D. J. SMITS Een koetshuis J. BOLK Vier Huizen A. N. J. VOS publiek verkoopen: VILLA'S A.J.v- Zalingen,# gaat niet door. Ons Huis. Ons Huis. Ons Huis. Nieuw Parijs, Cuxe-Posf. Soeieteit Amieitia- -see Dansen =- Langestraat 20. Weg met de Fietspompen. Advertentiën. De Notaris J. BOLK publiek verkoopen publiek verkoopen Een groote VILLA De Notaris J. Bolk verkoopen verkoopen Joh. Knoppers MET TUINEN J - - C0NF1SEUR. - - i Concertzaal „DE AREND A. WERY. Heropent Donderdag 1 September Dag en uur worden volgende week gepubliceerd. Groote sorteering Behangerij Stoffeerderij - - Meubileering. Nieuw. Eenvoudig. Verrassend. Ongeloofelijk. Nieuw. Eenvoudig. Verrassend. Langestraat 129, Amersfoort. G. VAN EDE, Hoofdagent. kolonel W, F. K. Bischoff van Heems- kerck, van het 5de regiment infanterie. Bij het galadiner ten Hove op Hr. Ms. verjaardag zal de staftnuziek van het 5e Reg. Inf. directeur de heer G. IC. G. van Aaken, eene uitvoering geven. Het programma van het concert op 31 Aug. op het terras van Amicitia te geven door het Symphonic orkest Jubnl luidt als volgt: 1. Festa amiuale, uiarsch G. Bikkers 2. La dame de coeur, ouverture G. Huval 3. Valse enchanted Berger 4. Fantaisie sur des motifs de l'opéra La Fille du Régiment Donizetti 5. Kriegsmarsch der Mendelssohn- Priester aus Athalie Bardholdy 6. Fantaisie La dame blanche Boieldieu 7. Sourire d'Avril, Valse II. Depret. 8. Verzo di Melodie G. Renaud. Finale. Den reizigers onder onze abonués kunnen wij omtrent de visitatie aan de Duitsche grenzen het vol gende mêedeelen: De visitatie der vrije handbagage in D- en sneltreinen geschiedt te Cranen- burg in de treinen. Mitsdien behoeven reizigers slechts uit te stappen, indien zij bagage mede voeren, bevracht op een Duitsch sta tion, of indien zij belastbare handba gage hebben, of wél als de douanen- ambtenaren dit verlangen. Het is niet geoorloofd in de rijtuigen handbagage onbeheerd achter te laten, voordat de visitatie van den trein heeft plaats gehad Te Benthcim geschiedt de visitatie der vrije handbagage in den Berlijnschen expres-trein 72 D. De reizigers behoeven dus slechts uit te stappen, indien zij bagage medevoeren of belastbare hand bagage hebben. De reizigers zullen deze gunstige bepalingen zeker met blijdschap vernemen, daar het uitstappen voor de visitatie een groot ongerief is. Teneinde aan het verzoek- aan vele reizigers tegemoet te komen, zal op het 2e perron tusschen het postlokaal en de trap, toegang gevende tot dit perron een groot bord, geplaatst worden, aan gevende het vertrek der treinen, het perron en spoor, verder oost of westzijde. Op de perrons worden borden ge plaatst, aangevend het nummer van hot spoor. Gaarne voldoen we aan het verzoek tot opname van onderstaande mede- decling en opwekking: De Afdeeling Amersfoort der Ver- eeniging tot opvoeding aan Halfver weesde- Verwaarloosde en Verlaten kin deren in het Huisgezin ontving dezer n van Hare Majesteit de Koningin- Moeder een waardeerend schrijven, met een geldelijk bedrag als blijk van H. M. sympathie voor het doel en streven der Vereeniging. Mocht het lezen dezer mededeeling nze stadgenooten (voor alsnog niet leden) ipwekken om II. M. 's voorbeeld te olgen en ons Maatschappelijk werk te teunen met eene jaarlijksche bijdrage an f 2.50 als lid, dan wel met f I. als «gunstiger gaarne ontvangt onderge tekende dan daarvan bericht aan zijn adres Pietcr Bothstraat no. 3. 0. L. D. MOUNLER. Men verzoekt ons plaatsing voor het Volgende IK Vele gemeentebesturen hebben reeds voorziening getroffen, om het gevaar van ontploffingen van benzine te voorkomen, door voor te schrijven het opbergen daarvan in vaten, die bij beproeving blijk ^gegeven hebben bij brand niet te kun nen ontploffen, maar door een bijzondere inrichting, de benzine deed verbranden. H Deskundigen evenwel meenden dat al was die proef met een nieuw vat ge slaagd, bij het gebruiken der vaten zoo danige verstoringen zouden komen dat toch de Veiligheid 6'j brandgevaar niet verzots was. j Den heer H. G. IToogenboom is er echter in geslaagd een fabrikant te vin den, die na veel studie en prooven een onpnrplofbaar vat heeft gefabriceerd dat e n eenvoudig van constructie en in deug delijkheid uitmunt. Bij een genomen proef op 16 Augt. j.l., waarbij tegenwoordig waren den IWclEd Achtbare heer Burgemecstervan Jutphaas, de heeren Commandant en ondercommandant van de stedelijke brand weer van Utrecht en eenige genoodig- den bleek de deugdelijkheid ten volle. gSjReeds zeer spoedig na het aansteken van het vuur, waarop het vat geplaatst deed de veiligheid dienst, en zorgde de in het vat aanwezige benzine op kelmatige wijze verbrandde. Zoo verrassend was het resultaat van fce proefneming met dit toch nog on- aende systeem, dat de heeren boven- noemd en andere aanwezigen zich reeds van den aanvang af bij het sterk brandende doch zeer regelmatig wer kende vat waagden. De inrichting tot onontplofbaarheid in het vat aangebracht is als het ware on breekbaar, kan zeer gemakkelijk gecon- trolecrd worden en bij eventueele be schadiging van het daarin behoorende kopergaas, kan dit door elk smid of loodgieter met weinig moeite worden hersteld. Zoodat de onontplofbaarheid bij voortduring gewaarborgd blijkt. Dank zij de ijverige bemoeiingen van genoemden heer Hoogonbooin kan men nu een benzinevat bekomen dat aan de strengste eischen voldoet. Naar wij vernemen zullen deze vaten reeds in gebruik worden gesteld in de benzine bergplaats gelegen aan 's Rijks Inundatiesluizen bij den Yaart.sc.hc Rijn bij Utrecht. Iiigc/.omlcu. (Buiten verantwoordelijkheid derredactie) Mijnheer de Redacteur! Verzoeke beleefd voor het volgende in uw blad eenige ruimte disponibel te willen stellen. Niet dan met ernstig protest is door ons kennis genomen van de circulaire der vereeniging „Handel en Nijverheid" hier ter stede, waarin wordt aangedron gen bij de stadsbewoners 0111 niet meer per H. Ij. 8. M. goederen te verzenden noch te ontvangen op grond, dat ge noemde maat-chappij, de coöperatieve vereeniging door haar personeel opgericht, tracht te steunen, op welke wijze is voldoende bekend. Naar aanleiding hiervan ligt het voor de hand dat de handelwijze van TI. en N. niet alleen de II. IJ. S. M. een beleo- diging aandoet, doch ook het onder haar dienende personeel dat het voor zijn patroon thans opneemt. AVij wenschen met te debatteeren doch willen er even op wijzen waartoe wij, ills H. IJ. S. M. personeel in staat zijn, iets waarmede zeker geen der heeren leden van H. en N. rekening heeft gehouden. Wij tellen hier thans een 500 man personeel, een getal dat zeer waarschijn lijk binnenkort zal worden vermeerderd; van dit personeel i6 minstens Igedeelte gehuwd en heeft een huisgezin ten zijnen laste. Ieder van dit personeel zal niet te ruim berekend, toch zoker 10 gulden per week in de stad brengen wegens verschillende behoeften, ondanks de opgerichte coöperatieve vereeniging; dit maakt een totaal van f 5000 per week of f 20000 per maand, voorwaar een niet gering te schatten bedrag dat groo- tendeels aan heeren leden der vereeniging II. en N. ten goede komt. Weinig moeite zal het ons thans kos ten om dit bedrag tot een minimum te beperken, m. a. w. door allen zooveel mogelijk onze inkoopen te doen in andere plaatsen waartoe wij als spoorwegperso neel zeer gemakkelijk in de gelegen heid zijn. Wij gelooven niet dat door de ver eeniging II. en N. hieraan slechts een oogenblik is gedacht, anders was zij bepaald niet tot de bekende onzinnige handelwijze overgegaan. Eenige ambtenaren der H. IJ. 8. M. Beleefd verzoeken wij allen, die iets inzenden, liun papier maar aan één kant te beschrijven. Bed. Eeml. Burgerlijken Stand. van 24 tot 27 Augustus 1904. GEBORENPetronella, d. van J. Tommei en W. Nijland; Johanna Maria, d. van II. L. Maijer en M. te Beek; Albertus, z. van H. van Yeen en C. Gijtcnbeek. GEHUWD: Johannes Th. Pb de Korte eu Hcndrika van Zwol. OVERLEDENBertus Wichert, oud 15 dag-en; Gertrudis M. Luijkx, oud 64 jaar: Jacoba van Korlaan, oud 3 mnd. Salomon M. van Beek, oud 80 jaren; MartLnus Lablans, oud 3 mnd.; Anna Maria Krijnen, oud 5 m.; Antonia Wil- belmina Gerritsen, oud 3 m. Een leven loos aangegeven kind van het vrouw, geslacht van L. A. van Munster en A. H. Westhóf. iöfreislcurt, 26 Augustus Zandanrdnppelüu per H.L 1 1,60 ii 2.00 Appelen t 2.50 a 4. Peren f 3 a 5 Hoendereleren per 100 stuks 4.10 4.50 Boter per K.G. 11.20 ti 1.25 Kippen 0 80 a 1.20 Kuikens t 1.00 h 1.10 Piepkuinens I 0.30 k 0.60 Eenden t 0.90 k 1.20 Hazen t 0,— h 0 - Wilde konijnen t 0.— A 0.-- Tamme konijnen per stuk 0.30 A 0.80 Duiven per pan 0.40 A 0.5'1 Magere varkens a Zeugen 140 A 60 Biggen I 7.ii 11. Aangevoerd waren: H L. Peren. 80 H.L. Appelen. 300 4 L. .«ardappelen. 60000 stuks Hoenderei eren. Eendeneieren, 1400 kilo Boter. stuks Vee. .vlagere Varkens 300 Biggen en 25 Zeugen. De familie BOMMEL—Daahn HOUWElt betuigt dooi- deze haren liiir- telijke» dank voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van haar geliefd dochtertje en zusje JACOBA II. D. C. MUNNIK. Amersfoort, 26 Augustus 1904. te Amersfoort zal in het Hotel „DE ZWAAN" aan de Utrochtsche straat te Amersfoort op Dinsdag13 Scpteiu ber ItlOI, des avonds ten 7 ure met .stalling en koctsiers-boven buis aan de Blankenheimstraat te Amersfoort kadaster Sectie B. no. 2910 groot 9 aren 65 centiaren. Verhuurd aan den IIoogEd.Gestr. lieer A. J. P. Metelerkamp van Bronekhoort te Amersfoort, totultimo December 1909. Betaling der koopsom 13 December a.s. Informatie geeft genoemde Notaris. De Notaris te Amersfoort zal in bet Hotel „DE ZWAAN" aan de Utrecktsche straat te Amersfoort op Dinsdag 13Septem ber 1904 's avonds 7 uur, naar de eischen des tijds ingericht, voor zien van gas-en waterleiding,utei tuin te Amersfoort aan de Blankenheimstraat kadaster, Sectie B 110. 2908 en 2909 groot 17 aren, 25 centiaren. Verhuurd aan den HoogEdelGestr. heer A. J. P. Metelerkamp van Bronck horst jjte Amersfoort tot ultimo Decem ber 1909. Betaling der koopsom 13 December 1904. Informatiën geeft genoemde notaris. te Amersfoort, zal in het koffiehuis „DE AREND" aan den Arnhemschen weg te Amersfoort op Woensdag 14 Sep tember 1904 's avonds 7 uur publiek aaneengebouwd, met erveu eu tui nen te Amersfoort, aan de Puntenbur gerlaan, bestaande in 2 geheele huizen en 2 beneden- met 2 bovenhuizen, kadaster sectie D Nos. 2696, 2697, 269S en 2699, zamen groot 11 aren, 88 centiaren. Respectievelijk verhuurd tegen jaar huurprijzen van f 235.f 180.f 175. f 216.f 216.terwijl een beneden huis onbewoond is. Betaling der koopsom 14 Dcc. 1904. Informatiën geeft genoemde Notaris. De Notaris te Amersfoort zal op Donderdag S September 1904 des voormiddags 9 uur, in bet koffiehuis „DE AREND" aldaar, publiek om eontantgeld 3 salonameublementen, eikenhouteu eetkamerameublement, jpianino, buffet, linnenkasten, penantkastjes, hangkast, canape's, voltaires, tafels, stoelen, wasch- tafels, bedkastjes, plaatijzeren- en andere ledikanten, mahoniehouten schrijfbureau, spiegels, schilderijen, pendules, regula teur, bedden met toebehooren, gaskronen, hanglampen, fornuis, kachels, antiek porcelein, eenige antieke meubelen, eene belangrijke partij sigaren, koper-, tin-, blik-, glas- en aardewerk en betgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Daags te voren te bezichtigen van 912 en van 24 uur. De Notaris to Amersfoort, zal op Oouderdag 15 September 1904, ilcs namiddags om 11 .j uur precies, in het hotel VEL AARS" aan den Brink te Baarn, I» de gemeente BAAKN (Socstdijk). Twee aaneengebomvde bijna voltooide aan de Praamgracht achter het hotel ..TRIER" nabij Soestdijk, kad. sectie B no. 6893, groot 16 aren, 35 centiaren, te veilen in twee perceelen en in Massa. Elk huis bevat: portaal, 7 kamers, badkamer, keuken, dienstbodenkamer, ruimen zolder en kelder. Aanvaarding cn| betaling 15 Decem ber 1904. Bezichtiging: Dinsdags en Donderdags, 's nam. van 24 uur. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris KNOP PERS, Weverssingel 7 to Amersfoort en ten kantore van Notaris AC. SC IIW ARTZ te Amsterdam, Keizersgracht. 252. 0 Langcstr.lioek Varkensm.^, 9 Neemt eens proef met onder- staande nieuwe soorten Koekjes. A Washingtons 12 ct. per ons f zeer a Boter batons 12 j licht. J 2 Augustijnen 16 V Briquetten 10 «S> Batons-Russes 12 n r Rotsjes (gevulde schuimi 20 ct p. ons^ Weener Dessert, 16 ct. per ons. Het. aangekondigde Bal chain petie op ZONDAG 28 AUG. Toegankelijk iederon avond van 7 1<1 uur; contributie 19 ris in de 3 maanden. Gelegenheid voor de bezoekers om in afzonderlijke localen te vergaderen. Lectuur van boeken en verschillende dagbladen. Degenen die Cursussen willen volgen in naaien, vorstellen. Duitseli, Fruuseb, rechtlijnig- en lianil- teekenen, kunnen zich van 1—8 September 's avonds van 7 ÏO uur. aanmelden bij den concierge of bij de dames van der ELST en D. GERRITSEN. Bij voldoende deelneming kunnen nieuwe cursussen in Kugclsch, Boekhou den enz. worden gevormd. De cursussen zullen door gedi plomeerden worden gegeven. Heeft een DANK of IIKGK tijd en lust om de administratieve werkzaamheden der cursussen op zich te nemen? Adres den heer D. GERRITSEN. Na afloop van het concert op Woensdag, 31 Augustus, zal er in de groote zaal voor de leden en hun dames gelegen heid zijn tot IIET BESTUUR. buinë u BILLIJKE 1*111.17,KN. In 0 een vermoeiend pompen nteer. j Ongoloofolijk. In Ieder fietvtaNehje mede te nemen. 1 seconde een band met lueht gevuld. Uitsluitend voor Amersfoort en Omstreken in de reeds jaren bekende oudste rijwielhandel, wielrijschool, reparatie- en emaillecrinrichting In de omliggende plaatsen alleen verkoopers gevraagd. BRENNABOR, ROVER, CENTURY, RALEIGH, CRESSENT, MATADOR SINGER, PIEPER Rijwielen etc. uitsluitend soliede merken. Reeds behaald 281 eerste prijzen, deze maand het Kampioenschap van Nederland te Amsterdam. A.UEBSKOOBTSCMË IVI KLltlJSCHOOL.

De Eemlander | 1904 | | pagina 3