DE EEMLANDER. mi SPORT. Marktbericht. Stadsnieuws. tg- Karpetten genre - de Woning. Zaak Notaris Vos. ing ingel. Het KANTOOR van den NOTARIS SCHRODER onder wiens berus ting zijn, de aden verleden voor den NOTARIS A. N. J. VOS, gevestigd te AMERSFOORT aan den UTRECHTSCHEN WEG No. 12. is Door Tantes opgevoed. ers E,N.R. Rijwielen ers E.N.R. Rijwielen ers E.N.R. Rijwielen ers E.N.R. Rijwielen ïersfoort, Utrechtschestraat 20. ARNHEM8CHE STRAAT 20- Zie de étalage. Izamenlijk bedrag van f2355,25. Hiervan werden geïnd 35 vorderingen tot een bedrag van f 961,28. Nog in behande- Iling zijn er 28, terwijl 35 oninbaar bleken. Verstrekt werden 68 plaatselijke infor mation en 16 buiten de stad. Uitvoerig herdenkt de Secretaris bet le lustrum der Vereeniging, dat met 1 zooveel opgewektheid in de sociëteit „De Vereeniging' is gevierd. Ingediend werd een uitvoerig rapport Iter verbetering van bet marktwezen, terwijl eveneens uitvoerig geadviseerd werd inzake een kanaal door de Gel- Va derscbe vallei. De marktcommissie heeft ingezonden, een rectificatie; aanteekemngen op bet advies van de Kamer van Koophandel; de origineele antwoorden en verordenin gen van gemeenten, gevraagd over het marktwezen; een berekening van de overkluizing van het Havik. De Voorzitter stelt voor omtrent deze vier punten een adres aan den Raad te richten, waartoe besloten wordt. Van de ondcrafdeoling van de V. P. N. i- een schrijven ingekomen, dat ze niet meegaat met bet marktrapport om de foutieve berekening, omdat ze niet vergelijken kan met andere plaahon Op initiatief van eenige ilanies is hier opgericht een korfbalvereeniging voor jongens en meisjes, waaraan de niet erg welluidende naam: A. V. O. G. is ge geven. (Alléén voor ons genoegen) Zij telt 31 leden en speelt des Zater dags op een terrein aan de Johan van Oldenbarnevcldlaan, dat daarvoor wel willend is afgestaan. liet bestuur, waarin het vrouwelijk element niet is vertegenwoordigd, be staat uit de jongelieden: Guus de Boer vnrvi'7tttnp; Monlr CJ -- -• -1- - 1,T'" Boekweit f Appelen f Peren f Nienweaardapp. t' Zand Hoendereieren Eenden Grasboter Hooiboter Margarine Zoetem. kaas Kippen AMERSFOORT, 12 April 1907. Tarwe f a t Rogge f Af k f 0.— k f 0 0.— k f 0.- f f 1.80 a f 2.— f 3.10 A f 350. por 100 st f k f f k f 1' 1.10 k f 1.25 f Af f A f „50 f 0.90 A f 1.30 per hecto liter. Kilo. I Bijvoegsel van Zaterdag 13 April l»o7. Gelijk reeds door ons gemeld is zal de zaak tegen den voormaligen notaris A. N. J. Vos op 16 Mei a.s. in behan deling konten voor de rechtbank te Utrecht. Negen en vijftig getuigen zullen worden gedagvaard, terwijl als verdediger zal optreden jhr. mr. K. J. Schorer, advocaat en procureur te Utrecht, Aan de lijvige dagvaarding is hetvol- gende ontleend: Den beklaagde wordt ten laslc gelegd dat hij te Amersfoort in liet tijdsver loop van omstreeks Mei 1901 tot om streeks September 1906 uit een gesloten kistje, in gebruik bij mejuffrouw G. L. Evers, na het slot van dat kistje te hebben geopend met een sleutel, niet bestemd tot het openen van dat slot, met het oogmerk tot wederrechtelijke toeëigening heeft weggenomen, na te melden aan genoemde juffrouw Evers, althans aan een ander dan aan hem, beklaagde tocbehoorende effecten en geldwaardige papieren, te weten 16 obligaties, welke in de dagvaarding nader worden omschreven, hebbende hij althans ter plaatse en ten tijde voormeld opzet telijk bovenomschreven aan genoemde juffrouw Evers, althans aan een ander dan aan hem, beklaagde, tocbehoorende ettecten, welke hij in een gesloten kistje, zonder dat hem daarbij de passende sleutel was toevertrouwd, voor haar ter bewaring onder zich had, wederrechtelijk zich toegeëigend, als heer en meester daarover beschikt en ton eigen bate aangewend, bij het plegen vau welke feiten hij gebruik heeft gemaakt vau de macht, gelegenheid of middel hem door zijd ainbt ais notaris geschonken (krach tens verwijzing); dat hij, notaris te Amersfoort zijnde, omstreeks Januari 1905 aldaar, na van Christina Hekking als uitvoerster, van de uiterste wilsbeschikking en bered deraarster van de nalatenschap van Machtveld Auna Aalders, weduwe Johan nes Dommcrshuizen, overleden te Amers foort 6 Juni 1904, de tot dien boedel behoorendc geldwaarden in handen te hebben ontvangen, ten einde dien boedel te beredderen, opzettelijk van die waarden, een bedrag van f 1000, door genoemde erflaatster als legaat vermaakt aan Maria Rijnald Elisabeth Hogeboom, eu mits dien aan deze, althans aan een ander dan aan hem, A. N. J. Yos, tocbehoo rende, welk geld hij op bovenomschreven wijze onder zich had, teneinde dit binnen 6 maanden na gemeld overlijden aan genoemde legatarisse of haren wettclijken vertegenwoordiger of rechtverkrijgende uit te keeren, en aan haar te verant woorden, wederrechtelijk zich heeft toe geëigend, niet verantwoord en ten eigen bate aangewend, hebbende hij hierbij gebruik gemaakt van do macht, gelegen heid en middel, hem door zijn ambt geschonken (krachtens verwijzing); dat hij te Amersfoort, tijdens hij aldaar notaris was: 1. omstreeks 27 October 189S opzet telijk ongeveer 1 1938.66'/.,, toebehoo- rendc aan Gijsbertus van Hamersveld, diens broeder Theodoras en diens zuster Maria, althans aau een ander dan aan eigen hem, beklaagde, welk geld genoemde leggen, wederrechtelijk zich heeft toegc- Gijsbertus van Hamersveld onder hem, ëigend, niet verantwoord en te beklaagde, had gelaten ter aflossing1 bate aangewend. cener hypotheek met rente en onkostenPunt 7. Omstreeks 5 Novembcrl906 en dat hij bovendien tegen geldelijke 0f omstreeks begin Juli !906 te Utrecht, vergoeding onder zich had, wederrechte lijk zich heeft toegeëigend, niet gebruikt tot gemelde aflossing en ten eigen bate aangewend; 2. bij uiterste wilsbeschikking van Franciua Fcldman, weduwe dr. JanKooij, dd. 15 Maart 1897, tot opvolgende exe- cutcur-testemcntair in den boedel van die erflaatster benoemd, bij gebreke van den in de eerste plaats benoemden uit voerder cn boedelberedderaar mr. H. C. Yos, welke laatste is overleden 9 April 1901, en na in gemelde hoedanigheid en als bewindvoerder over een met vrucht gebruik bezwaard tot dien boedel behoorend kapitaal, groot ongeveer 128,673,24'3 de tot dien boedel be hoorendc gelden onder zich te hebben gekregen en in jbezit te hebben geno men, na, gemeldcu 9 April 1901 van die gelden opzettelijk ongeveer! 28,673.24'/., ot althans ongeveer f 28,643.25, tocbe hoorende in onverdeelden eigendom aan de in bovenvermeld testament genoemde erven, waaronder Engelina Gerardina Hartendorf, huisvr. H. v. Raam enWil- helmina Frcderika Hartendorf, huisvr. D. J. Diedcrichs, althans aan een ander dan hem beklaagde, welk geld hij ter plaatsing op één der grootboeken van do Nederlandsche Werkelijke Schuld als bewindvoerder onder zich had, weder rechtelijk zich heeft toegeëigend, niet verantwoord en ten eigen bate aange wend. Punt 3 der dagvaarding betreft de wederrechtelijke toeëigening omstreeks het laatst van het jaar 1903 van onge veer f 2000, beklaagde door J. A. Schotcr- inan afgedragen ter aflossing eener .hypo theek; punt 4, de wederrechtelijke toe ëigening van een bedrag van f 600 uit de nalatenschap van Johanna Maria Diks, weduwe Hermanns Overgooi-, welk be drag door haar was vermaakt als legaat aan de toenmaals minderjarige kinderen van J. Th. Overgooi-, Maria Agnes, Maria Angcs Wilhelmina en Johanna Elisabeth Maria; punt 5, de wederrechtelijke toe ëigening van f2500 hem door Jan Hil- liorst afgedragen ter aflossing eener hy potheek, ten laste van Hilhorst voor noemd, en ton bate van J. A. N. Everts. Punt 6, dat bekl., na door de arrondis- 8euients rechtbank te Zwolle den 13en December 1904 te zijn benoemd tot be windvoerder over het krachtens den 6cn September 1899 verleden testament vau Lambcrta Maria ten Brink aan de kin deren van Frans ten jBrink, genaamd Theodoras Wencilaus Jacobus Johannes en Barbara Wilhelmina Aleida Maria toekomende gedurende hunne minder jarigheid, cn na in gemelde hoedanig heid ten behoeve van die minderjarigen, omstreeks Maart 1905, September 1905, Maart 1906 en September 1906 telken male ongeveer f78. Vanwege de admi nistratie der Grootboeken dor Neder landsche Werkelijke Schuld tc hebben ontvangen, na gemelde data, opzettelijk ongeveer 4 maal f 76.57 toebehoorende aau die minderjarigen, althans aan een ander dan aan hem, beklaagde, welke geld hij in gemelde hoedanigheid onder zich had, ten einde dit voor hen te bo na ten kantoro van de firma Vlaer en Kol eon trommel inhoudende effecten, toebehoorende aan mevrouw de weduwe De Ridder, onder zich te hebben ge kregen, teneinde daaruit bepaaldelijk hem aangewezen geldswaardige papieren, o.a. aandcelcn in de Hollandsche Hypo theekbank tot zich te nemen en voor haar te behecren, opzettelijk 19, althans 9 obligatiën a 500 Lire der Zuid-Italiaan- schc Spoorweg-maatschappij, toebehoo rende aan genoemde weduwe, althans aan een ander dan aau hem, beklaagde, uit dien trommel tot zich heeft genomen, wederrechtelijk zich toegeëigend en ten eigen bate in prolongatie gegeven of doen geven bij de firma Van der Zoo de Jong en Van Ophoven te Amersfoort, althans met het oogmerk tot wederrechtelijke toeëigening weggenomen. Punt 8. Na op 24 Augustus 1906 te Nijkerk van Gijsbertus, Gijsbertha en Binikje van Koeverden of van één of meer hunner 6 in de dagvaarding om schreven obligaties alle mot couponbladen en talons, in ieder geval een bedrag van ruim f7000, in bewaring, of wel ter leen te hebben ontvangen, onder verplichting dezeltde stukben terug te geven. Op o( omstreeks gemeldeu 24 Augus tus 1906 opzettelijk die aan de genomdc Van Koevorden's althans aan een ander dan aan hem, beklaagde, tocbehoorende geldswaardige papieren wederrechtelijk zich heeft toegeëigend, valschelijk heeft opgemaakt of doen opmaken, met liet oogmerk om die valsche geschriften als echt en onvervalscht tc gebruiken of door anderen te doen gebruiken, uit welk gebruik eenig nadeel kon ont- tsaan. Punt 9. Omstreeks 29 Augustus 1900 een onderhandsche acte van volmacht ten name van Grietje van Ravenhorst op II. R. Struve om namens haar toe tc stemmen, onder afstanddoening der rechten van hypotheek, in de algeliecle doorhaling en vernietiging van twee hypothecaire inschrijvingen ten laste van Salomon Mozes Kool, kruidenier te Amersfoort, één groot f 3500 cn ééne groot f 50Ö, en deze acte valschelijk met den naam G. van Ravenhorst heeft onderteekend' Punt 10. In voormelde qualiteit om streeks 4 December 1900 een authen tieke acte d. d. 4 December 1900, waarbij H. R. Struve, als gemachtigde van Grietje van Ravenhorst onder af standdoening der rechten van hypotheek verklaarde toe te stemmen in, en mach tiging te verleenen tot algeheele door haling en vernietiging van de sub 9 omschreven inschrijvingeu, wetende hij, beklaagde, dat genoemde R. R. Struve door G. van Ravenhorst daartoe niet was gemachtigd en dat het geschrift, waarvan Struve voormeld zijn hoedanig heid van gevolmachtigde heette te ont- lcenen was valsch. Punt 11. Op na te melden data op zettelijk van de sub. 9 en 10 omschreven valsche geschriften heeft gebruik ge maakt, of doen maken, als waren zij echt cn onvervalscht, uit wel gebruik eenig nadeel kon ontstaan. per stuk paar. per stuk. beet lekweit. heet. ippclen lo Gras- lo Mar ins, n, 400 1. i.9 des IE der pacht 22 dei- worden geene e Bat. a niet iten. Utrcchtsche ttrlinuirhurg. Buitcngcivonc van VuurstcHUm; het Hollandsch Tooiieelgezelscliap van het Grand-Théétre te Amsterdam. Directie: Gobi-. A. VAN LIER. Zondag 14 April 11107. Groot I.acliwucce* Bekroond blijspel in 4 bedrijven, naar het Duitscli van RAN RODORICII BENEDIX, vrij bewerkt door LION VAN LIER. Regie: C. P. T. BIGOT. Meer dan 1000 maal met liet grootste sncces in Neder land opgevoerd. Orkesi onder leiding van den Heer H. Kuijprrs. Aanvang lialt' acht ure. Prijzen der Plaatsen: Balcon Stalles 1.50. le Amph. cn le Zijloge tl.— Baignoires en 2e Amph. '0.75. Parterre f 0.50. 3e Amph. en 2e Zijloge f 0.40. 4e Amph. cn Gaanderij f 0.25. Plaatsbespreking: Voor Aan deelhouders Zaterdag van 10 tot 11 uur, voor liet Publiek denzellden dag, met ot zonder bespreken, van 11 tot 12 en van 1 tot 3 uur cn Zondag van 1 tot 3 uur. Nieuwe uitgaven van C. L. G. YELDT Amsterdam. Wat leert de WETENSCHAP om trent de kennis van ons eigen Ik Men leze: P. E. LEVY. I)e wil verstandelijk ontwikkeld en toegepast geneesmiddel. Vertaling van HENRY ESHUIJS. 2c goedk. druk 1.25, gebonden 11.65. Th. RIBOT. 11c Kickten vau liet Geheugen, f 1..gebonden l'1.40. Th. RIBOT. Kieli-zeir te zijn. (De ziekten der Persoonlijkheid), f I. gebonden 1' 1.46. Dr. P. MOULIN. Magnetisme en Komnahulisnic, tweede herziene druk, i'l.gebonden 1*1.40. Prof. ELIE METCIINIKOFF. lie onevenredige ontwikkeling lier Menscliclijkc Natuur, grondoor zaak van ons gebrek aan levensgeluk. Vertaling van HENRY ESIIUIJS. 1 2.50, gebonden f 3.—. zijn zeer sterk; loopen bijzonder licht; zijn niet duur; zijn Hollandsch fabrikaat prijscourant en attesten boekje aan het Eerste Nederlandsche Rijwiel- en briek voorheen H. BURGERS. atie-Inrieliting voor alle soor- Kijwielcn. Ingenomen zijnhet verkort steno grafisch verslag van de algemeene ver gadering van den Bond; Heen schrijven van den Bond, waarbij eenige regelen worden aangegeven voor Verecnigmgen, die rijkssubsidie willen aanvragen voor handelscursussen. Bij dat schrijven is gevoegd een werkje van Dr. Bos over het inrichten van handelscur- snssen. Verder is ingekomen het jaarver slag van de Oudheidkundige vereeniging „Fleliite." veen leden der Raadscommissie, ont hielden zich. Nadat door een der leden nog een opmerking is gemaakt over hot houden van een lezing over wat wel en wat niet in een polis cener brandverzekering moet staan sluit de voorzitter de ver edeling. EKEmKBEUKTEJ\. Evang. Luth. kerk. Zondag 14 April 1907. Voorm. 10 uur Ds. de Meijere llemoiistrantsche Kerk. Voorm. 10'/a uur Ds. Hooykaas. Doopsgezinde Kring. Loge gebouw v. Persijnstraat 1. Geen dienst. A/. O. OlUilö,

De Eemlander | 1907 | | pagina 3