Het vervreemden van landbouwgronden BONNEN DIE NU GELDIG ZIJN LAATSTE BERICHTEN Totstandkoming regelingen i.z. loonen en salarissen J. Setteur *j* Verordening verschenen BENOEMING VAN GEMACHTIGDE VOORDE PRIJZEN Tan lówlib Alg. Ned. Bond van gepensionneerden Van de Politie PREDIKBEURTEN R.K. GODSDIENST OEFENINGEN Het programma voor morgen Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 30 NOVEMBER 1940 BINNENLAND 's-GRAVENHAGE. 30 Nov, - Het he den verschenen verordeningenblad be vat een verordening van den Rijkscom missaris voor het bezette N'ederlandsche gebied betreffende de totstandkoming van regelingen in zake loonen. salaris sen en andere arbeidsvoorwaarden. Hierin wordt het volgende bepaald: Artikel 1. Tot het aangaan van collectieve arbeidsovereenkomsten zijn de in rie wet op de collectieve arbeids overeenkomst van 24 December 1927 (Staatsblad no. 415) genoemde partijen, met inachtneming van het bepaalde in de artikelen 2 tot en met 4. bevoegd. Artikel 2. (1) Collectieve arbeids overeenkomsten mogen geen bepalin gen bevatten, welke een wijziging van de loonen of salarissen afhankelijk ma ken van het intreden van bepaalde omstandigheden, welke niet direct de tusscben werkgevers en werknemors bestaande verhrtuding raken. (2) Bepalin&en. jtls bedoeld in het eerste lid. in bestaande collectieve ar beidsovereenkomsten treden buiten werking. (3) Het bepaalde in de overige leden vindt overeenkomstige toepassing ten aanzien van niet bij colleetipve arbeids overeenkomst geregelde arbeidsovereen komsten. Artikel 3. Nieuwe collectieve ar beidsovereenkomsten, alsmede wifzigin gen van bestaande collectieve arbeids overeenkomsten, behoeven goedkeuring voor zooveel daarbij loon- of salaris regelingen zijn getroffen, die een ver hooging van bestaande loonen of sala rissen inhouden Artikel 4. Onder loonen en salaris een worden d(j voor een bepaald werk vastgestelde tijd- of stukloonen, alsmede salarissen, met inbegrip van regelma tig terugkeerende toeslagen en andere vergoedingen verstaan. Artikel 5. (1) Indien ter bescher ming van de arbeiders de regeling van de loonen en salarissen, alsmede van endere arbeidsvoorwaarden, bij collec tieve arbeidsovereenkomst noodzakelijk lijkt, doch een collectieve arbeidsover eenkomst niet tot ëtand komt. kan de secretaris-generaal van het departement van sociale zaken ot een door hem aan gewezen, onder hem ressorteerende in stantie loonen en salarissen of andere arbeidsvoorwaarden bindend vaststel len. Hetzelfde geldt, voor zoover een col lectieve arbeidsovereenkomst loonen of salarissen of andere arbeidsvoorwaar den niet regelt of de wijziging van in bestaande collectiève arbeidsovereen komsten voorkomende bepalingen nood zakelijk lijkt. (2) Het bepaalde in het vorige lid vindt overeenkomstige toepassing ten aanzien van arbeidsovereenkomsten, welke niet bij collectieve arbeidsover eenkomst geregeld zijn of waarvoor een regeling bij collectieve arbeidsovereen komst niet getroffen kan worden. Artikel 6. De sccretaris-generaaj van hot departement van sociale za* ken wordt gemachtigd aan de door hem ingevolge artikel 5 aangewezen onder hem ressorteerende instantie de navol gende hem krachtens de wet op het al gemeen verbindend en het onverbindend verklaren van bepalingen van collectie ve arbeidsovereenkomsten van 25 Mei 1937 (Staatsblad no. 801) toekomende be voegdheden over te dragen: 1) Op verzoek van een of meer der daarbij betrokken partijen collectieve arbeidsovereenkomsten of afzonderlijke bepalingen daarvan algemeen verhin dend te verklaren: 2) Collectieve arbeidsovereenkomsten of afzonderlijke bepalingen daarvan on verbindend te verklaren: 3) De algemeen verbindendverklaring van een collectieve arbeidsovereenkomst of van afzonderlijke bepalingen daarvan in te te trekken. Artikel 7. Een verhooging van loonen of salarissen behoeft goedkeuring, voor zoover de verhooging niet uit een in gevolge artikel 3 reeds goedgekeurde collectieve irbeidsovereenkomst of uit belissingcn krachtens de artikelen 5 en 6 voortvloeit. Artikel 8. De voor de uitvoering van deze verordening noortige voorschriften worden door den 6ecretaris-generaal van het departement van sociale zaken uitgevaardigd. Zij mogen, voor zoover zij op het bepaalde in artikel 7 betrek king hebben, strafbedreigingen bevat ten. Artikel 9. Deze verordening is niet van toepassing op de arbeidsverhoudin gen in overheidsdienst noch op de huis lijke diensten. Artikel 10. (1) D?ze verordening treedt beden in werking. 's-GRAVENHAGE, 30 Nov. In het Verordeningenblad i6 opgenomen een besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Landbouw en Visscherij, van Financiën en van Justitie, houdende regelen met betrek king tot het vervreemden van land bouwgronden. Daarin wordt het volgende bepaald: Artikel 1. Dit besluit verstaat onder: 1) „Land": land. waarop eenige vorm Van bodemcultuur als bedrijf wordt uit geoefend, met de daarbij beiioorende ge bouwen; 2) „Landgebruiker": degene, die recht streeks en zonder tusschenpersoon de Jeiding van het bedrijf heeft. Artikel 2. (1) Het is verboden land on der bezwaremlen titel of om niet over te dragen zonder vooraf een schriftelijke verklaring van een overeenkomstig ar tikel 59 van de pachtwet erkend pacht bureau te hebben verkregen, waaruit blijkt, dat tegen de tcgenpraestatie. in dien deze bedongen is. de voorwaarden en den verkrijger geen bezwaar bestaat en dat de algemeene of bijzondere land- boinvbedrijfsbelangen niet worden ge schaad. (2) Deze verklaring wordt niet afge geven tenzij gebleken is: 1) dat de tcgenpraestatie niet hooger is dan in het jaar 1939 voor soortgelijke goederen in dezelfde streek had kunnen zijn bedongen; 2) dat de toekomstige verkrijger land- gebruiker is. (3) Hel verbod, bedoeld in het eerste lid, geldt niet voor executorialen ver koop en anderen verkoop in het open baar, indien het pachtbureau vóór den verkoop heeft verklaard, dat tegen de veilingsvoorwaarden «geen bezwaar be staat en dat de algemeene of bijzondere landbomvbedrijfsbelangen niet worden geschaad. Artikel 3. In bijzondere gevallen is de secretaris-generaal von het departe ment van Landbouw en Visscherij be voegd, na overleg met het-pachtbureau, de toeslemming tot overdracht te geven, ook indien aan de in he.t vorige artikel bedoelde eischen niet is voldaan. Deze toestemming treedt alsdan in plaats van de in het vorige artikel bedoelde verkla ring. Artikel 4. (1) De overschrijving in de daartoe bestemde openbare registers van een akte van overdracht van onroerende goederen Wordt geweigerd, tenzij in de akte of in oen verklaring aan den voet daarvan door een notaris is vermeld, dal het overgedragen onroerend goed el rinn niet is land in den zin van dit besluit en indien zulks wel 'f geval is de in «rij kei 2 bedoe'de verklaring van het nacht bureau of de in artikel 3 bedoelde toe stemming is overgelegd. (2) De notaris, met standplaats bin nen het arrondissement, waarin het over te dragen onroerend goed is gele gen, is tot afgifte van de verklaring. «Is bedoeld in het eerste lid. verplicht. In geval van twijfel kan de notaris de af gifte der verklaring weigeren, totdat door het bevoegde pachtbureau, op ver- zoek von belanghebbenden, is beslist, dat het over te dragen onroerend goed al of niet als land in den zin van dit besluit valt aan te merken. De beslis sing van het pachtbureau is ten aanzien van de voorgenomen overdracht bin dend. (3) In de openbare registers wordt aangeteekend, dat de verklaring bedoeld in het eerste lid, is overgelegd. Artikel 5. (1) Hij die in strijd han delt met het bepaalde in de artikelen 2 en 3, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een jaar of met geldboete van ten hoogste tienduizend gulden. Het feit wordt beschouwd als overtre ding. (2) Land, hetwelk in strijd met het in de artikelen 2 en 3 bepaalde is over gedragen, kan worden verbeurd ver klaard, ongeacht of het den veroordeel de toebehoort. Artikel 6. De bepalingen van dit besluit zijn niet van toepassing op ont eigening te algemeenen nutte. Artikel 7. (1) De secretaris-gene raal van het departement van Land bouw en Visscherij is bevoegd de voor de uitvoering van dit besluit noodige voorschriften en voor het pachtbureau bindende algemeene richtlenen te ge ven. N (2). de secretaris-generaal van .het de partement van Justitie stelt het hono rarium ter zake van ambtsverrichtingen van een notaris, als bedoeld in artikel 4, vast. Artikel 8. Dit besluit treedt in werking op 3 December. Het geldt-niet ten aan zien van overdrachten, welke bet gevolg zijn van overeenkomsten, welke reeds voor den dag van inwerkingtreding een zekere dagteekening hadden. Fiscale vrijstelling voor tractiegassen Naar Ae K.N.A.C. meldt, heeft (het de partement van Financiën wederom twee, met name genoemde gassoorten gelijk gesteld met de gassen, waarvoor inder tijd vrijstelling is verleend van de ver hoogde motorrijtuigenbelasting voor motorrijtuigen welke een andere brand stof dan benzine gebruiken. Dit zijn ..motormetliyleen" en „motormethaan". Het eerste is de handelsnaam voor een gas met. hoog aethyleengehalte, dat door de Hoogovens in IJmuidcn als mo torbrandstof beschikbaar wordt gesteld: nnd^r motormetliaan of motorenme- thaan verstaat men een metlmanrijke «rasfracfie. welke dnor de Hoogovens en de Staatsmijnen in den handel wordt gebracht. Het departement vestigt er nog eens de aandacht op, dat de vrijstelling geldt voor motorrijtuigen, welke uitslui tend op aandrijving door gas zijn in gericht, m.a.w. voor bedrijf op benzine ongeschikt zijn gemaakt. Voor de wijze, waarop dit laatste moet worden gedaan bij die wagens, welke bil den omhouw hun carburator enz. nog hadden behou den, bestaat geen officieel voorschrift. Emil Jannings als Paul Kruger. de hoofdpersoon in een nieuwe film. welke onder regie van Hans Sleinhoff wordt opgenomen. Foto Schcrl) 's-GRAVENHAGE, 30 Nov. Het Ver ordeningenblad bevat een besluit van de secretarissen-generaal van dc departe menten van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, van Landbouw en Vissche rij, van Waterstaat, van Binncnlandsche zaken, van Financien, van Sociale Za ke en van Justitie in zake de benoeming van een gemachtigde voor de prijzen. Dit besluit luidt als volgt: Artikel 1. Tot regeling van de prij zen voor alle goederen en diensten, be nevens van vergoedingen van iedcren anrd, alsmede tot handhaving van deze prijzen en vergoedingen wordt een ge machtigde voor de prijzen (hierna „gem ichtigde" te noemen) aangesteld, die door den secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart wordt benoemd en ont slagen. De gemachtigde heeft in het bij zonder bemoeienis met de prijzen voor alle goederen, van belang voor de dage- lijksche behoeftevoorziening, do huur prijzen voor roerende goederen en de prijzen, huren en pachten van onroe rende goederen, de vervoerstarieven. de gas- en electriciteitstorieven en de ren ten. Artikel 2. De wettelijke voorschrif ten tot regeling van de prijzen worden door de secretarissen-generaal, na over leg mot den gemachtigde, uitgevaardigd. Artikel 3- Dc gemachtigde heeft tot taak een met het algemeen belang in overeenstemming zijnde prijsvorming te verzekeren. Te dien einde kan hij in het bijzonder algemeene richtlijnen voor de nrlisvorming vaststellen en den ambte naren, die door de secretarissen-gene raal met de behandeling van prljsaan- gelegenheden zijn belast, ter zake aan- wiizlngen geven. Artikel 4. De gemachtigde zorgt voor de naleving der prijsvoorschrifton. Hij kan aan de ambtenaren, die met de opsporing en vervolging van overtredin gen van deze voorschriften zijn belast de bevelen geven, welke hij met het oog op de handhaving van deze voorsohrif- ten noodzakelijk acht. Artikel 5. De gemachtigde wordt hij dc uitvoering van zijn taak bijge staan door een door den secretaris-ge neraal van het departement van han del. nijverheid en scheepvaart te benoe men commissie, waarin de departemen 'ten van Handel. Nijverheid en Scheep vaart, van Landbouw en Visscherij. van Waterstaat, van Binnenlandsche zaken, van Financiën, van Justitie en van So ciale Zaken vertegenwoordigd zijn. Directeur van het pers wezen 's-GRAVENHAGE. 30 November. Bij besluit van den secretaris-generaal van liet departement van Volksvoorlichting en Kunsten is met ingang van 1 Decern her 1940 benoemd tot directeur van het perswezen de heer N. Oosterbaan te 's-Gravenhage. BEATRIX-LYCEUM TE FLIMS 's-GRAVENHAGE. 30 Nov. Naar het A. N. P. mededeelt, heeft dr. W. F. de Groot, directeur van de Dalton H.B.S te 's-Gravenhage, zich genoopt gezien te bedanken als voorzitter en lid van liet college van curatoren van genoemd lyceum. Dit Lyceum te Flims in Zwitserland, een Nederlandsch lyceum, oorspronke lijk bestemd voor zieke en zwakke kin deren. trok allengs ook anderen tot zich. Er schijnen zich in verband mei de nieuwe omstandigheden die hier te lande geworden zijn. moeilijkheden voor te doen, die hun uitdrukking thans vonden in b'ovengonoemden stap van dr. de Groot. BEGRAFENIS MR. DR. A. BARON RÖELL HAARLEM, 30 Nov. Naar wij ver nemen zal de begrafenis van mr. dr. A. baron Röell, commissaris der provincie Noord-Holland, plaats vinden op de al gemeene begraafplaats te Heemstede op Woensdag 4 December a.s. te 14.30 uur. STADSNIEUWS WINTERDIENST APOTHEKERS De Amersfoortsche apothekers hebben in overleg met den Inspecteur voor de Volksgezondheid besloten gedurendp de maanden December, Januari en Fe bruari des avonds om zeven uur te slui ten. Nadere bijzonderheden vermeldt de desbetreffende advertentie in dit blad. FRUIT- EN GROENTENVEILING AMERSFOORT, 29 Nov. Tomaten 8—15 per pond, Comtesse de Paris 2125 per kg. druiven 2834 per pond, lJabouten 151( per kg., Herfstsuikerpeer 1416 per kg., Prei 1011 per kg.. Knolselderij 1317 per kg., sla 4041 per 10 stuks, andijvie 39 per kg., bloemkool 617 per stuk. selderij- 618 per bakje, Groene kool 4081 per 10 kg., Uien 66—72 per 10 kg., Wortelen 610 per bos, Andijvie' 1011 per 10 stuks, Peterselie 1415 per bakje, Boeren kool 4075 per 10 kg., Witlof 1521 per kg., Roodekool 70-^71 per 10 kg., Waschpeen 910 per kg., Knol len 67 per kg., Spruiten 1821 per kg. BROOD EN BLOEM Van 2 Dec. t. e. m. 8 Dec. z\jn de met 17 ge nummerde bonnen van het nieuwe broodbonboekje geldig. Verkrijgbaar 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood, of 1 rantsoen gebak. De bonnen welke 8 Dec. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig t. e. m. 15 Dec., echter niet in hótcls of restaurants. Bons 2 van der nieuwe bloemkaart! 60 65 gram roggebrood of 50 gram an der brood of rantsoen gebak of 85 gram meel of bloem. Geldig van 2 Dec. tot en met 29 Dec. BOTER, KAAS, EIEREN EN VET Bon 19 (boterkaart) ZM ons boter of 2»/» ons mar garine of 2 ons vet. Bon 19 (vetkaart) 2% ons margarine of 2)4 ons boter of 2 ons vet. Beide geldig tot en met 6 Dec. Niet gebruikte bons tot en met 13 Dec. Bons 49, 50, 62 en 63 een ons kaas. Geldig tot en met 29 Dec. Bon 36: Een ei. Geldig van 2 t.e.m. 8 Dec. Niet gebruikte Dons t. e. m. 15 Dec. Tevens bliift de vorige bon f37) geldig tot en met 8 Dec., maar niet in hotels. SUIKER KOFFIE EN THEE Bon 16: een kilo suiker tot en met 6 Dec. Bon 81:. i/* pond koffie of 75 gram thee tot en met 20 Dec. GRUTTERSWAREN Bon 43: )4 pond rijst of riistemeel of grutte- meel tot en met 27 Dec. Bon 83. )4 pond haver, mout of havervlokken of gort of grutten tot en met 27 Dec. Bon 88: IJitalnlteni U» pond gort of gortmout of grutten Geldig tot en met 27 Dec Bon 93: 1 ons maïzena of griesmeel of sago. of aardappelmeel, of pud dingpoeder tot en met 27 December. Bon 98; l ons maca roni of vermicelli of spa- gh-Ml tot on met "7 Deo Bon 56. 14 kg peulvruch ten. Geldig van 19 Nov. t. e. m. 16 Dec. VLEESCH Bons 10 van de vleesch- kaart elk 100 gram vleesch of oen rantsoen vleesch- waren. Bon 10 (worst, vleesch^ waren) van de vleesch- aart uitsluitend een rantsoen vleesch waren: 75 gram geroo' 'e worstsoor ten. of 100 eram gekook te worstsoorten of 125 gram lever-artikelen. of 150 gram bloedworst. Gel dig vnn 25 Nov. t.e.m. 4 December. Bons, die o-p 4 Dec. nog niet zün verbruikt, bljiven geldig tot en met 8 Dec. PETROLEUM Petroleumzegel. Periode 7. Geldig tot en met 29 Dec. (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). Periode b. Geldig t.e.m. 15 Dec. Geeft recht op 2 L. petroleum. ZEEP Bon 29: 150 gram toilet zeep (nieuwe samensteK ling) óf 120 gram huis houdzeep óf 200 gram zachte zeep óf 250 gram zeeppoeder óf 125 gram zeepvlokken óf 250 gram zelfwerkende waschmidde- len, óf 200 gram vloeibare zeep, tot en met 6 Dec. No. 116 van de bonnen welke tegelijk met de tex- tielkaart aan mannelijke personen boven 15 jaar werden verstrekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzpcp tot en met 81 December. Verder worden voor kin deren beneden 2 jaar 6 rantsoenen-zeep en 6 rant soenen toiletzeep beschik baar gesteld. Voor kinderen van 2 tot 8 jaar alleen 6 rantsoenen zeep. Deze rantsoenen moeten verdeeld worden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 Januari 1941. HONDEN- EN KATTENBROOD Op bon no. 6 van de voederkaart voor honden wordt beschikbaar gesteld voor honden van: Groep 2: denbrood. Groep 3: denbrood. Groep 4: denbrood. Groep 6: dent ood. Groep 6: denbrood. 10 kg. hon- 8 kg. hon- 5 kg. hon- 4 kg. hon- 3 kg. hon- Op bon no. 6 van de voe derkaart voor katten wordt lMi kg. kattenbrood be schikbaar gesteld. Alle3 geldig van 1 t. e. m. 30 DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN VOOR DE MAAND NOVEMBER Per bon kan men 1 een heid van de gewenschte soort vaste brandstoffen verkrijgen. Voor November zijn gel dig: Bon 04, 05. 06, 07. van bonkaart distributie vaste brandstoffen. (Haarden, kachels). Bon 08 t. e m. 11 van dezelfde kaart met dien verstande dat men recht heeft op: óf deze maand 1 eenheid turf per bon; óf latei in het stooksei- zoen on 1 eenheid per bon van steenkolen of andere brandstoffen. Bon 07 t. e m. 14 van bonkaart distributie vaste brandstoffen. (Centrale verwarming). Oude bons blijven geldig 14 Nov. Hoeveel is de eenheid von de gewenschte soort? 1 eenheid is gelijk: 1 hl. van max. 75 kg. anthraciet, steenkolen, in dustrie- of eierbriketten; 2)4 hl. kolenalik: 2 hl. (max. 100 kg) cokes (ook gascokes); 110 kg bruinkolenbriket ten: 450 stuks (200 kg.) bag- gerturf; 300 stuks (195 kg.i pers- turf; 175 kg. fabrieksturf 200 kg. overige soorten turf De veel gebruikte in houdsmaat 1 mud 1 hl. UITKNIPPÈN EN BEWAREN!! oooooooooo oooooooooo O o Afd. Bonneterie WOLLEN SHAWLS ZIJDEN SHAWLS Leder HANDSCHOENEN met wol gevoerd Wollen ARM-SHAWLS CORSAGES, CEINTUURS KANTSTOFFEN o o O ooooooooooooooooooo Men schrijft ons: Op den j.l. Woensdag te Utracht ge houden bondsraad, waarin alle 22 af- deelingen waren vertegenwoordigd, zijn de volgende besluiten genomen: a. De rekening 1939 en de begrooting 1941 werden goedgekeurd. b. Tot lid van het Dagclijkscb Be stuur in de vacature S. Baarda, werd gekozen cte heer J. H. Groen, eacretaris van de afd. Amsterdam. c. Het voorstel van het D.B. om een verzoek te richten tot het departement van Financiën om de wet op de Rijks inkomstenbelasting te wijzigen in dien zin, dat ook da vrijwillige premies ter verzekering van het behoud van. het recht op gezinspensioen in mindaring van het inkomen mogen worden ge bracht. werd aangenomen. d. Het voorstel der afd. Amsterdam om een commissie te benoemon voor het instellen van een onderzoek naar de mo gelijkheid om het orgaan van den Bond De Wachter maandelijks te doen ver schijnen, werd verworpen. e. Het voorstel van de Afd. Amster dam om wijziging te verzoeken van art. 161. 3e lid der Pensioenwet 1922 werd aangenomen. f. Het voorstel van de afd Noord- Brabant-West tot splitsing der afd. en vorming van een zelfstandige afd. Roo sendaal ?.o. werd aangenomen. g. I-Iet voorstel van het D.B. om uit het reservefonds een bedrag van ƒ500. ter beschikking te stellen van het D.B. om met de bijdragen van afdcelingen en leden, een tegemoetkoming te verleenen aan de leden van den Bond, die oorlogs schade hebben geleden, werd aangeno men. Bij het stoplicht in de Utrechtsche- straat is gistermiddag een wielrijder, die zich tijdens het wachten vasthield aan een zeswielige vrachtauto, bij het door lijden onder de auto terecht gekomen Ilij kreeg lióhte verwondingen aan zijn borst en één zijner voeten. D^ bestuur der van de vrachtauto heeft den on voorzichtigen wielrijder naar huis ge bracht. Op het Julianaplein is gistermiddag een wielrijdster in botsing gekomen met een wielrijder. Beide maakten een fout De wielrijder stopte onverwacht en de wielrijdster lette niet voldoende op. Laatstgenoemde bezeerde zich in lichte mate. Niet minder dan 24 wielrijders werden geverbaliseerd omdat zij eeen rekening hielden met hot éénrichtingverkeer. Twaalf wielrijders gingen op den bon wegens het geen teeken van riohting- verander\ng geven. Vijf wielrijders zul len beboet worden in verband met fiet sen zonder rood achterlicht. Een chauffeur uit Amsterdam kreeg een proces-verhaal, omdat hij zoo onver antwoordelijk was om zijn auto onbe: heerd en onverlicht on de B.W.-laan achter-te laten. F.en collega trof hetzelf de lot wegens het inrijden van de Lan- gestraat in verboden richting. Aangifte werd gedaan van diefstal van een gouden ring en oen rijwiel. In den ouderdom van 65 Jaar is te de zer stede overleden de heer J. Setteur. Met hem is een echte geboren en geto gen Amersfoortcr heengegaan. Een ie der kende Setteur en Setteur kende een ieder; steeds deed hij zich kennen als een gemoedelijk man. die graag, waar dat maar mogelijk was. behulpzaam was Hij behoorde nog tot die generatic. welke zich afzijdig hield van elk ver- eenlgingsleven, die er een eigen meening op nahield en daarover tot in den hreede met anderen kon delibereoron. hetzij achter de toonbank van zijn sigaren zaak aan den Utrechtseheweg hetzij aan de deur, wanneer hij kwitanties kwam aanbieden. Wat dit laatste betrof, toonde hij zich eendoorzetter. Setteur liet zich niet gauw afschepen, ervaren kwitantieloo- per els hii was. Velen zullen dezen gemoedelijken Amersfoorter missen. ZONDAG 1 DECEMBER St. Joriske-k 10 uur v.m. ds. Blok. 2.30 uur: ds. Dönszelmann. Nieuwe Kerk 10 uur v.m. ds. Gerritsen. 2.30 uur: ds. Pannebakker. Emmakerk 10 i 2.30 uur i Kapel .Zon en Schild" 10 uur v m. ds. Nauta Gasthuiskerk 10 uur v.m. de heer v. d. Heide. Wnkgebouw Laurens Costerpleln 10 uur v.m. Kinderkerk. Gebouw „Het Sluisje" 1" ur v.m. Kinderkerk. Evanf. Luth. Kerk 10.30 uur v.m. ds. de Jongh. Vru'z. Hervormden Luthersche kerk Geen dienst. Remonstr. Gemeente 10.30 uur v.m. ds. TV. Mackenzie, Amster dam (Extra-collecte). Doopsgezinde Gemeente Geen dienst. Geref. Kerk (Zuidsingel) 9.30 uur: ds Holwerda. 2.30 uur: ds. Popma. Geref. Kerk (L. Vrouwestraat) 9.30 uur: ds. Popma. 2.30 uur: eand. van Buuren. Westerkerk 9.30 uur: cand. van Buuren. 2.30 uur: ds. Holwerda. Gebouw „Bethel" (Kems'raat) 10 uur kinderkerk. Vr|je Evang. Gemeente (Geb. Concordia, Langestraat 113). 10 en 8.30 uur: ds. J. van Wyck. Oldenbroek. Geref. Kerk in Hersteld Verband 10 en 3 uur: ds. Herngreen. Chr Geref. Gemeente 10 en 3 uur: ds. Drenth. Vrije Geref. Gemeente (Muurhuizen 53) 9.30 uur v.m. en 3 uur n.m. Godsdienst oefening. Geref. Gemeente (Stoovestraat 11) 10 en 3.30 uur: Godsdienstoefening. 4 December 7 uur nam.: ds. A. Verhagen, Middelburg. Oud Katholieke Kerk t Zand 18 10 uur v.m. H. Dienst. 3.30 uur Vesper In kapel v. he4 Oud- Katholieke Seminarie. Vrjje Katholieke Gemeente Theosofische Loge 10.30 uur: H Mis. Leger des Heils (Havik 25) 7.30 uur: Bidstond. 10 uur: Heiligingsdienst. 5 uur: Heilsbijeenkomst. Christian Science Society Arnhemscheweg 7 10 uur: Hollandsóbe dienst; 11.15 English service. Onderwerp: „Oude en nieuwe Tooverkunst ontmaskerd". Nicasiusstraat 4 10 uur Eeredienst. 15.30 uur Prediking des Woordi. Amersfoortsche B'ergkapel Theosofische Loge Geen bijeenkomst. 11.50 uur: Kinderkerk (Kerk Appelweg). Jeaifil Stoovestraat 14 Donderdag 8 uur n.m. en Zondag 6 uur n.m. Evangelisatiezending N. Vetter. HOOGLAND 10 uur v.m. ds. Posthumus Meijjet. LEUSDEN 10 uur v.m. de heer Swtfnenburg, Zeist. (Wijzigingen voorbehouden) Parochie v. d. H. Franciscus Xaverius t Zand 81 H.H. Missen om 8 uur, 9.15 en 10.30 gezon gen Hoogmis, 4.30 uur Lof. Parochie OJL Vrouwe Hemelvaart Langegracht 36 H.H. Missen om 8, 9.15 en 10.45 uur gezon gen Hoogmis, 4 uur Congr. H. Familie. Parochie v. d. H. Henricua P Borstraat 41 H.H. Missen om 8.30. 10 uur Hoogmis en 11.30 uur gelezen H. Mis. 4.45 uur Lof. Parochie v. d. H. Ansfndus Jacob Catslaan 28 H.H. Missen om 8 en 9.30 uur. Hoogmis t« 11 uur, 4.30 Lof. Bedrijfsleven Heropening Rijwielhandel Smink Rijwielhandel Smink. Zuidsingel 20, heeft zijn werkplaats belangrijk uitge breid. Nieuwe, moderne machines zijn aangeschaft. De moeilijke „fietspatiën- tcn" kunnen thans in korten tiid gene zen worden. Men leze de advertentie in dit nummer. Komenden Zondag zullen de Amers foortsche korfbalvereenigingen weer in actie komen. „Amersfoort" ontvangt ..Bnerne" op Dórrestein. We gelooven, dat het Amersfoort" wel gelukken zal een gelijk spel te behalen, mits deze vereeniging zonder invallers uitkomt. „Het Soesterkwartier" I gaat naar Bussum, waar het Olvmnia II zal ont moeten. Als onze. stadgemooten zich bier flink inspannen kunnen ze een kleine overwinning behalen. Ook het tweede twaalftal van „Het Soesterkwartier'* zal Zondag a.s. spelen en wel in Hilversum tegen Excelsior III. Een verdeeling der punten lijkt ons hier het meest waarschijnlijk.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3