INBOEDEL, J. BOLK, in Wijnen Uurwerken, Nieuwe Groenten in blik J. van Genderen, Ar^£2X$l Advertentiën. Notaris BOLK publiek verkoopen: Sociëteit Amicitia. Abonnementsvoorstellingen publiek verkoopen: I Een huis II vier Huizen De Notaris Bolk publiek verkoopen: Een Ipeerenhuizinge J. A. Schoterman, Dames en Heeren „Voor de Kunst". R. J. van Eimeren COIFFEUR. POSTICHEUR Specialiteit Dameshoofdwassching. E. J. Ruitenberg W.ENDENDIJK Tochtlatten Tochtband Tochtduffel Tochtschermen Tochtdekens Haard- en Kachelzeilen. J. A. MAARSCHALKERWEERD. Langestraat 34. Ontvangen Slierasperges Stoofasperges - - - Zie Etalage - - - \V e t h. C e 1 o 9 9 e, leest eenige arti kelen uit het reglement yoor. De heer van Kalken, acht eene nadere omschrijving onnoodig. Geen der leden meer het woord verlangende, sluit de voorzitter om kwart over 2 de vergadering. Zondag behaalde te Woestduin Basia van Majoor Metelerkamp een tweeden prijs bij een vlakke ren voor inlandsclic paarden over 1000 M. Op de voordracht voor griffier der Staten van Drenthe komt o. a. voor Jhr. mr. B. W. Th. Sandberg, secretaris onzer gemeente. Het plaatselijk telefoonnet is wederom met drie nummers vermeerderd. Thans zijn aangeslotenJ. G. de Jager en Zoon, Langestraat met No. 115, Walt- man en Co. Arnhemschestraat met No. 116 en H. A de Vries, Langestraat met No. 117. Hoogstwaarschijnlijk wordt deze week nog aangesloten II. Gerritsen van Oldenbarnevelslaan met no. 11S. De-le-luit. D. J. Gorter en de 2e-luit. G. Kuijper, beiden van het 5e rcg. inf., zullen van 15 dezer een cursus volgen in gymnastiek, schermen en zwemmen aan de normaal-schietschool te 's-Graven- hage. De vergadering waar vorige weck Mevr. Henr. Roland Holst zou spreken kon niet doorgaan, daar even voor den aanvang de spreekster telegrafeerde dat ze verhinderd was. Thans blijkt dat Mevr. Holst door het slippen van haar fiets gevallen is en haar enkel gebro ken heeft. Het Bestuur van Amicitia heeft zich, evenals verleden jaar, in verbinding ge steld met eenige van de beste Tooneel- gezelschappen, met het doel in het aanstaand seizoen weer abonnements voorstellingen te doen geven. Vaar men hier ongetwijfeld verwachten mag goede waarvoor zijn geld te krijgen, hopen wij dat de deelname algemeen zal zijn en noodigen wij onze lezers uit flink op de lijst te teekenen. Het is ons bekend, dat de commissie, bestaande uit de hoeren Van der Moei en Van der Koogh, gaarne bereid is aan ieder de gewenschte inlichtingen te verschaffen. Gisterenmidmiddag werd op de Beesten markt een concours voor trekhonden ge houden, vanwege de afd. Gooi-enEemland der Ned. Ver. tot bescherming van die ren. Er waren heel wat liefhebbers naar een prijsje van een f 1 tot f 3,50. Als hoofdkeurmeester fungeerde de heer L. Seegers uit Amsterdam. Donderdagnacht tegen ruim 21 /a uur ontstond brand in een huis aan den Zuidsingel, bewoond door den varkens slachter Schoeman. Een der buren, een bakker, snelde aanstonds toe om te blnsschen, hetgeen hem evenwel niet gelukte, en toon hij hulp had gehaald en weer bij heihuis kwam stond alles reeds in lichtelaaie. Met groote moeite konden nog de kinderen over de schutting aan den achterkant van het huis, gered worden. De brandkraan van spuit 3 was het eerst aanwezig en wist het vuurteblus- schen echter niet voordat winkel en bovenhuis totaal waren uitgebrand. De overige op het terrein aanwezige spuiten behoefden geen water te geven. Het publiek heeft Maandagavond het winterseizoen slecht ingezet. De zaal van Amicitia toch was nauwelijks voor de helft bezet, hetgeen te meer te be treuren was, wijl de altisten van het Italiaansch Opera Quintet bleken uit muntende vocalisten te zijn, die over sympathieke krachtige stemmen beschik ken. Het aanwezige publiek toonde zich zeer dankbaar en loonde de zangers met luid applaus. In hevige mate heerscht thans in onze stad mazelen, zoodat op verschillende scholen het verzuim zeer groot is. "Voor al zeer jonge kinderen lijden er veel aan, terwijl ook roodvonkgevallen zich voordoen. Toen wij onlangs in dit blad onze beschouwingen ten beste gaven over de juiste beteekenis van de „U i t s p r a a k der kiezers" bij de laatste verkiezing in District in, hebben wij ons aller minst voorgesteld dat de Eembode daar aan volkomen bijval zou schenken. Wij verwonderen ons dan ook niet, dat het genoemde blad in zijn nummer van 11. Zaterdag hoeft getracht ons te weer leggen, wat de becijfering van het stern- mental betreft, die zij „minder juist of beter gezegd valsch" vindt. Haar becijfering, hebben wij na her haalde lezing, met geen mogelijkheid kimnen begrijpen. Ons trof het echter, dat zij den uitslag dezer verkiezing vooral toeschrijft „aan die kiezers, welke zich gewoonlijk bij verkiezingen bij de anti-revolutionaire partij aansluiten, doch wanneer het een katholieken kandidaat betreft, niet altijd aan de bekoring kunnen weerstaan, om op den tegenkandidaat te stemmen, zooals nu ook bij deze stemming ge schied is". Wij ineenen inderdaad hetzelfde be weerd te hebben en maken geen onder scheid tusschen anti-revolutionaire kiezers en kiezers, die op anti-revolutionaire kandidaten stemmen. Overigens heeft het blad thans geen opmerkingen over onze andere beschou wingen en zegt daarvan alleen, dat die meerdere onjuistheden bevatten, zoodat het blad zich voorbehoudt, bij een nadere gelegenheid daarop in te gaan. Haar doel heet thans alleen geweest te zijn: „Opnieuw aan te toonen op hoe onbe trouwbare wijze de Eemlander zijne lezers soms weet voor te lichten". Moeten wij daaruit besluiten, dat onze laatsbedoelde beschouwingen het blad geen aanleiding geven om tot onze on betrouwbaarheid te concludeeren, of vreest zij slapende honden wakker te maken onder hare lezers Gisterenavond werd de maandverga ring gehouden van „Handel en Nij verheid" in de Zwaan. Tegenwoordig waren behalve 3 bestuursleden 17 leden. Hoewel de vergadering in den aanvang slechts matig bezocht is, opent de voor zitter toch de vergadering en geeft het woord aan den secretaris tot voorlezing der notulen van de vergadering van 14 September, die onveranderd worden goed gekeurd. In de vorige vergadering is meegedeeld dat een verslag zou ver schijnen van de vergadering van den Ned. Bond van O. I. en Schuldinvor- derings-Bureaux. Dit verslag is ingekomen en wordt door den heer G. Bcrns voorgelezen. Een der voornaamste discussies daar is geweest het heffen van contributie tot instandhouding van den Bon-1. Tot nog toe werden de kosten pondspondsgewijze door de deelnemende vereenigingen be taald. Daar dit evenwel niet al te ge regeld plaats vindt, heeft het Bestuur een vaste contributie voorgesteld. Door den heer van Leipzig is voorgesteld 15 cent per lid, maar de heer Bcrns was van oordcel dat 10 cent voldoende was. De heer van Sweden gelooft ook dat 10 cent voldoende is en juicht het voorstel zeer toe De heer van Ede vindt dat dit punt geen aanleiding tot discussie kan geven daar het door den heer Bcrns gedaan is, die volkomen op de hoogte geacht mag worden van den stand van zaken. Hierna gaat de vergadering accoord met het het voorstel Berns. Punt 3 van de agenda luidt: "Verkie zing van een Bestuurslid (vacature 1. van Hoogstraten). Alvorens tot stemming over te gaan acht de voorzitter het niet ondienstig eerst de ledenlijst voor te lezen, hetgeen door den penningmeester gedaan wordt. Bij derde stemming wordt gekozen de heer P. J. Frederiks met 12 stem men tegen 4 op den heer Vecnendaal en 3 op den heer Kuiper. De heer Fre deriks wcnscht het 24 uren in beraad te houden. Alsnu worden als nieuwe leden aan genomen de heeren: J. S. J. deJongh, Aug. de Steenhuysen, M. II. vanRaalte en L. J. van Keulen. Onder de ingekomen stukken zijn er twee van het Informatie-bureau, een van Zaandam en een van Delft. Ter lezing gelegd voor de leden. Bij de rondvraag vraagt de heer F o n- tein of de vcrccniging zich ook be moeit met kwesties, die de leden heb ben met de lui die de goederen ver zenden. Hem is nl. door de N. C. S. te veel vracht berekend, maar trots alle moeite, die hij gedaan heeft, kan hij het niet terug krijgen. De voorzitter zegt, moeilijk daarop te kunnen ingaan zonder de gehecle kwestie te kennen. Mogelijk zal het te veel betaalde even wel later worden gerestitueerd. WelUcht zal het resultaat hebben wanneer de heer Fontein zich wendt tot de hoofdadmi nistratie. De lieer K ui p er heeft op de Zwarte lijst van Delft gezien, dat deledenzich gra tis kunnen bedienen van Rechtskundig advies. Naar aanleiding hiervan vraagt hij of dit in Amersfoort ook niet moge lijk is. De voorzitter zegt, dat hierover reeds meermalen in de vereeniging is gesproken maar dat het steeds afgestuit is op financieel bezwaar. We hebben ons ook al gewend tot eenige rechts kundigen maar zonder resultaat. D heer Berns deelt mede dat de heeren Prikken en Celosse leden der vereeni ging, ook zijn aangezocht, maar de heer Celosse zei o.a. wie bij me wil komen, komt toch. De heer Berns wijst er op dat zoo een voorstel in dien geest komt, er dan eerst een voorstel moet komen om de contributie te verlioogen. De heer Fontein deelt mede hoe dat in Nijmegen was ingericht, waarde adviezen kosteloos werden gegeven. De advocaat had dan de incasso's waarvan hij 5%, kreeg. De heer Eggink gelooft dat een vereeniging met 165 leden toch zeker van zoo'n belangrijke kwestie niet zal worden teruggehouden door de kosten, waarop de penningmeester meedeelt, dat er nog steeds een te kort i6. D? heer Kraal vindt het hoogst noodzakelijk zoo iets aan de vereeniging te verbinden, zoodat de contributie er wel voor verdubbeld mag worden. De heer van Ede gelooft dat daar voor verschillende leden zullen bedan ken. Er kon wel een adviseur zijn, dien sommige leden niet wilden hebben; zij zouden dus betalen voor andereu. De voorzitter belooft dat het Bestuur deze kwestie nog wel nauwkeurig zal onderzoeken, waarna hij de vergadering sluit. Voor de rechtbank te Utrecht had zich te verantwoorden W. van P., stratentenmaker alhier beschuldigd van valschheid in geschrifte en gebruikma king daarvan, daarin bestaande dat hij een aantal werkbriefjes, die hij voor den onderaannemer bij don aannemer B. moest inleveren, heeft vcrvalscht, door het getal der bestrate vierkante Meters te verlioogen, waardoor de aan nemer 6039 vierkanten Meter meer be taalde dan feitelijk bestraat waren en hij een schade leed van ongeveer f600. Tegenover de bezwarende verklaringen der negen ge dagvaarde getuigen, onder wie vier schriftkundigen, ontkende de beklaagde met groote pertinentie zijn schuld. Hij gaf toe dat de briefjes ver- valscht waren, maar ontkende dat ge daan te hebben. Uit de behandeling dei- zaak bleek echter, dat de beklaagde de eenigst belanghebbende bij de zaak was. Uit de verklaringen van den laatsten getuige, den hoofdagent van polite de Jager, bleek dat de beklaagde veel in herbergen liep cn nogal in de schuld zat. Het O. M. eischte tegen den beklaagde 2 jaar gevangenisstraf, benevens bekl.'s onmiddellijke inhechtenisneming, met het oog op eventueele herhaling van misdrijf en mogelijke vlucht. De verdediger, m r. F. J. C. V e r- h o e f f, onderwierp het rapport der deskundigen aan critiek en ontkende voorts dat alleen bekl. de belanghebben de was De mogelijkheid kon ook be staan dat de vrouw van den aannemer, die bekl. steeds betaald heeft, belang bij het gebeurde had. Deze kon toch immers ook buitengewone uitgaven ge daan hebben. PI. vroeg daarom vrij spraak van den beklaagde en eene af wijzende beschikking op het verzoek van het O. M. tot onmiddellijke inhech tenisneming van den bekl., die trouwens reeds vroeger tweemaal door deze recht bank is geweigerd. De rechtbank, in raadkamer vergaderd, vond geen teruen het verzoek tot in hechtenisneming toe te staan. SPORT. Quick I won Zondag j. 1. te Apel doorn met 6 3 van Robur et Yelocitas vandaar. Met de rust was de stand 21 in 't voordeel van Quick. U. D. I. Isloeg op haar terreinU. F. C. I uit LTtrecht met 21. Met half time was de stand 11. Beide wedstrij den waren voor de N. V. B. competities. U. D. I. heeft verzocht om de match Hercules IIU. D. I. I, die zij de vo rige week verloren had met 90, te mogen overspelen, omdat met Her cules een speler medespeelde, die daar toe niet gerechtigd was. Zondag speelden op het terrein achter Rustoord, Victoria van hier, tegen Vic toria uit Utrecht. Toen de rust inging was de stand 31 in het voordeel van Victoria hier. Na de rust doelpuntte zij nog driemaal waartegenover de tegenpartij slechts 1 punt wist te plaatsen zoodat zij won met 62. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Burgerlijke Stand. van 8 tot 12 October 1904. GEBORENIlendrika, d. v. A. van den Berg en G. Schut. Lukas Jan, z. v. J. L. Boersma en O. Krans. Geertje, d. v. H. Kroon en J. van den Bosch. Margaretha "VVillemina. d. v. L. H. Spijkerman en M. W. Penraad. ONDERTROUWD: Lambertus H. Riezebos en Catrina van den Berg. OVERLEDEN Catharina P. D. var Bronkhorst, oud jaren. Geertje de Vries, oud 7 maanden. Johanna C. Schonnij, oud 1 jaar. Everarda M. Riksen, oud 2 jaar. Johan L. J. Brook- kuis, oud 1 jaar. Qeachte Redalctie! In ons adres aan den Raad, staat dat de heeren Van Dommelen en Kraan niet bezocht ziju. Dit moet zijn de heeren Van Dom melen en Verhaar. Met de opname dezer rectificatie zult u ons ten zeerste verplichten. Het Bestuur der afd. Amers foort B. v. N. O. te Amersfoort zal op Woensilag 19 October 1904 's morgens 10 uur ten huize van den heer G. T. OCKHORST te Amersfoort Soesterdwarsstraat 21 oiu coutaut geld. EEN GEIIEELEN bestaande in: MEUBELS, HUISRAAD, HUISHOUDELIJK en KEUKENGE- RIEF. Tc zien daags te voren van 1012 en van 24 uur. Evenals verleden jaar, zullen, bij vol doende deelneming, in het aanstaand seizoen weer eenige worden gegeven. De inteekenlijst zal een dezer dagen bij de ingezetenen worden aangeboden. Mocht de looper onverhoopt verzuimen bij dezen of genen met de lijst te komen, dan wordt men beleefd verzocht zich te wenden tot den KASTELEIN of tot den Secretaris J. L. ALVN DER MOER. Notaris te Amersfoort, zal in het Hotel „DE ZWAAN" aan den Utrechtschestraat aldaar, op Woensdag 19 October 1994, 's avonds 7 uur de volgende panden aan de Soesterdwars straat te Amersfoort. MET SCHUURTJE EN ERF, sectie D Nos. 20.6 en 2022 groot 3 aren 28 centiaren; bewoond geweest door den heer G. T. Ockhorst. EN ERVEN, Sectie D Nos. 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 saineu groot 6 aren 73 centiaren. Sub H in 2 perceelen en daarna in Massa. Betaling 19 Januari 1905. Aanvaarding van sub. .1 bij de beta ling der koopsom en van sub. n in buurgenot dadelijk. Zijnde sub. H verhuurd respectievelijk voor f2.30 per week en f9.50, 9.75 en f9.75 per maand. Ter bezichtiging wende men zich ten kantore van genoemden Notaris. te Amersfoort zal in het Hotel „DE ZWAAN aan de Utrechtschc straat aldaar Woensdag 19 October 1904 's avonds 7 uur, in den besten staat van onderhoud en alleszins confortabel, met Koetshuis en stalling annex, aandenlleiligenbergerwcg te Amersfoort, zooals dat voor f 620 's jaars nog in buur is bij den Hoog. WelGeb. heer Jhr. Mock, kadaster Sec tic 13 No. 1129 groot 11 aren 60 cen tiaren. Aanvaarding bij de betaling der koop som 19 Januari 1905 of zooveel vroeger als wordt overeengekomen. Om bezichtiging vervoege men zich ten kantore van Notaris Bolk, die na dere informatiën geeft. Utrccktsche straat 34. die belang stellen iu Theosofie en mede willen werken tot de oprichting van een Studieklasse hier ter stede, worden verzocht hun naamkaartje te zenden aan Mevrouw J. M. REIMAN db Bas Regentesselaan 1, die gaarne bereid is nadere inlichtingen en verschaf fen. VEREENIGING Te Utrecht. Teekeningcn van Herman Reycnbrock, (uit het laud der Industrie,) van M. VAN DER VALK en JESSERUN DE MESQU1ITA. De Leden worden beleefd maar drin- geud verzocht hun Diploma voor het Lidmaatschap aan het Ten toonstellingsgebouw in ontvangst te w il len nemen. IIET BESTUUR. Ariihcmschc Straatweg S. Aparte salon voor Dames. Timmerman en makelaar. WEVEHSIKK3EE II. Varkensmarkt 2, Amersfoort. Ruime sorteering van alle soorten I in alle modellen en prijzen. Lage prijzen Soliede bediening. Aanbevelend. Solicrp eonenrrcerende prijzen Behanger en Stoffeerder. merk „Hoogcnstraaten," per Liters blik f 0.35 bij 6 blik 5°/0 rabat per half Litersblik f 0.20 bij 12 10°/0 per blik f 1.60 per blik f0.90 per blik f 0.80 per Vu blik f 0.45 gewas 1904. Verkrijgbaar bij

De Eemlander | 1904 | | pagina 3