Zen Woon Stadsnieuws. Advertentiën. Openbare Yerfbeping H. W. Prillevitz verkoopen: INBOEDEL Bericht van Inzet Woelige Kamerzittingen. roerend en onroerend goed Perceel 1, Perceel II, Perceel III, Perceel IV, Perceel V, Perceel VI, In de Belgische Kamer gaat het in de laatste zittingen woelig toe. De aangevaardigde Smeets heeft Mi uister Hubert o.a. den scheldnaam „fri pouillc", door het Hbld. van Antw. teekeneud vertaald als „schobbejak", naar het hoofd geworpen. Hieronder geven wij een deel der rede, zooals de VI. Gazet die bevat. De voorzitter vraagt of de heer Smeets het woord fripouille intrekt. (Ver zet op de soc. banken.) Demblon. Waarom roept gij den Minister niet tot de orde terug. De voorzitter. Ik weet wat ik moet doen. De meer Smeets heeft den Minister fripouille genoemd. Furnémont. Hij weet het nog niet. (Gelach.) Smeets antwoordt genoeg gezegd te hebben. De voorzitter. Moet ik dus de terug roeping tot do orde handhaven? Huysmans vraagt of het niet beter ware den afloop van de interpellatie af te wachten. De liberale linkerzijde is van oordeel, dat zij een dagorde zal voorstellen om den Minister te laken, die hier zoo lichtzinnig beschuldigingen heeft voorgebracht. Destrce. Ik begrijp dat een tempera mentvol man als Smeets zich heeft laten opwinden om het woord fripouille te bezigeu, wanneer men het incident over denkt. De Minister kent niets van het reglement der Kamer. Het is noodig, dot de interpellatie voortga, 1200 ge zinnen zijn in ellende. Wij lachen niet als gij, wanneer zoovele menscheu zonder werk zijn. Woeste. Het scheldwoord, dat de heer Smeets gebruikt heeft, is niet te billij ken, zelfs wanneer de Minister slecht ingelicht was. (Uitroepingen.) Demblon bespreekt nog in het lang en in het breed het incident. Hij zet den Minister aan zijn valsche beschul digingen in te trekken en te verklaren, dat hij zich bedriegt. (Gerucht). De heer Hubert, Minister van Nijver heid, verklaart, dat hij ter beschikking is van de Kamer om de interpellatie voort te zetten. P. Daens verzet zich in het Vlaamsch tegen de handelwijze van deu Minister. Het ware veel beter voor den maat- schappelijken vrede, dat de Minister zijn woorden introk. Met blijven zitten en opstaan blijft Smeets tot de orde geroepen. Een langdurige bespreking ontstaat over het voorstel van Destréc, die de voortzetting van de interpellatie voor stelt. Hymans komt op voor Destréc. Libaert bestrijdt het voorstel. Er zijn veel te veel interpellation. Anscele en Hubin komen op hun beurt op ten voordeelc van de inter pellatie. Woeste verzet er zich tegen, zich steunende op het reglement. Destrèe logt dan, midden de toejui chingen van de linkerzijde, een nieuw voorstel tot interpellatie neder. Liebaert springt op. Hij verklaart, dat de Minister uitleggingen zal geven. De socialisten roepen: Hubert! Hubert! Hubert! Deze staat eindelijk op: Mijnheer Furnémont, uw belecdigingen treffen me niet. (Lawaai.) Furnémont loopt naar de Ministerie- banken om Minister Hubert aan te vallen. Furnémont wordt door zijn vrien den gevolgd. Katholieke leden ijlen ook rond de bank dor Ministers, om Minister Hubert te beschermen, die doodsbleek is. Ook deurwaarders komen tnsschen. Eindelijk wordt de rust wat hersteld. Hubert zegt nu, dat, gezien de hou ding, hij heden geen inlichtingen zal geven, hoewel hij het dossier bij zich had. Furnémont en Deatrée dringen nog aan op behandeling van de interpel latie. Hun zienswijze wordt door Woeste bestreden. Schollacrt doet uitschijnen, dat er geen nieuwe interpellatie is ingediend maar dat er sprake is van de voort zetting van een interpellatie. Die interpellatie moet Dinsdag voort gezet worden, tenzij 2/3 der Kamer er anders overbeslissen zal. Agenda voor de Openbare Raad&vergado ring op Dinsdag lJ8 Mei 1907, des namiddags te half twee ure. 1. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot aankoop van eenige pereeelen, ge legen aan het kleine Spui en het Plantsoen 2. Nader rapport van Burgemeester en Wethouders betreffende hun voorstel tot schenking en onderhandsche verkoop van eenige gemeente-eigendommen, gebruikt in het tijdelijke Ziekenhuis. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot uitbetaling van vacature-gelden aan de Politie. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het geven van eervol ontslag aan de onderwijzeres G. W. Westenberg (Meis jesschool.) 5. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het geven van eervol ontslag aan den onderwijzer H. G. Verhaar (school Pun- tenburgenlaan). 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het geven van verlof wegens ziekte aan den onderwijzer O. Akkerman. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het niet houden van overgangs examens aan het Gymnasium voor den cursus 1906|1907. 8. Rapport van Burgemeester en Wet houders betreffende wijziginging der Pen sioenverordening. 9. V oorstel van Burgemeester en Wethou ders tot onderhandsche verpachting van een terrein tijdens de jaarmarkten 1908—1910. 10. Rapport van Burgemeester en Wet houders betreffende een adres van J. Dek kers tot afstaan van eene staanplaats voor de a.s. jaarmarkt. 11. Rapport en voorstel van Burgemees ter en Wethouders betreffende eene reclame van L. G. Hebing tegen zijn aanslag in het vergunn ingsreeht. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet li ouders tot het geven van een crediet van f150.voor subsidie voor het in 1907 te houden gymnastiekfeest. 13 Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het beschikbaar stellen van eene medaille ter gelegenheid van het in 1907 te houden Internationaal Kegelcou- cours. 14. Rapport en voorstel van Burgemees- tor en Wethouders betreffende wijziging- der bestekbepalingen. 15. Voorstel tot het doen van eene beta ling uit het artikel der begrooting „Onvoor ziene uitgaven'*, dienst 1906. 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der begrootingcu voor 1906 en 1907 in verband met overbren ging van een gedeelte van het saldo dienst jaar 1905 van de begrooting dienstjaar 1907 op die van 1906. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der begrootingen dienstjaren 1906 en 1907 (buitengewone werken). 18. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders tot het doen van af- en over schrijvingen op de bogrooting dienst 1907 en tot wijziging dier begrooting. 19. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan oener geldleening ad f60.U00.— 20 Vaststelling le kohier straatbelasting dienstjaar 1907. 21. Voorstel tot het verleenen van afschrij ving van plaatselijke dir: belastingen naar het inkomen, dienstjaar 1906, wegens vertrek en overlijden. In eene Woensdagavond gehouden vergadering van het Kruisverbond werd besloten het 1272-jarig bestaan op den 10en Mei 1908 op feestelijke wijze te herdenken. Een feestcommissie is be noemd bestaande uit de hecreD T. J. II, Bianchi, F. J. Kisner, J. H. BaalmaD, II. Hoogeboom en C. J. Leeuwe. Ter vervanging van deu heer H. R. Krapels is benoemd tot stationschef alhier, de heer Vervloet thans te Alkmaar. Aan den 2en luitenant der cavalerie O. I. leger W. Storm van Leeuwen is, voor herstel van gezondheid, een jaar verlof verleend naar Europa. Genoemde officier wordt reeds de vol gende maand alhier verwacht. De heer P. van der Sluys comman dant van het vrijwilligerskorps, wordt, op zijn verzoek, van 16 Juli tot 24 Augustus gedetacheerd bij het 5e regi ment infanterie. De heer Yan der Sluijs heeft bij II. M. de Koningin een request ingediend met verzoek tot kapitein bij de landweer te worden benoemd. Hiermede zal deze detacheering dus wel in verband staan. Het aantal kiezers, in het hoofd-kies- di8trict Amersfoort gerechtigd tot het kiezen van leden voor de Tweede Kamer der Statcngcueraal bedraagt volgens de nieuw vastgestelde Kiezerslijsten 9812 dat voor de Provinciale Staten 6399. Toonkunst, afd. Zeist, geeft 28 Mei Ivalanus, van Gade; Liebesliedcr, van Brahnis, en werken van Röntgen en Max Zenger. Solisten: mejuffr. H. Tibbo (Utrecht) sopraan; mej. H. Scholten (Haarlem) alt; de heer R. Yan Schaik (Utrecht tenor; H. C. van Oort (id.) bariton. Klavier: mejonkvr. I. M. E. v, d. P. Directeur: I. N. W. C. A. Ruygrok* Het plaatselijk telefoon-net is met twee aansluitingen vermeerderd en wel voor dr. M B. Oerlemans, Beukclaan 3, met no. 185, en voor inr. S. G. Wel- dcren baron Rengers, Lange Bergstraat 7 met no. 186. Door den burgemeester vau Soest is aan den garnizoenscommandant alhier verzocht, te willen bevorderen, dut de troepen, bij hun oefeningen, de bosschen der gemeente Soest niet betreden. een geschikt terrein zoekt aan de oost zijde van de stad, omdat men hierdoor hoopt, dat dan de stad zelve meer in de feestviering zal betrokken worden en dat verecnigingen en neringdoenden er dan eerder toe zullen overgaan deel te nemen in het garantiefonds. A. D. In eene Woensdagavond gehouden vergadering van regenten van het St. Pieters- en Bloklandsgastbuis, is, bij de gehouden herbestcding met gewijzigd bestek voor het bouwen van het nieuwe gasthuis, het werk aan de laagste inschrijfsters de firma G. Mostertman en G. Yan Nes te Amersfoort gegund voor de som van f 123.863. Bij de aanbesteding was op den 13 Mei j.l.j de laagste inschrijver M. Bak keren te Prinsenhagc voor f 141.800. De volledige uitslag wa9 als volgt: Keizer en Wildeman f137.3000; Yan Genderen f 136.000; Eijbergeu en Yan Daal f 129,800; Noorman f 12 .470; Yan Hoogevcst f 127.950; Mostertman en Yan Nes f 123.8o3. Het werk moet in September 1908 opleverd worden. Men verzekert ons, dat zich voor de vacature aan de Meisjesschool slechts twee sollicitanten hebben aangemeld en voor die aan Puntenburg slechts 11. Z. K. H. de Prins begeeft zich heden naar Velzcn, ter bezichtiging der Kon. Papierfabrieken Yan Gelden Zonen en keert per laatsten trein terug naar Het Loo, van af deze gemeente met H. M. de Koningin reizende. Prov. Staten en Gemeenteraden De S. D. A. P. in dit district heeft besloten zich van candidaatstelling te onthouden. De kapitein jhr. H. van Beresteijn van de Ie afd. le rcg. veld art. te Utrecht, is gedetacheerd bij de He afdeeling alhier. Bij beschikking van den heer gene- raal-majoor, commandt der 4e divisie, is de le luitenant H. C. J. M. Borkeljon van het 5e reg. infanterie met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot officier voor speciale dicusten, in dc plaat6t van den le luitenant J. II. Sonne. De bij het 5e regiment infanterie be noemde militie 2e luitenant A. A. de Haas, is hedenmorgen beëedigd en in functie gesteld. Men meldt uit Amersfoort aan Het Yad.: Den officieren, die tijdens de laatste 15 jaar alhier hun verblijf hadden, zal het treffen, dat de vereeniging O. G. A. ter ziele is. Opgericht in 1892 door generaal de Waal, majoor der artillerie, betoogde de vereeniging artistieke soirée's te organiseeren met eigen krachten. Er werd zelfs een orkestje gevormd onder de leden. Vele jaren van bloei volgden. Vaak had men een zeer groot aautal goede krachten, die wenschten mee te werken. Dit veranderde. Den leden leek een stoel in de zaal aangenamer dan een plaats op de Bühne, en daarmee werd het einde ingeluid. De abonncments- voorstellingen, uitgaande van de sociteit „Amicitia*4, brachten de tooneelavonden voor Amersfoort, en aldus kwaui de dood voor O. G. A. Een der mooiste soirèes is wel ge weest die van 12 Dcc. 1901. Toen ging Julius Caesar, van Pulle, off. van gezondheid bij de marine. Kaderscholen. Aan het minsterie van Ooilog bestaat het voornemen om bij het eventueele vormen van kaderscholeu, deze voor zoover de vesting-artillerie betreft, te doen oprichten in Utrecht of Nieuwer&luis en voor de infanterie alhier. Sociëteit „Amicitia" te Amersfoort. Donderdag is alhier weer een persoon aangehouden, die in het politieblad stond gesignaleerd. Een onzer lezers meldt ons, dat men de volgende week zal aanvangen met de voorbereidende maatregelen voor het gymnastiekfeest van het middengewest. Hij deelt ons tevens mede, dat men Dinsdag 28 Mei biedt de Amersfoort- sche Muz. Yer. een Feest Concert aan aan dc ingezetenen van Amersfoort in de versierde muziektent aan de Regen- tC8selaan. Aanvang 8 uur. Directeur de heer J A. Jochems. PROGRAMMA. 1. Feestniarseh Excelsior G. F. de Pauw. 2. Ouverture Jeanne d Are J. Kessels. 3. Wals Sourire d'Avril M. Depret. 4. Fantaisie Rève d'Or. M. Charymoux. PAUZE. 5. Ouverture L. Elue du Village G. F. de Pauw. 6. Schottisch Petite Tonki- naise arr. G. Wittmann. 7. Wals Quand l'amour meurt O. Cremieux. 8. Ouverture Elvira J. Werkman. 9. Marsch Finale. De Amersfoortsche Muz. Yer. behaalde de Eerste prijzen met de nummers 2 en 4 op concours 9 Mei te Hilversum, en met de nummers 5 en 8 op concours 20 Mei te Yianen. Een Vaandel Yoor de Amer6f. Mtiziekvereeniging. Nog ontvangen: Van twee dienst meisjes f 1.Van iemand, die de Am. Muziekver. een goed hart toedraagt f2.50, PI. fl.— N. N. 1.— Vorige opgave f 2. Totaal f 7.50. Burgerlijke Stand. van 21 tot cn met 24 Mei 1907. GEBORENJohannes Hermanus, z. van Gerrit Renes en Grietje van Mee- teren. Maartje, d. van Cornelis Brouwer en Anna Schouten. Johan nes, z. van Bernardus van Noordenburg en Hendrika van Dijk. Jaeoba, d. van Gerard Luigjes cn Gerarda Elisabeth van Naardcn. Jacobus Johannes, z. van Steven Hcndrikus Massa enWilhel- mina Hendrika Neerinck. Antonius Donathus, z. van Steven Ilendrikus Massa en Wilheluiina Hendrika Neerincx. Jan, z. van Jan Tiggelaven en Maria Plaggenhoef. Johanna Maria, d. van Jacobus van Munster en Maria Agnes Oosterwijk. Geertruida Maria, d. van Jacobus WilhelmuB Hendrikus Koops en Margaretha Maria Guikers. GETROUWD: Wijnaudus Arlar en Jantje Haan. Antonie Wiertz en Gerritje Buis. We&sel Barbie en Geertruida Eibers. Johannes Theodo ras Huurdeman en Sophia Wilhelmina Johanna Lucia Marie Bugter. OVERLEDEN: Klaas Schimmel, oud 86 jaren. Henriette Pernette Olden burg, oud 57 jaren. Rosetta Gan6, oud 55 jaren. 384c Staatsloterij. Vijfde klasse. Eerste week. Trekking van 2*224 Mei 1907. (2100 loten). Ten kantore vau den collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amerfoort(Bree- destraat 22) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f 70. 2298 2316 2336 3516 4653 4671 6338 15237 15241 15245 17066 20360 20366 20786. Te zamen 14 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken. 1017 2303 3508 3517 3525 3532 3535 3540 4663 4673 4706 4740 6578 6590 15247 15252 15258 158S4 15S96 17054 20008 20034 20347 20350 20370 20371 20777. Volgende trekkingen geschieden: 28 31 Mei, 3—6 en 10- 14 Juni 1907. Behalve de premie van f 30.000 voor den laatst uitkomenden prijs van f 1000 of hooger cn dc premie van f 3000 voor het laatst uitgetrokken lot, zijn ingebleven de navolgende prijzen: 1 van f 100.000, 1 van f 10.000, 1 van f 2000, 3 van f 1500, 46 van f 1000, 54 van f 400, 54 van 1200, 142 van f100 en 3032 van f 70. Rooster der Muziekuitvoeringen voor het jaar 1907. Dinsdag 4, Zondag 9, Zondag 16, Dinsdag 25 Juni; Dinsdag 2,Dinsdag9, Zondag 14, Zondag '21, Zondag 28 Juli Vrijdag 2, Donderdag 8, Zondag 18, Dinsdag 27, Zaterdag 31 Augustus- Dc concerten vangen aan te half acht. Die op 9 en '21 Juli worden gegeven door dc stafmuziek vau het 4e Rcgimeut Huzaren, uit Deventer, directeur de heer H. A. MAAs; die op 2 cn 31 Augustus door de Utreohtsehe Orkest-Vereeniging „Gaudeamus Igitur", directeur de heer H. Kuijper; de overige door de Staf muziek vau het 5e Regiment Infanterie, directeur de heer G. Bikkers. COKHESPONDUNTIE. Tot onze spijt kunnen we. door de vele advertentiën. ons gewone overzicht van de stukken voor de a.s. Raadszitting, ditmaal niet plaatsen. VAN PREDIKBEURTEN. Evang-. Luth. kerk. Zondag 26 Mei 1907. Voorm. 10 uur Ds. de Meijere. R emo list rail tsche Kerk. Voorm. lO'/r uur Prof. B. D. Eerdmans Fh: Hoogleeraar te Leiden. Doopsgezinde Kring. Loge gebouw v. Persijnstraat 1. Zondag 26 Mei Geen dienst. TE SOEST. Notaris te Soest, zal wegens vertrek, in het openbaar A Op Dinsdag 4 Juni 1907 's morgens 11 uur op het hoenderpark „HOLLAND", aan den Rijksstraatweg in de Birkt te Soest na bij Amersfoort, om contant geld 250 ras- en andere kippen, duiven, 2 broedmachines, (systeem Gijpers en Ilaerson), 4 kunstmoeders, (systeem Gij pers), beeudermolen, fornuis, wagen en verdere tot de hoenderfokkerij behoo- rende zaken, een partij nieuw gaas, palen, planken enz. benevens als: tafels, stoelen, waschtafel, bureau spiegelglas, bedden enz. Te zien op Maandag 3 Juni 1907 van 11 tot 3 uur eu op den verkoopdag van 9 tot 11 uur. O Op Donderdag G Juni 1907 's morgeus II' nur in het logement „DE GOUDEN PLOEG" be woond door de Wed. KAMERBEEK te Soest nabij het station, plaatselijk gemerkt B 102a bevattende, beneden: 2 kamers, keuken en kelder; boven: 2 kamers, eu zolder metjschuur, tuin, grond, bouw-, weiland cn bosch geheel groot 7 hectaren, 30 aren, 60 centiaren, gelegen te Soest in de Birkt aan den Rijksstraatweg nabij Amersf. waarin wordt gedreven het hoenderpark Holland". De kooper kan desverkiezend de. hokken met toebehooren en dc omras teringen overnemeD. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen op Donderdag 11 Juli 1907 of vroeger. Te bezichtigen Maandags en Donder dags van 11 tot 3 uur. Nadere inlichtingen te bekomen ten kaDtore van genoemden Notaris PRIL LEVITZ. De Notaris JOHs. KNOPPEKSI te Amersfoort, bericht, dat op 14 Mei 1907, in eerste veiling of inzet van het landgoed met uitgestrekte, zeer welige boomgaarden en vruchtenkweekerij, ge naamd „ZUIDER ENG", te Soest groot 14,80,14 11.A., c. a. een half uur afstand van het station Soest, de pereeelen wer den ingezet en daarna verhoogd als volgt: zijnde het landhuis met omge ving, Boerderij met Stalling, Tuin, Terrein van vermaak, Boomgaarden, Vruchtenkwee kerij, enz., groot 4.95.90 H.A. opf11750 Appelboomgaard met Vruchtcn- beplanting, gr. 1.61 90 H.A., op f 2700 Appelboomgaard met Yruchten- beplanting, gr. 1.19.80 H.A.op f 1700 Landbouwerswoning met Tuin, Boomgaard, Bouw- en Weiland, groot 2.63.50 II.A., op f 2450 Landbouwerswoning met Tuin, Bouw- en Weiland, groot 2.42.00 H.A op f 1600 Appelboomgaard groot 1,97,04 II.A., opf 1650 Totaal f 21S50 De Toeslag biijft bepaald op Dins dag 28 Mei 1997, 's nam. 1 nur, in het Hotel „De Vergulde Zwaan" aan dc Utrechtschestraat te Amersfoort. Hoogcn worden aangenomen en in lichtingen met kaart van het terrein zijn te verkrijgen ten kantore van Notaris KNOPPERS, Wevcrssingcl te Amersfoort. Bij den toeslag worden de pereeelen tevens in verschillende |corabinatiën en in generale combinatie geveild.

De Eemlander | 1907 | | pagina 2