BURGERLIJKE STAND VAN RIIENEN. BEURSPRIJZEN DER EFFECTEN. POSTWAGENDIENST fe S/O GSlAMM VIERDE LAKDHIISIIOUDKUJVDIG CONGRES, Een Heer nadert den Koningen vangt aan met zich te be klagen over helgenc hij ondervindt, er bij vermeldende, dat die en die personen daarvan de oorzaak zijn, en hij zich daarom alleen tot Zijne Majesteit kan wenden. De Koning heeft daarop het volgende, door gelioorgetnigen vernomen, antwoord gegeven: «Mijnheer! Als Prins van Oranje heb ik reeds gezegd steeds regl door zee te zullen gaan. Als Koning herhaal ik u deze woordenen zal er bij blijven. Intrigues zullen bij mij nim- mer ingang kunnen vinden, en van hetgeen gij aan die Hceren «niet in hun hijzijn hebt durven zeggen, verzoek ik verschoond te blijven.» De audiëntie was afgcloopen. De Vorst, die zoo handelt; kan groot genoemd worden. God versterke hem op den moeijelijkendoch éénigen weg lot red ding van het Vaderland! Tc Asperen (Zuid-Holland) is op den 8. dezer de huisvrouw van den schoenmaker den Dunnenbijgestaan door den bijna 80jarigen Vroedmecster Tetjerverlost van drie levende kinderen. De vrouw had reeds vroeger driemaal tweelingen gebaard. T1EL, 13. Junij. Wij vernemen, dat de Edel Achtb. Raad dezer Stad, na door Z. Exc. den Heer Gouverneur dezer Pro vincie te zijn aangezocht, nogmaals terug te komen op zijn genomen besluit, waarhij dit Collegie zich onbevoegd verklaarde tot het verkiezen van Leden voor de Provinciale Staten in zijne Vergadering van den 9.j.I. in genoemd besluit heeft gepersisteerd. GRONINGEN, 14 Junij. Van welke treurige gevolgen on matigheid in het gebruik van sterken drank kan zijn, is weder gebleken uit het voorval, dat in den avond van den 9. Junij I.!. in de nabijheid dezer stad heeft plaats gevonden. De Heer van Oeckeleneen achtenswaardig burger, wonende in de Gemeente Haren, kwam genoemden avond wandelende van deze stad, om huiswaarts te keeren, terwijl zijne vrouw, zijn zoon, knecht en een vierde persoon in een wagen nevens hem reden. Te Helpman gekomen ontwaart hij twee jonge lieden die hij groetende pas seerde, doch van welke hij geen antwoord ontving. Reeds vreezendc, dat welligt deze jeugdige personen zijne paarden eenig leed konden doen, hoort hij weldra «hol» roepen.Hij keert eenige schreden terug, den wagen te gemoet, die een weinig achter hem was, en ziet de heide personen met opgeheven stok ken voor zijne paarden staanzoodat deze steigerden. Vrees voor ongeluk en zorg voor de zijnen nopen hem de beide perso nen het lage van hunne handelwijze onder het oog te brengen en hen van de paarden af te dringen. Deze vermaning de door drank bedwelmde jongelieden ergerende, neemt een hunner zijn stok en slaat op den Heer tan Oeckelen indoch deze loopt onder de slagen op, waardoor het hem gelukte, den hem toen onbe kenden aanvaller omver te loopen en zich boven op hem te werpen. Daar de goedhartige van Oeckelen hiermede reeds zijne voldoe ning had, deed hij gcene verdere moeite, en beval slechts zijn in den wagen zittenden zoon den met hèm worstelenden persoon die hem inmiddels zijne klecdercn had verscheurd, dien stok af te nemen. Dit geschied zijndeliet men den aanvaller opstaan die echter, toen zijn stok weer meester wordende, den Heer van Oeckelen geduchte slagen toehragtwaarvan een op het oog, zoo zelfs, dat men aanvankelijk vrees koesterde, dat hij liet zoude verliezen. Ook de zoon van den Heer van Oeckelen werd geslagen. Bij dit voorval kan het meer dan gelukkig genoemd worden dat de juist op dat oogenhlik aankomende postillon de familie tan Oeckelen mogt ontzetten, daar anders een manslag het gevolg dezer baldadigheid had kunnen zijn. De postillon moest zelf, om het aanranden van zijn paard voor te komengestrenge middelen bezigenom den onbezonnen jongeling af te weren. De daders zijn hekend geworden en de Justitie vervolgt ernstiglijk deze zaak. De algcmccne nieuwsgierigheid naar de ware toedragt van dit veel geruchtmakende voorval heelt ons genoopt, onderzoek er naar te doen en het bovenstaande dienaangaande mede te deelen. Te Ecrneghem, een dorp digt hij Brugge, zijn twee kin deren van het vrouwelijke geslacht geboren die zeer uaatiw en over cene vrije grootc oppervlakte des ligchaams aan elkander zijn gehecht. Men herinnert zich hierbij de Siciliaansche twee ling-zusters Rilta-Christina en de Siameesche tweelingbroeders, die in N.-Amerika getrouwd (?J en op reis zijn naar Europa, om geld voor de huishouding. De beide kinderen zijn gedoopt Varia en Sophia en te zien des morgens van 7 lot 8 en des middags van 1 tot 2 en van 4 tot 5 uur. De kinderen zijn aan de zijden verhonden en hebben eene scheeve houding tegen over elkander, maar hebben het vrij gebruik hunner hoofden armen beenen enz. BURGERLIJKE STAND VAN AMERSFOORT. Van 11. tot en met 17. Junij, zijn GEBOREN: 3 Kinderen van het Mannelijk en 8 van het Vrouwelijk Geslacht, te zamen 11. OVERLEDEN: 12. Junij, Ignatius Elverding, ruim 2 j.; Klasina Ekkeveld, 57 j.gehuwd met Petrus Boshuizen; 14. Junij, Hendrik van Barncveld, 55 j., gehuwd met Giebje van Staverden1G.-Junij, Maria van der Linden, ruim 90 j., Weduwe van Joost van NiekerkPietcr Staal, 62 j., onge huwd; 17. Junij, Johanna flijnen 43 j-, gehuwd met Johannes Wil li el mus Willernsen; Cornell's Hermanns Krocs, 2 j. ONDERTROUAVDPietcr Steenheek, met Maria Everlse; Hendrik Slekiug, met Maria Genoveva Anlonia Vellhuisen; Jacobus van 't Wel, met Hendrika Bouw;Rik Riksen, met Arrisjc van Minnen Evert de Wit, met Klazina Kwinkelcnlierg. GEHUWD: Hendrik van den Bosch, met Ruthjc van der Horst. Van 3. tot en met 9. Junij zijn GEBOREN: 1 Kind van liet Mannelijk en 1 van het Vrouwelijk Geslachttc zamen 2. OVER.LEDENNecltje Arise, 30 j.Echtgenoot van Cornelis Cornclisse van Cappelleveen Jannigje Baars, 37 j., Echtge noot van Gerrit Gairkhorst. ONDERTROUWD: Geenc. GEHUWDGerrit van Westrhcnen (van Amerongen)met Maria Geertruij van den Berg. Marktberigt van Amersfoort 15. Junij. en Utrecht 16. Jnnij. De Cursief gedrukte artikelen, als Tarwe, enz., zijn volgens de Utrechlsche Markt genoteerd; van de overige, met gewone Romeinschc letter, als Boekweit enz., is de Amersfoortsche prijs gegeven). l'arwe van 8,25 tot 9,00. Rogge 5,10 de middelmarkt. Garst van 3,25 tot 4,00. Boekweit ƒ5,90. Haver van f 2,25 tot 3,00. Wille Boonen van 8,00 tot 10.00. Groene Erwlcn van ƒ8,00 tot 10,00. Graauwe Erwten en Capuc. van 7,00 tot 9,00. Aardappelen van 2,00 lol 2,50. Boter ƒ0,50 tot ƒ0,55 het Ncderl. pond. Kaas van ƒ12,00 tot ƒ15,00 de 100 pond. Eijeren 0,50 Cents de 25. Rundvl. 45 c. Kalfsvl. 55 c. Varkensvl. 60 c. het Ned. pond. Marktberigt van Rhenen, 14. Junij, 1849. Tarwe f 7,00 tot 9,00. Rogge f 4,60 tot 4,80. Boekweit ƒ5,10 tot ƒ5,25. Graauwe Erwten ƒ6,00 tot ƒ7,00. Groene Erwten f 8,00 tot 10,00. Zaturdag16. Junij. Nederland 2'/, pCt. 49'/o. 3 pCt. 58'/o. 4 pCt. 763/». Spanje, Ardoin a510p. St. 11"/,,. Binnen!. 3 pCt. 24'/». Rusland 5 pCt. 1011/,. Oostenr. Metall. 5 pCt. 693/,. 2'/» pCt. 37*/„. Utrecht 9 9 van de VAN A. VAN NIJllVECEN. ZOMERDIENST. Aanvang 15. April 1849. Van Amersfoort naar 'smorg. ten 6 uur op de l" Trein naar Amsterdam. 'Is V 9 11 'smidd. 4 'savonds» 6 9 2e 3» 9 Expeditie van goederen dadelijk nog door naar 's Huge. Vecnendaal 'smorg. ten 7 uur op de lc Trein naar Arnhem. Vaarsbergen 11 uur. Van Utrecht naar Ainersjoort 's morg. ten Tl, uur na aankomst der Ilaagsehe en Leijdsche Schuiten. 9 's namid. ten 12'/, uur na aank. der 2e Trein van Amst. 9 9 4 uur 'savonds ten 7 uur 3e 9 'savonds ten 8'/, uur na aankomst der Stoomboot van Rotterdam. Van Vaarsbergen naar Amersfoort na aankomst der 2e Trein van Arnhem. Van Veenendnal naar Amersfoort na aankomst der 3e Trein van Arnhem. ZOMERDIENST. VERTREK DER BEURTSCHEPEN, van Amersfoort van Amsterdam Woensdag, 20. Junij. C. de Weerd. L. J. Koekoek. Vrijdag, 22. 9 S. J. Iloutsaagcr. J. Bos. Zondag, 24. 9 L. J. Koekoek. C. de Weerd. Woensdag, 27. J. Bos. S. J. Houtsaagcr. Vrijdag, 29. 9 C. de Weerd. L. J. Koekoek. Zondag, 1. Julij. S. J. Houlsaager. J. Bos. van het te UTRECHT. 18 49. Dingsdag den 26. Junij, 'savonds, vergadering der Coinniissiënin het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen op de Maria-plaats. Woensdag den 27. Junij, te 10 ure 's morgens, ope ning van het Congres, in de groote zaal van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen,

Arrondissementsbode van Amersfoort | 1849 | | pagina 3