J. BOLK Een koetshuis Vier Huizen „ONS HUIS." Stadsnieuws. Advertentiën. MUZIEKSCHOOL. „Volkshuisvesting" publiek verkoopen Een groote VILLA De Notaris J. BOLK publiek verkoopen De Notaris J. Bolk verkoopen Cursussen Beginnen MAANDAG 12 SEPT. bij de Rechtbank te Utrecht, ontvreemd waren. Volgens gewoonte gaat een daar wonende knecht des avonds nog eenige werkzaamheden op de plaats verrichten. Zoo ook dien avond. Nauwelijks op de plaats aangekomen, ontmoette hij daar twee hern onbekende personen, die een mand bij zich hadden en die hem ter stond toeriepen: „Wij zijn Utrechtsche behangers en hebben gordijnen afgeno men" waarop hij hun ongemoeid liet gaan. Toen hij bij het huis kwam cn de deur open vond, bemerkte hij, dat er diefstal gepleegd was, hetgeen hij ter stond de politie mededeelde. Db. E. M. Ten Cate heeft het beroep naar de Doopsgezinde Gemeente Apel doorn aangenomen en heeft zich tevens bereid verklaard zich voortaan voorgoed te belasten mot den pastoralen arbeid voor den Doopsgezinden kring te Amers foort en voor dien kring een bepaald aantal predikbeurten te vervullen. Bij Koninklijk besluit is: 1°. aan den ritmeester jhr. J.L Mock, instructeur bij het 1ste regiment huza ren, met ingang van 1 September l'JOd, op zijne aanvrage, onder toekenning van pensioen, eervol ontslag uit den mili tairen dienst verleend; 2°. het bedrag van pensioen vastge steld op f780 's jaars. 3°. de ritmeester Mock, voornoemd, mede met ingang van 1 Septembei'1904, benoemd tot reserve-ritmeester bij het wapen der cavalerie en wel bij het le regiment huzaren. Bij Koninklijk besluit is benoemd, bij het wapen der cavalerie, bij het 1ste regiment huzaren, tot ritmeester, de eerste-luitenant J. F. Völcker, van het 3de regiment huzaren. Gisteren had, alhier de aanbeste ding plaats voor de levering van fou- rage en turfstrooisel ten dienste van de troepen te paard alhier in garnizoen ge durende het tijdvak van 1 November 1904 tot 31 October 1905. Voor fourage werd het laagst inge schreven door de firma H. Gerritsen en wel voor hooi 50 cents, stroo 30 cents, inlandsche haver 83 cents cn buiten- landscbe haver 80 cents. Laagste inschrijvers voor turfstrooisel waren Gebr. Minke te Dedemsvaartvoor 9 cents. Alle prijzen per 10 kgr. Het raadsverslag in ons vorig num mer geeft ons voorloopig geen aanlei ding tot opmerkingen. Die drukfouten 1 Onder de program ma's van de laatste concerten in Arai- citia prijkt de volgende zonderlinge zin snede: De leden worden er op gewezen, dat, volgens het gewijzigde art. 5 van het Reglement, zoons, of mannelijke liuis- genooten van leden, of der sub 2 van art. 3 bedoelde buitengewone leden, in dien zij op het tijdstip der aanmelding den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt doch jonger dan 12 jaar zijn, zomerlid kunnen worden. Gisteren morgen gebeurde er op den hoek van den Soesterweg en de Berg straat een ongeluk, dat betrekkelijk nogal vrij goed is afgeloopen. De heer v. d. H. B. raakte, doordat een petroleumwagen do draai veel te kort nam aldaar tusschen den wagen en het hek van den tuin van de dames Veder bekneld, zoo ernstig zelfs dat het hek op enkele plaatsen geheel ver bogen werd. Wonderlijk genoeg had de heer B slechts eenige lichte kneu zingen opgeloopen, zoodat hij na eerst bij den heer van 't Eind te zijnbinnen- gedragen, al heel 6poedig naar zijn huis kon worden vervoerd. De heer v. d. S. aandenUtrechtschen weg, die Woensdagmorgen zijn rijwiel voor zijn woning liet staan, kwameenige oogenblikken later tot de mir.der aan gename ontdekking, dat zijn karretje verdwenen was. De onbekende fietsrij der, dio zekertergelegenheidvau lI.M.'s verjaardag eens een feestritje wilde ma ken heeft tot nog toe vergeten het rij wiel terug te brengen. Het Amersfoortseh Dagblad, de uit slag vermeldende van het toelatings-exa- raen voor de Kon. Mil. Academie te Breda voegt daarbij: Ons dunkt dat directeur en leeraren van de H. B. S. met voldoening kunnen neerzien op de resultaten van hun on derwijs in het cursusjaar 1903/1904. Niet alleen is een vrij groot procent der leerlingen geslaagd voor het eind examen, maar velen zijn ook toegelaten voor de Cadettenschool, Willemsoord, Machinistenschool, enz. De Amersfoortsche Tramweg Maat schappij vervoerde in Augustus van dit jaar 8685 betalende passagiers met een opbrengst van f 693.92', tegen 8999 pas sagiers en f 754.27 1 m dezelfde maand van 1903 en 7097 met f 652.98 in 1902. Het fraaie weder van Augustus dezes jaars in vergelijking met het zeer slechte van verleden jaar is dus wel van invloed geweest op het vervoer. De bruto-opbrengst bedroeg f 720.12 in Augustus 1904, f 774.32 in 1903; de opbrengst per dagkilometer f 12.90 in 1904, f 13.87' in 1903 en 11,69 in Augustus 1902. De bruto-opbrengst in het tijdvak 1 Januari tot 1 September 1904 was f4570.171', tegen f4820.22 over liet zelfde tijdvak van 1903. Donderdag had ten btadhuizc de aanbesteding plaats voor de levering van schoolmeubolen voor de Openbare Lagere School 2esoort inde Hellestraat. Ingeschreven werd door: D. J. Boks, alhier, voor f 1110; H. W. Smit, Wijk bij Duurstede, voorflOl? G. van don Berg, Hoogland, f 1015;A. Versteeg, Utrecht, voor f1008; P. de Bruyn, Vlaai-dingen, voor f 986; H. Keijzer alhier, voor f938; A. Maarle- velil Dz., Vlaardingeu voor f884; J. van Dijkhuizen, alhier, voor f 873; II. Overeem, Scherpenzeel, voor f812; E. van der Wart, alhier, voor f 798; R. Meester er, J. M. Haanschoteii, alhier, voor f 758. Aan de minste inschrijvers is de leve ring gegund. Op Koninginnedag werd in de Arend de jaarlijksche tentoonstelling gehouden van Floralia. De heeren L. van Dijk, H. van de Wetering en W. Snapper, die als keur meesters optraden, hadden geen gemak kelijke taak om uit de ruim 300 inzendingen de fraaiste en best verzorgde planten en bloemen te bekronen. Een 1ste prijs, spaarbankboekje met f2.50, werd behaald door: H. J. Aal- derink, H. Snijders, J. van Winterswijk en Aleida Voorn; een 2de prijs, f 1.50, door: W. ter Beek, vrouw J. Buys, R. van Dijk, G. van Wijland en J. J. van 't Lith; een derde prijs f 1, door: Leendert Maas, G. de Rooy, Petronella Engel, Fenne van 't Wel, E. van de Pijpekamp, G. Hendriks, P. Verstay, G. Brom, J. Voortman en Willem van Dijkhuizen; een Bestuursprijs door: W. te Kulve, C. Holtmaii, C. van den Biezenbos, G. Lagerwey, Jaca Pothoven, W. van Nus, N. Voorn, W. Voorn en G. Winterswijk. De „Amersfoortsche Muziekvereeni- ging" was ook hier present en luisterde met eenige vroolijke stukken, dit voor vele kinderen, groot feest op. Opgercht is de apologetische vereeni- ging „Petrus Canisius." Zij stelt zich ten doel: de katholieke kerk in haar wezen en streven meer en meer bekend te maken cn tegen aanvallen te verdedigen. De leden der vereeniging trachten dit doel te berei ken o. a. door het uitgeven van Apo logetische geschriften en het plaatsen van artikelen met dezelfde strekking in bladen en tijdschriften. De sectie-voorzitters noodigen voor het behandelen van onderwerpen bepaal de leden uit. Zooveel hun eenigzins mogelijk is, zullen deze de uitnoodigin- gen steeds aanvaarden. Onderling zullen de leden altoos bereid zijn elkander bij te staan door het verstrekken van alle noodigc inlichtingen en gegevens binnen niet al te langen tijd. Ook zullen de leden onderwerpen, die zij öf zelven wenschen te bespreken, of door anderen wenschen behandeld te zien, aan hun sectic voorzitter opgeven en aanbevelen. (Huishoudelijk Reglement Art. 14.) Verschillende geestelijken en leekeu inden lande hebben reeds hunne mede werking toegezegd, waaronder o. a. voor geneeskunde, ook voorkomt arts J. W. Jorissen. De heer P. C. M. Bos, tlia.is leeraar aan een Hoogere Burgerschool niet 5- jarigen cursus te Amsterdam, is door den minister van marine benoemd tot lid van de commissie, welke belast is met liet afnemen van het vergelijkend exa men aan jongelingen, die wenschen te worden toegelaten tot de opleiding van adspirant-administrateursbij de zeemacht. We vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit nummer voorkomende ad vertentie van de Muziekschool, betref fende de inschrijving van nieuwe leer lingen voor den cursus 1904/05. Zij die voor hun kinderen degelijk muziek- onderricht verlangen behoeven niet te aarzelen ze naar deze inrichting, waarop Amersfoort niet recht trotsch kan zijn, te zenden. Meermalen is reeds gebleken met welk een ernst daar wordt gearbeid zoodat op hoogst gunstige resultaten kan geroemd worden. Bij het ia den Haag gehouden Zorg vliet Springconcours (handicap) werd de 5e prijs behaald door luitenant G. ,T. Maris cn de 6c door luit: 11. J. Couvée. De onoogelijko winkel aan den ouden "Vlasakkerweg is door de Coöperatieve Winkclvcreeniging „Uns Voordeel" ver laten en zij heeft zich gevestigd in liet perceel op dei) hoek aan de Stations straat eu den Ouden Vlasakkerweg. Niet alleen een groote vooruitgang maar tevens ook oen groote verbetering. De keu rig ingerichte winkel biedt alles te koop wat op 't gebied van kloniale waren en Comestibles te verkrijgen is, hetgeen de lezers kunnen zien uit de adverten tie in dit nummer voorkomende. Wanneer we de Leidsche wanklanken (zie: Fit de pers) uitzonderen, kunnen we zeggen, dat overal in het land de verjaardag van de Koningin met opge wektheid en geestdrift is geviSrd. Ook hier ter stede is het meegeval len, dank zij het optreden van de ver eeniging Vreemdelingenverkeer," die zeker met genoegen op haar werk van Woensdag mag terugzien. llet idee van deze vereeniging, om voor weinig kosten, het volk een aan- genamen, gezelligen avond te bezorgen komt ons uitstekend voor. Een avond met muziek en voordrach ten oefent altijd aantrekkingskracht uit, 't Moge dan geen „hooge" kunst zijn, die men te genieten heeft gegeven in de Arend en in de Keizerskroon, ge zellig was 't er in hooge mate. Doe het volk smaak krijgen in dergelijke on schuldige uitspanningen, door liet iu de gelegenheid te stellen, die goedkoop te genieten, ge verricht een goed werk. Uitspanning is nuttig en noodig cn der gelijke „avondjes", waar alles wat op ruwheid lijkt streng geweerd wordt, ver edelen den smaak. Gaarne een woord van hulde aan „Vreemdelingenverkeer." In één opzicht hebben wij een ern stige aanmerking op het programma van het feest in de Keizerskroon. We mee- nen „Vreemdelingenverkeer" iu over weging te moeten geven, den leeftijd van de debutanten niet te laag te stel len. In de „Keizerskroon" werd o. a. een gymnastiekuitvoeringgegeven, waar aan, ook kinderen van 10 tot 12 jaar meewerkten. We achten het werkelijk veel beter, dat men dit zooveel mogelijk tegenga. Op zich zelf is 't dunkt ons al af te keuren jeugdige kinderen op „de planken" te brengen men kweekt zoo licht oude mannetjes cn oude vrouw tjes, die voor echt-Holkmdsche jongens spelen niet veel meer voelen temeer achten wij dit afkeurenswaardig, waar die kinderen 101,12 uur sommigen zelfs nog later in het feestlokaal bleven. Natuurlijk zal de regelingscommissie, dit wel met ons eens ziju en zal het haar ontgaan zijn of niet vroeg genoeg bekend geweest zijn, welke jeugdige krachten de soiree moesten opluisterenwe twijfelen er niet aan of dit zal een vol gend jaar wel worden voorkomen, nu er op gewezen is. De „parade" werd door het publiek blijkbaar nog al op prijs gesteld. Een stroom van volk trok er heen. Ook in het Militaire Tehuis werd een feest ge geven. In Amicitia gaf „Jubal" een con cert, terwijl het terras a giorno verlicht was. De Algcmeenc Nederl. Wielrijders- Bond organiseert den volgenden vier- daagschen tocht: Zaterdag 17 September vertrek van Amsterdam \ia Zaandam, bezichtiging Czaar Peterhuisje, Monnikendam, be zoek aan het eiland Marken, terug Mon nikendam en per rijwiel naar Amster dam. (totaal 50.3 K.M.) Zondag 18 September. Amsterdam, Hilversum, Baarn, Soestdijk en Amers foort. (totaal 56.1 K.M.) Maandag 19 September. Amersfoort, Garderen, Udlermeer, Apeldoorn, Beek bergen, Loenen (waterval) en Apeldoorn, (totaal 70.6 K.M. Enkel naar Apeldoorn 45.5 K.M.) Dinsdag 20 September. Apeldoorn, Hoenderlo, Otterlo, Ede en Arnhem, (totaal 49.9 K.M.) De tocht, waarvan de hoofdconsul van den bond, de heer D. Fockema, leider zal zijn, wordt in Arnhem ontbonden. Dat de uitvoeringen van de Amers foortsche muziekvereeniging nogal op prijs worden gesteld, bewijst de groote massa volk, die ze geregeld bijwoont. Zoo druk als Donderdagavond hebben we het er evenwel nog nimmer bij ge zien. Het Stationsplein endeKoninginnc- laan was wat men noemt zwart van 't volk. Nu de heer Jochems maakt werk van het orkest en wij gelooven, dat wat de keuze van stukken betreft, voor der gelijke uitvoeringen geen betere gedaan kan worden. Een woord van hulde komt zeker de Amersfoortsche muziekver eeniging, die zich ook Woensdag zoo kranig weerde, toe. Maar niet alleen voor de muziek was er zooveel volk op de. been, ook voor het vuurwerk, dat zou worden afgesto ken. Wel was er niet veel publiciteit aangegeven, maar toch was het gauw- genoeg door geheel do stad bekend, dat de burgemeester Donderdagavond vuur werk zou doen afsteken, en wie er ge weest is, weet tevens dat de burge meester daarmede iets heeft gedaan, dat aan vele Amevsfoortcrs, die zelden of nooit zoo iets zagen een groot genot heeft verschaft. De tallooze uitroepen van verbazing cn verwondering bewe zen de ingenomenheid van het over- talrijke publiek. De brieven enz. voor de militairen, die in deze maand deel zullen nemen aan de manoeuvres in Noord-Brabant, behooren behalve den naam van den geadresseerde, te vermelden het korps en het onderdeel daarvan, waartoe hij behoort en als plaats van bestemming: „Op voldmanoeuvre in Noord-Brabant." Dit zal de spoedige overkomst van de correspondentie zeer bevorderen. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten wegens onbekendheid der geadresseerden. Amersfoort en hulpkantoren, 2e helft Au^. Mej. H. KosiokWories, Amsterdam, H. C. Mast, Amsterdam. J. Sekuur, Assen. E. Bervard, Axel. H. W. Notebar, Burgerbrug. Mej. R. Klein, 's Gravenhagc. Piet van der Meulen, Leeuwarden. Mej. C. Boensmina, Rotterdam. G. Diederiks, Rotterdam. Mej. J. A. van der Horst, Utrecht. E. Blokzijl, Valkenburg. Mej. C. M. Elings, Mej. B. Sterk, Amsterdam. T. C. Brinkmeijer, Amsterdam. II, Wagt. Bussum. II. J. A. van Berne, 's Gravenhage. II. Rolfes, Rotterdam. C. Meijer, Rotterdam. W. C. van den Hoven, Rotterdam. A. C. Bauwes, Rotterdam. Ruuit de Vries, Horstermark. H. Ilopkes, Bunderhei. Jolian Petrick, Hagen. J. J. MederRooseboom, Homberg. Dames van Baarlen, Noideney. Mrs. Ilobbs, Westby, Road. Mej. de Boer, Amsterdam. 37Ge Staatsloterij. Vierde klasse. Trekking van 1 en 2 Sept. 1904. (600 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R.O.Leinweberte Amersfoort (Breedestr. 22) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f 65. 733 5203 5233 5805 5806 6372 6821 6823 6835 10100 11505 11535 16446 16799 18268 19165 19182 en 19196. Te zamen 18 prijzen. De vijfde klasse, welke trekt 1215, 20—23, 26—29 Sept. en 3—7 Oct, 1904, bevat behalve de premie van f30.000 voor den laatst uitkomenden prijs van f 1000 of hooger en de premie van f 3000 oor het laatst uitgetrokken lot, de navolgende prijzen: 1 van f ÏOO.OOO, 1 van f 50.000, 1 van f 25.000, 1 van f15.000, 1 van f 10.000, 1 van f5.000, 1 van f 2.000, 3 van f 1500, 55 van f1000, 65 van f400, 70 van f 200, 170 van f100 en 3730 van f70. Loten zijn ten kantore Breedestraat *22 nog verkrijgbaar ii f 3.50 per l/20. M 'UQijklUCHT. Amersfoort, 2 September. Zandanrdappel^fS per :J.L 1 1,60 a 2.20 Appeieti 1 3. a 4. Peren f3 a 6. Hoendere.eren per 100 «stuks i 4.20 k 4.30 Boter pel K.G 1 1.10 ;t 1.25 Kippen .0 60 1. Kuikens t 1. ii 1.10 Piepkuikens I 0.30 a 0.60 Eenden t 0.90 a 1.20 Hazen 1 0.A 0 - Wilde konijnen 1 0.a 0.— lamme konijnen per stuk t 0.30 a 0.80 Duiven per paar 1 0.30 a 0.8o Magere varkens 112 a 8 Zeugen 135 a 60 Biggen t 7.— A 11. Aangevoerd waren: H L. Peren. 80 H.L. Appelen. 300 HL. Z in^ardafipelen. 60000 stuks Hoendereieren. Eendeneieren, 1400 kilo Boter. stuks Vee. Magere Varkens 300 Biggen en 25 Zeugen. INSCHRIJVING van LEERLINGEN voor den cursus 1904/05, op Maandag- naiuiddag 5 September te écn uur in het Schoolgebouw. Hervatting der lessen Dinsdag 6 September. DE COMMISSIE. Naamlooze Vennootschap Aandeelhouders-Vergai lering op Dou- derdag 8 September 1904, dus namiddagsten8' ure,in„ONS JICJIS". Plinten van behandeling: Verkiezing van 4 nieuwe Be stuursleden wegens vertrek van den hei r I. van Hoog straten en andere vacaturen. l)e Secretaris, 1. II OO Y KA AS. De Notaris te Amersfoort zal in het Motel „DE ZWAAN" aan de Utrechtsche straat te Amersfoort op Dins<lag 1 {(Septem ber 1904 's avonds 7 uur. naar de cischen des tijds ingericht, voor zien van gas-en waterleiding, mei tuin te Amersfoort aan de Blankenheimstraat kadaster, Sectie B no. 2908 eu 2909 groot 17 aren, 2i" centiaren. Verhuurd aan den IIoogEdelGestr. lieer A. J. P. Metelerkanipvan Bronok- liorst te Amersfoort tot ultimo Decem ber 1909. Betaling der koopsom 18 December 1904. Information geeft genoemde notaris. te Amersfoort zal in het Hotel „DE ZWAAN" aan de Utrechtsche straat te Amersfoort op Dinsdag 13 Septem ber 1904, des avonds ten 7 ure met stalling cn koctsicrs-boven buis aan de Blankenheimstraat te Amersfoort kadaster Sectie B. no. 2910 groot 9 aren 65 centiaren. Verhuurd aan den IIoogEd.Gestr. heer A. J. l\ Metelerkamp van Bronckhoort te Amersfoort, totultimoDecember 1909 Betaling der koopsom 13 December a.s. Informatie geeft genoemde Notaris. te Amersfoort, zal in het koffiehuis DE AREND" aan den Arnhemschen weg re Amersfoort op Woensdag 14 Scp- teiubcr 1904 's avonds 7 uur publiek aaueengebouwd, met erven eu tui nen te Amersfoort, aan de Puntcnbur- gerlaan, bestaande in 2 geheele huizen en 2 beneden- met 2 bovenhuizen, kadaster sectie D Nos. 2696, 2097, 2G98 en 2699, zamen groot II aren, 88 centiaren. Respectievelijk verhuurd tegen jaar huurprijzen van f235.f 180.f 175. f216.f216.terwijl een beneden huis onbewoond is. Betaling der koopsom 14 Dec. 1904. Inforinatiën geeft genoemde Notaris. IHaauilagaiondtl 89") naaien, verstellen enz. 8 9Duitsch. Dinsdagavond 89' naaien, versteUen enz. Woi'UHiliigiulililag 46 strijken IVocnsdagavonil 7' 29' 2 Donderdagmiddag 231/,, naaien. verstellen enz. Donderdagavond 7'/a9'/a recht lijnig en hand- teekenen. Vrijdagavond Tl.,91/4 recht lijnig en hand- teekenen. Zaterdagavond 4l/26'/2 Franscli. FRANSCH, RECHTLIJNIG cn IIANDTEEKENEN beginnen niet 1 Oct. Aanmelding iederen avond van 7 10 uur bij den concierge ofbijdedames V. D. ELST en D. GERRITSEN. 5 cent per les. De cursussen worden door ge diplomeerden gegeven.

De Eemlander | 1904 | | pagina 3