versiering. B. RUITENBERG Hz. Advertentiën. Sociëteit Amicitia De Troubadour Soireé Musicale et Variée KOLONIALE WERVING. JCuis- Jtijfuig- en Decoratieschilder. J. W. de VAAL Kampstraat 56, Lessen in die taal. Voor 2 jaren. 1904 en 1905, MAURITS W. F. J. DE JONG. êenfeclie en fileederen Fijne Coupe. Billijke prijzen. NIEUWE NEDERL. OPERA. Dinsdag 7 Februari 1% uur. op Vrijdag 12 Februari e.k. Pelsjassen, Bontmantels, De Ondergeteekende bericht aan het geachte Publiek, dat hij zich alhier heeft gevestigd als: Een boekhandelaar bad b.v. abonné's op staatscourant enz., welke aan de Postkantoren tot dusverre werden opge geven; de Regeering kende deze abonné's dus en nu is Zij door middel van de direc teuren van postkantoren zoo vriendelijk geweest het verzoek tot die mensclien te richten, om als't u belieftzelf die couranten te mogen leveren, om daarmee zelf de enkele percenten commissie in den zak te steken. Heel vriendelijk wel, maai of dat nu bepaald een voorbeeld van eerlijke con currentie is, betwijfelde de heer Erederiks Hierop besprak de voorzitter de lezingen gehouden door de heeren Plato te Rotterdam en Treub te Amsterdam over den Middenstand". Van deze laatste lezing gaven wij een overzicht in ons nummer van 30 Januari j.l. De heer J. Brussaard, onderwijzer in machine-bankwerken en vakteekenen aan de Ambachtsschool alhier is bestemd voor uitzending naar Indié, om op te treden als lecraar in dezelfde vakken aan de Koningin-Willielminaschool te Batavia. De Raad alhier zal, wanneer het be kende voorstel Vols HeynOosterveen behandeld zal moeten worden, een moei lijk probleem hebben op te lossen. Bij B. en W. regent het zoo ongeveer adressen voor en tegen de kermis. Gister is daar weer een gearriveerd, voorzien \au 2153 hand tee koningen, tegen de kermis. De aanleg van dubbel spoor op de lijn van de N. C. S. M. Amersfoort Zw olie nadert zijn voltooiing. Tot Hattem thans alles gereed. Men verluidt, dat ook het buurtver keer op deze lijn dan nog zal uitgebreid orden, zeker tot groot gerief van 't eizend publiek. Een talrijk bezochte vergadering van de afdeeling „Amersfoort" van het Utrechtseh Genootschap voor Landbouw en Kruidkunde" werd gisterenmorgen elf uur in „De Arend" gehouden onder voorzitterschap van den heer A. M. Tromp van Holst. De heer T. J. Swierstra, zuivel-consu- lent voor de provincie Utrecht, hield een leerrijke voordracht over „Onze d. z. de Xederlandsche Veerassen". Ka een vcr- deeling gemaakt te hebben in klei- en zandrassen liet hij de verschillende rassen tot die afdeelingen behoorend de revue passeeren, daarbij telkens de verschillen duidelijk aangevend. De provincie Utrecht heeft volgens spreker geen eigen ras, men heeft hier maar steeds in den wilde gefokt en daar door gekregen een mengelmoes van alles en nog wat. Om in dezen toestand verbetering te brengen, kruist men met rasechte dieren uit andere streken. De heer Swierstra oordeelde dit een verkeerd beginsel. Men behoorde te fokken met de beste exemplaren van eigen soort, om zoo lang zamerhand te komen tot een eigen ras. Het in den laatsten tijd bekende IJsel- rasvoe kon wellicht hier goede diensten bewijzen, omdat het in zich vereenigt vele goede eigenschappen van vleesde en melkras. De lezing werd met groote aandacht ge\ olgd en den spreker een welverdiend oord van dunk door den voorzitter gebracht. Hierop had de gewone verloting plaats an voorwerpen nuttig voor don land bouwer of veehouder. De rekening en verantwoording over 1903 sloot met een voordeelig saldo van 499.51 en bedroeg in ontvangst 2215.52. Door de afdeeling zal hoogstwaar- chijnlijk een cursus worden opgericht in aardenkennis. De cursus zal in de vintermaunden worden gehouden door iu veearts; 15 personen kunnen daaraan lcebiemen; 12 lessen worden gegeven n wel 7 theoretische en 5 practische. In Augustus of September zal voor 't erst een keuring van vrouwelijk fokvee orden gehouden. De gewone jaarlijksehe keuring van tieren heeft plaats op 8 April, echter liet in „De Arend" voortaan, omdat de uimte aldaar te beperkt is. Door de invoering van „De Woning- et" en „De Gezondheidswet" is het ïntal belangrijke zaken, die door Kan- ngerechten moeten worden behandeld, eer toegenomen. Woensdag 27 Januari erd een overtreding van de Woningwet oor het Kantongerecht.alhierbehandeld n op grond van art. 40 van bedoelde et werden tegen de gedaagden, de aan- emers Van 't Hof en Achterbergh, vijf ooten van fl 50 ieder geëischt door den mbtenaar van het O. M. Wij achten deze zaak van zóó over- egend algemeen belang, dat wij kaar et stilzwijgend mogen voorbijgaan. Den heeren Van 't Hof en Van Aeliter- ergh werd ten laste gelegd, dat zij op en daartoe door B. en W. gestelden tijd niet voldaan hadden aan het artikel van de bouwverordening, waarin geëischt wordt deugdelijk drinkwater in de woningen. Reeds in het begin van 1902 was door bewoners der Aldegondestraat over den slechten toestand van het drinkwater geklaagd. Men herinnere zich zeker nog wel, dat de heer Gerritsen in den Raad destijds meermalen de aandacht van B. en W. vestigde op deze klachten. Ka ingesteld onderzoek door de gezond heidseommissie werd liierover aan B. en W. gerapporteerd, dat de eigenaren voornoemd hierin verbetering moesten brengen. Aan dezen wenk werd echter niet, of gedeeltelijk niet voldaan, zoodat B. en W. ten slotte genoodzaakt waren proces-verbaal op te maken met het hierboven genoemd aanvankelijk gcYol Door den verdediger der heeren v. 't Hof en A., den heer Mr. Heidema te Utrecht werd, en naar onze meening terecht, de opmerking gemaakt, dat het lang niet vaststond, dat het onderzochte water het water uit de bedoelde pompen was, omdat de monsters water niet genomen waren op de wijze, zooals dat voor een gerechtelijk onderzoek noo- dig is. De uitspraak in deze zaak is bepaald op 8 Februari. Door het bedanken vau den heer A. Visser, als lid der Kamer van Koophandel, wegens vertrek naar elders, is do ver kiezing voor één lid der Kamer bepaald op Dinsdag, Maart 1904, van des voor middags 10 uur tot des namiddags één uur. Bij gelegenheid van het zesde jaarfeest van de afdeeling „Amersfoort" van dei Clir. Kat. Werkmansbond zal Ds. War tena te Gouda den 12 Februari des avonds ten 7 '/a ure eene feestrede houden in de Groote of St. Joriskerk. Onze bekende onderofficieren-scherm- vereeniging „E. M. M. A." heeft zich op het gehouden schermconcours van den „Ned. Onderofficieren Schermbond" te 's-Hage weer kranig gehouden. Sergeant-majoor de Jong behaalde een 2en prijs, zilveren medaille in den per- soneelen wedstrijd geweer. Dezelfde prijs in den korpswedstrijd op hetzelfde wapen werd behaald door sergeant-majoor de Jong en de sergean ten van Rossum en Dcrogée, terwijl eveneens de 2e prijs op colonne gew eer behaald werd door 16 miliciens van de lichting 1903 van het 5e Reg. Inf. die zich thans nog verder zullen oefenen voor den wedstrijd van den Kon. Officieren-Scherm- bond. De gewone repetitie van „Jubal" zal in plaats van Vrijdag 12 Febr. worden gehouden Zondagmorgen 14 Febr., ter wijl het kwartet ook Zondag 7 Febr. 10'/2 uur zal repeteeren. De le luit. K. J. Schallenberg en de 2e luitenants L. J. de Wolf en J. E, Schneiders van het 5e Reg. Inf. alhier worden medio Februari ontheven van hunne detacheering aan de werkplaatsen von draagbare wapens aan de Heuibrug. Aan het personeel van de Centrale Werkplaatsen te Haarlem, dat naar hier wordt overgeplaatst, worden zooveel mo gelijk pakkisten verschaft door de Di rectie, om him huisraad te bergenver moedelijk zal van wege de Maatschappij ook aan die personen een vergoeding worden gegeven. Op verlangen van de afdeeling Gro ningen der V. P. X., gesteund door Zee land en Zuid-Holland heeft liet Hoofd bestuur tegen 13 Februari een buiten gewone algemeene vergadering der ver eeniging uitgeschreven. Groningen en ook de twéé andere afdeelingen zijn niet tevreden over de wijze waarop de V. P. K. geleid wordt. Wij herinneren onze lezers gaarne aan de voorstelling van de Nieuwe Nederl. Opera op Dinsdagavond in „Amicitia". De Troubadour wordt gegeven; een zeer bekende opera, geen nieuw genre, maar toch mooi, zóó mooi zelfs, dat wij wel vertrouwen, dat velen zich geroepen zullen gevoelen haar te gaan zien, zoodat de zaal van „Amicitia" eens weer zoo goed bezet is, als wij dat in den laatsten tijd gelukkig wel eens zagen. Hoe uiteenloopond toch kan de mce- ning over de temperatuur zijn, tusschen oud en jong 1 De (oude) Amersfoortsche courant gewaagt van „de tegenwoordige kou", in haar nummer van 11. Donder dag, en wij spreken in den aanhef van ons hoofdartikel, van de milde weersge steldheid. Is het, omdat wij nog zóó jong zijn, of zou het inderdaad op de Korte Gracht zooveel kouder zijn dan op deBeek este inscheLaan?.... Sport. Morgen (Zondag) zal Quick li. op haar terrein, een competitiematch (3e klasse X. B.) spelen tegen U. D. I. I; terwijl U. D. 1. II, op haar terrein een com- petiöematch (2e klasse U. P. V. B.), tegen Victoria II uit Hilversum zal spelen. Stand van het Stedelijk Kegelconcours in „Amicitia", hedenmorgen. 4U00 kaarten moeten gegooid worden, genomen zijn 1137. Hoogste aantal punten 42 van luite nant W. de Wolf. enz. Zondag 7 Febr. „De Arend", Amers foortsche Tooneclvereeniging „Ons Ge noegen" 7 uur. Maandag 8 Febr. „De Arend", Arnersf. Tooneelverceniging „On-s Genoegen". Uitvoering ten bate van kleeding voor het" anno schoolkind, 7 l|2 uur. Dinsdag 9 Febr. „Amicitia" Kieuwe Kederl. Opera, half acht uur, „De Trou badour". Soiree amusante in „de Arend" gaat dien avond niet door. Vrijdag 12 Febr. 's avonds 8 uur, in „Amicitia". Dep. „Amersfoort" v/h Nut. Spreker: Dr. Bleekrode: Over Vuurbe- reiding voorheen en thans met proeven en lichtbeelden. Vrijdag 12 Febr. Soiree amusante in „De Arend". Aanvang 8 uur. Zondag 14 Febr. half elf uur. 's mor gens, „De Toekomst", Havik. Cursus vergadering Sigarenmakers. Spreker Ei- chclsheim. 's Avonds half 8 uur, „Amicitia", Too- neelvoorstelling ter gelegenheid van het jaarfeest der S. D. A. P. UTRECHT. Zaterdag 6 Februari. Schouwburg: „De Tante van Charley' door de Vétérinaire Studenten. Aanvang 8 uur. Zondag 7 Febr. Schouwburg: Het Nederlandsch Tooueelmet „Rosa Bernd. van Gerhardt Hauptniaun. Aanvang half 8. PREDIKBEURTEN. Zondag 7 Februari. Luthersche Kerk, 10 uur 's voormid dags, Ds. J. L. F. de Meyere. Remonstraiitsclie Kerk, 9x/.2 uur voor- middags, Godsdienstoefening voor jonge lieden van 914 jaar. 11 uur, gewone godsdienstoefening der gemeente, Ds. I. Hooykaas. Burgerlijke Stand van Amersfoort. van 28 Jan. tot en met 4 Februari 1904. GEBORENArie, z. van P. Vogelzang-. Maria Anna, d. van J. Vlaanderen en M. A. Middelkoop. Gijsberta Petronella, d. van J. Pot en G. P. Blackstone. Martha, d. van P. Lobel en W. F. van Duinen. Marga- retha, d. van J. Riksen en J. Heineu. Frederik Wilhelm, z. van F. W. J. Sijbelen H. Buitenhuis. Elbert, z. van H. van Rul ler en M. Lam. Willem, z. van E. van Komme.1 en A. van Drio. Sophia Louisa Maria, d. van K. F. Heijlen en H. M. C. de Pauw. Thimoteus, z. van T. J. Hartman en G. Kok. Martinus, z. van W. van Nus en H. Huis. Antonius Maria, z. van H. W. Stenfert en J. C. M. De Smet. Petrus, z. ven A. vau Biuuendijk en A. L. Verhoef. Maria Regina, d. van C van Drie en E. de Goede. Christiaan, z. van A. van Bo- gerijen en E. van Meeteren. Uendrikus, z. van J. de Jager en A. L. do Grood. ONDERTROUWD: H H. van Zuilen en E. van Bekkum. J. J. C. Foster en D. de Vries. A. J. Werver en J. C. de Kreek. GEHUWD: J. den Ouden en J. Zwanen- hurg\ J. G. van der Linden en D. Meester. M. van Kekeu en G. van Pluuren. OVERLEDEN! Hendrika Johanna Pas, 10 m, Arie Maters, 71 j. eehtg. van H. A. ter Haar. Hendrikus Antonius van der Linden, 1 m. - Aartje Francisca Boon, 57j. eehtg. van A. Hellevoort. - Ida Maria Mar- garetha Vos, 3 j. MAKKTBERHUTEX. Amersfoort, 2 Febr. Aan do veemarkt waren de prijzen voor: Vette koeien f 140 A 210, Guste koeien f 110 A 180. Kalf koeien f 150 A 220. Kalfvaarzen f 140 A 170, Guste vaarzen f80 A140. Pinken f 40 A 80, Stieren f 70 a 120. Amersfoort, 5 Februari. Zaudaardappelen per H.L. f 2.80 A 3.25 Appelen f 0.A 0. Peren f 0.A 0. Hoendereieren per 100 stuks f 4.GO A 5. Boter per K.G. f 1.35 A 1.45 Kippen f 0.80 A 1.10 Kuikens f 1.A 1.30 Piepkuikens f 0.A 0. Eenden f 0.90 A 1.20 Hazen f 0.A0. Wilde konijnen f 0.A0. Tamme konijnen per stuk f 0.80 A 1.50 Duiven per paar f 0.50 A 0.70 Magere varkens f 10.A 12. Zeugen f 50. A 60 Biggen f 6.A 9. Aangevoerd waren H.L. Peren. H.L A.ppelen. 150 H.L. Zandaardappelen. 20000 stuks Hoendereieren. Eendeneieren, 1300 kilo Boter. stuks Vee. 10 Magere Varkens, 150 Biggen en 6 Zeugen. Bon DAME, een tijd in Frankrijk geweest, geëxamineerd Fransch L. O. heeft nog ecnige urcii disponibel tot het gcveii van Ook CONVERSATIELESSEN. Brieven onder letter C, aan 't bureau van dit blad. DIJKGRAAF en HOOGHEEM RADEN van den Bunsehoter T'een- en Veldendijk zullen op Donderdag IS Februari 1904, 'svoormiddags lO uur, in hot koffiehuis „HET VALKJE" te Amersfoort p«bljtefc vvvhvLven De Dijken, uitmuntende Wei- en Hooilanden en Uiterwaarden, aan het Hoog heemraadschap toebehoorende, ge legen in de Gemeente Bunschoten, Ecmnes, Baarn en Hoogland in 71 pereeelen benevens het Viselircekt in het geslagen wiel op de doorbraak van 1895 voor 1904 en 1905, en het Jaelitreelit op de bovenvermelde eigendommen gedurende het jacht seizoen der jaren 1904 en 1905. In liet breede omschreven op de aan plakbiljetten. Sommige perceelen, op de biljet ten meteen merk geteekend, worden voor 4 jaren verhuurd onder ver plichting van bemesting. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den Secretaris van het Hoogheem raadschap te Amersfoort,Langegraclit 17. JOHs. KNOPPERS, Dijkgraaf. C. JANSSEN, Secretaris. MAGAZIJN VAN PRIMA NAAR MAAT. Bestuur: ORELIO, PAUWELS, COINI, VAN DER VEN. Prijzen «Ier plaatsen fl.25. f 0.75 f©.4«. Concertzaal „DE AREND". met medewerking van het Dames-Eu- semble „De 4 Provinciën",Hollnndsch Zang- en Dansquartet, altisten van liet Kon. Ned. Circus O. Carré, Amsterdam, oreliest onder leiding van den heer G. BIKKERS. <ïc«voIg<ï 4,oor BAX., Entree bij inteekening Heer en Dame f 0.75, Heer alleen f0.50. Bij nict-intee- kening Heer f 0.75, Dame fO.50. Aanvang 8 uur. De ondernemer, A. WEHY. Lamaison Bouwer Co. Commissionairs in Effecten AMSTERDAM, NIJMEGEN, AMERSFOORT. Muur huizen 39, belasten zfch met den in- en verkoop van fondsen, sluiten prolongatiën, koopen en verkoopen van coupons, buitenland- sche wissels, vreemd bankpapier verschaffen gelegenheid tot het in bewaring geven van waarden in de safe-kastjes hunner gepantserde brand- en inbraakvrije kast, waar voor nadere condities te bunnen kantore verkrijgbaar, Kantoor geopend elkemverk- <Iag van 93 7t|281|2. HANDHELD i 30© bij liet aangaan van eene vrijvriUige verbintenis voor SEes jaren, en voor ingelijfden bij de Nationale Militie met onbepaald verlof of in wer- kelijkcn dienst, bij het aangaan van eene verbintenis, om Twee jaren gedetacheerd te worden naar OOST-INDIK. AANKRENGGELD: TWINTIG GULDEN. Men melde zich aan: Vrijwilligers en tliliticplielitigeii met on bepaald verlof, bij den Commandant van het Koloniaal Werfdepot te Harderwijk, of bij een der plaatselijke of Garnizoens-Comniandanten; Hilitie- pliehtigeu onder de Wapenen, bij hun onmiddeUijken Chef. Dames- Heeren- en Militaire Kleedermaker. Utreclitschcstraat 31. Amersfoort. Onder minzame aanbeveling,

De Eemlander | 1904 | | pagina 3