STADSNIEUWS Chqsmdja Ook werkloozen tegen ziekte verzekerd Oud-gen.-majoor A. S. de Jongh j fS5.! fSf Hef verboden vleesch Teveel licht Benoeming VERKOOPINQEN Bommen op Rotterdam Inkrimping van het reizigersvervoer Voor invalide oudstrijders ook vrij vervoer per spoor Nieuwe bon voor generator- anthraciet en -turf DE KOLENBONS Ieder krijgt de melk, waarop hij recht heeft Stuitende Engelsche luchtaanval op Ned. burgerbevolking v-'iï r 30 JANUARI 1933 Nieuwe burgemeesters Nieuw succes der Duitsche duik- booten Bon voor honden- en kattenbrood Benoemingen in de Ned. Kultuurkamer PAGINA 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 30 JANUARI 1942 Gisteren werdeii in onze stad door ambtenaren van den C.C.C.D. twee per sonen uit Putten aangehouden. Zij maakten zich schuldig aan het vervoei van frauduleus geslacht vleesch, in een hoeveelheid van omstreeks '20 kg. Het vleesch werd in beslag genomen en de twee Puttenaren zullen voor den econo mischen rechter moeten verschijnen. De politie heeft gisteren weer eens een speurtocht gehouden naar overtre ders van de verduisteringsvoorschriften. Er vielen processen verbaal in de Berg straat. in Kroontjesmolen, op den Utrechtscheweg. Soestenveg en Arnhem- scheweg. Verduistering is burgerplicht Onze stadgenoot de heer F. C. van Leeuwen, Technisch Ambtenaar aan de Gemeente bedrijven, is benoemd tot Directeur van de Gemeente-Gasfabriek te Appingedpm. Voor Amersfoort beteekenl zijn ver trek een verlies, aangezien hij in d* vijf jaren van zijn werkzaamheid al hier, blijk gegeven heeft een kundig en ijverig ambtenaarr te zijn, die bij su perieuren en ondergeschikt personeel zeer gezien was. RIJK80PV0EDING8- EN TUCHT- WEZEN Onze stadgenoot, de heer J. G. H. A. van Berkwm, schrijver 2e klasse bij hef R. 0- G., is met ingang van 16 Fe bruari a.s. benoemd, tot commies bij het Rijksopvoedings- en Tuchtwezen te Nieuwersluis. 25 JAAR KOSTER Onze stadgenoot de heer G. A. van Doornik zal Zondag. 1 Febr. a.s. den dag herdenken dat hij voor 25 jaar tot koster benoemd werd bij de Gerefor meerde Kerk aan de Lieve Vrouwe straat. GRAND THéATRE. - Vak Vrijdag af vertoo ning van „Polonaise". Voorstellingen: rdag 6 en 8.15 uur, ioorl. Zondag 1.45, 4, 6.15 en 8.30 uur. Andere avonden 8 uur. nam. Zaterdag en Woensdag matinée om 2 30. CITY 1 HEATER. - Van Vriidng t/m. Don derdag vertooning van „Met geheim van lt. Runeborg". Voorstellingen als in Gran'' Thé&trc. REMB ANDT THEATER. Vertooning van de film „Het vlammende woud". DE VALK. 31 Jan. Bouns Tooniel Selskip, opvoering van „De Kenir.g Skaek". 7 uur. GRAND THEATRE. 5 Febr. Amersf. Con- certver. Liedercnavond van Else Rijken 7.30 uur n.m. Burgerlijke Stand •Geboren: Arie Willem, z. van Arie Geurts en Maria Catharina van Dijkhuizen; Johan Willem, z. van Evert Jan van den Berg eri Ditto Johanna van Hoorn Alkema; Jacoba Gosina Arvtonia, d. van Adrianois Antonius Opdam en A1 u'da Hendrlka P'upers. Ondertrouwd: Jacobus Lamberts Hcndri- ku-s Kuijcr en Gcertruida Gerarda van Vel- sen; Bernardus Adrianus Horst en Johanna Petronella Margaretha Roeven; Hendrikus Richardus van Beek en Christina Maria Zwa nenburg; Elbertus van don Broek en Gerritje Bruggink; Gerard Dirk Willem Oranje Beu- sekarpp en Antonia Anna Elisaibeth Goed hart; Paulus Fahner en Lamkjc Cloo. Overleden: Elbertus Masten'oroek. oud 74 jaar. weduwnaar van Annetje van Ee; Hen- drika Antoinetta van dc Wetering, oud 21 dagen; Maria van Nimwegen. oud 51 jaar, echtgenoote van Wilhelmus Hecre. MARKTBERICHT AMERSFOORT, 30 Januari. Tamme ko nijnen 3.506 per stuk. Biggen 1622 per stuk. Aangevoerd waren: 15. tamme konijnen en 12 biggen. AMERSFOORT. 10 Februari 2 uur n.m. Concordia Y>rkooping van 4 huizen en erven aan de Groote Haag 2, 4, 6 en 8. BINNENLAND Uit kringen van de Rotterdamsche be volking wordt aan het A.N.P. geschre .ven: Wederom hebben Engelsche luchtpi- raten het klaargespeeld een bloedigen overval op de burgerbevolking van het vreedzame Rotterdam te doen. In de late avonduren van een der laatste da gen huilden de sirenes. Motorgeronk ver vulde de lucht, waar doorheen zich reeds spoedig het ontploffen der luk raak geworpen brisantbommen mengde. (Ver van alle militaire doelen zochten de verderfelijke projectielen van een misdadigen tegenstander hun weg naar woonhuizen en kantoorgebouwen, de be woners begravend onder bergen puin. Versch ligt nog in ieders herinnering het bombardement, dat de havenstad aan de Maas enkele maanden geleden moest ondergaan. Toen had de Engel- •sche radio den treurigen moed in haar uitzendingen in de Nederlandsche1 laai de woorden door den aether te zenden, dat Rotterdam nu eenmaal een voor den oorlog belangrijk doel was. dat de oor log nu eenmaal offers vraagt en de piloten der Engelsche luchtmacht „met een bloedend hart" boven Rotterdam „hun soldatenplicht" hadden vervuld. Diezelfde radio speelde het klaar haar hoorders in een andere uitzending het sprookje op te disschen. dat het Duit sche vliegers waren geweest, die dezen aanslag op alle wetten der menscheliik- heid hadden uitgevoerd om hem de En gelsche luchtmacht uit redenen van stemmingmakerij in de schoenen te schuiven. Naar tot nu toe kon Worden geconsta teerd, heeft de aanval der Engelsche luchtpiraten 24 inwoners om het leven gebracht. In de ziekenhuizen der stad steunen 61 zwaargewonden van pijn. Het aantal der lichtgewonden is aan merkelijk hooger, doch staat nog niet vast. Schade aan militaire objecten is door dezen zinnenloozen aanval niet veroorzaakt. Noch Duitsche burgere noch leden der weermacht behooren tot de slachtoffers. De bloedige gevolgen van dit bombardement moet het Neder landsche volk, en dat alleen, dragen. Voor de openbare mcening der geheele wereld stellen wij Churchill, in wiens ontaarde brein het idee van dit vernie lingswerk wel zal zijn ontstaan, de vraag, wat hij van daden of liever wan daden als deze voor den afloop van den oorlog wel 'verwacht. Bij de Duitsche eindafrekening met dezen schuldige aan den oorlog zal de post Rotterdam niet worden vergeten. liet blijft overgelaten aan de vinding rijkheid van den Engelschen sprookjes zender ook nu weer een of anderen draai te zoeken, om de Nederlandsche bevolking duidelijk te maken, dat ook de jongste aanslag op Rotterdam slechts voor het welzijn der Nederlanders was gedacht. Wie de verbittering heeft mee gemaakt. die onder de menschep van de ze waarlijk zwaarbeproefde Atad thans heerscht tegen de Royal Air Force, wiens ontreden alJes behalve „konink lijk" is. die zou den hoeren aan de over zijde van het Kanaal van harte de ge legenheid toewenschen. zich eens per soonlijk te overtuigen van de stemming in Nederland. YVij gelooven. dat dan onder den indruk van een dergelijke er \aring de uitzendingen in de Neder landsche taal der Engelsche radiosta tions voor geruimen tijd zouden worden gestaakt. Hoofdredacteur: R LEENKNEGT Amersfoo %t Naast den hoofdredacteur is verant woordelijk voor de rubrieken Stads nieuws en Sport: ff- A. C. VAN DER KRAAN Jr.. Amersfoort Vraagt gratis prospectus van het leesgezelschap „EIGEN KEUZE" Boekhandel G. G. VEENENDAAL LANGESTRAAT 33. TEL. 3233. De Nederiandsche Spoorwegen deelen mede. dat zij ingaande Zaterdag a.s., 31 Januari, zullen overgaan tot verdere in krimping van den reizigerstreindienst op werkdagen. Voor bij- .'erheden wordt venvezen naar de rose aanplakbiljetten, welke van Vrijdag 30 dezer af. op alle stations zullen zijn aangebracht. 's-GRAVENHAGE, 29 Jan. Naar aanleiding van het bericht betref fende vrij framvervoer voor zwaar invalide oud-strijders, vernemen wij nog, dat een soortgelijke regeling eveneens bestaat ten aanzien van het vervoer per spoorweg. Het hoofd van het afwikkelingsbureau van het departement van Defensie heeft n.l. reeds geruimen tijd geleden, in overleg met de directie der Nederland sche Spoorwegen, bepaald, dat aan ern stig getroffen oorlogsinvalide militairen acht maal per jaar vrij vervoer (heen en tèrug) per spoor wordt toegekend voor een door den gerechtigde te bepalen reis. Hierin is in voorkomend geval te vens begrepen het vervoer van een be geleider (bijv. voor blinden), een inva lidewagen e.d. Evenals bij het vervoer per tram wordt het vrij vervoer per spoor verstekt op vertoon van een legitimatiebewijs, dat in overleg met den chef van den Rijksgeneeskundigen dienst aan den be trokkene wordt uitgereikt. 's-GRAVENHAGE, 29 Jan. Ten ge- volge van de weersomstandigheden zijn alle verbruikers nog niet in de ge legenheid geweest op de bonnen „05 h k.'\ „06 h.k." en „07 h.k." van de bonkaarten j en k (voor haarden en kachels) eri op de bonnen „12 c.v.", „13 c.v.", ..li cv.", „15 c.v.", „16 c..v.", „17 c.v.", „18 c.v", „19 c.v." en „20 c.v." van de honl^aa- 1 (voor centrale ver warming) en op deii bon „07 k.f." van cn> kaarten m en n (voor kookdoelein- den) brandstoffen te betrekken. In .verband hiermede heeft de secre taris-generaal van liet departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart vastgesteld, dat de geldigheidsduur van Ip-» bonnen, welke op 31 Januari a.s. afloopt, verlengd wordjt lot en met CO April 1012. Voorts wordt bekend gemaakt, dat gedurende liet tijdvak van Zon dag 1 Februari 1942 tol en met Za terdag 28 Februari 1942 de met de woorden „genera torenanthraciet tweede periode" gemerkte bonnen recht geven op het kpopen van 1 hl. (maximum 75 kg) anlliracietnnoties IV of V of 50 kg turfookes. terwijl de met- „generatorturf tweede pe riode" gemerkte bonnen recht ge ven op het koopen van 50 stuks bag- certurf De nieuwe bon voor het koopen van vaste brandstoffen voor kookdoeleinden zal nog nader worden bekend gemaakt. 's-GRAVENHAGE, 30 Jan. De ziek tewet kent een tweetal gevallen, waar in een arbeider, die. na eenigen tijd ver zekerd te zijn geweest, werkloos wordt, toch nog aanspraak behoudt op zieken geld. Dit recht blijft gedurende een maand bestaan voor dertgene, die twee maanden achtereen op alle werkdagen \crplicht verzekerd is geweest.'terwijl het acht dagen lang van kracht bl.jft voor hem. die in den loop van de twee maanden, voorafgaande aan het einde der dienstbetrekking, op ten minste zes tien dagen arbeid in loondienst lieefi verrich L In afwachting van een nadere rege ling daaromtrent, heeft de commissaris heiast met het toezicht op de zieken fonds pn thans beslist, dat de verzeker de. die in vorenomsrhreven positie ver keert, met zijn indirect verzekerde ge zinsleden, ook aanspraak heeft op de verplichte verstrekkingen ingevolge het zie ken fondsen besluit. Voorts dient ook nog de bepaling van de ziektewet in het oog te worden ge houden, volgens welke de verzekering voortduurt over den tijd, gedurende welken de verzekerde tijdens zijn dienst betrekking den overeengekomen arbeid lijdelijk niet heeft kunnen verrichten tengevolge van weersinvloeden, gebrek aan materialen en dergel.jke -omstan digheden. Tenslotte heeft de commissaris nog bepaald, dat de arbeider, die in een week een of meer dagcoupons voor zie kenfondspremie inlevert, gedurende die geheele week verzekerd is krachtens het ziekenfondsenbesluiL 's-GRAVENHAGE, 29 Jan. De se- relaris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Schecpvaari maakt het volgende bekend inzake de listributie van vaste brandstoffen. Het feit, dat de laatst aangewezen bonnen ,13 H.K." en „17 H.K." van de bonkaar- len „J". „K" en „23 C.V." tot en met „28 C.V." van de bonkaart „L" zijn geldie verklaard tot en met 30 April a.s., heeft, naar is gebleken, den indruk gewekt, dat voor het stookseizoen 1941—1942 geen nieuwe bonnen voor vaste brand stoffen meer geldig zouden worden ver klaard. De vermelding van den datum 30 April 1942 beteekent evenwel slechts, dat op de thans geldig verklaarde bon nen tot -'50 April 1942 brandstoffen mo gen worden gekocht, en dat rleze bonnen Qa dien datum ongeldig zijn en niet meer voor het koopen van vaste brand stoffen mogen worden gebruikt. Over de aanwijzing van nieuwe bon nen voor dit stooks.eizoen staat thans nog niets definitief vast. In verband hiermede zullen omtrent deze aangele genheid te zijner tijd nog nadere incdc- deelingen worden gepubliceerd.- 's-GRAVENHAGE. 29 Jan. Van hfr voegde zijde wordt er de aandacht op gevestigd, dat het in de huidige om standigheden is voorgekomen en ook in de naaste toekomst nog zal kunnen voorkomen, dat de melkhandel niet over een voldoende hoeveelheid gestandaar diseerde melk beschikt om aan consu menten, die in het bezit zijn van melk- bonnen, de hoeveelheden melk af te leveren, welke deze dagelijks plegen te betrekken. Dit is uit den aard de zaak on- vermijdelij'k en be teek eri t geens zins een tijdelijke rantsoenvermin dering. De melkbonnen hebben im mers een geldigheidsduur van vier weken, zoodat gedurende het ver dere verloop van dit tijdvak alle gelegenheid bestaat om het op de bonnen verkrijgbare rantsoen als nog in zijn geheel ie ontvangen. Wanneer b.v. een gezin over twee d.m. of d.n. kaarten beschikt en gewoon is op de bonnen daarvan een liter melk per dag te betrekken, kan het voorko men. dat dit gezin eenige malen met een halve liter per dag genoegen zal moeten nemen, waartegenover dan ech ter staat, dat hef later eenige malen 1 Yi liter per dag zal kunnen ontvangen 's-GRAVENHAGE, 29 Jan. Gister avond zijn tal van Engelsche vliegtui gen boven Nederland verschenen. Ver scheiden plaatsen werden aangevallen. Terwijl de talrijke brisant- en brand bommen op de meeste plaatsen slechts onaanzienlijke materieele schade ver oorzaakten, werd een stad in het Zui den des lands bijzonder zwaar getrof fen. Hier werden door de Encelsche -vliegers weer eens \olkomen lukraak woonwijken in het centrum der stad aangevallen waarbij natuurlijk bijrïa uitsluitend woonhuizen zwaar werden getroffen. Onder de burgerbevolking ont stonden vrij groot e verliezen aan dooden en gewonden. Voor zoover tot dusver bekend, zijn er 24 dooden, 61 zwaar- en en een groot aantal lichtgewonden. Voorts worden nog twee personen vermist. In een andere plaats werden enkele woonhuizen vernield. Van de bewoners worden nog twee personen vermist, die waarschijnlijk onder de puinhoopen lig gen. BURGEMEESTERS ONTSLAGEN 's GRAVENHAGE. 29 Jan De staats courant bevat een besluit van den Rijks commissaris voor het bezette Nederland sche gebied van 9 Januari j.l. waarbij aan J. Kalff óntrlag is verleend als burgemees ter der gemeente Krommenie. Voorts is bij besluit van den Rijkscom missaris van 19 Januari eervol ontslag ver leend aan J. L. C. van der Heyden als bur gemeester van de gemeente Denekamp en aan mr H. B Tutein Nolthenius als burge meester der gemeente Zaltbommel. terwijl de benoeming van F. H. Wanninkhof tot burgemeester der gemeente Willemstad ls ingetrokken. 's-GRAVENHAGE. 30 Jan. Op 76- jarigen leeftijd is gisteren te Voor burg overleden de oud-generaal-ma- joor der infanterie A. S. de Jongh.' De verassching is vastgesteld op Maandag 2 Februari te Westerveld, na aankomst van den trein van 12.46 uur. Generaal-majoor de Jongh werd 23 Fe bruari 1865 te Harderwijk geboren en nam in 1882 als vrijwilliger dienst bij het instructiebataljon. In 1887 werd hij benoemd tot tweeden luitenant en in 1892 tot eersten luitenant. In 1895 werd hij voor den tijd van drie jaar gedeta cheerd in West-Indië, waar hij nog in hetzelfde jaar werd benoemd tot adju dant der troepen en van het garnizoen aldaar, en in 1897 tot officier der troe pen en het garnizoen. In 1898 werd h'lj van deze beide func ties onder dank voor de zeer goede dien sten ontheven, waarna hii. in Neder land teruggekeerd, in 1899 werd be noemd tot adjudant van het 7e regiment infanterie. jn 1902 volgde zijn detachee ring bij rie Hoogere Krijgsschool, waar na hij in 1903 den rang van kapitein ver-, kreeg. Vervolgens werd hii in 1913 be noemd tot majoor en-ih 1917 tot luite- nanhkolonel, commandant van het 19e regiment infanterie. In hetzelfde jaar werd hij ale; commandant overgeplaatst naar het 10e regiment infanterie. In 1922 volgde zijn benoeming tot kolonel en werd hij op verzoek pervol uit. den dienst ontslagen. In 1923 werd hii be noemd lot reserve-kolonel der infante rie, als hoedanig hem in 1928 op verzoek eervol ontslag werd verleend. In 1929 werd hij benoemd tot generaal-majoor titulair. Generaal De .Tongh was officier in de orde vap Oranje-Nassau met de zwaar den. KOERSEN NEDERLANDSCH CLEARING- INSTITÜUT 's-GRAVENHAGE. 29 Jan. Koeren voor stortingen op 30 Januari 1942 tegen verplich tingen. luidende in: Belga'a 30.1432 Zwitsersche francs 43.56 Fransche francs 3.768 Lires 9.91 Doensche kronen 39-34 Noorsche kronen 42.82 Zweedsohe kronen 44.85 Finsche mark 3.82 Dinar (oude schulden) 3.43 Dinar (nieuwe schulden) 3.77 Turksche ponden 1.45U Lewa 2.30 Pengoe (oude schulden) 36.519 Pengoe (nieuwe schulden) 45.89 Zloty (oude schulden) 35. Zloty (nieuwe schulden) 37.68 lei 1.28 Slowaaksche kronen 6.48 Drachmen 1.26 Kuna 3.77 Kou- Griep - Pijn Oöö Tïlijnfiaxdlf&y Helpen veilig en vlug Doos 10 en 50ct HOU OP MET DAT GEPRAAT TOON UW LIEFDE IN EEN DAAD GIRONUMMER WINTERHULP 5553 Vandaag negen jaar geleden nam Adolf Hitler in Duitschland de rtiach: over. Onder zijn bezielende leiding werd begonnen aan een opbouw, waardóór het Duitsche volk weer een gelukkige toe komst tegemoet ging. Een opbouw, die Duitschland weer greot en sterk maak te, zoo sterk dat ditzelfde Duitschland nu geheel Europa kan verdedigen tegen het dreigende bolsjewisme. Ook voor ons land en volk blijkt dus die 30e Januari 1933 een zeer belangrijke dalum te ziin geweest en groot is ook onze schuld aan Duitschland en zijn Fiihrer. Landgenoot, die schuld wordt nu in gelost door duizenden Nederlandsche nationaal-socialisten die nu, samen met de Duitsche soldaten strijden, aan het Oostfront. Er ziin echter nog duizenden landgenooten die nog steeds hun plaats niet innamen. Laten zii bedenken, dat het ook hun plicht is zich te melden hii het vriiwilligerslecioen „Nederland" Koninginnegracht 22 te 's-Gravenhage 's-GRAVENHAGE. 30 Jan. Het Rijks commissariaat deelt mede: De commissaris- generaal voor bestuur en Justitie heeft op grond van paragraaf 3 van verordening nr. 180 40 4e ver ordening over bijzondere bestuursrechte lijke maatregelen) in verbinding met para graaf 4 art. 1 van verordening nr. 3 40 over de#regeeringsbevoegdheden in de Nederlan den tot burgemeester benoemd: Inspecteur b.d. Martinus Tuiten te Arn hem tot burgemeester van Westkapclle. Mr. A. J. J. de Glas te Maastricht tot burgemeester in Hoorn. Brigade-majoor der rijksveldwacht W A. Hetterscheid te Blerik tot burgemeester in Baexem en Grathem. Gemeenteambtenaar P. J. J. Beursgens te 's-Gravenhage tot burgemeester in Hoen- sel. Neeritter en Ittervoort. DUITSCHLAND WINT VOOR EUROPA HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER. 30 Jan. (D.N. B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: Duitsche duikbooten heb ben tijdens de voortzetting van haar aanval op de ravitail- leeringsscheepvaart in de Amerikaansche en Canadee- sche wateren nog 13 schepen van 174.000 ton in totaal in den grond geboord. Hierbij heeft de duikboot van „Korvettenkapitae'n" Kals zich bijzonder onderscheiden. Sinds-haar eerste optreden aan de overzijde van den .At- lantischen Oceaan hebben on ze duikbooten aan de kust al daar 43 vijandelijke koopvaar ders van 302.000 ton in totaal tot zinken gebracht." 'l GRAVENHAGE. 30 «an Het Rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat voor. de periode van 1 t.m. 28 Februari 1942 op bon 19 van de voederkaart voor hon den verkrijgbaar wordt gesteld: voor honden van groep 1 10 kg. hondenbrood; voor honden van groep 2 10 kg. honden brood; voor handen van groep 3 8 kg. hondenbrood; voor honden van groep 4 5 kg. hondenbrood; voor honden van groep 5 4 kg. hondenbrood; voor honden van groep 6 3 kg. hondenbrood. Op bon 19 van de voederkaart voor katten wordt voor dezelfde periode Wz kg- kattenbrood verkrijgbaar gesteld. Na 28 Februari 1942* ziin de bonnen no. 19 van vorenbedoelde kaarten on geldig. zii mogen nadien niet meer wor den aangenomen. 's-GRAVENHAGE. 30 Jan De ore- sident van de Nederlandsche kuituur kamer maakt de volgende benoemingen bekend: le prof. J. de Vries tot vice- president; 2e. dr. G. Hoekstra tot direc teur-generaal: 3. M. Blokzijl tot leider van het Persgilde: 4e. Jan C. de Vos tot leider van het gilde voor Theater en Dans; 5e. J. Learbuch tot bestuurder van het Persgilde; 6e. \V. J. Wiers tot bestuurder van het gilde voor Theater en Dans. k 30 Januari. Eensgezinder en geslotener dan ooit staat het Duitsche volk achter zijn Führer, vastbesloten den strijd om een gelukkige toekomst voor het Duitsche volk tot de eindoverwinning te voeren Atlantic-Holland Aan het front bij Agedabia. Arabierep zijn den soldaten van het Afrika-corps behulpzaam bij de watervoorziening Hoffmann-Stapf-P. K. MoosmOller 250.000 Belgische arbeiders werken nu in Duitschland. Het vertrek van den 250.000sten werkman ging te Brussel met oenige' plechtigheid gepaard, waar bij hem namens de Duitsche autoriteiten een horlogo werd aangeboden Graphopresse-Holland Het Museum van den Arbeid te Amsterdam is thans officieel erkend als zijnde van algemeen belang, waardoor de merkwaardige collectie, welke er bijeen is gebracht, aller aandacht verdient. Een complete telefooncentrale, zooals die vroeger bij de Amsterdamsche brandweer in gébruik was, heeft er ook een plaatsje gevonden Pax Holland-De Haan m

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1942 | | pagina 3