STADSNIEUWS Hoevelakensche bakker liet licht uitstralen Slager in conflict met Arbeidswet Voor het kind Burgerlijke Stand St. Nicolaas in „Concordia'' Kleuters zongen voor den Sint Concert van de S.S. Hoe gebruiken we onze distributiebons DE VOEDINGSRAAD: Met wat overleg is een zeer voedzaam maal mogelijk De wederopbouw van Scherpenzeel UIT DEN G.U.K.B. Je BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 5 DECEMBER 1940 KANTONGERECHT Allerlei overtredingen werden berecht BAKKER B. uit Hoevelaken was op zijn fiets gestegen,, om he denmorgen zijn zaak voor het kan tongerecht te bepleiten. Hij had een proces- verbaal gekregen wegens lichtuit6traling uit zijn woning. Dat wilde hij niet ontkennen, maar de heeren moesten eens luisteren. Hij had zijn fiets weggezet in het schuurtje, licht aangedraaid en zich toen omgekeerd en het licht uitge daan. Het licht was dus hoogstens tien seconden aan geweest en die zonde had hij kunnen schikken met tien gulden boete, Was dat nu niet veel te veel? Daarom was hij van morgen naar Amersfoort gefietst. Overigens was heel zijn huis ver duisterd, ook de dakpannen. De dakpannen ook al. vroeg de kantonrechter verwonderd. „Ja ik heb glazen dakpannen," aldus verdachte. „Naar mijn mee ning is die wet niet zoo sfcherp ge steld, als hier wel uitgelegd is. De heeren aohter de 1 groene tafel dachten anders over de bedoeling van de wet, maar zij vonden het praatje van den bakker toch wel interessant. Het O.M. eischte maar 4 subs 2 dagen, het geen B. nog wel wat hoog vond, al had •hij reeds zes gulden winst geboekt, De kantonrechter deed er nog een gulden af en toen was het bakkertje tevreden. Hij stak een versche sigaar op en keerde welgemoed naar Hoevelaken terug. Hij was niet de eenige, die zich voor teveel licht te verantwoorden had. Banketbakker M. was in Augustus in overtreding geweest en da.t kostte hem o subs. 2 dagen. H. uit Baarn gaf het ten laste gelegde volmondig toe. maar hij vroeg een lage boete, omdat hij zoo heel weinig als ambtenaar der belas tingen verdiende. De uitspraak werd 6 subs. 3 dagen. Een bewoner van de Celsiusstraat had licht aan gehad, terwijl er vlieg tuigen boven de stad ronkten. Het licht was ver te zien geweest. Verdachte voerde te zijner verdediging ongesteld heid van zijn vrouw aan en vroeg uiterste clernenlie. Het werd 5. Een slager stond terecht wegens overtreding van de Arbeidswet. Twee knechts waren 's ochtends veel te vroeg met het werk begonnen. Dat was in begin September geweest en toen had verdachte het nog druk. Kantonrechter: Uw zaak zit nu pot dicht. Verdachte; Ja, er is geen vleesch meer en ik rnpet mijn knechts wel in bedrijf houden en betalen. Maar er is niets meer te doen en niets meer te verdienen. Per week hebben we vijf da gen vacantie. Het O. M. waargenomen door mr. Al- barda: Dan halen Uw knechts nu dus in, wat ze vroeger te veel gewerkt heb ben. Verdachte: Dubbel en dwars meneer. Verdachte was al eens eerder voor een dergelijk geval bekeurd. Bij de uit spraak werd echter rekening gehouden met den droevigen toestand van de sla gers. In totaal werd de boete slechts een rijksdaalder. Een andere slager had in October een knecht te lang laten werken. Ook hij had niets meer te doen en doodde den tijd door met zijn knecht kaart te spe len. Uitspraak f 2 subs. 1 dag. Verder waren er eenige wielrijders, die beboet werden, omdat zij de regels van het verkeer niet in acht genomen hadden of zonder licht fietsten. Juffrouw van G. uit Leusden had geen lantaarn gehad. Die was verloren ge gaan in de oorlogsdagen van Mei. Uit zuinigheid had zij zich geen nieuwe aan geschaft. Toen zij een bekeuring kreeg, had zij kort daarna voor een guldentje een tweedehandsch lantaarn op den kop getikt. Kantonrechter: Dus net te laat. Zoo ziet U dus, dat zuinigheid soms de wijs heid bedriegt. Maar de Leusdensche kwam er toch af met een geringe boete, 1 subs. 1 dag. Van W. uit Hooglanderveen dankte- aan het feit, dat hij thuis negen kinde ren te eten moest geven, dat hij voor een gesprongen achterlichl je slechts twee kwartjes te betalen had. De boodschappenjongen v. D. was op het Julianaplein de vluchtheuvel links gepasseerd, daar hij in gedachten ver zonken was over een al of niet aan hem betaalde rekening. Hij had nog elf broertjes en zusjes en daarom werd het een daalder. Elke kinderpostzegel beteekent meer geluk voor de misdeelde jeugd IDe Centrale Propaganda Commissie voor den verkoop der kinderpostzegels schrijft ons: WIE de jongste kinderzegel. no. 17 uit, een gezond nest! ziet, kan zich niet onttrekken aan de bekoring die van dit verzonken gezichtje uitgaat. Misschien komt het wel vooral doordat we door den kunstenaar worden binnen geleid in de eigen wereld van het kind, in het spelletje dat het geheel alleen en voor zichzelf in vollen ernst speelt. Spel en ernst van het kind staan ons hier helder voor oogen. Dit is de meest directe opwekking tot hulp. Het kind heeft onze hulp noodig: voor zijn spel en voor zijn ernst. Duizenden kinderen moeten in hun opvoeding worden voortgeholpen door verstandige handen, die de gebroken, ver waarloosde leventjes weer in het gareel imoeten brengen. Duizenden kinderen moeten in de zeelucht, in de bosschen worden verzorgd onder deskundige lei ding. om verloren gezondheid en kracht terug te vinden. Alles wordt daar gedaan om spel en ernst van het kind zuiver te houden. De kinderzegels, die dit jaar voor den zeventienden keer worden verkocht, en wel gelijk bekend van 3 December tot. en met 6 Januari a.s.. stellen een ieder in de gelegenheid om ten koste van 2 3 centen al deze kinderen de noodige verzorging te geven. Door het veelvuldig gebruik het be loopt nog slechts ongeveer zeven mil- lioen kunnen de beproefde Ncderland- sche instellingen voor kinderbescher ming, méér opnemen, beter voor de kin deren zorgen, kortom onze misdeelde jeugd op groote. schaal helpen. Dat is hard noodig. zeker in onzen tijd! Daarom: elke kinderzegel op brief of briefkaart geplakt, beteekent geestelijke en lichamelijke gezondheid voor Neder lands misdeelde jeugd. Gebruikt dus allen in deze maand voor geheel Uw correspondentie kin derzegels! Geboren; Cornelis Antonie z. van Fredrik Bouw en Antonia Hendrlka Staal; Christina, d. van Hendrik Hazelegcr en Jo hanna Vonhof; Clasina Berendina Johanna, d. van Gerrit den Ouden en Johanna Eliza beth van Keken; Johannes Theodorus, z. van Johannes Hendrikus Alphonsus Maria Kit- lelaar en Theodora Kok; Piet, z. van Evert "Willemsen en Jacoba Janssen; Gerrit, z. van Geurt van 'den Berg en Johanna Hagen- beuk. Getrouwd; Jacobus Hubertus Nuijten en Adriana van Zijl. Wouter van Essen en Dirkje Verwoerd. Overleden: Antonia Hy mering, oud 6 maanden. Op bezoek bij de S.O.V. y OOALS gebruikelijk is, heeft St. Ni- colaas ook gistermiddag weer een bezoek gebracht aan „Concordia", waar vele leden, donateurs en andere vrien den van de Spoorweg Onthouders Ver- eeniging bijeen waren. Het is en blijft een ernstig en plichtsbewust man. deze heilige Spanjaard. Ook nu weer toonde hij zich van z'n verantwoordelijkheid be wust. Met een vriendelijke belooning hier en een vergevensgezinde berisping daar, deelde hij z'n lessen uit. Uit den aard der zaak maakte hij een diepen indruk op allen. Nadat St. Nicolaas vele goede gaven aan de kinderen had geschonken zij zongen er hard genoeg voor kwam de pauze. De tweede helft van den feest middag werd opgevroolijkt door een film vertooning van „De Faam". Het hoeft niet gezegd te worden, dat er luid en veel gelachen is! Vermelden we tenslotte, dat de voor zitter van S.O.V. de heer G. v. Uitert, den middag opende met een propagan distisch speechje, waarin hij de aanwe zige ouderen opwekte, het werk der vereeniging met alle krachten te steu nen. ITij sprak ook zijn dankbaarheid uit jegens mevrouw v. d. Brink, die het samenzijn met pianospel opluisterde. BOUW VAN BOERDERIJEN Bij de 2e openbare aanbesteding van opbouw van boerderijen, waren het thans 6 onder de gemeente Hoogland met architect H. A. Pothoven, alhier. Van de maseabesomming was laagste E. de Bruin te Hoogland met 113.308. Tweede was J. H. Heymering alhier met 114.670 en derde P. Eigenraam alhier met 114.936. Verder schreven van bier en uit de omtrek nog in W. van Asc'h (Soest) 119.300, fa. Hertzin- ger en Schimmel 120.025, Gebr. Bonus 122.150, H. Groen 124 400. fa. Brand- sen en Ouwerkerk 126.500, H. v. d. Vij zel 129.980, J. J. Vahstal 129.945. De hoogste besomming bedroeg 151.470. KERKNIEUWS Door de kiesvereeniging „Schrift en Belijdenis" is voor de vacature van d»r. J. Weener in de Hervormde Gemeente te Haarlem het volgende drietal aanbe volen: Ds. A. Dönszelmann alhier, dr. H. J. Honders. Wassenaar en ds. G. C van Nifterik, Rijnsburg. Dankbaarheid is een zeldzaam plantje §n daarom doet het Sint en Piet goed te hooren, hoe de jeugd vooral in dezen tijd erkentelijk is voor zoovele goede gaven (Foto Pax-Holland) Dubbele vreugde OK in de kleuterschool in de Bee- kensteinschelaan is St. Nicolaas vandaag te gast geweest. Het bij de school gebouwde gymnastieklokaal djende als ontvangzaal en was met pal men versierd. In het midden, tussclien de palmen, was de troon van den heili gen man. Omstreeks halfelf reed zijn karos voor, en toen steeg er uit vele kin dermonden een verwelkomend gezang op, dat door bet gansche gebouw te hoo ren was. Het is altijd een dar dl ge gebeurtenis, zoo'n StNicolaasfeest op de kleuter school. Zoo vermakelijk, dat men zich afvraagt, wie er nu het meeste plezier heeft: de ouders of hun kleutersHoe het ook zij. vast staat, dat het bekende woord „gedeelde vreugd is dubbele vreugd" hedenmorgen in alle opzichten van kracht was. Nadat de groote vriend aller kinderen z'n glorieuze entrée bad. gemaakt, ver gezeld van een Zwarten Piet met een blinkende rij tanden in 't donkere ge zicht, stroomden de kleuters naar hun banken. Wie wel eens eendengesnater heeft vernomen zal bet vreugdevolle ge roezemoes een bekend geluid gevonden hebben De Sint was een man van welgekozen bewoordingen, bovendien een lichtvaar dig maar mild beoordeelaar der kleine kinderzonden. Enkele jeugd,ig© overtre ders moesten voor zijn rechterstoel ver schijnen en bun daden opbiechten." Wijl ze zonder uitzondering beterschap be loofden, kon de zak van Zwarte Piet achterwege blijven, boewei een klein ventje, dat suikerbeestjes uit de schoe nen van zijn klasscgcnootjes bad ge snoept, ternauwernood aan een uitstapje naar het Spaansche land ontsnapte. Uit den aard van de zaak zijn er de noodige liedjes gezongen, terwijl d.e Sinterklaas-versnaperingen evenmin uit" bleven. Nadat de feestvierende jeugd ter eere van den grijzen bezoeker een paar spel letjes bad gedaan, werden de klasseloka" len weer opgezooht, waar nog een trac- tatie wachtte. Een drukke dag voor de •kleuters! Mutaties bij de N.S. Met ingang van 1 December werd de heer ir. J. Aberson, ingenieur 2e klasse te Utrecht, benoemd tot ingenieur le klasse aldaar; de heer ir. II. de Boer, aspirant adjunct-ingenieur te Amers foort verplaatst naar Eindhoven; de beer mr. M. van den Bos, benoemd tot adjunct-inspecteur te Utrecht; de heer mr. A. van der Walle benoemd tot aspirant-adjunct-inspecteur te Utrecht; de heer J. A. A. Butijn, benoemd tot aspirant adjunct-inspecteur te Utrecht. Het. muziekkorps van het artillerie regiment der in onze stad gelegerde S.S. troepen zal vandaag van 5 tot 6 uur in het autopark een concert, geven. Het programma luidt: 1. Treue urn Traue, Marsoh Teike. 2. Alessandro Slradella, Ouverture Flotow. 3. Hochzeit der Winde, Walzer Hall. 4. 2 Elsassische Bauerntanze Nr. 3 u. 3a Merkling, 5. Das Lichen bringt viel Freud, Marsch Gnauck. 6. Potp. a. d. Operette „Die lustige Wit we" Léhar. 7. Standchen Hevkens. 8. Oberst-Hummitzsch. Marsch Curth. EXTRA RANTSOENEN Wij vestigen de aandacht op een ad vertentie in dit blad, waarin men bijzon derheden kan aantreffen omtrent liet toekennen van extra levensmiddelen aan arbeiders met langdurigen of nacht arbeid. IHOCKEY Dames selectie wedstrijden In navolging van de heeren zullen de dames overgaan tot het spelen van districtswedstrijden. Zondag zullen te Amsterdam twee Noord-Hollandschc teams tegen elkaar uitkomen. In deze elftallen zijn o.m. gekozen de dames H. Spoon en H. Lagcrwey van de S.C.II.C., K. Versteeg en Th. van der Hoeven van Schaerweyde en G. Garrels en J. Lange- laan van Amersfoort. De voedingsraad schrijft ons: JAMMER genoeg moet geconstateerd worden, dat door het stijgen der prijzen van verschillende levensmidde len een deel der bevolking niet, of moeilijk, alle beschikbare artikelen kan aanschaffen. Maar ook vroeger werd in gezinnen met een smalle beurs weinig vleesch gebruikt De voeding moet des ondanks zoo goed mogelijk zijn. Aardappelen en groenten vormen de voornaamste bestanddeelen van het mid dagmaal en moeten daarom als zooda nig in eere worden gehouden. De boter, de margarine of het vet zijn voor de bereiding van de maaltijden niet overvloedig beschikbaar, maar eene goede huisvrouw kan met deze hoeveelheid, mits in goede veiTiouding met de overige beschikbare artikelen gebruikt, nog zeer smakelijk en vol doend voedzame maaltijden op tafel brengen. Wie er moeite mee heeft, ra den wij het volgen van de cursussen, die alom voor huisvrouwen gegeven worden van harte aan. De volgende menu's zijn bedoeld als voorbeeld van een reeks opeenvolgende maaltijden met voldoende voedings waarde. Zij zijn berekend voor 4 vol wassen personen of voor 2 volwassen personen en 34 kinderen. Wanneer liet gezin uit 2 volwassenen bestaat en 3 of 4 kinderen zijn de distributievoor- waarden gunstiger, terwijl aan de voe dingswaarde van de maaltijden dezelf de eischen gesteld kunnen worden. Bij de samenstelling van deze menu's is er op gerekend, dat bij het ontbijt een bord pap wordt gebruikt, hiervoor is de rest van de bloem en de haver mout of gortmout beschikbaar. De rest van de boter of margai'ine en de kaas zijn ook voor het ontbijt en den 2en broodmaaltijd bedoeld. Indien de eieren aan het ontbijt ge geven worden, dienen zij in het Vrij dagmenu vervangen te worden. Hier voor komt bijv. in aanmerking gebak ken bloedworst, een te weinig gebruikt waardevol en niet duur voedingsmid del. dat op de beschikbare vlecschwa- renbon is te verkrijgen. Per week is voor 4 personen verkrijg baar: 280 g. bloem, 250 g. rijst, 250 g. havei-mout of gortmout, 50 g. macaroni of vei'micelli. 50 g. maizena of aard appelmeel, 500 g. peulvruchten, 1 kg. vet of margarine of boter, bijv. 250 g. vet en 750 g. mai'garine of boter, 1 kg vleesch, 300 g. soepbeenderen, 4 porties vlecschwaren, 400 g. kaas, 4 eiei'en. Deze hoeveelheden zijn in de volgen de menu's niet overschreden. Maandag: stampot van boerenkool met groene erwten. 2 kg. aardappelen, 250 gr., groene erwten, 1% kg. boerenkool, liter melk, 50 gr. vet, wat zout. De bladncrven en de afgeschilde zachte deelen van den stronk van de boe renkool (fijngesnipperd) gebruiken met het bladgroen. De groene erwten van te voren wecken en in de hooikist of in couranten gaar laten worden, z\j behooren tot de le vensmiddelen, die hiervan niet te lijden hebben. Dinsdag: Verraicellisoep, aardappe len, winterwortelen, rundvleesch. 300 gr. soepbeentjes, 1*4 liter water, 50 gr. vermicelli, foeli, wat zout. 3 kg. aardappelen, in de schil koken. 1 kg. winterwortelen, zout, wat boter, vet of margarine, fijngehakte peterselie met het oog op het vitaminegehalte. 250 gr. (voor de groente en het braden samen 50 g. vet). Woensdag: aardappelen, spruitjes, pculvruchtenpannekoek. kerrysaus. 2 kg aardappelen, in schil koken. 1 kg. spruitjes met weinig zout en wei nig water in 20 minuten gaar en droog ko ken. Vlak voor het opdoen wat boter of vet toevoegen, niet nastoven. 250 gr. rauwe bruine boonen, witte boonen, capueüners of groene erwten gaar koken in hooikist of couranten. De fijngemaakte boonen met 200 gr. gekookte aardappelen, 1 flinke gesnip perde ui, peper, zout, noot door elkaar mengen, zoo noodig wat boonennat toevoe gen om een samenhangende massa te krij gen. in de koekepan een koek er van bak ken voor de groente en het bakken is 50 gr. vet beschikbaar). Wie meer vet heeft, kan van deze massa kleine koekjes bakken. liter melk, 30 gr. bloem, wat zout, ui, kerrypoeder. Wie wat vet heeft, kan de ge snipperde ui en de kerry hierin gaan frui ten (zonder dat de uien bruin worden) en dan de bloem en de melk toevoegen. Wie geen vet heeft, trekt de ui in de melk, roert de kerry en de bloem met iets koude melk tot een glad papje en bindt de melk daarmee. Donderdag: stoofpot van aardappelen, zuurkool en vleesch (een stoofpot is een gerecht waarvan alle bestanddee len samen in een pan gekookt en tot slot losjes dooreen gemengd niet ge stampt worden). 3 kg. aardappelen, 1 kg. zuurkool, 250 gr. varkensvleesch of klapstuk, wat zout, 50 gr. vet, liter melk, wat fijngehakte peterse lie. Het vleesch Va1 V£ uur in weinig water voorkoken, dan de geboende en in stukken gesneden aardappelen toevoegen met de zuurkool en het vet. Alles samen in V£ uur gaar laten worden, als de aardappelen gaar zijn de kokende melk toevoegen en alles losjes dooreen mengen. Met de schuimspaan overscheppen in de dekschaal en (het over tollige vocht er by geven als jus. Voor het opdoen de fijngehakte peterselie Cr over strooien. Vrijdag: aardappelen, kaassaus. 3 kg. aardappelen, in de schil koken. liter melk, 40 gr. bloem, 50 gr. vet. 100 gr. geraspte kaas. Het vet smelten, de bloem toevoegen en langzamerhand de melk; van deze gladde saus een weinig afnemen en dit deel vermengen met wat azyn en mosterd, hiermede de sla aanmengen. Door de rest van de saus de fu'ngeraspte kaas roeren. Sla van rauwe andijvie, bieten en hardgekookte eieren-. 250 gr. andijvie, 400 gr. gekookte bieten, de sla gaineeren met de hardgekookte Zaterdag: aardappelsoep. S kg. aardappelen, 2 liter melk, 2 liter wa. ter, 2 preien, wat bladselderij, 250 gr. run dergehakt, 50 gr. vet, wat fijngehakte peter selie. De geboende aardappelen met de ge snipperde prei en selderij in V4 liter van het water gaar koken, na *a uur fijnstampen, de rest van het water en de melk toevoegen; alles nog 10 minuten met de' balletjes sa men laten koken en binden. Op smaak af maken mt zout, even voor het opdoen de fijn gehakte peterselie toevoegen, deze niet mee koken. Zondag: aardappelen, prei in melk- eausje, runderlappen, vruchtensiroop- rijst. Maizenasaus. 2 kg. aardappelen, in da schil koken. 1 kg. OMTREK Vergadering van eigenaren van vernielde woningen bijeengeroepen SCHERPENZEEL. Door den bur gemeester van Scherpenzeel zijn alle eigenai'en van verwoeste huizen opge roepen voor een vergadering op Vrij dag a.s. in de Socioteit. Vertegenwoor digers van den algemeenen gemachtig de voor den wederopbouw zullen daar tegenwoordig zijn. Vóór de vergade ring, die om 2 uur nam. aanvangt, moeten genoemde eigenaars een archi tect aanwijzen voor den opbouw van hun huis, anders wordt zulks door het hoofd der gemeente gedaan. Op de ver gadering zal gesproken worden over den direkten wederopbouw. KORFBAL De korfbaloogst. in den G.U.K.B. in deze week bijzonder klein, daar slechts een viertal wedstrijden door gang vond en de overige afgelast wer den. Hoewel de meeste terreinen nog wel bespeelbaar waren, namen de mees te korfballeiders echter geen risico voor de gezondheid van de meerendeel nog jeugdige spelers(sters). De beide, voor de eerste klasse vast- gestelde wedstrijden vonden doorgang. Samos 3 boekte een succesje door To- vers 2 in Zeist een gelijk spel af te dwingen. Soesterkwartier had eveneens' plezier van haar uitstapje en keerde met een flinke overwinning uit Bussura terug. De stand in de eei'ste klasse is nut Altius 7 7 14 46—14 Zwaluwen 2 8 5 3 10 25—19 S.K.V. 7 4 1 2 0 3018 Tovers 2 9 3 2 4 8 23—31 Soesterkw. 6 4 2 8 29—24 Bilthoven 2 5 2 1 2 5 14—17 Olympia 2 7 1 6 1 14—30 *Samos 3 7 1 6 1 6-34 De uitslagen luiden: Klasse I: Tovers 2Samos 3 11; Olympia 2Soesterkw. 1 37. Klasse II: Excelsior 3Soesterkw. 2 4—1. Adspirantenklasse: Olympia A—Ex celsior A 1—2. STICHTSCH-GOOISCHE SCHAAKBOND De volgende week zal het competitie-rad van den Stichtseh-Gooischen Scha.akbond op volle toeren draaien. Ruim 400 schakers zullen tegen elkaar voor de club-eer in het strijdperk treden. Wegens vacantie van de studenten had vooraf reeds een ontmoeting plaats tusschen M.A.T. I en Unitas 1, waarbij M.A.T, I een klinkende overwinning met 7%behaalde. Een goed begin voor Het programma voor de komende week luidt als volgt; 9 Dec. te Utrecht; Oog In Al IIDe Meern I. 10 Dec. te Amersfoort: Asva ISoest II; Ons Genoegen IR.K. Pion I. 11 Dec, te Hilversum: Hilversum II Gooische Toren I; N.S.F. IDe Pion I; Hil versum IV—Hilv. Chr. S.ver. II; N.S.F. II— Gooische Toren II. Te Bussum; Bussum VIvorer. Toren I. Te Utrecht; Tuindorp IUtrecht III; 't Sticht IZeist I; Oud Kuylen IP.T.T, I; U.S.C. III—M.A.T. II. 12 Dec. te Utrecht: Utrecht IVDe Dom I; Zuilen IITuindorp II. 13 Dec. te Utrecht; De Dom II—P.U. E.M. I. 14 Dec. te Hilversum: Hilv. Chr. S.-ver. I—Bussum IV. Te Bussum: Bussum IIU.C.S. I. Te Soest: Soest IUtrecht II. Te Utrecht: Hilversum IGorcum I; Zul len IBilthoven I. M.A.T. prei, wat zout, *4 liter melk, 10 gr. maizena. 250 gr. rundvleesch, zout. 50 gr. vet. 250 gr. ryst in water gaar koken, vermengen met 1 d. liter sinaasappel, of andere limona de siroop en zoo noodig wat suiker. In den puddingvorm doen en goed koud laten wor den. 'A 'liter melk, 10 gr, maizena, 30 gr. suiker, desverkiezend wat vanillesuiker of een citroenschilletje. Voor elke distributieperiode zal ge tracht worden een stel menu's te geven, beirekking hebbende op de dan verkrijg bare voedingsmiddelen. MOEDIGE MILITAIR VOORKWAM EEN RAMP E Scheveninger Cor de Jager werd, zooals we laatst meldden, op den eer- sten oorlogsdag in de omgeving van Breda zwaar gewond: pas uren la ter werd hii gevonden en naar het St. Ignatiusziekenhuis vervoerd. Na zijn operatie bleef hij dagenlang bewusteloosdoch nauwelijks bil kennis of hij toon de zich bereid op een baar gebracht te worden naar een plek dicht bij het zie kenhuis waar een landmijn gevonden was. die voor het gebouw groot gevaar opleverde. De landmiin werd bij Cor de Jager op de baar gelegd, en daarop vertelde de gewonde hoe de mijn gedemonteerd moest worden. Zijn moedig op treden voorkwam ernstig onheil voor het ziekenhuis. Ook andere landmijnen werden op zijn aanwijzingen gedemonteerd. Eerst thans viel het licht der open baarheid op deze moedige daaddaar de Jager hierover zelf nooit gesproken heeft. In den tuin van het Haagsche ziekenhuis, waar hü thans verpleegd wordt, vertelt Cor de Jager (links) aan een verpleegster en een anderen ver pleegde zijn wedervaren. (F0to Polygoon

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5