G. VAN DUIN LAATSTE BERICHTEN De Paus naar Portugal? BERLIJN MELDT: ROME MELDT: De vleeschvoorziening van Nederland De wederopbouw van Scherpenzeel Docdelijk ongeval te Harderwijk Radio-Programma's Amerika's uitvoer van oorlogsmateriaal Josjizawa over zijn taak Advertentiën SI HANDSCHOENEN Fa.WIJK&Co. VOETEN en SCHOENEN BIJOUX als TAFELZILVER Bi] den wederopbouw AMERSFOORTSCH DAGBLAD 2e BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 2 DECEMBER 1940 Weerm ach ts be rich ten Lichtinvallen op Londen en andere Engelsche steden voortgezet Duitscft stoomschip voor de Schel de aangevallen BERLIJN, t Dec. (D.N.B) Het op perhevel van de wéermacht maakt be kend: Een Duitsche hulpkruiser, die in overzeesche wateren opereert, meldt al totaalresult «at van zijn actie tegen d< koopvaardij het tot zinken brengen van 79.000 b.r.t vijandelijke schéepsruimie Dit cijfer omvat nog nipt de resultaten van de mijnen, waarmee de hulpkruiser geopereerd heeft. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft het Duitsche luchtwipen opnieuw een grootscheeptfchen aanval op Londen ondernomen. Golf na golf vloog over oe stad en wierp hommen van zwaar en het zwaarste kaliher, o.a. op Padding tci, Kensington en Battersea Geweldi ge branden verlichtten de st id en we zen den aanvallenden vliegtuigen dpn weg. Ook andere voor den oorlog be langrijke doelen als Liverpool. Birming ham en Plymouth werden met succes aangevallen. Overdag bpperkte dp activiteit dpr Duitsche vliegtuigen zich tot gewapen de verkenning. Hierbij werd geconsta teerd. dit te Plymouth nog steeds zwa re branden woeden, vooral in de tank installaties. Londen is in den loop van deze vluchten opnieuw met bommen be stookt Aan de Kanaalkust is het tot ver scheidene luchtgevechten gekomen. Bij pen der herhaaldp pogingen van den vijand om de Duitsche ravitullee- rinesverbindingen met zee in het on- gereede te brengen, hebben Engplsche snelbooten voor de Schelde een Duitoch stoomschip aangevallen. De escorteeren- de patrouillevaartuigen bestreden de vijandelijke vaartuigen en troffen twee snelbooten zoo zwaar, dat met het ver lies ervan rekening gehoudpn moet worden. Een derde boot werd zwaar beschadigd. Het Duitsche stoomschip dit in etaat was gebleven zich drijven de te houden, kon binnengesleept wor den. In den afgelooppn nacht heeft het Duitsche luchtwapen een grootscheep- schen aanval ondernomen op een vitale haven aan de Kanaalkust: Het Britsche luchtwapen liet zich in dezen nacht niet zien. Bij de luchtgevechten van gisteren werden zes vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Vier eigen toestellen worden vermist. Tn het. Duiföche weermachtsbericht van Zaterdag wordt gemeld: In den nacht van 28 op 29 November en op 29 November is Londen weer het aoel geweest van vergeldingsaanvallen van het luchtwapen. Er werden om vangrijke ^branden waargenomen in de Victoriadocks en het Zuidwesten van Londen. Sterke formaties gevechtsvliegers be stookten in achtereenvolgende nachte lijke aanvallen militaire doelen in de fcavjnetad Liverpool, benevens de dok- werken van het tegenover Liverpool lig gende Birkenheid met hommen, waar onder zich projectielen van het zwaar ste kaliber bevonden. Geweldige ont ploffingen en branden in de uitgestrek te pakhuizen verlichten tot op verten afstand den nacht. Ook andere voor den oorlog belangrijke doelen in Schotland en Zuid- en Midden-Engeland. zooals Birminghim, Bristol, Portsmouth en Southampton werden met talrijke bom men aangevallen. Voorts hebben ge vechtsvliegtuigen een convooi aangeval len en pen koopvaardijschip met zware bommen beschadigd. Voor Britsche ha vens werden verder mijnen gelegd. In den middag van 29 November zet ten batterijen vérdrigend geschut van het leger de systematische vernieling van gevechtsinstallaties in het kustge bied van Dover met waargenomen ef fect voort. Batterijen verdragend' ge schut vin liet leger en de marine be schoten stoomschepen en convooivaar- tuigen aan den oostelijke uitgang van het Kanaal. Door aanvallen van Britsche#vlieg tuigen in Noord- en West-Duitschland in den nacht van 29 op 30 November werden, behalve een kleine fabrieksin- stillatie weer verscheidene huizen be schadigd. twee personen werden zwaar en verscheidene licht gewond. Gisteren werden vier vijandelijke vliegtuigen neergeschoten, twee daar van in luchtgevechten, twee door lucht afweergeschut. Twee eigen vliegtuigen worden vermist. HET ENGELSCH TEGOED IN DE VER. STATEN NEW YORK. 1 Dec (D.N.B.). - Asso ciated Press meldt uit Washington, dat een Engelsche financieele delegatie zich binnenkort naar de Vereenigde Staten zal begeven om den nauwkeurigen om vang van de Engelsche saldi in de Ver. Staten vast te stellen. Deze maatregel staat in verhand met de onlangs door den Engelsrhen ambassadeur te Wash ington. I.othian. afgelegde verklaring over de financieele positie van Enge land. Grieksche aanvallen en Italiaansche tegen-aan vallen aan het Albanee- sche front ERGENS IN ITALIË 1 Dec. (Stefani). Het 177ste Italiaansche wearmachts bericht luidt als volgt- Aan het Grieksche front werden her nieuwde vijandelijke aanvallen afgesla gen door onze troepen die een krach tigen teeen-aanval deden. De Alpen 1i\isip Jul is onderscheidde zich in het bijzonder. In Nowd-Afrika werden gemnturi seerde vijandelijke strijdmiddelen do onze escadrille, die in het gebied van El Auenaf een aanvalsverkenning uit voerde. met bommen van klein kaliber bestookt en op de ylucht- gedreven. Twee vijandelijke vliegtuigen lieten hoven Menelao (Cvrenaira) bommen vallen, die geen slachtoffers maakten noch schade veroorzaakten. In Qosf-Afrika werd een vijandelijke aanval op Gallabat afgeslagen Een voor ons gunstig gevecht speelde zich af te Ireeri (ten Westen van het Rudolf- meer) Na zes uur striid wérd de vijand op de vlucht gedreven met achterlating van 72 dnoden. ondpr wie een officipr verscheiden gewonden, wapenen en drie vrachtauto's met materiaal en mu nitie. Onze verliezen zijn geringer- Hpt Italiaanschp weermachtsbericht van Zaterdag luidt als volgt: Aan het Grieksche front hebben onze troepen aan vijandelijke aanvallen hard nekkigen tegenstand gehodpn en op eenigp plaatsen doeltreffende tegenaan vallen van nlaatselijken aard onderno men Bijzondere vermelding verdient de divisie Ferrara en het cavalerieregi ment Guide. Twee luchteskaders werden den ge- heelen dag in den striid geworpen voor aanvallen met bommen brisanterana ten en machinegeweervuur op de doe len die van belahe zijn voor het Alba- neesch-Grieksche front. Militaire instal laties straten, knooppunten, troepen concentraties en vijandelijke stellingen werden herhaaldelijk met voltreffers ge raakt. In Policani werden afdeelingen troepen doeltreffend onder mitrailleur- vuur genomen Op den weg ten Westen van Saiada werden tentenkampen en auto's in scheervluchten aangevallen en doeltreffend geraakt. Drie van onze bommenwerpers wer den door negen vijandelijke vliegtuigen van het ..Glhsférfvue" aangevallen. Na een levendig gevecht werd een vijande lijk toestel neergeschoten. Al onze vlieg tuigen zijn op hun steunpunten terug gekeerd. Op 27 November werden door onze iachttoestellen in luchtgevechten drie vijandelijke vliegtuigen van het. Glos- tert.ype en één van het „Blenheim"- tvpë neergeschoten, welker bemannin gen gevangen werden genomen. Drie eigen vliegtuigen zijn niet teruggekeerd Tijdens een verkenning in de nabij heid van Malta hebben onze vliegtui gen reeds op grooten afstand het op laaien geconstateerd van een uitgebrei- den brand, die bii het gisteren gemelde bombardement van La Valetta werd veroorzaakt. In N°°rd-Afrika hebben onze vliegtui gen artillerie-stellingen in de zone van El Dawata en Wadi Halazin (60 en 100 K.M. t«n Oosten van Sidi el Barrani herhaaldelijk met mitrailleurvuur be stookt. Vijandelijke vliegtuigen hebben zonder succes bommen geworpen op Sidi el Berrani. In Oost-Afrika hebben onze vliegtui gen vijandelijke auot's in de zone van Menze (ten Noordwesten van Gubba) met brisantbommen bestookt en daar bij twee branden veroorzaakt. Vijandelijke bomaanvallen op Cheren hebben lichte schade doen ontstaan. Bij mitrailleurvuuraanvallcn op de haven van Assab werden zes personen ge wond. Het A.N.P. meldt: Ons bereikt een reeds eenige irgen geleden opgestelde oproep van d^irie centrale landbouworganisaties. De besturen der drie centrale land bouworganisatieo wenden zich langs de zen weg tot de veehouders in Nederland en dringen er bij hen op aan. om in hef belang van de regelmatige vleeschvoor ziening van het Nederlandsche volk den lanvoer van slachtvee voor de bin- nenlandsche consumptie op de normale wijze voort te zetten. Ondereetepkenden vertrouwen, dat de veehouders aan dezen oproep ge hoor zullen geven. Zij dienen daar mede ook hun eigen belang, omdat dan voorkomen kan worden, dat de Overheid noodgedwongen ingrijpt en tot vordering van slachtvee over gaat. hetgeen omfwendbaar vele moeilijkheden en onaangenaamhe den voor de veehouders met zich medebrengt. Er moge in verband daarmee aan herinnerd worden, dat blijkens pen official persbericht, in dien onverhoopt toch tot verplichte levering van rundvee zou moeten worden overgaan, er daarbij reke ning gphouden zal worden met de runderen, welke van 25 November j.l. af ziin geleverd. OMTREK Besprekingen in den gemeente raad n.a.v. het trage tempo van den opbouw GEEN BELASTINGVER. HOOGING VOOR 1941 SCHERPENZEEL. De dezer dagen gehouden bijeenkomst van den Raad dezer gemeente had, hoewel de agenda een langdurige zitting deed verwachten een vlot verloop. De heer W. G. Renes had een verzoek aan den Raad gericht, hem. ingaande 1 Januari 1941 eervol ontslag te verlee- nen als gemeente-ontvanger en als op zichter van de begraafplaats. De Voorzitter deelde mede, dat deze functies voortaan niet meer door den zelfden persoon zullen worden uitge oefend. Als opzichter van de begraaf plaats zouden B. en W. willen benoemen den heer P. v. d. Ham. doch niet als doodgraver. Het is de bedoeling van B. en W.. den heer Vlaanderen als doodgra ver te behouden, maar dan-rechtstreeks in gemeentedienst. De raad ging met deze regeling accoord. Wat de benoeming van een ontvanger betreft, zou onder gewone omstandighe den de verordening gelden, dat in ge meenten van minder dan 5000 inwoners, de functies van gemeentesecretaris en ontvanger door éé_n persoon moeten wor den vervuld. Het dagelijksch bestuur zal informeeren hij de bevoegde instanties hoe moet worden gehandeld. In een vol geilde vergadering zal men op deze zaak terug komen. Voor het nazien der rekening over 1939 v^erd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren Berendse, v. Leuveren en Harthoorn. Voor dei\ gewonen dienst was het batig slot f2147.23. op den kapi- taaldienst het nadeelig saldo f 18768.16. De begrooting voor 194-1 werd aange boden en als leden van de begrootings commissie benoemd de heeren T. Val kenhurg, van Leuveren en G. Key. Heuglijk nieuws voor het zwaar geteisterd Scherpenieel was onge twijfeld de mededeeling van den voorzitter, dat het nog gelukt was. zonder belastingverhooging de be grooting sluitend te maken. Een verordening voor de inzameling van afval werd naar een door de Vereen, van Nederlandsche Gemeenten opge maakt concept vastgesteld. Na de revacuatie had de gemeente eenige noodwoningen en winkels ver huurd. De goedkeuring der overeenkom sten geschiedde nu. Aan den heer H. Hazeleger werd eer vol ontslag verleend als schoolschoonma ker wegens het bereiken van den 65-ja rigen leeftijd. Het pensioen werd vastge steld op 75.terwijl als opvolgster werd benoemd de echtgenoote van den gepensionneerde en wel op een salaris van 175.per jaar. De wederopbouw Als laatste: maar belangrijkste punt der agenda kwam in behandeling: de wederopbouw. Er wordt door de autori teiten. aldus de Voorzitter, geklaagd over den langzamen voortgang van der wederopbouw in Scherpenzeel. Als er spoedig veel herbouwd wordt, zal het bouwbureau kunnen blijven en zullen waarschijnlijk de onkosten door het Rijk worden gedragen. Wordt er. als tot he den. weinig of niet gehouwd, dan zal het bouwbureau worden opgeheven en dan heeft Scherpenzeel geen bouw- en wo ningtoe,zicht meer. Daarom stellen B. en W. voor. den aan het bouwbureau ver bonden heer Meurs te benoemen als op zichter voor het bouw- en woningtoezicht op een salaris van f 1200.— per jaar plus vergoeding van reiskosten naar en van Soest. Na enkele opmerkingen wordt de heer Meurs benoemd op arbeidscontract. Een schets voor het te bouwen ge meentehuis zullen B. cn W. denkelijk la ten maken door den heer Gerritsen, uie indertijd het toezicht had bij den op bouw van Borculo en verschillende plan nen voor gemeentehuizen ontwierp. De herstelwerken aan de eierhal worden voorloopie niet uitgevoerd, die van den toren worden door de regeering vergoed. De vergoeding voor't gemeentehuis is nog niet bekend. Een tiental bezwaren tegen de onteigeningen werden opgelost. Aan gaande de plannen tot grenswijziging kon niet veel meegedeeld worden, aldus de Voorzitter n.a.v. een vraag van den heer Key. Op verzoek van den heer Harthoorn zal getracht worden, ook het gedeëlte van den weg naar De Glind, dat onder Barneveld ligt. n et puin te verharden en deze verharding voorrang te verlce- nen hoven die van particuliere wegen. Belangrijk was voorts de mededeeling van den Voorzitter, da ook aan de ver betering van de fjetspaden in de omge- ing van het dorp. wordt gewerkt. De vergadering werd hierna gesloten. Beambte van het gasbedrijf door gas bedwelmd HARDERWIJK. 30 Nov. Terwijl de i9-jarige gehuwde smid-machinist van het gemeentelijk Gasbedrijf, de heer H. B. Mateis, hedenmorgen in de water stofgasafdeeling met een reparatie be zig was, is hij waarschijnlijk bedwelmd door het aanwezige hoogst vergiftige gas. Toen men het slachtoffer vond. heeft men onder leiding van dr. Hazenberg geruimen tijd getracht, met, behulp van een zuurstofapparaat de levensgeesten op te wekken, hetgeen helaas niet mocht gelukken. HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch programma. KRO. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Wjj be ginnen den dag. 8.45 Gram.muziek. 11.30 1215 Russisch orkest „Slawa" en solisten (12.451.00 Nieuws- en economische berich ten ANP. 1.001.15 Gram.muziek). 1.45 Gram.muziek. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Cel lo en piano '3.15 Zang met pianobegeleiding. 3.25 Gram.muziek. 3.35 Vervolg van 3.00. 3.50 Vervolg van 3.15. 4.00 KRO-Symphonie- orkest. 5.00 Cyclus „De betrekkingen met het Nederlandsche muziekleven van groote figuren uit de muziekgeschiedenis". 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 Gram.muziek. 5.45 KRO-sympho- nie-orkest. 6.45 Lezing over de Nederland sche Cultuurkring. 7.007.15 Vragen van den dag en' nieuwsberichten ANP en slui ting. HILVERSUM II. 301.5 M AVRO. 8.00 Nieuwsberichten "ANP. gram.muziek. 8.30 Orgelspel. 8.50 Gram.muziek. 10 00 Mor genwijding. 10.15 Gram.muziek 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Pianovoordracht. 11.00 Huis houdelijke wenken. 11.20 Philharmonisch kwartet. 12.00 Gram.muziek, 12.15 Puszta- orkest. 12.45 Nieuws- en economische berich ten ANP. 1.00 Cyclus „Uw hond en de mij ne". 1.05 Ama'oile-sextet en soliste. 2.00 „Jo hannes Brahms in Nederland", causerie. 2.15 Omroeporkest en solist (2.453.00 Cyclus „In de schijnwerper". In een pauze: Gram. muziek). 4.00 Cabaretprogramma (opn.). 4 30 Lily Matthé en haar orkest. 5.00 VPRO: Jeugduitzending.. 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP. 5.30 AVRO-Amuse- mentsorkest en solist. 6.15 Zang met piano begeleiding en toelichting. 6.45 Lezing over de Nederlandsche Cultuurkring. 7.007.15 Vragen van den dag en nieuwsberichten ANP en sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. VARA. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Gram.mu ziek (7.307.45 Berichten Engelsch'. Om 8.00 Nieuwsberichten ANP. 9.009.15 Berichten Duitsch. 11.3011.45 Berichten Engelsch). 12.00 Berichten. 12.15 Gram.muziek. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en eco nomische berichten ANP. 1.00 Orgelspel. 1.30 Berichten (Engelsch). 1.45 Gram.muziek (2.002.15 Berichten Duitsch). 2.30 Berich ten (Engelsch). 2.45 Verkorte opera „Faust" (gr.pl.). 3.30 Berichten (Engelsch). 3.45 Gram.muziek. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP 5.30 RVU: Cyclus „Een studie in zwart en wit". 6.00 Orgelspel. 6.30 Berichten (En gelsch). 6.45 Gram.muziek. 7.007.15 Vra gen van den dag en nieuwsberichten ANP en sluiting. LISSABON. 2 Dec. (A.N.P.) Aan het. bericht, dat de Portugeesche ambassadeur bij den Heiligen Stoel Donderdag door den Paus in par ticuliere audiëntie is ontvangen, knoopt men te Lissabon wederom gissingen vast met betrekking tot de mogelijkheid, dat de Portugee- sche regeering den Paus zou heb ben uitgenoodigd, voor dén duur van den oorlog naar Portugal te komen, indien Rome ernstig gebom bardeerd zou worden. Volgens een der geruchten, welke in Lissabon de ronde doen. zou deze uit- noodiging Donderdag bij de audiëntie te Rome zijn gedaan, volgens een an der dateert zij van den eersten tijd na de Italiaansche deelneming aan don oorlog en'zij zou ook aanvaard zijn. Sommigen meenen zelfs te weten, dat de Paus eventueel zijn intrek zou ne' men in het vroegere klooster Maera, niet ver van Lissabon. Intusschen moeten al deze geruchten met de grootste reserve bezien worden, omdat een bevestiging voorloopig niet te verkrijgen is. WASHINGTON. 1 Dec. (D.N.B.) Het maandelijksche rapport van het staats- departement deelt mede. dat de waarde van de door de regeering der Vereenig- de Staten verleende'vergunningen voor den uitvoer van oorlogsmateriaal in Oc tober rond 193 millioen dollar bedroeg. Hiervan was 170 millioen bestemd voor Engeland. 8.5 millioen voor Canada. 11,16 millioen voor Nederlandsch-Indië, 1.2 millioen voor Australië en 0.957 millioen voor China. In feite werd in .October aan oorlogs materiaal uitgevoerd naar Engeland voor een waarde van 20.8 millioen dol lar. naar Canada voor 2.9 millioen dol lar, naar Australië voor 218.000 dollar, naar Nederlandsch-Indië voor 963.000 dollar en naar China voor 1 millioen dollar. De totale waarde van de door de Vereenigde Staten geëxporteerde oorlogsmaterialen bedroeg 28 millioen dollar. De export van oorlogsmateriaal naar Engeland in de eerste tien maan den van 1940 bedroeg 134.9 millioen. naar Canada 18.5 millioen en naar Aus tralië 9.6 millioen dollar. De verleende uitvoerlicenties bedroegen in denzelfden tijd voor Engeland 591.3 millioen, voor Canada 44.4 millioen en voor Australië 5.2 millioen dollar. TOKIO, 2 Dec. (Domei). De woordvoerder van het departement van buitenlandsche zaken heeft in de dagelijksche persconferentie ook het vraagstuk van Nederlandsch Indië ter sprake gebracht en daar bij de hoop uitgesproken, dat de on derhandelingen tusschen Tokio en Batavia door Kenkitsji Josjizawa, den zoo juist benoemden nieuwen leider der Japansche delegatie, tot een goed einde zullen worden ge bracht. De besprekingen te Batavia, zoo ver volgde de woordvoerder, zullen niet tot het petroleumvraagstuk beperkt blij ven. Josjizawa zal in zijn onderhande lingen met de autoriteiten van Neder landsch-Indië nog vele andere kwesties ter sprake brengen. Er is evenwel geen wijziging gekomen in de politiek van Japan fen a-anzien van Nederlandsch Indië. Josjizawa, zoo betoogde de woord voerder nog, is tot eersten gedelegeer- le benoemd ter vervangine van den mi nister van handel en industrie Ichizo Kohajasji, die thans in Tokio niet ge mist kan worden in verband met het feit, dat binnenkort de landdag ge opend wordt. De nieuwe bijzondere afgezant voor het voeren van onderhandelingen met Nederlandsch. Indië Kenkitsji Josjizawa, heeft aan de pers verklaard: Ik ga niet naar Nederlandsch-In dië om diplomatieke besprekingen te voeren, maar voor commercieele onderhandelingen. Hoe lang deze onderhandelingen zullen duren kan ik niet zeggen, maar ik ben voorne mens onenhartig van gedachten te wisselen. Daar Japan en Neder landsch Indië binnen het gebied van Groot-Oost-Azië od elkaar zijn aangewezen, weten zij maar al te goed dat de huidige hevredigende verwantschap onloochenbaar is. Daarom is er geen reden aanwezig, waarom wij elkaar niet goed zou den kunnen begrijpen." FRANSCHE MILITAIREN UIT ENGELAND IN HUN VADERLAND TERUGGEKEERD GENÈVE, 2 December (D.N.B.). Zondag zijn,*, naar uit Vichy gemeld wordt, te Toulon de beide Fransche passagiersschepen Winnepeg en Djen- ne aangekomen met aan boord 1700 Fransche officieren en zeelieden, die uit Engeland in hun vaderland terug keerden. ENGELSCH ANTWOORD OP FRAN SCHE PROTESTNOTA MADRID, 1 Dec. (D.N.B.). De Brit sche ambassadeur te Madrid heeft he den den Fnanschen ambassadeur te Ma drid het antwoord der Engelsche regee- ring op de protestnota van maarschalk Pétain wegens het bombardement van Marseille overhandigd. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter KEA G. W. J. MAAS. M. A. M. MAAS- LANDMAN. Amersfoort, 30 Nov. 1940. Koningin Wilhelminastr. 18. ST. NICOLAAS let dit Jaar bijzonder op PRIMA KWALITEITEN. Koopt dus Uw luxe leder waren bij H. E. WENSINK Langestraat 105 Tsl. 5071. Prima kwaliteiten. Billijke prijzen. Ook na ds verduistering GEOPEND. Zonder punten BIJZONDER TEVREDEN ben ik over de prach tige keus in den Amersf. Kunsthandel. Ik kon daar nu letter lijk voor iedereen wat vinden. En mijn „puntenkaart" had ik niet eens noo- dig. En dat is ook een voordeel. Ik adviseer daarom: „Koopt in de Thermometers, Barometers, Hygrometers. Drogisterij - Arnh.straat 5 Opticien Tel. 3181 JACQ. DEKKER, A'FOORT, Tel. 6264, v. OLDENB.LAAN 10 Ma., Wo. en Vr. v. 1011 adviseeren voor voeten en schoe nen en tot het -verstrekken v. STEUNZOLEN. Deze zolen zijn licht y2 ons), soepel en sterk, terwijl zij door de wijz2 van aanpassen een bew?gings-eenheid vormen met den voet. Voor een cadeau met Sint Nicolaas vindt U bij ons altijd iets aparts zoowel in xxxx>oo<xx><xx>c><x><xx><xx>oc^<xx><x>o<x><>c>o<x><> o<xxxx><xxxxxxxxx><>oooo<>oooq<xxxxxxxxxxxx Ook voeren wij verzilverd Tafelgerei Keltum, hetwelk door zijn afwerking en vorm verre te prefereeren is. JUWELIER - OPTICIEN Utreohtschestraat 23 Telefoon 6407 van hef normale zakenleven, adverteeren een der is machtigste hulpmiddelen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 8