Voorstel tot uitbreiding der politie werd door den raad verworpen Aparte Bontmantels De heer de Haan verlaat de R.K.S.P. Üqsmda MAISON de PARIS Kinderbijslag geregeld Aparte Bontmantels en Hoeden 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG IX DECEMBER 1940 Credieten voor Centrale Werkverruiming toegestaan GISTERMIDDAG hield de ge meenteraad een openbare vergadering onder voorzitter schap van den burgemeester, Mr. J. C. graaf van Randwijck. Deze opende te 4 uur de verga dering, terwijl afwezig waren de heeren Van Lonkhuyzen, Kroon en Van Nieuwenhuizen. De notulen der vergadering van 29 Oct. werden, goedgekeurd, zooale ze ter visie hebben gelegen. 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Ingekomen zijn verschillende beslui ten van Ged. Staten tot goedkeuring van raadsbesluiten. Verzoek van het bestuur der Nuts- spaarbank om de boomen langs den Utr weg ttisschen Snouckaertlaan qn Wey- ersstraat te doen rooien, met het. aan-* bod om zelf op eigen terrein eenige sierboomen te planten. B. en W. om advies. Schrijven van B. en W. betreffende de exploitatie van het Sportterrein Birkhoven. De heer B e n n i n g a heeft gezien, dat het wel noodig was de begrootings- cijfers té overschrijden. Toch zou hij er de voorkeur aan geven, als bij de be grooting meer juiste cijfers werden ver strekt. Verzoek ven H. Holtman en andere eigenaren van langs den Liendertschen weg gelegen perceelen om niet tot ont eigening van deze perceelen over te gaan. B. en W. om advies. De heer de Haan uit de R.K.S.P. De heer v. d. Linden (R.K.) deelt mede, dat de heer De Haan geen lid meer is van de R.K. raads fractie daar hij uit de R.K. Staats partij is getreden. De heer D e H a a n legt een uit voerige verklaring af, waarbij hij er op wijst dat het partijwezen tot niets doen is gedoemd. Na 15 maanden naar zijn meening vruchtbaren arbeid in de Commis sie voor de Financiën te hebben verricht, verwacht hij nu uit deze commissie gestooten te zullen worden, waarin hij dan een bewijs ziet, dat niet de gemeentebelangen vooropstaan maar de partijgeest. Hij zal dan ook aan de stemming voor de commissies niet deelne men. De heer Van Tellingen (Am. Be lang), zal ook niet aan de stemming deelnemen. De heer Stadig (A.-R.) deelt mede, dat., nu de heer Lonkhuyzen zijn taak als lid der commissie voor de gemeente rekening niet kan waarnemen, aanbe volen wordt in zijn plaats de heer Gel derman te benoemen, met dien verstan de, dat deze weer aftreedt als de heer Van Lonkhuyzen weer de raadsverga deringen kan bijwonen. 2. Benoeming van de leden der Raadscommissies. De verschillende Commissies worden in hoofdzaak in de oude samenstelling herkozen. 3. Benoeming van leden van de onderwijscommissies wegens periodieke aftreding. Benoemd worden in de Commissie van Toezicht op het lager onderwijs: Mej. C. W. Spel tie. Mevr. M. F-. E. F. Zoetmulder-Tegtmeyer en de heer R. A. Keyzer; in cle Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs: de heer G. Frederiks: als curator van het Gym nasium Mr. S. van 't Eind en in de Commissie tot wering van schoolver zuim de hoeren: J. H. Veenkamp, T. Boer, A. J. Thannhauser. H. Kuilman. J. v. d. Linden, G. Koning. J. Schone- wille en J. W. N. v. d. Hoek. 4. Benoeming van een onderwijzer aan de Meisjes TT.LQ school. Benoemd wordt de heer A. Verploegh. 5. Voorstel van B en W. tot benoe ming van tijdelijke leeraren aan de Han delsavondschool voor den cursus 1940/ 1941. Aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. om'aan J. Dragt overeenkomstig zijn verzoek eer vol ontslag te verleenen als onderwijzer aan school 1. Aangenomen. 7. Gunstig advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van het be stuur der Vereeniging tot bevordering van Chr. Nat. Schoolonderwijs om de noodige gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van leer- en hulp middelen voor de school aan de Linge- straat. Aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling der vergoeding ingevolge artikel 101 (oud) der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1937. Aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van het bedrag der vergoeding inge volge artikel 101 der Lager Onderwijs wet 1920. waarop de Schoolbesturen over *"9 recht hebben en vaststelling van het bedrag der volgens artikel 101. Ie lid. voor vergoeding in aanmerking ko mende uitgaven der schoolbesturen over i39. Aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. betreffende afkoop ingevolge artikel 205 ter der La ger Onderwijswet 1920 van de vergoe ding voor de R.K. Jongensscholen aan de Schimmelpenninckstraat en Schim- melpenninckkade. De heer Ruitenberg (V.D.) wijst er op, dat er een schrijven van Ged. Staten was, waarin zij verklaren het niet met het Gemeentebestuur eens te ziin. De deskundige der gemeente stelt den duur van 't gebouw nog op 20 jaar en de deskundige van Ged. Staten op 35 jaar. Maar £i. heeft de heer Beltman gelijk. Het voorstel wordt aangenomen. De heer Ruitenberg is tegen. 11. Gunstig advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van C. de Jong om ontheffing van de „Verorde ning betreffende het verleenen van drankvergunningen en verloven A" ten aanzien van perceel Coninckstraat 40a. Aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. tot verlen ging van de crisisregeling betreffende ziekenfonds-contributie. Aangenomen. Voorrangswegen Vervolgens kwam ter tafel een voor stel van B. en W. tot aanwijzing van wegen als voorrangswegen voor het verkeer? De heer Smit (S.D.) wijst er op. dat de uitvoering van dit voorstel reeds is geschied. Verschillende inwoners ziin reeds beboet, waarom hij namens zijn fractie verzocht, deze boete kwijt te schelden. De voorzitter: U begrijpt wel. dat dit buiten ons om gaat. De heer Polder (S.D.) is hiermee niet tevreden. Er zijn processen-verbaal opgemaakt vóór de Raad een besluit ge nomen heeftVinden deze verbalen dan nog doorgang De voorzitter: We zullen het on derzoeken. De heer van Gent (Lib.) wijst er op. dat er een tweede voorstel is om Ben W. te machtigen voortaan besluiten daar toe te nemen. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. De heeren van Tellingen en v. Gent zijn tegen. 14. Voorstel van B. en W. tot aanvul ling van de lijst van minimum-huren voor gemeente-woningen. Aangenomen. 15. Voorstel van B. en W. tot voor- loopige vaststelling van de gemeente- rekening en de bedrijfsrekeningen over 1939. 16. Voorstel van B. en W. tof goed keuring van de rekening over 1939 van de Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon. De heer Stadig (A.R.) wijst er op, dat in de rekendng een post van f 300 staat vor diversen. Die hoort niet in een rekening. Wethouder van Galen Last (C.H.) geeft een specificatie en verzekert dat er het volgend jaar anders gehandeld zal worden. Het voorstel wordt aangenomen. 17. Voorstel van B. en W. tot goed keuring van de rekening over 1939 van het Burger Weeshuis. Aangenomen. 18. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de gemeente-begrooting, dienst 1940. Aangenomen. 19. Voorstel van B. en W. tot verhu ring van een gedeelte van het jaagpad en een perceeltje grasland onder de ge meente Hoogland aan J. P. de Jong. Aangehouden. 20. Voorstel van B. en W. tot verhu ring van een woning aan den Leusder weg aan C». Mosterd Aangenomen. 21. Voorstel van B. en W. tot verhu ring van een perceeltje boschgrond nabij de Barchman Wuytierslaan aan S. Id- zinga. Vervalt. 22. Voorstel van B en W. tot verhu ring van de boerderijen ..de Vurige Wa gen". „de Platluis" en „de Glashut". De heer Haan wijst op het uitbrei dingsplan in het Soesterkwartier en vindt de verhuring niet juist. Wethouder v. Galen Last (C.H.) deelt mede, dat de huur maar voor één jaar is. Het voorstel wordt aangenomen. 23. Voorstel van B. en W. tot verhu ring van grond nabij de Zonnebloem- straat aan den Staat der Nederlanden. De heer Gelde rman (A.R.) wijst er on, dat de grond al een jaar in ge bruik is. Wethouder van Galen Last (C.H.) deelt mede, dat de grond indertijd is gevorderd tegen den huurpijs. Het voorstel wordt aaneenomen. 24. Voorstel van B. en W. tot ruiling van gronden resn. gelegen aan den Soesterweg en de z.g. Driest met G. Mosterd. Aangenomen. 25. Voorstel van B. en W. tot ver koop van een nerceel grond aan den Leusderweg ter oppervlakte van 370 M2 aan G. Mosterd voor den prijs van f 2000. Aangenomen. Grondpolitiek Voorstel - van B. en W. tot ver koop van een perceel fabrieksterrein aan de Nijverheidsstraat groot plan. 5500 M2. aan de N.V. Huygen en Wessel voor den prijs van 5.25 per M2- De heer B e n n i n g a (C.H.) vraagt of het overblijvende stuk nog wel voldoende waarde heeft De heer v. Munster (R.K.) zegt, dat in de fabriekskern herhaaldelijk klachten zijn geuit, over de weinige medewerking van de gemeente. De Voorzitter acht het niet in het beiang van de zaak, daar in het openbaar op te antwoorden. De heer Van Gent (Lib.) vraagt of de gemeente den weg moet aan leggen. Wethouder v. Galen Last (C.H.) deelt mede, dat het overblijvende stuk 5000 M2. is en dat de gemeente den weg niet behoeft, aan te leggen. Het voorstel wordt aangenomen. 27. Reclames en ontheffingen school geld dienst 1939/1940 en 1940/1941. 28. Ontheffingen en reclames straat- en rioolbelasting dienst 1938, 1939 en 1940. De punten 27 en 28 worden aange nomen. 29. Benoeming van onderwijzers (es sen) aan de scholen Nos. 1, 7 en 11. De heer Ruitenberg (V.D.) zegt dat zijn rechtsgevoel niet is bevredigd door deze voordracht. Hij heeft niets tegen den heer Butsclaar maar z.i. had hier moeten staan de naam van den heer P. Kortland. Benoemd worden: mej. M. H. Hille- nius, de heer W. J. Butselaar en mej. J. S. C. Brederode. 30. Voorstel van B. en W. tot over plaatsing van een onderwijzer van school 6 naar school 1. Aangenomen. 31. Gunstig advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van «het be stuur van de Gabrie Mehenschopl betref fende het medegebruik van een gymnas tieklokaal' Aangenomen. 32. Gunstig advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van het be stuur der O.L. Vrouwestichting betref fende Ihet onderwijs in de lichamelijke oefening aan de R.K. meisjesscholen aan de Muurhuizen. Aaneenomen. 33. Voorstel van B. en W. om Dr. F. Bromberg aan te stellen in tijdelijken dienst voor 1941 als Keuringsveearts- waarnemend Directeur van het open haar slachthuis en van den Keurings dienst van vee en vleesch. Aangenomen. Verdwijnende boomen 34. Voorstel van B. en W. tot het rooien van boomen. r»e heer Stadig (A.R.) bepleit het behoud van boomen in de W. v. Meche- lenstraat. De heer Ruitenberg (V.D.). geeft de voorkeur aan een gemengde beplan ting en niet alleen van Amerikaansche eiken. De heer Bakker (Lib.) breekt een lans Voor het behoud van het 'dennen bosch aan de Pr. Frederiklaan. De Voorzitter wijst er op. dat de boomen daar gerooid zijn door het mili tair gezag. Wethouder Noordewier (S.D.) deelt mede. 'dat de vier beuken in het Plantsoen ziek zijn. De boomen in de van Mechelenstraat staan te dicht op de huizen en er zal een beplanting worden aangebracht waarvan de menschen minder last hebben. De heer Ruitenberg wil boo men, die minder blad geven. Ook dit zal nog eens worden nagegaan. Het voorstel wordt aangenomen. De uitbreiding der .politie ET voorstel van B. en W. (35), tot wijziging van de verorde ning, regelende de rangen, het aan tal, enz. 'der gemeentepolitie, leverde zeer veel stof tot discussie. 35. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de Verordening, regelende de rangen, het aantal enz. der gemeente politie. De heer Stadig (A.-R.) noemt het een ingrijpend voorstel, terwijl B. en W. geen wijze van dekking aangeven. Dit is wel uitzonderlijk en men zou zeg gen: „Zoo kunnen wc niet over uitbrei ding der politie debatteeren." Het voorstel is niet geheel op eigen initiatief gedaan, maar zoolang we nog de verantwoordelijkheid hebben voor den gang van zaken in de gemeente, moeten we ons eigen standpunt bepa len. De noodzakelijkheid van uitbreiding is wel zoodanig gegroeid, dat men er niet afwijzend tegenover behoeft te staan. Maar dat neemt niet weg, dat men niet behoeft accoord te gaan met een uitbreiding van 3 inspec teurs en 24 agenten. Spr. heeft de kosten op f 60.000 becijferd. Als men uitbreiding wil, behoeft het nog niet zoo'n geweldige uitbrei ding te zijn. Als we het korps met 10 agenten uitbreiden, en met één inspecteur, voldoen we aan redelijke behoeften voor Amersfoort. In ge wone omstandigheden zouden we er zeker niet toe overgaan. Uit het voorstel maakt spr. op, dat er nog drie plaatsen te vervullen zijn, zoo dat hij de uitbreiding met 7 agen ten binnen het raam der verorde ning voldoende acht. En met de be noeming van één inspecteur kan z.i. ook worden volstaan. De heer de Haan vroeg zich af, toen hij het voorstel las, of het nieuwe politiebureau wel groot ge noeg zou zijn. Hij vraagt nu of het voorschi'ift van bovenaf bindend is: „dan heeft het geen zin er verder over te praten." De heer H u s 1 a g e (S.D.) meent, dat bij gewone omstandigheden het voor stel niet zoo ter tafel zou zijn gekomen. Nu de omstandigheden anders zijn, wordt het ons van bovenaf voorgeschre ven. Maar dan is het beter, dal maar ronduit te zeggen en geen aanloopje te nemen zooals in het stuk, waarin staat ,,dat al lang de behoefte werd gevoeld aan uitbreiding". Zeker zouden we het politickorps niet met 1/3 deel hebben uitgebreid. Bovendien toont de statis tiek aan dat de bezetting in Amersfoort niet zoo ongunstig is. hetgeen hij met cijfers aantoont. Het lijkt spr. allereerst gewenscht, te vernemen hoe de toestand nu eigenlijk is. Geven we toe aan een aandrang speciaal voor Amersfoort of geldt die voor het geheele land? Is het mogelijk, dat de Raad eerst de begroo ting voor zich ziet en clan het bedrag beoordeelt, dat voor deze uitbreiding noodig is? De heer Benninga (C.H.) is voor uitbreiding van het politiekorps, ook al met het oog op meer vrije Zondagen. Maar wordt niet wat te veel gevraagd? Een dergelijke uitbreiding had hij niet verwacht. We moeten toch met de finan ciën ook rekening houden. Met een uit breiding met een inspecteur en tien agenten kan hij zich vereenigen. De heer Ruitenberg (V.D.) vraagt, of voor de nieuwe agenten het bezit van het politiediploma verplich tend is. De heer van Tellingen (Amersf. Belang) meent, dat men hier altijd ge tobd heeft met te weinig personeel. Het is te wenschen, dat het korps wordt uit gebreid. Of het met zoo'n aantal moet gebeuren, is te bepraten. De heer v. d. Linden (R.K.) kan zich aansluiten bij de woorden van den heer Stadig on zal zijn voorstel gaarne steunen. De voorzitter kan heel goed begrij pen. dat de Raad verbaasd is. In jaren en jaren hebben we geen uitbreiding gehad. We hebben elk jaar weer gewacht omdat er geen geld was. Tal van wenschen zijn hangende gebleven, maar ten slotte komt het oogenblik, dat men moet optreden. En dat oogenblik is er voor onze stad thans. Het getal var, 24 is tamelijk groot, om dat de uitbreiding nu in eens komt. En dat men opziet tegen de kosten van f 50.000 is te begrijpen. De begrooting ein digt met een tekort, maar dat is niet ver oorzaakt door de politic- Bindend is het niet voorgeschreven, maar wel is in 't vooruitzicht gesteld, dat men het verwacht. In Amersfoort is. den laatsten tijd veel veranderd. Vroeger had den we het garnizoen, dat hulp kon bie den. Het is hier nog rustig, maar men ver gete niet. dat de orde moet worden ge handhaafd en de politie is hier overladen met werk. Spr. doet een nadrukkelijk be roep om de uitbreiding niet achterwege te laten, speciaal voor het personeel, waarvan veel werk wordt geëischt. Indien eenigszins mogelijk, zullen men schen worden genomen, die deskundig zijn- De aanstelling geschiedt op proef, zoodat eventueel ongeschikte elementen kunnen worden verwijderd. De he?r Stadig (A.R.). meent te mogen constateeren, dat van dwang van bovenaf geen sprake is. Als het alleen maar een kwestie is van drang, mogen we dus vrijelijk beschikken. En als de burgemeester sterk aandringt moeten we er ook op de gewone wijze over be slissen, we moeten serst gegevens heb ben over de kosten en over de wijze van dekking. Spr. wil er sterk op aandrin gen, niet verder te gaan dan in zijn voorstel is vervat. De heer Huslagt (S.D.). is wel on der den indruk gekomen, maar t/ocih niet zoo dat hij voor het voorstel kan zijn. Tomeer niet, daar na betrekkelijk korten tijd gelegenheid is, cle zaak van alle kanten te bezien. Is het mogelijk het voorstel aan te houden? De heer De Haan betreurt het., dat geen kostenberekening is overgelegd» Ts het niet mogelijk thans cle "helft van het aantal te nemen. De heer Van Gent (Lib.) betreurt het. dat er geen financierde gegevens ziin en vraagt het voorstel in te trek ken. B. en W. kunnen dan de finaneiee- le consequenties uitwerken. Ook aan het voorstel-Stadig kleeft dat gebrek. De voorzitter wijst, er op, dat in tal van gemeenten de uitbreiding tot stand is gekomen, zonder dat be zwaren zijn geuit. Spr. heeft lang gewacht maar nu mocht hji het niet langer uitstellen. De heer Hue la ge (S.D.) meent, dat h?t voorstel-Stadig ook geen uitsluitsel geeft over cle kosten. Het voorstel-Stadig (uitbreiding met een inspecteur en 10 politieagenten) wordt verworpen met 10 tegen 12 stem men. De heer D e H a a n voelt de noodzake lijkheid van de uitbreiding, maar vindt h=t niet zoo urgent, dat ni?t gewacht kan worden tot de begrooting. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen 6 tegen 16 stemmen. 36. Voorstel, van B. en W. om credie ten te verleenen ten behoeve van de centrale werkverruiming. Aangenomen. Kinderbijslag VOORSTEL van B. en W. tot vaststel ling van verordeningen betreffende kinderbijslag. 37. De heer D e Haan wijst op het ver zet, vroeger getoond tegen den kinder bijslag en verwondert zich er over, dat t.hans in eens het voorstel wel kan wor den uitgevoerd. De katholieken zijn er steeds voor geweest. Onze grootste te genstrevers waren de sociaal democra ten, die smalend spraken van „fokpre mies". Nu zal het voorstel moeten wor den aangenomen, in weerwil van het befaamde argument: „er is geen geld". Met belangstelling ziet spr. er naar uit hoe het begrootingstckort van 160.000 zal worden gevonden. Het voorstel wordt aangenomen. 3Q. Voorstel van B. en W. tot verhu ring van een sportterrein in de z.e. Bok keduinen nabij den Soesterweg aan den Nederlandschcn Arbeiders Sportbond. Aangenomen. 39. Vcorstel van B. en W. tot verhu ring van lokalen van de school aan de Beekensteinschelaan aan cle Vereeni ging voor Kleuteronderwijs. De heer de Haan vraagt aanhou ding van dit voorstel, daar het steeds de gewoonte is geweest, een dergelijk voorstel te behandelen bij de begroo ting. Wethouder Spiekerman n (R.K.) wijst er op, dat cle huur afloopt en dan zouden we zonder huur zitten. Het voorstel wordt aangenomen. 40. Voorstel van B. en W. tot verpach ting van een complex weiland aan den Ncer-Zeldertscheweg onder Hoogland aan A. Ebbenhorst. De heer Stadig (A.R.) meent dat er aanleiding is, een hoogeren huur te vragen. Wethouder van Galen Last (C.H.) zegt, dat de Pachtcommissle zeer scherp is, zoodat geen hoogere huur zal worden toegestaan dan vorig jaar. Het voorstel wordt aangenomen. 41. Voorstel van B. en W. tot verhu ring van een woning c.a. in de Bokke- duinen nabij den Soesterweg aan,C. Ver steeg. Aangenomen. 42. Voorstal van B. en W. tot ver pachting aan B. van Deuveren van een complex weiland nabij den Hoogeweg. Aangenomen. 43. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Hugo de Grootlaan. groot 1335 M2, aan J. M. H. Thonus, te Amstelveen voor f 5400.—. Aangenomen. 44. Voorstel van B. en W. om hun GRAND THéaTRE. Van Vrijdag t.m. Don derdag 12 Dcc. i-ertooning van de film „Eine Frau wie Du." Voorstellingen: Zaterdag 6 en 8.15: Zondag 1.45. 4. 6.15 en 8.30: Maandag 8; andere dagen 6.30 en 8; Woensdag en Zaterdag matinee om 2 30 uur. CITY THEATER. Van Vrijdag t.m. Don derdag 12 Dcc. vertooning van de film ..Op Stap". Voorstellingen: Zaterdag 6 en 815: Zon dag 1.45, 4. 6.15 en 8.30. Andere avon den 6.30 en 8. Woensdag en Zaterdag familiematinée om 2.30. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „Inspecteur Eyck in de val." STERHUIS Korte Beekstraat 4. Voor ahe meisjes geopend op Dinsdag- en Donder dagmiddag van 2.30 tot 5.30 uur n.m. Op andere dagen des avonds. SIERKUNST. 11 t.m. 23 Dec. Tentoon stelling van sdhilderiien, aquarellen en teekeningen van Court Veldkamp. CLUBGEBOUW ZANDBERGEN*. 18 Dec. Lezing van den heer D. Q. R. Mulock Houwer voor de Vereeniging voor Pae- dagogiek. 19.30 uur. DE VALK. 14 Dec. Non-stop-cabaretavond voor de tooneelv. „Spatram". 7 uur. GILDE HUIS A.K.G. 15 Dec. Concert van Annie Eland, piano en Jo Blok, viool. 3.30 uur. DE VALK. 17 Dec. Tooneeluitvoering Pos tale Tooneelclub ,.De Schijnwerper". Op voering „De Baas in Huis". 8 uur. AMICITIA. 22 Dec. Concert voor de Con- certvereeniging. Noske en Flipse. LANGESTRAAT 12 college ts machtigen, vergunning tot het plaatsen van reclame-borden aan lan taarnpalen enz. te verleenen. Aangenomen. 45. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan de N.V. „Mij. voor Wasverwerking" van een strookje grond aan de Kleine Koppel cn tot het vestigen van een erf dienstbaarheid ten behoeve van die N.V. De heeren Stadig (A.R.) en van Gent (Lib), brengen eenige bezwaren naar voren, waarop wethouder van Galen Last (C.H.) betoogt, dat het, slechts een smal strookje betreft. Het voorstel wordt aangenomen. Rondvraag. De heer Waterloo (R.K.) heeft tot zijn verwondering gezien, dat het gymnastieklokaal van School 7 in gebruik, is als tiuxmerlokaal hij Openb. Werken. Spr. dringt er op aan, dat het lokaal ontruimd wordt, opdat het gymnastiekon derwijs weer kan doorgaan. De heer de Ha a n zegt niet bevre digd te zijn over de beantwoording zijner vragen over de gehuwde ambte nares, over de beplanting der Snouc- kaertlaan en over het sneeuwruimen. Verder vraagt hij een algemeen ver bod voor dan verkoop van middelen, aanbevolen door den Nieuw Malth. Bond. De Voorzitter acht het niet den goeden weg. welke de heer De Haan bewandelt. Het moet geen vraag- en antwoordstel worden. Laat hij twee le den niet zich zien te Jtrijgen en dari een voorstel doen. Daarna sluiting. VOOR DE VROUW, Links: Een ele gante petit gris mantel. Van vo ren recht, ruim in den rug. De mou wen zijn ingezet met een stolp plooi op den schouder. Flat teus en warm is de groote kraag. Rechts: Dit is iets speciaals voor onze gra cieuze slanke da mes. Een drie kwart „white coat" mantel, hoog gesloten aan den hals, ruim in den rug. Een ongelooflijk elegante dracht. .RUIME KEUZE DRIFT 9 Utrecht

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5