Geld C. de Jager, Mode-Artikelen. A. N. J. VOS C. H. de Jong, D. J. Smits, Spiegels, Schilderijen, Wültmann Co. .Langestraat 13 HEERENHOEDEN. Gez. VAN GOOR, Advertentiën. E. J. Ruitenberg Schoeisel, Marktbericht. verkoopen, DIVERSE AMEUBLEMENTEN, BOON'S CACAO, W. J. BOON Comp. Worraerveer gekleurd Leer en Linnen, gevoelige of gebrekkige voeten. Hof 38. Hoeden en Pettenmagazijn. HEEREN MODE-ARTIKELEN L. H. C. Alvers Utrechtscbestraat 15. Arnhemschestraat 20. Stoelen, Fauteuils, Canapé's. Behangerij - StofFeerderij. FONTEIN. Langestraat. verkrijgbaar vanaf f1000 onder hypothecaire verband. Ook voorschot of crediet onder borgstelling. - - - - Specialiteit in Heeren mode-artikelen - - - - Ontvangen de nieuwste modellen Langestraat 75. De nieuwe keuze van openbare debatten voor elke zaak van gewicht aan te bevelen. (Jit het tweetal artikelen, dat de redac tie van ons blad publiceerde, uit het omvangrijke rapport van B. en W. uit de gevoerde correspondentiën blijkt dunkt onB genoegzaam dat deze zaak tot de gewichtige behoort. Dus al staat men op het standpunt van de commissieleden, dat de quaestie zoo klaar als een klontje is, dan nog is er geen bezwaar tegen renvooy naai de afdeelingen. Alleen dan, wanneer uitstel van een paar weken nadeelig zou zijn voor de zaak zelve, dan zouden wij die bezwaren kunnen billijken, maar bij den langen tijd, die de zaak toch al geduurd hooft behoeft de Itaad nu niet in een vloek en een zucht een besluit te nemen. In allen gevalle is de heftigheid, waar- móe de heer Plomp het voorstel Ger ritsen bestreed onverklaarbaar. Gunstig stak hierbij af de houding van den heer Hamers, die verklaarde voor het voorstel tot renvooy te stommen, hoewel hij voor zich zelf niet meer licht behoefde en eveneens die van Wet houder C e 1 o s s e, die natuurlijk even zeer genoegzaam op de hoogte van de zaak kan worden geacht. Zoo'n gemoedelijk heen en weer praten in de afdeelingen de heeren zijn immers altijd heel gemoedelijk onder elkaar? -kan de baan voor de openbare discussie effenen, misverstanden opheffen geeft de Raadsleden, die niet gaarne in het openbaar spreken gelegenheid om in beperkter kring van hun opinie te doen blijken. Mits wat tegenwoordig kan geschie den, het publiek door tijdige publicatie met de hoofdzaken van de besprekingen bekend gemaakt worde. loch pleit het in zekeren zin voor de licerencommissicleden, dat ze op oninid- dclijke behandeling aandrongen. Er blijkt uit, dat zij zelve zoo dóór en dóór in de zaken inzaten, dat ze zich niet konden vertrouwd maken met hot denkbeeld, dat dit met anderen niet het geval was. Hog meer bejammeren we het, om dat er van dit commissoriale licht geen eukol straaltje is doorgedrongen tot het publiek. Is er van de kant van de heeren een rapport verschenen, waarom dat geen gelegenheid gegeven ook dat te publi- ceeren? De heer Plomp blaakte van strijd lust allemaal ïnli et belang v a n d e B'eezen natuurlijk. „Laten we maar eerst eens beginnen!' jlen krijgt zoo'n: „kom-maar-op-als- 't- er- op - aan - komt-sta-ik-jclui-allemaal- indruk" van het optreden van genoemd Raadslid. Wat zal het einde dezer dingen zijn? Nog wat geharrrewar en dan dat de weezen in een gezonde woning komen? Wij hopen het. Zondagmorgen half tien wordt er in de Reuionstrantsche Kerk een godsdienst oefening gehouden voor jongelieden. De gewone dienst voor de Gemeente vangt daarom eerst te elf uur aan. In de Godsdienstoefening voor den Doopsgezinden kring zal Zondagmorgen half elf in het Logegebouw Yan Porsijnstr. 1, als spreker optreden Ds. T. Kielstra, Emer. Predikant te Oegstgcest. Aan het Postkantoor Amersfoort en de daaronder ressortecrcnde hulpkantoren werd in April ter Rijks Postspaarbank f 25 437.7G'/a ingelegd en daaruit terug gevraagd f 29 020.11''2. Het laatste door het kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 12 201, tegen 10 605 op lütimo April 1905. De heer H. W. de Heus, sedert 30 Januari 18fe">2 verbonden aan de Rijks- Normaalinrichting hier, heeft met ingang van 1 September ontslag gevraagd als Directeur-leeraar aan die instelling. Ook de heer A. M. Kollewijn Nz., heeft tegen 1 September ontslag gevraagd als leeraar aan de Rijks-Normaallessen. Mr. Dr. J. G. Stenfert Kroese alhier, is benoemd tot lid der commissie voor het examen van candidaat Gem.-Secretaris en Ambtenaar ter Secretarie, af te nemen van wege de Ned. Yereeniging voor gem. belangen en heeft die benoeming aangenomen. Door den bisschop van Utrecht is be noemd tot pastoor van de parochie van O. L. Y. alhier de zeereerw. heer L. A. F. K. Fock, thans pastoor te Yeen- huizen. Pastoor Fock was ongeveer 4 jaren in zijn tegenwoordige standplaats werk zaam. "Vóór dien tijd was hij kapelaan te Utrecht. Men verwacht dat hij de volgende week hier zal aankomen. Vrijdagmorgen j.l. is door de recherche alhier aangehouden een gesignaleerde in het alg. politieblad, die ter beschikking der justitie te Utrecht gesteld. Blijkens opgave van het Gentrale Bureau voor de Statistiek telt onze ge meente thans 11268 m. en 11753 vr. totaal 23021 zielen. Door Ged. Staten is een milicien dei- lichting 1906 voor den dienst ougeschikt verklaard en door den Prov. adjudant daaruit ontslagen. Daar de milicien af komstig was uit deze gemeente, zoo wordt hij in 1907 door een ander der zelfde lichting vervangen. Donderdag j.l. u erd door de recherche alhier een persoon aangehouden, die in het algemeene politieblad gesignaleerd stond. Na betaling der opgelegde boete werd hij in vrijheid gesteld. Het terrein buiten Bloemendalsche- poort naast de woning van den Hoofd agent van Politie de Jager, in eigendom toebelnorend hebbende aan wijlen den Heer Dumoulin, is door de gemeente aangekocht. In de algemeene vergadering van de afd. Amersfoort en Omstreken van de V. P. N. bleek uit het verslag van den secretaris, dat het ledental met 5 is vooruitgegaan en thans 91 bedraagt. Wegens gebrek aan geldmiddelen zijn de handen van het bestuur vrijwel ge bonden. De penningmeester meldde in zijn verslag, dat er oen nadeelig saldo is van f 45, voornamelijk een gevolg van vroegere toestandeu. De penningmeester werd gedechargeerd van zijn beheer. Pogingen zullen nogmaals worden in het werk gesteld om het bestaande tekort te doen vedwijnen. Do fokstations voor outhoenders zullen worden opgeheven. De chef van den Coöperatieven winkel „Ons Voordeel," alhier, de heer P. Stijnman, is benoemd tot filiaalhouder te Hilversum van de uielkerij „Oud- Bussum". In de Eembode lezen we: Naar wij vernemen, komt in de op 10 Mei te houden vergadering van aandeelhouders der „Amersfoortsche Tramweg-Maatschappij" onder moer aan de orde de benoeming van een voorloopig administrateur. Men vroeg of de heer Krieger dan heengaat. Dat is volstrekt niet noodig. Hij is echter voor den tijd van zes jaren benoemd en die tijd expireert thans. In verband nu met mogelijke wijzigingen in de exploitatie (uitbesteding, dan wel overdoen aan anderen) wordt thans| een tijdelijke benoeming gedaan. Maatschappij tot opvoeding van W e e z e n in het Huisgezin. De mocilijkheiden, gerezen door het geschil tusschen bestuur en directeur in het vorig jaar zijn, zoo meldt men aan de N. R. Ct. voor deze maatschappij nu bijna overwonnen. Het nieuwe bestuur is als volgt samen gesteld voorzitter: D. II. Idsinga, te Apeldoorn, onder-voorz. prof. F'. Ken- ninck, te Amersfoort; secretaris A. L. Th. van der Yen, te Eindhoven; pen ningmeester Th. Sanders, te Amersfoort. De overige bestuursleden zijn: mevrouw A. BIokDuyvis, te Lisse (bij Leiden); G. Dijkstra R. Hz., te Leeuwarden; P. Glerum, te Zutfen en P. H. Majoor, te Beverwijk. Ter uitvoering van het besluit der ledenvergadering van 23 December is het ontslag van den direc teur J. Woudstra, nadat deze aan de gestelde voorwaarden had voldaan, in getrokken. De commissie voor de statutenwijziging zal weldra met haar ontwerp klaar zijn, dat dan onmiddellijk aan de goedkeuring der ledenvergadering zal worden onder- pen. Slechts totdat de nieuwe statuten in werking treden blijft het tegenwoordig bestuur fungeeren, dat als een tijdelijk bestuur is te beschouwen. Schatgraver». Volgens oude geschriften moet op de hofstede „Groot Zandbrink", gelegen onder de Gemeente Leusden, vroeger een slot gestaan hebben. Zelfs in een oud doop- en trouwboek der gemeente Leusden wordt dir slot in 1723 nog ge noemd. Ook bevindt zich op genoemde hofstede nog een kennelijk opgehoogd eilandje, dat thans nog den naam van „slot" draagt. Blijkbaar heeft op deze plaats dan ook het oude gebouw ge staan. In de veronderstelling dat hier mis schien nog wel voorwerpen van waarde verborgen konden zijn, hebben een 10-tal arbeiders, voor rekening van den eigenaar, den heer mr. A. J. de Beaufort, tevens burgemeester dier gemeente, een onder zoek hiernaar ingesteld. Na eenigen tijd gepeild 'te hebben, vond men ter diepte van ongeveer 11M. den nog in zeer goeden staat zijnden vloer van een kelder, bestaande uit een dubbele laag in sterke specie gelegde roode estrikken. Yerder werden nog eenige zeer oude tegeltjes uitgegraven. Bijzonderheden werden echter niet gevonden, zoodat ook deze schatgravers, als gewoonlijk, niet veel succes hadden. Vad. Op de Veemarkt van Dinsdag j.l. werden de navolgende prijzen besteed: Vette koeien f190.— tot f230.— Kalf 1140.— f215.— Guste f 110. f150.— Kalf vaarzen f 100.f 155. Guste f S0.— f 120.— Pinken f 40.— f 80.— Stieren f 60.- flOO.— Burgerlijke Stand. van 2 tot en met 5 Mei. GEBORENBastiana Pctronella Maria Hcndrika, d. van Joseph Christiaan Gerardus Heunks en Jacoba Rietveld. Antonetta, d. van Willem Pcterse en Aagatha Helena van den Ilam. Teunis, z. van Barend Stork en Hendrika Vahl. Alyda Hendrika, d. van Lambertus Smink en Hendrika Roller. Gerrit, z. van Gijsbcrt Jan ten Hoven on Cor nelia Margaretha van Oven. ONDERTROUWD: Jan Delen en Catharina Jeanetta Pierik. Gerrit Nicolaas Arlar en Johanna Maria Bakker. Picter van Dijk en Baakje Dek. Adrianus van der Wiel en Willemijntje van Zeldert. Cornelis van Mourik en Gerritje Hemmers. Teunis Bouw eu Grietje Timmerman. Sipke de Yries en Maria Kreuser. Anthonius Josephus Leeman en Cornelia de Gans. GETROUWDJacob Nicolaas Yermeij en Catrina van de Wetering. Gerrit Meijer en Adriana Dorresteijn. Arie Kuil en Maria Veer. OVERLEDENWillem Druif, oud 44 j. echtg. van Anna Maria Borpherding- Baring. Jacobus van den Brink, oud 76 j. wed. vau Elisabeth van Nicuwen- huizen. Dirk Johannes Streithout, oud 52 jaar, wedr. van Geertruida van Rog- teren. Hendrik Jan Joseph Lentelink, oud 9 m., z. van Hendrik Jan Lentelink en Philippina Johanna Vermeer. SSle Staatsloterij. Vierde klasse. Trekking van 2 en 3 Mei 1906. (600 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Brec- destraat 22) ziju aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijs van f 1000 op No. 4523. Prijs van f 200 op No. 118. Prijzen van f 65. 110 119 128 130 1026 1530 3806 3816 3827 3828 4515 4516 5225 5246 12177 14264 14290 en 17560. Te zaïnen 20 prijzen. De vijfde klasse, welke trekt va 14—17, 21—23, 25, 28—31 Mei en 59 Juni 1906, bevat behalve de premie van f 30.000 voor den laatst uitkouienden prijs van f 1000 of hooger en de premie van f 3000 voor het laatst uitgetrokken lot, dc navolgende prijzen: 1 vau f IOO.OOO, 1 van f 50.000, 1 van f 25.000, 1 van 115.000 1 van f 10.000, 1 van f 5000, 1 van f 2000, 3 van 1 1500, 55 van 11000, 65 van f 400, 70 van f 200, 170 van f100 en 3730 van f 70. Loten ziju ten kantore (Breedestraat 22) zog verkrijgbaar a f3.50 per 1 ao. AMERSFOORT, 4 Mei 1906. Tarwe f ii f Rogge f af Boekweit f il f Appelen f 0.f00. Peren f af f 2.20 a f 2.60 f 3.30 h f 3.60 por 100 st. Kleiaardappelen f Zand Hoendereieren Eenden Grasboter Hooiboter Margarine Zoetem. kaas Kippen Kuikens Piepkuikens Ganzen Oude eenden Jonge eenden Hazen Wilde konijnen f Tamme Duiveu Vette varkens Magere Zeugen Biggen Vette koeien Guste Kalf Kalfvaarzen Pinken Pinkstiercn Vette kalveren Aangevoerd per hecto liter. f A f f A f f 1.10 A f f A f f a f f 1.10 a f f f f f 1.— f f 1.20 Kilo. ,50, 0.60 1.50 A f ii f 1.20 a f A f 1.30 A f A f A f 1" 0.80 A f 1.20 f 0.60 A f 0.70 per paar f-.— A t— f f— f50.— A f70.— I f 10. A f 15.I f A f - per stuk. A f A f A f A f A f A f por stuk. 3n ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge, heet. Boekweit, heet. Appelen, heet. Peren, heet. Kleiaardappelen, 30 heet. Zandaardappelen, 120.000 stuks Hoendereieren, kilo Gras- boter, 1200 kilo Hooiboter, kilo Mar garine, kilo Kaas, stuks Vee, Vette varkens, Magere varkens, Varkens voor exportslagerijen, 400 Biggen en 15 Zeugen. Hiermede betuigen wij onzen «lnnk. voor de vele bewijzen van be langstelling bij de geboorte van onzen zoon ondervonden. A. J. VAN ZALINGEN. H. VAN ZALINGEN— WOI.llERS t De Heer en Mevrouw LULOES-"— VAN Linge betuigen hunnen luirtr- lijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij de geboorte van hun zoon ondervonden. Amersfoort3 Mei 1906. DE NOTARIS te Amersfoort, zal op Donderdag 17 Mei 1006. des voormiddag 9Va uur, in dc concertzaal „DE AREND" al daar, aan den Arnhemschen weg publiek OM CONTANT GELD: linnenkasten, penantkastjes, brandkast, bedkastjes, secretaire, cylinder-bureau, canape's, fauteuils, crapeaux, tafels, stoelen, ledikanten met toebehooren, waschtafels, badkuip, spiegels, schilde rijen, kleedcn, karpetten, gordijnen, diverse gaslampen voor winkel er, huis houdelijk gebruik, fornuis, vulkachels, divers nikkelwerk en keukengereedschap en blik-, tin-, glas- en aardewerk. Voorts steigerpalen, planken en pak kisten en hetgeen verder ton verkoop zal worden aangeboden. Daags te voren te zien van des voorin. 912 en des nam. van 24 in fraai gedecoreerde Bussen. '/2 K inli. f I,—. 9, ,9 0,OO. 1/ o '>5 N IEU \Y. l'INCENEÏ, zonder montuur bij W. F. A. GROENHUIZEN. INSTRUMENTMAKER Langestraat 42. Eigen reparatie en slijpinricliting. Tiinmennau eu Makelaar. WEVERSINGEI. II. levert naar Maat elk s«»r( in eiken vorm en kwaliteit. N.B. Groote keuze iu voor het aanstaande Zomerseizoen. Speciaal ingericht voor Aanbevelend ALS BOVEN. Alle soorten Dames- en Ilecrcnpettcn gemaakt en naar maat, ook volgens teekening. Stroohoeden chemisch reini gen. Vilthoeden opnieuw apprêteeren en in den vorm brengen. Opnieuw' booren. Verder alle reparation aau hoogezijdeu Hoeden. Atelier aan huis. Beleefd aanbevelend, /.ÉÉK GOEDKOOP. Te bevragen bij: ArulieniMcliestraat 7, AMERSFOORT.

De Eemlander | 1906 | | pagina 3