[STADSNIEUWS Ckjunda Commissaris van het N.V.V. over de toekomst der Nederlandsche bedrijven Hoe staat het met de haring? Begrafenis van notaris Knoppers Melkslijters stonden terecht GLASTRA'S VISCHHANDEL ZOEK GERAAKTE FILM WEER TERECHT „HET DUITSCHE BOEK VAN HEDEN" THANS TE ROTTERDAM Zeven slagers uitgesloten Distributiepersoneel valt onder de ziektewet Door coupéruit heen uit trein gesprongen Ik zal handhaven PAGINA 3 rT"-! AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 26 FEBRUARI 1942 pjgl II, >111 ITT Onder zeer groote belangstelling vond gisteren de teraardebestelling plaats van bel stoffelijk overschot van notaris J. Knoppers. De overledene heeft zich tij dens zijn leven op tal van terreinen be wogen en zoo hoeft het dus niet te ver wonderen, dat vele deputaties van maat schappelijke organisaties tegenwoordig waren oin de laatste eer te bewijzen. De organist Jaap Elzenaar speelde Grieg's „Ases Tod" toen de droeve last werd binnengedragen in de aula, waar geen plaatsje onbezet was. Onder de tal- loozen, dip een laaf sten groet kwamen brengen merkten wij op jhr. mr W. H. de Beaufort lid van Gedeputeerde Sla- ten; baron A. J. Looxma van Wel deren Rpngers. voorzitter van hef waterschap ..Beoosten de Eem"; mr D T. W. Muller Massis, kantonrechter en mr. R. P. v. d. Mark. Voorts waren er uiteraard vele colle ga's en oud-collega's van den ontslapene alsmede leden van de Broederschap van Notarissen. Van de organisaties, waarin notaris Knoppers leidende functies be kleedde pn die door afgrvaarrligrlen ver tegenwoordigd waren, noemen wij: de stichting „Dp armen de Polh", hef St. Pieter- en Bloklandgasthuis de Thomas Scheltusstichling. de Hoefhamerstich- ting. de Anna Paulownabewaarschool. de Amersfoortsche. Tuinhouwvereeni- ging, het heemraadschap „De rivier de Eem, beken en aankleve van dien" als mede enkele andere kerkelijke en maat schappelijke instellingen. Het was op verzoek van den over ledene, dat' de laatste plechtigheid pen ingetogen karakter droeg. Alleen door ds. M. G. Gerritsen werd het woord ge voerd. De predikant sprak naar aanlei ding van hel Bnhelwoord, waarin ver haald wordt van de tempelvernieuwing ie Jpruzalem Voortbouwend op dezen tekst bracht hij naar voren, heigeen de ontslapene tijdens zijn leven tot stand heeft mogen brengen. „De talenten, die God hem gaf", aldus spieker „heeft hij wpI besteed". Niet alleen \an dp burger lijke. ook van dp kerkelijke gcmeen'e was hij een goed lid En in de uitoefening van zijn functie mocht hij velen tot een zegen zijn, zoo zei ds. Gerritsen. Spreker wist zich dan ook een tolk van allen, wanneer hij dank bracht voor al hetgeen notaris Knoppers tijdens zijn leven hepff mogen verrichten Met hel „Onze.Vader" besloot hij zijn rede. Aan de groeve heeft de oudste 7oon van den ontslapene, mr. S. Knoppers, dank gebracht voor de groote belang stelling. Vöor den kantonrechter hadden zich hedenmorgen vele melkslijters te ver antwoorden wegens hét handel drijven in ondeugdelijke melk De overtredin gen hestonden doorgaans in het feit, dat taptemelk toegevoegd was aan vol le. melk. welk mengsel voor den vollen prijs verkocht werd. HpI o. M. eischle hnoge geldboeten, welke tusschen de 60.en f 100. varieerden. De uitspraken waren iets minder hoog. VERNIELERS AAN HET WERK Gisteravond trof de politie in het plantsoen ecnige mannen aan, die doen de waren boompjes om te kappen. Een spanzaag, een bijl en 5 boompjes wer den in beslag genomen, -terwijl proces verbaal is opgemaakt tegen de bedrij vers. INBRAAK IN BOEKENKIOSK Dinsdagnacht heeft men zich door verbreking van een ruit toegang ver schaft tot een boekenkiosk op het twee de perron van het stalion. A oor een be drag van 20.— is aan boeken ont vreemd. DRIE OVERTREDINGEN Tegen een winkelier in de Utrecht schestraat is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de drankwet, pi usopdrijvings- en prijsbeheerschings wet. Negen flesschen wijn werden in be slag genomen, omdat het alcoholpercen tage niet op het etiket vermeld stond. EXAM EN NIEUW S Bij het ldatste examen, uitgaande van de „Erkende Algemeene Stenografen Bond" te Utrecht, slaagden voor het diploma: Machineschrjiven A: de dames: D. A. v. d. Bent, F. L. van Flten, N. Obbes, C. W. A. Sotiriou, M. H. van Roojien. De heeren: A. van Beek, A. H. Bruinenberg, G. van Veld huizen, C. J. Versluys, J. Waanders. Machmcschru'ven 8: de dames: H Volp en •T. A. Wasterval, Dc hecren: P. D. Hahn, H. Lagerwü, E. Oostendorp cn J. van Uffelen. Steno-typiste: M. G. Duringshoff en Chr. H. T. Kleibrink. Steno-typist: G. J. Meier. Stenografie-. J. F. Grasmayer, A. Kraayen- brink. J. A. van Nus. Stenograaf: P. D. Hahn. Ass. correspondente: rnej. M. Graffner. Burgerlijke Stand OVERLEDEN: Arend Hol, oud 53 jaar, echtgenoot van Cornelia van Wijngaarden, Arte Cornelis van Zessen, oud 73 jaar, we duwnaar van Aartje Broere. Ongeacht wat U wenscht, „DE MAGNEET!" Keus onbegrensd Mr. J. G. L. HARLOFF, die benoemd is lol burge meester van onze stad (Fnto A. Ph. dc Keiizcr) HoofdreaacteurR. LEENKNEGT. Amersfoort Naast den hoofdredacteur is verant woordelijk voor de rubrieken Stads nieuws en Sport: H. A. C. VAN DER KRAAN Jr.. Amersfoort GRAND THcaTRE. Heden geen filmver- tooning. Voorstellingen: 1 rdag 6 en 8.15 uur, loorl. Zondag 1.45. 4, 6 15 en 8.30 uur. Andere avonden 8 uur, nam. Zaterdag en Woensdag matinée om 2 80 CITY THEATER. Van Vrijdag t.m. Don derdag „Jongens van de Koopvaardij". Voorstellingen als in Gran Theatre. REMBRANDT THEATER. Vertooning van „De modelechtgenoot". GRAND TFéaTRE. 26 Februari Amersf Concertvereeniging. Concert van het U. S. O. 7.15 uur. GRAND THéaTRE. 28 Febr. Kindervoor stelling „De levende poppenkast". 2.30 u. De benoodigde visch even bestellen Alleen gevestigd Utr-straat 40 TeL 4092 BINNENLAND Op het bureau „Gevonden Voor werpen" van de Nederlandsche Spoorwegen is een koffertje met een merkwaardigen inhoud afgeleverd. Het bleek le bevatten de enkele we ken geleden zoekgeraakte film „Kleur en glorie van onze koloniën" van de Maatschappij Nederland. Van half Januari af werd deze film vermist. Het laatst werd zij afgezonden van Roermond naar Amsterdam en sindsdien was ze nergens meer te vin den. Van de acht koffers met benoodigdhe- den voor deze geluidsfilm, ter eezamen- liike waarde van 30 000 gulden, bleek bii aankoVnst te Amsterdam juist het kof fertje met de film zelf verdwenen te zijn. De Spoorwegen hebben moeite noch kosten gespaard (o.a. werd een groole advertentie in alle Nederlandsche bla den geplaatst) om te. trachten deze prachtige koloniale film terug te krij gen. Gebleken is thans, dat het bewuste koffertje gestolen werd. doch dat de dief. toen hij bemerkte, dat de in houd niet van ziin gading was. het valies opengebroken in den trein heeft achtergelaten. De langgezochte film is daarop gevondon in een lee- ge derde klasse coupé te Alkmaar. Vandaar heeft men haar thans opge zonden naar Utrecht, waar men dpzen schat als het ware met open armen heeft ontvangen. Daar aan de film niets was bescha digd. zal ij reeds dezer daecn weer ver toond kunnen worden in tal van steden en dorpen van ons land. waar zii aan vankelijk reeds eerder gedraaid zou ziin. maar waarvan door den diefstal toen niets kon komen. 's-GRAYENHAGE, 25 Febr Tal van geruchten duiken er den laatsten tijd op over de haring, welke in het laatst, van het vorig jaar door de Nederlandsche Visscherij Centrale is opgekocht en de haring welke door haar bemiddeling uit Denemarken zou worden geïmporteerd. Teneinde overdreven verwachtingen hij het publiek tot haar juiste proporties te rug le hrengen en allerlei geruchten om trent een minder economische behande ling van de haring recht te zeiten. mo gen enkele nadere mededeelingen hier omtrent op haar plaats worden geacht. In de maand Nov. van het vorig jaar wérd in de nabijheid van onze kust. aan vankelijk niet zonder succes, de haring- visschcrij uitgeoefend. Telken jare om dien tijd treken groote scholen haring snel Zuidwaarts. Daar de scholen he- t rekke lijk spoedig voorhij getrokken zijn, duurt het „seizoen" slechts zeer kort, terwijl in dezen tijd \oor de visschcrs niet weinig gevaar aan de uitoefening van hun beroep is verhonden. Teneinde de reeders en vissc-hers toch aan te moe digen. zooveel mogelijk van deze kostba re visch te bemachligen werd de haring- prijs vrijgelaten, doch de Nederlandsche Visscherij Centrale legde op een kwart van de vangst beslag en kocht deze le gen den prijs van 50 per vat. met de bedoeling deze visch later tegen lagen prijs te kunnen distribueeren. Evenwel moest tengevolge van plotseling optredend slecht weer deze visscherij vroegtijdig worden beëindigd, zoodat de Nederlandsche Visscherij Centrale bij het. staken van de vangst slechts beschikte over 1000 tonnen, inhoudende 800.000 stuks haringen. Do z.g. vrije haring werd spoedig ge ruimd en voor den na 15 Februari moge lijk nog aanwezigen voorraad mochten de volgende prijzen gevraagd worden: Pekel of steurharing 0.15 per stuk. Gerookte of gestoomde bokking 0.17 per stuk. Gemarineere haring 0.18 per stuk. Rolmops uil één geheele haring be staande f 0.19 per stuk. Men mag aannemen, dat de z.g. vrije haring thans wel geheel geruimd zal zijn. De Nederlandsche Visscherij Cen trale zal nu de door haar opgekochte steurharing tot bokking laten rooken en in Amsterdam. Rotterdam 's-Gravcn- hage, Utrecht, en de mijnstreken te gen den prijs van circa 0.09 af 0.10 laten verkoopen aan werkloozon en armlastigen. Teneinde de controle zoo scherp mogelijk te kunnen doen zijn. zijn slechts enkele rookerijen ingeschakeld. Deze hokking zal door inschakeling \an stedelijke instanties, met uitsluiting dus van den normalen handel, worden ge distribueerd. De ingeschakelde ambtelij ke instanties bieden een waarborg, dat de bokking komt in handen van hen. voor wie men de visch bestemd heeft en dat. zij niet terecht komt in den zwarten handel. De import van Deensche haring is niet. zoo onverdeeld gunstig verloo- pen. Het is niet friogeliik deze gehee le voorraad haring, zooals de Neder landsche Visscherij Centrale zich voorstelde te rooken. Behalve, dat de visch van dusdanig magere kwaliteit is. dat zij zoo goed als eeen vet hevat. is een gedeelte der Deensche haring gekaakt, zonder kop of zwaar beschadigd en dikwijl van der mate zachte kwaliteit, dat ze onmoge lijk als een goed gerookt product ter markt kan worden gebracht. Bovendien is het meerendeel der visrh uitermate klein. De deskundigen achten hef uitge sloten. dat de ingevoerde Deensche ha ring gerookt ter markt kan worden ge bracht. Het grootste deel der Deensche haring zal daarom worden gemarineerd, hoewel de leiding van de Nederlandsche Visscherij Centrale 't product liever ge rookt ter markt had gebracht. ROTTERDAM, 25 Febr. In te- genwoordigheid van tal van belang stellenden en officieele autoriteiten is vanmiddag in het museum Boy mans geopend de tentoonsetlling „liet Duitsciie boek van heden", die zich in vorige weken te 's-Graven- hage en Amsterdam in een groote belangstelling heeft, mogen verheu gen. OberÖienstleiter Schmidt, die rle ten toonstelling officieel zou openen, was op liet laatste oogenblik door dienstaange legenheden verhinderd, naar dr. Volkers gevolmachtigde van den Rijksrommis- aris voor de stad Rotterdam, in zijn openingsrede mededeelde. Nadat liet Zepparoni kwartet passende muziek ten gehoore bail gebracht, ving Ir. Volkers zijn rede aan met de begroe ting van de talrijke aanwezigen en wees rop, dat de havenstad Rotterdam kan bogen op een goede cultureele ontwikke ling. Spreker wees op de concerten van liet Rotlerdamsche Phil ha rmortïsch Or kest en op andere gebeurtenissen op ver schillend gebied. Daarom acht spr. deze tentoonslelling van Duitsche literatuur an dezen tijd in de Maasstad van be- nng. Ook in Rotterdam zal hij zich in veler belangstelling verheugen. Hierna gaf spreker een beschouwing >ver het cultureele leven in hef huidige nationaal-socialisfische Duitsehland, dat nauw met de volksgemeenschap samen hangt. De Duitsche cultuur wortelt in het volk. In dit licht moet men deze tentoonstel ling zipn. Spreker wenschte de expositie tenslotte goede resllfaten toe. Moge zij het doel, aldus besloot hij. een goede ver st andhouding tusschen Duitsehland en Nederland hereiken. 's-GRAVENHAGE, 25 Febr. He! rijks bureau voor de voedselvoorziening in oorlogtiid deelt, mede, dat wederom eenige slagers wegens frauduleuze slach fingen of het voorhanden hebben van niet gekeurd vleesch. van het verkrijgen van een toewijzing van vee. vleesch, waren en/of afvallen werden uitgesloten. liet ziin de slagers: TI. Groefscmn, Rijksstraatweg 171, Haren (Gr.); W. Wallach. Uithoornstraat 22. Amsterdam; G. A. van Wanroov. Mgr Zwiisenplein A 62. Kerkdriel (Gld.); T. H, Dittmar, Eemnesserwcg 1. Laren; J. Kroezen. Yen neper weg 545. Nieuw Vennep; H. Hagen- dijk. Schouteneinde 90. Puttershoek; A. M. W M. van Grinsven. Korenbloemstr. 46, Tilburg. 's-GRAYENHAGE. 25 Februari. De voorlichtingsdienst van het departement \an Sociale Zaken meldt: Met ingang van 1 Januari 1942 is een wijziging gebracht in cle ziektewet, waar door huilen twijfel is gesteld, dat liet op arbeidscontract werkend gemeentelijk distributiepersoneel voor zoover het niet meer dan f 3000.— verdient, deel heeft aan de rechten, die deze wet verleent. Derhalve komt het sedert genoemden datum ook in aanmerking voor de ver plichte verzekering ingevolge het zieken fondsenbesluit en voor de uitkeering van f 55— die krachtens de ziektewet bij bevallingen wordt toegekend. INSTELLING HOOFDGROEP VERKEER 's-GRAVENHAGE. 25 Febr. In de Nederlandsche Staatscourant is opgeno men een beschikking van de organisatie commissie betreffende de instelling van de hoofdgroep „verkeer", en van de vol- verwante bedrijven, koopvaardij, weg voer. binnenscheepvaart, tramwegen en spoorwegen. ALMEL025 Febr. Een 27-jarige man uit Enschede, die veroordeeld was tot 2Yz iaar gevangenisstraf en opgeslo ten zat in het huis van bewaring te Al melo, had kans eezien te ontvluchten, doch was in Enschede spoedig weer op gepakt. Bij ziin overbrenging naar Almelo onder geleide van twee marechaus sees deed de man opnieuw een po ging tot ontvluchten en sprong door de coupéruit heen uit den trein. Hij had daarbij echter geen succes, want hij kwam in ziin val neer op een naast den spoorweg staand kilome- terpaaltje en bleef met een verbrij zeld linkerbeen liggen. De man is thans ter verpleging in het R.K. Ziekenhuis in Hengelo opgenomen Het fier en kernachtig devies van den grooten zwijger. Willem van Nassau, dit hebben wij altijd beschouwd als het symbool \an een vrij en zelfstandig Ne derland. En wij zullen dit devies niet te schan de maken, al schamen wij ons dan ook diep voor alles wat de laatste jaren ge beurd is en waarvan wij weten dat wij er zelf schuldig aan ziin Landgenoot, ons vaderland is bezet, on/.e koloniën hebben wij verloren, maar ginds in het Oosten staan duizenden Nederlanders gereed om schouder aan schouder met het Duitsche leger en zijn landgenoot.en het bolsjewisme te vernie tigen en daarmede de vrijheid en zelf standigheid van ons volk in het nieuwe Europa te verzekeren. Wij zullen handhaven. Inderdaad dat zullen w ij. dat zult ook gij, indien gij een goed vaderlander zijl. Aarzelt dus niet •langer maar meldt u aan bij het Vrijwil, lieerslegioen „Nederland", Koninginne gracht 22 's-Gravenhage. Het voorjaars-offensief Het voorjaarsoffensief, dat straks, als sneeuw en ijs gesmolten zijn in liet Sovjet-land, zal Worden ingezet, beslist over dc toekomst van Europa. Het zal blijven of vernietigd worden. Alle krachten moeten daarom worden ngespannen en eendrachtig zullen de jonge Europeesche volkeren den strijd aanbinden en winnen. Zorgt U er voor, dat het den mannen, lie daadwerkelijk aan den strijd deelne men. aan niets ontbreekt, als zii gewond aken. Steunt de Nederlandsche ambu lance. Stort uw bijdrage op girorekening 8 7 6 0 0 Nederlandsche Ambulance, Koninginne gracht 22, 's-Gravenhage. 's-GRAVENHAGE, 26 Febr. Op de dagelijksche persconferentie te 's-Gra venhage sprak heden de heer H. J. Woudenberg, commissaris van het N.V.V. over „de toekomst van de Neder landsche bedrijven". Nadat spreker de monopolistische positie, die het N.V.V. thans als eenig orgaan van werknemers in Nederland heeft, getcekend had. stelde hij in het licht, dat hiermee de groote taak, die de nieuwe tijd stelt, eerst recht begint. Het gaat namelijk niet om de vraag, hoe slerk de vakvercenigingen zullen zijn, doch om de vraag, hoe het sociale nro- bleem wordt opgelost. En dit brengt ons op hooger plan. Er is thans een stakingsverbod, doch ieder begrijpt, dat alleen daarmee de klassenstrijd niet kan worden uitgeban nen en dat er daartoe méér gebeuren moet. Er moet een nieuwe gemeen schapsidee post vatten, een nieuwe ge meenschapsgeest werkgever en werk nemer samenbinden. Én dit moet in ieder bedrijf afzonderlijk van onderen op beginnen. In het bedrijf zelve zijn de werkgever en dc werknemers op natuur lijke wijze in het werk tot een gemeen schappelijke taak verbonden; in het. be drijf zelve moet dus de sociale vrede worden gevonden, ideëel zooals mate rieel Het ideëel is eerst: de geest der gemeenschap als van „Führer" en „Ge- folgschaft" als van officier cn soldalen, moet eerst doorwerken en kameraad schap kweeken. Wordt de kameraadschap bereikt, dan is daarmee tevens de basis gewon nen om ook materieel andere verhou dingen te bereiken. De nieuwe gemeenschap in het be drijfsleven kan niet van boven af wor den opgelegd. Bij het zoeken naar dezen socialen vrede is de grondstelling, van welke uit gegaan moet worden, dat arbeid pen zegen is, in zijn soort zelfs „een blijde boodschap" zoowrcl voor werkgever als werknemers. Spreker herinnerde aan de vermaarde uitspraak van Gottfried Feder. dat een volk zoo rijk is. als liet arbeid weet te organiseeren. Hoe meer wij werken, hoe sterker wij ziin. Werken en nog eens werken, jagend naar rle beste prestatie is het parool; daarmede bouwen wij op de beste wijze niet alleen aan het nieuwe Furopa mede, maar ook aan Nederland's plaats in de nieuwe toe komst en aan een eigen plaats in het arbeidsleven. "M'ATUURLIJK moet het nieuwe Euro- pa winnen. Spreker noemde onder de werkers voor Europa's toekomst in de eerste plaats de Nederlandsche strijders aan het Oostfront. Het Duitsche bloed zou voldoende zijn om den oorlog tc win nen, de Nederlandsche strijders gingen daar niet heen omdat zii den oorlog moesten helpen winnen Dat kon ook zonder hen. Maar liet Nederlandsche bloed dat. daar vloeit is het beste cement voor den nieuwen „volkenbondde nieuwe volksgemeenschap die uit dezen oorlog voortkomt en die oneindig beier zal zijn dan de altoos confereerendc Vol kenbond van Gënèvc. Hier is de arbeidsprestatie de hand. die bindt. En voor ons volk geldt, dat hoe grooter de arbeidsprestatie is. hoe meer zelfstandigheid wij hebben. Spreker noemde ook met vreugde de 160.000 Nederlandsche arbeiders, die thans in Duitsehland werken. Het is in zekeren zin jammer, dat zii weg moes ten. Maar vroeger werkten er toch ook steeds een 100 000 Nederlanders in Duitsehland. In latere jaren liep dat. door de werkloosheid in Duitsehland sterk terug. Thans loopt het sterk om hoog, daar de arbeidsgelegenheid daar, nu zoovelen onder de wapenen» staan, zeer groot zal zijn en het dwaas zou zijn hier in ledigheid rond te loopen, terwijl daar arbeid in overvloed is. Spreker con stateerde dankbaar, dat déze 160.000 daar hard werken en Nederland's eer hooghouden. Ieder daar moet ook voor twee werken, eenmaal voor zichzelf en eenmaal voor een soldaat aan hét front en men doet het. Op deze wijze wordt het nieuwe Euro pa en de nieuwe gemeenschaj) in dit Europa gebouwd. En in dc gezamenlijke arbeidsprestatie ligt de rijkste belofte voor de toekomst der Nederlandsche be drijven. Wie Europa in dezen oorlog zou willen laten verliezen, is tot zelfmoord bereid. Wie leven wil. die werke. Dc na tionale eenheid is de grondslag voor den socialen vrede Daarmee wordt ook de erfenis der vaderen op de beste wijze be waard. Spreker deelde nbg mede. dat de 160.000 Nederlandsche arbeiders in Duitsehland aan de zorgen van het N.V.V. zijn toevertrouwd. Het N.V.V. deelde het terrein in 14 gouwen in en heeft in elk dezer gouwen een vertegen woordiger, die eerst de naam- en adres lijsten der betreffende arbeiders aanlegt en voorts de leiding heeft over alle cul tureele en materieele verzorging. Cultureel wordt er veel gedaan: een 30.000 Nederlandsche boeken werden voor de leestafels der kampementen aangekocht: Nederlandsche. bladen en tijdschriften worden regelmatig verzon den. Geldelijk zijn voortreffelijke rege lingen getroffen, welke reeds in do bla den zijn gepubliceerd. Spreker verklaarde thans Nederland door te reizen om overal met name tot rle werkgevers het woord te richten en met hen aan den nieuwen socialen vrede te bouwen. Hii vertrouwt op deze wijze belangrijke resultaten te bereiken. Na tuurlijk zal op-den duur een overkoepe ling tot stand moeten komen, onder wel ke werkgevers en werknemers heide te zamen thuis behooren. Of deze overkoepeling arbeidsfront zal moeten heeten of anders, behoeft thans nog niet beslist te worden. Maar spre ker werkt met vreugde in de geschetste richting err heeft de volle overtuiging, dat de toekomst der Nederlandsche be drijven op deze wijze, zich hoopvol laat aanzien en dat wie ziin arbeidsprestatie met volle kracht inzet, het loon daarvan, ideëel en materieel, zich niet zal zien ontgaan. De groote houtverkooping, welke deze week te Lunteren piaats had ten overstaan van den 80-jarigen notaris Dinger, had de belangstel- ^unus jn Finsche handen. De brand- ling van meer dan 1 500 gegadigden. Hoe druk het was Polygoon-v.Bilsen op^ecWe èventu^iie"' voorbeleid"te lijn Suomen-Holland-P. K. Havikks De nieuwe gezant van Kroatië bij het Roemeensche hot overhandigde te Boekarest zijn geloofsbrieven aan koning Michaël. De koning in gesprek met den gezant Observator Press-Stapf De Nederlandsche Volksdienst als helper in den nood. Een kijkje in de zieken kamer van het hotel, waarin een aantal gezinnen, dat tengevolge van het Brlt^che bombardement op een stad in het Oosten van het land dakloos was geworden, is ondergebracht. De patiënten staan onder toezicht van een gediplomeerd verpleegster van den Nederlandschen Volksdienst Polygdon-Sagers

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1942 | | pagina 3