Najaar-Winterjaponstoff. M. Kamerling, Hiermede berichten wij de ontvangst der NOUVEAUTÉ's in Advertentiën. L'Assommoir, J. Sonderen J. W. de Vaal, Doopsgezinde Kring. Gevestigd HAARLEMSCH TOONEEL. LUNCEN Arnhemschestraat 35. Telephoon 104. Hypotheek en Credietvereeniging. Amersfoort GEZUSTERS VAN GELDER. Een der ruiters stortte bij een sprong met het paard, hij was echter onmiddel lijk weer op den been en in den zadel, wat hem een daverend applaus van het pubhek bezorgde. In dit nummer wer den de volgende prijzen behaald: le piij» luit. T). J. Couvee, met Dar ling, bruine merrie. 2e prijs luit. Beerninck, met Boy. 3e prijs luit. Van Gellicum,metDjom- poe vosruin, (bereden door luit. Beer ninck). Een eervolle vermelding kreeg o. a. luitenant G. J. Maris met Rival. Daar de Burgemeester met verlof is, worden zijn functiën waargenomen dooi den oudsten wethouder, den heer E. L. "Visser. De heer H. Koopmans, leeraar in de Natuur- en Werktuigkunde aan de Bur ger Avondschool heeft als zoodanig ont slag gevraagd. Wij herinneren er aan, dat morgen avond om 8 uur in -Ons Huis' een vergadering zal worden gehouden van aandeelhouders in de Naamloozc Ven nootschap .Volkshuisvesting." Op de agenda s-aat als punt van behandeling "Verkiezing van 4 nieuwe Bestuursleden wegens vertrek van den heer I. van Hoogstraten en andere vacaturen. Mejuffr. C. M. Botti is in de vacature, ontstaan door het overlijden van Me-, vrouw J C. M. van Blaricum-Reusei? gekozen, tot Regentes van liet Bint Pieters- en Bloklandsgastlniis. Hedenmorgen vertrokken de hier in garnizoen liggende troepen infanterie naar Noord-Brabant voor de daar te houden groote manoeuvres. De troepen gaan per spoor naar Boxtel en mar- cheeren van daar naar St. Oedem-ode, alwaar het lc bataljon, dat 7.33 ver trok, hedenavond om 5 uur moet zijn, teneinde de voorposten te betrekken. Een heel onnatuurlijk pleegvader hleek dezer dagen te zijn de fruithandelaar B. op de Langestraat, die een aange nomen meisje van S jaar dermate mis handelde, dat de politie er aan te pas moest komen. Verschilllende personen weten te vertellen, dat het kind menig maal ongemakkelijk werd afgeranseld, terwijl het ook tot bezigheden werd ge bruikt, die voor een groot niensch op den duur te zwaar zijn. Zoo moest o.a. het wicht eiken morgen reeds om vier uur het bed uit om voor de liefelijke pleegouders koffie te zetten. Het kind is opgenomen op Zand bergen, terwijl de Justitie een onder zoek instelt. Bij Kon. besluit is aan W. A. de Bruin, wed. van A. A. van Luyk, laat stelijk directeur van liet post- en tele graafkantoor te Willemstad een pensi oen verleend van f 4S0. Zondagmiddag kwam een wielrijdster op den Leusderweg in botsing met een jongen, die niet spoedig genoeg uitwijken kon. De dame maakte op een vrij on zachte manier kennis met de ongelijke steencn van den Leusderweg maar be kwam toch wonder boven wonder, geen kwetsuren. Alleen haar wang was eenigs- zins geschaafd. De jongen, die bijtijds van zijn fiets af wist te springen kwam er beter af. Alleen zijn rijwiel had bij de botsing geleden, zoodat het stuur ge heel omgekeerd zat, hetgeen evenwel spoeiüg genoeg was te verhelpen. De bij het le reg. huzaren benoemde ritmeester J. L. Yölcker komt te Zut- plien in garnizoen. Zaterdag slaagde te Arnhem voor het examen Hoofdakte mejuffr: M. de Stoppelaar, thans te Leiden. Bij het tweede toelatingsexamen voor het gymnasium alhier, zijn toegelaten: tot klasse II C. W. .4. van Pallandt; tot klasse V H. W. v. d. Sande Bak- huijzen tot klasse Yla L. J. Jellesma en tot klasse Ylb als toehoorder F. 0. Gerretson. Bij de herexamens aan de hoogere burgerschool werden toegelaten tot kl. I: II. J. W. Sevenhuysen, tot tl. II: C. J. van Ingen, tot kl. IH: Jlelanie Bock, F. Mos en A. W. Sanders, tot kl. I\ Hendrika Kroon en tot kl. Y: I. J. van Daal, J. van Oven, en L. Thole. Alsnog werd tot kl. I toegelaten: Anna S. de Pool, en zonder examen tot kl. IJ. G. A. Smalt. De lessen zijn geopend met 232 leer lingen, verdeeld over tien afdeelingen. Reeds eenige malen is door lezers van ons blad onze aandacht gevestigd op de minder aangename gewoonte van de Gemeentereiniging om ook tusschen 12 en 1 voort te gaan met het verwisselen der tonnen. Wij achten het verrichten van een dergelijke werkzaamheid, midden op den dag, ook juist niet aanbevelens waardig, maar als het niet de tegen woordige organisatie van den gemeente- reinigingsdienst nu eenmaal niet anders kan, zouden we toch ook gaarne zien, dat men althans gedurende het uur van liet middagmaal of Yan liet koffiedrinken daarvan verschoond bleef. Tijdens de manoeuvres zal er van de telephooiiaaiisluitingen in de Infanterie- kazernc geen gebruik gemaakt kunnen worden zoodat men geen aansluiting behoeft te vragen met de nummers 44 en 57. Uit het jaarverslag van het onderlinge ziekenfonds, uitgaande van den Bestuur- dersbond, bleek dat dit boekjaar een batig saldo opleverde van f 140; dit geld wordt belegd in de koöperatieve brood- bakkerij. Het plaatselijk telephooimet is weder om niet twee nummers uitgebreid. Za terdag is aangesloten de firma Greevc (J. S J. de Jongli) Langestraat met No. Ill en Maandag Groenhuizen's Anthraciethandel niet no. 110. Op het verzoek van de Yerceniging „De Industrie- en Huishoudschool" om voor 1005 een hooger Rijkssubsidie, is van den minister van Binnenlandsche Zaken een antwoord ontvangen, waarin de minister mededeelt, dat hij met het oog op den tegeuwoordigen stand van 's Rijks middelen geen vrijheid kan vin den om zijn medewerking te verleenen tot bekoming van een hooger Rijks subsidie over het jaar 1905 dan voor het jaar 1904 in uitzicht is gesteld. Op de ontwerp-begrooting van het Departement Binnenlandsche Zaken voor het jaar 1005 word derhalve het Rijks subsidie op een bedrag van f 3500 uit getrokken. Yanaf 1 October zal de sneltrein der II. S. M. naar Rotterdam, vertrek Amers foort 7.58 v. m., ook station Rotterdam Maas aandoen, aankomst aldaar 9.13 vertrek 9.18 aankomst Rotterdam Dp. 9.33. Te Rotterdam Dp. heeft deze trein aansluiting naar Brussel en Parijs, ver trek Rotterdam Dp. 9.50 aankomst 12.44 en Parijs 5.13. De sneltrein naar NijmegenKeulen, vertrek te Amersfoort 7.03 v. m. zal van af 1 October ook aansluiting naar Arnhem krijgen aankomst aldaar 8.10 v. m. Terugreis vertrek Arnhem 7.54 n. m. aankomst Amersfoort 9.11. De trein uit Nijmegen hier aankomende 8.04 v. m. en die hier met den sneltrein van Rlieine gecombineerd wordt, zal van af 1 October afzonderlijk naar Amster dam doorgevoerd worden, aankomst Amersfoort 7 44 vertrek 7.48 v. m. Overigens komen er weinig wijzigingen. Bij de drukkerij „Vrede" zal een boek verschijnen van Ds. Rudolph. De schrijver kondigt het zelf aldus aan: „Het is zijn voornemen het Heden- daagsch Socialisme daarin niet alleen als sociaal en politiek stelsel te behan delen, maar het ook van zijn philoso- pliischen, ethischen en aestlietischen kant te bezien, en het alzoo zoo veelzijdig mogelijk te beschouwen. „liet gansche werk zal ongeveer twintig vel beloopcn, hoogstens f 2.50 kosten en zoo de Heere wil in het najaar het licht zien." Door de H. IJ. S. M. werd Maandag te Amsterdam aanbc steedbestek 100719, het maken van perrons aan de Kleine Koppel, een draaischijf, rioleering, afras tering en beplantingen op het gemeen schappelijk stationsemplacement Amers- foort(voorrckeningvanden staat.) Raming /'30,200. Ingekomen 39 biljetten. Minste inschrijver de heer J. B. de Blecourt, Nijmegen, f 27,590. De, ritmeester S. J. van Overveldt, van het le reg. huz. te Zutfen, is be stemd tot ritmeester-instructeur bij het korps te Amersfoort. Vrijdagavond had de prijsuitdeeling plaats van het in „liet Yalkje" gehouden kegelconcours. De voorzitter de heer A. H. van Kalken sprak bij bet uit reiken der prijzen op de hem eigene gulle manier eenige toepasselijke woor den. De uitslag was als volgt: le prijs II. O. A. de Jong 43houten; 2e pr. H. Schuileman 43; 3e pr. C. de Jager 42; 4e pr. A. II. van Kal ken 415e pr. A. J. Michielscn 41 6e pr. J. G. de Jager 41 7e pr J. A. Kuiper 41; 8e pr. Th. G. Brandsen41; 9e pr. P. Nefkens 40; 10e pr. P. J. Hamers 40; lie pr. A. Nefkens 40; 12e pr. J. B. Jebbink 40; 13c pr. J. Kleber 40; 14e pr. G. H. G. Bonier40; 15e pr. H. Helienkamp 39; 16e pr. W. J. A. de Wolf 39; 17e pr. G. C. de Jager 39; 18e pr. II. S. Schutte, Am sterdam; 38; 19e pr. M. W. F. .1. do Jong 38; 20e pr. R. Levij 3S; 21c pr. IV. Lagerwey 38; 22e pr. J. W. Jorissen 3723e pr B. van Loo 3724e pr. W. van de Kooy 3725e pr. G. de Jager 37; 26e pr. L. J. Rieber 37;27e pr. B. Jasink 3728e pr. H. Meursing 29e pr. M. A. Bindler 3730e pr. C. Schutte 30; Onder voorzitterschap van den heer JGer. Kleber werd Zaterdagavond ten Raadhuize een openbare vergadering gehouden van de Kamer van Koophan del en Fabrieken, die door alle leden werd bijgewoond. De voorzitter opent de vergadering, waarna de secretaris de notulen voor leest van de vorige vergadering die worden goedgekeurd zooals ze door den secretaris zijn ontworpen. Nadat nie- dedeeling is gedaan van de verschillende ingekomen stukken, die voor kennisge ving worden aangenomen, komt aan de orde Punt 1Rapport van den heer Sinnige over het verhandelde in de ver gadering van do gezamenlijke Iv. v. K. inzake het postwezen gehouden te Am sterdam. Daar de bedoelde vergadering te Am sterdam niet toegankelijk was voor de pers en aan het gesprokene dus geen publiciteit mocht gegeven worden, kun nen in de openbare vergadering van de Kamer van K. en F. daarover ook geen mededeelingen gedaan worden. Binnen kort, in September of October zal even wel een tweede vergadering worden ge houden en hoogstwaarschijnlijk zal daar van wel een heel gedetailleerd versla, verschijnen. In ieder geval kan dehocr Sinnige wel meedeelen, dat de zaak van het postwezen hoogst ernstig is be handeld en van alle kanten is bekeken, zoodat er buiten twijfel zeer veel nut van die vergadering kan verwacht wor den. Punt 2. Verzoek van Burg. en Weth. om advies inzake het openen van een avondmarkt op Zaterdag, naar aanleiding van een adres van 22 koop lieden. De secretaris leest het adres voor, waarin als plaats voor de avondmarkt gevraagd wordt de Varkensmarkt. De heer Sinnige is van meening dat hiertegen geen bezwaar kan bestaan, zoodat hij gunstig wil adviseeren. 't Is niet alleen de bedoeling om de Zaterdag- avondventers van de Langestraat naar de Yarkensmarkt te doen verhuizen, maar ook andere kooplieden hebben er om gevraagd. Naast de Vrijdagmarkt komt dan dus nog de Zaterdagavond- markt zooals dat bijv. in Utrecht en in Apeldoorn ook het geval is, waar naast de Maandagmarkt een Zaterdag- avondmarkt is. De heer van der Zoo de Jong heeft geen bezwaar tegen gunstig advies maar is van oordeel, dat het niet goed is, als plaats voor de markt te bestem men de Yarkensmarkt, vooral met het oog op de bezwaren die verschillende winkeliers ertegen zullen hebben. Hij is van meening dat het beter zal zijn het Lieve Vrouwenkerkhof aan te wij zen. Hiertegen heeft evenwel de heer Sinnige en ook de voorzitter bezwaar, 't Ligt trouwens niet op den weg van de Kamer om rmtreut de plaats te ad viseeren, maar in ieder geval zou het niet aangaan om de aanvragers op een aohterafhoek te plaatsen. Besloten wordt gunstig te adviseeren. Punt 3. Verzoek van de K. v. K. en Fabr. te Amsterdam in zake een adres, gericht tot de Tweede Kamer, inhoudende bedenkingen over de arbeids wet. Het adres, dat reeds bij de leden circuleerde wordt door den secretaris voorgelezen, waarna besloten wordt het adres te steunen. Na nog eenige opmerkingen van sommige leden sluit de voorzitter de vergadering. Raadsverslag. In de hedenmiddag gehouden Raads vergadering onder voorzitterschap van den oudsten wethouder den heer E. L. Visser waren aanwezig 12 leden. Afwezig met kennisgeving de lieeren Kleber, Yan Beek, Tromp van Holst en Yels Hcyn, I vacature. De Notulen van de vergadering van 30 Augustus worden goedgekeurd zooals ze door den Secretaris zijn ontworpen. De heer Hevligers vraagt of er bij de beschikbaarstelling van de barak dank is betuigd aan den schenker. Voor zoover verstaanbaar hooren we van don voorzitter dat de gemeente een som van f 50Ö heeft geschonken en een pleegzuster heeft moeten aanstellen. Ingekomen zijn: verzonk van den lieer Putman Cramer den havenmeester om verhooging der jaarwedde, te behandelen bij de gënieentcbegrooting; een schrij ven van den heer Vermeulen dat hij zijn benoeming als leeraar aan het gymna sium aanneemt, en een schrijven van den heer Koopmans dat hij niet meer in aanmerking wcnscht te komen voor een herbenoeming van tijdelijk leeraar in de Natuur- en Werktuigkunde aan de Burgeravondschool, Yoor punt 1 van de agenda behan deld wordt gaat de Raad op verzoek van den heer Jorissen over in geheime zitting, die tot goed vier uur duurt. Na heropening kouit aan de orde: Benoeming van een tijdelijk leeraar in Natuurkunde aan de inrichtingen voor H. en M. O. Voorgedragen worden de hoeren: 1. A. Winter; 2 \Y. G. A. Meijer, alhier; 3. dr. C. II. Brinkman, te Amsterdam, en 4 dr. H. A. Naber, te Zierikzce. Benoemd wordt de heer Winter met II stemmen; 3 op den heer Meijer en 1 blanco. Punt 2. In de Commissie van wet geving worden herbenoemd de licorcn Celosse en A an Voorst Vader. Punt 3. Samenstelling der afd. In de 1 e afddo hoeren Kleber van Eek, Plomp, Oostervcen, van Beek, Veis lleyn, Heyligers, vacature en Visser en in de 2e afd. de hr. Tromp van Hulst, Voorst Yader, Hamers, van Kalken, Jorissen, Esveld, Prikken en Celosse. Hierna sluit de voorzitter de ver gadering. Burgerlijken Stand. van 4 tot 7 September 1904. GEBOREN: Cornelia, d. v.K. Verbaar en H. Hooft. Pieter, z. v. P. Hageinan en C. van de Hesseweg, Leonardus Gerardus, z. v. W. van Es en J. M de Winter. Johanna Maria Alberta Beren- dina, d. v. W. van Es en J. M. de Winter. Willemina, d. v. W. J. van de Wijngaard en W. Termate. Bernardus, Jacobus, z. v. J. W. K. van Wandelen en A M. Huijgen. ONDERTROUWD: Antonius Visser en AJijde van Duinen. George Smits en Anna W. Kampeman, Karei Frederik Dil en Catharina Oostornieijer. OVERLEDEN: Nicolaas Sakkers, oud 3 uind. Leonardus Wiertz, oud 2 jaren. Wilhelmus Labrie, oud 20 jaren, ongeil. Hendrika Kok, oud 87 jaren. De Catechisatie van Ds. E. M. TEN CATE zal Maandag 12 Sept. a.N. op de gewone uren worden hervat. Aangifte van nieuwe catechisanten kan geschieden bij B. D. Be.st Wijerstr. 3. ARTS Lange Bergstraat 4, Amersfoort. Sl'KKHlUKHY: 89 uur vdorm., 12'/22 uur nam. I Maandag en Donder dag van 22"a uur namiddags. Dinsdag en Vrijdag van 99*jt uur voormiddags. Kosteloos voor minver mogenden. Speciaal voor Kinderziekten SPUOl WKIRt; - ITIMN'HT. Directeur: LOUIS BOl WMEESTEli. Donderdag 8 September 1904 Tooneelspel in 8 tafereelon: naar den beroemden Roman van KM1LE ZOLA, Vertaling van LOUIS BOUWMEESTER Jr. Orcfiest undo leiding van den Hem II. KU17 PERS. Aanvang; lialfl* aclit ure. Prijzen der Plaatsen: Balcon f 2.25. Stalles cn le Aniph. f2.le Zijloge f 1.75. Baignoires en 2e Ainph. f 1.50. Parterre f 1.3e Aniph. f0.NO. 2e Zijloge f 0.74e Amph. f0.50. Gaanderij f O.30. Plaatsbespreking: voor Aandeel houders Dinsdag van 10 tot 12 uur, voor het publiek denzelfden dag (na loting) van 1 tot 3 uur. Verder Woensdag en Donderdag van 10 tot 12 en van 1 tot 3 uur. V0EDING5 MIDDEL VOOR Fabr,:VAN HASELEN 4.BOOM AMERSFOORT Wettig gedeponeerd fabrieksmerk. Verkrijgbaar bij: B. VAN 'T EIND, J. v. d. IIOOFF, C. J. DE KONING, A. J. JANS, M. R. N. OOSTERVEEN, WATERSCHOT Co., A. v. d. WEG. Gebrand .Meel. Knor's Havermeel. Knor's Panirmcel. Siam Sago. Pavel Sago. Tapioca Sago. Bruine Sago. Flores Sago. Macaroni. Fermicelli. Gemalen Rijst. Griesmeel. Maizena. Arrow root. Puddingpoeder. Kindermeel. Melksuiker. >E l>EHI,A E Prinsengracht 70S Amsterdam, verstrekt gelden op 1. en 2. hypo theek, rente pl. m. 4 ft 5'',. Ook voorschotten en bedrijfskapitaal op langen termijn van af f 399 tot elk bedrag. KAMPSTRAAT 56 Huis- Rijtuig- en Decoratieschilder en Kamerbehanger. LANGESTRAAT 48

De Eemlander | 1904 | | pagina 3