Geld IDEEEN. ROYALE WORCESTER Stadsnieuws. Advertentiën. Betrekking, Waltmann Co. Marktbericht. - voor loop of huiswerk - Te Koop voor matigen prijs een - „Excelsior" - koperen koffiekan, Dr. H. W.Schreuder AFWEZIG. verkrijgbaar vanaf f1000 onder hypothecair verhand. Ook voorschot of crediet onder borgstelling. R. J. van Eimeren COIFFEUR. P0ST1CHEUR. Specialiteit Dameshoofdwassching. Bij CRAFT Co., Uitgevers te Amsterdam, verscheen: Royal Worcester Corsets American Corset. GEZ. VAN GOOR, Geschriften van den Vrijzinnig-democratischen Bond: schreef eenige noten op het papier en reikte ze Haydn over. Deze was ver stomd over de lichtheid der kompositie, ging voor de piano zitten en riep uit: Mozart heeft zeker te veel geld, dat hij bepaald de champagne voor mij betalen wil! Plotseling hield Haydn echter na het voorspel op en vroeg: Hoe moet ik dit spelen? Mijne beide handen zijn naar de uiteinden van het klavier gezonden, en tegelijkertijd moet ik eene noot in 't midden van het klavier aanslaan. Dat gaat niet! Och kom, vindt ge dat zoo moei lijk vroeg Mozart spottend. Dan zal ik het u eens voordoen. Hij gaat voor de piano zitten. Aan de bewuste plaats gekomen, slaat hij, zonder op te houden, de toets in het midden aan, door hem met den top van zijn neus aan te raken. Allo toeschouwers barstten in lachen uit. Haydn kon het kunstje niet nadoen; hij had namelijk een mopneus, Mozart een bijzonder langen! De eerste moest dus de zes flesschen champagne betalen Ds. G. J. Heering, Eemonstrantsch predikant te Oude-Wetering hoopt aan staanden Zondagochtend half elf voor te gaan in de Remonstransche kerk, hier. Voor het eind-examen slaagden van de gemeentelijke H. B. S. 36 leerlingen. Een moest zich wegens ongesteldheid terugtrekken, terwijl twee werden afge wezen. Te 's Gravenhage slaagde voor het examen Hoofdacte uicjuffr. J. M. Meyer, alhier. Bij het te VGravenhage gehouden examen voor de acte Fransch L. O. is Vrijdag geslaagd mej. J. C. Yperlaan, alhier. Mej. H. A. Halting alhier, slaagde te 's Gravenhage voor de acte Fransch (L. O.). De heer II. Lecmrijsen onderwijzer aan de B. Kath. school voor jongens alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Baarn. Voor het eindexamen H. B. S. 5e groep, slaagden van de school alhier: J. H. F. Bedsiege), II. G. Goossens, J. H. Mulder. G. de Vries, Gesina M. de Vries en Trijntje G. de Vries. Bij het le regiment veld-art. wordt de paardenarts 2e kl. A. J. Abspoel overgeplaatst van AmersfoortnaarUtrecht. De dir. off. v. gez. 2e kl. J. S. C. Pichal, nieuw benoemd chef van het militair hospitaal alhier, is in het garni zoen aangekomen en heeft zijn functiën aanvaard. De cadetten M. A. Bischoff van Heemskerk en G'. O. van Resteren van de cadettenschool te Alkmaar, gaan 2 October van genoemde inrichting over naar de Kon. Militaire Academie. De Inspecteur van Politie de heer S. Posthuma Jzn., is tijdens het verlof van den Commissaris van Politie van 3 tot 20 Aug. belast met de waarneming van het Commissariaat. Van welingelichte zijde meldt men ons: Prof. Groencwegen, Hoogleeraar te Leiden, daartoe aangezocht door het Bestuur der Afd. Amersfoort van den Noderl. Protestantenbond heeft zich be reid verklaard, ook te dezer stede zijn enrsuslezingen te houden. Overal elders waar deze talentvolle spreker optrad, trokken zijn elkander aanvullende lezingen buitengewoon veel publiek. Van harte hopen we, dat Prof. Groenewegen ook hier steeds een tal rijk publiek voor zich zal zien en dat velen door zijne voordrachten er toe zullen komen zich aan te sluiten bij de plaatselijke afdeeling van den Protestantenbond. In een plaats toch als Amersfoort kan zoo'n verecniging zeer veel goeds doen, hetgeen echter alleen bereikt kan worden wanneer het leden tal vrij aanzienlijk is. Donderdag werd ter gelegenheid van de verjaardig van H. M. de Koningin- Moeder een schitterende parade gehouden op de Leusderheido. Vele rijtuigen en fietsen bewogen zich naar de schouw plaats. Door de langdurige droogte was de grintweg in muilen toestand, zoodat wolken stof werden opgejaagd. Toe schouwers en militairen zagen dan ook grijs van de stof. Het défilé van de troepen op de ruime heide bood een levendig schouwspel, alleen de charge der cavalerie was door de enorme stof wolken geheel onzichtbaar. Direct na het défilé spoedden vele toeschouwers, vooral fietsers, zich weg om de troepen vooruit te komen. Het leek wel, zooals een van hen het tecken- achtig uitriep een algemeen „sanvc qui peut," om aan de dwarrelende stof te ontkomen. Dat de stofzuigmachine veel opgang maakt, daarvoor kan als bewijs dienen, dat Vrijdagmorgen de St. Joriskerk daarmede van stof gezuiverd werd, wat vele nieuwsgierige marktgangers lokte. De spoelsteiger nabij de Beukenlaan is verdwenen. Daar er echter weinig ge bruik van gemaaki werd, zal er om het gemis niet veel getreurd worden. Bij den korpswedstrijd van het stede lijk kegelconcours in de sociëteit Ver ecniging" werden de volgende houten geworpen: „Houd Plank" 262 „Val om" 229 „U. D. I.' 228 - „Korocibos" 220 W. O. D. A. N. '214 „Acht om den Koning" (Soc. Vereenigiug) 212. De heer II. Hehenkamp was met 66 houten in 10 ballen de hoogste korps- gooier. Om den negenprijs werd gister ovcr- gekampt tusschen „Koroeibos" en „Acht om den Koning" die beiden 4 negens wierpen. „Koroeibos" (Amicitia) behaalde den negenprijs. De zeer fraaie prijzen voor dezen wedstrijd zijn thans smaakvol geëtaleerd bij den goudsmid A. de Gries, aan den Langestraat. Prijsuitdceling, met wat daaraan vast is, Zondagavond. Bij de gistermorgen gehouden veiling van vaste goederen door Notaris Knop pers in het Valkje werden verkocht: een boerenhofstede met bouw- en weiland voor f11180; de boerenhofstede de Doornkamp voor f5050; een perdeel bouw- en weiland aldaar voor f3120; een perceel bouw- en weiland aan de Groene Steeg voor f 4000. De schietvcreeniging Wilhelmina" behoorende tot de Afd. Amersfoort van de K. N. B. v. O. O. zal eerstdaags haar eind-concours van de zomer schiet oefeningen houden. Diverse fraaie prijzen en medailles zijn hiervoor beschikbaar gesteld. De gedetailleerde uitslag hopen wij binnenkort te vermelden. Bij de verffabriek vielen Woensdag middag twee kinderen van O., in de Eem. De 16-jarige Piet Ising, sprong hen gekleed na en bracht beide kinderen behouden aan wal. De flinke jongen verdient hulde voor zijn moedige daad. Het 11-jarig zoontje van de wed. E. uit Nijkcrk geraakte Woensdagmiddag in de Kampstraat bij het afspringen onder de wielen van eenzwaren wagen. De wielen gingen hem over de boenen. Hevig bloedende werd hij bij den heer G. ingedragen en geneeskundige hulp ingeroepen. De geroepen arts consta teerde zware kneuzing. Na verbonden te zijn, werd het meisje per rijtuig naar Nijkerk vervoerd. Donderdagmorgen bracht een cavale- riepaard dat zijn berijder had afgewor pen daarna in flinken gang naar de stallen galoppeerde eenige opschudding te weeg. Het dier nam zijn weg dooi de Aldegondestr., Ilendr. v. Viandcnstr. Kleine Haag en Singel naar de stallen. Hoewel er veel kinderen in deze straten speelden, gebeurde er gelukkig geen ongeluk. Amersfoortsche Tramweg- Ma:it.schap pij. JULI 1906. 1905. Aantal betalende passagiers. S596. 8453. Opbrengst der pas sage f626.60. f631.17'. Opbrengst van di versen f 25.55. f 33.75. Totaal opbrengst f652.15. f664.92'. Opbrengst per dag en per kilometer f 11.68--. f 11.92. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd de boerderij van de gebr. Lokhorst, staande aan den Hoogen weg, ongeveer een half uur buiteu de stad, door den bliksem getroffen. In een oogenblik stond alles in lichterlaaie, zoodat de bewoners, die gelukkig op waren zich ternauwernood konden red den. Door het kloeke optreden van de Amersfoortsche brandweer werden de hooibergen vlak achter het huis staande behouden; het huis braudde echter tot den grond toe af. Ook de omstaaude schuren bleven gespaard. De boeren woning, pas voor twee jaren gebouwd, was evenals de inboedel verzekerd. De knecht, wiens goed niet verzekerd was, verloor een kast met kleederen en cenig zilvergeld. Hulpvaardige buren leenden hom een pak. Lijst van onbekende Brieven en Brief kaarten verzouden over de 2e hell't der maand Juli. Brieven (Binnenland). M. Wachthe Amsterdam. H. Plevier 's-Graveuhage. Mevr. Dronkers Nijhoff Groningen. Mej. Keinders Rotterdam. Briefkaarten (Binnenland). Mad. R. v. Straten Amersfoort. D. Sterk Mej. J. v. 't Hof Amsterdam. id. id. T. Somuiesse 's-Gravenhagc. Scheller Haarlem. Wouter v. d. Voist Utrecht. AMERSFOORT, 3 Augustus 190G. Tarwe f A f Rogge f A f Boekweit f a f Appelen f a f Peren f f Nieuweaardapp. f f Zand f 2. a f 2.50 Hoendereieren f 3.50 a f 4.— Eenden f a f Grasboter f 1.25 a f 1.40 Hooiboter f a r Margarine f a f Zoete-m. kaas f a f per hecto liter. Kilo. t' 0.80 a f 1.20 ,50 1.— A 1' 0.40 A f f 1.— i\ f A f A f A f f 0.40 A f f 0.4C A f f-.- f 16 f50. 1.30 0.60 1.20 per stuk. 8. A t— A f20 A f70. A f 12.- A f A f A f A f - A f Af A f 0.80 (.50 per paar. Kippeu Kuikens Piepkuikens Ganzen Oude eenden Jouge eenden Hazeu Wilde konijnen f Tamme- Duiven Vette varkens Magere Zeugen Biggen Vette koeien Guste Kalf Kalfvaarzen Pinken Pinkstieren Vette kalveren Aangevoerd waren ongeveer Tarwe, heet. Rogge, heet. Boekweit, heet. Appelen, heet. Peren, heet, Kieiaardappelen, 150 heet. Zandaardappelen. 90.000 stuks Hoendereieren, 1100 kilo Gras- boter, kilo Hooiboter, kilo Mar garine, kilo Kaas, stuks Vee, Vette varkens, 5 Magere varkens, Varkens voor exportslagerijen, 300 Biggen en 20 Zeugen. per stuk. heet. Burgerlijke Stand. van 26 Juli tot eu niet 2 Augustus GEBORENElisabeth Cornelia Maria, d. v. Hendricus Koopman en Maria Geertruida Louisa van Horsen. Christina Johanna Maria, d. v. Daniël Hendrikus van Zanten en Carolina Maria Hannessen. Gerarda, d. v. Wessel van der Geld en Heiltje Hoksbergen. Klasina, d. v. Elisa beth Heere, wed. van Georgius Remi- gius Merqenij. Bregtje Cornelia, d. v. Johannes Dirk Sueepels en Lam- megien Pruim. Wilhelmus, z. v. Johannus Wilhelmus Sohievelt en Jo hanna Christina Waanders. Maria Christina, d. v. Hendrikus Hazelaar en Sophia van 't End. Christina Maria, d, v. Gerard Antoiue Steppé en Petronella Wouterse. Antonius, z. v. Willem van der Heiden en Hen- drika Poort. Wilhelmina Clasina Maria, d v. Johannes Antonius Jo- zeplius Lohman en Cornelia Gouka. Alberta Bevendina, d. v, Willem van Es en Johanna Maria de Winter. Johannes, z. v. Johannes Groene- woud en Beatrice van der Heiden Albeitus Johannes, z. van Johannes van Groenestein eu Everarda Zonne veld. Elisabeth, d. v. Wilhelmus Sleeking en Wilhelmina van Wessum. Cecilia Elisab'eth Johanna, d. v. Gerrit Arler en Elisabeth de Groot. Heüdrik, z. v. Albertus Groene stein en Geertruida Woudenberg. ONDERTROUWD: Willem Boom en Willempje van den Broek Johan nes Groenhuizen en Petronella Frede- rica Wilhelmina Tillemaus, Hende- rik van den Hoek en RijrtjeVeer. Steven Hendrikus Massa en Wilhel mina HendrikaVeerinck.— JoanFrans Kroon en Clara Huidekoper. Pieter van Hennen en Jantje Dijk. Jan van Apeldoorn en Arrisje de Kruyff. Cornells van de Vlasakker en Jo hanna Spijker. Johannes Josephus Franciscus van de Weijer en Wille- mijntje Wagensveld. GEHUWD: Jacob Johannes de Bruin eu Sophia Maria van Dulken- zaad. Gerrit Snijders en Willemina de Graaf. Gerardus Evers en Be- rendina Aartsen. Gerrit de Ruiter en Gerritdiena Smit. Evert Fortuin en Wilhelmina van der Horst. Salomon Levie de Vries en Mindel- lina Zadoks. Lubertus Johannes Grenzenberg en Maria Cornelia Ode- kerken. Jacob de Kruijf en Wille- mijnije Butzelaar. OVERLEDENAllegonda Maria van Biljoud, oud 20 jaar. Anna Krijnen, oud 3 maaudeu. Petrus C'or- Delis de Jager, oud 8 maanden. Franciscus Gerardus Brandsen, oud 14 d. Hermina Margaretha Biandsen, oud 2 maanden. Reiuier Johannes van Dorland, oud 4 jaar. Barbara Gerarda Maria Huurde-.uon, oud 7 maanden. Gerritje van Doorn, oud 13 maauden. Wordt gezocht, voor een OPPASSEND WERKMAN een Brieven onder letter L Bureau dezer courant. AUTOMATIC MONDVOL met 12 platen en een inhoud 5 Liter, uitmuntend geschikt voor een buitenkoffiehuis. Te zien bij LANDMAN, Café I10F, AMERSFOORT. is van 2 tot IS AUGUSTUS De P R A K T IJ K wordt door de overige burger-geneesheeren waarge nomen. Te bevragen bij: ArulieiUMclio.struat 7. AM 1,KSKOOKT. Aruliemsclic Straatweg H. Aparte salon voor Dames. FBIEDBIt'H NIET/SCIIE Eene Bloemlezing uit zijne werken door G. H. PRIEM. OORDUEL DER PERS „Een welgeslaagde poging om den grooten denker hier te lande meer bekend te maken." Het Vaderland. „Met zorg en goed oordeel wordt uit den rijken schat van Nietzsche's Ideëen hier een bloemlezing aan de Nederlandsche vrienden van dien wijsgeer aangeboden.' Vragen vld dag. „Wij moeten den heer PRIEM dankbaar zijn, dat bij ons den grooten denker beter heeft doen begrijpen." Java-Bodc. „Het is onzen landgenooten nu mogelijk gemaakt de eigen woorden te lozcu van een veelbesproken Europecsch Auteur." Nieuws vld Bay. „Het komt ons voor dat de hoer PRIEM deze „Ideëen" met gelukkige hand gepaard en ze met liefde vertaald beeft in oen taal, zooals men die van een dichterlijke natuur als die van den heer PRIEM mag verwachten." Telegraaf. „Trois cents pages d'Idées, cboisies avcc discernement et intelligemment traduites, c'est bien, ccla peut déja favie cornaitre un peu co peuscur hardi qui fut plus grand poète que philosophc." Mercure de France. American Ondergeleekenden berichten de ONT VANGST van alle modellen van het Dit CORSET voldoet aan alle eisohen aan een goed Corset gesteld. Daardoor is het model geschikt voor ieder figuur. Aanbevelend, LANGESTRAAT 75. 1. Beginselverklaring- algemeen werkprogram gemeenteprogram Prijs 2 et 2. Wat tie vrijzinnig-democraten willen2 i|i i 60 s 3. Waarom algemeen kiesrecht? 4. De Eerste Kamer 5. Evenredige vertegenwoordiging 6. Het wetsvoorstel tot grondwetsherziening 7. Onze gemeentelijke politiek 8. Vrijhandel of protectie 9. Wettelijke beperking van den arbeidsduur 10. Een volksleger 11. Wat de vraag op staatserfrecht beteekent 12. De jachtwet 13. staatsexploitatie onzer spoorwegen 14. Het pachtcontract 15. Onze koloniale politiek 16. De zee en de kustvisscherij en haar belangen Alle nummers samen franco per post f0.35. No. 51. Verplichte verzekering van werklieden tegen de geldelijke s:- -• gevolgen van invaliditeit en ouderdom. Kapport Prijs 30 et. f20 et.) 52. Werkzaamheid op gemeentelijk gebied. Program met toe- a v lichtende aanteekeningen bewerkt Prijs 50 ct.(30ct.) o 2.® 53 Landbouwparagraaf met toelichting,*20 115 v Toezending van oen of meer nummers aan te vragen bij den lieer li. VAN OËVEKEN, Kaiscrstraat i>l te EEIOE.V, of bij den Seci'etarls van deu Bond. Kummcrs 52 en 53 ook bij eiken boekhandelaar.

De Eemlander | 1906 | | pagina 3