BONNEN DIE NU GELDIG ZIJN M AISONDE P „IN DE COUTURE' STADSNIEUWS BEGROOTING SLUIT NIET HUMOR IN HOLLAND Verdienstelijk amateur-spe van „De Schijnwerper" Wanneer schijnt de maan EEN TEKORT VAN f170.000 Wat gij niet wilt.... Rantsoeneering van gas Veiling van vaste goederen Willem Noske speelt in Amicitia BELEEFD VERZOEK WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. ,De baas in huis' Genoegelijke avond in De Valk Après-midi Robes en Bontmantels 2t BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 18 DECEMBER 1940 Qemeente- begrooting 1941 Nief meer dan 55 opcenfen op de hoofdsom der fondsbelasting Aantal subsidies ge handhaafd T 7ERSCHENEN is het ontwerp begrootirig voor den dienst 1941. De gewone dienst geeft een totaal aan inkomsten van 4.106.193,91 en aan uitgaven 4.276.193.91, zoodat er een tekort is van 170.000. De kapitaaldienst sluit met een totaal aan inkomsten en uitgaven van 3.672.811,55. Aan de begeleidende voorstellen ont- leenen we het volgende: Voorgesteld wordt het bedrag, hetr welk per leerling bij het openbaar ge woon L. O. voor het jaar 1041 beschik baar. wordt gesteld te bepalen op 15.30 en dit bedrag per leerling bij het open baar U.L.O. op ƒ22.68. Een subsidie van 10 per leerlinge wordt voorgesteld te verleenen aan: a. het bestuur van de huishoud school „St. Anna", Heerenstraat lh, voor het volgen van een cursus in huishou delijke vakken aan deze school door de leerlingen van het 7e leerjaar der R.K. Meisjesscholen voor g.l.o. Muurhuizen 45. Tollenslaan 2 en Paulus Borstraat 43: b. het bestuur van de Amersfoort- sche Industrie- en Huishoudschool, Bee- kensteinschelaan 37b, voor het vólgen van een cursus in huishoudelijke vak ken aan deze'school door.-de leerlingen van het 7e leerjaar der Chr. Nat. School voor het Centraal 7o en 8e leerjaar, Woeetijgerweg. Op de hoofdsom van de gemeente fondsbelasting zullen worden geheven 55 opcenten. Brandweer van de aanwijzingen, welke door den Secretaris-Generaal van Binn. Zaken ten aanzien van de samen stelling van de gemeente-begrooting voor 1041 zijn verstrekt- Met name noemen B. en W. het voor schrift, dat de raming van de voorloopi- ge uitkeering over 1941'42 uit het ge meente-fonds niet hooger mag worden gesteld dan 74.74 van de laatst vast gestelde uitkeering. dat, is die over 1938- '30, waardoor behalve de jaarlijksche vermindering van f 30.000 bovendien nog een mindere ontvangst van rond 48000 moest, worden geraamd. Voorts wijzen B. en W. er op, dat de Secretaris-Generaal heeft medegedeeld, dat een verordening tot heffing van meer dan 55 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting voor het be lastingjaar 1941'42 niet. voor goedkeu ring in aanmerking kan komen. Met groote verwondering hebben B. en W. hiervan kennis genomen. Immers raed« sedert 1935 is het aantal opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting op 75 be paald en sedertdien jaarlijks goed gekeurd. Bovendien bedroeg het aantal opcenten op de personeele belasting in 1935 progressief 120— 220 bij derde klasse. Daarna zijn de opcenten personeele belasting in gaande 1 Jan. 1939 verhoogd met 20 pet. derhalve tot progressief 144 264, waarbij nog wordt opgemerkt, dat vanaf het belastingjaar 1940—41 de gemeente Amersfoort van de tweede naar de derde klasse fonds belasting is overgegaan. Indien dus naar d/> woorden der gemeentewet van 1935 tot en met 1939 de overige heffingen tot redelijke bedragen zijn opgevoerd, hoeveel geldt zulks dan lettende op de belangrijke belasting- verhoogingen voor (het jaar 1941 en volgende jaren. Wat de brandweer betreft wordt voor gesteld: Aan het personeel der brandweer worden als jaarlijksche toelagen de na te noemen bedragen toegekend: 1. aan den commandant 1000; aan den adjunct-commandant 600; aan ieder van de drie brandmeesters 500; aan ieder van de twee adjunct-brand meesters ƒ400; aan'den chef van het materieel ƒ600; 2. aan acht en twintig brandweerlie den, elk 10; aan één brandweerman (tevens ladderchef), 25. De toelagen voor het tijdelijk perso neel worden door B. en W. vastgesteld." Aan de Amersf. Ver. t, b. d. tuber culose wordt voorgesteld een subsidie te verleenen van 12.500 voor de ver pleging van in sanatoria enz. opgeno men lijders aan tuberculose en.in maxi mum ƒ500 voor do eigen bemoeiingen van de vereeniging, waarvan f250 als vast, subsidie en daarboven een bedrag gelijkstaand aan dat, hetwelk de ver eeniging verkrijgt uit de meerdere in komsten door sedert het. jaar 1939 ge wonnen leden, met dien verstande, dal de subsidie voor de eigen bemoeiingen niet meer zal bedragen dan 500. Verder wordt voorgesteld aan de oud heidkundige vereeniging Flehite eeji subsidie te verleenen van ƒ750 en die aan de Oranjevereeniging in te trekken. Voorgesteld nog wordt afwijzend te beschikken op hef verzoek der afd. Amersfoort van den Ned. Bond van Ho tel-, Koffiehuis-, Restauranthouders en 'Slijters om verlaging der vermakelijk heidsbelasting. Subsidies De volgende subsidies zijn in de be grooting opgenomen: Amersf. Reddings brigade f75: Vereeniging Luchtbescher ming f 10: Wijkverpleging en Zuigelin genzorg 10609.14; Amersf. Bond voor Lich. Opvoeding f800; Vereeniging voor Physieice hulp aan het Kind f 100: afd, Amersfoort van de Rijwielpadvereeni- ging U.M.O. f 100: Scholen voor bijzonder voorbereidend lager onderwijs f2000; Vereeniging U.L.O. f25; Lagere Land bouwschool te Woudenberg 15; Am bachtsschool f 27123; Avond- en Vakfee- kenseliool f2700.Tvnografencursus ƒ226.80: Industrie- en Huishoudschool ƒ13690; Openh. Leeszaal en Bibliotheek f 4950; R. Knth. Openh.. Leeszaal en Bi bliotheek f 2716.20: Sneeltuinvereenigin- gen f 1000: Amersfonrtsrhe muziek- en zangvereenicinecn f10 per uitvoering; Instelling Maatschappelijk Hulpbetoon f 137.510.46: zorg voor onvolwaardige ar beidskrachten f 2000; Kraamhulp aan min- en onvermogenden f 1200: Amersf. Autobusdienst, f f500: Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer f 850. Aan de begeleidende nota van B- en W. ontlepnen we bet volgende: De aanbieding van het ontwerp begroot in g vindt thans wel on dei- zeer bijzondere omstandigheden plaats. Vandaar dat de aanbieding belangrijk veel later is dan in an dere jaren, betgeen echter het voor deel heeft geboden, dat hoewel de huidige omstandigheden geen zeker heid. bieden omtrent de uitkomsten van den dienst thans toch met meerdere feiten kon worden reke ning gehouden dan bij tijdige aan bieding mogelijk zou zijn gewenst. Bij schrijven van 15 Oct. 1940 heb ben Ged. Staten mededeeling gedaan Politie Het is voorts noocLig gebleken over te gaan tot uitbreiding van het politie korps met 3 inspecteurs en 24 agenten, alsmede met een administratief ambte naar overeenkomstig de vanwege het centraal gezag gegeven voorschriften. (Een voorstel daartoe is in de Raads vergadering van 10 Dec. varworpen). De kosten dezer uitbreiding bedragende rond f 50.000 zijn in de begrooting ver werkt. Bij de genoemde aanwijzingen ia er verder op gewezen, dat uiteindelijk de in de begrooting opgenomen 'belasting ramingen gesteld dienen te worden in overeenstemming met de schatting van den. rijksbelastingsdienst, B. en W. heb ben zich daarom met dien dienst in ver binding gesteld, hetgeen tot gevolg had. dat de in het ontwerp opgenomen be lastingramingen nóg moesten verlaagd worden met 46.000. Door al deze nadeelige verschillen, vermeerderd met allerlei andere poeten zooals de verhoogde kosten der coupon belasting tengevolge van de wetswijzi ging, waardoor voortaan ook belasting verschuldigd is over renten te betalen van ondorhandsche geldleeningen, be droeg het begrootingstekort 250.000,—. Door opnieuw de bekende methode van het critisch bezien van alle daarvoor in aanmerking komende posten toe "te pas sen een methode, welke in de voor afgaande jaren reeds herhaaldelijk is te baat genomen, waardoor de elasticiteit allengs praktisch geheel uit de begroo ting is verdwenen slaagden B, en W. er in bet tekort alsnog met rond 80.000 te verminderen, waardoor dit terugge bracht is geworden tot f 170.000, Zet Uw fiets 's avonds niet op trottoir of rijweg! C* ISTERAVOND heeft een inwoner zich op het politiebureau ver voegd met een zeer gemotiveerde klacht. Hij was namelijk in de St. Radboudstraat tijdens diepe duister nis tegen een fiets opgeloopen, welke buiten op het trottoir gezet, was. Al eerder hebben wij op dergelijke on verantwoordelijkheid gewezen. Een ieder diene te beseffen, dat het 's avonds op straat toch al zoo moei lijk is, om den rechten weg te vin den en te houden. Laat. men dit on gemak niet verhoogen door geheel onnoodige en tevens onzichtbare hinderpalen langs de trottoirs op te stellen. Bovendien stelt men zich bloot aan een proces-verbaal. Men zette dus zijn rijwiel verre van den rijweg en verre van trot toirs, in het belang van Uw mede- mensch en in het belang van U zelf! \TAAR men weet, zal met ingang van de meteropneming na 15 Decem ber de gas- en electriciteitsrantsoenee- ring ingaan. De gasverbruikers mogen dezelfde hoeveelheid gas gebruiken als in de overeenkomstige periode van het vorig jaar met een minimum van 60 kubieke meter in de twee maanden. Wanneer men meent een gegronde reden te hebben, om meer gas te mogen verbruiken, kan men zich met de noo- dige bewijsstukken ten kantore van de gasfabriek vervoegen. Zoo spoedig mogelijk ontvangen alle gasverbruikers een overzicht van het vorig jaarverbruik en een handleiding voor het opnemen van de meter. Nadere bijzonderheden omtrent bo venstaande kan men lezen in een des betreffende publicatie valt den directeur van de gasfabriek in dit blad. De uitslag der veiling van vaste goe deren, gistermiddag ten overstaan van notaris Johs Knoppers in „Concordia" gehouden, luidt als volgt: Perc. 1 en 2: twee heerenhuizen, Utrechtscheweg nop 98 en 100 aan H. H. Lensing voor 15.300.—. Perc. 3 en 4: twee pakhuizen. Scher- bierstraat nos. 4 en fia aan mr. S. van 't Eind cf.ff. voor ,f 4500. Perc. 5 t.m. 8: vier woonhuizen, Soes- terweg nos. 93, 95. 97 en 99. aan N. Heilijgers voor f 9000.—. Perc. 9 t.m. 12: vier woonhuizen. Eem* straat nos. 18. 20. 22 en 24, aan C. Rui tenberg voor f S600. Perc. 10: gebouw met er'f Lavendel- straat 3. opgehouden 7400. Burgerlijke Stand GEBOREN: Johennes Wilhelmus, z. v. Wilhelmus Gerardus van DU an en Hendriks Regiena van Wegen; Henrjcus Petrus Louis, z. v. Leendert Pijl en Johanna Helen® Vermeulen. OVERLEDEN: Evert van Leijanhorst, oud 89 jaar, weduwnaar van Johanna Geertrui'da Wolfswinkel. Vs-zameld en ingeleid door Prof. R. Casimir, Dr. J.Karsemeyer enDr.G.Kazemier PRIJS f. 4.90 Boekhandel J.H. ITTMANN Utrechtschestraat 46 Tel. 6608 Opbouw boerderijen Weder werden onder architect B. W. Plooy alhier twee boerderijen in de ge meente Woudenberg onderhands aan besteed onder 6 aannemers. Laagste besomming maakten Kuit en an Zomeren te Barneveld met 17797, 17265 en massa 34983. Op zijn Guarneri-viool DE jonge Nederlandsche violist Wil lem Noske zal gelijk hekend. Zondagmiddag a.s. in Amicitia voor dc Concertvereeniging concerteeren, daar bij aan den vleugel begeleid door Mari- nus Flipse, den Rot.terdamschen pianist. Willem Noske, die in .1918 in Den Haag werd geboren, studeerde bij Oscar Back te Amsterdam en bii Carl Flesrh in Londen. Reeds op jeugdigen leeftijd trad hij in binnen- en buitenland op. Zoo behaalde (hij, slechts 13 jaar oud* op een vioolconcours te Weenen, een onderscheiding. Willem Noske speelde o.a. bii de B.B.C., in Londen, in Parijs met. het Orchestre Pasdeloup en het or kest van Radio-Paris, sedert <Vie jaar achtereen in Praag met de Tsjechische Philharmonie, enz. In September van het vorig iaar ging Willem Noske naar de Vereenigde..Sta ten van Amerika, waar zijn spel bij pu bliek en pers grooten bijval oogstte. In dit voorjaar keerde, liii naar Europa terug en maakte, alvorens naar Neder land te reizen, een tournee dtfor Roe menië. Gedurende dit seizoen speelt Willem Noske met vrijwel all3 Neder landsche orkesten en vel? kamermu- ziekvereenigingen. kunstkringen, enz. Willem Noske bespeelt een bekende Guarneri-viool, in 1705 in Venetië ge bouwd. Met het oog op de korie degen en mede in verband met het verbod om na 7 uur af te leveren, ver- zoeken wij U Uw bestellingen voor Kerstmis en Oude Jaar EENIGE DAGEN VAN TE VOREN te willen inzenden UTR.STRAAT 17 TEL. 3450 OE baas in huis" is als tooneel- neelstukje voor dilettanten pre cies goed. Het stelt geen ernstige pro blemen aan de orde, het komt tot z'n recht binnen simpele decors, het werkt met eenvoudige, maar vlotte dialogen en het brengt een populairen vorm van humor naar voren. Bovendien laat het zich gemakkelijk spelen, wat wel het sluitstuk van het succes is, wanneer dilettanten zich er voor spannen. De postale tooncclclub „De Schijn werper" heeft gisteravond met de op voering van dit blijspel menigmaal een lach doen klinken door De Valk. En lang niet ten onrechte Want goed voorbereid was deze op voering en de toewijding van de spe lers liet niets te wenschen over. Uit den aard der zaak was het niet feilloos, maar dit mag men ook niet eischen. Werkelijk storende fouten kwamen er echter niet voor. Joh. v. Bijsterveld voerde de regie en had tevens de hoofdrol, als Cyrus Bumpsted: de pantoffelheld. Zoo heel terloops gaf hij grappige accenten aan de figuur van dit mannetje. Een beetje zielig, heel goedaardig en menschelijk. een geslaagde blijspelfiguur. Er werd door hem niets gechargeerd en voor een dilettantenspel is zooiels al direct een goed ding. Onder het motto „vermijdt het overdrevene. doe ge woon!" heeft hij ook de regie gevoerd, vermoeden wij. Welnu: over het algemeen i» er ook „gewoon gedaan", waardoor het stuk zelf tot z'n recht kon komen. Slechts Billy Clarke was in sommige opzichten te gechargeerd: men kreeg den indruk, dat 't niet 5a maar minstens 25° vroorWellicht had men de pet van Billv ook beter kunnen vervangen door een hoed. Dit lijkt een kleinigheid, ANTWOORD OP EEN ACTUEELE VRAAG 17 ELER belangen zijn thans gemoeid met het maanlicht. Onze kennis van de schijn- V uesluhen der maan is even kostbaar als in de eeuwen, voor er sprake was van een behoorlijke straatverlichting. Belangstellende lezers vragen ons voor de eerst komende maanden aan te geven, wanneer men op de maan mag rekenen als helper in de duisternis Wij ziin thans luist in liet einde vun de periode met helder maan licht welke loopt van ongeveer zeven tot zeventien December. Vanavond en morgen avond mag men later in den avond nog hopen op wat maanlicht, maar dan is het weer geruimen tijd donker, en wel totongevccr 5 Januari. Voor de Januari-periode gelden ongeveer de volgende maanlicht-tijden: Maanlicht kan worden verwacht: I 13 Jan 's avonds van 8 uur af; 3 Jan. 's avonds tot tien uur; 14 Jan. 's avonds van 9 uur af: 6 tot en.met 12 tan. den zchcelen avond: 15 Jan. 's avonds van 11 uur af. Voor de daaropvolgende periode, en wel die van 4 Februari tot ongeveer 14 Februari, gelden ongeveer dvolgende maanliclit-lijdcn: 4 Febr. 's avonds tot tien uur; 5 tot 11 Febr. den geheelcn avond; 12 Febr. 's avonds van acht uur af; 113 Febr. 's avonds van negen uur af; 14 Febr. avonds van tien uur af. BROOD EN BLOEM Van 16 tot en met 22 December zjjn de met 19 genummerde bonnen van het nieuwe broodbonboek- je geldig. Verkrijgbaar 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood, of 1 rant soen gebak. De bonnen welke 22 December nog niet gebruikt zün, blijven nog geldig tot en met 29 December, echter niet in hotels of restaurants. Bons 2 van de nieuwe bloemkaart: 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of M rant soen gebak of 35 gram meel of bloem. Geldig van 2 Dec. t.e.m. 29 Dcc. BOTER, KAAS, EIEREN EN VET Bon 21 (boterkaart) 2 ons boter of 2*/i margarine of een halve flesch slaolie. Bon 21 (vetkaart) 214 ons margarine of 2'/t ons boter of een halve flesch- slaolie. Beide geldig tot en met 20 Dec. Niet gebruikte bons tot en met 27 Da». Bons 49, 50, 62 en 63 een ons kaas. Geldig tot en met 29 Dec. Bon 35; extra rantsoen van 125 gram kaas. Gel- dig van 16 t. e. m. 29 Dec. Bons 22: Een ei. Geldig van 16 t. e. m. 22 Dec. Niet gebruikte bons t.e.m. 29 Dcc. Tevens blijft de vorige bon (23) geldig tot en met 22 Dec., maar niet in böfcels. SUIKER, KOFFIE EN - THEE Bon 30: een kilo suiker t.e.m. 20 December. Bon 81: Vt pond koffie of 75 gram thee tot en met 20 December. GRUTTERSWAREN Bon 43: M pond ryst of rjjstemeel of gruttemeel t.e.m. 27 December. Bon 83. M pond haver mout of havervlokken of gort of grutten t.e.m. 27 December. Bon 88: Uitsluitend l/s pond gort of gortmout of grutten. Geldig t.e.m. 27 December. Bon 93: 1 ons maïzena of griesmeel of sago. of aardappelmeel, of pudding poeder t.e.m. 27 Dec. Bon 98: 1 ons macaroni of vermicelli of spaghetti t.e.m. 27 Decemocr. Bon 103. V* kg. peul vruchten. Geldig van 17 Dec. t.e.m. 12 Januari. VLEESCH Bons 12 van de vleesch- kaart elk 100 gram vleesch of een rantsoen v'cesch- waren. Bon 12 (worst, vleesch- waren) van de vleesch- kaart uitsluitend een rantsoen vleesch waren: 75 gram gerookte worstsoor ten, of 100 gram gekookte worstsoorten of 125 gram lever-artikelen, of 150 gr. bloedworst. Geldig van 16 t.e.m. 25 December. Bons, die op 25 Dec. nog niet zijn verbruikt, blijven geldig tot en met 29 Dcc. PETROLEUM Pctroleumzegcl. Periode 7. Geldig t.e.m. 29 Dec. (alleen voor diegenen die daartoe vergunning heb ben). Periode C. Geldig t.e.m. 19 Januari. Geeft recht op 2 L. petroleum. ZEEP Bon 17: 150 gram toilet zeep (nieuwe samenstel ling) of 120 gram huis houdzeep of 200 gram zachte zeep of 250 gram zeeppoeder of 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende waschmidde- len, of 200 gram vloeibare zeep, t.e.m. 31 December. No. 116 van de bonnen welke tegelijk met de tex- tielkaart aan mannelijk* personen boven 15 jaar werden verstrekt: 50 gram scheerzeep of een tube acheercrême of een pot scheerzeep t.e.m. 81 Dec. Verder worden voor kin deren beneden 2 jaar 6 rantsoenen zeep en 6 rant soenen toiletzeep beschik baar gesteld. Voor kinderen van 2 tot S jaar alleen 6 rantsoe nen zeep. Deze rantsoenen moeten verdeeld worden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 Jan. 1941. HONDEN- EN KATTENBROOD Op bon no. 11 van de voederkaart voor honden wordt beschikbaar gesteld voor honden van: Groep 1: 10 kg- hon denbrood. Groep 2: denbrood. Groep 3: denbrood. Groep 4: denbrood. Groep 6: denbrood. Groep 6: denbrood. Op bon no. 11 van de voederkaart voor katten wordt Ui kg. kattenbrood beschikbaar gesteld. Allea geldig van 1 t.e.m. 31 Dec. 10 kg. hon- 8 kg- bon- 5 kg. hon- 4 kg. bon- 8 kg. hon- DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN VOOR DE MAANDEN DECEMBER EN JANUARI Per bon kan men 1 een heid van de gewenschte soort vaste brandstoffen verkrijgen. Tot en met 31 Jan. zün geldig: Bon 08, 09 en 10 van bonkaart distributie vaste brandstoffen. (Haarden, kachels). Bon 15 t.e.m. 24 van bon kaart distributie vaste brandstoffen. (Centrale verwarming). Hoeveel is de eenheid van de gewenschte soort? 1 eenheid is gelijk: 1 hl. van max. 75 kg. anthracict, steenkolen, in dustrie- of eieibrïketten; 2T4 hl. kolenslik; 2 hl. (max. 100 kg.) cokes (ook gascokes); 110 kg. bruinkolen briketten 450 stuks (200 kg.) bag- gerturf; 300 stuks (195 kg.) pers- turf; 175 kg. fabrieksturf; De veel gebruikte In houdsmaat 1 mud 1 hl. 200 kg. overige soorten turf. UITKNIPPEN EN BEWAKEN!* maar daar gaat het juist om bij zulk soort naturalistisch opgevoerde blijspel letjes. Jenny, de tiranniseerende huisvrouw, die een heel huwelijksleven onder den banvloek van „dien anderen man van vroeger, die zoo voorkomend, zoo goed en voorbeeldig was" brengt, werd be hoorlijk gespeeld door mej. C. Lablans. Ook de drie dochters kwamen goed voor 't voetlicht. Helen (mej. L. Wiggerman) schroomde niet. het zich zelf moeilijk te maken door naar een lichte karakteris tiek te streven (hetgeen heel aardig lukte), Mabel (mej. B. v. Bijsterveld) caricaturiseerdc al etende e» Myra (mej. J. v. d. Hoogen) kon er mee vol staan. zichzelf te zijn. De heer W. v. Binnendijk maakte van Sam Green een pittige figuur, onopval lend maar kernachtig getypeerd. „De dominee" van den heer A. v. d. Hoogen mocht er best wezen en had zeer ver makelijke momenten, goeddeels dank zij den vromen jubel in zijn stem. De heer C. v. Duin Het even „de vreemde ling" het wonder, genaamd Arm strong over de planken wandelen en de heer C. v. Oostrom speelde voor in specteur van politie. We schreven al, dat de regisseur naar den grootst mogelijken eenvoud gestreefd heeft, Dank zij dit streven kon een spcl- trant bereikt worden, die iets belooft voor de toekómst van dit jonge gezel schap. Men kieze voor een volgende maal weer zoo'n speelbaar stuk en trachte dan (voorzichtig) er wat meer Improvisatie in te brengen, zooals de. heeren v. Bijsterveld en v. Binnendijk trouwens al deden. De avond werd geopend door den voorzitter van „De Schijnwerper" den heer C. G. v. Duin. Hij wees er op. dat deze vereeniging feitelijk nog in haar kinderschoenen staat, doch dat er, dank zij de medewerking van de boeren ■I. Tieks Koening en De Vries, reeds een goede basis gelegd kon worden. Hij richtte voorts een bijzonder woord van welkorn tot de verpleegden uit het militair hospitaal, die dezen avond mochten bijwonen. Een van hen heeft na de pauze namens de patiënten dank betuigd. De couture brengt U zelfs, in deze tijden iets bijzonders. Haar genre heeft een absoluut „aparte nfitc". 't ls misschien bij 't aanschaffen iets duurder, maar daar tegenover staat, dat 't veel langer modern blijft, en men in de couture, slechts de allerbeste stoffen en bontvellen verwerkt, met resultaat een veel langere levensduur. Rechts: Een heel apart los bontmantel tje van nerz. De rug ruim aan een rond schouderstuk gewerkt. Schouderstuk en kraag zijn aan één gewerkt. De mouw is ruim aan den schouder, smal bij den pols. Links: Een beeldig zwart zijden jurkje, zoowel geschikt, als petit-soir, als geklcede après-midi. De kant stof is bijwijze van strik en smalle banen geïncrusteerd. Elegant is de ruime russische mouw. .NIEUWE MODELLEN.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5