A. N. J. VOS INBOEDEL, Grasgewas GAAT NIET DOOR. BRUINBROOD, Advertentiën. Jnboedel, verkoopen: A. N. J. VOS J. H. MOLL, A. WERY. publiek verkoopen: Johs. Knoppers, Bakkerij-inventaris, publiek verkoopen: GYMNASIUM TE AMERSFOORT. Amersfoortsche Industrie- - - en Huishoudschool. H. M. S. J. DE HOLL, Het op achterzijde dezer aangekon digde concert in „de Arend" Dr. F. R. ALLINSON, ritsen over de benoeming van een con troleur der gemeentebelasting of liever het antwoord daarop zal, al was de heer Gerritsen zoo beleefd voor de verkregen inlichtingen te bedanken, voor niemand reel licht omtrent die betrekking heb hen ontstoken. Men moet den durf bewonderen van de 43 sollicitanten, die voldoende moed en scheppingskracht in zich gevoeleu om te solliciteeren naar een betrekking, waarvan de Burgemeester niet weet te joggen, wat het voor oene betrekking is, omdat de bedoelde ambtenaar die telf moet scheppen. Of zouden de sollicitanten zelf er wel wat meer van weten? Zijn onze information juist, dan zal het de taak zijn van den a.s. controleur tevens ambtenaar tor Secretarie, gegevens te verzamelen voor de gemeentelasting, met hulp van de politie de verhuizingen nategaan en tevens werkzaam te zijn i de afdeeling Burgerlijke Stand. Een soort „manusje van alles" dus, die o. a. ook zal moeten zorgen, dat niemand aan het misschien wel eens wat bijziend oog der gemeente fiscus ontsnapt. Wenschte men inderdaad een contro leur der gemeentebelasting, zooals die in de groote steden fungeert, dan zou een tractement van f 800 wel wat dwaas «ijn. Nadat besloten was, zonder verder protest van den heer Veis Ileijn, ver gunning te verleenen van 5 tot 10 Augustus een paardenspel op den Hof te plaatsen (750 voor 6 dagen is ook een mooi sommetje); nadat de heer Van Duinen een lans bad gebrokeu voor een gratis badgelegenheid voor onvermogen- den werd de vergadering om kwart na vier gesloten. De laatste woorden, welke wij in het verslag lazen, waren: „Dank u zeer!" Jongsleden Donderdag 'smorgens tegen twaalf uur werd de Langstraat in op- ithudding gebracht door een inotorbc- rijder, die zijn stalen ros niet meer meester was. Hij reed in dolle vaart de Langestraat op, radeloos roepende om hulp. Een wielrijdster ontsnapte ternauwernood aan 't gevaar van een erschrikkelijke botsing. In de vaart sprong de man van zijn motorfiets af, lolde er mee voort, totdat hij zijn weerspannige machine met behulp van toegeschoten Langstraat-bewoners weer lot stilstand wist te brengen. De man W08 geheel ontdaan. Door een weinig rast en een glas water voor don schrik bvam hij weer op zijn verhaal en ver- rolgde zijn reis. Bij de godsdienstoefening in de Renion- itrantsche kerk Zondag 6 Aug. a.s. 'smorgens ten 10'/2 ure hoopt voor te gaan Professor B. D. Eerdmans, Hoog leeraar te Leiden. Bij de godsdienstoefening voor de loopsgezinde kring in de Luthersche vork hoopt Zondag 6 Aug. 1905 te lalf elf v. m. voor te gaau Ds. E. Al. cu Cate van Apeldoorn. De drie verdachten van den diefstal an een sproeipijp enz. in den tuin van iet Aldegonde-gasthuis zijn heden naar iet huis van bewaring te Utrecht gc- ransporteerd. Dat de vracht van den appelboom log altijd groote aantrekkingskracht op iet vrouwelijk geslacht uitoefent, bewezen londerdagmorgen een zestal meisjes, lie bezig waren den appelboom in den uinTandenheer W. aan de var Persijnstr. plunderen en bij dit werk door de lolitie werden verrast. De brieven- en telegrambesteller H. vlornp, wordt eerstdaags in gelijke be- rekking overgeplaatst naar Arnhem. Van de eindexamens der Hoogere lurgerscholen in de provincie Utrecht, dezer afgeloopen, was de uitslag in ijn geheel als volgt: Van de hoogere burgerschool te Amers- jort werden geëxamineerd 37 kandi jen, toegelaten 33; van de Rijks mogere Burgerschool te Utrechtgeëxami- icerd 41 kandidaten, toegelaten 37van 'e Gemeente hoogere burgerschool te ftvecht geëxamineerd 14 kandidaten, oegelaten 12; van de 4 extraneï slaagde 1. De Anierst'oortsche tramwegmaatschap- 'ij vervoerde in Juli 1905 8453 beta- Wide passagiers tegen 7893 in Juli 1904. De passage bracht op in Juli 1905 631.17s in Juli 1904 f 663.22". De opbrengst van diversen was in 'uli 1905 f 33.75 in Juli 1904 f23.14. Totaal werd dus ontvangen in Juli '305 f 664.926 tegen f 686.366 in 'uli 1904. Per dagkilometer was de opbrengst n Juli 1905 fl 1,92, Juli 1904 f 12,30 Uit het ons toegezonden prospectus der Huishoud en Industrieschool brengen wij het volgende onder de aandacht onzer lezers. De school stelt zich ten doel: a. opleiding van meisjes voor het gezin, haar dus te bekwamen voor haar plichten, hetzij als hoofd, het zij als hulp in het gezin; b. opleiding van meisjes, overeen komstig haar aanleg en omstandigheden, in een of meer der vakken van vrou wenarbeid, waardoor zij in de toekomst, zoo noodig, in eigen levensonderhoud kunnen voorzien. c. het aanbrengen van eenigc be drevenheid in koken, strijken, behande ling der wasch, nuttige handwerken, verstellen (naaien, breien, mazen, stoppen, knippen), fraaie handwerken, huishoude lijk werk (onderhoud vun huis, meubels, gereedschap, het dirigeeren van een huishouding), teekenen enz. De school tracht dit dool te bereiken door het geven van afgeronde cursussen. De directrice, mej H. AI. S. J. de Holl, is Afaandagmiddags van 25 eu Donderdagavonds van 79 uur te spreken in het gebouw Hendr. van Viandensti-aat 13, 15, 17, 19. Deschool is icderen Donderdag des nam. van 24 uur te bezichtigen tegen betaling van 25 cents per persoon, ten bate van het fonds voor kostelooze lessen. Dat de inrichting tot heil der vrou welijke jeugd moge strekken is onze hartelijke wenscli. Het Koninklijk Echtpaar passeerde Donderdagavond, te kwart over zeven, per automobiel onze gemeente, op zijn terugreis van Soestdijk naar Het Loo. Het gevolg was eveneens in een auto gezeten, terwijl een reserve wagen volgde. Concert op 6 Augustus a.s. op het terras van Amicitia to geven door do stafuiuziek van hot 5e Regiment Infan terie, directeur de heer G. Bikkers. 1. Einzug der Giisle auf die Wartburg, aus Tanuhiiu- serWagner. -2. Ouverture „Athalia" Mendelsohn. 3. Freuet euch des Lebens, WalzerStrauss. 4. Grande fautaisie sur des mo tifs de '1 opéra la Traviata Verdi. 5. Ouverture „Euryanthe" Weber. s I a. Ave MariaSchubert. 1 b. FlirtationSteek. 7. Invitation a la Valse Weber. 8. Grande fantaisie sur des motifs de l'opéra „Mignon-Thomas. Verslag van de Vergadering van „Handel en Nijverheid" gehouden op Vrijdag 4 Aug. in „De Zwaan." De voorz. opent de vergadering en brengt na lezing en goedkeuring der notulen direct het punt vervroegde winkelsluiting in behandeling. Hij deelt mede, dat de kwestie in een bestuurs vergadering behandeld is en daar is besloten in een ledenvergadering een gedachtenwisseling daarover uit te lokken. Hij is door den heer Fiedeldy Dop in bezit gekomen van het rapport over de enquête te Amsterdam en hij heeft zich ook tot Leeuwarden gewend om inlichtingen, maar heeft die nog niet ontvangen. Het Bestuur wil zich voor- loopig buiten de zaak houden en nu gaarne het voor en tegen hooren van de leden. Omdat echter 'verschillende branches in onze vereeniging niet ver tegenwoordigd zijn, acht het Bestuur het de beste weg een openbare ver gadering te houden, waarin ieder zijn opinie kan zeggen. Hierop worden de discussiën geopend. Een der leden merkt op, dat de stad 's avonds na 9 uur zoo doodscli zal zijn. Er wordt echter op gewezen, dat in Duitschland en ook in ons land de winkeliers wel de winkels sluiten maar voor reclame de etalages verlichten. De concurrentie dwingt ze daartoe. Uit dc geanimeerde besprekingen viel verder nog te resumeeren, dat er altijd enkele zaken zullen zijn, voor wie de 9 uur sluiting een bezwaar zal zijn bv. de sigarenwinkels. Dat voor de meeste zaken het kooplustig publiek vóór 9 uur komt. Dat wanneer het publiek er eenmaal aan gewend is, de winkelier er niets door zal missen. De enkele winkeliers in koloniale waren toch, die er toe zijn overgegaan, houden er mee vol, ofschoon him con currenten later sluiten. Dit is dus wel een bewijs, dat vervroegde winkelsluiting hun geen schade berokkent. Algemeen wordt toegegeven, dat Zaterdagen en dagen voor algemeen erkende christelijke feestdagen een uit zondering moeten maken. In het vol slag van de kruideniersvereeniging „Recht en Plicht" wordt ook erkend dat 9 uur sluiting op Zaterdag beslist schade zou veroorzaken. Op uitdrukkelijk verlangen van een der leden wordt er over gestemd of men in principe vóór of tegen 9 uur sluiting is. Vóór verklaren zich 16 st. 2 onthouden zich en 1 st. tegen. Het Bestuursvoorstel om een openbare vergadering te houden, wordt metalge- meene stemmen aangenomen. De voorz. doet hierop eenige mede- deelingen over hel congres te Alaastricht. Z. i. waren enkele onderwerpen o. a. glasverzekering, kort en goed recht en credietwezen niet voldoende voorbereid, zoodat men oen volgend jaar er op terug zal moeten komen. Toegegeven moet echter worden, dat b.v. het kredietwezen een zeer inge wikkelde zaak is, die van een massa factoren afhankelijk is Dc afdeeling Amersfoort hoeft op 't congres zeer veel succes gehad, niet de gekleurde kaarten tor beteugeling der flesBchentrekkerij. Verder had de afgevaardigde van Amersfoort aan het Hoofdbestuur voor gesteld de brochure van Korthals Altes over boekhouden en winkeladministratie voor de plaatselijke verecnigingen ver krijgbaar te stellen. Als gevolg daarvan is nu reeds gevraagd hoeveel exempl. de afdeolingen noodig zullen hebben. De voorz. acht 100 ex. voor hier voldoende. De Bondskas is zoo goed als ledig en als gevolg daarvan is aan de af- deelingen verzocht hun bijdragen te verhoogen. De voorz. is daar sterk voor, omdat de bijdragen werkelijk gering zijn, terwijl we nog wel gratis ons bondsblad krijgen. De penningmeester doet al vast voor een volgende vergadering het voorstel de bijdrage aan de bondskas met 100 te verhoogen. Die bijdrage i6 nu voor elke 100 leden f5. De contributie der leden behoeft daar door niet verhoogd te worden. Verder deelt de voorz. mede dat zich een nienw lid heeft opgegeven en dat de heer Valkhoff 2 brochures aan de de vereeniging, heeft geschonken, wat met applaus wordt begroet. Hierop wordt de vergadering gesloten. lugezomlen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Ji. de Redacteur. In uwe Courant van 2 Aug. jl. las ik onder de rubriek Stadsnieuws, een artikel van den Heer Fontein over zijn aarde- en koperwerk. Hoe het met het aardewerk gesteld is, weet ik niet, doch wel, dat het be wuste koperwerk, volstrekt geen nieuw artikel in Amersfoort is. Sinds Januari 1903 dus nu al ruim 2l/a jaar heb ik dit koperwerk inden handel gebracht en verkocht, eerst uit sluitend in antieke stijl, later ook mo derne. Ik heb toen een kamer achter de winkel daarvoor ingericht, waar ik al tijd een zeer groote en fraaije keuze geëtaleerd heb, en aangezien dat voor mij geen hoofdvak, doch meer liefheb berij is, heb ik deze artikelen altijd zeer billijk ja met matigen winst om gezet. U M. de Redacteur beleefd dankend voor de plaatsing dezer regelen, heb ik de eer te zijn. Hoogachtend, Uw onderd. dienaar, W. F. A. GROENHUIZEN. In het bedoelde stukje dat niet door den heer Fontijn geschreven is, staat volstrekt niet dat deze liet monopolie zou hebben van den verkoop van moderne kunstproducten. Er werd over opleving der nationale kunst in 't al gemeen gesproken. Redactie. DE NOTARIS te Amersfoort, zal op Donderdag 24 Augustus 1905, des voorraiddags 9 uur, in liet café „DE AREND" te Amersfoort, OM CONTANT GELD. tenen goed onderhoud eu besfaande in: salonameublement, eet kamerameublement, brandkast, schrijf bureau, secretaire, buffet, linnenkast, penantkastjes, ledikanten, veereu bedden met toebchooren, waschtafels, spiegels, schilderijen, bedkastjes, gordijnen, klee- den, karpetten, pendule, klokken. Gouden- eu Zilveren voor werpen, w.o. 2 gouden dameshorloges, dito ringen met edelge .teenteneen extra zwaar zilveren olie- en azijnstel, voorts fornuis, kachels, koper-, blik-, glas- en aardewerk, bad met geiser, voorts wegens afschaffing van équipage een zeer goed onderhouden coureuse, een ezel- of hittenwagentje, diverse paarden tuigen enz. Eene groote partij inmaakflesschen een partij boeken en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Daags te voren te zien van 9—12 en 24 uur. De Notaris te Amersfoort, zal op Woensdag 16 Augustus 1905, (en zoo noodig den daarop volgenden dag) telkens des voorin. 9 uur, ton sterfhuize van Mtij. Wed. J. YAN OMMEN te Amersfoort aan de Langestraat no. 54, publiek om contant geld den volledigen waaronder: antieke kast, antieke bank, twee kabinetten, twee bureaux, staande klok, speeldoos, tafels, stoelen, kasten spiegels, vloerkloedon, gordijnen,lampen, kachels, glas- en aardewerk, linnen- en tafelgoed, ledikanten, bedden met toe- behooren, waschtafels, nachtkastjes, keukengereedschap. Voorts den goheelen als: gereedschappen, winkelopstand, winkelvoorraad, vormen, compotes, chocolade en suikerwerken. Antiek porselein, beeldjes, zilver kastje en porseleinkastje, antiek mortier, gouden en zilveren werken als lepels eu vorken, horloges, kerkboeken, broches, medaillons, kettingen, flacons, enz. en eindelijk een dertigtal schilder stukken, waaronder werken van A. Verhoesen, Van Doornik, Bcrkhoudt, Bruyn, Jeeling, Kluyver, enz. Bezichtiging: particulier, Maandag 14 Augustus van 25 uur en publiek, Dinsdag 15 Augustus van 912 en van 24 uur. Met den verkoop van het antiek, schilderijan en goud en zilver wordt aangevangen Woensdagmiddag 2 uur precies. Breeder bij biljetten. DE NOTARIS te Amersfoort, zal op Vrijclatg H Augustus 1905, des middags 12 uur in het Hotel „De Vergulde Zwaan" aan de Utreohtsche staat te Amersfoortt, (zonder onkosten ten laste van «Ie koopees") Aroor den HoogEdelGestr. Heer Mr. W. H. DE BEAUFORT S pcrceelcii (2e suetlc) in de Zurenmaat ouder BAARN. Aanwijzer P. VAN ROOMEN aldaar. Betaling kooppenningen 1 Oct. 1905. Het Tweede Toelatingsexamen zal worden gehouden op Maandag en Dinsdag 4 en 5 September. Aangifte van candidaten wordt ver zocht véér 25 Aug. bij den Rector Utr. weg 14. Tot 22 Aug. i ns clirij ving van leerlingen voor de cui slissen aanvan gende op 4 Sept. e.k.; tot- 18 Oet. insch rij ving van leerlingen voor de cursussen aan vangende op 1 Nov. e.k. Men zie Prospectus, dat op ;inn- vrnag gratis wordt toegezonden. Directrice. Dr. F. R. ALLINSON, (Londen). Niemand weet de waarde te schatten van het dat door den heer C. OKHUISEN, (Kampstraat 14. Amersfoort), naar mijn systeem wordt gebakken Tarwe en brood zijn door mij zelf onderzocht, en voldoen aan de hoogste eisehen die ik stel. Indien hij in Engeland woonde, zou ik Item daar een gedrukt getuigschrift van geven Bruinbrood mag in geen enkele huishouding ontbreken, en kan door H.H. Doctoren niet genoeg worden aanbevolen. LONDEN.

De Eemlander | 1905 | | pagina 3