Advertentiën. êymnasHeÊendermijs. SNOUCK, Stokpaardjes Leliënmelkzeep. n n A. van de Weg. De Voorzitter deelt mede, dat het schrijven van 31 October '05 niet door het Dagelijks bestuur werd ont vangen en dit schrijven als zijnde on gezegeld ingediend, niet behandeld kon worden. 25e. Eene dankbetuiging van de heeren P. v. d. Hooff Az., G. F. Nijland, mej. J. M. do Bruyn, en den heer H. van Gelder voor de verhooging hunner jaarwedde. Aangenomen voor kennisgeving. 26e. Een adres van den agent van politie der le kl. E. Leydekker met verzoek om pensioen. Naar B. en W. ter nader onderzoek. ■Waarna de agenda aan de beurt van behandeling komt. 1. Voorloopigc vaststelling van de Ge meente-rekening over 1905. Voorloopig vastgesteld. Ontvangstenf596627.80 Uitgaven-521211.41 Batig slot f 75416.39 De vaststelling geschiedde met 12 stommen, daar de beide Wethouders zich onthielden van medestemmen. 2. Voorloopige vaststelling van de Reke ning der dienstdoende Schutterij over 1905. Voorloopig vastgesteld met 13 stemmen. Aan ontvangsten en uitgaven f 1219.95. De heer Tromp van Holst onthield zich van medestemmen. 3. Vaststelling van de Rekening van het Burger Weeshuis over 1905. Vastgesteld met 12 stemmen. Ontvangstenf 15439.74' Uitgaven-10236.63' Batig slot f 5203.05 De heeren mr. Van Voorst Vaderen Van Esveld onthielden zich van mede stemmen. 4. Voorwaardelijke vaststelling van de Rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1905. Voorwaardelijk vastgesteld met 12 stemmen. Ontvangsten en uitgaven f 12142.92. Weth. Visser en de heer Van Esveld onthielden zich van medestemmen. Weth. Visser merkt op, dat in het verslag een schrijffout is geslopen, n.l. f 2000.die nooit zijn ontvangen. Spreker verzoekt hiervan aanteekening in de notulen. De heer Hamers vraagt, waar die f 2000 gulden dan gebleven zijn. De Voorzitter zegt, dat ze gege ven zijn aan het Burger Weeshuis. 5. Voorwaardelijke vaststelling van dc Rekening van de kamer van Koophandel. Voorwaardelijk vastgesteld met 13 stemmen. Ontvangsten er. uitgaven f200. De heer Van Duinen onthield zich van medestemmen. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het overbrengen van een ge deelte van het saldo dienst 1905, naar dé begrooting dienst 1906. Z. d. en z. h. st. aldus besloten, 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende de waterleiding. Naar aanleiding van het Kabinet schrijven gaat de vergadering van 2 uur tot tien minuten over 3 over in eene met gesloten deuren. Na heropening deelt de Voorzitter mede, dat B. en W. dit punt van de agenda terugnemen. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende een adres van L. J. Hóntelé tot verlichting en bestrating van de z.g. Kruiskamp en tot overname van gronden. Z. d. en z. h. st. besloten. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het kosteloos in gebruik geven van een lokaal der H. B. S. aan de Ver- eeniging „het Groene Kruis" bit het houden van een cursus. Idem. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houder betreffende de verhuring van twee woonhuizen aan de. Kamperbinnenpoort. Mr. II e y 1 i g e r s vraagt inlichtingen omtrent de torentjes. De Voorzitter deelt mede, deze in een openbare vergadering niet te kunnen geven. Waarna z. h. st. aldus besloten werd te verhuren tot uiterlijk 31 Januari 1910, telkens voor hoogstens 1 jaar en in te gaan 1 Februari '07 voor het perceel B, no. 1, en tot uiterlijk 1 Jan. '10 telkens voor hoogstens 1 jaar en in te gaan 1 Jan. '07 voo het perceel B, no. 3. Huurprijs resp. f 300 cu f 180 per jaar. 11. Voorstel van Burgemoester en Wet houders tot vaststelling van eenige straf verordeningen in verband met art. 51 dei- Woningwet. Z. d. met algemeene stemmen vast gesteld. 12. Vaststelling van de begrooting voor de rustende Schutterij (dienst 1906). Vastgesteld op f 510.15 aan ontvang sten en uitgaven. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het toekennen eener gratificatie aan den onderwijzer E. Lindenhovius. Z. d. en z. li. st. vastgesteld op f 106.25. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot nadere vaststelling van de jaarwedde van de onderwijzeres H. C. Koensz. Z. d. en z. h. st. verhoogd met f 125— in verband met het verkrijgen de hoofd- acte. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het geven van vrijstelling van het geven van handwerkonderwys aan de onderwijzeres J. M de Bruyn. Z. d. en z. h. st. gedurende één jaar ontheffing verleend, onder voorwaarde, dat de lessen gegeven zullen worden door een bevoegd plaatsvervangster en zonder bezwaar der gem.-kas. 16'. Vaststelling le aanvullingskohier plaatselijke directe belasting (dienst 1906). Z. d. en z. h. st. vastgesteld op f 5084.75. 17. Behandeling van reclames tegen aan slagen in de plaatselijke directe belasting (dienst 1906). Z. d. en z. h. st vastgesteld op f 2307. 18. Samenstelling van de afdeelingen. De Voorzitter stelt voor de af deelingen nu reeds samen te stellen in afwijking met het reglement van orde, dat voorschrijft de maand Sept. en wijst als stembureau aan Weth. Celosse en den heer van Esveld. Tot de le afdeeling zullen behooren de heeren: van Esveld, van Beek, Jori sen, Plomp, van Eek, Hamers, Mr. van Voorst Vader en Veis Ileyn. Tot de 2e afdeeling de heeren: Ger ritsen, Rolandus Hagcdoorn, van Kalken Tromp van Holst, Mr. Hcyligers, Ooster veen, en van Duinen. Dc eerste afdeeling zal gepresideerd worden door Weth. Visser en dc 2e afdeeling door Weth. Celosse. Niets meer aan de orde zijnde en geen der leden het woord verlangende, sluit de Voorzitter om half 4 de ver gadering. Op Koninginnedag zal des morgens om negen uur in de St. Joriskcrk een bidstond worden gehouden, waarbij hoopt voor te gaan Ds. H. J. ter Haar Romeny. Mej. A. M. G.Frans hoopt20 Septem ber haar zilveren feest als onderwijzeres aan de openbare Lagere school aan de Beekstraat te herdenken. Mr. H. W. Methorst, Iloofd-commies bij het Centraal-bureau voor de statistiek en Secretaris der Centrale commissie voor de statistiek, is benoemd tot Direc teur van het Centraal-bureau voor de statistiek. Bjj Kon. besluit is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan mr. H. Th. 's Jacob, te Loosdrccht, als schoolop ziener in het arrondissement Loenon. Kapitein A. J. W. van der Grinten, sedert 2 September 1901 van het 5e regiment infanterie gedetacheerd bij dc landmacht op Curasao, keert in Novem ber naar Nederland terug en wordt ver vangen door kapitein J. H. Crena Uiterwijk, van het Instructiebataljon te Kampen. De manoevre. tot oefening van per soneel van den geneeskundigen dienst had Dinsdag plaats op de Zeisterheide. Algemeene leider was kolonel L. W. van Hoek, commandant van het 5e reg. Inf. Als leider van het geneeskundig personeel trad op de dir. off. v'. gez. 2e kl. Di-, J. E. L. Kraft uit Arnhem. Op de voordracht voor benoeming tot onderwijzeres te Dc Glind (gom. Barneveld) is o. m. geplaatst mej. J. T. J. van Sehaik alhier. Zondagmorgen om 11 uur is het 10- jarig zoontje van ten Ouden uit Huizen, dat sedert j.l. Vrijdag spoorloos was verdwenen, bij een landbouwer onder Putten teruggevonden. Het ventje, dat op de markt alhier zijn vader was kwijtgeraakt, heeft getracht loopende de ouderlijke woning terug te vinden en de beide nachten in boerenschuren door gebracht. Voor de betrekking van hoofd der school aan de school in de Koningsstraat, hebben zich 144 sollicitanten aangemeld. Blijkens de in ditnummer voorkomende advertentie zal de heer Snouck zijn gymnastieklessen 5 September weder hervatten. De parade ter gelegenheid van H. M. de Koningin zal aanstaanden Vrijdag middag te 12 uur worden gehouden op dc Koninginne-laan. De honneurs worden bewezen aan generaal-majoor A. D. Petter, comman dant der 4e divisie, terwijl de parade wordt gecommandeerd door kolonel L, W. van Hoek, commandant van het 5e regiment infanterie. Dinsdagmiddag zagen we twee man nen, ieder met een groote oranjestrik op de borst van huis tot huis gaan met een lijst vermoedelijk om geld in te zamelen voor een eereboog of iets dergelijks. Deze twee „heeren" waren echter zoo stomdronken, dat zij zich nauwelijks konden voortbewegen. Van harte hopen we dan ook, dat ze heel weinig geld zullen hebben opgehaald daar het in geen goede handen scheen. Mocht dit soms een voorproefje zijn van hetgeen wc Vrijdag in verschillende deelen der stad zullen krijgen, dan zouden we haast wenschen dat de dag van 31 Augustus maar liever onopgemerkt voor bijging. Dronkemanstooneelen zijn we heusch niet opgesleld. Tot onderwijzer aan de R. Kath. Jongensscholen is benoemd dc Heer J. Hermes te Schermcrhorn. Vreemdelingenverkeer heeft weder eene bank gcplaats in het Plantsoen nabij de Koppelpoort. De le luitenant T. W.Diemont wordt op 1 September overgeplaatst naar het 3e Reg. veld. artillerie te Bergen-op- Zoom. Aan het officiers-examen van den Hoofd-ctirsus hebben o.a. voldaan de heeren: H. D. Buurman, N. J. 11. F. van Everdingen, C. Gordijn, H. J. Juta, A J. Sparcnburg en A. C. Stadlander, allen voor infanterie h. t. 1.; W. J. P. van Beek en B. Ch, M. Martens, voor infanterie O. I.; en J. F. H. Israël en en W. G. A. Raat, voor administratie h. t 1. allen herkomstig van den cursus bij hot 5e regiment infanterie. Daartoe uitgenoodigd door de eerw. heeren M. Fock, pastoor, en W. J. M. Grimmelt, kapelaan alhier, hadden zich Zondagmiddag te 3 uur een 30-tal R.-K. dames en meisjes uit alle standen in de k'erkckamer van de Elleboogsteeg ver- eenigd. Pastoor Fock deelde haar mede, dat hij deze samenkomst had verzocht om de dames uit te noodigen zich tot eene collectante commissie te vereenigen van dc te bouwen 3e parochiekerk. Hij verklaarde verder, dat hij reeds van ver schillende zijden gelden voor dat doel had ontvangen, en vertrouwde dat kapi taaltje vergroot te zullen krijgen, zoo dat hij niet twijfelde of de middelen tot de opbouwing zouden wel voorhanden komen. Al de aanwezigen verklaarden zich tot medewerken bereid en besloten reeds a.s. Maandag een begin le maken met het aanbieden der inteekenlijsten. De najaarsoefeningen der infanterie zullen in de omstreken van Amersfoort als volgt plaats hebben: van 515 Sept. nabij het kamp van Zeist, door het reg, gron. en jagers; id. van 1727 Sept. door het 4e reg. inf., in de omstreken van Amersfoort, van 1427 Sept., door het 5e reg. inf. De minister van Oorlog brengt in de St.-Ct. ter keunis dat, behalve de vroe ger reeds vermelden, o. m. nog voor een plaatsing bij dc Kon. Mil. Academie in aanmerking komt de jongeling J. J. Pels Rijckeu (infanterie Oost-Indië). Een halve eeuw geleden woonde te Amersfoort als organist, klokkenist en muziekmeester dc algemeen geachte lieer Van Eyken. Van zijn vier kinde ren hadden twee zonen aan 't conscr vatorium te Leipzig hun muzikale op leiding genoten. De een werd de in Dultschland en Nederland beroemde organist te Elberfeld. De ander wijlen G. J. van Eyken werd door muziek kenners hooger geschat dan zijn broeder als koinponist en pianist. Zijn kompo sities munten uit door oorspronkelijkheid van melodieën en verrassende harmonieën. Twee van zijn liederen Agnes en Auge der Nacht), door den heer G. Bikkers voor symphonie-orkest bewerkt, zullen in September bij de uitvoering voor donateurs en kuustlievcnde leden ten gehoore worden gebracht door het symfonie-orkest Jubal. Ten bureele van den luit.-kol., waarn. plaats, commandant, werd aanbesteed de levering van: 6000 stuks takkebossen, 232.000 Kg. steenkolen, 3000 H. L. Cokes, 35.000 stuks lange turven, 36.000 st. vuurmakers, 8000 st. bruquetten, of zooveel meer of mindci als zal blijken noodig te zijn, gedurende hot tijdvak van 1 Oct. 1906 tot en met 30 Sept. 1907, ten behoeve van de militaire gebouwen en inrichtingen te Amersfoort. Inschrijvers waren: Ph. H. Putman, steenkolen f 0.96 de 100 Kg., cokes f 0.60 per H. L., lange turf f 0.59 per 100 stuks; vuurmakers f0.24 per 100 stuks; takkenbossen f 5.80 per 100 bos sen; briquetten f2.90 per 100 stuks. L. W. de Steenhuizeu, te Amsterdam, resp. voor f 1.15, f 0.75, f 0.60, f 0.23, f3.50, f2.000. Behoudens goedkeuring van den minis ter van oorlog is de levering aan eerst genoemde gegund. Koninginnedag. Op ruime schaal is door het Bestuur der Oranjevereenigiug „De Oranjevaan" verspreid waaruit we hebben kunnen zien, dat 31 Augustus dit jaar vast niet bijna onopgemerkt zal voorbijgaan voor Amersfoort, zooals dat vorige jaren wel eens het geval was. De Oranjevaanjgeeft eerst een stukje geschiedenis, waarvan de aanhef misschien minder aangenaam klinkt in de ooren van Roomsche stad- genooten en zet dan uiteen de oprichting en het verdere werken van de Oranje- vereeniging. We zien daaruit tevens nog eens, dat deze vereeniging nog niet dien steun ondervindt, waarop ze aanspraak mag maken en we hopen dan ook dat, velen gebruik zullen maken van het inteekenbiljet om zich bij de Oranje vereenigiug aan te sluiten. Het programma luidt als volgt: 8 uur: Aubade aan den WelEdel- Achtb. Heer Burgemeester der gemeente Amersfoort, door het Stafmuziekkorps van het 5e Regiment Infanterie, wel willend aangeboden door den Heer Kolonel. Commandant van het 5e Regi ment Infanterie, gevolgd door eene Muzikale Reveille. Route: Johan van Oldenharneveldlaan, Ylas- akkcrweg, Stationsplein, Stationsweg, Soesterwcg, Utrechtscheweg, Utrechtecho- straat, Varkensmarkt, Zuidsingel, Kleine Haag, Hendrik van Viandenstraat, Blan kenheimstraat, Beekensteinschelaan Arn hemscheweg, Leusderweg. 12 uur: Groote Parade dooi de verschillende alhiergarnizoen houden de wapens. 2'2 uur: Bloemencorso Dit Bloemencorso wordt opgeluisterd door eene eerewacht te paard, een zege wagen en twee, muziekkorpsen. Route: Pieter Bothstraat, Hendrik v. Viandenstraat, Blankenheiinstraat, Beekensteinschelaan,Beukenlaan,Utrecht schestraat, Varkensmarkt, Westsingel, Zand, Weverssingel, Kampstraat, Oude Gasfabiek, (keeren). Kampstraat, Lange straat, Varkensmarkt, Zuidsingel, Kleine Haag, Groote Haag, Arnhemschestraat Utrecbtschestraat, Utrechtscheweg, Soes terweg, Korte Bergstraat, Utrechtsche weg, Lange Bergstraat, Leusderweg, Westerstraat, Utrechtscheweg, Van Cam penlaan, Johan v. Oldonborncveldlaan, Stationsplein. Ontbinden Het Bestuur verzoekt beleefd niet mot het bloemencorso mee te loopen. 61/2 uur. Prijsuitdeeling in den tuin van den heer O 11 e, Heiligenber gerweg. Alleen toegankelijk voor leden met hunne huisgenooten, en voor deelnemers aan het corso, op vertoon van het nummer, waarmede ze deel hebben ge nomen in het corso. 71/210 uur. Muziekuitvoering op den Hof. Do muziektent is a la giorno verlicht en versierd. 9 uur. Fakkeloptocht, waaraan verschillende vercenigingen deelnemen. Route: Blankenheiinstraat, Korte Beekstraat, Beekensteinschelaan, Aide gondestraat, Arnhemscheweg, Lange Bergstraat, Utrechtscheweg, Van C'am penlaan, Johan v. Oldenharneveldlaan Ylasakkerweg, Utrechtscheweg, Beuken laan, Arnhemschestraat, Varkensmarkt, Langestraat, Zuidsingel, St. Andriesstraat. (Ontbinden). Men ziet het, er zal dus op Konin ginnedag in Amersfoort wel wat te ge nieten zijn. Nu het was ook hoog noodig, dat in den bestaanden toestand eens verande ring kwam, als we er nog aan denken, dat vorig jaar vele Amersfoorters op 31 .Augustus naar Scherpenzeel gingen, omdat daar wel feest gevierd werd, dan kunnen wc niet anders dan de Oranje- vereeniging dankbaar zijn, dat ze er dit jaar voor gezorgd heeft, dat de Amersfoorters niet naar buiten behocveu te trekken. Als toelichting op het programma zij nog vermeld, dat des avonds, behalve de muziektent op den Hof, ook zijn verlicht de boorden van do Luntersche Beek vanaf de brug bij den Utrecht- chen weg tot aan de brug bij den Arnhemschen weg (Beukenlaan), en dat de fakkeloptocht samengesteld wordt uit verschillende plaatselijke vercenigingen met hunne banieren en muziekgezel schappen, waarbij tevens nog kan worden medegedeeld, dat de afdeeling van het Nederlanc'sch Werkliedenverbond „Pa trimonium" de stoet zal opluisteren, ge kleed in Oud- Hollandschj kleederdracht (16e eeuw), terwijl de zangvereeniging dier afdeeling eenige vaderlandsch lie deren voor het huis van den burge meester ten gehoore zal geven. 't Is nu te hopen, dat het weer zal meewerken en dat alle feestelijkheden zullen plaats hebben beschenen door een vriendelijk Oranjezonnetje. Wegens het ongunstige weder is de schietwedstrijd op de Leusderheide, voor jongelieden, die deelnamen aan de schiet oefeningen tot verhooging van 's lands weerkracht, afgelast en had deze Zater dagavond te 4 uur, plaats in het lokaal van de schietvereeniging „Prins Hendrik." De deelname was bijzonder groot. Om 10 uur had de prijsuitdeeling plaats door kapitein Hogervorst, die na aansporing om op den ingeslagen weg voort te gaan, voor eiken winner een toepasselijk woord had. Dc wedstrijd was verdeeld iti 2 klassen. Ie kl. voor hen, die vorige jaren zich hadden geoefend, en 2c kl. voor hen, die voor het eerst de oefeningen hadden bijgewoond. Uitslag le klasse. 1. prijs Wildeman 104 nnnten. 2. Otto 101 3. Stroeve 101 4. 77 v. Ruijven 100 5. n De Lange 99 6. n Prins 98 7. Mooijen 98 8. Aran Zwol 97 9. Blok 95 10. 7) Enkelaav 95 11. 77 Nefkens 94 12. 7) De Roo 94 13. 77 Ribberink 93 14. Van Os 91 15. A. van Buuren 89 16. Bakkenes 88 17. Ruitenberg S8 18. v. Eden 87 De zilveren en bronzen medailles voor de schutters, die met het minst aantal patronen aan alle oefeningen voldeden, behaalden resp. Nefkens en v. d. Velde. Uitslag 2e klasse: 1. prijs W. van Surksum B. Kruijne B. Kerkhoff G. van Buurcn J. Dekker A. v. d. Velde E. Pijpekamp L. de Kok J. v. d. Eist W. Mulder C. Rones E. Kuijntjes 97 96 94 89 73 49 48 48 66 61 53 53 punten. Programma van het concert, te geven door het Utrechtsch Orkest, onder directie van den directeur dc heer Kuipers op Vrijdag 31 Augustus op het terras van Amicitia. 1. Volksliederen. 2 Marseh 3. Ouverture „Das Castell von Ursino" Oscar Fuclis. 4. Fantaisie, Souvenir de MeijerbcerCh. Godfreij. 5. Seufner Walzer (Saspi- nul)J. Ivanovisi. 6. Cavatine (pour Bariton Solo)A. Faust. 7. Fantaisie Sar des Motifs de l'opéra Tanerede G. Rossini. S. Ouverture Romantique A.Weisenborn. 9. Doux Sourire, (Morceau Gracieuse)G. Witletira. 10. Sontag.s Kinder, WalzerJ. Rixnor. 11. Wilhelinina Gavotte Ch. Langlois. 12. Grande Fantaisie (Fleur des Champs.) W. v. Pcrek. 13. Potpourri dieMusikalischo KunstreisS. v. Hamm. 14. Marsch Finale Burgerlijke Stand. van 22 tot en met 26 Augustus. GEBOREN: Elisabeth, d. van Lub- bertus van de Biczcnbos cn Cntharina de Graaf. Dina Johanna, d. van Fredericus Jacobus Arnout en Gerritjo van Setten. Jan Hendrik, z. van Albertus Hendrikus Rouwendal en Wille- rnina Hillegonda Hofman. Rijk Jan, z. van Jan van Goor en Henchina Antonia Maters. - Cornelis, z. van Gcrardus Philippus van Oven en Gerritjc Barre- veld. Maria Johanna, d. van Richar- dtts Adrianus Verbaar en Cornelia Johanna Remy. Maria Johanna, d. van Arnol- dus van Willigenburg en Johanna Cor nelia Uithoos. OVERLEDEN: Willem van Ecden, oud elf maanden, z. van Willem van Eeden en Johanna Gerarda dc Gans. Hendrik Meijer, oud vijf maanden, z. van Pieter Meijer en Catrina van Eldert. Elisabeth Veenschoten, Oud 41 jaar, cchtgenoote van Gassen de Kruijff. Herman Regenboog, oud 66 jaar, eohtgenoot van Gerrita van Veen. HERVATTING der LESSEN Woensdag 5 September a.s. op de uren, den leerlingen bekend. Aanmelding van NIEUWE LEER LINGEN dagelijks titsschen 12 en 1 lire. leeraar Oymn. Amersfoort, Weijerstraat 10. Verltrijgbaar bij

De Eemlander | 1906 | | pagina 3