J. G. van Nes, G. J. Muldek. XV. R. Boek, P. H. J. Wellenbebgh, A, J. de Beaufort. J. II, Hinlopen- Orde der Werkzaamheden. I. Berigten van het vorig Bestuur. II. Ingekomene stukken. III. Voorstellen van het Bestuur. IY. RapportenCommissiën en Voorstellen van de vorige Congressen. 1. Rapport van de Commissie over de statistiek van Nederland. (Verslag van het le. Congres, hl. 18; van het tweede Congres, bl. 825 en 172173; van het derde Congres, bl. 2329). 2. Nader verband tusschen de onderscheidene Land bouwkundige Genootschappen. (Verslag van het eerste Congres, bl. 23; tweede Congres, bl. 198; derde Congres, bl. 35-37). 3. Rapport der Commissie over eene geologische kaart van ons land. (Verslag van het eerste Congres, bl. 2428; van het tweede Congres, bl. 109114; van het derde Congres, bl. 3739). 4. Rapport der Commissie over oprigting eener één cent daags maatschappij. (Verslag van het derde Congres, bl. 46—56.) 5. Rapport der Commissie over Landhuishoudkundig onderwijsenz. (Verslag van het eerste Congresbl. 2830 van het tweede Congres, bl. 158167, bl. 170171; van het derde Congres, bl. 3944,) 6. Rapport der Commissie over de houtteelt. (Verslag van het eerste Congres, bl. 46; tweede Congresbl. 37; derde Congres, bl. 56.) 7. Rapport der Commissie voor de reglementen op de Hengstenkeuren. (Verslag van het tweede Congres, bl. 108; derde Congres, bl. 5764.) 8. Rapport der Commissie over het opnemen van kapi talen voor den landbouw en de hulpbanken. (Verslag van het derde Congres, bl. 123.) 9. Rapport der Commissie over de ontveeningen en den turf accijns als beswaar daartegen. (Verslag van het derde Congres, bl. 127129.) 10. Rapport der Commissie over inpoldering van den Bollard. (Verslag van het derde Congres, bl. 131133.) NB. Dit rapport met een kaartje van den Dollard zal, cenige dagen voor de opening van het Congres, aan de drukkerij van de HH. Bosch en Zoon, te Utrecht, en aan den ingang van het gebouw der bijeenkomst, gedrukt verkrijgbaar zijn tegen betaling van 25 Cents, ten voordcele van de kas van het Congres. 11. Rapport der Commissie over het benoemen van een' inspecteur voor den landbouw. (Verslag van het derde Congres, bl. 124136.) 12. Rapport der Commissie over landverhuizing en kolonisatie. (Verslag van het derde Congres, bl. 146.) 13. Rapport der Commissie tot het leveren van het plan eener landhuishoudkundige flora voor Nederland, enz. (Verslag van het derde Congres, bl. 163.) 14. Rapport der Commissietot het doen van vergelij kende weerkundige waarnemingenmet betrekking tot den land- en tuinbouw. (Verslag van het derde Congres, bl. 164.) NB. Deze werkzaamheden zullen, voor zoo ver de tijd toelaat, afgedaan worden in deze zitting, doch vóór hare sluiting nog bet volgende V. Bepaling van de plaats, waar, en van den tijd, waarop het volgende Congres zal gehouden worden. VI. Verzoek aan liendie den volgenden dag iels wenschen voor te stellenhet onderwerp daarvan heden aan den Secretaris op te geyen. VII. Des avonds, voor zoo veel noodig, voortzetting der ochtend-Vergadering, ten vervolge van vermoedelijk daarin nog niet afgeloopene werkzaamheden. Donderdag den 28. Junij, Vergadering te 9 ure. VIII. Berigten nopens den staat der veldgeicassen hier te lande. IX. Berigten nopens den staat der veeteelt hier te lande. X. Berigten over proefnemingen met schelpkalk, asch- bemesting en rijenteelt. (Verslag van het derde Congres, bl. 154158). XI. Verslag over de veeziekte bij het rundvee. (Yerslflg van het derde Congresbl. 160). XII. Verslag nopens de afschrijving op het zout bij het gebruik onder het veevoeder. (Verslag van het derde Congres, bl. 162). XIII. Benoeming van de leden van het Bestuur voor het volgende Congres. XIV. Voorstellen en nieuwe punten van behandeling voor het volgende Congres. XV. Sluiting van het Congres. XVI. Diner, in de zaal naast den schouwburg,-te 5 ure. Vrijdag, den 29. Junij. Indien tijd en gelegenheid het toelaten eene harddraverij. Gedurende de dagen van het Congres, eiken avond Reünie in het Maliehuis. Woensdag avond muzijk en illuminatie aldaar. "Voor de leden van het Congres staan, op vertooning hunner toegangkanrt, opent 's Rijks Museum van Landbouwkundige Werktuigen, van 's morgens 9 tot 2 ure des namiddags van 3 tot 7 ure. 's Rijks Fee-artsenijschool, gedurende dezelfde uren. De Rijksmunt. Alle Academische inrigtingenals de Hortus Botani cus; het Physisch kabinet; het Chemisch Laboratorium; het Zoölogisch-, Mineralogisch-, Geologisch- en Anato- misoh-kabiuet; het Observatorium. Het laatste van 10 tot 3, en van 6 tot 8 ure. Het Museum van Oudheden van hel Provinciaal Utrechts Genootschap. Het Stedelijk Kabinet van OudhedenBeeldwerk, Schil derijen, enz. Het Meteorologisch observatorium. De Gazfabriek van den Heer de Heus. De Sociëteiten Sic Semper en de Friendschapals mede het Leesmuseum. Gedurende de dagen van het Congres heeft er, van wege het Genootschap van Landbouw en Kruidkunde te Utrecht, eene tentoonstelling van bloemen, planten en landbouwkundige voorwerpenin de tuinen der Sociëteit Natura et Arlibus plaats, waartoe de leden van het Congres den toegang hebben, tegen betaling der Gewone Entréeten behoeve van dat Genootschap. Evenzoo slaat voor de leden open eene Tentoonstelling van paarden en vee op Donderdag 23. Junijen een ploegwedstrijd op Zaturdag 30. Junij, van wege hetzelfde Genootschap te geven. Ieder, die zich als lid van het Congres wenscht in te schrijven gelieve zich te dien einde te vervoegen ten huize van den Heer Penningmeesler, op de nieuwe Gracht, Ltt. A, N°. 906, waar tot die inschrijving, te rekenen van Maandag, 25. Junij, do gelegenheid zal geopen zijn. Jlet Bestuur van het 4C Congres ADVERTENT IE N. (115) De Ondergeteekende MEESTER IN DE WAPENEN EN IN DE GYMNASTIE neemt de vrijheid zijne Geëerde Begunstigers te verwittigendat de LESSEN IN DE ZWEMKUNSTvolgens dezelfde Conditiën en op dezelfde Plaats als ten vorige jaren, reeds weder zijn aangevangen. Het aanzienlijk getal Elèvea hetwelk hem hel vorige jaar met hun vertrouwen vereerd hebben, strekt hein ten bewijze dat deze nuttige en voor de Gezondheid zoo voordeelige Ligchaamsoef eningook in deze Stad, op de ware prijs gesteld wordt. Nadere inlbrmatiën zijn te bekomen bij hem die de eer heeft zich te noemen VEd. Onderdanige Dw. Dienaar G. J. SCUOTERMANwonende op de Brcestraat. CORRESPONDENTIE. -B. vraagt waarom te Amersfoort, zoo vele posten en be trekkingen aan eeucn persoon worden toebetrouwd. Of ware het niet wensehelijker, dat elk wat kreeg? Ieder moet toch ook belasting betalen cn opbrengeneven veel als die met posten beladenc, ja dikwerf veel meer, hebbende somtijds een huis houden met kinderendaar hij wel personen kendongehuwd met vijf ja zes winstgevende betrekkingen vereerd. Zou de vervulling van de verpligtingendie aan die posten verbonden zijn, niet beter gaan, als ze verdeeld waren? B. wenschte wel, dat bij antwoord ontving, en wel zulk antwoord, dat dergelijke handelwijze regtvaardigde. Waarom, vraagt v. worden de lantaarncn buiten de Slijkpoort dikwerf één uur vroeger aangestoken, dan buiten de Utreclitsche? Ze zijn toch zoo digt bij elkander cn de passage, meent hij, is cr meer. De ingezondene stukken zullen in liet volgend nommer geplaatst worden. Te Amersfoort bij W. J. V^T BOMMEL VAN YLOTEN.

Arrondissementsbode van Amersfoort | 1849 | | pagina 4