Advertentiën. Repetitor. Stadsnieuws. tAmersfoortsche JSank, E. J. Ruitenberg IDEËEN. VV IA TERA V OMlGENi OT. BOON'S CACAO, W. J. BOON Comp. Wormerveer TE KOOP een Antiek Eikenhouten Kastje met Ruiterkoppen. G. G. Ph. L. BOEKELMAN, Piano en Zang. R. J. van Eimeren COIFFEUR. POSTICHEUR. Specialiteit Dameshoofdwassching. Geschriften van den Vrijzinnig-democratischen Bond: Amersfoort. Korte Gracht 20, Lichtdrukkerij, Steendrukkerij. Rekeningen.Quitanties, Briefhoofden, Visitekaartjes, enz, Bij CRAFT Co., Uitgevers te Amsterdam, verscheen: Aan het Nederlandsche Volk. Tot u, manneu en vrouwen van Ne derland, een woord! Tot u die met ons geweend hebben over het ongelukkig lot, dat de statige „Berlin" overkomen is. Tot u, die het nameloos wee mede geleefd hebben dat de nagelaten betrek kingen van de omgekomenen bij de ramp der Harwichboot geleden hebben die gesidderd hebben van angst, toen het bericht van de ontzettende ramp hen be reikte. Haar ook tot u, wier harten gepopeld hebben van vreugde, dat het mannen van ons bloed, Hollandsche jongens van het goede oude slag, gelukken mocht mcnschenlcvens te redden, te ontrukken aan de woeste elementen en ze weer te geven aan liefhebbende betrekkingen. Met u brengen wij openlijk hulde aan die (redders. Welverdiend zijn de blijken van erkentelijkheid, die velen in den lande hen deden geworden voor hun moedig gedrag de woorden van lof die iu Binnen- en Buitenland over hen gesproken zijn. Maar waar op zulk een onbekrompen wijze hulde wordt gebracht aan de man nen die het stoute stuk deden, vragen wij erkenning voor de daad waarover de geheele wereld spreekt. Wij vragen u, of het u bekend is, dat langs de geheele kust in alle grootc en kleinere visschersdorpen een bevolking leeft, die steeds den strijd met het zilte nat heeft te voeren. Dat ook daar zich mannen bevinden als Klaas Ree en Kees Sparling, die steeds bereid zijn hun leven te wagen 0111 dat van andereu te redden. Dat ontelbare malen, bij nacht en ontijdon, als gij allen rustig nederligt, mannon uitgaan om angstig wachtende schipbreukelingen bij te staan. Nu was het een trotsche mailboot met een cosmopolitische bevolking, straks zal het een eenvoudige hulk zijn, bemand met twee of drie visschers, die de zee het brood voor de hunnen moeten ont- rukken, die tot ondergang gedoemd nooit mier vrouw en kinderen zullen wedcr- "I zien, als geen reddingboot nabij is om 1 hen bij te staan. Ook dan is de daad dier helden niets 1'. tuinder groot, al zal dan de geheele wereld - niet vol bewondering tot hun opzien 't van hun moed getuigen, if Wij vragen u, vrouwen en mannen van t Nederland, 0111 ons te helpen tot een blijvende erkentenis voor zulke nobele jdaden te geraken. ïl. Otn met ons mede te werken, een fonds te stichten als het „Engelsc.be 1" Royal Lifeboat Institution," dat zulk een i'i, buitengewone plichtsbetrachting beloont. Dat de weduwen en weczen van zulke slachtoffers van hun plicht zal steunen 2 fi en troosten en door het toekennen van 11een jaarlijksche uitkeering zal behoeden 11 Yoor een kommervol bestaan, dat zij e anders door het derven hunner kostwin- eS ners ongetwijfeld zouden moeten leiden. Dat vragen wij u, en zijn er van over tuigd, dat gij ons steunen zult met woord en daad. |Door toezegging eener jaarlijksche ..I donatie, groot van hen die met aardsche v goederen gezegend zijn, klein van hen 1 die minder bedeeld zijn, zult gij het mogelijk maken tot verwezenlijking van onze plannen te geraken. In een gisterenavond gehouden leden vergadering van de sociëteit Yerceniging, werd met algemoene stemmen besloten, om gedurende de 14 dagen, dat in die sociëteit een internationaal kegelconcours zal worden gehouden, alle lokaliteiten geheel ter beschikking van de commissie voor dat concours te stellen. Voorts werd besloten, de geheele risico voor rekening van de Sociëteit te nemen, waardoor dus geen waai borgloods, duor aandeelen te vormen, behoeft te worden gesticht. Zondag 3 Maart was weer een goede dag voor Quick. liet 3e elftal won hier met li3 van Victoria II en het tweede versloeg P. H. op eigen terrein (Soesterberg) met 40. De Amersfoortsche Lawn Tennisclub Smash" heeft besloten, bij voldoende deelname, tegen Pasehen, te beginnen met Woensdag '27 Maart des namiddags ten 2 ure en daarop volgende dagen van 912 en van 25 uur, tennismatches te houden op haar terrein, achter de Bergstraat gelegen. Gespeeld worden: Heeren-single; Dames-single; Hceren- double; Dames-double; Mixed-double. Doorloopende- en dagkaarten zijn ge durende de matches op de baan ver krijgbaar. De soiree ten bate van de geredden van de „Berlin" zal 30 Maart worden gegeven. Bij het op 2 Maart j.l. gehouden examen voor dc Rijks-Normaallessen slaagden voor de Eerste klasse: A. Butsclaar, G. C. van Doorn, A. C. J. Wiegman, D. C. Bakkenis, L. v. d. Ileyden, L. Posthouwer, llerraa. II. van Veen en P. P. Bos. Voor de Tweede klasse: Willy te Hcnucpc en Gerarda A. de Blauw. Voor de Derde Klasse: Suze G. P. van der Chijs, Geert». A. M. Dekker A». de Vries en Ma. Tijken. Een kandidaat voor de vierde klasse werd afgewezen. Schouwburg UTRECHT. N. V Het Utreclitsclie Tooueel- gezelscltap, goedgekeurd bij Kom besluit van 15 Juni 1906, No. 43. Burgerlijke Stand. van 1 tot en rapt 5 Maart 1907. Op Donderdag 14 Maart a.s., zal in het hotel „De Zwaan" alhier de Ericsche vereeniging een leden vergade ring houden, waarin o.m. de vraag be handeld zal worden of de vereeniging zal blijven bestaan of dat tot ontbinding zal worden overgegaan. Bij de door architect W. Salomons ge houden aanbesteding voor den bouw vau een winkelhuis aan de Utrechtsche straat werd ingeschreven door dc volgende stadgenooten: G. Kuntz voor f13.645, Mosterdman Van Es f 12.995, Th. van Hoogcvest f 12.969. J. C. van Eibergen f 12.497. N. Wolfswinkel f 12.160, en Keizer Wildeman f 11.400. Gegund aan de minste inschrijvers. Tot notaris in het arrondissement Utrecht, ter standplaats Amersioort, is benoemd de heer A. P. Schroder, candi- daatnotaris te Zeist. Mcj. J. Eggink alhier, slaagde te Utrecht voor het examen Nuttige Hand werken. De 4de abonnementsvoorstelling wordt iu Amicitia Maandag 25 Maart gegeven Opgevoerd zal worden het bekende blijspel „Huzarenkoorts" door de Neder- landsche Tooneelvereeniging uit Amster dam. GEBORENHermina Johanna, d. van lierman Rcnes en Neéltje van der Wie) Helena Maria, d. van Leendert Arie Riem Vis en Maria Josephina op den Oordt. Ilcndrikus, z. van Wilhelmus Theodorus Pot en Johanna Dijs. Christiaan, z. v. Geurt Johan Sterk en Christina Cornelia Flink. Johanna Maria Theodora, d. v. Theodores Hen- drikus Johannes Nieuwendijk en Maria Anna Maria de Lange. Evert, z. v. Herbert Holtman en Jannigjc van Dijk. Johannes Jacobus, z. v. Jacob Hendrik van Piggelen en Elisabeth Maria van der Rijst. Geertruida, d. v. Hendrik Stoffer en Aaltje van Putton. Jaco bus, z. v. Abraham van Herwaarden en Betje van 't Net. Everardus, z. v. Wijnand Kooreman en Aaltjen Denkers. OVERLEDENTennis van 't Iloen- derdaal, oud 75 jaar. Donderdag 7 Maart 1907, Botsingen. 3 drama's in één bedrijf van HERM. IIEIJERMANS Jr. A. Het Kind (1903). Drama in één bedrijf. B. Saltiuibauk (1904). Tooneelspcl in één bedrijf. C. Aliasverus (1893). Dramatische Episode in één bedrijf. Aanvang lialf acht ure. iu fraai gedécoreerde Bussen. l/a Vu K». inli. 1" 1, - 0,55. - 0,25. Gevraagd voor Aardrijltskuude, Geschiedenis en zoo m o g e 1 ij k Staatswetenschappen een REPE TITOR gedurende 6 uren per weck (Eindexamen H. B. S.) Brieven met opgave van condities onder letter R. aan het bureau van dit Blad. C. W. HOL, KtSl' Onze orde, die het bevorderen der naastenliefde iu haar banier geschreven heeft, zal gaarne haar medewerking in deze zaak verleenen. Komt medeburgers! bevestigt nu door daden wat gij door woorden in de laat ste dagen zoo dikwerf verkondigd; hebt. ;Adhcsie-betuigingen zien wij gaarne tegemoet. Namens bet hoofdbestuur der Ancient order of Foresters, I. Brouwer, voor zitter, Burmanstr. 21, M. Susan, secre taris, 2e Jan Stcenstr. 76, J. B. Van Gcldcre, Ainstelstr. 32, II. Élte, Sarpha- tistraat 122, allen te Amsterdam. Morgen zal aan den lieer G. Bikkers, directeur van de stafmuziek van het 5e I"1 Reg. Infanterie de zilveren medaille worden uitgereikt voor 24 jaar trouwen dienst. ÜNaar wij vernemen zal de Amers foortsche Muziekvereeniging hem, in verband daarmee, des avonds een sere nade brengeu. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is tot arts bevorderd de heer H. W. Bor- gerhott' Mulder. na d; We herinneren nogmaals aan de natuurkuudige voordrachten van G. D&hnc, Vrijdag- en Zaterdagavond in Ainicitia te geven. ?£iWaar de heer Diihne optrad, overal zijn dc bladen één en al lof over zijn voordracht en over zijn proeven, zoodat het te verwachten is, dat ook hier velen zijne voordrachten zullen bijwonen. Bij de reorganisatie van het Koloniaal Werfdepot, op 1 Mei a.s., worden de bij dit korps gedetacheerde le luitenants L. J. Baerends en K. W. de Bock overgeplaatst bij het 5e regiment infan terie, en de le luitenant T. C. van Erp, bij het 6e regiment infanterie te Breda. Door de politie is bij den winkelier van M. op de Langestraat alhier in beslag genomen een voorraad porno grafische prentbriefkaarten. Morgenavond vergadert de Kamer van Koophandel cn Fabrieken ten Gemeente- huize. Voor „Kindervoeding" zal Zondag 17 Maart een Volksavond worden georgani seerd. We hopen dat de recette groot zal zijn. Morgenavond wordt in Amicitia een Volksavond gegeven door het plaatselijk Nutsdepartement. Als spreker ticedt op de heer G. Kühu uit Amsterdam, terwijl het bekende ensemble onder leiding van den heer G. K. G. van Aaken voor het muzikale gedeelte zorgt Wij laten hieronder het geheele pro gramma volgen. 1. Ouverture „lm Italiëni- sclien Style" Frans Schubert. 2. Een Massagekuur. (Voor dracht) Humoristische schets door J. v. Maurik Jr. 3. j a. „Menuetto" W. A. Mozart. b. „Songed'amouraprès I le bal." Intermezzo Alph. Czibulka. 4. Mijn eerste liefde. (Voor dracht) Monoloog, uit het Franse h. 5. „Largo" G. F, Handel. b. „Flirtation". Petite Valse P. A. Stock. PAUZE. 6. ,The messenger boy." Maisch S. Furth. 7. Een Zondagmorgenver- verrassing. (Voordracht) Humoristischeschetsdoor J. v. Maurik Jr 8. „Tansend undeinenacht" Concert-Walzer Johann Strauss. 9. Een Wedstrijd in het Reciteeren. (Voordracht) door F. D. Henny Leeraar in Utrechtschestraat b/d Hcllingstraat 36. Arnhemsche Straatweg 8. Aparte salon voor Dames. BUIKBANDEN BREUKBAN DEN SUSPENSOIRE8 ELASTIEKE KOUSEN by VV. F. A. GROENHUIZEN. Instrumentmaker, Langestraat 42. 1. e ginseiverklaring algemeen werkprogram gomeenteprogram Prijs 2 ct, 2. Wat de vrijzinnig-democraten willen 3. Waarom algemeen kiesrecht? 4. De Eerste Kamer 5. Evenredige vertegenwoordiging 6 Het wetsvoorstel tot grondwetsherziening 7 Onze gemeentelijke politiek 8. Vrijhandel of protectie? 9. Wettelijke beperking van den arbeidsduur 10. Een volksleger 11. Wat de vraag op staatserfreeht beteekent 12. De iachtwet 13. staatsexploitatie onzer spoorwegen 14. Het pachtcontraet 15. Onze koloniale politiek 16. De zee en de kustvisscherij en haar belangen Alle nummers samen franco per post f0.35. o -o o 9 a TJ 2 u 9 o e. •S'H No. 51. Verplichte verzekering van werklieden tegen de geldelijke ©'.5"%© o gevolgen van invaliditeit en ouderdom. Rapport Prijs 30 ct. (20 ct.) 'g £<3 52. Werkzaamheid op gemeentelijk gebied. Program met toe- o< lichtende aanteekeningen bewerkt Prijs 50 ct. (30 ct.) ^3.® 53 Landbouwparagraaf met toelichting 20 (15 Toezending van een of meer nummers aan te vragen bij den heer li. VAN OEVEUEN, Iiaiserstraat 51 te LEIDEN, of bij den Secretaria van den Hond. Nummers 52 en 53 ook bij eiken boekhandelaar. (NAAST HET POSTKANTOOR.) TELEFOON 86. BELAST ZICH: met het incasseeren, disconteeren, koopcu en verkoopen van binnen- cn kuitculuudsche wisselsmet het openen van rekeuiug-courunt met of zonder voorschot en van provisicvrlje cheqiierelceiilng; met het koopeD en verkoopen van cllecteu, coupon» en vreemd geld, met het nemen en geven van gelden op prolongatie, beleening en depositomet het bezorgen van assurantiën op het leven en tegen schade bij brand en inbraak; met het verschaffen van reiscrcdictbrleven op meer dan 12U0 plaatsen in Europa, Azië en Amerika; met het verhuren van .safeloketten in hare brandvrije en inbraakvrije kast. Alle gcwcnselitc nadere inlichtingen worden verstrekt door OR DIRECTIE. Timmerman cn Makelaar. WEVERSINGEL 11. a7l. versluys]" Bloklandstraat, AMERSFOORT. GELITHOGRAPHEERDE Reclameplaten, Etiijiietten. Adreskaarten. FBIEDRICH NIETZSCHE Eene Bloemlezing uit zijne werken door G. H. PRIEM. OORDEEE OER PERS „Een welgeslaagde poging om den grooten denker hier te lande meer bekend te maken." Het Vaderland. „Met zorg eu goed oordeel wordt uit den rijken schat van Nietzsche's Ideëen hier een bloemlezing aan de Nederlandsche vrienden van dien wijsgeer aangeboden." Vragen v.d Dag. „Wij moeten den beer PRIEM dankbaar zijn, dat hij ons den grooten denker beter heeft doen begrijpen." Java-Bodc. „Het is onzen landgenooten nu mogelijk gemaakt de eigen woorden te lozen van een veelbesproken Europeesch Auteur." Nieuws v d Dag< „Het komt ons voor dat de lieer PRIEM deze „Idecon" mot gelukkige hand gepaard cn ze met liefde vertaald heeft in een taal, zooals men die van een dichterlijke natuur als die van den heer PRIEM mag verwachten." Telegraaf. „Trois cents pages d'Idées, choisies avcc discernement et intelligeminent traduites, c'est bien, cela peut déja favie cornaitre un peu ce penseur hardi qui tuf plus grand poète que philosophe." Hercurc de France. Er is een nieuw gezelschapsspel iu den handel gebracht, genaamd PUNTA. Dit aangenaam Gezelschapsspel kost f 0.90, doch de boekhandelaar W. M. HEIJL geeft het Cadeau aan een ieder, die onderstaand Pakket bestelt. Die een Postwissel van fl.zendt, zal er verbaasd van staan over het mooie en vele wat hij daarvoor ontvangt. Voor EEN GUEDEN ontvangt men: 1. Een rijk geïllustreerd Prachtwerk, met zeer boeiende ver halen, waaronder „Blank tegen Geel", met 500 platen en 228 bladzijden. 2. Twee mooie Kinder-Prentenboeken. 3. Het Portret van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hen drik, in passepartout. 4. Een Wedrenspel. 5. Een Landkaart van Nederland, groot 85 bij 71 Centimeter, niet plan van droogmaking der Zuiderzee. tb Een kaart van Europa, groot 90 bij 76 centimeter. Zend een Postwissel van f 1.waarop staat „WinterayOudgenot", aan den Boekhandelaar \V. M. HEIJL, te Utrecht, en men ontvangt het Pakket franco thuis.

De Eemlander | 1907 | | pagina 3