OPLEIDINGSKAMP VOOR DEN ARBEIDSDIENST N<G Tentoonstelling In Maart 1941 wordt het eerste contingent- voorloopig alleen nog vrijwilligers - verwacht KERSTMIS ZONDER GEVOGELTE EENHEID IN DE HOCKEYSPORT STADSNIEUWS Gevolgen van de gladheid Geen aftrek meer van deloonen in de tabellen De vakpers van het N.V.V. Van de Politie r~-iOD E i_i—iljus r-j.v. Bijzonder U.S.O.- Volksconcert Examennieuws CLEARING Afdeeling Utrecht N.V.B. LAATSTE BERICHTEN Weder een Kerstgave aan ondersteunde werkloozen Een crematorium te Zwolle? Stichtsch Gooische Schaakbond Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 18 DECEMBER 1940 het aanleggen van wegen. Bekwame docenten brengen hgm het noodige in zicht bij in de psyche van den jongen man, die hij krijgt op te voeden. Tot de studievakken behoort verder aardrijks kunde. heemkunde, kennis van de so ciale stroomingen en van de godsdien stige stroomingen in ons land. Voorts moet hij iets weten van de economie, ter bepaling van de plaats van Nederland in Europa en als koloniaal rijk in het wereldbestel. Er wordt beroeps- en be drijfslecr gedoceerd, de letterkunde, de beeldhouw- en de schilderkunst van de middeleeuwen af behooren tot de theo retische studievakken, evenals de ge schiedenis van ons land, waarbij be langrijke figuren worden belicht tegen den achtergrond van hun tijd. Verder moet hij iets weten van E.H.B.O. en T1LBURU, 18 Dec. Eenige dagen geleden is de Nederlandsche pers in de gelegen heid gesteld het opleidingskamp van den arbeidsdienst „Tilburg" in oogenschouw te nemen, bij welke gelegenheid de commandant van den opbouwdienst, J. N. Breunesse die belast is met de organisatie van den arbeidsdienst in Nederland, een korte inleiding gehouden heeft over het doel van den opbouwdienst, waarna de commandant van het kamp Tilburg, luitenant ter zee le klasse A. H. 1. Kramers, de opleiding van de toe komstige leiders voor den arbeidsdienst heeft toegelicht. De Nederlandsche arbeidsdienst zal zeer binnenkort worden ingesteld aldus com mandant breunesse en verplichtend zijn voor alle jongens van 18 jaar. Wegens moei lijkheden van technischen aard, legering, kleeding en in het bijzonder de vorming van de kaderszal het onmogelijk zijn reeds het volgend jaar een volledige jaarklasse op te roepen. Er moest een overgangsvorm worden gevonden en daarom zal het eerste contingent uit vrijwilligers bestaan. Verwacht wordt dat met Maart 1941 10 a 12.000 vrijwillig opgekomenen de eerste lichting zullen vormen van den Nederlandschen arbeidsdienst. SOCIAAL-P AED AGOGISCH INSTITUUT IN het sociaal-paedagogisch instituut, dat.de arbeidsdienst vvil zijn zoo ging commandant Breunesse voort moeten de jongelingen worden gevormd tot flinke mannen met liefde voor hun land en voor den arbeid, zij moeten leeren elkander te verdragen, onge acht van welken rang of welken stand zij ook zijn. Zij moeten worden opge voed tot waardige leden van een eens gezind volk. „Wij zullen in den Neder- landschcn arbeidsdienst streven naar geza.es- en levensverhoudingen, welke de Nederlandsche saamhoorigheid op de zuiverste wijze tot uitdrukking bren gen. Deze dienst moet een Nederland sche dienst worden, welke wordt ge dragen door de sympathie van het Ne derlandsche volk". De taak welke wij zijn begonnen is zeer belangrijk, aldus commandant Breunesse. en het is ge weldig moeilijk kaders te vormen voor dezen dienst. De tijd is kort. Binner eenige maanden moeten de leiders voor dezen dienst beschikbaar zijn. Voorna melijk van bet ontreden van die eerste leiders zal bef afhangen of de Neder landsche arheidsdienst zich de mede werking van het heele volk zal kunnen verzekeren. Er zijn nu vier kampen voor het mid del- en acht kampen voor het lager ka der opgericht, waar de toekomstige lei ders worden opgeleid en gevormd. Dat de cursisten grootcndeels gerecruteerd zijn uit de voormalige officieren en aspirant officieren van het Nederlandsche leger be- teekent niet. dat de arbeidsdienst een voortzetting is van het leger. Behalve de kampen, welke bestaan uit oud-militairen, is er ook een opleidingskamp met adspiran- ten gerecruteerd uit de burgermaatschappij De arbeidsdienst wordt een geheel nieuwe dienst en de eenige maatstaf, welke aan de toekomstige leiders wordt gesteld is ge schiktheid en anders geen. Het lag echter wel eenigszins voor de hand, dat veel oud officieren zich aangetrokken zouden voelen tot deze nieuwe taak. Cursus van ruim vier maanden. "P) E commandant van het kamp Til- ■L/ burg, hopman Kramers, heeft ver volgens uiteengezet hoe de toekomstige leiders van den arbeidsdienst worden gevormd. Zijn uiteenzetting bevestigde de woorden van den commandant, dat de arbeidsdienst, geen militair instituut wordt, maar een sociaal-paedagogisché instelling in het belang van de volksop voeding. Om goede opvoeders voor onze 18-jarige jongemannen te vormen, zou men een studie van jaren moeten eischen. Om de Nederlandsche jeugd van alle rangen en standen in den ar beidsdienst te kunnen opvoeden tot eensgezindheid, onderlinge waardeering en vaderlandsliefde, is het noodig dat men beschikt over een grondige kennis van ons volk en onzen volksaard. Dat men liefde heeft voor het land en liefde voor de gemeenschap. Daarvoor is een opleiding noodig in tucht, in geestdrift, in opofferingsgezindheid, daarvoor moet worden aangekweekt een groote liefde voor het beroep van jeugdleider, onder linge waardeering, sociale gezindheid en gemeenschapszin en bovendien moet dan nog worden aangeleerd de praktijk van den arbeid en het leiden van licha melijke opvoeding. Het zijn inderdaad geen geringe eischen, die aan de toe komstige leiders van drn arheidsdienst worden gesteld. Toch wil men trachten voortbouwende op het vroeger geleeerde de adspiranten in ruim vier maanden zoover te brengen, dat zij als leiders zullen kunnen optreden voor het eerste contingent. Met groote geestdrift heeft commandant Kramers het werk te hand genomen en een leerplan ontwor pen, dat een goeden grondslag biedt waarop de cursist kan voortbouwen. Dit zware programma zou niet uitgevoerd kunnen worden, indien de mannen van 20 tot 35 jaar. die zich onder zijn leiding hebben geplaatst, zich niet met groote geestdrift aan hun nieuwe roeping wijd den. Onder hoogen druk Tp R wordt in het kamp onder hoogen druk gewerkt. Van 's morgens kwart over zes tot 's avonds kwart voor tien wordt ieder oogenblik benut. Wij hebben, aldus de A.N.P.-verslaggever, onder leiding van commandant Kramers en hopman J. A. Rauws het kamp bezichtig en een deel van het kampleven meegemaakt. Deze mannen geven zich met toewijding aan hun zware taak en er heerscht een opgewekte geest onder deze menschen, welke de beste be loften inhoudt voor de resultaten van deze geconcentreerde opleiding. Alleen al een inzage van het lesrooster moet wel ieder een, die niet met vol ambitie en liefde voor het toekomstig beroep is bezield, afschrik ken. In deze vijf maanden wordt de adspi rant door leeraren van de Ned. Heide Maatschappij onderwezen in de kennis van den landbouw, de ontginning en Verkoop verboden Het Ge vogel te-in ven tarisatiebesluit van 7 October bepaalt o.a., dat het ver boden is tam gevogelte te slachten, of het moet zijn uit eigen voorraad en voor eigen gebruik. Wanneer dus een heer des huizes een kip, die hij in zijn tuin heeft loopen en die zijn eigendom is (en dus door hem gevoed wordt) wil slach ten bestaat daartegen geen enkel be zwaar, mits die kip op den eigen disch verschijnt en niet op de tafel van een vriend of familielid, want dat is ver boden. Wie dus geen eigen kippen of ander- zins heeft, zal het met Kerstmis zonder gevogelte moeten doen. Want het is den poelier verboden, tam gevogelte te verkoopen. Wat hij wel mag verknopen zijn tamme konijnen, hazen en ander wild (ree). Hiervoor behoeft men geen bonnen tegeven. Maar de prijzen zijn over het algemeen hoog. (Vad.) AMSTERDAM. 17 December. Het bestuur van den Nederlandschen Hockeyhond deelt mede. dat ter verkrij ging van eenheid in de hockeysport in Nederland, de Nederlandsche Dames Hockey Bond. de Zuid-Hollandsche Hockeybond en de Zuid-Nederlandsche Hockeyhond .welke beide laatste bon den iceds als gewestelijk lid bij den Ne derlandschen Hockey Bond warep aan gesloten. zijn ontbonden en in hun ge heel opgenomen in den N.H.B. Hierdoor zijn alle hockcyspeelsters en spelers in één organisatie vereenigd. waarvan de leiding voorloopig berust bij het bestuur van den N.H.B.aange vuld met de nresidente van den' voor- maligen N.D.I-I.B. Een en ander is geschied in overleg en met volledige instemming van den regeeringsadviseur inzake sportkwes- tics. den heer K. J J. Lotsv. Tijdens de les, waarin de adspirant-leiders van den toekomstigen Nederlandschen Arbeidsdienst in het kamp bij Tilburg onderricht ontvangen (Foto Pax-Holland) f vJ De plotseling ingevalfen dooi en de -gladde wegen hebben gisteren eenige ongevallen veroorzaakt. Öp den Leusderweg is een 19-jarige juffrouw uit de Jacob Catsstraat geval- ien, waardoor zij een enkelkneuzing be kwam. Nadat medische hulp verleend was, is zij door de motorpolitie huis waarts gebraoht. Een 17-jarig3 bewoonster van de Schie" straat kwam 3veneens op den Leusder- weg tengevolge van de gladheid te val len, waarbij zij zich aan een der beencn bezeerde. De politie heeft, haar op den motor naar huis overgebracht. Gisteravond» omstreeks zes uur is een 19-jarige bewoner van de Vermeerstraat in de Arnhemschestraat gevallen. Een passeerend wielrijder raakte hem met een pedaal boven het oog. Een medicus heeft d? wonde gehecht, waarna de i knaap te voet naar huis kon. veel van hygiëne, zang. sport, lichame lijke opvoeding en tucht. De practische opleiding stelt niet min der zware eischen. lederen dag wordt een uur besteed aan sportbeoefening en onder leiding van opzichters van de Ned. Heide Maatschappij wordt iederen dag vier uur achtereen practisch ge werkt aan het aanleggen van sportter reinen, het hakken van hoornen of het aanleggen van wegen, opdat iedere cur sist het werk volkomen beleeft aan eieren lichaam. Het eenvoudig doch gezellig inge richte kamp aan de Gilzerhaan te Til burg herbergt tweehonderd, adspiran ten. die met volle ambitie werken om als leiders van den toekomstigen ar beidsdienst. mede te kunnen bouwen aan de toekomst van Nederland. Be loonbelasting Aftrek voor levensverzekering enz. is reeds verrekend in de belastingbedragen ER blijkt misverstand te bestaan over den aftrek van 100 per jaar, voor verzekering, enz. bij de nieuwe loonbelasting.. Sommigen meenen, dat zij van do opgegeven loonbedragen per maand eerst nog een twaalfde van ƒ100 mogen af trekken. Dat is niet juist. De tabel len bevatten het bruto-loon en daar achter slaat de belastingsom, die bij dat bruto-loon betaald zal moe ten worden, zoo schrijft het „Vad." Men heeft het werkgevers en werk nemers zoo gemakkelijk mogelijk wil len maken. Zij kunnen zonder verdere berekeningen echter het tot nu toe uit betaalde loon het af te houden belas tingbedrag vinden. Dit bedrag iét bere kend naar het netto-salaris. Men heeft dus de bewuste honderd gulden bij de berekening reeds in aanmerking geno men. Degeen, die de lijst raadpleegt, heeft, uitsluitend te maken met de cij fers, zooals ze daarop staan: Bij een loon van zoo- en zooveel behoort, in aan merking reeds genomen de honderd gulden aftrek 's jaars, die-en-dia belas ting. Over de wiskundige samenstelling van de tabellen zou wellicht vee! te schrijven zijn. Voor de meeste lezers ware dit echter vermoedelijk te inge wikkeld, en op het departement van Financiën had men het nog te Jruk om ons daarover in te lichten. Dat men in de tabellen steeds de cijfers 13 en 26 tegenkomt of kan vinden als ge:nee- nen deeler, vindt zijn verklaring in hot feit, dat men uit de maandstaten, die de wet geeft, ook week- en dagstatcn voor de toepassing der wet moest kun nen berekenen zonder al te veel gecijfer en breuken. De reeds aangekondigde handleiding voor werkgevers i6 inmiddels versche nen. Men is bezig haar te verzen len aan de werkgevers Zij geeft een overziente- lijk beeld van wat hun te doen staat en men heeft getracht de regels zoo een voudig mogelijk duidelijk te maken. In deze handleiding vindt men n«ast de maandtabellen ook de genoem le week-, dag- en uurtabellen. Laatstbedoelde tabellen geven ant woord op enkele vragen, die gerezen zijn zijn in verhand met werksters, in het algemeen personen die 4 uur of minder bij den werkgever w?r- kpn. 5 cent belasting zal afgehouden worden van het loon van defr») on gehuwde zonder kinderaftrek, wan neer deze binnen 4 uur per dag meer verdient dan 1.25 en minder dan ƒ1.37. 6 cent wordt als belas ting afgehouden van de(n) gehuwde met aftrek voor één kind, indien het loon in 4 uur of minder bedraagt ƒ2.12 tot ƒ2.25. Voor daglooncn van ƒ1.852 wordt 5 cent afgehouden voor de(n) ongehuwde zonder kin deraftrek. 6 cent hij een loon van f 3 3.25 voor de(n) ongehuwde mèt kinderaftrek, en 5 cent bij een dag loon van ƒ3.503.75 voor de(n) ge huwde met één kind. Met deze summiere opgave zullen alle huisvrouwen nog niet weten, hoeveel belasting zij voor haar werkster moeten korten, want ook het loon in natura moet bij het loon in geld gerekend wor den. In het algemeen kan echter wel gezegd worden, dat gehuwde en onge huwde werksters voor halve dagen bui ten de belasting vallen of 5 cent per dag moeten betalen. Hebben zij kinde ren. dan vallen zij zeker buiten de be lasting. Werksters voor heclc daeen, on gehuwd, betalen 5—12 cent, gehuwden zonder en mèt kinderen vallen er hij een normaal werksters-dagloon buiten. Nieuw centraal weekblad „Arbeid" AMSTERDAM. 17 Dec. Naar de persdienst van het N.V.V. mededeelt, zal in het begin van het nieuwe jaar een nieuw, centraal weekblad worden uitgegeven voor de leden van de vakvereenigingen, die bij het N.V.V. zijn aangesloten. Het zal den naam „Arbeid" dragen. Dit weekblad zal de bestaande orga nen van alle vakorganisaties geheel ver vangen. Het zal verschijnen in een op laag van bijna 400.000 exemplaren, in ongeveer 40 verschillende edities. Om tegemoet te komen aan de behoefte, die elke vakvèreeniging heeft, aan een mid del tot direct contact met de leden van de eigen organisatie, zullen eiken bond wekelijks vier pagina's ter beschikking worden gestéld voor berichten van hoofd bestuur en afdeeüngen. en voor vax- technische aangelegenheden en sociale problemen van de eigen bedrijfstak. In het aansluitende algemeene gedeelte van het blad. dat in een omvang van twaalf pft/rinaVvoor alle edities denzelf den inhoud behoudt, zal men er naar stre ven zoowel den arbeider als zijn gezins leden voortdurend ontwikkeling, voor lichting en ontspanning te verschaffen. De concentratie der N.V.V.-vakhladen in dit nieuwe weekblad moet worden gezien als een belangrijk onderdeel van het werk dat door commissaris Wou denberg wordt verricht in het belang van de inwendige versterking en ver deren uitbouw van de Nederlandsche vakorganisaties. De bakeropleiding en het bakerbureau Voor: de- examencommissie van de Prov. Utrechtsche Vereeniging tot bevor dering der hygiëne van Moeder en Kind, onder voorzitterschap van dr. J. H. G. Garstens, kinderarts tc Utrecht en ten overstaan van de gedelegeerde van de Rijkscommissie inzake Kraamhulp, dr. B. E. J. H. Becking, kinderarts te Utrecht, legden op 12 December j.l. zes leerling-bakers met goed gevolg examen af ter verkrijging van het Rijksbaker- diploma en wel de dames: A. M. Ben schop te Lopik, W. Bogerd te Utrecht, M. Koning te Amersfoort, T. Hammingh te Utrecht, N. Niekerk te Maarssen en J. v. Overeem te Den Dolder. Deze groep, de 20ste door de vereeni ging opgeleid, brengt het aantal aange sloten bakers aan het Prov. Baker bureau op 66. Aan de opleiding gaat een scherpe keuring, én wat de gezondheidstoestand én wat. de geschiktheid van de candida te» betreft, vooraf. De opleiding zelf, onder dagelijksche hulp en controle van gediplomeerde kraamverpleegsters, is een waarborg voor de kraamvrouwen die de hulp inroepen, dat uitsluitend betrouwbare, geheel voor het, werk be rekende krachten aan het. bureau blij ven ingeschreven. Goed georganiseerde regeling is wel één van de groote voordeelen van een officieel bakerbureau, vooral daar. waar te vroege of te late geboorte van het kind een kink in den kabel brengt. Het wisselvallige van de tijdsbepaling is in dit beroep wel de groote moeilijkheid, maar het bureau zorgt altijd voor een plaatsvervangster als de besproken hulp om deze of andere reden niet kan helpen en al heel gauw komt men in 't gezin tot de geruststellende onldekking'dat de in- valhulp een even betrouwbare kracht is, én voor de verzorging van moeder en kind én voor de huishouding als de eer ste besprokene. In November 1.1. is weer een nieuwe groep in opleiding genomen, zoodat het bureau in het volgend jaar geen spoed aanvragen meer hoopt te moeten afwij zen. zooals in dit jaar tot. haar leed wezen helaas eenige malen is voorgeko men. Vannacht twee uur trof de politie in d3 van Perseijnstraat een man aan. die daar slapend den naoht trachtte (Vx>r te brengen. Het. bleek een koopman te zijn zonder vaste woonplaats. Hij is overgebracht naar het. politiebureau en geverbaliseerd wegens het. in verboden uren op straat zijn. Een juffrouw is hier aangehouden, omdat zii nog een boete van f 3 te be talen had. wegens overtreding van een politie-verordening te Epe. Zij heeft, de rekening prompt voldaan. Vijf wielrijders werden geverbaliseerd wegens onvoldoende verlichting. Vanaf Maandag 16 Dec. 1949 n.m. 2 uur tot 1 Januari 1941 BIJZONDER GESLAAGDE INTERIEURS Geopend van 10 tot 5 uur Zuidsingel 45 Tel. 5584 Amersfoort Fabrieken te Nijkerk Üjqjwdja Zaterdagavond 28 December 7.15 uur heeft in Tivoli te Utrecht een bijzonder volksconcert van het U.S.O. plaats onder leiding van Willem van Otterloo. Het programma vermeldt: Concerto grosso VIII in g kl. t.. opus 6 ..Fatto per la notte di natale" (voor den Kerstnacht). A. Corelli. Viool: Jean Oei Iers en Jan Keessen. Violoncel: Ltidwig Werner. Concert in d kl. t. voor 2 violen met begsleidine van strijkinstrumenten en continuo. .T. S- Bach. Viool: Jean Oellere en Jan Keessen. Weihnachts-Oratorium. J. S. Bach. GRAND THéaTRE. Van Vrijdag 10 t.m. Donderdag 19 Dec. vertooning van de film ..De trouwelooze Eckehart". Voorstellingen: Zaterdag 6 en 8.15; Zondag 1.45. 4, 615 en 8.30; Maandag 8; andere dagen 8 uur: Woensdag en Zaterdag matinée om 2 30 uur. CITY THEATER. Van Maandag t.m. Don derdag: „De familie van mijn vrouw." Voorstellingen: Iederen avond om 7.30 uur. Woensdag 2.30 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „Was ik maar nooit ge trouwd". S» TIJSSELING'S MODELHUIS. 16 Dec.—1 Jan. Expositie van betere meubelen. THEOSOFISCHE LOGE. 20 Dec. 2»/t vmt. Ver. van Huisvrouwen. Kerstmiddag door Louise Kooiman en K. v. d. Boscb. DE VALK. 21 Dec. Concert van het Nederl. Symphonie Orkest voor leden van het Nederl. Verb. v. Vakver. 8 uur. AMICITIA. 22 Dec. Concert voor de Con- certvereeniging. Noske en Flipse. DE VALK. 26 Dcc. 10.15 uur. Concert van De Stem des Volks. •ST. JORISKERK. 26 Dec. 2.30 uur. Kerst uitvoering van Amersfoort's Mannen koor. y de op 28 November te Haarlem door het Centraal Bureau Instituut Pont gehou den examens slaagden voor: Machineschrjj- ven snelheidsdiploma: mej. S- Polak; prac- tiikdiploma: mej. E. H. Vervooren; vaar digheidsdiploma: mej. G. Broos. Kantoorstenograaf Nederl. 'de dames: H. Sisselaar, W. Timmermans, G. Broos en de heer Chr. Rekké. Boekhouden: de dames C. Huisman en E. Varik. OMTREK KAN jfRIE VOGELTENTOON STELLING SOEST. De eerste Soester Kanarie vereniging hield Zaterdag en Zondag een tentoonstelling van zang- en kleur- kanaries in café Zonneheuvel, alhier. Deze tentoonstelling muntte vooral uit wegens de groote collectie kleurvo- gels welke bijeen was gebracht, want niet minder dan 160 stuks waren ter be oordeeling ingezonden benevens onge veer 50 zangkanaries. Voor de keuring der kleurvogels was als keurmeester aangewezen de heer G. J. Helden uit Leeuwarden, terwijl de heer J. Rartels uit Bilthoven de keuring der zangvogels verzorgde. HET GYMNASTIEKONDERWIJS SOEST. Tot tijdelijk vakonderwijzer in de lichamelijke oefening aan de open bare U.L.O.-school werd benoemd de heer A. A. J. M. Ram. POSTAGENTSCHAP SOEST-ZUID SOEST. Tot nadere aankondiging zal het postagentschap Soest-Zuid (Soes. terbergschestraat) op werkdagen ge opend zijn van 10.00 tot T7.00 uur (Zater- dagg van 10.00 tot 15.00 uur). Koersen voor stortingen op IS December tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 75.36. Belga's 30.1432 Zwitsersche francs 43..^ Lires 9.87 Deensche kronen 36.40 Noorsche kronen 42.80 Zweedsche kronen 44.85 Tsjechische kronen (oude schulden) 6.42 Tsjechische kronen (nieuwe schulden) 7.54 Dinar (oude schulden) 3.43. Dinar (nieuwe schulden) 4.23 Turksche ponden 1.4514 Lewa's 2.S0. Het programma voor a.s. Zondag luidt: le klasse A. Groen-ZwartMinerva. Gooische BoysVVOG. SperwerRÜC. MaarssenUtr. Boys. StichtenarenNijcnrodes. le klasse B. TJFCFAK. WA—HDS. Oranje-Wit—Soesterberg. Wijk bij Duurstede—DEV. Vreeswijk—CD N. 2e klasse D. SpoorvogelsVBO. AvanceKVVA. Hilv. Boys—ROD A. NaardenGooivogels. DAC—DOSV. Reserve le klasse A. HVC 3—Victoria 2. Soesterberg 2—Quick 2. AP WC 2—Laren 2. Donar 3—Hilversum 5. Reserve 3e klasse F. HVC 4Gooivogels 2. G. Boys 2—Hilv. Boys 2. AW 3Naarden 2. Reserve 4e klasse E. ZNC 3Sopla 3. Quick 4—NAS 2. SEC 4SEC 5. 's-GRAVENHAGE, 18 Dec. De waarnemend secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het depar tement van Sociale Zaken, heeft aan de gemeentebesturen per cir culaire medegedeeld dat hij heeft besloten, goed te keuren, dat ook dit jaar aan ondersteunde werkloo zen boven hun gewone steunuit- keering een Kerstgave wordt toe gekend. Deze Kerstgave mag we derom bedragen 25% van het be drag, hetwelk de betrokkenen over de week van 8 tot. en met 14 De cember a.s. aan uitkeering ontvan gen. Hij vestigt er de aandacht op, dat niet mag worden toegekend 25% van het theoretische steunbedrag, berekend volgen" artikel 6 of 18 der steunrege ling. doch 25% van de werkeliike uit keering (waarin begrepen eventueele brandstoffenbijslng), die de onder steunden over vorengenoemde wees ontvangen. Deze Kerstgave van 25% kan eveneens worden toegekend over den extra-bijslag, die aan inwontnde kinderen wordt uitgekeerd, alsmede aan degenen, die een tegemoetkoming ontvangen in ver band met hun werktijd, korter dan 36 uur. Ook in laatstgenoemde geval len dient de Kerstgave te worden bere kend over het netto-bedrag der tege moetkomingen. Aan de werkloozen die in de betref fende week hij de werkverruiming zijn geplaatst, kan over die week geet. Kerstgave worden toegekend. Ten aan zien van deze personen zal de secreta ris-generaal bij afzonderlijke drenk»" r.- nader doen berichten. Aan degenen, die uitkeering uit hur werkloozenkas genieten, kan de Kerst gave worden uitgekeerd, indien en voorzooverre zij aan kasuitkeering plus eventueelen f.asbijslag minder ontvangen dan aan steun plus Kerst gave zou worden toegekend, indien zij geen kasuitkeering ontvingen. In de kosten der verstrekking van de Kerstgave aan werkloozen. die in de steunregeling zijn opgenomen, zal uit hot werkloosheidssubsidiefonds dezelf de bijdrage worden toegekend als in de overige kosten van werkloozenzorg. 's-GRAVENHAGE. 17 December. Naar wij vernemen tracht de Ver eeniging voor Facultatieve Lijkver branding maatregelen te nemen om, naast haar crematorium te Velsen, een tweede crematorium te stichten te Zwolle of in de omgeving van deze plaats. De door het bestuur gevoerde voor- loopige besprekingen hadden een gunstig verloop. Bijna alle clubs van den Stichtsch Gooischen Schaakbond zijn in de afge- loopen week in touw geweest voor de eerste ronde van de clubrompetitie. Er behoefde geen enkele vfdstrijd te wor den uitgesteld, wel een bewijs dat de animo voor onze schaaksport weer groo- ter begint te worden en er weer een drukker clubleven heerscht. In de af- deeling A. hadden drie belangrijke ont moetingen plaats. Hilversum T—Goreum I werd 3Vi—21/» met 4 afgebroken par tijen. Utrecht II moest met een flink aantal invallers naar Baarn om het sterke Soest I te ontmoeten. De uitslagen in de overige afdeelin- gen luiden: Afd. B 1: Hilversum II—Gooise Toren I 8—2; N.S.F. I—De Pion I 5—5. Afd. B II: Tuindorp IUtrecht III 5K-4J4. Afd. B III: Utrecht IV—De Dom I 5—5 't Sticht I—Zeist I 4'/*—5'Zuilen I— Bilthoven T 2—S Afd. B IV: As va 1—Soest II 4J4—5«; R.K. PionOns Genoegen 55. Afd. C I: Zuilen II—Tuindorp II 28: De Dom II—P.U.E.M. I 6'4— 3'/». Afd. C II: Oog in Al II—De Meern f 6—4; Oud Zuyien I—P.T.T. I 6H—3'/t; U.C.S. III—M A T. II 5-5. Afd. C III: Hilv. Chr. Schaakvereeni ging I—Bussum IV 2Vt—VA. Afd. C IV: Hilversum IV—Hilv. Chr Schaakvereniging Tl 6'/i— 3'/»; N.S.F. II —Gooise Toren II 7—3. A.s. Zaterdag speelt het bondstiental van den S.G.S. tegen het tiental van den Leidschen Schaakbond voor de bon dencompetitie van dén K.N.S.B.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3