Dit is zeker: Advertentiën. Plechtige Iperdenhing, G. Wessels, r aascl)-AiMelen, I Sluiszaad. BURGERS E. N. R. Lamaison Bouwer Co. „het Groene Kruis' Programma voor de drie avonden Confiseur, Cuisinier. Patissier. Dagelijks Vanille-ijs enz. in S=E= de Salon =EEE— Dokter Klaus. A. J. VAN ZALINGEN. - Chocolade Eieren, - I A. VAN DE WEG, Langestraat 23. Geen enkel ander fabrikaat rijwiel geeft U dezelfde waarde voor Uw geld als Vraagt geïllustreerde prijscourant en attestenboekje aan TE AMERSFOORT. UTRECHTSCHESTRAAT 20. - - COMMISSIONAIRS IN EFFECTEN te Amsterdam. - - - Kantoor alhier Muurhuizen No. 39. - Opnieuw vergulden van Spiegels Vereeniging „Voor de Kunst." - - TENTOONSTELLING - - - - - van werken van JOZEF 1SRAËLS. - - - missie zich met mindere spelers moest tevreden stellen. Geen enkele der 22 spelers toonde dien middag ecnig goed spel, met uit zondering van den achterspeler Blom en den rechts-binnen Ketlitz die uitmuntend waren. De commissie heeft dan ook met defi nitief het elftal kunnen vastellen en de volgende plaatsen onbezet gelatendoel- verdediger, rcchts-back en midden-vóór. De volgende spelers zijn voor het ellral benoemd: Blom (Here.) back; Wessel- mnn (Ilerc.), Bisdom (Here.) en Nieuwen- huizen (Quick) half-backs; vóór: Van Alphen, (Kampong), Schelt (P. H.). Ket litz (Kampong) en V. d. Velde (Here.). Quick is Zondag niet fortuinlijk ge weest. Gespeeld werd tegen U. D. op heti terrein te Deventer. Bij de rust was de stand: 3—3. Na de rust was U. D. aanzienlijk sterker dan haur tegenpartij; er werd hoofdzakelijk voor het doel van Quick gespeeld. U. D. doelpuntte vijfmaal, Quick nog éénmaal zoodat U. D. won met S4. Een straf schop door Dijckmcester van U. D. genomen, had geen succes. Maandagmiddag sprong een zenuw- lijderes, die met haar moeder over het Havik liep, aldaar in het water. Het kostte nog vrij wat moeite haar weer op het droge te brengen, waarna zij ten huize van den heer v. d. Leek liefderijk werd verzorgd. De keuring vanwege de afdeeling Amersfoort van het „Utrechsch genoot schap voor landbouw en kruidkunde" van stieren en vrouwelijk fokvee zal 12 April worden gehouden in „De Arend". de Rijksuniversiteit te Leiden is gunstig gevolg het doctoraal examen geneeskunde afgelegd door den \V. van Bisselick. jDoor de Militaire Jaclitvereeniging I, wordt Hedenmiddag een snipperjacht 0. gehouden. Naar wij vernemen, zullen 1 ook verschillende leden van de Amster- I dantsche vereenigiug voor jacht en tcr- reinrijden hieraan deelnemen. -De heer J. van Harpen was niet el f3297 laagste der 11 inschrijvers bij do ik aanbesteding Voor het rioleeren en be straten der Steijn-laan te Zeist. Maandagavond hield de Kon. Bond van Oud-Onderofficieren een buitenge wone vergadering, welke gepresideerd werd door den vice-voorzitter, den heer D. van Buuren. Bij de periodieke bestuursverkiezing werd de heer D. van Buuren als vice- voorzitter herkozen, terwijl als secretaris werd gekozen de heer A. Krook Een vooizitter, in plaats van den heer A. Hassing, die als zoodanig bedankt had en niet te bewegen was zijn ontslag weder in te trekken, was niet te vin don, zoodat deze benoeming werd aan gehouden tot de volgende vergadering, Nadat was medegedeeld, dat het be stuur het plan heeft opgevat in de vol gende maand eene feestvergadering te houden, werd de goed bezochte verga dering gesloten. De heer W. F. Enderle, die met zoo zeldzame vaardigheid jaren achtereen de aria's op het carillon van den Lieve Vrouwe-toren hier verstak is na korte ongesteldheid in den ouderdom van 75 jaar Zondag te Nijkcrk overleden, j' Ook daar was hij stads-klokkenist en organist der Ned. Hervormde kerk. Den 6 December 1831 te Utrecht ge boren, werd Willem Frederik Enderle aanvankelijk opgeleid voor onderwijs. Na zijn 3den rang behaald te hebben, wijdde hij zich echter meer aan de toon kunst, waarvoor hij meer dan gewone gaven bezat. Als leerling van Bastiaans, den vader, en als vriend van Richard Hol was hem een schoone toekomst weggelegd, ware het niet, dat do omstandigheden hem Nijkerk als woonplaats deden kiezen, waar hij langen tijd het muzikale leven als verpersoonlijkte. Geen muziek- of zanguitvoering van eenige beteekenis had daar of in den omtrek plaats dan onder zjjn kundige leiding. Tal van goed onderlegde leerlingen kweekte hij. Meer- malen werd hem aangeboden, naar een der grootere plaatsen des lands te gaan als organist, doch hij bleef te Nijkerk, meenend, dat men hem daar niet kon missen. ijOok zijn vele leerlingen en oud-leer lingen hier ter stede zullen zijn verschei den met gróót leedwezen vernemen en den eenvoudigen, fijnvoelenden man, die zijn kunst zoo hoog hield nog lang ge denken. lh o. a. c. Reeds lang voor het uur van aanvang was Zondagavond de groote zaal van Amicitia stampvol en ook Maandagavond was het publiek in groote getale opge komen, zoodat de beide voorstellingen gegeven ten bate van „Kindervoeding" in dat opzicht uitmuntend geslaagd inogen heeten. We twijfelen er niet aan of na aftrek der verschillende onkosten zal er nog wel een aardig sommetje overblijven voor de kas dier nuttige vereeniging. Maar ook wat de uitvoering zelve betreft was het succes buitenmate groot. Het Kattebelletje" is nu niet ecu blij spel, die maar door ieder gespeeld kan worden. Integendeel het stelt vrij hooge eischen aan de acteurs en als dilettanten er zich aan wagen, mogen zij zich wel bewust zijn, dat zij een moeilijke taak op zich nemen. Dat de mcdespelcnden zich Zondag en Maandag dat goed voor oogen hebben gesteld, bleek zonneklaar beide avonden. Het stuk werd met entrain ge speeld, vlug en vlot, zonder hapering. We willen niet in bijzondei lieden deze uit voering bespreken, want het goede doel, waarvoor werd gespeeld, maakt reeds, dat we dat toch niet geheel vrij zouden kunnen doen. Mogelijk zouden we alleen daarom reeds wat kwistig met onze loftuitingen zijn. Maar dit willen we er wel van zeggen, over het geheel geno men stond het spel verre boven gewoon dilettantenwerk. Aan allen dus een bijzonder woord van hulde. En vooral een pluimpje voor de smaakvolle en goede tooueelschikking. Het bekende muziek-ensemble, dat reeds zoo menigmaal mooie muziek te genieten gaf, verleende ook nu weer welwillend medewerking en droeg niet weinig tot het succes van den avond bij. Het publiek toonde zich zeer dank baar en beloonde de medespelenden met hartelijk warm applaus. Vermelden we nog, dat mej. Willy Smit een bloemenhulde in ontvangst moest nemen, die zeker ten volle ver diend was. Zondagmiddag omstreeks half een ont stond er brand op den zolder van per ceel Muurhuizen 81 bewoond door mej. Egberink. Hoewel het zich aanvankelijk nog al zeer dreigend liet aanzien gelukte het den toegeschoten buren, de heer Jagten- berg en zijn dochter, het vuur met emmers water te blusschen. Assurantie dekt de schade, die be trekkelijk nog vrij groot i6. In de zitting der arrondissements rechtbank van Utrecht van Maandag 18 Maart werd o.a. de volgende uitspraak gedaan Th. R., opzichter der fortificatiën al hier, bekl. van overtreding personeole belasting, veroordeeld tot f 10 boete subs. 20 dagen hechtenis. De heer J. M- Thicl deelt in de Nieuwe Rotterdamsche Courant mede, dat eenige ingezetenen van Amersfoort zich tot den minister van binnenlandschc zaken hebben gewend met een klacht over beweerde overtreding van art. 4 der Wet op het Middelbaar Onderwijs. Dat artikel bepaalt, dat niemand middel baar onderwijs mag geven, die niet de bij de wet daarvoor vcreischte acten van bekwaamheid bezit. Begrijpen we het schrijven des heeren Thiol goed dan is men gevallen over de gewoonte om bij het lijstwerk toezicht te doen houden, ook door leeraren, die voor het vak, waarin gewerkt werd, niet de vcreischte bevoegdheid bezit. Wat daarin voor on wettigs zit, verklaren wij ronduit niet te begrijpen, maar als men vallen wil, kan men dat heusch wel over een stroohalm doen. Naar men ons meedeelt werd het gezin van den melkslijter van B. aan den Soesterweg alhier, hedennacht ver blijd met de geboorte van een vierling, vier jongens. Een is reeds overleden. Yorig jaar werd in hetzelfde gezin een tweeling geboren. Een bedenkelijke opklimming dus. Mej. J. Nijssen te Stoutenburg be haalde gisteren te Utrecht de acte nut tige handwerken. We herinneren er nogmaals aan, dat a.s. Maandag in Amicitia de vierde abonncmentsvoorstelling wordt gegeven. Waar een stuk wordt gegeven als „IIu- zarenkoorts„ en dan door de zoo gunstige bekend staande Nederlandsche Tooneel- vereeniging van Amsterdam, is het te verwachten dat het bezoek vrij groot zal zijn. We hopen voor het Bestuur van Amicitia dat de zaal vol zal zijn. In verschillende plaatsen van ons land heeft inon zich opgemaakt om den 300sten geboortedag vanMichiel Adriaans- zoon de Ruytci op Zaterdag, meer of minder feestelijk te herdenken. Ook Amersfoort wil niet achterblijven en op aanschrijving van hooger hand wordt daarom Zaterdagmorgen vrij van school gegeven. Als do jongens en meisjes zoodoende het feestelijke van den dag bewust worden heeft Amersfoort toch ook wat gedaan voor de nagedachtenis van de grootcn zeeheld. De Zang en Recitcervereeniging Crescendo", ondernfdecling van de af deeling Amersfoort van den Christelijk Nationale Werkmansbond geeft morgen avond, met medewerking van de Mu- zickverecniging „Eendracht" een uit voering in het gebouw Eben-Haëzer, Muurhuizen. Dondeivlai op 28 Maart 1!>07 Burgerlijke Stand. 15 tot en met 19 Maart 1907. GEBOREN: Antonius Jozef, z. Bartus Bekker en Willémina Peek. Jozef Johannes, z. van Johannes Bun nik en Ida Jacoba Blom. Hendrika Johanna, d. van Hendrikus Pas en Petronella Alifrink. Dirk Johannes, van Nicolaas Johannes Meursen en Cornelia van Loon.Hermina, d. van Hermanus van der Pot en Christina Kemp. Catharina, d. van Willem Ilupkes en Catharina Antoinette Frau- cine de Haan. Hermanus Johannes, z. van Hermanus Johannes Gerritsen en Maria Johanna Louisa Bcttonville. Adriaan Jozef, z. van Adrianus Marinus Mol en Theodora Cecilia Maria Runde. ONDERTROUWD: David Ycskes en Alijda Wijnands. Gijsbertus Cornelis de Vries ed Anna Maria Schaar. OVERLEDENCornelia Lablans, oud 5 j. Elisabeth Geertruida Paulina de Wilde, oud 7 j. Auna Jestina de Graaff, oud 69 j. Hendrika Brouwers oud 87 j. Hendrik.van Gelder, oud 77 j. Lukas Koekoek, oud 33 j. Utrcchtsche Schouwburg Maatschappij. o van den o 30(H''n geboorte dag O O van o O Admiraal Mieltiel Adriaanszoon De Ruj'ter. —.STSeïS— Koorzangen. Beeldgroepen. - Dramatische Tafereelcn. des avonds ten 8 uur te Amersfoort. in „DE AREND' ïtreehtsclie Schouwburg. Buitengewone Voorstelling van liet Hollandse,h Tooneelgezelscliap van het Grand-Théétre te Amsterdam. Directie: Gebr. A. VAN LIER. DE RUYTER aan de Rarbarijsche kust. DE RUYTER in den huiselijken kring. DE RUYTER aan het Hof v. Denemarken DE RUYTER na den Vierdaagschen Zeeslag. DE RUYTER en Cornelis Tromp. DE RUYTER's doodelijko verwonding. Volks-avond Vrijdag 22 Maart. Prijzen der plaatsen: Balcon f 1.50, Stalles f 1.25, le Amph. en lo Zijloge f 1.Baignoires en 2e Amph. f 0.75, Parterre f 0.50, 3e Amph. en 2e Zijloge f 0.40, 4e Amph. en Gaan derij f 0.25. Gala-avond Zaterdag 23 Maart. Prijzen der plaatsen: als op de Inschrijvings-biljètten vernield. Be schikbaar zijn nog enkele plaatsen in Parterre f2.3e Amph. en 2e Zijloge f 1.50, 4e Amph. f 1 Derde-avond Maaudag 25 Maart. Prijzen der plaatsen: Balcon f 3. Stalles f 2.50, le Amph. en lc Zijloge f 2.Baignoires en 2e Amph. f 1.50, Parterre 1.3e Amph. en 2c Zijlogo f 0.75, 4e Amph. en Gaanderij f 0 50. PLAATSBESPREKING tegen 10 cents extra per plaats. Plaatsbespreking in het CiJEBOlTW VOOR KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN: Woensdag 20 Maart, 1012 en 13 voor het publiek voor den gala avond op Zaterdag 23 Maart, voor zooveel daarvoor nog plaatsen beschik baar zijn, waarvoor niet is ingeschreven en voor den derden avond op Maan dag 25 Maart, na loting. Donderdag 21 Maart, 1012 en 13 voor het publiek voor den volks-avoud op Vrijdag 22 Maart, na loting. Amersfoort Eaugestraat 117 Telcphoon No. 98. Donderdag '21 Maart 1907 Blijspel in 5 bedrijven naar het Duitsch van ADOLPII L'ARRONGE, vertaald door J. H. RÓSSING. Aanvang half acht ure. Pr ij zen der Plaatsen: Balcon f 1.75. Stalles en le Amph. f 1.50. le. Zijloge f 1.25. Baignoires en 2c Amph. f 1.Parterre f 0.75. 3e Amph. en 2o Zijloge f 0.50. 4e Amph. en Gaanderij f 0.30. Plaatsbespreking: Voor Aandeelhou ders Dinsdag van 10 tot 12 uur; voor het publick deuzelfden dag (na loting) van 1 tot 3 uur. Verder Woensdag on Donderdag van 10 tot 12 en van 1 tot 3 uur. Langestr. 1, lioek Varkensm. TELEPHOON 171. 0 9 Zeer uitgebreide keuze in J in den prijs van 2"j, 6,10,15,20, J 25, 30, 35, 50 en 75 ct. per stuk. x Alles eigen Fabrikaat!! Sluis Oehteiidvoer voor kippen per baaltje van 5 K G. 90 cent, 50 K.G. f 7.25. Sluis Poulandt Ochtendvoer por baaltje van 5 K.G. 80 cent. Sluis Opvokvoer voor kuikens. Sluis'/.aad voor Kanaries, Vinken, Lijsters, Papagaaien enz. Verkrijgbaar bij het filiaal der E. N. R. F. Onder beurstijd Kantoor aan de BEURS, Kamer No. 1. Kantoren te Amersfoort, Nijmegen. Barueveld, Culemborg. GEOPEND van 9en 's avonds van 71/*Sl(uur. - FONTEIN, Langestr. 28. - UTRECHT NOBELSTRAAT. GEOPEND van 7 Maart tot en met 1 April 1907 dagelijks van ÏO4 uur. LEDEN VRIJ NIET LEDEN 50 CENT ENTRÉE. HET BESTUUR.

De Eemlander | 1907 | | pagina 3