L. B. J. SERRÉ G. BLOEMINK, Kampei-binnenpoort. GLASHANDEL. ====- Aardappelen Stroohoeden Chemisch reinigen Ingezonden. De eerste geneeskrachtige - - - modderbron in Nederland. Advertentiën. Gymnasium te Amersfoort. E. J. Ruitenberg Groot- en Kleinhandel A. WAGENAAR, Brandstoffen, L. VAN ACHTERBERGH. Burgers E.N.R. Rijwielen. L. H. C. ALVERS, Utrechtschestr. 15. Het beste adres voor PORTRETTEN Fotograaf, Café Restaurant „DE AREND" Prima Consumptie. Billijke prijzen. - Arnhemschestraatweg 10. - - J. F. DE GREEF. strijd gehouden op de Leusderheide. Een druk gebruik werd gemaakt van de per soneele banen, waar om kunstvoorwerpen en van de vrije banen, waar om geld prijzen werd geschoten. Generaal-majoor A. 1). Petter, en de coni- mandecrende officieren van verschillende korpsen kwamen in deu loop vau den morgen van hun belangstelling doen blijken. Des middags van 15 uur g..f de kleiue kapel van de stafmuziek van het 5e reg. infanterie een concert op bet schietterrein. Ruim half drie kwamen per rijtuig aan mr. F. D. graaf Schimmelpenninck, commissaris der Koningin, beschermheer van den Kon. Bond van Oud-onderoffi cieren, afdeeliug Amersfoort, met den burgemeester jhr. J. \V. A. Barchman Wuijtiers. De muziek speelde het „Wil helmus". De bezoekers werden door het bestuur van den Bond ontvangen en langs de schietbanen geleid. Op verschillende banen werd door beiden een serie schoten gedaan. Omstreeks 4 uur vertrokken beiden wederom naar de stad. Met het schieten werd onverpoosd voortgegaan; het bleek al spoedig dat de deelname zóó groot was dat een ieder zijn kaarten niet vóór 5 uur (het uur van sluiting) kon verschieten. Een hevig onweder barstte tegen 5 uur los. Op een 200 meter van de linker baan 6loeg de bliksem in den grond waardoor de heide even in brand geraakte. Om 51/, uur vertrokken de schutters per rijtuig naar de stad om in het café „de Arend" den feestdag met een schuttersmaaltijd te sluiten. Omtrent den uitslag kan het volgende worden medegedeeld: Korpswedstrijd geweer: Eere-prijs, 5e regiment infanterie, 247 punten 25 tref fers; le prijs, le regiment huzaren (met karabijn) 245 punten met 25 tieffers; prijs, „Prins Hendrik" 234 punten 25 treffers; 3e prijs, „Broederschap", 173 puuten 23 treffers. De „Weerbaar heid" had 143 punten met 23 treffers. Yan de schutters diehieraandeelnamen, behaalde in den kampioenwedstrijd de groote zilveren draagmcdaillc de wacht meester M. P. Laurci van het le regi ment huzaren, 56 punten. (Dit was wel de schutter van den dag daar bij in twee series 8 rozen schoot. Korpswedstrijd, revolver: le prijs, le f-eg. veld-artillerie 319 punten; 2e prijs, ijschool, 300 punten. liet escadron ordonnansen had 277 punten. De fouricr J. Dankbaar behaalde hierbij de kam- pioenmcdaille. Personeel Geweer C. Ruys 58 p., W. van Achterbergh 58 (loten) v. Zwol 56 p., Uding 55 p., dpruyt 55 p., en pl. m. 10 anderen. Personeel Geweer D. Bruns 51 p., Franken 36 p., Smit 32 p. Personeel Geweer E. Spruyt 52 p., Meijer 52 p,. Uding 51 p., W. v. Achterbergh 51 p,. D. v. Buuren 19 p., en pl. m. 15 auderen. Personeel revolver F. v. Berkum 67 p., Rienks 67 p., Oude- nans 66 p., Pijl 66 p., Yink 66 p., loten). Eerewedstrijd Geweer. W. v. Achterbergh 56 p., Uding 56 i., loten. Michon 52 p., v. Oorschot 52 v. d. Ylugt 51 p., Eerewedstrijd revolver, v. Berkum 66 p., Rienks 62 p., Vrije baan Geweer. (3 kaarten) Uding 167 p., Ruijs 163 p., v. Ach- ierbergh 162 p., v. Buuren 158 p., tleijer 156 p., en pl. m. 7 anderen. Vrije baan revolver. Rienkcs 205 p., v. Berkum 196 p., lauman 184 p., Venlo 158 p., Vrije baan Buks. Hassing 284 p., Meijer 280 p., v. Suercn 278 p., Janse 275 p., Spruijt 160 p. Verschenen is het achttiende jaarver- :lag van de Verecniging „Reisbelasting", ivelke zich ten doel stelt onvermogende >atiënten, die buiten moeten verpleegd worden, te helpen en van versterkende evensmiddelen te voorzien. Het verslag vermeldt met waardeering, lat het comité alhier zijn advertenties ;ratis geplaatst kreeg. (Wij ontvingen log nimmer een verzoek tot plaatsing.) In 1906 werd ruim f16000 bijeenge- macht, waaronder f 220 uit de aan de tations geplaatste bussen. Voor zilver- apier, capsules en dergelijke ontving ion nog een bedrag van f 34. In 't geheel werd hulp verleend aan 67 personen. Het comité te Amersfoort, bestaande lit de dauies: mej. D. A. Siddré, nre- rouw De Jong SehouwenbergParker, ïevrouw GronemanDoornbos en me- rouw Van IttersumStroeve, bracht 179,10 in. Het verslag eindigt aldus: „Vreesden wij niet de perken van een Verslag te overschrijden en ook de druk- :osten er van te zeer te doen oploopen, "ij zouden onze lezers gaarne allerlei rieven van patiënten willen voorleggen, 'eschreveu hetzij tijdens hun verblijf buiten, hetzij korteren of langoren tijd na hun terugkeer in eigen arbeid. Wat spreekt daarin vaak een toon van blijde dankbaarheid, van nieuwen moed, van herwonnen vertrouwen! Natuurlijk, niet overal is hij dezelfde, gelijk ook de resultaten der kuur niet allen dezelfde zijn. Dwaas, wie het zou hebben verwacht! Maar toch, van onze arbeid gaat, onder Gods zogen, zegen uit voor tal van ge zinnen. Aan menigeen brengt hij met nieuwe lichaamkracht ook nieuwen zedelijken moed. Het valt zoo hard hulp te moeten weigeren, waar die toch zoo noodig zou zijn. Het is zoo heerlijk dezen of genen zwakke en hulpbehoeven de te kunnen aanzeggen: nu, gij kunt gaan, voor vier of vijf weken, om te genieten van bosch- of zeelucht, om uit te rusten om goed voedsel te hebben, om er eens uit te zijn. Ook voor den komenden zomer zijn er weer zoo velen, die. er op hopen. Blijft ons dan steunen; wij roepen aller medewerking in. Tot nu toe was elk jaar nog èn het aantal der door ons geholpenen, èn het cijfer dei- ingekomen giften stijgende. Moge ook 1907 voor Reisbelasting een in allen deele goed jaar zijn!" Wij bevelen de vereeniging gaarne aan het reizend publiek aan. Ook hier in hot station hangt een bus. Handel en Nijverheid. Gisterenavond hield de Vereeniging „Handel en Nijverheid" haar maandvergadering in de Zwaan, onder voorzitterschap van den heer S. J. van Duinen. Na opening der vergadering leest de secretaris de notulen der vergadering van 14 April 1907, die worden gearresteerd. De agenda is een reglementaire want wanneer het reglement niet voorschreef een maandvergadering te houden, dan zou er ditmaal waarschijnlijk vacantie zijn gehouden. 1. In gek o m ntcn stukken. Een schrijven van de regelingscom- missie voor het internationaal kegelcon cours te Amersfoort, of de Vereeniging een prijs voor dat concours wenscht be schikbaar te stellen. Het Bestuur stelt voor een medaille als prijs uit te loven. Dit voorstel wordt aangenomen. Den 3dcn Mei is een schrijven inge gekomen van den Middenstandsbond, met verzoek vóór 1 Mei om antwoord, omtrent de te Arasterdam te houden ten toonstelling in 1908 van dien Bond. Ge vraagd wordt een commissie te benoemen om aandeden voor die tentoonstelling te plaatsen. De voorzitter zegt dat het Bestuur de aanvraag wel wat vaag vindt. Niet is meegedeeld hoe groot het waarborgfonds is, hoe groot de aandeden zijn en welke faciliteiten er aan verbonden zijn. Dit dient meu toch le weten wil men aan deelcn plaatsen. Het Bestuur vindt het daarom beter zich tot den Bond te wen den om nadere inlichtingen, waarmede de vergadering zich vereenigt. Verder is ingekomen een advies inzake de vakorganisatie van den Middenstand van den heer Tutein Nolthenins, welk advies op de algemeene vergaderin g van den Bond zal worden behandeld. Van den heer H. C. den Hartog is ingekomen een brochure van de hand des lieeren Draisma te Driebergen over brandverzekering. 2. Mededeelingen. De voorzitter deelt mede, dat de stukken omtrent het marktrapport aan den Raad zijn verzonden. De voorzitter is aangezocht zitting te nemen in het eerccomite van het kegel concours en in het bestuur voor de gewestelijke uitvoering van het Gymna- stiekvnrboiid. De voorzitter heeft deze vereerende uitnoodigingen aangenomen. De heer Egging deelt mede, dat hij na een gesprek met den voorzitter besloten hoeft de motie inzake de post bestelling in te trekken. Verder wil hij, daar de avond nog niet om is. wel eens hooien of er al maatregelen zijn genomen om te trachten verbetering te verkrijgen in het stations- explacement. De Voorzitter deelt mede, dat liet Bestuur weinig nut inziet van der gelijke pogingen waarom het er niet verder op is ingegaan. De beer Eggink gelooft ook niet, dat er groote verbeteringen zullen worden aangebracht maar er zijn toch ook kleine, zooals bijv. het aanbrengen van aanwijsborden in de vestibule. De Voorzitter merkt nog op, dat de controleurs wel zeggen waar de treinen vertrekken. Men moet nu echter niet alles tot de uiterste perfectie willen hebben. Het Bestuur wil echter de zaak nog wel eens overwegen. Hierna sluit de voorzitter de verga dering. Vrijdagavond a.s. vergadert het Depar tement van het Nut alhier. Op de agenda komt voor: Plannen tot het bouwen van een nieuwe Fröbelschool en verkiezing van een be stuurslid, daar de heer Van Esveld de bestuursfunctie niet heeft aangenomen. Rechtszaken. In de zitting der arrondissemcnts-recht- bank van Maandag 13 Mei 1907 werd o.a. de volgende uitspraak gedaan: A. v. C., 55 jaar, herbergier te Baarn, beklaagd van mishandeling van W. Ridder van R. alhier, veroordeeld tot f 15 boete, subs. 30 dagen hechtenis. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Redactie! De talrijke berichten, die omtrent genezing van rheuniatiek- en jichtlijders door bestanddeelen uit dezen eersten modderbron in ons vaderhnd, tot mij kwamen, hebben mij er toe genoopt persoonlijk een nauwkeurig onderzoek in te stellen. Ik begaf mij daartoe naar de bron, op 2 uur afstand van Briello, gelegen in het dorp Rockanje, in een zijarm van het bekende rotsachtige, vulkanische meertje „de Waal" omge ven door prachtig begroeide duinen, io de onmiddelijke nabijheid van de steeds in bloei toenemende badplaats Oost- voorue. Het bleek mij inderdaad, dat reeds verschillende lijders aan rheuniatiek en jicht, na door doctoren behandeld te zijn met bestanddeelen uit genoemde modderbron, genezing mochten erlangen terwijl ik bovendien vernam, dat op den „Huizo Walesteijn," gelegen vlak bij de bron, van af den 20sten Mei a.s. gelegenheid zal zijn voor rheumatiek- en jichtlijders om onder nauwkeurig toezicht van een ervaren geneesheer, die van het een en ander bijzondere studie heeft gemaakt, behandeld te worden. Daar het m'n besliste overtuiging is, dat hier kwestie is van een ernstige, wetenschappelijke behandeling, heb ik het m'h plicht geacht om hieraan rucht baarheid te geven, te meer daar zoo- velen in het buitenland zoeken, wat zij thans in ons eigen vaderland kunnen vinden. De communicatie met het vaste land is in den laatsten tijd zeer veel verbe terd, dank zij een geregeld stoomboot- verkeer op Brielle en het tramnet RotterdamOostvoorne, vermoedelijk zal Rockanje ook aan het tramnet worden verbonden. Wenscht men inlichtingen omtrent een en ander, adresseer uw schrijven dan aan den „Huize Walesteijn" te Rockanje, eiland Voorne. De geachte Redactiën van verschil lende bladen in ons Vaderland worden beleefd verzocht dit schrijven in hunne kolommen op te nemen. Bij voorbaat dankt reeds De Directeur-Uitgever van de Nieuwe Brielsche Courant J. K. OVERBEEKE. Brielle, Mei 1907. Geachte Redactie! Naar aanleiding van het ingezonden stuk, geplaatst 11 Mei j.l. door een win kelier, verzoeken ook wij beleefd eene kleine plaatsruimte in uw blad, tor weer legging van een en ander, dat zeer on juist in dat stukje is weergegeven. Onze winkelier is ingelicht door per sonen die totaal óf van de zaak niets hebben geweten, óf den winkelier expres verkeerd hebben ingelicht, bem ge bruikende als werktuig om voor hunne zaak propaganda te maken. Niets is onjuister dan de verklaring dat wij met het jn Amersfoort verkregen geld zijn gegaan naar Utrecht. Het geld, wink e- lier, is niet het geld alleen in Amers foort verkregen, daartoe hebben bij gedragen verschillende ingezetenen van de Bilt en Soesterberg aangezien de bestel lers van de Bilt en de Postbode's van Soesterberg aangesloten zijn bij onze af deeling, enkele hunner dan ook mede bestuurders waren van het kinderfeest. Dan uwe sarcastische uitdrukking „Te meer daar zelfs één bestuurslid der ver eeniging de „Post" nog een extra broodje aan de winkeliers tracht te verdienen. Het is beter benijd dan beklaagd, zouden wij direct daarop kunnen laten volgen, nadere toelichting hiervan, zal u wel overbodig toeschijnen. Van het vereenigingsleven schijnt ook deze winkelier weinig te weten en daar om willen we ter verduidelijking even inededeelen dat in den regel volgens de meerderheid wordt beslist, en dat door den persoon in kwestie, in de oogen van den winkelier de zondebok, het aller eerst een voorstel is gedaan om de cadeau's in Amersfoort te koopen. Ver- meenende U met het bovenstaande voldoende te hebben ingelicht, geven wij U in overweging, alvorens U weer gaat schrijven in een onzer bladen, U eens goed op de hoogte te stellen, door personen die het kunnen weten en IJ niet te laten beinvloeden door een enke ling. U Redactie dankende voor de vor- leende plaatsruimte hebben wij de eer te zijn, De feestcommissio. Burgerlijke Stand. van 10 tot en met 14 Mei 1907. GEBORENMaria, d. van Hendrik van den Hoek en Peetje van Putten. ONDERTROUWD: Louis Francis Guillaume Ortmeier en Grietje ter Burg. Antonie Wiertz en Gerritje Buis. Renger van de Kamp en Aaltje Baggcl. Wessel Barbie en Geeriruida Eibers. Jan Barbie en Jannetje van Schoon hoven OVERLEDEN: Mattias de Gooijer, oud 3 weken. Maria tc Poel, oud 73 jaren. Albertus Jan Cirkel, oud 4 weken. Het EERSTE TOELATINGS- EXAMEN is bepaald op Maandag en Dinsdag 8 en 9 Juli des voorin, te 9 u. Men wordt uitgenoodigd zich vóór 1 Juli aan te melden bij den Rector. J. H. MOLL, Utr. weg 14. Timmerman eu Makelaar. IVEVERiINGEL II. lit allo soorten Aanbevelend, MAGAZIJNEN: Kortegraclit 16. I Muurliulzcn 29. (9EVE6TI«n 1890. - - Handel in le kwaliteit - - Magazijnen: Koestraat, Itestelkautoor: Arnhemsche straat 1. „De Graaf van Atlone." Ieder reehtgeaard Nederlander behoort een rijwiel van blnnenlaudscli fabrikaat te berijden. Tot deg^^sfe^ producten der Hollundsche Industrie hehooren de Vraagt prijscourant, en attestenboekje aan liet filiaal dei- Eerste Nederlandsche Rijwiel- en Machinefabriek v/hII. BURGERS. Te Amersfoort, Ulrechtschestraat '20. Reparatie-Inrichting voor alle soorten Rijwielen. Is bij Utrechtscheweg 42, o a de Berg. Grootste, goedkoopste en degelijkste inrichting hier ter stede. Speciaal ingericht tot het maken van GROEPEN, aan huis /onder prijsverhooging. (19 root e voorraad VEI6TEKOLAS als: Enkel en dubbel dik. MAT- en MOUSSELINE GLAS, Cathedraal 19 L A S in verschillende kleuren. Het beste en goedkoopste adres voor het INZETTEN VAN RUITEN. Gelegenheid voor Vergaderingen, Bruiloften en Festiviteiten tegen zeer aannemelijke conditiën. Aanbevelend,

De Eemlander | 1907 | | pagina 3