m f m m m LAATSTE BERICHTEN 8 gr H f fe SU 1 K Strijd aan de grens van Cyrenaica Critiek in het Lagerhuis Van het Balkanfront Oneenigheid in kabinet van Uruguay Graaf Csaky op gemzenjacht Ambtenaar der N.S. verdacht van oplichting EEN MESSENDIEF BETRAPT De moord te Delft Dr. Schneider brengt een bezoek aan Barneveld V rij wel geen petroleum meer beschikbaar SCHAAKSPEL c# iü ÏS g B öf gg 13 ÉS 8H 4 ■X 4 Winterspelen te EUWE WINT DE VIJFDE PARTIJ Hockey- competitie standen Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 13 DECEMBER 1940 BUITENLAND ERGENS IN ITALIË. 13 Dec. (Stefani). In zijn vveermacht6bei'icht nr 189 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het vol gende hpkend: De. hevige -strijd tusschen onze troepen die zich met groote dap perheid weren en de gepantserde vijandelijke afdeelingen, welke zich afspeelt aan de e'renfi van Gyrenaica in de zóne tusschen Solloem en. Sidi el Barrani, alsmede in hel woestijn gebied in hel Znid-Oosten. wérd ook gisteren voortgezet. Onze jacht- en bombardementsforma ties hebben ondanks de zandstormen, welke de simoen (heete woestijnwind) deed ontstaan, onafgebroken van den ochtend tot den avond gevlogen en de vijandelijke eenheden met hommer et. machinegeweer.vuur bestookt. Het ge zamenlijke aantal vijandelijke toestel len, die in den strijd 'zijn neergeschoten vanaf 9 Dec., bedraagt 18. Sinds denzelf den dag zijn or van onze machines twaalf niet teruggekeerd. In Oost-Afrika was er bedrijvigheid van onze patrouilles a-an de grens van de Soedan met medewerking van onze luchtmacht, die den ge mechaniseerden vijandelijke strijdkrachten zware verlie zen toebracht,. Een vijandelijk vliegtuig if. brandend neergestort. Aan het Griek6che front valt niets be langrijks te vermelden. Kleine aanvaj len van plaatselijk karakter zijn afge slagen. MADRID. 13 Dec. (D.N.H.) Volgens berichten uit Engeland heerscht er on der de leden van het Lagerhuis de grootste bezorgdheid over de toeneming van den Duitschen duikbootooriog- in den Atlantischen oceaan. De critiek op de regeeringsmaatregelen houdt niet op, Van verschillende -kanten wordt ver langd, dat de regeering in een nieuwe geheime bijeenkomst rekenschap over het versagen van de Britsche marine zal afleggen. Churchill heeft zulks tot. dusver afgewezen. Echter acht men het niet mogelijk, dat hij zonder den druk van de openbare meening nog lang in staat is de verantwoordelijke vakminis ters te dekken. De aanvallen zijn echter niet alleen op de admiraliteit,, maar ook op den ministerpresident persoonlijk ge munt. Men verwijt hem. dat hij op grond van zijn ervaringen uit den we reldoorlog al te zeer vertrouwd heeft op het konvooistelsel, dat Engeland in 1917 gered heeft. Dit stelsel heeft in 1940 ech ter gefaald. In breede Engelsche krin gen is men van oordeel, dat het thans, bij het hegin van Hen winter, misschien reeds veel te laat is om nog nieuwe maatregelen tegen het Duiteche offen sief op den Atlantischen oceaan te hemen. BELGRADO. 13 Dec. (D.N.B.) Vre- me meldt uit Monastir. dat de bedrijvig heid aan het front om Pogradetsj Don derdag uiterst gering geweest is. De Italianen zijn erin geslaagd. Woensdag en Donderdag de berghelling boven het dorp Sta rove, drie km. ten Noorden van Pogradetsj, weer te bezetten. Eveneens is hef hun gelukt ten Zuidwesten van Pogradetsj bij het dorp Trehaniye een nieuwe belangrijke positie, die van groot strategisch belang is. te betrekken. In dezen sector hebhen de Italianen nieuwe troepen aan het front gebracht. DE BELGISCHE WINTERHULP BRUSSEL. 13 Dec. (A.N.P.). - De lei ding van de Belgische Winterhulp deelt mede: Hoewel het centraal uitvoerend comité nog niet in het bezit is van. alle gegevens betreffende de stortingen op de postgirorekeningen van provinciale en gemeentelijke afdeelingen, kan reeds gezegd worden, dat tot dnsver meer dan veertig millioen francs door ..Winter hulp" is opgehaald. Dit bedrag bewiist. hoezeer de Rrrlgon hel gevoel van natio nale solidariteit deelen en doet het beste hopen voor de komende propaganda- week. STERK EXPLOSIEVE STOF GEVON DEN SANTIAGO DE CHII.E, 13 Dec. (D.N.B.) Naar gemeld wordt, heeft de Chileensche ingenieur Basilio Garis, een sterk explosieve stof ontdekt. Tij dens proefnemingen in tegenwoordig heid van legerofficieren en munitie-des kundigen zou een blok graniet van vijf tig ton door vijftig gram van de nieuwe ontnlbfbarë stóf garibit. geheeten -j—, volkomen uiteengeslagen ziin Er zou een fabriek worden opgericht om de nieuwe stof te vervaardigen. DUITSCHE AANVALLEN OP SCHEPE sBERIJJN, 13 Dec. (D.N.B.). - Gisfe ren waren Duitsche bommenwerpers onderweg oin afzonderlijk varende koopvaarders en konvooien met hom men en door rechtstreeksche beschie ting aan te vallen. Hierbij slaagden zij er in een schip van 3000 brt. aan de En gelsche oostkust in de nabijheid van Harwich uit een konvooi te drijven, te beschieten en met hommen te besloken waarbij voltreffers geplaatst konden worden aan den boeg en op het dek. zoo dat op het verlies ervan gerekend kan worden. Een andere koopvaarder van 1000 brt. werd door een andere formatie zwaar gebombardeerd en ernstig beschadigd. MONTEVIDEO. 13 Dec. (D.N.B.). Nadat reeds de minister van landbouw. Elena, en de minister van financiën. Charlone, de laatste dagen hun ontslagaanvrage hadden ingediend, hebben thans ook de mi nister voor openbare werken. Arte- aga, de minister voor industrie. Al- bacazar Garcia en de minister van onderwijs Pacheo hun ontslag aan gevraagd. De drie laatstgenoemden bewindsman nen belmoren allen tot de Ilerrcrisla partij, die scherp gekant is tegen den naar Washington gerichle politiek dei regeering van Uruguav. Hun aftreden juist nu de minister van buitenlandsche zaken. Guani, besprekingen voért met zijn AVgentijnschen ambtgenoot Rix Roca. over do kwestie van de verdedi ging van de La Plata, heeft uiteraard groot opzien gebaard. Men acht het niet uitgesloten, dat hieruit nog verdere po litieke gevolgen zullen voortvloeien. Redevoeringen aan een afscheidsmaaltijd BELGRADO, 13 Dec. (D.N.B.) De Hongaarsche minister van buitenland sche zaken, graaf Csaky, is Donderdag avond na een verblijf van twee dagen met zijn echtgenoote weer uit Belgrado vertrokken. Ilij begaf zich per exlra trein naar het Koninklijke jachtterrein in de Steiner alpen, waar hij twee dagen in gezelschap van den Hongaarschen ge zant te Belgrado en twee hooge ambte naren van het Hongaarsche departement van buitenlandsche zaken op gemzen jacht zal gaan. De Joegoslavische minis ter van buitenlandsche zaken. Marko- wilsj, was op het station aanwèzig om afscheid van ziin Hongaarschen ambtge noot te nemen. Ter eere van den Hongaarschen mi nister van buitenlandsche zaken, graaf Csaky, heeft diens Joegoslavische ambt genoot, Markowitsj. Donderdagavond een maaltijd laten aanrichten, waaraan de Joegoslavische ministers, de Hon gaarsche gezant cn het gezelschap van graaf Csaky alsmede tal van hooge Joegoslavische ambtenaren deelnamen. Met betrekking lot het gisteren te Bel grado onderteekende verdrag tusschen Joegoslavië Hongarije verklaarde mi- niser Markowitsj in een tafelrede, dat de Joegoslavische regeering vast beslo ten is, in deze overeenkomst, een aan- knoopingspunt tusschen beide landen te zien op internationaal gebied voor hun gemeenschappelijk streven, opdat deze oorlog niet tot dit deel van Europa zal overslaan. De regeering wenscht dus. dat deze politieke overeenkomst tus- schen-beidc landen niet alleen een hech te grondslag der betrekkingen-van goe de nabuurschap zal zijn en blijven, maar ook een belangrijke bijdrage zal heteekenen om den vrede in het Donau- hekken te héndhaven. in harmonie met de beide aangrenzende bevriende groo te mogendheden Duitsrhland en Ilalië. Graaf Csaky verklaarde, dat niet al leen do .regeering. maar nok de openba re meening van Hongarije een verdere verdieping der betrekkingen met Joepo slavië wenseht. Dit verdrag is slechts de zichtbare uitdrukking van reeds be staande betrekkingen tusschen beide volkeren." Daarom is het ook goed en duurzaam. Goed, omdat heide volkeren besloten zijn mede te werken aan het vredeswerk, duurzaam, omdat het over eenkomstig het denkbeeld van een blij- venden vrede is, welke tevens het hoog ste doel is van de asmogendheden. ENGELANDS GEBREK AAN SCHEEPS- RUIMTE BUENOS AIRES, 13 Dec. (D.N.B.) Het ministerie van landbouw heeft me degedeeld, dat het Engeland door ge brek aan schepen niet «mogelijk is. al het vleesch, dat voor het tweede oorlogs jaar gekocht was, af te nemen. ENGELAND HEEFT KOOPVAARDIJ SCHEPEN NOODIG NEW VORK. 13 Dec. (D.N.B.) De vertegenwoordiger van hel Engelsche blokkadeministerie. Sir Walter Layton. verklaarde in een persgesprek met een verslaggever van de New York Post, vlak voor ziin vertrek met een verslag gever van de New York Post. vlak voor zijn vertrek 'naar CanadaEngeland heeft vooral koopvaardijschepen noodig. Ziin verliezen aan koopvaardiitonnage zijn zper groot en bedragen in het jong ste verleden gemiddeld vier millioen bruto regisler ton per jaar. Deze yerlie zen kan Engeland door den aanbouw van nieuwe schepen niet. goedmaken. Daarom moet Engeland van de Ver een i arde Staten zoo veel .mogelijk sehe pen krijgen. Bovendien moeten de Yer- eenigde Staten Engeland den voorrang geven in staal, vooral in stalen legee- ringen. l'if deze verklaring hji.ikt, aldus het D.N.B, dat Engeland zonder een veel groolere hulp van de Ver. Staten niet inziet, hoe het Duitsrhland kan ver slaan. DRIE W-IEG^UIGEN NEERGESCHOTEN BERLIJN. 13 Der. (D.N.B.) In den afgploopen nacht hebben, naar het D.N. B. verneemt, errn vijandelijke vliegtui gen bóven Duitseh gebied gevlogen. Verder wordt gemeld, dat een Duitseh verkenningstnestel mef langen atiera dius gisteren (en Zuiden van het eiland Wight twee Spitfirpmaehinrs heeft neer geschoten, In hef gpheel verloren de Engelsehen. voor zoover tot op het oogenblik bekend, gisteren drie toestel- Jen. BINNENLAND Hij zou ?e1d geïnd hebben voor inmiddels overleden weduwe HAARLEM. 13 Dec. Wegens op lichting had zich voor de rechtbank alhier te verantwoorden een drie en vijftieiarige ambtenaar van de spoorwegen uit Purmprend. ten na der Ie van een weduwe. Inmiddels ia de weduwe overle den en daarom werd het proces verbaal voorgelezen, dat de politie opgemaakt heeft. Daaruit bleek, dat, de weduwe begin Januari 1938 in eeri ziekenhuis verpleegd werd op kosten der gemeenschap Intusschen moet haar buurman in het bezit zijn gekomen van ïfaar spaarbankboekje, waarop een bedrag stond van f 1750 en deze heeft het geld geïnd. Zij heeft aan de politie medegedeeld, dat zij nooit van den buurman geld heeft ontvangen, noch in het zieken huis. noch in haar woning. Voorts verklaarde zij. nooit een volmacht geteekend te hebben. De verdachte gaf een andere lezing van het verhaal. Hij kende de weduwe, omdat zijn vrouw het eten voor haar kookte en de wasch deed en toen zij ziek was. bracht hij oen bezoek in het zieken huis. De vrouw werd gratis verpleegd en was bang. dat men zou weten, flat zij ccn spaarbankboekje had. Daarom vroeg de vrouw hem volgens liet ver haal van den verdachte hei geld van de spaarbank te halen. Vcrd. is naar de bank gegaan en heeft gevraagd, welke weg bewandeld moest worden. De kassi er deelde mede. dat een volmacht vol doende was en de man schreef er een, welke de- vrouw van een handteckening voorzag. Op 26 April 1938 is de man naar de bank gegaan en heeft het bedrag van f 1750.er afgehaald. Op haar verzoek gaf hij de vrouw in het ziekenhuis een bedrag van f 200.en toen zij hersteld was een bedrag van f 300.—. De ver dachte deelde mede. dat hij het restant weer op de bank heeft gezet, op zijn naam. omdat de vrouw niet wilde wi ten. dat zij zooveel geld had. Iedere week moest de man naar bank om geld te halen en 9 Mei 11., toen hij vermoedde, dat de oorlog spoedig zou uitbreken, haalde hij het restant van f 450.er af. De heer J. W. Ruinen heeft als des kundige een onderzoek ingesteld naar de handteekeningen. en hij kwam tot de conclusie, dat de handteekening op de volmacht niet, normaal was en dat schrij ver van' 'de Volmacht en van de hand teekening dezelfde was. De officier van justitie meende, dat oplichting van den kassier van de spaarbank bewezen is en eischte een ge vangenisstraf van acht maanden. De verdediger, mr. Bettink. achtte het bewijs niet geleverd en verzocht vrij spraak. Uitspraak Dinsdag 24 December. Jongeman stal 3 a 400 zakmessen AMSTERDAM, 13 December De politie van het bureau Singel is erin geslaagd, licht te brengen in een serie van drie diefstallen door in sluiping. gepleegd in een ijzerwaren- magazijn in het centrum der stad. Onderscheidenlijk op 3, 6 en 12 De cember verdwenen uit dit magazijn partijen zakmessen, in totaal drie tot vierhonderd stuks. Gisteren werd bij het magazijn een ongeveer 17-jarige jongeman aangehou den, die in het bezit bleek te zijn van 28V* dozijn zakmessen, welke hij in een tasch geborgen had. De dader is in het ijzerwarenmagazijn werkzaam geweesl en was volledig op de hoogle van de toestanden aldaar. Zijn pogingen om .zich door den opbrengst van de zak messen te verrijken, waren wel verge makkelijkt door het feit, dat hij het ma gazijn open aantrof. De eerste twee par tijen had de jongeman reeds te gelde gemaakt. Nog geen spoor van den dader s DF.LPT. 13 Dec. Het onderzoek naar den moord op den heer Bouwer wordt met kracht, voortgezet. Tot nog toe heeft men nog geen spoor in deze duistere zaak kunnen ontdekken. Een groot aan tal personen uit den familie, en kennis senkring van het s'achtoffep is ver hoord, doch dit heeft tot geen enkel resultaat geleid. Op het lijk, dat in he slag is genomen, zal vandaag sectie worden verricht. De begrafenis vindt Maandag a.s. plaats. BOND DER NEDERLANDSCHE DIACONESSENHUIZEN Tot 2en secretaris van den Bond der Nede.rlandsehe Diakonessenhuizen is'be. noemd Mr., M. Ch. de Jong te BifSsum. „Wij zullen alles doen, om de Barneveldsche markt weer tot grooten bloei te doen geraken" BARNEVELD, 12 December. - Hedenmorgen om tien uur heeft de beauftnagter van den rijkscommis saris voor het bezette Nederlana- 6Che gebied in dé provincie Gelder land. dr. Schneider, een bezoek ge bracht aan Barneveld. Dr. Schnei der. die o.a, vergezeld was van den presse-referent voor de provincie Gelderland, den heer Hartwig, werd ten sffldhuize door den burgemees ter van de gemeente Barneveld. den heer J. Westrik, persoonlijk begroet. Ten raadhuize werd de hooge gast voorgesteld aan enkele autoriteiten, o.a den heer Tukker, regeeringscommissa ris voor eieren en pluimvee en provin ciaal voedselcommissaris voor Gelder land, alsmede den wethouder, den heer H. win de Craats. Na een uiteenzetting van den burge meester over de belangrijkheid van de Barneveldsche pluimvee- en eierep- markt. bracht het gezelschap een be zoek aan de beide markten. Dr. Schneider, dié veel belangstelling toonde voor de markten, stelde in de nieuwe éierh-aI aan enkele pluimvee houders verschillende vragen, terwijl de burgemeester en de hepr Tukkpr den hoogen gasi van den huidigen toestand der pluimveehouderij op de hoogte slel de. Ook voor het schouwen van de'eleren loonde dr. Schneider veel interesse. Na dat het gezelschap een uur op de beide markten had vertoefd werd een hezoek gebracht aan Schimmei's boerderij, wear de eigenaar, de heer Schimmel, het ge zelschap on duidelijke wijze het machi haal broedproces uiteerrzelte. In het raadhuis teruggekomen, «-prak dr. Schneider zijn dank uit voor hetgeen men hem had laten zien en hij sprak dpn wonseh uit, dat de Barneveldsche burgerij eerlang weer met een gelukki gen blik in de toekomst zal kunnen zien. Wij van onze zijde, aldus dr. Schneider, zullen al het mogelijke doen om te bewerkstelligen dat de Barneveldsche markt, die over de geheele wereld bekend is. weer tot grooter bloei zal geraken. Wij we ten, dat er op het oogenblik in dit land zeer veel problemen zijn, doch ik geef u de verzekering, dat uwe problemen ook.de onze zijn. Wij ..willen gezamenlijk trachten alle moeilijkheden te overwinnen. Tenslotte deed dr. Schneider een be roep op de medewerking van allen, die belang hebben hij het voortbestaan van de Barneveldsche markt. De burgemeester, de heer We6trik. dankte dr. Schneider voor zijn vriende lijke woorden en gaf zijnerzijds de ver zekering, dat het. Barneveldsche ge meentebestuur alles zal doen wat in zijn vermogen ligt, om in goede verstand houding samen te. werken. Tenslotte bood de burgemeester den hoogen bezoeker een boekwerkje over Barneveld en zijn markt aan. •s-GRAVENHAGE, 12 Dec. Tenge volge van de heerschende schaarschte zal binnenkort vrijwel geen petroleum meer beschikbaar gesteld kunnen wor den voor verlichtingsdoeleinden en zul len dus velen, die tot nu toe petroleum gebruikten, naar een vervangingsmid del moeten uitzien. Voor hen, die niet op een gas- of een electriciteitsnet zijn of kunnen worden aangesloten, zullen voornamelijk carbid en spiritus in aan merking komen. Met het oog hierop hebben zich reeds eenige fabrikanten od de vervaardiging van carbidlampen toegelegd. In dit verband is het van belang erop te wijzen, dat ook carbid en spiritus niet in onbeperkte hoeveelheden he- schikbaar zijn. Het is daarom noodia dat van overheidswege toezicht op de fabricage wordt uitgeoefend, teneinde te hevordpren, dat het aanbod van cai bid on spirituslampen zooveel mogelijk aan gepast wordt aan de te verwachten be hoefte eenerzijds, de beschikbare hoe veelheden brandstof anderzijds. Daarom worden alle fabrikanten, die de vervaardiging*van carbid- of spiri tuslampen in studie hebhen of daar mede reeds bezig zijn. mede in hun eigen belang dringend uitgenoodigd zich zoo spoedig mogelijk tot liet cen traal instituut voor industrialisatie. Re zuiden hou tscheweg 64 N, 's-Gravenhage (tel. 720060. toestel 400) te wenden en aan deze instantie alle gewenschte in lichtingen te verschaffen omtrent hoe danigheid en prijs der betreffende lam pen en de irroote van de productie, resp. de productiecapaciteit. Middelburg's wederopbouw MIDDELBURG, 13 Dec. Burgemees ter en wethouders van Middelburg ver wachten binnenljo t goedkeuring van het nieuw ontworpen stratenplan, door den algemeen gemaehtigde voor don wederopbouw, en wijzen er op, dat nu nok ten spoedigste een uitbreidingsplan voor de geheele gemeente moet worden vastgesteld, zulks in aansluiting met dai stratenplan en met het streekplan van het eiland Walcheren, Zij stellen voor het maken van een schets voor dit plan on te dragen aan ir. P. VMiagon T.zu.. directeur dpr stichting herbouw Middel burg, jhr. ir. J. de Ranitz en ir. D. Roo senburg .ontwerpers van het streekplan, in samenwerking met den directeur der gemeentewerken den heer P. J. Jansen. PROBLEEM No. 15 G. JORDAN. Haarlem (Eeerste 'publicatie) Driezet Wit: Ka4, Del, Tf8, Rf8 en hl. pionnen b6. c3. e2 en f2 9. Zwart: Kd5, Pf3 en gS, Rh7, pionnen a5, b7, cö, d3, eo, f4 en g4 11. PROBLEEM No. 16 J. J. P. A. SEILBERGER, Den Haag en M. D. L. ARTZ, Amersfoort (Eerste publicatie) Tweezet Wit: Kf2, Da8, Th4, Rd6 en g6, Pd5 6. Zwart: Kd4, Tg4, Rd7, pionnen c3, c7 en e7 6. Oplossingen: worden gaarne ingewacht bin nen 4 weken by J. H. Goud, Utrecht, Prof. Dieperinklaan no. 10. Oplossing van probleem no. 6: Seilberger en Artz 1. D"b3. KORT MAAR KRACHTIG Wit': N.N. Zwart- Boden. 1. e2—e4 e7—e5 2. Pgl—f3 d7—d6 3. c2— c3 (sterker is d2—d4) 3.f7—£5 4. Rfl c4 PgS— f6 5. d2—dl föXel 6. d4Xe5 e4Xf3 7. e5yf6 Dd8^f6 8. g2yf3 PbS—c6 9. f3—f4? (Beter was Rel—e3) 9RcS— i 4 Hga d7 10. Rel—e3 0—0—0 11. Pbl—d2 -TdS—e8 12. Ddl—f3 Rd7—fó 13. 0—0—0 (zie diagr.) Dit is noodlottig voor Wit. De korte rokkade zou beter geweest zjjn. Zwart beslist, de party thans in een paar zetten) 13d6— dól 14. Rc4Xd5 Df6Vc3+!! 15. b2yc3 Rf8— a3t. Een schitterend slot. WAT NU? Ja, wat nu? Hiermede beginnen wtf iets nieuws. Wit is aan zet. Wat zal de uitslag zü'n? 4 Wit: Kfl, Pe4, pionnen b3, dl, e6 en h6 6. Zwart: Kaó, 'Tg8, pionnen a6, b4, d7, h7 Deze opgave wordt niet medegeteld bü den ladderwedstrpd. VERBETERING. In probleem no. 14 van E. Visserman Tszn. Blokzijl is een fout geslopen: Hieronder de juiste stand: Wit: Kg6, De3, Ra7 en h3, Pd8, pionnen b5, c4 en c6 8. Zwart; Kfl, Thl, Pg2, pionnen b6, c7. e4. eö. g7 en h2 9. Mat in vier zetten. CORRESPONDENTIE J. B. te U. Na probleem no. 4 had u 58 punten. Voor probleem no. 1 werden 3 en geen 5 pnt. gegeven. LAZTBK—MERLO TE MUENCHEN BERLIJN. 12 December, Het staal thans vast. dat L.azzak op 21 December a.s. te Muenchen zal boksen tegen den Italiaan Merlo. Morin zal evenwel eersl neg ziin landgenoot Giusto moeten slaan om hèslae (p leggen op den kampioens titel van Italië, welke thans nog vrij is SERRANO SUNER ONTVANGT MADRID, 13 Dec. (D.N.B.). De mi nister van buitenlandsche zaken, Ser rano Suner, heeft gisteren de ambassa deurs van Duitschland. Engeland. Por tugal, en Italië, alsmede den aartsbis schop van Saragossa en den vroegerén minister en lid van den nationalen raad Pedro Gonzales Bueno ontvangen. 1ISHOCKEY Garmisch-Partenkirchen BERLIJN. 12 Dec. Het programma van de Winterspelen te Garmisch Par- tenkirehen. waaraan ^verschillende lan den zullen deelnemen ziet er als volgt uit: Donderdag 13 Februari: 18 uur: ont vangst van de ski nloegen door den rijks- sportleider Von Tsehammer und Osten en door den burgemeester van de ze- meen te Garmisch-Partenkirchen Vrijdag 14 Februari- 9 uur. 18 k.m. ski- tocht lange afstand. 20.30 uur: IJshockey-wedstrijden en schoen rijden. Zaterdag 15 Februari 10 uur: afdaling voor heeren en dames- 15 uur: snringen; 20.30 uur- ijshockey wpdst rijden en schoonrijden. Zondag 16 Februari 9 uur: slalom voor hperen en dames: 14 uur: springen: 16.30 uur? ijshockeywedstriiden om het Duit sche landskampioenschap. Maandag 17 Februari 9 uur: 4 X 10 k.m. ski-estafette tusschen de vertegen woordigende ploegen van de landen, wel ke aan deze winterspelen deelnemen. Dinsdag 18 Februari: training. Woensdag 19 Februari: tjshockey- wedsfriiden en schoonrijden. Donderdag 20 Februari 15 uur: 'js- hockevwedstriiden en schoonrijden. Vrijdag 21 Fehruari 9 uur: wedstrij den in het. ijsschieten cn do'elschieten. Schoonrijden voor juniores: 20.30 uur: ijshóekevwedstrijdon en schoonrijden.. Zaterdag 22 Februari 9 uur: ijsschie ten en doelschieten. wedstrijden om het Duitsche kampioenschap voor dames cn in het schoon rij dep: 15 uur: ijs- hockeywedstrliden en schoonrijden. Zondag 23 Februari 8 uur: patrouille- loop voor militairen: 10.30 uur: beslis singswedstrijd om de 2e en 3e plaats in hef ijshockeytournooi: 15 uur: finale in het ijshockeytournoni. schoonrijden voor dames om het nationale kampioen schap. En neemt daarmede weer de leiding in den tweekamp met Kramer STEENWIJK, 12 December. Dr. Euwe is er in geklaagd door de vijfde partij te winnen, wederom de leiding te nemen in den tweekamp met Kramer. Euwe speelde zepr sterk op den aanval. Er ontwikkelde zich een Spaansche par tij, welke reeds op den 15den zet. een stelling te zien gaf, die voor Euwe zeer voordeelie was. De koningsvleugel van Kramer werd voortdurend onder vuur genomen cn de Fries moest verschillende dwangzetten doen, wel is waar gelukte de verdedi ging aardig, maar de moeilijkheden wa. ren toch zoo groot, dat dr. Euwe na 25 zetten de partij gewonnen had. De stand is hierdoor: dr. Euwe 3 pun ten, Kramer 2 punten. De hockey-competitie8tanden per Zondad j.l. luiden: Tweede klasse D. SCHC 2 7 6 0 1 26—14 11 Amersfoort 6 5 0 1 31—9 10 Be Fair 2 7 4 1 2 17—12 1 Schaerwevde 8 4 0 4 22—20 1 Hilversum 3 7 4 0 3 17—16 1 Baarn 2 6 2 0 4 13—26 4 Gooi 3 7 1 1 5 10—26 1 Laren 2 8 1 0 7 15—28 1 Derde klasse F. Kampong 8 8 0 0 42—7 11 Schaerweyde 2 8 4 2 2 24—20 11 SCHC 3 6 8 2 1 16—11 1 Amersfoort 2 7 3 2 2 19—16 1 Be Fair 3 7- 3 .0. 4 14—15 j Kampong 2 7 1 2 4 10—22 SCHC 4 7 1 1 5 7—21 1 Kameleon 2 8 0 3 5 19—39 i Vierde klasse L. Schaerweyde 3 3 5 1 2 31—10 11 SCHC 5 8 5 l 2 30—15 li Laren 4 7 5 0 2 19—9 ll Baarn 3 6 3 3 0 25—8 j Kampong 3 7 4 1 2 29—14 Amersfoort 3 6 2 1 3 17—14 1 Kameleon 3 7 2 1 4 16—19 1 Gooi 7 6 2 0 4 13—33 Kameleon 4 7 0 1 6 3—48 Voordaan 3 4 0 1 3 5—18 -1 Voordaan 3 twee 1 rerliespunten w. n. 0. Dames. AmsterdamGooi Rood Wit 5 'Amsterdam 5 Hilversum 5 Gooi 5 Be Fair 5 Amersfoort 5 1 GooiHilversum A Gooi 4 5 SCHC2 5 Voordaan 6 Kampong 5 Kameleon 6 Hilversum 2 6 Amersfoort 2 7 Gooi Gooi 6 7 Laren 2 7 Be Fair 4 6 Baarn 2 7 I Kameleon 3 5 Kampong 4 7 Voordaan 2 7 1 0 20—6 1 26—9 1 12—12 3 8—13 4 22—24 5 8—24 1 21—8 1 10—6 2 10—18 2 10—10 3 18—14 3 16—15 6 9-23 15—16 38—14 14—9 14 17 8—12 5—29 BOKSFA WEDSTRIJDEN TE HAMBURG HAMBURG, 12 Dec. Op Twecdet Kerstdag zullen te Hamburg interessar. te bokswedstrijden woidcn geh"udei waaraan behalve een ploeg Deonen 0» nog de Italiaansche zwaarmiddengi wichtkampioen Oldomi' zul deel neme Deze zal uitkomen tegen Richard. Yog De Deensche lichtgpwièhtkampioen. d uitdager van Karl Blaho om den Eur< peeschen kampioenstitel, zal uitkonie tegen Richard Stegeman uit Berlijn.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3