Slechts eene week per jaar Notaris BOLK Slechts ééne week van 4 tot 11 Juni a.s. ■hbhhhi IJit de Omgeving. Stadsnieuws. Advertentiën. Jl.W.J.Vos HEERENHUIZEN het open terrein Van der Want Co-, Allerlei. MARKTBERICHT. publiek verkoopen publiek verkoopen: TE KOOP een A D L E R-T AND E M le klas Boek-, Kunst- en Handelsdrukkerij houd ik OPRUIMING van alle Restanten Zwarte en gekleurde Japonstoffen, fijne Katoentjes, Satinets, alle mogelijke Witte goederen enz. enz. Ook zijn alle Stukgoederen in de Opruiming begrepen. Nadrukkelijk wensch ik opmerkzaam te maken geen denkbeeldige koopjes, doch in werkelijkheid spotprijzen genoteerd worden. Uitsluitend contant, Aanbevelend G. H. VAN DAM, Lang.straat 99, was her» niet duidelijk. Bij gelegenheid eener kollekte zag Spurgeon echter, hoe die man heel voorzichtig voelde, of hij soms in plaats van een koperen, een zilveren geldstuk uit zijn beurs had ge nomen. Toen werd het hem duidelijk, wat hij onder dat „behoudend geloof" had te verstaan. Een groep jonge Russische kunste naars tracht een reizende tentoonstelling van schilderijen te organiseen, die tot in kleine dorpjes op jaarmarkten en ker kelijke feesten zal tentoongesteld worden om het volk tot begrijpen en waardeu ren op te voeden. „Sprekende deuren" is een nieuwe uitviuding, waarop in Duitschland pa tent genomen is. Die deuren zijn aan het boven gedeelte voorzien van een phonograaf, welke door de beweging van het opendoen in werking wordt ge bracht natuurlijk 0111 reclames te spreken. Gaat men in een restaurant dinceren, dan zal men door den metalen neus stem worden gewaarschuwd, dat de champagne van Dupont of een ander de beste is. Bij het binnentreden van een koffiehuis zult gij door de deur de voortreffelijk heid van een of ander kinabitter lioo- ren roemen; bij den kapper recomman deert zij u haarmiddelenelders wordt u (Jdol aangeprezen, enz. enz. 't Vooruitzicht is niet bepaald aange naam Dat niet iedereen van „toeren" houdt, al is 't dan in een varkenswa gen, werd dezer dagen te Yeenendaal nog eens weer duidelijk bewezen. Een zekere P. Ploeg moest bij den slachter Spiegel een varken afleveren, maar toen hij op de plaats van bestemming aankwam bemerkte hij tot zijn schrik, dat de wagen leeg was. Denzelfden weg terugkeci'ende dien hij gekomen was vond hij het varken achter een houtmijt rustig slapende. „Zwijntje" werd in zijn zoete rust gestoord en weer op den wagen geladen, maar hij scheen altijd nog meer voor den bega- nen grond te voelen dan voor den wa genbodem en ten tweeden male wist hij te ontsnappen en nog wel in de Hoofdstraat. Met vereende krachten van o. en x-beedeu wist men hem toch weer te vangen en hij kwam ten slotte bij de slachtbank aan. Gelukkig dat het opgejaagde dier, weldra uit zijn aard- sche lijden verlost zal zijn, anders zou het misschien de zooveelste zenuwpa tiënt geworden zijn. Want ook onder de dieren komt neurasthenie voor. Zoo lezen we dat zich bij den manlijken gi raffe in den dierentuin te Dublin nu al sinds ecnige weken onmiskenbare en zeer bedenkelijke verschijnselen voor doen van die gevreesde ziekte. Ilij kreeg die ziekte tengevolge van een schrik waaraan de dieren van zijn soort sterk onderhevig zijn toen Wij een onweder een plotselinge hagelbui met vervaarlijk gewrekl op het zinken dak van zijn hok neerkletterde. Sinds dien tijd kan de giraffe niet het minste gedruisch meer verdragen. Zijn oppas ser loopt op vilten pantoffels om hem niet door het kraken van zijn schoenen te hinderen. De voornaamste veeartsen en de eerste specialiteiten voor zenuwziekten hielden consult over den qatiënt. Zij beproefden het eerst mét lauwe begietingen, maar daarbij deed zich het bezwaar voor dat bij den zeer langen hals van den neu- l rasthenicus het water van den nek af neergegoten al koud was eer het zijn rug bereikte. Elektriciteit hielp ook al B niet. Maar nu heeft men den giraffe in een afgelegen hok gezet, waar hij met bijzonder zorg wordt gevoed en „z ch I volstrekt onthouden m oet van alle emo- tiën als gevolg van geestelijke inspan ning of huiselijke beslommeringen.^ Zoo ziet men, dat de beschaving in de 20 eeuw zelfs onder de dieren een groote vlucht neemt, en dat ons nog veel en velerlei nieuws te wachten staat. De zotste dingen staan te gebeuren; men leze. b.v. wat de verecniging „Koniug- innet ag" te Haarlem van plan is den 31 en Augustus te doen. Men wil nl. alleen om de emotie te hebben van „verlost te worden", het liaarlenisch beleg herhalen, dat indertijd al zooveel menschenoffers gceischt heeft, en om welks opheffing al de geuzen den „God der lage landen" dagelijks smeek ten. 'tls voor de Haarlemmers en na tuurlijk ook voor de talrijke toeschou wers te hopen, dat't wat minder bloedig zal toe gaan, dan in 1573. De commis sie heeft dan ook goede plannen, want in plaats van liet oorspronkelijk beleg geheel na te bootsen zooals het geweest s, zal men Haarlem niet vertoonen als de overgegeven stad, maar als de over winnende, dank zij de heldhafte vrou wenschaar onder aanvoer van Kenau Simons Hasselaar. Men kan begrijpen dat in de 20e eeuw, de eeuw der geëmancipeerde vrouw, liet aantal dames dat als Kenau wil fungceren ontzaggelijk groot is. Som- migeu beweren dan ook; dat de lastig ste arbeid, dien de commissie van voor bereiding te verrichten heeft, de keuze is van „de ware Kenau." Barneveld. Ook dit voorjaar zijn voor rekening van het Kijk te Kootwijk weder ongeveer 30 H A. met jonge dennen beplant, wat de reeds in bosch- cultuur gebrachte oppervlakte, op gron den van den Staat aldaar, op 200 H. A. brengt. De resultaten tot hiertoe verkregen, zijn prachtig. Op de hoogste zandheu vels die mon vroeger voor niets geschikt dacht, staan thans de dennen in vollen groei en geven aan het landschap een zeer schoon aspect van donkergroen. Dat deze werkzaamheden de over het algemeen arme bevolking dier streken, zeer ten goede komen, laat zich begrij pen. Vooral in het voor- en najaar ver dienen tal van personen hiermede'een Terwijl de landbouwerszoon v. K. wonende in de buurtschap Glind alhier, op musschen w ilde schieten, sprong zijn geweer uit elkaar, tengevolge waarvan hij zeer ernstige hoofdwonden bekwam. Baarii. De wagenmaker M. alhier, is door een trein overreden met het noodlottig gevolg, dat hem beide bec- nen en een arm werden afgereden. Ka enkele uren is hij overleden, eene vrouw en vijf kinderen onverzorgd ach terlatende. Door de stafmuziek van het 5e Keg. Infanterie zal Zondagavond op het terras van Amicitia een concert worden gegeven. De lieer J. W. F. Braggaar opper wachtmeester bij de veldartillerie alhier is benoemd tot magazijnmeester aan de Jamfabriek te Haarlem. Door den Burgemeester van Rotter dam is tot schrijver bij de politie aldaar, benoemd de lieer J. M. Feuerstein, ge- pasportccrd sergeant van liet 5e Regi ment Infanterie. De rcserve-adjudant-onderofficier J. lvuijntjes, de reserve-sergeant-majoor Sij- bel en de reserve-sergeanten van den Boom en Cardinaal zijn ingedeeld bij liet XVHIe Landweerdistrict alhier. Donderdag 7 Juli a. s., avonds 8 uur zal in Amicitia een algeineene leden vergadering worden gehouden van liet Nutsdepartement. De lieer A. van Ottërlo onderwijzer aan het Instituut v. d. Sluys alhier is benoemd tot onderwijzer (met Eranscli en Duitsch) aan de O. L. school te Huizen. Om gebracht te worden op de kiezers lijst voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken hebben zich 45 nieuwe kiezers aangemeld. Van de K. M. A. te Breda zijn o. a. geslaagd voor 2e luitenant de hoeren Backer en van Bavel (Inf. h. t. 1.) L, R. Doorman (Art. li. t. 1.), W. van Leeuwen (Cav. O. I. leger) en J. H. NVesseling (Art. O. 1. leger.) De le luitenant J. Dorré, van het 5e Reg. Inf. alhier, is benoemd tot kapitein bij het 3e Reg. lof Het tarief van de toleplioon intercom munaal verkeer is met ingang van 1 Juli verhoogd voor gewone gesprekken tot 30 ets. en voor dringende totfl.- Heden vangen aan de II. B School alhier de toelatingsexamens aan voor den cursus 1904 05. Daaraan nemen deel, voor klasse I: 47 candidaten, en 16 voor de hoogere klassen. Tot administrateur van „Dc Eemlan- der" is benoemd de heer J. D. Lam- nierts van Bueren alhier. Voor liet eindexamen van de open bare Handelsschool te Amsterdam is ge slaagd dc eerste vrouwelijke candidaat, onze vroegere stadgenoote Mej. D. C. van Rossum, oud-leerling der IJ. B. S. alhier. De „Zwanen" en hun nageslacht trek ken dagelijks de aandacht van een be langstellend publiek. „Die jonge zwaan tjes zijn nu al eenden" merkte heden een toeschouwer op, om zijn verbazing aan het snelle groeien der jeugdige zwemvogels te keunen te geven. „V r e e m d elingenverkeer" heeft meer wil van haar zwanen, dan van sommige banken, die zij op den „Berg" plaatste. Baldadige lummels heb ben, sommige van die zoo nuttige meu bels op een schandelijke wijze vernield Van harte wenschen wij, dat het der politie eens gehikt de vernielzuchtige straatjeugd in handen te krijgen. We zouden met welgevallen hooien, als een paar van die belhamels eens echt Prui sisch gesnap werd. Men verzoekt ons er de aandacht eens op te vestigen, dat er altijd zooveel glasscherven liggen op den SbeStèrstraat- weg, bij het kerkhof cn vorder. Men voegt er zelfs bij, dat liet den schijn heeft of men er met opzet vinnig ge punte overblijfsels vau gebroken bier- flesclijes deponeert uit antipathie tegen wielrijders. Gaarne voldoen we aan dit verzoek. We vreezen, dat dit echter niet veel haten zal, er is weinig aan te doen Laat de fietsers voorzichtig zijn. Onbekende brieven. Maria Kaveling, Zeist; A. v. Dijk, Amsterdam; A. Baafje Amsterdam; Mej. Hithijer, Amsterdam; Mej. Kelly Roest Baarn; Mej. B de Kruiff Haag, II. van Zuilen, Huizen; A v. Drie Leusden Brieven (buitenland) J. Muurlink, AltendorfF. Muurlink Him- minghausen; V. W. Meijerink Magelang Briefkaarten (binnenland). Mej. Wed. v. Gelder Amsterdam. F. Steenbeek, Amsterdam; Mej. P. Peetert Blenik; Prinses, I-Iaag; Mej. B. A. de Kruiff, Haag; J. Mertcns, Haarlem; Mev. L de Clercq Scheveningen. Briefkaarten (buitenland). Harpo, Berlin. Gisteren is de Banketbakkerij van den heer J. II. A. W. Veenendaal Lan- gestraat alhier aangesloten aan het plaat selijk telephoonnet met Kó. 102. Op aansluiting wachten nn nog de heeren I D. Rciman Jr. accountant van Oldenbarneveldlaan, J. van Vollenhovcn (afd. koloniale waren) Groote Koppel, baron van Boecop, Puntcnburgerlaun en J. van Gcnderen kruidenier Arhom- schcstraat. Men verzoekt ons plaatsing voor liet volgende Yacaiitierelsjcs. Zooals .algemeen hekend is, worden door eenige onderwijzers in Utrecht elk jaar in de Zoniervacantie reisjes geor ganiseerd, welke slechts één dag duren. De lieer H. C. den Ilartog onderwij zer alhier heeft zich in verbinding gesteld met collega's in Utrecht, om ook met jongens en meisjes uit Amersfoort, die reisjes mede te maken en zich hij de Utrechtschc touristen aan te sluiten. Dit voorstel vond instemming. Men besloot die reisjes bij wijze van proef deze vacantie voor gemeenschappelijke rekening te ondernemen. Het volgende plan is opgemaakt, dat nog kan worden aangevuld. 1. Kei.s naar Amsterdam. Bezoek aan Artis, het Aquarium en bv. liet opleidingsschip „dc Wassenaar" prijs per hoofd f 2.25 2. Reis naar liet eiland Marken. Por spoor heen en terug naar Am sterdam, van Amsterdam per boot bin nendoor naar Marken. Onderweg bezichtiging van Broek, liet Broekerliuis, Monnikendam. Vim Marken over zee terug naar Amsterdam. Prijs per hoofd f 3. 3. Keis naar «len Haag en Schei en in gen. Per spoor naar den Haag heen en terug. Wandeling door den Haag. Be zichtiging .van de gehouwen der Staten Generaal en de gevangenpoort. Wande ling langs den ouden Scheveningschcn weg naar Scheveningen. Per tram naar den Haag terug. Prijs per noofd f2.50 4. Reis naar l'trcclit en «instre ken (nader te regelen.) Prijs per hoofd fl ii flöO. Het twaalf uurtje wordt meegebracht, voor de rest zorgen de geleiders. Men kan aan een of meer reisjes deelnemen. Kaderc bizonderheden zullen tijdig worden bekend 'gemaakt. Waar schijnlijk zullen in de le week van Augustus deze reisjes plaats hebben. Men geve vast zijn adres op aan II C. den Ilartog achter Luiaard 36 alhier nabij de nieuwe Bad- en Zweminrichting niet opgave van het aantal reisjes, dat men wensclit mede te maken. Burgerlijke stand van Amersfoort van 29 tot 2 Juni 1904. Geboren: Lambertus, z. van P van dc ICamp en D. van 't Land. Marinus, z. van G. R. Merkenij en E. Ileere. Overleden: Catharina E. Duijvels- hof, oud 63 jaren, echtg. van G. T. Ockhorst. Rijk van 't Klooster, oud 17 jaren. C'ornelis de Man, oud 42 jaren, echt. van J. Fransen. Johan na C. M. Reuser, oud 66 jaren, echtg. van C. A. van Blaricum. Grietje Wijntjes, 50 jaren, wed. van S. Mossing. Correspondentie. Den heer M. B. Aan elk der porsonecle leden zal bc doelde circulaire toch wel zijn toege zonden, zoodat opname er van in ons blad, ons overbodig lijkt. Red. st.,ort, 1 Juli. Zancbiard.ippcleu per rf.L 1 2.00 A 3,00 Appelen t 0.— A 0.— Perei. t 0.— A 0.— HoendeiViD.-cii per 100 stuks i 3.20 A 3.60 Koter per K.ti 1 1.05 ii 1.20 Kippen .0. DO A 1.40 Kuikens t 1.a 130 Piepki.iK.enx t 0.A 1.40 Eendon t 0.90 A 1.20 Hazen I 0.— A 0.— Wilde Uon.jnen 1 0.40 A 0.50 Tamme konijnen per stuk t 0.40 A 0.80 Duiven per pa ir t 0.60 j\ 0.70 Magere varkens f 00. 00— Zeugen t 00. ii 00— Biggen t 6.— A 8.00 Aangevoerd waren HL. Peren. H.L Appelen. 126 L. Z»:«;.rtdrdappelon. 50000 stuks Iloendereieren. Eendeneieren, 1200 kilo Boter. stuks Vee. 2C Magore Varkens 113 Biggen en Zeugen DE NOTARIS te Amersfoort zal op Xaterriag 1G Juli 1004, des avonds 7 uur, in het koffiehuis „HET VALK JE" aldaar In de gemeente AMERSFOORT. Drie nieuw gebouwde geheel naar den eisehen des tijds ingerichte aan de Hendrik van Viandenstraat nos. 22, 24 en 26 met erf cn tuin, respectievelijk groot 174 centiaren, 147 centiaren en 174 centiaren. Afzonderlijk en in massa Aanvaarding bij de betaling der koop penningen op 15 October 1904 Breeder bij biljetten. te Amersfoort zal in 't Hotel „DE VERGULDE ZWAAN" te Amersfoort IMusdag 12 Juli liiOt 's avonds 7 uur, iu 7 afzonderlijke perceelen en daarna één massa buiten de Kamppoort te Amersfoort, sectic No. 1596, groot 9 aren. 25 centiaren. Breeder bij biljetten. (Heer en Dame) zoo goed als nieuw van f300 voor f175 Adres te bevragen: bureau v <1 blad. Beekesteinselie laan 58. Amersfoort. Levert spoedig en billijk alle voor komende soorten DRYIOVRRK. Vraagt prijscourant.

De Eemlander | 1904 | | pagina 3