LAATSTE BERICHTEN EEN BOEK STILLE NO. 9 AMELAND IS GEÏSOLEERD DE AMBTENAREN- VERKLARING WERKVERRUIMING IN NOVEMBER NIEUWE BON VOOR VLEESCH Engelsche bommen op Nederland Geen dispensatie uitgaans verbod? Het Italiaansche weermachts- bericht STADSNIEUWS v.J Voorden gewonden soldaat /INTERHULPapNEDERLANL Politie-nieuws Concentratie in de roeiwereld Eén IJssportbond Kersttournooi op Birkhoven Winterdag zonder wintersport De vier kringen- Competitie Een grafmonument te Bunschoten onthuld Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 23 DECEMBER 1940 BINNENLAND HOLLUM, 23 Dec. Tengevolge van den lagen waterstand kon de postboot met post en passagiers van Ameland het Zaterdagmiddag niet verder brengen dan plm. 150 meter van de pier van Holwerd. De vele vacantiegangers, die te Holwerd op den aanleg6teiger ston den te wachten zagen met leede oogen de boot terugkeeren. Hoe de tekst luidt Wij lezen in het Liberale weekblad: Artikel 7 van de Verordening van den Rijkscommissaris van 29 Mei (Ver. blad no. 1 p. 10) heeft aangekondigd, dat bin nen een door den Rijkscommissaris te bepalen termijn van de in actieven dienst zijnde rechters, openbare ambte naren en beambten, alsmede van alle leeraren (onderwijzers) aan openbare en particuliere onderwijsinrichtingen een „eidesstatllich'e' de een vervan gende) verklaring zoude worden gevor derd, waarvan de strekking in de Ver ordening nader werd omschreven. Aan vankelijk heeft dit artikel nogal eenige beroering verwekt, o.a. doordat de Ne- derlandsche tekst der Verordening met den Duitschen niet geheel overeenkwam Het werd echter al spoedig bekend, dat over de formule, die men ten ondertee- kening zoude ontvangen, met Nederland sche organen overleg werd gepleegd en daarna heeft men een tijd lang van de zaak niets meer vernomen, totdat, in de laatste weken, plotseling de wildste ge ruchten over eene door alle ambtenaren af te leggen verklaring de ronde begon nen te doen. Inmiddels is de tekst be kend geworden van de verklaring, die aan nieuw aan te stellen ambtenaren en leerkrachten ter teekerting wordt voor gelegd, en het schijnt niét onredelijk té onderstellen, dat als ook van de reeds in functie zijnde ambtenaren een ver klaring wordt verlangd, de inhoud daar van van den bekend geworden tekst niet of althans niet wezenlijk-zal afwijken. De tot dusverre bekend 'geworden tekst luidt als volgt:. „Ik verklaar hierbij plechtig, dat ik, zoolang ik mijn anibt bekleed, de verordeningen en andere bepa lingen van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche ge bied en van de hem'ondergeschikte Duitsche organen naar eer en gewe ten zal nakomen en mij zal ont houden van elke handeling, gericht tegen hetDuitsche Rijk of de Duit sche weermacht. Dit bekrachtig ik door mijne handteekening". De omvang bleef vrijwel constant Begin November waren er, blijkens de statistische gegevens, in totaal in Nederland 43.237 arbeiders bij de werk verruimingsobjecten geplaatst. In volg orde gerangschikt, waren er in de pro vincie Noord-Holland 8.256. in Gelder land 6.240, in Noord-Brabant 5.513 en in Zuid-Holland 5.298 mail werkzaam. De provincie Utrecht komt als zesde met 4.255 man. Dit houdt verband met de staking, welke op enkele gröote objec- tch gaande was en enkele weken duur de. Medio November' waren in totaal 45.429 arbeiders in werkverschaffing ge plaatst. Noord-Holland is weer no. 1 met 8506 man, daarna volgen Gelderland met 6175, Noord-Brabant met 5.885 en Utrecht met 5.471 man. Find November is de situatie weer iets ongunstiger. In totaal werkten 44.917 arbeiders op werkverruimingsob- jecte.n De provincie Noord-Holland staat, weer bovenaan met 8532 man. dan Gelderland met 6432. Noord-Brabant mot 5534, Zuid-Holland met 5302 en Ufecljt met 5073 man. De steuncijfers geven het volgende beeld: Begin November waren 51.351 man in Nummer 13 s-GRAVENHAGE. 23 Dec. De secre taris-generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt het na volgende bekend: Gedurende het tijdvak van 26 De cember tot en met Zondag 5 Janu ari a.s. geeft elk der vier met „13 vleesch" gemerkte bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleesch, been inbe grepen, of een rantsoen vleeschwa- ren. De met „13 worst, vleeschwa ren" gemerkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van een rant soen vleeschwaren. De bonnen, welke qp 5 Januari a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig Uft en met 8 Januari a.s. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, of kalfsvleesch en voor gerokte worstsoorten, 100 gram voor gekooikte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor lever-artikelen, tongeworst en nierbrood en 150 gram voor bloed worst. 's-GRAVENHAGE. 23 Dec. Het En gelsche luchtwapen is, naar ons wordt medgedeeld', in den nacht van Zater dag op Zondag en ook in den nacht van Zondag op Maandag actiever ge weest dan in de vorige- week. Een groot aantal bommen,'zoowel brisantbommen als brandbommen zijn op Ncderlandsch grondgebied geworpen. De schade aan burgereigendorpmen is in het algemeen niet zeer groot. Alleen in drie plaatsen zijn eenige woonhuizen getroffen en tamelijk sterk beschadigd. Twee w<v ningen zijn in brand geraakt, waarhij de inboedel verloren ging. De branden zelf zijn snel gebluscht. Ook zijn eenige boerderijen getroffen. Twee graanschu ren zijn in brand gestoken. In een ad ministratiegebouw van een electrisch bedrijf is schade aangericht. Een man is gedood, een zwaar ge wond en een licht gewond. rs-GRAVENHAGE, 23 Dcc.'— Naar wij uit goede bron vernemen, is nog geen definitieve beslissing genomen over de vraag of het sluitingsuur voor café's enz. en het begin van de verboden uitgaanstijd op 24 en 31 December zullen worden verscho ven. Het staat dus geenszins vast, dat men op den avond voor Kerstmis of op Oudejaar later dan anders de café's kan bezoeken en naar huis kan gaan. BUITENLAND ENGELSCHE DUIKBOOT VERLOREN GEGAAN BERLIJN, 23 Dec. (D.N.B.). De Brit- sche admiraliteit deelt mede, dat de duikboot „Swordfish" over tijd is en als verloren dient te moeten worden be schouwd. De „Swordfish" had een water verplaatsing van 640 ton aan de opper vlakte. De normale bemanning bestond uit veertig man De duikboot werd in 1932 gebouwd den steun in Nederland opgenomen. Hiervan zijn 26.782 in de dichtbevolkte provincie Zuid-Holland woonachtig. In dit cijfer is Den Haag niet opgenomen. Rotterdam telde 21750 steuntrekkers en bovendien 2911 puinruimers. Daarna volgt Noord-Holland met 16.046 steun trekkers. zonder Amsterdam en Haar lem, Overijssel met 2931 en Utrecht met 1545. Medio November waren in totaal 55766 man in den steun opgenomen. Zuid- Holland telde 29338 steuntrekkers, zon der Den Haag. waarvan- in Rotterdam 23.276 lieden en 4037 puinruimers, Noord-Holland 17.564 en Utrecht 1524 man. Eind November in totaal in steun 55831 man In Zuid-Holland 30.220 per sonen. w.o. 23.874 Rotterdammers en 4321 puinruimers, zonder Den Haag. Noord-Holland 16984, evenals in de voorgaande cijfers, zonder Amsterdam, Overijsel 1974 en Utrecht 1516 man. Üqswda GRAND THéaTRE. Tot en met Maandag vertooning van 'de film Carnaval. Vanaf Dinsdag „Een Amerikaansche ontknoo ping". Aanvangstijden Dinsdag, Woensdag en Donderdagavond 8 uur. Vrijdag 6.30 (doorloopend), 8 uur laatste voorstelling. Zaterdag 6 uur en 8.15 (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45, 4. 6.15 en 8.30 (doorloopend). Matinee Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 uur. CITY THEATER. Tot en met Dinsdag „Met geheime opdracht". Beide Kerstda gen „Het gehrouwde schoolmeisje". Maandag, Dinsdag. Woensdag, Donder dag en Vrijdagavond 7.30 (doorloopend). Aanvang hoofdfilm B uur. Daarna weer voorprogramma. Zaterdag 6 en 8.15 )doorloopend). Zon en feestdagen 1.45, 4, 6.15 en 8.30 (door loopend). Matinee Woensdag- en Zater dagmiddag 2.30 uur. REMBRAND THEATER. Vertooning van de film „De moordzaak Holm". Aanvangslifden als City Theater. Geen maiinee's. STEKHlilS. Korte Beekstraat 4. Voor sue meisjes geopend op Dinsdag- en Donder dagmiddag van 2.30 tot 5.30 uur n.m. Op andere dagen des avonds. R.K. OPENBARE LEESZAAL. .Wijera- straat 2. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9. TIJSSELING'S MODELHUIS. 16 Dec.—1 Jan. Expositie van betere meubelen. DE VALK. 26 Dec. 10.15 uur. Concert van De Stem des Volks. ST. JORISKERK. 26 Dec. 2.30 uur. Kerst uitvoering van Amersfoort's Mannen koor. DE VALK. 26 Dec. Dans- en Kerstfeest. ERGENS IN ITALIË, 23 Dec. (Stefani) Het 199ste weesmachtsberichtluidt als volgt: In het grensgebied van Cyrenaica is de situatie ongewijzigd. De luchtaanval len op een vooruitgeschoven basis van den vijftnd en de aanvallen op zijn ge pantserde strijdmiddelen zijn ver nieuwd. Een torpedovliegtuig heeft een Engel- schen hulpkruiser aangevallen en tot zinken gebracht. Aan het Grieksche front zijn vijande lijke aanvallen afgeslagen door onze tegenaanvallen. Wij hebben den vijand gevoelige verliezen toegebracht en auto matische wapens vermeesterd; Forma ties jagers hebben strijd geleverd aan een formatie van 9 vliegtuigen van het type Blenhéim, waarvan er drie zijn neergeschoten. In Oosf-Afrika zijn gemotoriseerde vervoermiddelen eii installaties van den vijand in plaatsen van den Boven-Soe- dan gebombardeerd. Tijdens een vijandelijken inval op va- derlandsch gebied in den nacht van Zaterdag op Zondag zijn ook bommen uitgeworpen in de lagune van Venetië, zonder schade aan te richten of per sonen letsel toe te brengen. r~ Het Comité voor den gewonden en zieken soldaat meldt ons: P\E vorige week was voor d»e militai- ren vol afwisseling. Dinsdagmiddag bezochten eenige dames van het Comité de patiënten en deelden zii prachtige appels uit, die door dé Groenten-veiling alhier beschikbaar waren gesteld. Bo vendien Ihad op dien dag de opening plaats van bridge-, schaak- en dam wed strijden om prijzen, terwijl de soldaten moeder (mevr. Hiddink uit Den Haag) verschillende waardevolle ge schenken uitdeelds. 's Avonds had de tooneel-vereeniging „De Schijnwerper" 50 militairen uitgonoodigd, een uitvoe ring in De Valk bij te wonen, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Woensdag gaf de tooneel-vereeniging „Het Leusderkwartier" in het Hospitaal een zeer geslaagde uitvoering. Er tg har telijk gelachen. Vrijdagavond, werd in het hospitaal door eigen krachten een feestavond ge geven, aangeboden aan Ihet personeel van het hospitaal met familie en pa tiënten. Een zeer geslaagde avond. „Hospitaaliklanken" nr. '4 (Kerst- en Nieuwjaarnummer) komt binnen enke le dagen uit. De volgende giften werden ontvangen: Gezelschapsspelen enz.: mevr. deJ. Tijd schriften: D. A. G., mej. C. B. v. H. ƒ2.50, C H. E. 2.50, D. A. G. 20, Collectanten Ned. Herv. Kerk ƒ7.00. Collecte H.B.S. 57.86J4. St. B. v. D. ƒ25.00, F. W. Zi. 1.00, Penningmeester H.V.C. 10.00, F. B. ƒ5.00, dr. A. J. Sch. ƒ9.—, Gebr. van H. ƒ25.—. Giften kunnen worden gestort ten na me van H. A. Fischer, Mauritslaan 4, Gironummer 25047. Z7 EN maand geleden werd door hel L-s Provinciaal Bureau W.H.N., Malie baan 90, te Utrecht een beroep gedaan op de offervaardigheid van onze lundgqnoo- ten woonachtig in de provincie Utrecht- De collecte van toen bracht een mooi resultaat op, doth g&zicn het enorm be' drag voor uitkeeringen noodzakelijk, doet zij thans voor de tweede inzameling, wel ke op 27 en 28 December a.s. gehouden wordt, een nóg dringender beroep op ieder, die wil helpen het schrijnende leed van mcdemenschen te helpen verzachten. Wegnemen KAN de W-H.N- dat leed niet! Maar met den steun van ieder Neder lander, die zijn PLICHT kent, kan dat leed wel dragelijker gemaakt worden. leder eerlijk Nederlander, die daarover tijdens de aanstaande Kerstdagen slechts even ernstig nadenkt, moet wel alle voor ingenomenheid laten varen. Doet hij dat. dan koopt hij minstens één der sprookjes figuren op 27 én 28 December a.s- Als dat waar is, dan zou d i t het mooiste prookje zijn, dat werkelijkheid werd. Immers wordt de W.H.Ndan in staat gesteld aan de tienduizenden aanvragen om hulpverleening ook te voldoen. Ddt is hulp DOOR het volk, VOOR het volk! Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur is op een bovenkamer van een perceel aan den Varkensmarkt een begin van brand geweest. Politie en brandweerlieden ver leenden hulp en hebben het binnen brandje met een minimax gebluscht. Oorzaak is< dat de kachel te fel gestookt was. Door padvinders is aangifte gedaan van diefstal van eenige houten palen, welké lagen bij het padvhidershuis aan Laan 1914. Zaterdagmorgen is op den hoek Havik Krommestraat een driewielige bak fiets in aanraking gekomen met een wielrijder. Daar aan beide zijden een verkeersfout was gemaakt, kwam men overeen, de schade onderling te regelen. Aangifte werd gedaan van diefst'af van twee rijwielen. Tegen zevemwjebJ,^ rijders werd proces-verbaal opgemaakt wegens onvoldoende verlichting. Vier vereenigingen uitgenoodigd Naar wij vernemen ligt het in het voornemen der A.M.H.C. om op 26 De cember a.s. op Birkhoven een klein mixed-tournooi te organiseeren. De aan leiding hiertoe was de omstandigheid dat de Larensche M.H.C., die tot dus verre elk jaar als gastvrouw optrad, thans niet over haar clublokalen kan beschikken en dus de organisatie van dit jaarlijksch evenement niet ter hand kon nemen. De A.M.H.C. heeft, wel we tend, dat de vereenigen het Kersttour- jiooi niet gaarna van het programma ge schrapt zouden zien, het initiatief ge nomen teneinde dit op Birkhoven te .doen plaats hebben. Indien de uitaoodigingen wórden aan vaard. zullen op den Tweedén Kerstdag de mixed-elftallen van Laren, Baarn, Schaervveyde en Kampong, benevens twee ploegen van de A.M.H.C. hieraan deelnemen, terwijl een thé-dansant dezen .dag zal hesluiten. Moge dit lofwaardig streven der roodwitten met succes be- roond worden. AMSTERDAM; 22 Dec- In het Ame rican Hotel is de jaarlijksche algemeene vergadering van den N'ederlandschen,- Roeibond gehouden, welke onder leiding," stond van den heer ir. Th. P. Tromp. Vrij uitvoerig besprak de voorzitter, de kwestie Boschbaan—Nieuwe Merwe- dekanaal en de bezwaren aan den Am-: stel als roeibaan verbonden. Van overheidswege is xle eisch gesteld,', dat de onder-bonden de Amsterdam-' sche Roeibond, de roeibond voor Rotter dam en omstreken, de Westelijke roei-., bond en de Nederlandsche Studenten* Roeibond ontbonden zouden worden. Dit is geschied. De drie eerstgenoemde, bonden zullen thans voortgezet worden' als district van den Nederlandschen, Roeibond, terwijl voor de studenten een; oplossing is gevonden door de vereeni-' ging „Minerva" te reorganiseeren tot wedstrijdgevende vereeniging. De roeivereenigingen, welke niet bij den bond. zijn aangesloten zullen wor den geliquideerd. Het wedstrijdprogramma voor het ko-'. mend seizoen is als volgt vastgesteld: 30 Maart: „Head of the River" te Am sterdam. 4 Mei: Wedstrijden van „Mi-1 nerva" op het. Nié.uwe Merwe- dekanaal nabij Jutphaas. 17—18 Mei: Laga-wedstrijden te Delft- 2425 Mei: Wedstrijden der „Ko ninklijke". fi7 Juni: Hollandia wedstrijd. 21—22 JuniTriton-wedstrijden te Utrecht.. 20 Juli: Nationale Kampioenschappen. SCHAATSENRIJDEN AMSTERDAM, 22 Dec. In een te Amsterdam door den Nederlandschen Schaatsenrijders Bond bijeengeroepen vergadering van bonden, welke zich de beoefening van de ijssport ten doel heb ben gesteld, en in welke vergadering de heer K. J. J. Lotsy, de rijkssportadvi- seur van het departement van opvoe ding en cultuur aanwezig was, werd be sloten tot oprichting van den Neder landschen IJssportbond. MAX EUWE—BUSSUMSCH SCHAAK GENOOTSCHAP De afgebroken partijen in den wed strijd Max EuweBussumsche Schaak Genootschap, welke op 15 December voor de le klasse-competitie van den K.N.S. B. te Amsterdam werd gespeeld, zijn als volgs beslist: L. Prins—H. W. Felder'hof V2—V2 Ir. H. J. v. SteenisW. C. Muller VzVg Zoodat de einduitslag thans luidt 0V2-W2. o<xx>o<xxx><>c><>(><><x><x><x><>^<><x><><> Uw vriend in donkere dagen. Ruime keuze bij J.H.ITTMANN Boekhandel Utrechtschestraat 46 Tel. 6608 In verband met de Weersomstan digheden gingen gisteren alle wed strijden van den Ned. Voetbal Bond, Ned. Hockey Bond, Néd. Dames Hoc key Bond en Ned. Korfbal Bond niet door. Daar mede de wedstrijden van de afdeeling Utrecht van den N.VB. waren afgelast-en geen handbal, wed-, strijden op het programma stonden, was het gisteren voor de sportlief hebbers een uitermate rustige dag. Naar de secretaris van den Neder landschen Voetbalbond mededeelt, is voor Zondag 29 December a.s. voor de afdeèlingen 1 en 2 van de com petitie van den N.V.B. hetzelfde pro gramma dat gisteren tengevolge van de weersomstandigheden moest wor den afgelast, vastgesteld. ZEILEN Wedstrijdprogramma 1941 vastgesteld AMSTERDAM, 22 Dec. De verbon- den Nederlandsche watersport! ereeni- gingen vergaderden in de Industrieele Club. té Amsterdam onder voorzitter- Schap van dén heer Ernst Crone. Het voorstel van het beétuur tot het uitschrijven van een prijsvraaag voor hét ontwerp van een varend woonschip en tót het beschikbaar stellen van een bedrag van 200.voor prijzen, werd aangenomen. Het voorstel van het bestuur tot bet instellen Van een Valkenklasse werd eveneens aangenomen, waarbij de tech: nische commissie werd gemachtigd eenige kléine wijzigingen aan te bren- gcn. Aangenomen werd het voorstel van de w.v.. „De Koenen" de 16 m2 N. N. N. W. B. eenheidsklasse als nationale klas se aan te nemen. Aan dit voorstel werd op verzoek van de N.N.W.V. nog een toerklasse toegevoegd, hetgeen door het bestuur krachtig werd gesteund. Voor het komende seizoen werden óm. de volgende wedstrijden vastge steld: 8 Juni: Hollandia. 18. 19, 20, 21 en 22 Juli: Z.R. en M.V. „De Kaag-" (Kaagvveek). 2, 3 en 4 Augustus; Ned. Z. en R. V. (Holland week). 8. 9 en 10 Augustus: W.V. ,,Loos dreclit" (Holland week 2). 16 en 17-Augustus: Het Witte Huis. 13. 14, 2p en 21 September: Nationale kampioenschappen. ZWEMMhN In het Sportfondsenhad Ooe-t te Am sterdam vond de tweede ontmoeting plaats in de vier kringen competitie van den Nederlandschen Zwembond. Bijzondere resultaten werden hierbij niet behaald. Dé voornaamste uitslagen luiden: 200 meter borstcrawl dames: 1. B. ven Schaik (Amsterdam) 2 min. 34.4 sec.; 2. A. Stijl (Amsterdam) 2 min. 40.08 sec.; 3. A. Wiersma (Utrecht) 2 min. 50.3 sec. 100 Meter borstcrawl heeren: 1. A. Sipkema (Haarlem) 1 min. 2.9 sec.; 2. A. Ruimschotel (Den Haag) 1 min. 3.3 sec.; 3. A. Pley (Den Haag) 1 min. 3.6 sec. 100 Meter rugslag dames: l._ Irene van Feggelen (Amsterdam) 1 min. 16.6 sec.; 2. H. Willems Amsterdam) 1 min. 20.7 sec.; 3. C. Berghuis (Amsterdam) 1 min. 21 sec. 100 Meter rugslag heeren: 1. J. van Schouwen (Amsterdam) 1 min. 9.9 sec.; ec.; 3. P. Metman (Amsterdam) 1 min. 15.2 sec. 100 Meter schoolslag dames: X. Jopie Waalberg (Amsterdam) 1 min. 24.7 sec.;. 2. M. van Dijk (Amsterdam) 1 min. 30.9 sec.; 3. G. Siewertsen (Amsterdam) 1 min. 31.9 6ec. 200 Meter schoolslag heeren: 1. H. Smitshuyzen (Amsterdam) 2 min. 48.4 50.6 sec.; 3. G. Hagedoorn (Amsterdam) 3 min. 1.8 sec. Schoonspringen dames: 1. R. Muyt- jens (Amsterdam) 54.45 pnt,; 2. W. de Groot (Utrecht) 44.60 pnt.; 3. M. Drcnth (Den Haag) 46 pnt Zweedsche estafette: 1. Amsterdam 8 min. 25.8 sec.; 2. Den Haag 8 min. 41.1 sec.; 3. Haarlem 8 min. 47.8 sec. en 4. Utrecht 9 min. 12.8 sec. De waterpolowedstrijden tusschen de dameszeventallen van Amsterdam en Utrecht eindigde in een 5—2 over winning voor de Amsterdamsche ploeg. Bij de heeren won Amsterdam even eens van Utrecht, doch minder ge makkelijk, hetgeen uit het eindresul taat 3—2 blijkt. Het totaalklassement aan het einde van deze tweede ont moeting in deze vier kringencompetitie luidt als volgt: 1. Amsterdam 74.17 pnt. 2. Den Haag 77.92 pnt. 3. Haarlem 78.42 pnt. 3. Utrecht 82.67 pnt. MEJ. FERNANDE CAROEN KRIJGT DE „NATIONALE TROFEE DER SPORTVERDIENSTEV VOOR 1940 BRUSSEL. 22 Dec. De juryleden van de „Nationale Trofee der Sportver- dienste" hebben ten stadhuize van Brus sel. onder voorzitterschap van den heer Van de Meulebroeck, burgemeester der hoofdstad een vergadering gehouden, teneinde over te gaan tot de toekenning van de „trofee" voor 1940. Na kennis genomen te hebben met de erscheidepe prestaties, waarover moest corden uitspraak gedaan, besloot de jury met eenparigheid van stemmen, dat de „Nationale Trofee der Sportver- dienste" voor 1940, zou worden toege kend aan Fernando Caroen. wier loop baan als zwemster voldoende bekend Is. OMTREK Op gemeensphappelijk graf voor twee gesneuvelde militairen BUNSCHOTEN, 22 Dec. Zaterdag middag is op de algemeene begraaf plaats alhier een monument op het ge meenschappelijke graf van twee gesneu velde militairen onthuld. De voorzitter der vereeniging. welke hiertoe het nitiatief nam. droeg het na een' korte redevoering over aan het ge meentebestuur. Burgemeester D. van den Berg aan vaardde het gedenkteeken en legde na mens het gemeentebestuur een krans. Ook namens de oud-militairen werd een krans gelegd. Het monument is ontworpen en uit gevoerd door den heer W. Stuurman te Amersfoort. KOERSEN NEDERLANDSCH CLEA RINGINST1TU UT 's-*GRAVENHAGE, 21 Dee. Koersen troor stortingen op 23 December 1940 tegen, verplichtingen luidende in: Reichsmarken 75,36 Belga's 30,1432 Zwitsersche francs 43,56 Lires 9.87 Deensche kronen 36,40 Xoorsche kronen 42,82 Zweedsche kronen ,44,85 Tsjechische kronen (oude schulden) 6,42 Tsjechische kronen (nieuwe schulden) 7,64 Dinar (oude schulden) 3,43 Dinar (nieuwe schulden) 4,23 Turksche ponden 1,4514 Lewa 2,30 Pengoe (oude schulden) 36,519 Pengoe (nieuwe schulden) 45.89 R.vng. T l'.LIJV DB&K1NH HOUDEN. HIJ iflfn BESCHREVEN DOOR CHARLES FLANDERS ALEXANDER RAYMOND 82

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3