[STADSNIEUWS FILMS voor deze week: Üqjwda Sanapirin aaa Een oud 1 Me te Baarn in gehouden J. Knoppers f r Van heling verdacht Wintercompetitie Qrand'Théatre City-Theater KENNISGEVINGEN Men zij gewaarschuwd! eenvaude handigste* uit de Petsii-fmitie! MEDISCHE HULP GELDIGE BONNEN VOOR VOEDINGSMIDDELEN 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 21 FEBRUARI 1942 I ■■mil Mk-t» Een zeer bekend stadgenoot, die bijna 42 jaar hier zijn notariaat uitoefende In den ouderdom van 75 jaar is le dezer stede overleden notaris Joh. Knoppers. Reeds op jeugdigen leeftijd kwam- de heer Knoppers op kantoor van notaris mr. J. de Louter (de vader van den be kenden prof. mr. J. de Louter). In 1888 behaalde hij het brevet van candidaai- notaris. In 1890 deed hij znn intrede op kantoor bij notaris A. H. Drijfhout van Ilooff, wiens opvolger hij op 20 Juni 1900 werd. Had notaris Knoppers reeds als candidaat-notaris te Amersfoort, de plaats, waar hij geboren was en steeds gewoond heeft, de achting en sympathie van zijn medeburgers verworven, en was hij in de omliggende gemeenten een géziene figuur, na zijn benoeming tot notaris heeft hij door de uitbreiding van zijn kantoor en zijne werkzaamheden in verschillende verecnigingen en instel lingen een groote schare van cliënten en vrienden verkregen. Met groote toe wijding en liefde heeft hij zijn ambt stfeds vervuld, waarbij hij een buiten gewone werkkracht en werklust aan den dag heeft gelegd. Zelden klopte iemand tevergeefs bij hem aan om raad. Steeds stond hij bij moeilijkheden met raad en daad terzijde, waarbij zijn helde re kiik en inzicht ook in niet speciaal no tarieels zaken tot hun recht kwamen Maar ook naast zijn drukke ambts bezigheden vond hij immer gelegenheid in verschillende maatschappelijke en liefdadigheidsinstellingen een bestuurs functie waar te nemen: zoo was hij o.a. sedert 1 April 1900 secretaris-penning meester van de stichting „Armen ae Poth" sedert 1902 rogent van het St. Pie- ters en Bloeklands Gasthuis, sedert 1901 regent van het Tehuis voor Dames (Tho-. mas Scheltusstichting) en regent-pen ningmeester-van de Hoefhamerstichting. Sedert 1906 was hij bestuurslid van de eeuwenoude Anna Paulownabe waar- school aan den Zuidsingel. In 1912 was hij mede-oprichter van de Amersfoort- sche Tuinbouwvereeniging en sedert dien bestuurslid daarvan. Van 1901 tot 1914 was hij hoofdingeland en heemraad van het heemraadschap „de Rivier de Eem, Beken en Aankleve van dien", ter wijl hij sedert 1914 daarvan watergraaf was. Voorts had hij zitting in de „Com missie Rutgers van Rozenburg voor het kanaal door de Geldersche Vallei", 'in welke commissie hij waardevolle advie zen kon geven. In Juni 1937 werd den heer Knoppers eervol ontslag verleend als Watergraaf van bovengenoemd Heemraadschap. In dit Eemcollege heeft hij dus onafgebroken 06 jaren zitting ge- bad, in 1914 volgde hij mr. W. H. de Beaufort als /atergraaf op. Onder zijn leiding zijn vele werken tot stand ge komen en werden vele maatregelen genomen vooral in 1926 om de overstroomde gebieden zoo spoe-, dig mogelijk watervrij te maken. Door zijn groote bekendheid op het gebied van het Heemraadschar» had ric beer Knoppers een scherpen kijk op de. Waterschapszaken en waren zijn adviezen van groote waarde voor het Heemraadschap. Met het oog op de drukke werkzaam heden van bet notariaat en zijn hoogen leeftijd hoeft de heer Knoppers zich do laatste jaren meer en meer uit zijn verschillende functies teruggetrokken Alle pogingen om hem in het pu blieke leven te betrekken, heeft hij steeds onherroepelijk afgewezen. Hij was geen man van uiterlijk ver toon. doch een stille, stoere werker, die in het harnas gestorven is en wiens omvangrijk notarieel ambts gebied hem alles was. Bij zijn 25- en 35-jarig jubileum als notaris kon hij niei aan de hem ge brachte hulde ontkomen en moest hij zich de vele hlijken van belangstelling laten welgevallen. Amersfoort verliest in hem een vryt aanstaand burger, een man, die hier geboren en getogen was en zich door zijn noesten arbeid en onuitputtelijke energie tot groote hoogte opgewerkt heeft. In 1934 werden zijn verdiensten er kend door zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranie-Nassau. De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot geschiedt Woensdagmid dag op de begraafplaats „Rusthof". Ver trek van het sterfhuis 1 uur nam. TREEDT TOE TOT DEN N.A.D. Men verzoekt ons opname van het volgende: Jongemannen, jullie hebt het overal kunnen lezen op de tallooze affiches die alom in den lande op reclamezuilen en borden worden aangeplakt en waarmede wij ongehuwde Nederlanders van 1723 jaar opwekten tot dienstneming bij den Nederlandschen Arbeidsdienst. In zoo groot en getale kwamen de aan meldingen binnen dat Vij velen, die zich voor de lichting van 2 Februari hadden opgegeven, hiervoor hebben moeten afwijzen. Zij komen nu in aanmerking voor de kampen die op 1 Juni a.s. be ginnen. 's Winters gewerkt 's zomers gesterkt! schreven wij in de aanhef. Dit devies is op de zomerlichting natuurlijk niet van toepassing. Maar dit wil volstrekt niet zeggen dat het minder aajigenaam zou zijn om in de zomermaanden zijn arbeidstaak te verrichten. Integendeel! welke jonge kerel stelt het b.v. niet op prijs om 's zomers de heilzame werking der zonnestralen te ondergaan? Wij verwachten jullie dan ook in grooten getale. Denk vooral niet dat het nog ver van 1 Juni a.s. af is en je nog maanden hebt om te overwegen, want dan herhaalt zich waartoe wij thans ook moesten overgaan, vele laatkomers overschrijven naar een volgende lichting. Dezer dagen beginnen dan ook reeds de keuringen in talrijke plaatsen van ons land. Donderdag en Vrijdag a.s, wordt er te Amersfoort een keuring ge houden. Zooals gisteren gemeld werd is de 18- jarige D. B. door de politie in arrest ge steld wegens verduistering van 60. uit de jaszak van "een mede-arbeider. Deze aanhouding heeft tot nasleep ge had. dat zich thans ook de 32-jftrige S., uit de Verhoevenstraat, in bewaring be vindt. Hij schijnt van het gestolen geld te hebben meegeprofiteerd en wordt van heling verdacht. Burgerlijke Stand GEBOREN: Adriana, d. van Jan Smit en Adriana Blinksma; Johannes, z. \an Johan nes de Rijk en Lena Wilhelmina Koolhoven; Willem, z. van Willem van Dorland en Dina Hovingh; Hcrminia Antonia Meinten en Harmpien van Doorn. OVERLEDEN: Tonia \an Ingen, oud 50 jaar, weduwe van Jan Oppelaar; Gerrit der Nederlanden, oud 45 jaar, ongehuwd; Fer- nandina Corn ha van Randwijk, oud 76 jaar, weduwe van Abraham Veen. GEBOREN: Margaretha Louise, d. van B. A. L. Jansen ert J. M. van BelkumGjjsber- tus Joannes, zoon van J. L. Bakker en A. Valkengoed: Dirk, zoon van E. D. van Mer- kesteyn en H. Ock-huisen; Christina Hen- drika. dochter van G. Klomp on M. J. Ramp; Antonie, zoon van J. v. Pluuren en L. M. Homminga. OVERLEDEN: Arie v. d. Vliet, 67 jaar, weduwnaar van Aartje van Honk; Frouke Schu' 79 jaar, geh.uwd met Albert Boekhoff. In kruideniers is onderscheid Maar „De Magneet" voldoet altijd SOCIËTEIT ,„VEREENICING'* In de Sociëteit „Vereeniging" meer bekend onder den na,am ,,'t Valkje" vond gisteravond een intieme plechtig heid plaats. t Was dien dag n.l. 50 j^ar geleden dat de heer C. W. C. G. Hehenkamp, lid dier Sociëteit werd. In een hartelijke toespraak heeft de Voorzitter den heer Hehenkamp ge huldigd en hem ondermeer dank) ge bracht voor de vriendschap, die de le den steeds van hem hebben mogen on dervinden. alsmede voor den ijver, waarmedo hij altijd de belangen van de sociëteit heeft behartigd Een passend souvenir werd hem hierbij aangeboden. Op de hem eigen wijze heeft de heer Hehenkamp z'n dank betuigd. WATERPOLO Zondag zal de wintercompetitie worden vervolgd Het programma luidt als volgt; Dames: UZC 2Zwemlust 1; Hilv. Wa tervriendenTriton 1. Heer en: UZC 2Otter 1; Otter 3A.Z. en P.C. 2; Otter 2A.Z. en P.O. 1; Triton 1 Otter 2; Vest 2—GZV 3. Moederliefde Deze film, waarin Benjamino Gigli de rol van den in huwelijksconflicten ver warden zanger speelt, geeft hem gele genheid om enkele glansstukken van zijn repertoire ten gehoore te brengen. In het centrum van de handeling heeft de Italiaanöche regisseur namelijk een opvoering van de opera „Othello", van Guisepp'e Verdi, geplaatst. Pracht mu ziek, die aan deze rolprent het grootste deel van haar waarde geeft. Bovendien brengt de film nog een andere verras sing: het filmdebuut van een van Rome's grootste actrices, Emma Gramatica. Zij vertolkt met een verfijnd gevoel voor de mogelijkheden van haar rol do figuur van de moeder van den zanger. De zanger Mario f Gigli) keert van zijn töurnée uit Amerika terug met een vrouw (Carola Hdhn) aan zijn zijde. Zij is verwend, ze kan er niet aan wennen, dat haar echtgenoot zijn aandacht zoo zeer moet verdeelen tusschcn haar en het podium der orkestzaal. Langzaam aan vervreemdt zij van hem en dan zoekt zij steun bij een vriend. De moeder ziet dit alles aan. Zij weet hoezeer haar zoon deze vrouw lief heeft, ze beseft ook dat hij haar verlies niet zal kunnen dragen. Daarom wil zi| de situatie redden, zoodat Mario nimmer iets van haar ontrouw zal merken. En inderdaad weet zij met veel tact en zelfopoffering de jonge vrouw weer terug te brengen in bet spoor. Het ?s een zware taak. zoo zwaar, dat zij teveel van haar krachten vergt de moeder zal bet nieuw geluk van haar kinderen niet meer beleven. Een film. die in den smaak zal val len. Vooral bij liefhebbers van opera muziek. v. d. Kraan. goede en gaat hij voor altijd voor anker bij de lieve Lotte. We zijn echter verre van overtuigd of dit van langen duur zal zijn, noch tans moeten we vrede met dezen afloop hebben. En dat hebben we ook, want deze film is werkelijk heel interessant en ver schaft ons anderhalf uur lang onge dwongen pret en vroolijkheid. Aan Gus- tav Fröhlich onze complimenten voor zijn knap spel, aan zijn staf van man nelijke en vrouwelijke medewerkers alle waardeering voor hun vlotte mede werking! R. Leenknegt. Jongens van de koopvaardij H '.T gaat er deze week in City Thea ter vroolijk toe: eenige jongens van de koopvaardij vieren zich te land en te water uit onder regie van Gustav Fröhlich en dan begrijpt men tevens, dat hier geen half werk verricht wordt. Fritz beeft reeds tijdens de uitvaart connecties met aardige méisjes aange knoopt, zoodat hij, eenmaal weer op den wal, een serie adressen in zijn klad boekje heeft waar hij van een warm onthaal verzekerd is. Inderdaad treft hij 't niet slecht, 't zijn allemaal vlotte en aardige vrouwtjes, die op de adverten tie van den eenzamen zeeman inge gaan zijn. Hij loopt ze allen af en maakt belevenissen mede, welke ons hartelijk doen lachen. Gustav Fröhlich ontpopt zich, voor wie dat soms nog niet weten mocht, als een geroutineerd vrouwen veroveraar. Hij is in deze film zeldzaam op dreef, blijkt tegen tal van moeilijk heden opgewassen, maar strandt ten slotte op een... zeventienjarig meisje, dat totaal weg van hem is, zonder dat hij 't van haar is. Gelukkig voor onzen Fritz keert 't getij na den storm ten BAARN. 20 Febr. Noord-Brabant en Limburg, dat zijn zoo de streken waar het glldewezen nog bloeit en ln eere wordt ge houden. getuige de JaarUJksche gildefees ten welke daar steeds worden gehouden. Boven den Moerdijk echter zijn de gilden in het vergeetboek geraakt en maar hoogst zelden komt het voor. dat daar de oude glldegebruiken gehandhaafd zbn gebleven. Het aanbreken van den vastentijd is oorzaak, dat een gilde de aandacht vraagt, hetwelk ln de gemeente Baarn nog altijd bestaat en dat kan bogen op den respectabelen leeftijd van min- stens 5 eeuwen. De reglementen van dit gilde Sint Annagilde genaamd worden nog steeds nageleefd, zij het dan momenteel wegens de tüdsom standigheden in eenlgszlns primitieven vorm Omtrent de stichting van dit Sint Anna gilde is niets positiefs te zeggen want de bescheiden, welke op de oprichting betrek king hebben, moeten bij een brand verlo ren zijn gegaan. De overlevering wil ech ter. dat omstreeks 1450 een rijk ingezetene van Baarn. ter nagedachtenis van zijn overleden dochter Anna. het gilde sticht te. Op haar jaardag moet een mis worden opgedragen in tegenwoordigheid van al de gildebroeders en -zusters, terwijl na afloop van deze kerkelijke plechtigheid moet wor den .geteerd", d.i een feestmaal moet wor- den aangericht. De stichter schonk daar toe eenige landerijen, uit welker opbrengst de kosten van een en ander konden wor den bestreden. Heeft het gilde dus geen gegevens meer welke op het Jaar van oprichting wijzen uit het ..oudeschllt" van 1516 een soort belastingkohier van de gemeente is -de ouderdom van het Sint Annagilde eenigs zins af te leiden, want reeds ln genoemd kohier wordt het gilde genoemd ln ver band met een morgen maatland. dat ver pacht zou zijn aan zekeren Jacob Goes sens. Uit de oude gildeboeken. waarvan het oudste overgeblevene uit het Jaar 1707 dag teekent. blijkt, dat men oorspronkelijk om de twee Jaar gedurende vier dagen het gil defeest vierde doch sedert 1875 ls men van deze gewoonte afgeweken en heeft men er elk jaar twee dagen van gemaakt Slechts eenmaal in de 19e eeuw is het gil defeest niet gevierd, n 1. in het oorlogsjaar 1870 toen men in Nederland te midden der zorgen leefde. Het gildeboek dat ln 1795 in gebruik werd genomen, bevat ook het reglement dat evenwel reeds veel eerder moet zijn vastgesteld. Dit reglement ls 22 artikelen groot en geeft een aardigen kijk op de handelingen van het gilde. Het schrijft o.a. voor. dat het gilde feest gehouden moet worden te Baarn aan den Ronden Brink of daaromtrent Nieuwe regenten moeten door de oude regenten worden ge kozen op den tweeden dag van de.,.tee ring". Gedurende de fl.teerlngsdagen" zul- len de regenten verplicht zijn dagelijks een gezangenmis te laten houden, te betalen uit de gildekas. De gildebroeders en -zus- cters zijn verplicht, zoo mogelijk, dezen mis bij te wonen terwijl verder voorge schreven 'staat dat zij den tweeden tee- ringsdag ln het zwart gekleed, ter kerk zullen gaan. de overige dagen ln hun .beste kleed". De regenten moeten tijdens het feest voor een goeden ..speelman" zor- gen en hebben het recht gedurende de teerlngsdagen voor rekening van het gil de een anker wijn te drinken, integenstel- ling met de gewone leden, die slechts bier krijgen. Niemand zal het gildebier aan an dere dan aan de broeders en zusters schenken en wie zich tijdens het feest aan drank te buiten gaat. twist zoekt of god lastert, verliest het lidmaatschap. Het overschot van het gildemaal zal door de regenten worden gekocht .en aan de armen worden uitgedeeld. In eenige artikelen van het reglemert is ook geregeld, welke bedragen aan de gildekas verschuldigd zijn bij aanmelding als lid, bii huwelijk, bij het ontvangen van een erfenis enz. Eigenaardig ls, dat de uit dien hoofde ontvangen bedragen in de kas verantwoord werden als ..boeten" s Wat op zoo'n gildefeest zooal verbruikt werd. toonen de voorwaarden waarop „de teering" werd aanbesteed. De ..aannener'' had o.a. te zorgen voor een vet runi (te keuren door de regenten). 6 schapen en gebraden hoenen. De regenten moest zelf het bier koopen. doch de aannemer kreeg er de zorg voor en moest schenken. Voor elk vat bier genoot hU een vergoeding van 1.50. Ook het menu is reglementair vastge legd Het gildeboek vermeldt hiervoor op den eersten dag: rijstsoep met rund- en kalfsvleesch: daarna erwten ln vet gebra den met gekookt rund- en kalfsvleesch en tot nagerecht brood, boter en kaas. Voor den tweeden dag luidde het menu: aard appelen, labberdaan (stokvisch) en appe len. daarna rijst met boter en suiker en tot slot vleesch, brood, boter en kaas. Voor den derden dag gold weder het menu van den eersten dag. voor den vierden dat van den tweeden dag. Het Sint Annagilde heeft niet meer dien omvang van vroeger. Waren er voorheen soms circe 270 gildebroeders en -zusters, dit aantal is thans ingekrompen tot on geveer 60. De landerijen, zooals de sticli ter van het gilde deze afstond, zijn niet alle meer ln het bezit van het Sint Anna gilde. Een gedeelte er van werd omstreeks 1790 verkocht, en de opbrengst rentegevend uitgezet Maar ondanks het feit dat het gilde kleiner is geworden, houdt men de traditie van eeuwen in eere en wordt het reglement zoo goed mogelijk hageleefd. Zelfs de ..boete" van ƒ2 40 door de gilde broeders en -zusters bij hun huwelijk ver schuldlgd. wordt ook thans nog geïncas seerd. zooals de tegenwoordige secretaris mededeelde, want ook deze kleine bedragen helpen mede het jaarliiksche feest van het Sint Annagilde mogelijk te maken. f/ameente Amersfoort EXTRA RANTSOENEN VOOR TUINDERS Evenals in 1941 worden ook dit jaar, tot 15 October 1942, wederom extra rantsoenen brood verstrekt aan tuin ders. Deze extra rantsoenen worden niet verstrekt aan vrouwelijke werkkrachten. Arbeiders, die onder glas werken, kun nen deze extra rantsoenen vanaf 15 Fe bruari 1942 ontvangen, terwijl de andere arbeiders in de tuinbouwbedrijven van af 15 Maart a.s. in aanmerking komen Bij de aanvragen dienen de teeltver- gunningon te worden overgelegd en voor zoover het arbeiders betreft, die reeds in gaande 15 Februari j.l. in aanmerking komen, bovendien een verklaring van den Rijkstuinbouwconsulent, dat een be drijf wordt geëxploiteerd, waarvan de met groenten beteelbare glasopstand méér dan 500 M2 bedraagt en dat op dat bedrijf vroege groenten worden geteeld Aan personen onder do zestien jaren worden geen toeslagen toegekend. De Leider van den Distributiedienst, .T. HAARS VOLKSCONCERT U.S.O. Maandagavond halfacht heeft in Tivoli te Utrecht het vijftiende volks concert van het U.S.O. plaats onder lei ding van Willem van Otterloo met medewerking van Jan Keessen, viool. Het programma vermeldt: 1. Ouverture III tot de opera „Leo- nore", opus 72 a. L. van Beethoven. 2. Concert voor viool en orkest in D gr. t., opus 61. L. van Beethoven. 3. Ouverture „Saskia". B. Zweers. 4. Tijl Uilenspiegel en zijn schelmen streken, in rondovorm, opus 28. Rich. Strauss. GRAND THdfiTRE. Van Vrijdag tot cn met Woensdag (uitgezonderd Zaterdag avond) vertooning van „Moederliefde". Voorstellingen: rdag 6 en 8>16 um loorl Zondag 1.45. 4 6 15 en 8.30 uur Andere avonden 8 uur. nam Zaterdag on Woensdag matlnée om 2 30 ~ITY THEATER. Van Vrijdag t.m. Don derdag „Jongens van de Koopvaardij" Voorstellingen als In Gran Theatre REMBRANDT THEATER. Vertoonlng van „De modelochteenoot". HOTEL MONOPOLE. V- 23 Februari. Ned Duitsche Kuituur Gemeenschap. Hans Friedrich Blunck leest uit eigen werk. 8 uur n.m. OïLDEHUIS A K.G. 24 Febr. Muziekuit voering van Lien Weovers cn Hans van Gelder. 7.30 n.m. GRAND TFé&TRE. 26 Februari Amersf Concertvereenlging. Concert ».van het U. S O. 7 SO uur. WANNEER U HIER TEVREDEN ZIJT. ZORGT DAN. DAT GE ..FRANK'S" ROEM VERBREIDT BINNENLAND AMSTERDAM, 21 Febr. Dank zij den tijdigen terugkeer van de moeder konden twee jeugdige kinderen uit het gezin E., in de tweede Voegestraat, op liet laatste nippertje gered worden van den gasverstikkingsdood. De moeder had tijdens de gaslooze uren, ondanks de gegeven waarschuwingen, de gas kraan open laten staan en was uitge gaan. Zij keerde pas terug, toen de sper tijd reeds verstreken was. De intusschen (huiskomende kindenpn werden hiervan de dupe, daar zij bedwelmd raakten. De terugkeerende moeder vond het tweetal bewusteloos. Met behulp van een zuur stofapparaat gelukte het de brandweer beiden weer tot het bewustzijn te bren gen. Het vijfjarige meisje echter moest ter observatie naar een ziekenhuis over gebracht worden. Dit goed afgeloopen geval moge de heteekenis der gegeven waarschuwingen evenwel weer eens dui delijk onderstrepen. EXAMEN Bij de in December gehouden Associa tie-examens slangden voor: boekhouden: de heer W. Engel; Engelsche handelscor respondentie: mej. W. F. Toune; Duit sche handelscorrespondentie: mevr. W. G. Dwars cn de heer J. ter Veer; Neder- landsche handelscorrespondentie: mei W. P. Westendorp en Jkvr. H. H. J. Bar.esse van Heemstra. WEER KERMIS IN GRONINGEN GRONINGEN, 21 Febr. De kermis- gids, het officieele orgaan van den Ne derlandschen Kermisvakbond, deelt me de, dat de elfdaagsche kermis te Gro ningen dit jaar weer zal doorgaan. Uit de toevoeging, dat de standplaatsen spe ciaal aan inwoners van Groningen verpacht zullen worden, mag men af leiden, dat deze kermis ongeveer gelijk zal zijn aan die, welke het vorige jaar in Augustus op de Ossemarkt werd ge houden. JAARVERGADERING DELFTSCHE GROENTENVEILING DELFT, 21 Febr. In Stadsdoelen te Delft werd gisteren de 41ste jaarvergadering gehouden van de coop, vereeniging de Dclft- sehe Groentenveiling, onder voorzitterschap van den heer H. Remme. In z\jn openings woord merkte de heer Remme op, dat de crisisjaren thans voorbij zijn. De export heeft weer de volle aandacht van de veilin gen. De veiling heeft dit jaar een mooicn omzet gehad on do tuinders hebben betere inkomsten genooten. Spr. wees er tenslotte op, dat er groote behoefte aan producten bestaat in den hln- nenlandschen (handel. Daarom zullen de tuin ders in de naaste toekomst zoo veel moge lijk moeten producceren. Weliswaar mag de export niet worden verwaarloosd, maar aan de binnenlandschc productie zal zeker de noodige aandacht moeten worden besteed. Niet alleen in het belang van onze voedsel voorziening, maar ook in het belang van de veiling. Uit het jaarverslag bleek, dat in 1941 het recordomzetcijfer van rond 4 millioen werd bereikt. N.V. DE WIT'S DEKENINDUSTRIE TE HELMOND HELMOND, 21 Febr. De directie van dt N.V. de Wit's Dekenindustrie te Hel mond deelt mede. dat het departement van Justitie verklaard heeft, dat van bezwaar ten ^pziohte van de aangenomen statuten wijziging niet is gebleken. De daarmede sa menhangende verhooging van de nominale waarde van de aandeden tot 1.000 is der halve van kracht geworden. Zoodra de nieu we stukken gedrukt ziin. zal tot verwisse ling worden overgegaan. Do algemeone ver gadering van aandeelhouders, die de reke ning over het boekjaar 1940/41 (14 maan den) moet behandelen, zal nu ook spoedig bjjeen worden geroepen. Griep en Koorts Heeft hierbij een zeer goede en be- trouwbare uitwerking. Buisje A-Oct. Hoofdrcuactour: R. LEENKNEGT Amersf 00 N Naast den hoofdredacteur Is vcrant woordelijk voor de rubrieken Stads nieuws en Sport: H. A. C. VAN DER KRAAN Jr.. Amersfoort In iedere familie i» zoo'n hoentje de voorste. 8i| de Pertil.familie is hel Aio. Woor dal |Och overal bij is en wol die ollemool kon.... 'I I» ongeloof'li|k ge woon. Hi| helpl bij do vool, hij schuurt do ponnen, hij verzorgt hel houtwerk, hij polijst aluminium, hi| ol het is Ie veel om op le noemen. Alles doet Aio. Geen wonder don ook, dol dit handige joch hel troetelkind is van •adere huisvrouw. Vooral door Aio nog overol le vinden is. ATA Zondag hebben dienst de volgende gc nceshecron: Mortens zur Borg, Laantje 7, tel. 509S. Bpersma, Dollardstraat 2, tel. 5327. Hulp wordt alleen verstrekt voor ziektegevallen, die medische hulp drin gend noodlg hebben. Zondag heeft dienst de apotheek van Jansen, Langestraat 74, tel 3677 cn Java-apotheok, Leusderweg 212, tel. 4887. Zondag hebben dienst de vroedvrou wen: mej. Perk, H. van Viandenstraat 2, tel. 5086; mej. Vernhout, Soesterweg 232, tel. 337i. IN DE WEEK VAN 22 FEBRUARI TM 28 FEBRUARI 1912 ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP HET KOOPEN. VAN: BESCHIKBAAR PER PERSOON 22 FEBRUARI TOT EN MET 28 FEBRUARI 1942 10 A brood 4 rantsoenen Brood of gebak 9 18 22 18 Ranta. 10 B brood M rantsoen Brood of gebak 1f 18 22 18 Kants. 10 A vleesch 1 rantsoen Vleesch of vleeschw IV* 2«/a 2i/j 2!/j Rants. 10 B vleesch rantsoen Vleesch of vleeschw H4 2Vj 2Vt 2% Rants. 10 A aardapp. 1% kg aardappelen 1% 314 3i/j kg 10 B aardapp. kg aardappelen V» kg 22 FEBRUARI 213algemeen 10 C, 10 D res. 214 algemeen 215 algemeen 221 tm 224 alg. 11 D, 12 D res. 225 algemeen 226 algemeen 227 algemeen 216 tm 220 alg. 10 A t.m. 13 A melk I 10 B t.m. 13 B melk I l Kg. Suiker 60 gram Cacao 250 gram kofficsurrogaat 500 gram Jam 1 rants. Bloem, brood of gebnk 250 gram Rijst 250 gram peulvruchten 250 gr»m Gort 100 gram Vermicelli of maïzena 100 gram Kaas 8% liter Melk Hi liter Melk 19 FEBRUARI TOT EN MET 27 FEBRUARI 1942 09 boter I *4 rants, boter of rundvet 09 vet I rants, boter of margarine IN TIJDVAK VAN <*éN WEEK IN TIJDVAK VAN VIER WEKEN 1 1 1 1 Kg. 60 60 Gram 250 250 250 250 Gram 500 500 500 500 Gram 4 4 4 4 Rants 500 - Gram 250 250 250- 250 Gram 250 26C 250 250 Grom 100 100 100 100 Gram 500 500 500 600 Gram 28 14 - - Liter - 7 7 Liter IN TIJDVAK VAN 9 DAGEN GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen Geeft recht op het koopen van 15 petroleum 26 petroleun 07 K.F brandst.1) üj t.m. 07 H.K.btarldst. 13 en 17 H.K.orandst. 08 H.K.brandst.®) 12 t.m. 20 C.V brandst. 23 t'm 28 C.V.brandst. t/m 8e per.brandst. 08 K.F. brandst.1) 211 algemeen G zeep G toiletzeep L textiel (mannen) 2 liter petroleum 1 cenh. brandst. "2 cenh. brandstoffen 1 rantsoen zeep 75 gr. toiletzeep 80% 50 gr. scheerzeep 28 Dec. 1941 4 Jan. 1942 Diverse data 1 Febr. 1942 1 Febr. 1942 1 Febr. 1942 tot en met 31 Mrt. 1942 31 Mrt. 1942. 30 April 1942 30 April 1942 30 April 1942 30 April 1942 30 April 1942 30 April 1942 80 April 1942 30 April 1942 28 Febr. 1942 28 Febr. 1942 30 April 1942 OPMERKINGEN: De volgende bonnen zijp binnenkort niet meer geldig: Na Zaterdag 21 Februari: 09 brood, vleesch. 08 aardappelen. 193, 195, 197 t.m. 203, 209, 210, 212 algemeen. 04 t.m. 07 reserve. 06 t.m. 09 melk. De geldigheidsduur van de volgende bonnen is verlengd; t.m. Zaterdag 28 Februari: 09 aardappelen. 204 t.m. 208 algemocn (kaas). 08 boter en vet. De bonnen ter verkrijging van levensmiddelen, waarvan dc geldigheidsduur op Zon dag begint, mogen op de daaraan voorafgaanden Zaterdag worden gebruikt, met uit zondering van den bon voor vleesch en vleeschwarcn. 1) Op bon 07 cn 08 KF brandstof is geen anthraciet verkrijgbaar. 2) Op bon 08 HK brandstof is uitsluitend turf verkrijgbaar. EEN RANTSOEN BROOD: 100 gram brood. GEBAK: 75 gram beschuit, wafels, biscuits, koekjes, of 100 gram speculaas, of 140 gram koek of 300 grom cake, of 400 gram gevuld klein korstgebak, of 500 gram gevuld groot korstgebak, taart, of gebakjes. VLEESCH; 100 gram vleesch, gewicht van been inbegrepen, of 150 gram paarde- vleesch, gewicht van been inbegrepen. VLEESCHWAREN: 75 gram gerookt of gekookt vleesch, gebraden gehakt, cornedbcaf, of 75 gram gerookte worstsoorten, of 100 gram gekookte worstsoorten, of 125 gram leverartikelen, tongeworst, nierkaas of 150 gram bloedworst, zure zult. JAM: 500 gram Jam. stroop,-honing, enz. BLOEM; 70 gram tarwebloem, -meel. roggebloem, -meel, zelfrijzend bakmeel. RIJST: 250 gram rijst, rijstcmeel, bloem, -gries, kindermeel. HAVERMOUT: 250 gram havermout, .vlokken, -bloem, -gort, aardappelmoelvlokken, gruttemeel (gemengd meel) GORT: 250 gram gort, gortmout, gortbloem, grutten (alle soorten), gruttemeel (ge- gemengd meel), rilstgries, aardappel-tapioca of 4 liter gortpap. VERMICELLI; 100 gram vermicelli, macaroni, spaghetti. (MAÏZENA; 100 gram maizena. sago. aardappelmeel of 100 gram zetmeel verwerkt in puddingpoeder of puddingsauspocder. PEULVRUCHTEN: 250 gram peulvruchten. BOTER: 250 gram boter. MARGARINE: 250 gram margarine. VET200 gram vet. BRANDSTOFFEN: 1 H.L. (maximaal 75 K.G.) anthraciet. steenkolen, industrie- briketten, eierbriketten, of 2 H.L cokes, gascokes, of 110 K.G. bruinkoolbriketten, of 75 K.G petroleumcokcs, of 150 K.G. cokesbries, cokesgruis, of 800 stuks pers- turf. of 450 stuks baggerturf, of 275 K.G. turf uit de Peel, of 200 K.G. andere soorten turf. ZEEP: 90 gram huishoudzeep, of 150 gram eenheidstoiletzeep, of 100 gram zachte zeep (samenstelling na 31 Aug 1941), of 150 gram zachte zeep (samenstelling l Januari31 Augustus 1941), of 250 gram zeeppoeder, of 450 gram waschpoeder. of het doen wassehen van 20 K G. droge vuile wa«ch.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1942 | | pagina 3