STADSNIEUWS Gestolen boter zonder bon gekocht FILMS voor deze week: Belangrijke uitbreiding van fabriek en arbeid tfjgsinda Drie Amersfoorters staan terecht Opbouw van boerderijen DE WINTERHULP G MET HET WERK IS anderhalve ton gemoeid AKKERTJE Voor het Kind! Burgerlijke Stand 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 30 NOVEMBER 1940 Pech voor een amateur TV/T ORALISTEN mogen hun wenk brauwen fronsen, het hl lift eer feit dat in voorkomende gevallen blijkt hoe vele overigens geachte en achtenswaardige lieden, die tot dus ver een vlekkeloos leven hebben tre- leid, hierin slechts zijn geslaagd, omdat zij geen kans kreeert een vlek op te loopen. Zoo ook in dit geval van de drie Amers- foortsche verdachten, die gistermiddag te Utrecht, voor mr. Visser, den politie rechter, compareerden. Ze stonden nu riog terecht wegens misdrijven tegen de bepalingen der boterdistributie, maar het moet aan het goede humeur van den verbalisant te danken zijn geweest, •dat zij niet wegens heling moesten ver schijnen. Het trio had, ieder voor zich erl voor eigen rekening en niet gerin risico, boter, hmovergenomen en bij deze overname waren er geen bon nen naar den leverancier gegaan. De leverancier was inbreker en geen mis lukkeling in dit ambacht en kwam al dan niet via tusschenpersonen een extra voordeelige aanbieding doen in gestolen vaatjes boter, zonder bon. maar tegen een fikschen prijs. En, een der verdachten zeide het cynisch, als er bonlooze boter wordt aangeboden, dan nemen tien van de tien het, ook tegen een hoogen prijs. De eerste verdache was eigenlijk in galanteriën en "de gevolgen van zijn begrijpelijkerwijze zeer amateursch ge bleven transactie in boter waren niet plezierig. Hij had .de zaak grootsch opgezet en voor honderddertig gulden 'bonlooze boter gekocht. De boter was in beslag genomen, de honderddertig gul dens waren met den inbrekenden leve rancier mee, en op een weerzien reken de de galanteriën-handelaar gedesillu sioneerd al niet meer en nu kwam nog de vijftien gulden boete, die de officier vroeg, bij het nadeelig saldo van de wel zeer eenzijdig gebleven transactie. Voeg daar bij dat verdachte het nog ten be hoeve van een vriend had gedaan en er zelf geen eens voordeel mee had be oogd, en men begrijpt dat het aanschijn yan verdachte meelijwekkend was. De politierechter interesseerde zich voor de herkomst van honderddertig gulden bij een galanterist, die volgens zijn zeggen thans precies twee rijks daalders per week verdiende. Het ge val werd nog zieliger, verdachte had al jarenlang voor een boot gespaard, maar zijn spaarduitjes nu in boter vergelijken de trap van het. eerste object belegd. Tien gulden of Vijf dagen, vonniste de politierechter, en denk er om als ik je weer hier zie... ,Nou maar, edelachtbare, mij niet meer gezien", straalde de verdachte, meer - kernachtig dan vormelijk. De philanthroop NUMMER -twee, tenminste een profes- sional-boterhandelaar, kwam iets minder somber in de bank dan zijn voorganger bij diens entree, waarschijn lijk omdat hij tijdig zijn clandestien ge kochte partijtje van vijftig kilo behou den aan gretige afnemers was kwijt ge raakt Hij vertelde echter met een ern stig gezicht, dat hij zijn afnemers niets meer had laten betalen dan de gebrui kelijke prijzen, en wij zouden hem haast hebben geloofd. De politierechter geloofde het openlijk niet, en stond wantrouwend tegenover de Goedheid van verdachten in het algemeen en van bonlooze-boter leveranciers in het bij zonder. De eisch was tien gulden of vijf dagen. De verdachte betoogde dat de mooie dagen in den boterhaildel thans voorbij waren en dat hij niet eens meer de kost kon verdienen. Het kerngezonde en zeer massieve uiterlijk van verdachte zal clan wel oen lichteffect zijn geweest van de civiele zaal. waar tegenwoordig de huiselijke strafzittingen worden ge houden. Mr. Visser wilde rekening houden met de snelheid waarmede verdachte's inkomsten gedaald waren "sinds de boter-transactie en maakte van de boete drie rijksdaalders. "T) E derde verdachte was eierenhande- •*- laar maar had natuurlijk ook van botei-transacties wel kaas gegeten. De vorige verdachte had hem de helft van zijn voorraad aangeboden en trouw aan zijn leer dat van de tien die zulk een aanbod krijgen er tien op ineaan, hapte verdachte, figuurlijk, toe. „Och, het was eigenlijk meer dat ik dacht dat ho' smokkelhntpr was weet u," zeide hij vertrouwelijk, een in dit milieu bijster on tact vol le verontschuldiging. De eisch was opnieuw tien gulden of vijf dagen. Mede in verhand met het feit dat do verdachte de boter weliswaar zonder bon. maar in ieder geval van een bent welbekenden boterhandelaar had ge kocht, en niet van een ..onbekende" of zoo iemand, werd het vijf gulden of twee dagen. (Als merkwaardig extra-bericht kan uw verslaggever nog melden dat het trio hoteravonturïers buiten de rechts zaal gekomen, de opmerking slaakte: „Hebben we daar even een winst aan",,.!) Bij de laatste der onderhanclsche aan 'bestedingen kwamen vier boerderijen nabij Amersfoort, drie aan den Lage- weg en een aan de Groene-6teeg. Er waren 7 aannemers uitgenoodigd, ar chitect is G. vin. Hoogevest alhier. Laagste bij alle vier perceelen was het Ingenieursbureau voor Bouwnijverheid te Oegstgeèst met 21.750.—. f 19-700. f 20.600,—, f 14.400,totaal f 76.450.—. Onze atadgenooten H. Barten en Zoon waren er slechts weinig boven. Daarvan was de besomming f 21.765,f 19.720,— f 20.615,—, f 14.434,—, totaal f 76.534,—. Volgende week heeft nog een openbare lanbesteding plaats. Gisteren werd f 781,235 ontvangen ISTEREN was het de eerste dag der Winterhulp-collect? in ons land. In totaal is men Vrijdag met ongeveer honderd en zestig busjes rondgegaan en tesamen werd er ƒ781,2313 opgebracht. Aan losse giften kwam er bovendien een be drag van 050,— bijeen. Vandaag wordt de etraatcollecte bij postkantoor en station aangevuld met de wijkcollecte. Huis aan huis zullen de lichtgevende molentjes te koop worden aangeboden. Een aantal dames, dat van daag geen gelegenheid kon vinden, heeft gisteren reeds haar wijken afj werkt. Onder de gelden, die Vrij da» werden verzameld, bevonden zich ook enkele briefjes van tien, vele guldens en rijks daalders alsmede een hoeveelheid bui- tenlapflsch geld. Het spreekt vanzelf, dat we deze col lecte, die aan heel het volk ten goede zal komen, in ieders aandariht aanbe velen. Het gironummer is 397724. BELASTINGEN De heer P. van Bijsterveld van het kantoor der invoerrechten en accijnzen te Tegelen wordt overgeplaatst naar de inspectie der invoerrechten en accijn zen te dezer stede N.V. Huygen Wessel koopt een nieuw terrein ■p\E Amersfoortsche machine- en apparatenfabriek „AMAF" vin Huygen en Wessel N.V. heeft be sloten haar fabriekscomplex 'be langrijk uit te breiden. Reeds eeni- ge jaren deed zich een steeds groei end tekort aan arbeidsruimte gevoe len en het was daarom, dat de di rectie uitzag naar nieuwe mogelijk heden. Er werden- onderhandelingen aangeknoopt met de gemeente en het resultaat is than6, dat besloten werd tot aankoop van een terrein, groot 5000 vierkante meier, liggen de tegenover de Erdalfabrieken. Daar zal een nieuwe fabriekshal verrijzen met een oppervlakte van zeventig bij dertig meter, waarbij een waschgelegenheid met koud en warm water voor het personeel zal aansluiten. Voorts zullen hier de kantoren van de fabrieksif deeling een plaats vinden. Aangezien de bouwplannen door den rijkscommissaris voor den we deropbouw onmiddellijk werden goedgekeurd, heeft men besloten, direct niet het werk een aanvang te doen nemen. De voorbereidend© werkzaamheden zijn reeds eenigen tijd geleden begonnen. De architect H. Th. Wijdeveld is met de adviezen omtrent den bouw belast Onder leiding vin onzen stadgenoot, den aannemer W. Droog, zullen de bouwkundige werkzaamheden verricht worden, terwijl de staalconstructie is opgedagen aan De Vries Robbé, te Go- rinchem. Om eenig idee te verschaffen van den omvang der werkzaamheden, noemen we de volgende feiten: Er zal135.000 kilogram, cement verwerkt worden 23.000 kg Stelcon-pantsertegels -en 40.000 kg ander© betonwaren Het „Bimsdak" krijgt een gewicht van 150.000 kg. en wprdt bedekt door een mastieklaag en fijn grint, wegende 5300 kg. De staalconstructie krijgt het respec tabele gewicht van 140.000 kg.En tenslotte noemen .we de ruim 120.000 metselsteenen en cle 1500 vierkante me ter glas, die verwerkt zullen moeten worden! Hel is voor een gemeente als Amers foort een goed ding, dergelijke groeien de bedrijven binnen haar grenzen te weten. Zij vormen een hoogst nuttige bron van arbeidsmogelijkheden, waar voor men vooral in een tijd als dezen dankbaar moet zijn. Het spreekt al da delijk voor zichzelf, dat aan dezen houw, waarmee écn bedrag van om streeks 150.000 gemoeid is, vele ar beiders loonend werk zullen vinden. Om aan le toonen, welk een waarde een dergelijke industrie nu reeds voor onze stad heeft, verstrekken we de volgende gegevens: Het technische en administra tieve personeel omvat meer dan 100 per sonen, terwijl ruim 300 montage- en fa brieksarbeiders in het bedrijf werkzaam zijn. Jaarlijks wordt aan hen aan loonen i salarissen een bedrag uitgekeerd, dat de vier ton nabij komt. Hiervan wordt ruim 250.000.uitgekeerd aan perso nen, die in onze stad woonachtig zijn en van wie men dus mag veronderstel len, dat zij hun geld hier in circulatie brengen. Deze cijfers illustreeren wel zeer dui delijk, welk? voor&eelen er verbonden zijn aan de vestiging of uitbreiding van industrieele ondernemingen. Het spreekt trouwens ook vanzelf, dat deze fabrieks- uitbreidine tevens een uitbreiden? van de arbeidsmo??lijkheid in onze stad met zich zal brsngen. Gymnasiaal onderwijs tijdelijk in de R.H.B.S. Door bijzondere omstandigheden zul len de leeHingen van het. Gymnasium lan de B.W.laan voorloopig in dit ge bouw geen onderwijs kunnen ontvan gen. De lessen behoeven echter geen stagnatie te ondervinden, daar men in do R.H.B.S. nog over voldoende ruimte beschikken kan, om de gymnasiasten te herbergen. Voorloopig zal dus in het gebouw van de R.H.B.S. les gegeven worden aan d© leerlingen van het Gym nasium. Winterdienst van onze huisartsen Door verschillende omstandigheden heeft een groot aantal huisartsen beslo ten hun spreekuren voorloopig te wijzi gen. Met ingang van 1 December a.s. vervallen de spreekuren van 12 uur op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. Da ochtendspreekuren blijven ongewijzigd. "Wij verwijzen voor nadere bijzonder heden naar de desbetreffende adverten tie in dit blad. Een scène nil ie Ula-litm ,X>e Postmeesier" mei Herhrich George, Siegfried Breucr en Hilde Krahl. <Grani Théatre) Qrand-Theater geeft dit jaar practische geschenken EEN MODERNE BRIL of EEN BRIL ETUI of EEN BAROMETER of EEN VERGROOTGLAS OPTICIEN TUSSEN SPECIAALZAAK LANGESTRAAT 56 TEL. 6584 Op werkdagen tot 8 uur op Zaterdag tot 10 uur geopend „De Postmeester" TERWIJL de poetkoets de reis door de verlaten Russische sneeuwvlak, te voortzet, doet een jong officier 'ian zijn reisgenoot het verhaal over het leven van Dunjascba en haar vader, den ouden postmeester Simeon. Een tragedie, waarin hijzelf, vaandrig Mitja, een rol gespeeld heeft en waarvan hij de eenige is, die het navertellen kan. Dunja woonde met haar vader samen i verlaten eenzaamheid. Zij kende elechte de vreugde van het leven tot den dag, waarop ritmeester Minskij het station aandeed en d© mooie jonge vrouw het hoofd op hol bracht door haar een nieuw en verleidelijk leven in het groote Petersburg voor te spiege len. Dunja gaat met hem mede en laat Simeon achter, bedroefd, maar trotech, dat zijn dochter de bruid worden zal van den rijken en voornamen ritmees ter. Dunja heeft Simeon beloofd, dit zij hem spoedig schrijven zal. Er gaan maanden over heen, voordat hij een brief krijgt. Een kort briefje: het gaat haar goed. Dan dringt het gerucht tot hem door, dat Dunja een slecht leven leidt en zij de geliefde is geworden van vele voor name mannen. Simeon wil het eerst niet gelooven, zooiets km en mag niét waar zijn, het zou het ernde van zijn leven beteekenen. Hij gaat naar Peters burg en komt op een bovenkamertje terecht, waar hij uit het stilzwijgen van Dunja's vriendin, Elisawetha, de vree- selijke waarheid leert beseffen. De oud© man, voor wien het begrip eer baarheid het allerhoogste goed betee ken t, geraakt buiten zichzelf en ver wekt hevige scènes Dunja had reeds een streep gezet onder haar verleden. Zij heeft kennis gemaakt met een vaan drig, een zekeren Mitja, en hun weder zij dsche liefde is oprecht en niet die van innaar en minnares. Wanneer zij laat mar huis terugkeert, hoort zij den bijkans waanzinnig geworden Simeon te keer gaan. In doodsangst gaat zij naar haar eersten veleider, ritmeester Minsky terug en dwingt zij hem tof een schijnhuwelijk, dat den volgenden dag met veel pracht en praal opgevoerd wordt. Simeon gelooft alles en vraagt zijn dochter om vergeving, omdat hij eerst geloof had durven slaan aan de pdaatjes, die over haar rond gingen. Tijdens de feestviering komt vaan drig Mitja. Hij doorziet het bedrog, wil en kan niet, naar Dunja's woorden luis teren en stoot haar vin zich. Simeon keert terug naar de eenzaamheid, ver heugd en tevreden... Als de morgen daagt, slaat Dunja de hand aan zichzelf. Minsky belooft dat hij later aan Simeon schrijven zal. dat, zij gestorven is als zijn vrouw. Minsky valt. in den strijd bij Sebastopol, vaandrig Mitja blijft voor een kogel gespaard. Hij moet ver der leven in berouw over wat hij de kleine Dunja aangedaan heeft. En dat vertelt hij zijn reisgenoot, wanneer zij het poststation van Simeon gepasseerd zijn De novelle van Puschkin is typisch Russisch van opzei. Aanvankelijk alles zoo rustig, eenvoudig en gelukkig, om dan door het noodlot aangegrepen te worden en in dynamische actie naar een hoogtepunt te voeren, dat slechts zijn oplossing in een drama, in den dood vin den kan. De regisseur Gustav Ucicky heeft zich dit noodlotsgegevcn eigen ge maakt en het bij de verfilming in be klemmende snelheid naar een climax gevoerd, dank zij een grootsche montage en uitnemend spel in de hoofdrollen. De film leeft voor ons door de spanning en Huns Moser in grafelijk gezelschap, te weten: de gravenzoon en de gravenkleinzoon, in de Tobis-lilm Je hebt 't of Je hebt 't niet." City-Theater door de treffend snelle handeling. Hein- rich George personifieert den ouden postmeester, zooals Puschkin hem schil derde, een sympathieken plattelander, sponaan en goedgeloovig, voor wien zijn Dunja alles in het leven is. Met hem contrasteert wel heel sterk de ritmeester Minskij als de man van het stadsche le ven, die de vrouwen tot zich trekt, om ze spoedig aan anderen over te doen. Hilde Krahl geeft epn mooie creatie van Dunjascha, het meisje, dat het leven wil kennen zonder er tegen opgewassen te zijn. Om tenslotte geen uitweg te weten, omdat zij te eerlijk is gebleven. Mitja wordt gepersonifieerd "door Hans Holt. Hij had Dunja weer op het rechte pad kunnen he.lpen als hij zijn tegen slag had weten te trotseeren. Puschkin heeft dat in zijn novelle niet gewild en daardoor het dramatische gedeelte geac centueerd. De film heeft hiermede nog meer aan waarde gewonnen. Ook de mu zikale illustratie valt te roemen. City-Theater „Je hebt 't of je Hebtf niet?" HANS MOSER heeft van deze film een klein, maar buitengewoon ver fijnd monumentje van filmspeelkunst, gemaakt. „Speelkunst" is precies het juiste woord, want Moser doet het al lemaal zoo glad en gemakkelijk en soe pel, dat. men hier den term „spelen", in zijn klassieke beteekenis. tot een zuive ren vorm van kunst ziet uitdijen. Hans Moser speelt met alles en nog wal. Hij speelt ook, en vooral, met zich zelf. Misschien is zelfspot, in het ver borgene, wel de ware bron van zijn ta lent. Let op, hoe deze kamerdienaar zichzelf beschouwt als een onmisbaar meubelstuk in liet voorvaderlijk slot van den graaf Othmar (Heinz Salfner). Hij maakt van dien kamerdienaar een diep-nederige figuur, een menschje, in de wieg gelegd ter meerdere glorie van cle aristocratie. „De meest geniale eigen schap der aristocratie", zegt Moser. „is haar vermogen om op een elegante ma nier te luieren". En hij acht het vooral zijn taak om gansch het overige perso neel van die verheven levensopvatting te doordringen. Dus acht hij zich genoodzaakt om rond het opdienen van een zacht- ge kookt eitje voor den grafelijken ontbijt tafel een ceremonieel te weven, dat bij na aan religieuze vereering doet den ken. Uit den aard der zaak koestert hij de diepste minachting jegens dien pachter, die min of meer profiteert van het feit, dat zelfs de aristocratie niet buiten zoo iets ordinairs als geld kan. Wanneer die pachter zich vermeet om de bedding van een beekje om te leg gen, dat eeuwenlang langs het slot stroomde en diende tot waschwater voor den grafelijken vvasch. tot vrucht- baarmaking van het grafelijke bloem bed en tot krachtbron van een inge nieus grafelijk speelgoed, gaat Moser een rechtzaak op touw zetten. De pach ter beschuldigt hij van dïefètal en van oplichting, maar vooral van eerroof. Maar de pachter is nog veel slechter, dan deze kamerdienaar vermoedt. Hij heeft den moed, er een dochter op na te houden, die behagen vindt in de oogen van den grafelijken zoon. En deze dochter begaat de vrijmoedigheid, een onwettig kind ter wereld te bren gen, dat van onvervalschten gravenbloe- de is. 1-Ians Moser heeft er reeds dadelijk den noodigen eerbied voor. Hans Moser zou Hans Moser niet zijn, wanneer hij zich niet. op een geniaal- grappige wijze met het levensgeluk van de baby ging bemoeien. Hij verzaakt zelfs z'n plichten als kamerdienaar om de kleine aan het lachen te maken, door het maken van kronkelingen met zijn vingers. Bovendien sluipt hij met z'n rare bcenbewegingen door den nacht om babykleertjes te stelen. Maar aan het slot van de film komt pas de grootste buitensporigheid des kamerdienaars. Hij gaat een heele gra felijke familie de les lezen, wijl deze elegante luiaards willen verbieden, dat een gravenzoon huwt met een pachters dochter, die reeds een kind van hem heeft. En 1-Ians Moser wint. Waarom waardoorDat weet hij zelf niet. Maar op den trouwdag, aan den feeste- lijken disch. zegt hij: „Je hebt 't of je hebt. 't. niet". Dus is dit in de eerste plaats de film van Hans Moser geworden. Hij is ko misch als slechts weinige komieke film spelers vermogen te zijn hij is ook degeen, die onder al zijn grappigheden een diepe menschelijkheid bergt. Op het tweede plan komen pas de andere figuren. Het zijn Otto W. Fi scher als de gravenzoon, Charlotte An der als barones Clarissa. Gertrud Wolle als barones Serafine, Elfriede Datzig als de. pac'btcrsdoehter en Hans von Schlet- touw als de pachter. GRAND THé&TRE. Van Vrjidag 29 Nov. t,m. Donderdag 5 Dec. vertooning van de film „De Postmeester". Voorstellingen: Zaterdag 6 en 8.15; Zondag 1.45, 4, 6.15 en 8.30: Maandag 8; andere dagen 7 en S: Woensdag en Zaterdag matinée om 2 30 uur. CITY THEATER. Van Vrijdag 29 Nov. t.m. Donderdag 5 Dec. vertooning van de film „Je hebt 't of je hebt 't niet." Voorstellingen: Zaterdag 6 en 815; Zon dag 1.45, 4, 6.15 en 8-30. Andere avon den 6.30 en 8. Woensdag en Zaterdag familiematinée om 2.30. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „Onder gele vlag". STERHUIS. Korte Beekstraat 4. Voor al«e meisjes geopend op Dinsdag- en Donder dagmiddag van 2.30 tot 5.30 uur n.m. Op andere dagen des avonds. GILDEHUIS A.K.G. Gescbenkententoon- b telling. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9. R.K. OPENBARE LEESZAAL. Wjjers- straat 2. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag, 's Zaterdags 1012 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang), BAARNS LYCEUM. Tentoonst. van schil derijen van w-jjlen mevr. L. M. Broeck- man-vanZijdveld. 18 Nov. t.m. 8 Dec. De Ne&rbndiCle Pijnstiller Hoofdpijn Kiespijn Zenuwpijn TV Neemt weldadigheids zegels OP 2 December a.s. verschijnt een serie weldadigheidspostzegels, als mede een collectie prentbriefkaarten voor het kind. De opbrengst komt ten goede aan de instellingen, welke zich belasten met de verzorging van kinde ren, die bizondere hulp en bescherming behoeven, t.w. zieke, zwakke, doove. doofstomme, blinde, verwaarloosde of misdadige kinderen, van alle gezindten. De verdeeling der gelden, naar een voor allen gelijk rekenkundig systeem, wordt goedgekeurd door den secretaris generaal van het 'betrokken departe ment. In de jaren, die achter ons liggen, heeft dc opbrengst de verwachtingen overtroffen- Het comité ontveinst zich niet, dat dit jaar het werk dubbel moeilijk zal zijn, maar tegelijk ook dubbel dankbaar, want de kinderbescherming heeft meer dan ooit financieelen steun noodig! Dank zij de sympathie, die de „Kin derzegel" bij het Nederlandsche volk ge niet. zal het hopelijk ook ditmaal wel gaan! Van 2 December tot 6 Januari worden weer 5 soorten postzegels uitgegeven, terwijl het comité bovendien prentbrief kaarten van bizonder mooie uitvoering voor hetzelfde, verheven doel ten ver koop aanbiedt. De postzegels hebben een geldigheids duur van 5 jaar. Ook voor dit jaar vraagt men aller medewerking en ver zoekt men de correspondentie althans gedurende een week of enkele dagen te ff ankeeren met WELDADIGHEIDSZEGELS VOOR HET KIND!!! GEBOREN: Cornelis Wilhelmus, z. v. Hubertus Franciscus Bakker en Geer- truida van Beek. OVERLEDEN: Johannes Antonius van Bekkum. oud 68 jaar. echtgenoot van Maria van Kleef. AMERSFOORT. 30 Nov. GEBOREN: Henricus RicharcUis, z. v. Joannes Adrianus van de Grootevheen en Alida Gerarda van Wijnbergen. OVERLEDEN: Pieter Schafcr, oud 1 jaar, overleden 27 November 1940 te Er in el o. GERO NIEUWS In tijden als deze, nu op bijna elk gebied de distributie haar intrede doet en de fabrieken moeten woekeren mot de grondstoffen, is het aan te hevelen, juist die artikelen te bel rekken, welke nog van de oude solide kwaliteit zijn. Met goede koopmansblik heeft, de firma Woerdman, Utrechtsche straat 44, reeds lang van tevoren, haar bekende sorteering Gero fabrikaat extra aange vuld en wel tegen de oude prijzen. Zoo trekt de voorraad Gero Zilmela Casset tes de bijzondere aandacht. Alle ge- wenschte modellen zijn uit voorraad leverbaar. Een andere afdecling brengt de nieuw ste modellen Gouda Plateel snufjes, buitengewoon geschikt voor St. Nico- laasgeschgnk. De afdeeling Huishoudelijke artikelen is in staat, gelijk U weet. aan elke aan vraag te voldoen. •De magazijnen der firma Woerdman, zijn den geheelen 'dag geopend tot 's avonds 8 uur. (Adv.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5