooral tegenover de Ver. Staten, omtrent de moeilijkhe den van het land. in krasse tegenspraak lot de vergoelijkende wijze, waarop de Britsche propaganda ook thans nog de eilandbevolking over den juisten staal van zaken in het onzekere laat. Daaruit wordt hier veelal geconcludeerd, dat Churchill blijkbaar slechts dan ver wacht. dat de Engelsohe bevolking ook in de toekomst haar voortdurende stij genden nood met discipline verdraagt, indien hij de openbare mecning in het land kan laten gelooven dat Duitsch- land dezelfde slagen geïncasseerd heeft nis aan Engelsche zijde steeds zwaar der en merkbaarder vallen. Dit is. zou zegt men hier, de reden waarom de Engelsche propaganda tegenover het huitenland eenerzijds en het Britsche eiland aan den anderen kant volkomen tegengesteld optreedt. verstopping, overmatig vet wil doen ver dwijnen en de schadelijke gevolgen: aam beien, rheumatiek, zenuwachtigheid wil voorkomen, die zuivere bloed en inge wanden met Dt Schiefler's Siofwisselingzoui Het resultaat is verrassend I Men bespeurt terstond den grooten dienst aan de ge zondheid, men gevoel* zich vrijer en beter flacon f 1.05. Dubbele tlacon f 1.75 bil apothekers en vakdrogisten. ERGENS IN ITALIË, 29 Nov. (Stefani) In zijn weermachtsbericht no. 175 maakt het Italiaahsohe hoofdkwartier het volgende hekend Aan het Griek sche front hebben gisteren de divisies Ferrara, Siena en Centauro van het elf de leger tegenaanvallen ondernomen en elk? aanvalsnoging van den vijand ver ijdeld. Aan het front van het negen de leger valt niets bijzonders te ver melden. Ongeveer 300 vliegtuigen van onze luehtformalips bombardeerden een tra en wegen, waarbij zit hun doelen herhaalde malen raakten, vooral in de zènes van F.rseke en Soniki. Er ontston den ontploffingen en branden. Te Er- seke werd een benzine-opslagplaats mot maehinegewservuttr hesdhoten en ge raakte in. brand. Tijdens luchtgevechten werden vier 'vijandelijke jachttoestellen neergehaald. Twee van onze machines zijn niet te ruggekeerd Aan het front van het ne gende leger haalde onze luchtdoelartil lerie twep vliegtuigen brandend omlaag F,en ander bombardementsvliegtuig deed een landing in de bedding van de rivier Devoli. D? uit een officier en twee onderofficieren bestaande bemanning werd gevangen genomen. Andere lncht- formaties bombardeerden doelen op Korfoe. Op den ochtend van 28 November heb ben onze vlooteeroheden de militaire werken van de bi^is Korfoe aan een langdurig bombardement van korten afstand onderworpen. Met duidelijk ver- nletippnd resultaat worden getroffen: ie batterijen van San Salvatore. San Ste- fa.no. Cultiira en Roda. d3-verdedigings werken en de kazerne van Sidari. het radiostation van Tignola en de ligplaats van partouilleschepon. De reactie van don vijand was wanordelijk en zonder effect. Onze eenheden leden in bet ge heel geen schade. In de omgeving van Malta deden onze luchlformaties een aanval op een vijandelijke vlootformatie. Een groot oorlogsschip werd midscheeps getroffen door een bom van zwaar kaliber. Er ontstonden hevige ge vechten tusschen onze bommenwer pers. vergez?ld foor jagers, en de vijandelijke jachtto9stellen. Vijf vij andelijke machines werden neerge hoald en vier anderen werden zwaar beschadigd. Fen van onze toe stellen is niet teruggekeerde Des nachts bombardeerden onze vlieg tuigen de haven La Valletta (Mal ta). In Oost-Afrika deed de vijand lucht aanvallen op Tessenei, doch zonder oenig gevolg, alsmede op El Oeak, waar bij twe? personen gewortd werden en op Comar (Mete'mma) waarbij twee inlan ders gewond werden en een kind den dood vond. Een van onze duikbooten „Mnrconi" bracht in den Atlantischeri Oceaan een Engelsch schip met een la ding van 10.000 ton tot zinken. Vijandelijke vliegtuigen probeerden de 6teden Brindisi en Tarente te berei ken. Ontvangen foor een hevig sper vuur van het luchtdoelgeschut wierpen zij brand- en brisantbommen alleen in de omgeving van Brindisi, welke te recht kwamen in het open veld of in zee. KINDERHOEKJE 147 De kungoeroe's konden nog Juist een pluutsje vinden maar de olifant kon onmogelijk door het deurtje heen en bleef bedroefd alleen achter op het perron De menschen hadden dit schouwspel met angst en ontzetting gadegesla gen Niemand durfde den trein in- 148- De conducteurs wisten zich geen raad De meesten wa ren op de vlucht geslagen en de enkele, die op het perron gebleven waren, stonden van verre toe te zien. De circus directeur troostte den armen olifant en voerde hem kleine, platte, ronde kaakjes. MODELHUK EXPOSITIE ZUIDSINGEL 45 AMERSFOORT TELEF. 5584 FABRIEKEN TE NIJKERK BOEKAREST, 29 Nov. (D.N'.B.). In den politieken toestand van Roemenië is een verdere ontspanning ingetreden, al is er nog steeds reden tot bezorgdheid. Het ie op het oogenblik niet mogelijk vast te stellen, hoeveel acties tegen de vijanden van de legionnaire beweging ten uitvoer zijn gelegd en wie het slacht offer zijn geworden van deze aetie. Er schijnen zich hieronder politici te bevin den. die eenige jaren geleden de IJzeren Garde bestreden hebben, verder politie agenten, die schuldig waren aan het vermoorden, mishandelen en vervolgen van- legionnairen, alsmede Joden, die bijzonder gehaat waren en tenslotte nog andere elementen, waarop de legionnairen gezworen hadden wraak te zullen nemen. Het centrum van deze acties ligt waarschijnlijk in Plojeschti, waar steeds een hijzonder actieve groep legionnairs heeft bestaan, uit welke groep destijds ook de plegers van den aanslag op den vroegcrcn minister-president Calinescu af komstig waren. Het aantal personen, dat in Plojeschti is neergeschoten, wordt op twintig geraamd. Horia Sima is zelf naar Plojeschti vertrokken en heeft gisteren in den met generaal Antonescu overeenge komen geest de leiding der legion nairs aldaar overreed om verdere Let op den hartvorm. 12 stuks 50 ct 2 st. 10 ct. acties achterwege te laten. I-Iorla Sima heeft zijn wil geheel èn al doorgezet. De voorzorgsmaatregelen, die generaal Antonescu genomen heeft, zijn intusschen gehandhaafd. Daartoe behooren de militaire be zetting van de post-, telegraaf- en telefoonkantoren te Boekarest en in de meer belangrijke steden van het geheele land. Het toepassen van de nieuwe wel, waarbij zware straffen zijn gesteld op moord en vrijheidsberooving, ook op diegenen, die in de laatste dagen op eigen gelegenheid gehandeld hebben, zou zeer moeilijk zijn. Deels zijn de da ders onbekend en worden zij door hun kameraden in bescherming genomen. De groep, die in Jilava de moordenaars van Codreanu heeft doodgeschoten, heeft bij de doodkist van den kapitein ongestoord een godsdienstoefening kun nen houden en kon daarna vertrekken. De daad te Jilava wordt ook door het volk algemeen goedgekeurd. De legionnaire commandant Miro- novici is benoemd tot hoofd der po litie te Boekarest. Hij is een oud- medestrijder van Codreanu. Zijn voorganger, kolonel Zavoiananu, eveneens een oud lid der legionnai re beweging, is Woensdag van zijn functie ontheven, nadat gebleken was, dat ook in de politicgevangenis te Boekarest eenige politjeke arres tanten. onder wie do vroegere chef van den geheimen dienst van het leger, Moruzov. zijn doodgeschoten GENèVE, 29 Nov. (D.N.B.) Naar uit Vichy wordt gemeld, is te Meiïcs, in de buurt van Aix-on-Provence. een interneeringskamp opgericht, dat als verzamelpunt voor die buitenianriers dient, die op eigen wensch Frankrijk willen verlalen, resp. krachtens besluit van de Fransche overheid het land moe ten verlaten. Naar verluidt, moeien de vreemdelingen die tijdelijk in. Melies worden ondergebracht, reeds van een Fransch visum voorzien zijn. Om de formaliteiten voor hot vertrek te be spoedigen. heeft de Fransche overheid op zich genomen, voor de noodige pa pieren bij de buitenlandsche consulaten te zullen zorgen. De vrouwen en kinde ren van de betrokkenen worden te Mar ei lie in een speciaal hotel gehuisvest. ITALIAANSGHE LUCHTBASIS, 29 Nov. (Stefani). Een speciale corres pondent meldt: Vannacht is de basis van Malta aan gevallen door onze bombardementsvlieg tuigen, die op van te voren bepaalde doelen verscheidene tonnen springstof fen hebben geworpen. De bommen heb ben de doelen getroffen en belangrijke vernielingen aangericht. Onze toestellen zijn naar hun basis teruggekeerd. Dit bombardement en andere acties tegen een Engelsch vlooteskadèr. dat bij Malta voor anker lag, hebben bewezen, dat iedere luchtvlootbeweging van den vijand door onze luchtmacht onder scherp toezicht wordt gehouden, waar bij onze luchtmacht doeltreffend samen werkt met onze vlootstrijrikrnchten. FEUILLETON DOOR R. ARDEN 85) „Zouden we nog iemand in onze ge heimen inwijden, meisje? Zou dat niet gevaarlijk zijn?" Edna schudde ongeduldig haar mooie hoofdje. „Ik zoek wel een goede uit. vertrouw maar op mij. Ik ken die havens hier ik doe deze rei#» niel voor het eerst Maar schrijf nu een brief, dien ik voor je zal smokkelen of beter nog een telegram!" Peters grijnsde. „Voor Beverly! Fijn!" Hij nam papier en potlood. ..Noem me maar een mooien naam!" „Mr. Mulaghnn!" Hij schreef: Mr.- Mulaghan per adres jacht Lincoln haven Monro-ia. Ben zonder arbeidskrachten hulpeloos! Weet niet of ik aan boord van de „Santa Bar bara" blijf of in Dakar instilleer Haast u! Al White. Ook Kdna moest glimlachen. „Nu kan hij er al zijn aandacht aan hefteden om uit te vinden wie het is dien jij hier om huln telegrafeert." ..Tiet is het vnoraanmste. dat zijn be schikkingen in de war zijn gegooid Geef hem het telegram niet maar laat jc zoo mogelijk op het postkantoor door hem verrassen! Als je het meb zoo een voudig geeft, daarvoor is hij weer te geraffineerd, dat maakt hem wantrou wend. Wanneer hij je daarentegen dit •papier afsnoept, dan is hij trotsch on zijn scherpzinnigheid.. Detectives, die op iets trotsch zijn. zijn altijd suf! Dan ge looft -hij beslist niet aan een poging tot ontvluchten. Als hij je niet nazit, geef dan het telegram maar af. want Legrand zal misschien in opdracht van Beverlv controle laten uitoefenen. Hii zal het wel in handen krijgen." „Zullen ze geen onderzoek instellen", vroeg Edna, „wanneer een jacht I.incoln in de haven van Monrovia niet be staat?" „Onzin, dan wachten ze daar wel tot er een komt. „Goed!" Edna keek op haar horloge. ..Ik moet nu aan land. lieveling, ik heb veel te doen!" „Blijf nog een poosje, vroeg Peters „Nog tien minuten!" ..Nu. eoed dan", zei Edna. ..Tien mi ntiten. maar geen minuut langere lief ste!" HOOFDSTUK XXXIII Er waren veel dingen, waaraan Edna en Peters niet gedacht hadden daar was in de eerste plaats de maan De maan scheen de onde: neming niet bij zonder goed gezind te zijn zii scheen nnheschnamd helder peters zat in zijn hut keek zoo nu en dan uit zijn pa trijspoort en overwoog Intusschen al lerlei dingen. Zou hij daar ooit door hpon ko-men? Zou Edna het touw Onge merkt kunnen vast makpn? De uren verstreken ontzettend langzaam Tegen -irie uur kleedde ppfers zich uit. kroop in zMn zwembroekje, eing even onder de douche staan om frisch te blij vet en zeepte zijn schouders en borst in. omdat hii vermnpdde. dat hij daardoor gemakkelijker door de nauwe patrijs poort kon kruipen. Hij schroefde het venster eruit.. Van een touw was nog niets te zien. Zou Edna verhinderd zijn? liet was-al vijl' minuten over drie en het schuim vari de zeep droogde op zijn huis vasl. Daar die lichte streep, dat was het touw! Peters bevochtigde nog eens vlug de in gezeepte lichaamsdeelcn en toen schoof hij voorzichtig door het ronde gat. Eerst een arm. toen het hoofd nu kwain het lastigste de schouders. Zonder zeep zou het nooit gegaan zijn. dan had hij zijn huid aan de venster opening moeten achterlaten. Maar ook nu had hij gedurende eenige seconden, het beangstigende gevoel, in deze ver schrikkelijke omklemming te blijven steken. Tenslotte was hij er met zijn bovenlichaam door hij kreeg het touw te pakken en trok zijn dijen en beencn bii Geluidloos liet hij zich in de diepte glijden. Als nu maar niemand in de tweede klasse hem zag voorbijschieten! Alles ging goed. Het water hart een aangename had-temperatuur. Peters hield zich nog met óén hand vast en keek naar boven- Daar was een kleine witte vlek die zich over de versehan sing boog Edna's gezicht. Een zachte klap. Edna had het touw losgemaakt en liet het naar boneden vallen. Peters zwom voorzichtig naar het lahd. Haaien dacht hij. als er nu maat geen haaien zijn* Daar was plotseling een kleine hont. Een man roeide schijn baar zonder opzet in zijn richting „Rent u daar?" vroeg hü. rijkelijk Overbodig. „Ja" fluisterde Peters. „Goed Houd u zich maar van achte ren vast. we moeten nog een eind weg voordat u erin kunt klimmen." Peters hield zich nan den rani van de hoot vast en do man roeide verder. Vijf minuten gingen zoo voorbij en toen Met de man de riemen zinken. „Komt u nu maar hier. over den ach terkant of den voorkant, anders wippen we om!" Peters trok zich aan den achtersteven op en klom in de boot. Daar ligt een badmantel". zei de man. „Trekt u die maar aan. anders vat u kou! Zoo'n schip is toch geen goeie gevangenis, hè?" Peters kreeg een schok, als was hij door een elcetrische lading getroffen. Die stem de man had zijn hoed bijna tot op zijn neus getrokken maar toch „Ben Beverly", zei Peters. „Ja. vriend, Ben Beverly" zei de an der grijnzend. Hij 9Choof zijn hoed te rug en lachte Peters vriendelijk toe. „Nu sta je paf? Ik dacht zoo. Ik zal van de gelegenheid gebruik maken en je meteen naar Dakar btengen. daar kun je niet uit het raam klimmen". Wat ging er in Peters om? Peters voelde plotseling een koude woede in zich opstijgen, zooals hij nog nooit ge kend had. Beverly, dc reuze-sterke Be verly was niet hang voor eon man in een zwembroekje, want zulk eon man had geen zakken en mannen zindpr zakken achtte Beverly steeds onge vnatlijk. Ben Beverly grijnsde derhalve „Dat hebben jullie keurig voor elkaar oeknobeld". vond hij. „Maar ik loop niet overal in. ook wanneer ie ie Al White noemt Stevens. Zelfs wanneer juffrouw Bosch nog zoo handig toonecl speelt! Ze is me wat al te opvallend naar de post gewint, ze wilde teveel in de gaten loopen -Ren. zei ik tegen me zelf, ze willen ie beetnemen. Nou. en toen heh ik juffrouw Bosch ook verder nog in het' vizier genomen Toen ze dat 'nnge en sterke manillatouw noch» Wist ik. waar we aan toe waren. En toen ze daarna met een visseher onderhan lelde en een mntorkotter gine zién. nou. toen denk ik die grap moot ik^eens hebben en miin vriend Stevens uit het water opvisschen. Schaam ie ie eigenlijk niet tiet arme. domme meigie in een straf bare nositie tp brengen?" „Daar is ze", zei Peters, naar het wa ter wijzend, „daar zie je haar dan niet?" Ben Beverly maakte een kardinale fout hij was verrast hij liet ver schrikt de riemen zinken. ,Wie. waar? Is ze dan krankzinnig?" I-Iij staarde een seconde naar het wa ter. In deze seconde boog Peters zich voorover en trof Ben Beverly met een vervaarlijken zwaai achter het oor. Zoo als gezegd, Ben Beverly was sterk, maar Peters beschikte ook over onge wone kracht en in dezen slag had hij de gansche kracht gelegd, die een man bij elkaar kan rapen. I-Ict gevolg was, dat Ben Beverly uit de boot viel. Eenige seconden beefde Peters voor het leven van zijn tegenstander, maar toen was dat voorbij, want de detective kwam proestend hoven. Hij wilde schreeuwen, maar Peters tikte hem met een riem zacht op zijn hoofd. Beverlv reutelde wat en trof aanstalten om te verdrinken. Maar Peters liet de riem vallen, boog zich voorover en kreeg Be verly nog net te pakken. HU trok hem naar den achtersteven. Wanneer er niet het gevaar was geweest, dat er toch haaien waren, dan zou Peters Beverly aan den achtersteven hebben vastgebon den. Zoo durfde hij het niet en dus pro beerde hij. Beverlv in de boot te trek ken. Daar nu het gansche gewicht aan 'le achterzijde was, zonk hel vaartuig daar bijna tot de waterlinie, terwijl de boeg in de lucht hing. Dat vergemakke lijkte Peters het werk en het gelukte hem eindelijk. Beverly in de boot te sjorren. Beverlv bleef heel rustig liggen, de -dag met de roeiriem was zelfs voor zijn harden schedel wel wat veel geweest. Pclcrs blies eens uit en keek om zich heen. Niet ver van hem vandaan tufte de motorboot voorbij, die de laatste pas sagiers naar de „Santa Barbara" bracht. Als de boot terugkwam 7.011 Edna aan boord zijn. Waar was nu de hoot die hem werkelijk zou hehhen moeten op visschen? De reede was leeg. Aan den oever waren er tien of twaalf kieine. maar zeewaardige visschersbuolen. Pe ters besloot, Beverly te binden en dan verder af te wachten. Hij nam daarop Beverly's sportriem, verscheurde zijn witte linnen jas en bond hem dat voor den mond. Nadat hij dat min of meer volgens de regels van de kunst voor el kaar gebracht had, keek hij weer om zich heen. Naar den oever durfde hii niet te roeien, want misschien had Be verly daar dl vooraf- een paar politie beambten met een auto besteld. Nu kwam de motorboot van de „Sant» Barbara" terug. Peters keek scherp uit en hij geloofde, een witte japon aan de verschansing te zien schemeren. Hij hoopte maar, dat men Edna van boord had laten gaan. Het was anders wel op vallend, dat ze op dit uur nog aan land wilde gaan. Peters rilde, ondanks de hndmnntel. die Beverly voor hem had meegebracht. Als Edna nu maar niet den moed ver loor. Als de visseher, vvien Beverh waarschijnlijk achteraf nog een bezoek gebracht had. nu maar niet hang was geworden. Weg met dezen detective! Ren Beverly kreeg zijn bezinning te rug. Hij steunde on na eenige nrvgen blikken sloeg hij zijn nogen op. Peters liet de hoot drijven, er was maar weinig strooming. Peiers maakte den doek over Reverlv's onderste gelaatsdeel wat los spr „Als jo niet schreeuwt, gaat het ook zonder dat handje! Als je schreeuwt, dnik ik je kec-1 dicht, dat je denkt, dat je de hof hebt Heb je al eens de bof go had?" „Houd je stil," steunde Ben Beverlv vDnar zul je voor hoeten, man! In het stinkendste hol, dat ze in Dakar heb ben, laat ik je opsluiten!" In Peters had zich een verandering voltrokken. Peters kende zichzelf niet meer. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2