Reeks luchtaanvallen op Portsmouth OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL De Noordwester storm giert over land en water Talrijkebranden ontstaan Het proces tegen Daladier, GamelinenBlum JOEGOSLAVIE'S POLITIEK Weer incidenten aan de Thailandsche grens DAM PO Engelsche scheeps werven in de Ver. Staten Reorganisatie van Japan's ijzerindustrie Giften voor de Winterhulp VERSCHEIDENE VISSCHERSBOOTEN IN NOOD Een groot aantal zeelieden gered De vergoeding van oorlogsschade Botsing tusschen trein en autobus Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 7 DECEMBER 1940 BERLIJN, fi Dec. (D.N-B.) Ports mouth de belangrijkste oorlogsha ven.aan de Zuidkust van Engeland, is in den nacht van 5 op 6 Decem ber in verschillende golven aange vallen. Het homhardement begon vroeg in den avond en duurde tot laat in den nacht Naar uit de verkenningen ondubbel zinnig is gebleken, heeft het nachtelijke bombardement een groot succes opge leverd. Versoltiliende groote en een aan tal kleine branden geven een beeld van de uitwerking. Portsmouth is ocr> van de bekendste Engolsche .oorlogshavens en het voor naamste steunpunt voor de Britsche thuisv|oot_ én bezit een aantal belang rijke zeevaartscholen. De groote onder aardsche tankinstallaties alsmede de opslagplaatsen voor munitie en mijnen vormen ook voor de in Southampton en in andere in de nabijheid gelegen ha vensteden gestationneorde oorlogssche pen een belangrijke ravitailleerings- en reservebasis. Duitsche verkenningsvliegtuigen heb ben in den loop.der laatste dagen, naar aan het D.N.B. wordt gemeld kunnen waarnemen, hoe groot de vernielende uitwerking is geweest van de aanvallen op het havengebied van Southampton. Van de 1500 tot 2000 M. lange aan elkan der grenzende dokwerken aan de samen vloeiing van de Test en de Itchen wer den bijzonder zwaar beschadigd het inner- en het outer-dock. Groote gebou wencomplexen op deze eilandvormigo landtong zijn in asch gelegd en daarbij is een reeks belangrijke pakhuizen, voor al graanopslagplaatsen en maalderijen door het vuur vernield. Verscheidene groote fabrieken kregen voltreffers. Van de olie- en tankinsfallaties brandden verscheidene tanks uit. terwijl andere, die getroffen waren door bomsplinters. lek geworden zijn en zijn leeggeloopen Over de aanvallen van Duitsche ge vechtsvliegtuigen van gisteren meldt het P.N.B. nog de volgende bijzonder heden: Een vliegkamp werd in een duik vlucht voor een groot deel vernield. De hangars stortten na de ontploffing van de goed gerichte bommen voor het grootste deel in: bet vliegveld werd on bruikbaar gemaakt. Voorts namen Duitsche verkennings vliegtuigen gisteren vijandelijke oor logsschepen ten Oosten van Lowestoft waar. Onmiddellijk ontboden gevechts vliegtuigen hebben de schepen met suc ces gebombardeerd. Behaïvè deze en andere afzonderlijke acties door verschillende vliegtuigen moet nog de aanval van verscheidene gevechtsvliegtuigen op voor de oorlog voering belangrijke installaties bij Chat ham genoemd worden, waarbij talrijke branden ontstonden. Aanvang in Januari verwacht BF.RN. 6 Der. (D.N.B.). Uit Vichy wordt gemeld:. Het opperste gerechtshof van Hiom heeft, naar wordt medege deeld, tot dusverre 200 getuigen gehoord. De acten worden thans aan de voor naamste beklaagden, Daladier, Game- lin, Guy la Chambre. Leon Blum en hun verdedigers toegezonden. In aansluiting hierop zullen de beklaagden voor de laatste maal worden gehoord. De docu menten gaan d^n weer naar den procu- rerjr-generaaV en 'daarop wordt het tijd stip vastgesteld van den aanvang der openbare helfan de ling. In welingelichte kringen gelooft men, dat nog vier tot zes weken zullen verstrijken voor den aan vang van het proces. Naar in goed ingelichte kringen te Vtchy verluidt, staat bij het opperste gerechtshof te Riom presidentswisseling voor de deur. De huidige president. O.aous.zal vervangen worden door den rechter van hét. hof van cassatie. Emile ï-agarde. die vandaag tot president van dit hóf benoemd is. Naar verluidt, is bet ontslag van Caous een gevolg van meeningsverschillen. die gerezen zijn tusschen hem en den minister van jus titie, Aühert. nopens de technische pro cesvoering te Riom. De Temps meent vandaag te kunnen aannemen, dat bet proce? van Riom naar alle waarschijnlijkheid in de eer ste dagen van Januari zal beginnen. Acht jaar gevangenis straf voor Vienot Uit Vichy wordt gemeld: Het militaire gerechtshof te Clermont-Ferrand heeft den gewezen onderstaatssecretaris Pier re Vienot veroordeeld tot acht jaar ge vangenisstraf onder aftrek van preven tief. voorts tot verlies van zijn militai ren rang en zijn burgerrechten voor den fijd van twintig jaar. Vienot had zich aan boord van het vluchfejingenschip M&wsigli begeven, ofschoon bij als kapi tein, die onder de militaire autoriteiten stond, daartoe van zijn meerderen geen fnpsfomming had ontvangen. Vienot is wegens desertie veroordeeld evenals de oud-minister van Onderwijs Jean Zay, die door hetzelfde militaire gerechtshot tot levenslange verbanning is veroor deeld. Het verschil in de strafmaat is door het gerechtshof daarmede gemoti veerd. dat Vienot in den wereldoorlog driemaal gewond en tweemaal onder scheiden werd. hetgeen «Is verzachtende omstandigheid werd aangemerkt. Amerikaansche leening aan Argentinië WASHINGTON. 8 Der- (D.N.BHel ministerie van Financiën en de In- en Uitvoerbank bevestigen, dat zij het voornemen hebben aan Argentinië een leening van honderd millioen dollar te verstrekken. Hiervoor zal een bedrag van vijftig millioen dollar uit het stabi- lisafiofonds van het ministerie van Fi nanciën worden onttrokken. Dit bedrag zal worden gebruikt om de verhouding fusschen de Argentijnsche Valuta en den dollar te steunen. De rest van de lepning zal verstrekt worden door de In- en Uitvoerbank. Een Chincesche defensie linie bezweken NANKING, 6 Dr-c. (D.N.B.). In het weekoverzicht, dat vanavond gepubli ceerd wordt door iiot hoofdkwartier van de Japansche strijdkrachten in China, wordt medegedeeld, dat de Chineesche verdedigingslinies, die van de Woetan bergen door de provincie Koepei ten Noorden van ltsjang naar de Tahang- bergen loopen, vier dagen na den aan vang van het algemeen Japansche of fensief bezweken zijn. ,Ook wij aldus de premier zullen medewerken aan de in stelling van een nieuwe orde" BELGRADO. 6 Dec. fD.N.B.). Mi nister-president Zvetkowitsj heeft voor het seniorenconvent een redevoering uit gesproken, waarin hij ook sprak over de buitenlandsche politiek. Hij verklaar de o.m.: Op alle gebieden en over alle in ternationale betrekkingen kan het thans tot onderhandelingen en be sprekingen komen. Ook wij zullen medewerken aan de instelling van een nieuwe orde in Europa en over al deze betrekkingen besprekingen en onderhandelingen voeren. Gij kunt er echter van overtuigd zijn, dat daardoor op geenerlei wijze on ze veiligheid, onafhankelijkheid en vrijheid in het geding zullen worden gebracht. Dank zij een verstandige, ordelijke, duidelijke en doordachte politiek, kan Joego-Slavië zeggen, dat zijn internatio nale positie goed is. Er zijn vele moei lijkheden en storingen geweest, maar het land zal door. vast te houden aan de beproefde, tot dusver gevolgde beginse len, alle crises die het overkomen, kun nen overwinnen en in vrede voort kun nen gaan. Tenslotte zeide de minister president, dat de gunstige situatie in de eerste plaats te danken is aan de ver standige binnenlandsche politiek, die de overeenstemming tusschen Serven en Kroaten ten grondslag heeft. Voorts wordt bericht, dat men in lei dende politieke kringen te Belgrado in den eerstvolgenden tijd een reconstruc tie der regeering verwacht Gedeelte lijk zou ook een verwisseling van porte feuilles plaats vinden. BEVOEGDHEDEN DER MILITAIRE AUTORITEITEN IN TURKIJE ISTANBOEL. 6 Dec. fD.N.B.) Vol gens een besluit van den ministerraad is in Istanboel en in andere gebieden, waarin de slaat van beleg is afgekon digd zooals reeds gemeld, een aantal po- litiehevoegdheden in handen van de mi litaire autoriteiten overgegaan. De des betreffende paragraphen van de politie wet hebben betrekking op de openbare rust en orde, op het in verzekerde bewa ring stellen van verdachte personen, op het controleeren van theaters en biosco pen. die vertooningen geven, welke de veiligheid van de.n staat of de openbare zedelijkheid in gevaar kunnen brengen- TOKIO. 6 Dec. (D.N-B.) - Het Thailandsche opperbevel heeft, vol gens Domei, officieel medegedeeld, dat. op 2 December den geheelen dag tusschen twee bewapende Fransch Indo-Chineesche schepen, die aan den oever van-de Mekong bij Nongk hay verschenen, en het Thailand sche afweergeschut een gevecht ge leverd is. Tegen den avond trokken de schepen zich terug, om den vol genden dag opnieuw te-verschijnen, waarop beide schepen wederom be schoten werden. Volgens het Thai landsche communiqué zouden er on der de bemanning der schepen tal rijke slachtoffers gevallen zijn krijgt U spoedig verlich- I ting en wordt Uw kou verdreven door rug en borst* in te wrijven met 30 ct. Po» 50 et. Bij Apothekers en Drogisten. Sofia sluit Roemeensch- Bulgaarschc grens Wegens den grooten stroom van landverhuizers BOEKAREST, fi Dec. fD.N.B.) De Bulgaarsche regeering heeft, naar uit Constanza gemeld wordt, de Roemeensch-Bulpaarsche grens voor de Bulgaarsche landverhuizers ge sloten. Als motief voor dezen maat regel wordt medegedeeld, dat reeds meer dan 60.000 landverhuizers, dc grens hebben overschreden en (lat. dus het in het verdrag van Krajova bepaalde getal van 60.000 is bereikt en overschreden. Curentul beweert in dit verband, dat volgens de registers der grens- bureaux pas 52.000 Bulgaren de grens hebben overschreden. Tegen broodverspilling in Frankrijk Met strenge straffen gedreigd GENEVE. 6 Dec. fD.N.B.) Naar uit Vichy wordt gemeld, verbiedt een van daag verschenen decreet het. verspillen van brood, waarop een reeks straffen gesteld wordt. Hotel- en restauranteige naars mogen den gasten telkens slechts 50 gram brood tegelijk' verstrekken. liet decreet bedreigt zoowel de hotel- en restauranteigenaars als de gasten met hechtenisstraffen van zes dagen tot twee maanden en hoeten van tweeduizend francs. Tegen recidivisten kan gevange nisstraf tot den tijd van een jaar wor den uitgesproken. Onafhankelijk hier van kunnen lokalen wegens vergrijpen tegen de genoemde bepalingen onder bepaalde omstandigheden voor altijd ge sloten worden. V oorzorgsm aatr egeleri in Roemeenië Doodstraf ingevoerd voor hen die aansporen tot opstanden van militairen aard BOEKAREST, 6 Dec. fStefani). Bij decreet is de doodstraf ingevoerd voor degenen, die aansporen tot op standen van militairen aard en le venslange dwangarbeid voor hen, die daaraan deelnemen. Een spe ciaal militair gerechtshof zal bin nen 24 uur na ontdekking van de geïncrimineerde feiten een uitspraak moeten doen en de voltrekking van het vonnis, waarvan geen hooger beroep mogelijk is, zal binnen twee uur moeten geschieden. NEW YORK, 6 Dec. (D.N.B.). De Britsche regeering heeft, naar de New York Herald Tribune uit Washington meldt, besloten eigen scheepswerven .in de Vereenigde Staten op te richten, waarop de onderdeelen van vrachieche- schepen in serie gemonteerd zullen wor den. De afzonderlijke deelen zullen in Amerikaansche fabrieken worden ver vaardigd en aan twee werven geleverd worden, waarvan een aan de West- en de andere èan de" Oostkust van Noord- Amer.ika zal worden opgericht. De Britsche 6cheepvaartmissie, die zich bijna twee maanden in de Vereenig de Staten bevindt, is naar New. York te ruggekeerd om haar arbeid Ie voltooien en dan de verdragen, te onderleekonen. Eerst dan zal het plan voor het oprich ten der werven gepubliceerd, worejen. TOKIO, 6 Dec. (Domei) Alle direc teuren van de grootste ijzermaatschap pij van Japan, de Japan Iron Works, met inbegrip van den president, Hatsji- saboero Hirao. 17 directeuren. 5 audi teurs, zijn vanmiddag en bloc afgetre den. Onmiddellijk na het aftreden heeft. Hirao een verklaring afgelegd, waarin hij zeide; „Gezien den heerschenden gespannen internationalen toestand is het dringend noodzakelijk liet ijzerproduclievepniogen der natie zoowel als de producitviteit in de geheele „sfeer der gemeenschap pelijke welvaart in Oost-Azië" te vcr- grooten. Vooral met het oog op het door de Vereenigde Staten en Australië aan gekondigde embargo op schroot én het Indische embargo op gietijzer, moet de Japansche industrie gereorganiseerd worden om het hoofd te kunnen bieden aan den nieuwen wereldtoestand en .moet eveneens een politiek van autarkie op het gebied van ijzer geformuleerd worden in geheel Japan, China en Mandsjoekwo." De verklaring voegde hieraan toe. dat de Japansche ijzerindustrie gereorgani seerd moet worden onafhankelijk van de Vereenigde Staten en Engeland. Algemeen gelooft men. dat Hirao her kozen zal worden tot president van de gereorganiseerde maatschappij in de aandeelhoudersvergadering, die uitge schreven is voor 26 December. BEROEMD SCHILDERIJ UIT LOUVRE NAAR SPANJE TERUG GERONA. 6 Dec. (D.N.B.). —...Het be roemde schilderij van Murillo," vborstel- lende de Onbevlekte Ontvangenis, dat door Napoleon naar Parijs gebracht was en ruim honderd jaar iri het. Louvre heeft gehangen, is krachtens een ruil overeenkomst, rloor de Fransche regee ring weer ter beschikking van- Spanje gesteld. Het schilderstuk werd vanmid dag over 'de Spaansche grens gebracht. BINNENLAND Tot en met 3 December j.l. in totaal een bedrag van 564.988,69 binnen gekomen 's-GRAVENHAGE, 6 Dec. De derde opgave van de Winterhulp Nederland vermeldt in de periode van 29 November tot en met 3 De cember j.l. aan giften van 100 gul den en hoogere bedragen een totaal vhn ƒ249.014,95. Over giften onder 100 kwam in bovengenoemde periode in totaal een bedrag binnen van 5859,95. Tezamen met de vorige twee op gaven kwam er in totaal binnen 564.988,60. HET RECHTSFRONT DER N.S.B. 's-GRAVENHAGE. 6 Dec. De pers dienst van de N.S.B. meldt: De hoofd' comissaris van politie te s Gravonhage, mr. P. M. C. J. Hamer, is toegetreden tot het Rechtsfront. KINDERHOEKJE ET ongetemde kracht en onbegrensde hevigheid, raast een feilen Noord- Westerstorm over ons land en het wijde water. Zwaar beukt de stormwind over de vlakten en giert hij om huizen en kerktorens. Öp straat, op de grillige landwegen, is het dikwijls moeilijk zich staande te houden en ieder die zich in dén storm bevindt, spreekt van „hondenweer" en bindt den strijd aan met dc kracht der woedonde elementen. Zwaar hebben het de arme visschers op •Waddenzee en lJ-sselmecr te verantwoorden. Midden in de uitoefening van hun beroep zijn zij overvallen door den wilden stormwind en menig wankel schuitje dobbert 'angstig op. de schuimende golven in den donkeren nacht. Vele vis- schersscheepjes verkeeren in grooten nood en aan den wal staan vooral in dit jaargetijde moedige mannen gereed om met den inzet van hun eigen leven, de reddende hand te bieden. Zij'volgen daarmede het voorbeeld van den groo ten redder Dorus Rijkers, die jaren lang de trotsch van onze leusten is geweest. Zijn werk wordt voortgezet en nieuwe, frissche kerels, dappere mannen, staan op den uitkijk om hulp te bieden waar dat mogelijk en noodig is. Helaas is dat met dit stormweer maar al te vaak noodig. F.n gelijk te verwachten viel, zijn zij reeds gisleren verscheidene malen uitgevaren en onder maar al te dik wijls uiterst moeilijke en gevaarvolle omstandigheden. 159. Kobusje zal hem eert Hinken dmv. De olifant nam een sprong en daar zat hij boven op den kolenwagen. ..Hoe kan ik a bedanken." zei de olifant met tranen in zijn oogen. „Mijn naam is Jetje, als ik ooit iets voor u kan doen. dan ben is daartoe gaarne bereid, mijnheer." IfiO. „Geen dank." zei Kobusje. „We zijn op de wereld om elkaar te helpenMaar blijf vooral goed middenop zit ten, anders helt de wagen aan een kant over en dan gebeu ren er ongelukken." Met een vriendelijken knik nam hij daar op afscheid en besteeg zijn ros weer. VOO werd gistermiddag in Den Helder de motorreddingboot „Dorus Rijkers" van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maat schappij gealarmeerd voor een aan tal visschersvaartuigen, die benoor den Wieringen in nood verkeerden. Tijdens vliegend stormweer voer de „Dorus Rijkers" uit om haar gevaar lijke plicht boven de gronden Van de Waddenzee te gaan vervullen. De stormwind, welke de kracht van een orkaan had. zwiepte de golven hoog op en joeg het stuivende water door de lucht. Nog vóór het invallen der duis ternis slaagde de mannen van de red dingboot er in, drie man van een in nood verkeerend visschersvaartuig over fê nemen, hetgeen met levensgevaar eiv zeer groote moeilijkheden gepaard ging. Het was inmiddels half donker gewor den, hetgeen het, zoeken n.a.ar de ande re in noodverkeerende vaartuigen zeer bemoeilijkte. Na 'eenigen fijd werd een onderstboven liggend visschersvaartuig ontdekt. Schipper Bot achtte het wegens de duisternis en het. vliegende storm weer raadzaam, het. zoeken naar de an dere vermiste visschersvaartuigen te staken tot het aanbreken van den dag. Na een zware reis over de Waddenzee, waarbij de „Dorus Rijkers!' verscheide ne malen in gevaarlijk water kwam en op banken stootte, werd Den Helder be reikt. Door deze en andere reddingen is de dappere bemanning er in geslaagd in het afgeloopen etmaal een groot aantal zeelieden veilig aan wal te brengen. Zweedsch stoomschip gestrand Op de reede van Den Helder is het Zweedsche stoomschip „Ossian" aangevaren en in zinkenden toe stand op den Zuidwal gezet. Gister middag werden noodseinen gehe- schen, waarop de mo^rreddingboot „Dorus Rijkers" van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maat schappij, bij vliegend stormweer er stond een orkaan uitvoer on- der schipper Koen Bot, Men slaag de er in de geheele bemanning van 22 koppen behouden aan wal te brengen. Gebleken is. dat het voorschip lek was geslagen, zoodat dit onder water zit; de schroef is te zien. Het water reikt van af den voorsteven tot aan de brug. Het schip, dat eigendom is van de Rederia a/b te Helsingborg. werd in 1892 ge bouwd en meet circa 1600 ton. Moeilijk reddingswerk Tengevolge van den hevigen Wester storm, gepaard aan hoogen vloed is bij Schiermonnikoog de landingsdam waar de veerboot aanlegt, onder water komen te staan. De veerboot „Brakzand" kon wel aanleggen, doch de passagiers kon den niet te voet over den dam. Men is er in geslaagd, met een autobus de-on geveer twintig passagiers van het schip te halen. Toen men poogde op gelijke wijze dc post en vracht van het schip over te nemen, werd de motor van de auto nat, zoodat deze afsloeg en niet meer op eang gebracht kon worden. De uto stond midden in het water op den dam. in de cabine zaten twee personen. De roeireddingboot is uitgevaren om hen te halen, doch de roeiers hadden een zware taak. In den loop van den avond zijn eeni ge mannen met een touw achter zich over den landingsdam geloopen. On danks de zware hrandine slaagden zij erin, bet touw aan de auto te bevesti gen. Het voertuig kon toen gemakke lijk op den wal worden getrokken. 7.00- dat de roeireddingboot verder geen dienst behoefde te doen. De storm in de hoofdstad AMSTERDAM, 6 Dec. Een 45-jari- ge wielrijder is op den rijksweg Amster damDen Haag onder Amsterdam door den storm tegen een boom gesmakt. In ernstigen toestand heeft de G.G. en G.D. hem naar het Wilhelmina-gasthuis ver voerd, waar een schedclbasis-frartuur werd geconstateerd. Ken ongeluk, dat. eveneens op reke ning der hevige stormvlagen moet wor den geschreven, gebeurde in. bet Deys- selhofp^ntsoen, waar. een 55-jarige da me bij het sluiten van een raam een luik tegen het hoofd kreeg, waarbij zij een 6chedelbasisfractuur opliep. Het slachtoffer is naar het O.L. Vrouwegast huis gebracht. Ook aan de brandweer bezorgde de storm vandaag veel werk. Gevallen van ernstigen aard kwamen echter niet voor De brandweer moést 33 maal uitrukken in verband met losse dakpannen, omge waaide. schuttingen, afgerukte zinken pij pen, luifels, die gevallen waren door den storm en schoorsteenën, welke ge vaar opleverden. Men oefene nog even geduld 's-GRAVENHAGE. 6 December. 'Nu het besluit niét betrekking tot de vergoeding voor oorlogsschade is afgekomen, wordt van bevoegde zij de de aandacht van het publiek er op gevestigd, dat weliswaar de ad ministratieve voorbereidingen zich in een gevorderd stadium bevinden, doch. dat de voltooiing van dit zeer omvangrijke werk nog eenigen tijd zal vergen. In verband hiermede wordt de mede werking van het publiek ingeroepen de taak van de schade-enquete-commissie niet onnoodig te verzwaren door het doen van verzoeken omtrent voorrang bij de behandeling van schadegevallen, e.d. Men kan zich er van overtuigd houden, dat te bevoegder plaatse volledig be grip bestaat voor de moeilijkheden, Vraarin een groot deel van de getroffe nen zich nog steeds bevindt. Tenslo-tte wordt, de aandacht er-op gevestigd, dat de arbeid der stichtingen en andere in stellingen. welke zich met. de verlee ning van credieten bezig houden, on verminderd voortduurt. Twee dooden te betreuren ROERMOND, 6 Dec. Vanoch tend in d? vroegte is bij de Kapel-' lerlaan te Roermond een ernstig on geluk gebeurd, waarbij twee dooden en drie gewonden te betreuren zijn. Te kwart voor vijf werden de om wonenden aan den overweg uit hun nachtrust opgeschrikt door een ee weldigen klap. Men begreep, dat er een of ander ernstig ongeluk ge beurd was en velen snelden naar buiten. Het bleek, dat een autobus tegen een trein was geraden. Er reden namelijk eenige autobussen over de Kapel lerlaan naar de grens met een aantal meisjes, die naar hun werk gingen. De eerste bus wilde juist don overweg passeeren, toen de chauffeur merkte, dat van links uit de richting van hat station Roermond een goederen trein naderde. De slagboomon stonden open en een botsing was niet meer te vermijden. Ongeveer 25 meter voorbij de wachtpost kwam de trein tot stil stand. Bij de botsing werden twee van de dertig inzittende meis jes uit de bus geslingerd. Zij wer den op de rails geworpen voor den rijdenden trein. Zij waren op slag dood. Drie andere meisjes liepen min of meer ernstige verwondingen op. De chauffeur en andere inzittenden zijn or wonderlijk goed afgekomen. Aanstonds kwam geestelijke en geneeskundige hulp opdagen. Omtrent de oorzaak van liet ongeluk vernemen wij, dat de baan wachter K„ die op dat oogenblik dienst had. onwel was geworden en zich dien tengevolge even verwijderd -had. Do beide meisjes, die verongelukt zijn, wa ren de dames Moons uit Wessem en R. Sanders uit Heijthuijsen. De gewonden zijn mej. Dekkers uit Heijthuijsen. A. Schmidz uit Roermond en L. Weydcn uit Roermond.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2