Advertentiën. Amersfoortsehe Bani Waarschuwing. D. J. SMITS, I Zie de étalage. Karpetten genre - de Woning. SPORT. Marktbericht. Algemeene Vergadering Korporaal BA8TIAANSE, A. v. d. KUILEN, Westsingel, Het KANTOOR van den NOTARIS SCHRODER onder wiens berus ting zijn, de acten verleden voor den NOTARIS A. N. J. VOS. is gevestigd te AMERSFOORT aan den ÜTRECHTSCHEN WEG No. 12. Door Tantes opgevoed. Burgers E,N.R. Rijwielen Burgers E.N.R. Rijwielen Burgers E.N.R. Rijwielen Burgers E.N.R. Rijwielen Te Amersfoort, Utrechtscbestraat 20. ARNHEMSCHE STRAAT 20- slf| zamenlijk bedrag van f2355,25. Hiervan -l| werden geïnd 35 vorderingen tot een bedrag van f 961,28. Nog in bebande. etf ling zijn er 28, terwijl 35 oninbaar bleken. Verstrekt worden 68 plaatselijke infor- c»l matiën en 16 buiten de stad. 'dist Uitvoerig herdenkt de Secretaris het le lustrum der Vcreeniging, dat met ;nl zooveel opgewektheid in de socicteit «I „De Vereeniging' is gevierd, cel Sjngediend werd een uitvoerig rapport S>" ter verbetering van het marktwezen, terwijl eveneens uitvoerig geadviseerd werd inzake een kanaal door de Gel :it dersche vallei. De Voorzitter zegt den secretaris dank voor zijn kort maar in alle opzich ten zakelijk verslag. Punt 2. I-tekening en verant woording van den penning meester. De commissie tot nazien der rekening brengt, bij monde van den heer Luycx, verslag uit. Alle bescheiden zijn nage gaan en accoord bevonden, zoodat de commissie voorstelt de rekening goed te keuren. De inkomsten bedroegen Kassaldo op 1 April 1906 (70.10, contributiën f523.75, rente f 2.62, terug ontvangen van de Postspaarbank f 406. voor iacasseeren van dubicuse posten f54.77, voor verstrekte information (9.60, nog te goed van de Postspaarbank f 0.30. Totaal (1058.14. De uitgaven bedroegen: Drukwerk en advertentiën f 138.797a, postzegels f 25.gestort op de Post spaarbank f 400.kantoor- en zaalhuur f 145.contributie aan den Bond f 13.70, reis- en verblijfkosten f 74.30, telefoon f 53.43, feestcommissie f 100.infor mation f21.80, diversen f72.05, in kas op 1 Haart 1907 f 15.06'/,. Totaal f 1058.14. De voorzitter brengt den penning meester dank voor zijn accurate boek houding en de Commissie voor de ge dane moeite. Punt 3. Verkiezing van 4 Be stuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren S. J. van Duinen, H. R N. Ooster veen, J a c. Routen en G. Bems. De aftredenden worden herkozen en laten zich de herbenoeming welgevallen. De voorzitter wcuscht evenwel op te merken, dat hij reeds meer dan eens den wensch heeft te kennen ge geven geen mandaat meer te willen aan vaarden. Hij is nu reeds 5 jaar voor zitter en gelooft steeds gehandeld te hebben in den geest van het grootst aantal leden. Het Bestuur is altijd homo geen, waardoor de samenwerking zeer aangenaam is. Ten opzichte der leden heeft hij ook niets dan lof. Onaangename dingen hebben niet plaats. Maar er is iets anders. De Vereeniging doet al het mogelijke om de stad vooruit te brengen. Wanneer we dan zien, dat we van autoriteiten en officicele corporatiën tegenwerking out vangen, dan rijst menigmaal de vraag: waar maak ik me druk voor? Dat is onaangenaam eu de zaken worden er geducht door gedrukt. Rijpelijk heeft de Voorzitter over alles nagedacht, maar de overweging, dat de verhoudingen in de vereeniging zoo aan genaam zijn, heeft hem doen besluiten zijn functie weer te aanvaarden. Verder dankt de Voorzitter voor het vertrouwen in het Bestuur gesteld. Alsnu wordt eerst behandeld punt 5: Ballotage. Er worden 7 nieuwe leden aangenomen. Punt 4. Voorstel tot h e t li o u- deu van een nutioualen wed- 8 tr ij d in stenografie. Er is ingekomen een schrijven, of het Bestuur genegen zou zijn mede te willen werken het stelsel Groote meer bekend te maken, door het organisoeren van een wedstrijd in een paar stelsels en door het organiseeren van een tentoon stelling op stenografie betrekking heb bende. Mogelijk zal de heer Groote ook wel bereid zijn voor de leden een lezing ove: stenografie te houden. De zaak hangt echter nog in de lucht en daarom acht de Voorzitter liet 't best een commissie te benoemen, die zich in verbinding zal stellen met de heeren, die het plan op touw zetten. - Dit wordt goedgekeurd en als leden der commissie worden aangewezen de heeren J. v. d. Wal, J. Reuten en P. J. Prederiks. Punt 6. Ingekomen stukken. Ingekomen zijnhet verkort steno grafisch verslag van de algemeene ver gadering van den Bond; een schrijven van den Bond, waarbij eenige regelen worden aangegeven voor Verecnigingen, die rijkssubsidie willen aanvragen voor haudelscursusscn.Bij dat schrijven is gevoegd een werkje van Dr. Bos over het inrichten van handelscur sussen. I Verder is ingekomen het jaarver slag van de Oudheidkundige vereeniging „Flehite." De marktcommissie heeft ingezonden, een rectificatie; aanteekemngen op In t advies van de Kamer van Koophandel; de origineele antwoorden en verordenin gen van gemeenten, gevraagd over het marktwezen; een berekeniug van de overkluizing van het Havik. De Voorzitter stelt voor omtrent deze vier punten een adres aan den Raad te richten, waartoe besloten wordt. Van de onderafdeeling van de V. P. N. i- een schrijven ingekomen, dat ze niet meegaat met het marktrapport om de foutieve berekening, omdat ze niet vergelijken kan met andere plaatsen van gelijke grootte en omdat de zaak te grootsch is opgezet. Voor kennisgeving aangenomen. Punt 7. Mededeelingen. De heer de Pool wil opmerkzaam maken op het feit, dat de traui bin nenkort zal opdoeken. Door het Be stuur der Amersfoortsehe tram is een becijfering bij den Raad ingediend en op grond daarvan is een subsidie van f 2800 gevraagd. Door den Raad is een commissie be noemd en het advies door de commissie uitgebracht, luidt ongunstig ten opzichte van het gevraagd subsidie. Wanneer we nu bedenken, dat de. aandeelhouders reeds 75% van huu kapitaal hebben verloren en we dan verder gaan dan ligt het voor de hand, dat die heeren geen lust zullen hebben, de overige 25% er ook nog bij in te schieten. 't Is dan ook te voorzien, dat als de subsidie er niet komt, de tram ver dwijnt. De heer de Pool wenscht geen cri- tiek op het rapport der Raadscommissie, maar wenscht alleen te vrageu: Acht Handel en Nijverheid het een stadsbe lang, dat de train blijft bestaan. Persoonlijk acht hij dat wel. Het station ligt ongunstig, en daar door is zeer zeker een tramverbinding noodig. Ook is het geen teeken van vooruitgang wanneer de tram moet worden opgedoekt. Dat zou zijn achter uitgang. Do vraag is dus: Acht de vereeniging het een belang voor Amersfoort, dat de tram blijft bestaan en zoo ja: wil ze medewerken de tram in stand te hou den. Daar de Voorzitter deel uitmaakt van de Raadscommissie verzoekt hij den heer Reuten als Voorzitter te willen fungee- ren, daar hij het beter acht buiten do zaak te blijven. Verschillende leden achten het van groot bolang, dat de tram blijft bestaan. Een der leden zou willen lager tarief en een betere sectieverdeeliug. Een ander lid vraagt hoe de heer de Pool aan de wetenschap komt, dat de aandeelhouders geen lust zullen gevoe len de overig 25% er ook nog bij te leggen. De aandeelhouders hebben het eld gestort uit zuiver belang voor de gemeente, ze wisten wel dat er geen winst te behalen'was. De heer de Pool heeft niet met de aandeelhouders gesproken, maar wanneer men weet, dat zonder het hoogcr subsidie de tram niet kan bestaan, dan zullen ze het bijltje er wel bij neerleggen, daar anders na 1 of 2 jaar het restant ook verloren zal zijn. 't Is duidelijk, wan neer het subsidie niet komt is de tram Door eenige te doode opgeschreven leden wordt nog gewezen op het weinig belang dat de menschen bij de tram hebben, die niet op de Kampstraat of Langestraat wonen. De lieer Pool wil echter niet op zoo'n eng stand puntstaan. 't Is voor Amersfoort een levensbe hoefte, dat de tram blijft bestaan. Moeilijk is het, zonder op de hoogte te zijn van de exploitatie van de tram, een oordeel er over te spreken. Het Bestuur zal echter niet ongenegen zijn het oor te leenen aan goede raadgevin gen, als uieu de klinkende dubbeltjes or maar naast legt De heer Pool stelt de volgende motie voor: De vergadering ran Handel en Nij verheid, gehoord de debatten, spreekt de wenschelijkheid uit, dat de Amersfoortsehe tram blijft bestaan en noodigt liet Be stuur uit de pogingen, die daartoe even tucel in het werk worden gesteld krach tig te steunen. Na nog eenige,discussie, waar bij er op gewezen wordt dat het slechts te doen is om adhaesie te betuigen, zonder meer, wordt de motie aangenomen met alge meene stemmen. De heeren Van Duinen en Ooster- vecn leden der Raadscommissie, ont hielden zich. Nadat door een der leden nog een opmerking is gemaakt over het houden van een lezing over wat wel en wat niet in een polis eener brandverzekering moet staan sluit de voorzitter de ver gadering. Op initiatief van eenige dames is hier opgericht een korfbalverbeniging voor jongens en meisjes, waaraan de niet erg welluidende naam: A. V. O. G. is ge geven. (Alléén voor ons genoegen) Zij telt 31 leden en speelt des Zater dags op eer. terrein aan de Johan van Oldenbarneveldlaan, dat daarvoor wel willend is afgestaan. liet bestuur, waarin het vrouwelijk element niet is vertegenwoordigd, be staat uit de jongelieden: Guus de Boer voorzitter; Henk Smit 'secretaris; Willy Maassen penningmeester. De eerste oefeningen werden geleid door den heer Snouck en eenigejonge lieden, die het spel reeds op een andere plaats hadden gespeeld, en wekten veel belangstelling. Ongetwijfeld zal dit zeer aardig open luchtspel, dat wat minder kostbaar dan tennissen is en dat reeds op een groot aantal plaatsen in ons land is ingevoerd, ook hier succes hebben. Met verwondering heeft onderge- teekende het verslag van den wed strijd Quick IIH. V. C. gelezen. In 't begin staat dat Quick II zich met een sterk elftal opstelde, dit is beslist onwaar. De schrijver noemde Quick 's elftal zeker sterk, omdat er één speler mededeed die in de vorige maanden voor Quick I opgegeven was, maar nu naar Quick H verhuisd is. Quick miste drie elftalspelers, waar onder er twee waren, die voor den proefwedstrijd van de U. P. V B. gekozen waren, en dus zeker tot de besten van het elftal belmoren. Verder negeerde de schrijver totaal, dat Quick voor rust een strafschop miste en na rjst viel ons elftal geen vrije-, maar een strafschop ten deel, die volgens den schrijver per ongeluk veroorzaakt werd. Aan het einde van het verslag staat verder, dat Quick in goede conditie was, nu hieruit blijkt wel, dat de schrijver nooit of zelden Quick II heeft zien spelen, want ons elftal was naar mijne meening niet in zeer goede conditie. Heeft de schrijver den wed strijd H. V. C.—Quick II of Quick H - -Hercules Hl gezien? In beide wed strijden, die resp. met 81 en 53 gewonnen werden, toonde ons 2e elftal hoe er gespeeld kan worden. Hopende dat de correspondent voortaan eerst eens inlichtingen zal vragen, over de volledigheid en de conditie van de elftallen der tegenpartij teeken ik mij E. J. VAN GOOR, waarnemend captain Quick II. Burgerlijke Stand. van 9 tot en met 12 April 12 April 1907. 4 t it f GEBORENWulfert, z. van Gerrit Zevenboom eu Janna Hendriksen. Teuuis Willem, z. van Peter Galjee en Margje van der Vecht; Wilhelmiua Paulina Arnolda, d. van Arend van dei- Kolk en Paulina Arnolda van den Bosch. Dirk, z, van Gerard van Dijk en Gertrud van Maanen. Hendrik Go- suines, z. van Eranciskus Teuthof en Johanna Cornelia Brinkman. Theo doras Albertus, z. van Theodoras Al- bertus de Vos en Sophia Elisabeth Maria de Rooij. GETROUWD: Josephus Schoenma kers en Theodora Johanna Streithorst. OVERLEDENJohannes Lubken, oud 77 j. Thomas Antouius Fran- ciscus Ottens, oud 84 j. Arnoldus Hubertns Douze oud 55 j. Wieger Wilhelmus Beuving, oud 3 maanden. 381ste Staatsloterij. Tweede klasse. Trekking van 10 en 11 April 1907. (600 loten) Ttn kantoie van den codecteur A. C. R. O. Loin web r te Amersfoort Breedestruat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gi-vallen: Prijs van f 2000 op No. 2299 Prijzen van f 30. 2333 2334 3518 6580 15254 20023 20032 en 20353. Te zamen 9 prijzen. De dei de klasse trekt van 2225 April 1907. PREDIKBEURTEN. Evang. Luth. kerk. Zondag 14 April 1907. Voorm. 10 uur Ds. de Meijere Remonstrantsche Kerk. Voorm. lO'/a uur Ds. Hooykaas. Doopsgezinde Kring. Loge gebouw v. Persijnstraat 1. Geen dien6t. per hecto liter. 350. per 100 st. Kilo. ,50 per stuk. AMERSFOORT, Tarwe f Rogge f Boekweit Appelen Peren Nieuwen» rdapp Zand Hoenderoieren Eenden Grasboter Hooiboter Margarine Zoetem. kaas Kippen Kuikens Piepkuikens Ganzen Oude eenden Jonge eenden Hazen Wilde konijnen Tamme Duiven Vette varkens Magere Zeugen Biggen Vette koeien Guste Kalf Kalfvaarzen Pinken Pinkstieren Vette kalveren Aangevoerd waren onevgeor hsct Tarwe, heet. Rogge, heet. Boekweit, heet. Appelen, heet. Peren, heet, Kleiaardappelen, 120 heet. Zandaardappelen. 130.000 stuks Hoendereieren,kilo Gras- boter, 1200 kilo Hooiboter, kilo Mar garine, kilo Kaas, stuks Vee, Vette varkens, 40 Magere varkens, Varkens voor exportslagerijen, 400 Biggen en 30 Zeugen. f A f f 0.— A f 0 1 0.— A f 0.- f A f f 1.80 a f 2.— f 3.10 A f 350. f A f f A f 1' ï.io a r 1.25 f A f f A f f 0.90 A f 1.30 f 0.— A f 0. - f 0.— A f 0.— f A f f 1.— A f 1.20 f A f f 0.— A f 0.— f ot- A f 0.-- f 0.80 A f 1.20 f 0.5C A f C.70 f- A t - f 18,— A f25.— f50.— A f70. - f 9.- A f 15. f A f f A f f A f f A f f A f f A f f A f per stuk. VAN AANDEELHOUDERS op Houdcrdag 2 Mei u.s., des avonds ten S ure ten KANTORE der VENNOOTSCHAP Korte Graclit 20, alwaar, overeenkomstig art. 22 dei- Statuten, de aandeelen moeten worden gedeponeerd. De ondergeteckende waarschuwt geene goederen af te geven aan den van het 5e Reg. Inf alhier, 2e Bat. le Comp., daar deze door hem niet betaald worden. in fruit en ingemaakte groenten. Utrcchtsche Schouwburg. Bnitcngewooc Voorstelling van het Hollandscli Tooneelgezelscliap van het Grand-Tliéatre te Amsterdam. Directie: Gobi-. A. VAN LIER. Zondag 141 April 1907. Groot l.acliwucccN Bekroond blijspel in 4 bedrijven, naar bet Duitsch van RAN RODORICH BENEDIX, vrij bewerkt door LIUN VAN LIER. Regie: C. P. T. BTGOT. D^T~ Meer dan 1000 maal met liet grootste succes iu Neder land opgevoerd. Orkcsi onder leiding van den Keer I{. Kuijpers. Aanvang half aclit ure. P r ij z e n der Plaatsen: Balcon en Stalles f 1.50. le Ainph. en le Zijloge f 1.Baignoires en 2e Amph. f 0.75. Parterre 1 0.50. 3e Ampb. en 2e Zijloge 10.40. 4e Amph. en Gaanderij f 0.25. Plaatsbespreking: Voor Aan deelhouders Zaterdag van 10 tot 11 uur, voor het Publiek denzelfdon dag, met of zonder bespreken, van 11 tot 12 en van 1 tot 3 uur en Zondag van 1 tot 3 uur. Nieuwe uitgaven van C. L. G. VELDT, Amsterdam. Wat leert do WETENSCHAP om trent de kennis van ons eigen Ik Men leze: P. E. LEVY. De wil verstandelijk ontwikkeld en toegepast als geneesmiddel. Vertaling van HENRY ESHUIJS. 2e goedk. druk fl.25, gebonden fl.65. Th. RIBÜT. De ziekten van het Geheugen, fl..gebonden I1.IO. Th. RIBCT. Zielt-zelf te ziju. (De ziekten der Persoonlijkheid), f 1. gebonden f I. IO. Dr. P. MOULIN. Magnetisme en Soiuiiubulisme, tweede herziene druk, flgebonden P1.40. Prof. ELIE HETCI1N1KOFF. l»e onevenredige ontwikkeling «Ier Menselielijke Natuur, grondoor zaak van ons gebrek aan levensgeluk. Vertaling van HENRY ESHUIJS. I 2.50, gebonden f S zijn zeer sterk; loopen bijzonder licht; zijn niet duur; zijn Hollandsch fabrikaat. Vraagt prijscourant en attestenboekje aan het filiaal der Eerste Nederlandsche Rijwiel- en Machinefabriek voorheen II. BURGERS. Heparatie-Inrielitiiig voor alle .soor ten van ltij wielen.

De Eemlander | 1907 | | pagina 5