Concert Entreé fl GEOPEND „Ca Station" Stationstraat 3. J. VAN ÜNEN. J. J. SMIT. Advertentiën. SPORT. S w. F. A. GROENHUIZEN, BEWEZEN Farinova z: Maandag 6 Mei Amicitia, 1 MEI Café Restaurant Breedestraat 34. Mej. J. A. Schouten A. J. VAN ZALINGEN ROTSJES (gevulde schuim) - WASSINGTONS - Pendules en Klokken. - GIST EIEREN overbodig. Naar wij vernemen zullen op het con cert van Maandag 6 Mei belangloos medewerken de dames "Van Gelder uit Naaiden, en wel mej. Henny van Gelder, zang, en mej. Joh», van Gelder, piano. Bovendien zullen een aantal leden van het muziekkorps van het 5de Reg. Inf. het symphonieorkest „Jubal" versterken. Het bestuur der Industrie- en Huis houdschool heeft Dinsdag 30 April een getuigschrift uitgereikt aan vier leerlin gen, die den tweejarigen voorbereideudeu cursus A hebben doorloopen te weten aan: Anna Clara Dekker, Margaretha van den Donker, Clazina Naatje Jens, en Johanna Gerarda Salomons. Verder zijn uit de eerste naar de tweede klasse van genoemden cursus bevorderd: G. van der Burg, L. van Daal, M. Floor, A. van 't Hof. J. Rd. M. van Hoogevest, E. J. Kruiswijk, G. van Ouwerkerk, W. van Surksum, J. Valkenburg. C. de Vries, J. de Winter. Eén der leerlingen werd niet bevor derd. Van uit Amsterdam komt heden alhier in garnizoen het le escadron van het le rog. huzaren, commandant ritmeester W. J. Tilanus. Bij dit escadron zijn ingedeeld de le luitenants H. A. C. Fabius en H. A. M. Sassen en de 2e luitenants F. E. baron van Hcerdt en R. Wilson. Iiet 4e esca dron van hier is vertrokken naar Amsterdam. Hedenmorgen werd het escadron uit geleide gedaan door de stafmuziek van het 5e Regiment Infanterie. In de Maandagavond gehouden ver gadering van de afdeeling Amersfoort van .Volksonderwijs" werd tot afgevaar digde naar de algemeene vergadering gekozen de heer A. Bommel en tot diens plaatsvervanger de heer M. L. C'elosse De rekening en verantwoording van den penningmeester werd nagezien en accoord bevonden. De inkomsten be droegen in het afgeloopen jaar f 55, en de uitgaven f 34.25, zoodat er een batig saldo is van f20.75. De aftredende bestuursleden, dc heeron ds. J. L. F. de Meijere en W. C. Ooster- man werden resp. als 2. voorzitter en secretaris herkozen. Beide heeren ver klaarden zich bereid de herbenoeming te aanvaarden. Inbraak. Maandagavond is er inbraak gepleegd ten huize van den heer J. vanWcssum in de Krommestraat. Na het inslaan van de ruit der etalagekast hebben de dieven, want waarschijnlijk zijn er meer dan een geweest, eenige horloges en kettingen gegrepen en zijn daarmee op de vlucht gegahn. Vermoedelijk zijn zij in hun werk gestoord, want op de straat wer den nog eenige horloges gevonden, zoo dat zij zich blijkbaar den tijd niet heb ben gegund deze ook nog buit te ver klaren. Vermist worden een zilveren cn een gouden ketting. De politie doet ijverig onderzoek. Brand. Toeu Zaterdagavond omstreeks kwart voor elven een der bedienden van de firma Botti cn De Reuver de lichten in een der uitstalkasten van het zeer breede manufacturcnmagazijn wilde uitdraaien, had hij het ongeluk tegen eenderlicht- barren te stooten, ten gevolge waarvan een der gaslampen onder een stuk vitrage kwam. In hetzelfde oogenblik stond de geheele etalagekast in lichterlaaie, terwijl de vlammen ook aanstonds oversloegen op de naastliggende kast, beide naar den kant der Zevenhuizen. In een oogwenk was echter een slangenwagen aanwezig, die, zij het ook ten koste van zeer veel waterschade, het vuur in een kwartier beperkte tot dc beide kasten. Op dc bovenverdieping sprongen evenzeer dc zeer groote spiegelruiten, ten gevolge waarvan de fijne daar geètaleerde arti kelen belangrijke waterschade leden. De winkel aan de zijde der Langestraal leed weinig schade. Men zegt dat dc ver zekering de schade bij lange na niet dekt. Nog eens de Nutsavond. Nog even willon we terugkomen op het Nutsconcert en het verslag daarvan in ons vorig nummer. Niet om dit verslag te corrigeeren, integendeel we deelen volkomen in het enthousiasme van den vakman, die zoo vriendelijk was ons zijne opinie over dit concert toe te zen den. Ook wij vonden den zang van mejuffrouw Annie Verbeet verrukkelijk, het vioolspel van mejuffrouw Georgine van Aaken den lof van onzen deskun dige ten volle waard. Doch wij wen- schen bedoeld verslag, dat wij met groote ingenomenheid plaatsten aan te vullen met de mededeeling van het feit, dat de voorzitter van het Nutsdeparte- ment o.i. volkomen terecht zich na de pauze geroepen gevoelde met een en kel woord de belangrijke diensten die dit departement aan Amersfoort bewees, bewijst cn nog zal bewijzen, te memo- reeren en de talrijk opgekomen ge- noodigden, waaronder vele niet-leden op te wekken lid te worden van deze zoo bij uitstek nuttige verecniging. 't Komt ons voor dat de heer Cclos e in zijn eenvoudig speeehje zeer gelukkig was, waar hij op den voorgrond stelde hoe èn Ambachtsschool en Industrie- en Huishoudschool (of beter: de Fröbel school) en Toynbee en het Groene Kruis en do Vereeniging voor verwaar loosde kindoren min of meer krachtig door het Nut werden gesteund, terwijl de Volksbibliotheek van het Nut, waarvan een druk gebruik gemaakt wordt zeker een van do meest nuttige instellingen van het Departement, niet door hem werd vergeten. Goed gezien ook kwam hot ons voor, dat de Nutsvoorzitter den heer Van Aaken openlijk hulde bracht voor diens zoo gewaardeerde medewerking bij de uitstekend geslaagde volksavonden van dezen winter. Het ledental van het Nutsdepartc- ment bedraagt thans een tachtigtal in plaats van 200 of 300. Moge deze „propaganda-avond" een gunstigen invloed hebben op de ver meerdering van dit kleine getalletje. Onze verslaggever kon het tweede gedeelte van het concert niet bijwonen, anders had hij zeker niet onvermeld gelaten, hoe door een der leden van de symphonie-klasse, door don heer Hagedoorn een eigen compositie werd gedirigeerd, die door het publiek warm werd ontvangen. Aan de dames werd een welver diende bloemenhulde gebracht door het Bestuur van het Departement. Hedenavond 8 uur wordt er ter vie ring van den 1 Meidag in de Toekomst, Havik 20 oen opeubare feestvergadering gehouden, waar de heer J. Huijbcrs van Amsterdam zal spreken over „De wet telijk geregelde achturendag". Van wege de afdeeling Amersfoort van het Ned. Ond. Genootschap wordt Zaterdagavond half acht in de Zwaan een vergadering gehouden, waarin de hoer R. Noordhoff uit Amsterdam zal spreken over: Het nieuwe in het tee- kenonderwijs cn zijn blijvende resultaten. Alle belangstellenden in het teeken- onderwijs zijn welkom. De Post. Zondaga vond vierde de afdeeling Amers foort var. den Ned. BondvanPost- en Telcgraafbeamten feest in de Kroon ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der afdeeling. Het zaaltje was keurig versierd met groen en vlaggen en bood met de vele feestgenooten een prettigen aanblik. Onder de aanwezigen waren ook eenig ambte naren niet hunne dames. Het was reeds half zeven, toen het scherm opging en de bondsvoorzitter, de heer V. A. H. Kerkhoff het openings woord sprak. Het is voor mij aangenaam, aldus de heer K., op dezen avond; waarop het 10-jarig bestaan der afdeeling wordt herdacht, hier te zijn. Daarom juist is dat voor mij zoo aangenaam omdat ik 10 jaar geleden ook hier was en mee heb kunnen helpen om de afdeeling op te richten. In het vereenigingsleven zijn er van die mijlpalen, bijv. bij 10- of 12'/,-jari^ bestaan, waarop het noodig is eens een terugblik te werpen en eens na te gaan hoe dc toekomst zal zijn. De afdeeling Amersfoort is er niet een, die veel naar buiten blinkt. "Wat partijidee aangaat staat ze op het neutrale standpunt van den Bond, de leden zijn vrijwel eensgezind, zoodat hartstochtelijke incidenten, die naar buiton werken niet Voorkomen. 't Komt natuurlijk wel eens voor, dat er geen overeenstemming bestaat onder ling, maar dat slaat gelukkig niet over tot twist. Want samenwerking is een eerste vereischte. Waar nu alhier een dergelijke verhouding bestaat, moet dat ten goede komen aan den Bond. En het is noodig, dat die eensgezindheid blijft voortduren, opdat alle leden van het postpersoneel ook lid van den Bond kunnen zijn. Want bedenkt wel, hoe meer leden hoe grooter kracht, ook bij ons is waar: eendracht maakt macht. De Bond moet zijn de weerspiegeling van het personeel. Wat verdeeldheid kan brengen op politiek- en godsdienstig ge bied moet ter zijde blijven. Ia de neu trale lijn moet ge blijven opgaan, dan kan de afdeeling, hoe klein ook, werken voor onze zaak. Ik hoop, dat de afdeeling zal blijven voortgaan opbouwend te wer ken. Ieder lid moet bedenken, dat men niet alleen lid is om de voordcelen te plukken, maar men moet ook inzien dat men zich offers moet getroosten. 't Is vandaag tevens 10 jaar geleden dat de penningmeester, lid van het Be stuur werd. Een woord van hulde aan zijn adres is zeker niet misplaatst. Hij heeft getoond de rechte man op do rechte plaats te zijn, en naar ik hoop zal hij nog veel voor de afdeeling kun nen doen. Hoe klein de afdeeling ook is, juist de kern bestaat daarin dat er liefde be staat voor de organisatie. Het vertrouwen der burgerij bezit ge. Dat blijkt duide lijk hieruit, dat de Burgemeester, het hoofd der burgerij, U een banier heeft geschonken. Laat dit U aansporen steeds trouw uw plicht te doen dan kunt ge ook Uw rechten vragen waar het noodig is. Houdt de eenheid hoog, opdat ge zult kunnen werken aan ons doel: de toestand van het personeel te maken zoo goed mogelijk, in overleg met do boven ons staanden. Luid Applaus.) Na nog een woord van dank gesproken te hebben tot de tooneelverecniging der afdeeling Utrecht die het feest komt opluisteren, eindigt de heer Kerkhoff Het door den Burgemeester geschon ken vaandel prijkt op het tooneol. Toen vorig jaar op 31 Augustus de Oranje- vereeniging een optocht organiseerde, deed daaraau ook „De Rost" mee maai bij gebrek aan een vaandel, werd een transparant meegedragen. Toen is bij don Burgemeester het plan opgekomen een vaandel te laten vervaardigen. Mev. Barchman Wuijtiers heeft de banier ge maakt en dat zij eer van haar werk hoeft kan ieder getuigen, die Aondag in de Kroon was. De voorzitter der afdeeling, de heer Lodder wenschte nog een enkel woord te zeggen, omtrent het vaandel, geschonken als een bewijs van sym pathie. Hij acht het niet noodig de beteekenis van het vaandel uit een te zetten maar hoopt, dat alle leden steeds zullen medewerken om de beteekenis van het vaandel hoog te houden. Daarna noodigt hij alle aanwezigen uit het Bondslid te zingen. Hierna kwam het feestprogramma der Tooneelvereeniging van de afdeeling Utrecht aan de beurt. Opgevoerd werd: Gestoorde Feestvreugde, terwijl nog verschillende voordrachten ten beste werden gegeven. Zoodoende kregen we gelegenheid kennis te maken met de dramatische en deklamatorische talenten der afdeeling Utrecht. Er werd braaf gelachen, de aanwe zigen amuseerden zich uitstekend. Hechtszaken. In de zitting der arrondissements rechtbank van Utrecht van Maandag 29 April werden o.a. de volgende uitspraak gedaan: G. v. d. V., 26 j., arbeider alhier, bekl. van diefstal van een koperen ketel ten nadeele van A. H., veroordeld tot 6 weken gevangenisstraf. Huisvredebreuk en weder- spannigheid. Ter zake hiervan werd bij verstek de beklaagde laat steeds verstek gaan om later in verzette komen en vervolgens in appèl bij het Amster- damsclie Hof twee maanden gevan genisstraf geeischt door de Rechtbank te Utrecht tegen den zaakwaarnemer A. v. S. van hier, die eerstgenoemd strafbaar feit had gepleegd op het bureau van den heerFrederiks, redacteur-uitgever van de Amcrsfoortsche Courant, en nadat de adjunct-inspecteur van politie Palm ter assistentie was gekomen, zich krachtdadig tegen zijn verwijdering uit dat bureau had verzet door trappen, slaan en bijten. Maar aanleiding van <le vele klachten, <lie hij oust de laatste weken inkouien over het ntet- bezorgen van De Eenilauilrr, deelen wij mede, dat de bladen door ons aan het postkantoor worden bezorgd. Of de seknld mi ligt bij de post of dat ze op andere wijze wegraken is ons nog een raadsel. Wij ver zenden de couranten geregeld aan alle abouué's. De Administratie. in uitstekende conditie en ook de midden spelers doden in tegenstelling van andere Zondageu goed werk. Hoe Blümc en Blecour ook werkten, ze konden niet doordringen tot in het hart van de Rood witte verdediging, waarin Adam uitblonk. Lcdeboer Sr. had 't telkens te kwaad met Tjassen8 Keizer Jr. die hem geen oogenblik vrijliet. Nu bleek 't weer duidelijk wat een goede middenlinie beteekent. De voor hoede spelers hoefden nu niet zélf meel den bal terug te halen, maar kregen hem meestal oogenblikkelijk terug van de geweldig opzittende en meeloopende middenspelers. Waarom niet altijd zoo gespeeld? De roodwitte voorhoede kon zich nu in haar warcu vorm ontplooien; de vleugels brachten telkens en telkens weer den bal op en menige doelworste ling was hier van het gevolg, maar door pech cn zenuwachtigheid bleef doelpun ten lang uit. Eindelijk weet de nieuwe middenvoor Kamm, met een mooi schot den stand op 2—0 te brengen. Na do rust krijgt Quick (A'foort) den rind tegen en velen verwachten do Roodblauwen nu te zien ophalen. Maar de gastheeren spelen nog beter dan in de eerste helft en alhoewel de Nijmege naars, geholpen door den wind veel op het Amersfoortschc terrein zitten, blijven' dc Roodwitten telkens aanvallen. Eens schiet Bliime een kogel op van Goethem af, maar deze werkt uitste kend weg. Dadelijk daarop pilt Kamm nog har der op Ledeboer Jr, maar ook deze bezwijkt niet. Een oogenblik later schiet Vermey onverwachts in 't Nijmeegsche doel. Ledeboer stopt achter de palen, maar de scheidsrechter heeft niets ge zien. Wel' wordt er geprotesceerd, echter zonder resultaat. Plotseling een uitval van de Rood blauwen, een schot van Goethem Kurt en "Vermey en de Stoppelaar gaan in één ren er van door. Ternauwernood ontsnapt 't Nijmeegsche doel aan 't ge vaar, dan is 't tijd en heeft Amersfoort wel verdiend met 20 gewotiuen. Een 41 of 52 overwinning zou de verhouding beter uitgedrukt hebben Memoreoren we nog een buitenspel punt van Quick (Nijm.) Over de spelers het volgende. Bij Nijmegen waren Keeper en Backs goed, de middenspelers zoo-zoo. In de voorhoede blonken uit Blüme Blecour en Ledeboer Jr. Bij Amersfoort waren allen goed. Indien ik een uitzondering maakt is 't om Adam en Vermey een pluimpje te geven voor hun uitstekend spel. Beiden hebben echter een klein gebrek Ze moeten zich nog meer geven, nog meer durven te spelen. Niet, dat ze bang zijn, maar ze hebben iets be schroomds, ze zijn te bescheiden. Be scheidenheid is in 't voetballen een on deugd. En hier mee, voor dezen keer genoeg. R. F. Stand in 't Oosten. ten bate van de nagelaten be trekkingen van ceu bekend Musicus op des avonds 8 uur in te geven doortooukunstcnaren en dilettanten en het sympho nieorkest „JITBAL". Plaatsen te bespreken bij den Kastelein van Amicitia. HET Aanbevelend, UOKLOOEIIAKEK Heeft voorhanden een fijne sorteering HORLOGES, KLOKKEN, REGULA TEURS, WEKKERS ENZ. Tegen scherp concurreereude prijzen. Reparaties en veranderingen aan alle soorten Uur- en Speelwerken, worden door mij uiterst solide, zeer billijk en onder degelijke garantie uitgevoerd. Beleefd aanbevelend. P. W. G. V. C. U. D. Quick (N.) Quick (A.) Vitesse. Wilhelm ina 21 15 13 11 11 7 4 1,75 1,25 1,08 1,00 0,92 0,63 0,33 Burgerlijke Stand. van 26 tot en met 30 April GEBORENAntonia Francisca, d. van Lodewijk Mostertman en Geertruida Maria Maijer. Cornells Hendrik, z. van Johannes Kuit en Stefiena Hendriks Krol. Quick (A'IoortQuick Nijmegen. Een voor Amersfoort vrij talrijk publiek woonde dezen wedstrijd hij. Men zag langs 't lijntje gezichten, die men anders nooit aantrof. Om half twee floot scheidsrechter Stempels 't signaal van aanvang. Dadelijk na den aftrap zaten de Rood witten al op 't Roodblauwe doel, waar Keeper Ledeboer nogal onzeker werk verrichtte. Heine en Steenveld waren echter in des te beter conditie en vooral de laatste zuiverde met verdienstelijke trappen het terrein. Toch konden ze niet verhinderen dat tien minuten na den aanvang uit een backschop van rechts Vermey het eerste punt voor de Roodwitten maakte. De Amcrsfoortsche achterhoede was Muurhiüzen 39. TAILLEUSE, beveelt zich beleefd aan tot het vervaardigen van DAMES- en KINDERCOSTUMES ook REFORM- KLEED1NG. Uitmuntende coupe cn nette afwerking verzekerd. Gcruimen tijd in het buitenland werkzaam geweest. Ruime collectie stalen voorhanden. CONFISEUB, Lnngrstraat I. - - - - - Hoek Varkcnsiuarkt. 30 cent per «ns. a 13 cent per ons. TELEFOON No. 171. Horloger, I.ungestraat43. Speciaal inrichting voor reparation aan antieke is, dat flensjes, het beste bakmeel is, tot het bereiden van pannekoeken en taartendegen. Verkrijgbaar te AMERSFOORT en detail in pakken van een eng. pond ad 0,17 bij de h.h. J. van Genderen, Arnhemschestraat. Louis Morsink, Langestraal Voor den WTEDERVERKOOP in Amersfoort en Omstreken vervocge men zich bij de H.H. J* VAN VOIaIaENHOVJEN afd. Kol. waren .Amersfoort.

De Eemlander | 1907 | | pagina 3