De bommen op Zuerich en omgeving Britsche aluminiumgieterij zwaar gebombardeerd OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL Duitschland bereidt zich voor op een nieuwe koloniale taak Veel schade werd aangericht De blokkade van China uitgebreid ITALIË STRIJDT TEGEN EEN SUPERIEUREN VIJAND De aanvallen op Engeland Zij produceerde 70 a 80 pet. der Engelsche productie BETALING ABONNEMENT AMERSFOORTSCH DAGBLAD DUITSCHE KOLONIALE POLITIEK Hevige koude in Zuid-Servië DE STRIJD IN EGYPTE Zweden helpt Finland en Noorwegen DUITSCH LEGER- BERICHT 1» BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 24 DECEMBER 1940 ZURICH, 23 Dec. (D.N.B.). - De gemeentepolitie van Zurich maakt omtrent het bombardement op Zurich door Engelsche vliegtui gen nadere bijzonderheden be kend. Op de Orionfabrieken weid een brandbom geworpen, die door het dak in het gebouw drong zon der te ontbranden. Een woonhuis in de Limmatalstraat werd door een inslaanden bom volkomen ver nield en de bewoners werden be dolven. Voor zoover tot dusver kon worden vastgesteld, zijn vier personen deels zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Een brandbom sloeg door het pand Heinrichstrassë 177, aan de achter zijde, dat onbewoond is en waar een autoherstelwerkplaats gevestigd was. Er ontstond vrij ernstige schade De "brand welke ontstond, kon gebluscht worden De vensterruiten in de geheele omgeving werden vernield. Verder heeft de inspecteur van poli tie en luchtbescherming, dr. Wiesen- dangpr. aan de pers medegedeeld, dat zoowel brisant- als brandbommen, de laatste in zeer grooten getale, zijn neer geworpen. In de Heinrichstrassë sloeg een brisantbom in het achterhuis van een garagsgebouw, dat instortte en 10 auto's vernielde.' Op het spoorwegvia duct werd de electrische leiding kapot geslagen en braken in groot en omtrek alle vensterruiten, terwijl voor een deel de huisdeuren werden weggerukt. Later brak in de garage brand uit. Een vrouw kreeg verwondingen aan het hoofd en zal doof blijven. Bij de tandraderenfa hriek viel een brandbom in het kantoor lokaal, waar epn kleine brand uitbrak. Achter de fabriek werd een garage in brand gestoken. Dicht daarbij deed een brandbom de voorraad planken van een houthandel in brand vliegen. Voorts maakte dr. Wiesendanger bekend, dat op de Orion-automobielherstelwerk- plaatsen een heele reeks brandbommen js geworpen. F.en aantal brandbommen kwam ook neer lit de Aek-erst rasse. Een tweede reeks kwam terecht, op de Hard- brug. waar de rails.werden getroffen en beschadigd. Te middernacht werd gemeld, dat In Öe nabijheid van het goederenstation later nog een brisantbom is ontploft, waarbij verscheidene personen gewond werden. Men vermoedt, dat het een hom met tijdontsteking- betreft, of een niet ontplofte bom, die eerst later explodeer de. Naderhand is -bericht ontvangen, dal op het spoorwegviaduct hij Wirkingen, waar de arheiders bezig waren met her stel van de electrische leidingen, een brisantbom tot ontploffing is gekomen, waarbij, volgens heigpen tot dusver kon worden vastgesteld, acht personen ge wond werden. De spoorwegautoriteiten zonden terstond een hergingstrein. Van andere zijde is vastgesteld, dat ook in de streek van Schlieren bommen zijn geworpen. BERN. 23 Dec. (Stefani). Ten aanzien van den Engelschen lucht aanval op Zürich wijst men er te Bern op, dat de bommen uitgewor pen zijn in een wijk, waar fahrieks- ondernemingen opeengehoopt zijn. Enkele daarvan zijn getroffen, ter wijl een bom precies een der gevoe ligste punten van het spoorwegnet geraakt heeft, te weten de brug, waar de spoorwegverbindingen van Oost-Zwitseiland uit komen op den ondergrondsche van Zürich. Van de elf getroffenen zijn er en- kelen, wier toestand ernstig is. Zwitsersch treinverkeer door Engelsche bommen gestoord Nopens de F.ngelsche bommen op Zürich. deelt de directie van het district Zürich der Zw'itsersche Bondsspoorwe- gen. naar het P.N'.B. meldt, mede. dat het spoorwegverkeer naar en van Oost- Zwitserland via Oerlikon gedurende 24 uur beperkt moet worden als gevolg van de schade, die door bommen aan de spoorbaan veroorzaakt is. Het Zwitsersche politieke departement deelt mede: Het onderzoek heeft uitge wezen. dat het hij het passeeren van Zwitserland op 21 en 22 December, En gelsche vliegtuigen heeft betroffen en dat ook de op 22 December op Zürich geworpen hommen van F.ngelsche her komst zijn. Het Zwitsersche gezant schap in Londen beeft opdracht gekre gen een enereiek protest tegen deze ern stige schendingen van de 'Zwitsersche neutraliteit in te dienen en volledig her stel van de aangerichte materieele en overige schade, waardoor de slachtoffers in Zurich getroffen zijn, te eischen. Een Zwitsersche persstem De hladen publiceeren kolonimenlan ge ooggetuiceherichten over He Engel sche bombardementen op Zurich en ge ven uiting aan hun verontwaardiging over de recente Engelsche nevitraliteits schending. In een artikel in de Nationalzeit.'ing wordt ondrr meer gezegd: .Men vormt zich onder de Zwitsersche bevolking allerlei denkbeelden over de voortdurende neutraliteitsschendingen. die ^een oorlogspartii noemenswaardig voor deel of nadeel Zwitserland zelf op den duur aanzienlijke schade toebrengen. Zoo ongeveer algemeen komt men tot de over tuiging. dat hier geen sprake is van een vergissing, doch van bewuste miskenning der Zwitsersche rechten. Hoe kan Engeland zulk een gedrag in overeenstemming bren gen met ziin plechtige verzekeringen, onze neutraliteit te zullen eerbiedigen en met ziin aanspraak, hoeder van de vrijheid en het recht, een beschermer (evens van de kleine naties te ziin? Wat moet men van deze verzekeringen zelooven. gezien de verwoestingen, die Engelsche vliegtuigbom men te Genêve. Bazel en Zurich aangericht hebben? Wanneer onze bevolking eiken nacht voor de Royal Air Force moet sid deren. vormt zich bii ons een voorstelling van Engeland, die niet zonder verstrekken de conseauenties kan blijven". Tal van havens gesloten SJANGHAI, 23 Dec. (Domei). Admiraal Sjigetaro Sjimada, de op perbevelhebber van de Japansche vloot in de Chineesche wateren, heeft bekend gemaakt, dat de „vreedzame blokkade" wordt uitge breid tot Sjoeikoeng, Tinpakoe, Pakhoi met omgeving lange de Zuid-Westelijke kuet van de pro vincie Kwangtoeng. Het besluit is op grond van militaire noodzaak genomen. De woordvoerder van de persafdee- ling der Japansche vloot in de Chinee sche wateren heeft medegedeeld, dat alle havens voor alle 6chepen, met in begrip van de schepen van derde mo gendheden, van de baai van Hangtsjau in het Noorden tot Pakhoi in het Zui den, gesloten worden. Kortelings zjjn de havens en baaien in Zuid-China, vooral Tinpak, Sjoeitoeng, Pakhoi en Loengmen actief geworden als leveran tiegelegenheid voor Tsjoengking, waar heen een voortdurenden stroom buiten- landsche 6chepen, jonken voeren ten nadeele van de Japansche operaties, al dus de woordvoerder. De stap is geno men op grond van militaire noodzaak. De woordvoerder verklaarde verder, dat de schepen en bemanningen van derde mogendheden thans deze gebie den moeten verlaten, voordat de blok kade effectief wordt, hetgeen geschiedt te middernacht op 24 December a.s. Te zamen met de blokkade, welke op 15 Juli en op 10 Augustus werd afgekon digd, zullen de leverantiewegen van Tsjoengking door Hongkong, Kwangts- jauwan afgesneden worden, terwijl dc Japansche aanvallen op den Burmaweg de bruikbaarheid van dien toegang hebben verminderd. Op die wijze is een „zware slag" toegebracht aan de oor logsinspanning van Tsjoengking. Geen materiaal via Rusland MOSKOU, 23 Dec. (Taes). De cor respondent vap de New York Times te Sjanghai beweert, dat het Chineesche leger een groote hoeveelheid oorlogsma- terieel, geneesmiddelen en andere ar tikelen via Wladiwostok ontvangt en dat een officier van het Amerikaansche ..De zwaarste militaire inspanning, ooit door Engeland onder nomen" ROME, 23 Dec. (Stefani). Het rap port van maarschalk Graziani aan den Duce over de eerste phase van den veld slag in de Marmarisc.he woestijn, wordl op opvallende wijze voorzien van com mentaar door de vanmiddag verschenen dagbladen gepubliceerd. De Popoio di Rome schrijft, dat het rapport bevestigt, dat in dezen sector Italië het hoofd moet bieden aan de zwaarste militaire inspan ning, die ooit door Engeland is on dernomen met uitsluitende gebruik making van Zijn eigen krachten, waarbij de indrukwekkende ge mechaniseerde middelen en de beste troepen uit alle deelen van het im perium in den strijd zijn geworpen. Deze bevestiging wekt de trots van het Italiaansche volk, dat met. ontroer de voldoening kennis neemt van de be wijzen van moed en heldhaftigheid, welke worden afgelegd door het leger. De Piccolo schrijft, dat het rapport van Graziani een uiterst doeltreffend ant woord vormt op de leugenachtige En gelsche propaganda, omdat het met zijn voorbeeldige oprechtheid en zijn karak ter van officieel document de wereld verhaalt-hoe. de Italiaansche soldaten hebben gestreden en strijden in Afrika tegen eën superieuren vijand en daar bij een bevestiging geven van hooge tradities van moed en heldhaftigheid. STOCKHOLM, 23 Dec. (D.N.B.) Het Britsche ministerie van lucht vaart en het ministerie voor de bin- nenlandsche veiligheid melden, dat de bedrijvigheid der vijandelijke luchtstrijdkrachten in den nacht op Maandag hoofdzakelijk gericht was op een stad in het Noordwesten, die gedurende vele uren zwaar is aan gevallen. Een groot aantal branden is ontstaan en aanzienlijke schade is aan gebouwen aangericht. Volledige berichten omtrent het aan tal slachtoffers staan nog niet ter be schikking. Het is echter bekend, dat. een aantal personen gedood is en vele an dere gewond zijn. Ook op de oever9 van de Mersey en in het Oosten det Midlands zijn bommen geworpen. D.N.B. meldt uit Berlijn, dat in den nacht van 22 op 23 December Manches ter hét aanvalsdoel was van sterke af deelingen Duitsche gevechtsvliegers, die, zooals reeds gemeld, een belangrijke in dustriesfad in Midden-Engeland zwaar bombardeerden. Volgen's de totdusverro ontvangen berichten werden belangrijke fahrieksins'allaties vernietigend getrof' fen. alsmede uitgebrande branden en talrijke hevige ontploffingen veroor zaakt. leger, Carlson geheeten, zich binnen kort naar Wladiwostok zal begeven om de verzending van oorlogsmateriaal naar China te bespoedigen. Tass ie- gemachtigd dit bericht als in allen deele verzonnen te weerleggen. BERLIJN, 23 Dec. (D.N.B.). Naar het D.N.B. van bevoegde zijde verneemt, is fort William, de belangrijkste aluminiumgieterij van Groot-Brittannië. gisteren in den loop van den dag door verschei den voltreffers van een Duitsch gevechtsvliegtuig zeer zwaar getrof fen. De bemanning, die dit zeer dankbare doel in Noord-Schotland tot aanvalsobject gekozen had, vloog over het reusachtige gebied van het Britsche eiland ter lengte van 750 km. in vogelvlucht zonder eenige escorte, veelal gehinderd door slecht weer. De fabriek bevindt zich aan het Wes- felijk uiteinde van het kanaal' van Loch Ness, dat de Firth Lornexa en de Moray Firth verbindt. In de nabijheid van hét doel cirkelde het aanvallende vliegtuig meermalen op uiterst geringe hoogte bij uitstekend zicht op de aarde rond, om de installaties nauwkeurig te onder scheiden. Wijd uitgestiekt lag de fabriek daar voor den bergketen. Nauwkeurig kori men de werkplaatsen en ovengebou wen herkennen, evenals de druk water leiding en de electrische eentale. die de energie voor de aluminiumgieterij le vert. In een verrassenden scheeraanval slaagde het toesfpl pr in den eersten tref fer, een bom van hpf zwaarste kaliber, midden op de electrische cenirale en ie uitmonding van de waterleiding te plaatsen. De tweede bomtreffer kwam op de werkplaatsen van dp aluminium- fahrick terecht. Terstond vielen hevige ontploffingen, gevolgd door brand et) rookontwikkeling, waar te nemen pn enkele minuten later nog een explbsip. gepaard met veel vlammen. Door de geweldige explosieve werking stortten de werkplaatsen gedeeltelijk in en de commandant van het vljegtuig kon bij zijn vertrek zien hoe de geheele fabriek gehuld was in een reusachtige wolk, die bestond uit wit schuim, stoom en rook. De betcekenis van deze aluminium- fabriek voor Engeland blijkt uit de om standigheid, dat zij omstreeks 70 a. 80 procent van het F.ngelsche alüminium- verbruik produceert. Manchester gebombardeerd Omtrent de laatste nachtelijke Duit sche luchtaanvallen op Engeland meldt de Britsche berichtendienst nader: Bij den in hel nffioipple communiqué eemel- den aanval op pen stad in het Noord- Westen van Engeland betreft, het. zooals men intusschen heeft geconstateerd, Manchester. Manchester is buitenge woon hevig gehomhardeerd. De aanval heeft verscheidene uren geduurd. Om vangrijke schade is ontstaan door de npergeworpen bommen en vele branden z:in uitgebroken Behalvp pen groot aan tal huizen zijn openbare gehouwen, zn- kenhuizen. hotels en een in het midden der stad gelegen groot zakenblok volko men vernield rpsppcfievelijk z.eer ernstig beschadigd. Vele menschen zijn om het Ipvpv) bekomen of gewond. Nadere bij zonderheden hierover kan men op het oogenblik nog niet medecteelen. KINDERHOEKJE 187. Kobusjje wees hem op de gouden 'huid van de zebru- Ziet u eens daar. deze huid is duizemdmaal meer waard dan dat kleine hondje." De circus-directeur keek zijn oogen uit Zijn hooze bui zakte direct. Hij maakte vlug dat hij weg kwam met zijn zebra. 188 Kobusje zocht jetje, de olifant op, die nog boven op den kolenwagen- zatHij pakte het beest bij zijn slurf en hielp het afstappen. Jetje was natuurlijk wel een beetje zwart geworden van de kolen. Hü trompette van dankbaar-, heid en wuifde met zijn slurf. De gemakkelijkste vorm van betaling van het kwartaal abonnement op het „AMERSFOORTSCH DAGBLAD" is per automatische giro. Op aanvraag zendt onze Administratie (Tel. 4620) U een machtiging' ter teekening, de girodienst zorgt dan automatisch voor overschrijving van Uwe rekening op de onze. Indien U thans aanvraagt, kunnen de abonnementsgel den voor het eerste kwartaal 1941 reeds automatisch overgeschreven worden. DE ADMINISTRATIE. BERLIJN,, 23 Dec, (A.N.P.). Hoewel Duitschland te Versailles van zijn koloniale bezittingen werd beroofd, heeft dit bet Duit sche volk niet kunnen verhinde ren', zijn koloniale traditie voort te zetten en het herwinnen van de koloniale arbeidsmogelijkheden als een vraagstuk van nationale eer te beschouwen. Vooral het nationaal-socialistische rijk heeft van (Jen aanvang af, in de zeker heid, dat de uitschakeling van het Verdrag van Versailles voor Duitschland ook een nieuwe kolo niale toekomst zou openen, alles gedaan om de koloniale gedachte onder het volk levendig te hou den en het volk voor de toekom stige taak op dit gebied op te lei den. De rijkdom aan ervaringen, die het keizerlijke Duitschland in een voorbeeldigen arbeid van tientallen jaren had bijeen ge bracht, is niet alleen behouden, maar zelfs aangevuld en uitge breid. Daarvan wordt, getuigenis afgelegd door de belangrijke Duitsche prestaties op het gebied der tropische geneeskun de als ook door het werk van koloniale practici, die zich met de cultureele, economische en technische problemen eener moderne koloniale politiek heb ben bezig gehouden in studies, welke zeer de aandacht hebben getrokken. Zoo is de toekomstige koloniale politiek van Duitschland in pfhisch en princi pieel opzicht duidelijk vastgelegd en wel op een wijze, die naar Duitsche overtuiging een sprekend contrast vormt met de tot dusverre gevolgde me thoden. „die op een zuivere machtspoli tiek berustten en plutocratisch georiën teerd waren". Wat de practische zijde betreft, kan men bovendien zeggen, dat Duitschland in ieder opzicht voorbereid is op een hervatting van zijn koloniale werk zaamheid, die slechts door dwang on derbroken is. Het recht daarop en de mogelijkheid daartoe, zullen een be langrijk resultaat zijn van het proces der politieke reorganisatie, dat op h >t vasteland van Europa reeds is begon nen waaronder, zonals onlangs van Duitsche zijde i* vastgesteld, krachtens zijn functie in den samenhang met Europa ook Afrika zal vallen Dat het nationaal-socialistische Duitschland zoo op deze koloniale taak is voorbereid, is even kenmerkend voor de vooruitziende svstematiek der Duit sche politiek als voor dp onvoorwaar delijke zekerheid, dat Duitschland den oorlog zal winnen. Overigens wordt van welingelichte zijde vernomen. dat1 ho- rirhten in huitenlandsche hladen, vol gens welke binnenkort concrete organi- satipmnatregelen in het kader der kolo niale plannen tegemnpt gezipn zouden kunnen worden, niet met de feiten in overeenstemming zijn. Ernstige verkeers moeilijkheden BELGRADO. 23 Dec. (D.N.B). De groote koudegolf, die geheel* Zuid-Servië teistert, heeft in het dal van de Srtumitz geleid tot ernstige ra vitailleeringsmoei lijkheden. Het. autobusverkeer uit Skol- pje naar dit dal is reeds drie dagen ver broken. In verschillende dorpen is reeds gebrek aan meel en zout ontstaan. Daar entegen is het. gelukt het autobusver keer op de lijn Skolpje-Gostivar-Dehar- Struga-Ochrid weer te doen loopen. Wel is het spoorwegverkeer op het. smalk- spnortreintje SkolpjeOchrid nog steeds van Tetevo tot Kitsjevo verbroken. De koude was overigens voor een autobus- chauffeur uit Belgrado, die Zondagoch tend naar Semlin reed en bij het uitwij ken van den zes meter hoogen dijk stort te, een geluk, daar hij met zijn wagen op het ijs van de dichtgevroren Donau neerkwam. Het ijs hield en de autobus zoowel als de chauffeur kwamen goed af. Ook eert griepepidemie In Beneden-Stiermarken, hij Marburg, aan de Drau, is de z.g. Californische griep in epidemischen vorm opgetreden. De patiënten krijgen zware hoofdpijn en lijden meestal tevens aan angina. Tot dusver zijn gelukkig nog geen doodelij ke gevallen voorgekomen. ROME, 23 Dec. (Stefani). De di plomatieke redacteur van Stefani schrijft: In een recente Lagerhuis rede werd beweerd, dat afdeelingen Australische cavalerie tijdens de krijgsverrichtingen in Egypte een aanval met de sabel hadden onder nomen. Dip bewering is belachelijk. Aan het offpnsief heeft een mobiele divisie deelgenomen, bestaande uit pantserwagens en iedereen weet, dat troepen op tanks niet met de sabel strijden. Een andere dwaze bewering is, dat de R.A.F, de marinewprven van Turijn zou hebben gebombardeerd. De Brit sche propaganda kan er nota van ne men. dat Turijn in het binnenland is gelegen en gpen zeehaven is. Terwijl Londen de laatste dagen nieuwe aan staande vorderingen van het Britsche offensief in Afrika aankondigde, zijn diezelfde Londenschp bronnpn thans verplicht te erkennen, dat de Italianen een zper fel verzet bieden. De Britsche ilhif-ies zijn bestemd in rook op te gaan. zooals aan alle verwachtingen van En gelsche zijde tijdens de Italiaansche ex peditie in Abessinië, tijdens den bur geroorlog in Span ie, tijdens de krijgs verrichtingen in Polen, in Noorwegen, in Nederland, in Rpleië en Frankrijk de bodem is ingeslagpn. De militaire slrijdkrachten van Italië zijn tot dit oogenblik bijna intact. De geheëlp Ita liaansche luchtmacht staat gereed en neemt van maand tot maand toe. De Italiaansohp marine hppft veel zwaar dere verliezen toegebracht dan zij zelf STOCKHOLM 23 December A.N.P. Ondanks de moeilijkheden in eigen land. zet Zweden ziin hulpverleening: aan Finland en Noorwegen zooveel mogelijk voort. Het Zweedsche Natio nale Hulpfonds heeft onlangs 2200 le vende varkens naar Finland gestuurd, bestemd voor boeren, die geëvacueerd zijn uit de landstreken van Carelië. welke in den oorlog aan Rusland ver loren zijn gegaan- Deze boeren hebben ook groote hoeveelheden kunstmest zaad. machines en werktuigen van Zweden gekregen voorts naaimachi nes. rijwielen en aanzienlijke bedragen voor sociale doeleinden. De levering der 2100 houten huizen is thans voltooid. Een deel van deze hui zen wordt opgetrokken in de door den oorlog geteisterde haven Petsamo aan de Noordelijke IJszee. Ook aan Noor wegen is op groote schaal hulp ver leend, hoewel de zeer uitgebreide Zweedsche hulpactie voor Finland in den vorigen winter en de eigen zware zorgen, de Zweden verhinderd heeft zoodanig te helpen als zij hadden ge- wenscht. Het Zweedsche Roode Kruis heeft evenwel groote hoeveelheden ge neesmiddelen, voedingsstoffen en klee ding naar Noorwegen gezonden en bo vendien ter ondersteuning van. het op bouwwerk zijn zeshonderd houten hui zen geschonken. Voorts- richtte het Zweedsche Roode Kruis in Noorwegen zes kindertehuizen op voor elk vijftig kinderen. De tot dusver door Zweden aan Noorwegen verleende hulp verte genwoordigt hij elkaar een waarde van naar schatting vijf millioen kronen. BERLIJN, 23 Dec. (D.N.B Het op perbevel der weermacht deelt mede: De bedrijvigheid van het luchtwapen heeft zich gisteren overdag over hel, al gemeen beperkt tot gewapende verken ning. Een verkenningsvliegtuig heeft de groolste Britsche aluminiumfabriek, Fort William, in Noord Schotland aan gevallen ondanks krachtige luchtaf weer, met een koen uitgevoerden scheer vlucht. Door treffers op de belangrijk ste, installaties met daarop volgende explosies is de fabriek ten zwaarste ge troffen. In den nacht op 23 December vielen krachtige iormaties zware gevechts vliegtuigen de belangrijke industriein- stallaties in Manchester met groot suc ces aan. Reusachtige brandhaarden in de fabrièksinstallaties en opslagplaat sen waren hel gevolg. Bovendien wer den voor den oorlog belangrijke doelen in I.ondpn. Rristol. Liverpool. Southamp ton. Portsmouth en andere steden aan gevallen. Het leggen van mijnen voor Britsche havens werd voortgezet. Vijandelijke vliegtuigen hebben in de afgeloopen nacht op enkele plaatsen in het. westelijke grensgebied een klein aantal brisant- en brandbommen neer geworpen. Er ontstond slechts geringe persoonlijke en onbeteekenende mate rieele scha.de aan wnnnhuizpn. Jacht- vliegers schoten gisterpn een vijandelijk vliegtuig neer. Een eigen toestel is niet teruggekeerd. Rij den aanval op de aluminiumfa briek Fort William heeft zich de be manning van het verkenningsvliegtuig, rommandanl eerste luitenant Fidorra, bestuurder luitenant Muendel, boordte- legrafist oherfpldwebpl Bofhe, boord schutter onderofficier Lemberg, hijzon der onderscheiden. geleden heeft en verkeert niet in de noodzakelijkheid, zooals die van Enge land, om oude afgedankte scheepsrom pen in hPl buitenland te koopen. Wat het Italiaansche leger betreft: viervijf de deel van zijn et rij dk-ach ten zijn nog niet in actie gekomen, terwijl hel Brit sche leger een groot deel van zijn ma teriaal tijdens de verpletterende neder lagen in Noorwegen en Vlaanderen ver loren heeft. Ook moet men nie; verge len. dat de Italiaansche soldoten de F.n gelsche uit Rrifsch Snmaliland hebben verdreven. Hef ii dus volmaakt nuttp- loos, dat de desperado's van loonden il lusios koesteren ten aanzien van Ttalië. Hel Italiaansche volk weet. dat Enge- 'ind in een doodelijkèn erppp zit en dat hel noodlottige uur der Britsche ineen storting zal slaan.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2