Groote speciale Afdeeling naar Maat. Magazijn JE Amersfoort. cT intoonstdli 9 uur-Sluiting. Advertentiën. A. v. d. Weg, Linoleum Vloerzeilen A. N. J. VOS Wink8lhuis en Erf Een perc. Tuingrond, Stoot Concert uitsluitend soliede stoffen en fournituren maar vooral ook eene fijne coupe en elegante afwerking. Stalen worden gaarne ter bezichtiging gezonden. Coupeur aan huis te ontbieden. Beieefc, GROVE HUNFELD. Gymnasium te Amersfoort. J. H. MOLL, Limonade siropen. Langestraat 23, - Amersfoort. Landbouwfeesten te Amersfoort negen-uur-sluiting Axminster en Worning Karpetten. Fortmann Hehenkamp, Langestraat 63. Woordenwedstrijd. de notaris verkoopen: OUD-LEUSDEN, 8. VAN KOLFSCHOTEN. De bijzondere roep over onze Costumes naar Maat komt doordat wij in iederen prijs niet alleen brengen: Onovertrefbaar is onze prima „Wolroshaar bewerking" ronde borst, coucave schouders en goed aansluitende kragen dit zijn bijzondere voorzorgen in ons systeem en blijft een kleedingstuk door ons geleverd altijd zijn goede vorm behouden. Rijke sorteering aan stoffen, zoowel in donkere uni kleuren, gedekte ruiten, als Engelsche Nouveautés. Aparte Flanel collectie. Eveneens) was liet bekend, dat de afdeeling Amersfoort van het Genoot schap voor Landbouw en Kruidkunde dit jaar zoude vieren haar gouden jubileum, het 50-jarig bestaan der af deeling, en dat zij zich voorstelde dit feit te gedenken door het organeseren van eene uitgebreide Landbouwtentoon stelling en deze te houden gedurende de dagen, dat het bovengenoemde Con gres alhier zoude bijeenkomen. Yoor Amersfoort een belangrijke ge beurtenis. Het gewicht hiervan gevoelende wer den door twee vereenigingen hier ter stede stappen gedaan om Amersfoort, gedurende die belangrijke dagen, waarin tal van vreemdelingen deze plaats zullen bezoeken, een prettig en vroolijk maar vooral een welvarend aanzien te geven, gedachtig aan de spreuk: „aan zien doet gedenken". Zij waren nl. van plan wedstrijden uit te schrijven op het gebied van versieringskunst, waartoe zij winkeluit stallen ook rokenden. Buiten haar toedoen moesten zij echter dit plan opgeven. Het Congres nl., met al wat daaraan verbonden is en in verband staat, zal acht dagen eerder worden gehouden, dan oorspronkelijk was bepaald, en wel op 5, 6, 7 en 8 Juni a.s. En dit vervroegen, een noodwendig gevolg van onvoorziene buitenlandsche aangelegenheden, deed een zóó grooten tegenslag ontstaan voor de wedstrijden dat de beide vereenigingen bezwaar ge voelden om voort te gaan op den inge slagen weg. Het Pinksterfeest, onmiddelijk de Congresdagen voorafgaande, was oorzaak dat, hoe ongaarne ook, vau het voorge nomen plan moest worden afgezien. In vele takken van winkelbedrijf toch zijn de laatste dagen vóór het Pinkster feest, almee de meeste drukke dagen van het jaar. Dat verreweg het grootste deel der winkeliers op zulke dagen onmachtig is zich aan andere zaken te wijden dan de hoognoodige, zijne affaire rakende, weet ieder die van nabij of van verre met het winkelbedrijf is be kend. Eu het aanbrengen van versieringen aan balcon of gevel bij particulieren, vond in die twee direct voorafgaande Pinksterdagen mede een zeer groot bezwaar. Vandaar dat in eene gecombineerde vergadering, gehouden op Woensdag den 16 Mei jl., door het bestuur der Verceniging tot bevordering van hot Vreemdelingenverkeer en dat van „Han del en Nijverheid" het onaangename besluit moest worden genomende wedstrijden niet uit te schrijven. Toch doen de beide besturen een beroep op allen, die den naam van Amersfoort hoog wil houden, nl. een verzoek om gedurende die dagen te vlaggen. In de tweede plaats richten zij zich als daarbij belanghebbende, tot den winkelstand. Zij verzoeken aan allen, die hier win- zaken drijven, 't zij zij lid zijn van een der twee vereenigingen of niet, om aan het etaleeren hunner winkels, gedurende de a.s. Congresdagen eene bijzondere zorg te besteden, opdat de vreemdeling, die hier komt eên goeden kan het zijn een hoogen indruk meeneemt van de verschillende winkelzaken te dezer stede. Zonder twijfel zal deze goede dunk nawerken en zoo niet direct dan toch zeker indirect vruchten afwerpen en daarmee zal weer iets zijn bijge dragen tot Amcrsfooits vooruitgang. Laat het ieder zijn streven zijn in de gegeven omstandigheden zoo goed mogelijk voor den dag te komen met zijne winkelzaak. .Wij van onzen kant, zullen pogingen aanwenden om de bezoekers van Congres en Tentoonstelling, (die velen zullen zijn) onze straten te doen bevol ken en dan... gij weet het: „goed voor gedaan, is half verkocht." Wij hopen niet te vergeefs een beroep op uwe medewerking te doen. De Besturen. IiAATSTK BERICHTEN. Ds. Vundcrink heeft het beroep naar de Herv. Gem. alhier aangenomen. De Heer S. Posthuma Jz. alhier, heeft verzocht niet weer voor eene herbe noeming in aanmerking te komen als bestuurslid der afd. „Utrecht" van den Alg. Ned. Politiebond. Naar wij vernemen hebben de heeren J. Bolk, J. H. Krudop en A. M. Tromp van Holst ontslag genomen als regenten van het Burger Weeshuis naar aanleiding van het door den Gemeenteraad ge nomen besluit. Aan de tooneelschool te Amsterdam is bevorderd van de eerste naar de tweede klasse Mej. Willy Smit alhier. SSle Staatsloterij. Vijfde klasse. Derde week. Trekking van 30 en 31 Mei 1906. (1950 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Bree- destraat 22) zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijzen van f 70. 104 1030 1537 1548 3824 9234 13051 14286 15880 16000 17409 17539 17543 Te zamen 13 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken. 126 127 1006 1019 1020 1544 1568 3821 3825 4509 4510 4519 9229 9243 9263 12171 121S4 12191 13249 14279 15981 en 17559 Volgende trekkingeu geschieden 59 Juni 1906. Behalve de premie van f 30.000 voor den laatst uitkomenden prijs van f 1000 of hooger en de prenne van f 3000 voor het laatst uitgetrokken lot, ziju ingcbleven de navolgende prijzen: 1 van f15.000 1 van f1500, 21 van f1000, 24 van f400, 28 van f 200, 46 van f100 en 1029 van f70. Burgerlijke Stand. van 30 Mei. tot en niet 2 Juni. GEBOREN: Andriana Barta, d. v. Cornelis Lablans en Adriana Barta van Nanrden. Johanna, d. v. Evert te Kulve en Gijpje Vlug. ONDERTROUWDJohannes Cornelis Becks en Gerritje Braak. Roelof van den Burg en Heintje Berkloo.Johan nes Spier en Maria de Winter. GETROUWD; Hendrik Leertouwer en Christina Ruizendaal. Cornelis Arends en Antonia Galjee. Antonius van der Linden en Johanna van Keulen. Evert van de Stadt en, Seijtje Maria van Veen. Martinus Gcrardus Ver steeg en Cornelia Westhof. OVERLEDEN: Jansje van Leijen- hout, 8 jaar, d. v. Johannes Leijenhout en Mechteld Bliekendaal. Aafje Hermina Francina Hag_, oud 84 jaar weduwe van Johannes Franken. Ruurd Broersma, oud 20 jaar, z. v. Freek Broersma, en Akke Feemstra. Het Eerste Toelatingsexamen zal gehouden worden op Maandag en Dinsdag 9 en 10 Juli des voorm. te 9 uur. Kandidaten gelieven zich aan te melden vóól' 1 Juli bij den Rector Utr. weg 14. Citroen, Frambozen, Sinaasappel, Annanas, Verkrijgbaar bij 5 tot 9 Juni 1906. Ter gelegenheid van het Landhuis- houdkimdig Congres en liet 50-jarig bestaan der plaatselijke afdeeling van het Utreehtsch Genootschap voor Land bouw en Kruidkunde op 6, 7 en 8 Juni. 6 JUNI, 12 uur: Opening der Tentoon stelling. halt twee: Ringrijderij. 7 JUNI, half twee: Concours-hippique. 8 JUNI, Vee-tentoonstelling. Toegangsprijzen: tot de tentoonstel ling 50 cent: tot de tribune 25 rent; tot het Concours-hippique f2 (tribune) en fi. Zie vorder de aanplakbiljetten in de Gemeenten en in de Spoorweg-stations. De Regelings-commissie. Ingang tentoonstelling: Koninginne-laan concours-hippique: OudeUtrecht- scheweg. Bij ilezc hebben wij tie eer er aan te herinneren, dat na de PINKSTERDAGEN bet Reglement op de weer van kracht wordt, inge volge bet bepaalde bij art. 5, laatste alinea. Hel 9 uur-Sluitings-Comitê. Ruime kenze cm geheel moderne dessins Aanbevelend, Bebangerij en Stoffeerderij Wie uit het woord „SIGARENAANSTEKER" de uieesto IIoll. woorden maakt van niet meer dan 6 letters zooals baas, geit enz. en deze inzendt vóór 6 Juli, ontvangt een rijwiel, de 2 volgende een fonograaf met rollen. Do AOW volgende een Èlcctrisehe sigarenaansteker. De 50 eerste een verrassing. Oplossing met postwissel a 25 cent. Motto „WOORDENWEDSTRIJD". Rottcrdamsch Wedstrijdbtireau, Stationssingel 127 Rotterdam. te Amersfoort zal op Donderdag 28 .Iiini 1906. des avonds ten 7 mir, in hel Sociëteitsgebouw „IIET VALK JE" te Amersfoort, publiek In de gemeente AMERSFOORT. I. EEN KAPITAAE aan de Langestraat en Langegracht, plaatselijk genominerd 48, met eene poort aan die gracht, waarin gedurende meer dan 30 jaren voor de Familie VAN GELDER de Damesconfectiezaak is uit geoefend, kadastraal bekend in sectie E, no. 465, groot 01 are, 44 centiaren. Het huis bevat beneden: behalve den kelder verhuurd aan de firma Gijbeis, Pels Co. den winkel met 2 groote kamers daarachter en kamer aan de overzijde van deu gang met keuken en 2 kluiskelders. Op de le étage: 4 groote kamers ensuite en 1 groote kamer aan de Langegracht; op de 2e étage: 4 dito kamers, waarvan een zeer groot, gediend hebbende voor magazijn, on kleinen zolder; op de 3e étage: grooten zolder. Alles mcerendcels van gas- en water leiding, groote kasten en verdere ge makken voorzien. Het bovenhuis is vroeger afzonderlijk verhuurd geweest met uitgang naar de Langegracht. II. zeer geschikt voor Bouwterrein, aan do Langegracht, tor breedte aldaar van ongeveer 11 meter, kadastraal be kend in sectie E, no. 2693, groot 1 are, 21 centiaren. In eigen gebruik bij de Familie VAN GELDER. Te veilen afzonderlijk en in massa. Bezichtiging Dinsdags en Donderdags van 24 uur. Aanvaarding bij de betaling der koop penningen op 1 AUGUSTUS 1906. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris VOS, Utreclitsckenweg 2 te Amersfoort. ter gelegenheid van het Landhuis- hotidkundig congres te Amersfoort op WOENSDAG 6 JUNI a. s. in den a la Giorno verlichten tuin van het Hotel en Pension onder leiding van den Heer VAN EYSDEN te Amersfoort des avonds te 7 nur. VERPLICHT PROGRAMMA. aanbevelend, Hat coupe cn afwerking betreft staan wij volkomen op de hoogste sport in dezen tijd.

De Eemlander | 1906 | | pagina 3