Farinova Advertentiën. G. G. Ph. L BOEKELMAN, Piano en Zang. Mej. J. A. Schouten C. H. DE JONG. Schoenen- en Laarzen-Magazijn, LaMAISON BOUWER Co. Muurhuizen No. 39. Aan- en Verkoop van Effecten Prolongaties - depostio. Amemaiisüi zelfruzknu- ElËRBAKMIiliL bij de h.h. J. van Genderen. Arnheraschestraat. Louis Morsink, Langestraat. Vereeniging „VOOR DE KUNST." Tentoonstelling van Werken G. L. Lagerweij, H. Brons, R. Brons, G. v. Apeldoorn, B. 0. Yecnschoten, Jan v. d. Bunt, H. J. Aalderink, W. Blooi, T. Kamerbeek, J. E. de Vries, J. v. d. Essenburg, R. Meyer, C. y. Dijk, H. Druijff, G. Oyervest, J. Brons, J. Donselaar, R. van de Bunt, R. Kamer beek, G. yan Donkelaar, J. yan Donke- laar. Door de kelkelijken zijn gesteld Mr. W. J. yan Beeck Calcocn, te Bunnik, Mr. C. J. W. Loten van Doelen Grothe, te Soest, en D. P. Hamers te Amers foort. In een Zaterdagmiddag te Utrecht gehouden bijeenkomst is opgericht de Bond yan Graan- en Meelhandelaren in Nederland. Staande de vergadering traden ongeveer 60 firma's als lid toe. In het Bestuur werd o. a. gekozen de heer H. Gerritsen, alhier. In de Zaterdagavond gehouden ver gadering van het Ned. Onderwijzers- Genootschap werd tot afgevaardigde naar de Algemcene Vergadering, die dit jaai in Apeldoorn wordt gehouden, gekozen de heer R. van 't Wel. Van de uitgesloten sigarenmakers te Eindhoven zijn hier in de vorige weck 5 werklieden geweest, die getracht hebben gelden in te zamelen. Daartoe hadden zij zich gewend tol den burge meester; aangezien zij echter, naar wij vernemen, geen voldoende inlichtingen konden verstrekken, kon hun voorloopig geen toestemming worden gegeven, ter wijl gisterenmorgen van den kansel in de R.-K. kerken den raad werd gegeven, om, zonder goedkeuring van den aarts bisschop van Utrecht, aan onbekenden geen giften te schenken. In den loop van deze week zullen echter de besturen van de werklieden vereeuigingen alhier een gecombineerde vergadering beleggen, om een steun penningcomité voor de uitgesloten siga renmakers op te richten, en dan met toestemming van den burgemeester bii de ingezetenen een collecte te houden. Weer eel bekijks trekken de jonge zwaantjes in onze grachten. Een twaalf tal is onze zwauenfamilie kooien ver meerderen. De plaatselijke afdeeling van „Toon- kunsP besloot Zaterdagavond haar afgevaardigde, kapitein L. Noest, op te dragen, ter Algemeene vergadering van de Maatschappij, Vrijdag en Zaterdag te Rotterdam te houden, te stemmen vóór de behandeling der Wetsherziening. Overigens werd hem blanco volmacht verstrekt. De levering van gerookt spek ten behoeve van de menages in het gar nizoen Amersfoort is heden definitief gegund aan den heer P. Ph. Gregorins varkensslager Utrechtschestraat 7, hier. Aan den administrateur van het Mil. hospitaal alhier, II. W. C. Spruit, werd de gouden medaille uitgereikt voor 36 jaren trouwen dienst. Terwijl Maandagmiddag mej. M., die een sigarenwinkel in de St. Andricsstraat heeft, haar kindei en naar school bracht, ontwaarden buren brand in de gesloten woning. Men verschafte zich toegang door de deur te forcceren en door inklimming over het dak, waarna men niet emmers water het brandje bluschte, dat vermoe- door het omvallen van een theelichtje was ontstaan. Op 17 Juni a.s. zal onder leiding van kolonel L. W. van Hoek, commandant van het 5e regiment infanterie, een zes- daagsche kadermanoeuvre plaats hebben, waaraan zullen deelnemen eenige hoofd officieren en kapiteins van het korps. De luitenant kolonel A. J. P. Mcteler- kamp, directeur der Rij- en Hoefsmid- school, en de kapitein-paardenarts A. Frederikse die gedurende eenige weken in Engeland in commissie waren voor aankoop van jonge paarden voor liet leger, zijn in het garnizoen teruggekeerd. De Kon. Bond van Oud-Onderoffi cieren hield Maandagavond eene leden vergadering, welke echter zóó slecht be zocht was, dat de 2 belangrijke punten van de agenda: le. Het benoemen van een directeur van het Begrafenisfonds en 2e. dat van een correspondent voor Amersfoort voor de stoffelijke belangen, niet afgehandeld konden worden. Aan het postkantoor en de daaronder behoorende hulpkantoren is, in de afge- loopen maand, in de Rijkspostspaarbank ingelegd een som van f 39.724.86, en terugbetaald f 33.842.32'/.,. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 13077. Mej. Joh. Grcidanus, tijdelijk onder wijzeres aan de Jongensschool is benoeuut tot onderwijzeres te Loenen op de Veluwe. Amicitia treft het niet met de con certen. Zondag slecht weer en gisteren avond weer zoo'n winterkou, dat er aan buiten zitten niet le denken valt. Wanneer zou het toch eens zomer worden? Te Baarn schrok Zaterdagmiddag het paard van den groentenhandelaar van A. van hier, tijdens het onweder voor een hevige lichtstraal, met gevolg, dat het beest op hol sloeg en de 60-jarige voer man van den wagen werd geslingerd. Met gebroken been en zwaar inwendige kneuzingen werd v. A. opgenomen en per brancard naar de ziekenverpleging vervoerd, alwaar zijn opname noodzakc lijk bleek. Bcchtszakcu. Gisteren stond terecht de zaakwaar nemer v. S. van hier door het O. M. een ongunstig bekend staand individu genoemd die verzet had aangetee kend tegen een vonnis der rechtbank, waarbij hij wegens huisvredebreuk en wederspannigheid tegen de politie, bij verstek was veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Het is de gewoonte van dezen beklaagde zich steeds bij verstek te laten veroordeelen en daarna verzet aan te teekenen, zoo niet later ook hooger beroep bij het hof te Amsterdam. De huisvredebreuk was door bekl. gepleegd in de woning van den heer Frederiks, redacteur-uitgever der Amers foortsche courant. Nadat hij aan het verzoek van den heer f., om diens huis te verlaten, geen gevolg wenschte te geven, schelde mevr. F. telefonisch de politie op, die spoedig verscheen in de gedaante van den adjunct-inspecteur Palm. Deze trachtte hem buiten de deur te krijgen, waartegen S. zich echter krachtdanig, door slaan, schoppen en bijten verzette. Deze ambtenaar werd daarbij bloedend aan een zijner handen verwond. Het O. M. eischic bekrachtiging van het verstek vonnis der rechtbank. Uitspraak Maandag 10 Juni. Zooals wij Zaterdag reeds meedeelden deed de rechtbank te Utrecht dien dag uit spraak in de zaak tegen den voormaligen notaris A. N. J. Vos, van hier. Het vonnis, met de voorlezing, waarmede een uur gemoeid was, luidde, wegens: 2 misdrijven van diefstal (waarbij één mot gebruikmaking van valschen sleutel); 8 misdrijven van verduistering, ge pleegd door een ambtenaar met gebruik making van macht, gelegenheid of middel hem door zijn ambt geschonken; 2 misdrijven van verduistering als be- wiudvoerder; 5 misdrijven van valschheid in ge schrifte; 8 misdrijven van valschheid in ge schrifte in eene authentieke acte; 5 gebruikniakingen van valschheid in geschrifte in eene authentieke acte, veroordeeling van bekl. tot 5 jaar gevangenisstraf, onder aftrek der preventieve hechtenis (welke bijna 9 maanden bedraagt) en ontzetting uit zijn ambt als bewindvoer der, waartoe Lij door de Zwolsche rechtbank was benoemd. Een persoon, die nog 14 dagen te goed had, werd-door de politic alhier ingerekend en op transport gesteld naar Utrecht. Door de politie is tot driemaal toe drankwetovertreding geconstateerd in een huis aan den Lousderweg, dat niet al te best bekend staat. Proces-verbaal is opgemaakt terwijl het huis ontruimd is. In dit blad zullen onze lezers eene advertentie opmerken van den heer von Netser Kortegracht 15a die alhier een school heeft geopend voor Anatomie, mythologie, styleeren, Boetseercn, Schil deren, teekenen enz. Al sedert jaren leidt de heer von Netzer in verschil lende steden van ons land zulke scholen en verscheidene van onze grootste indus- trieelen en kunstenaars hebben aan hein hunne opleiding te danken, waarvan de verschillende bladen te dezer 9tcde bij de opening der school van den Heer v. N. al namen hebben genoemd; wij willen volstaan met er op te wijzen dat onze groote professor Albcrdink Thym in een zijner werken over bestekken schreef, dat het hem zeer verwonderd had bjj gelegenheid van een tentoonstelling van een 14-jarige knaap te zien een geheel zelfstandig genomen onderwerp en wel in 7ier stijlen bewerkt, die knaap was den zoon van den bekenden heer Posthu mus Graveur te Amsterdam en leerling van den heer von Netser. Vakmannen als architekten, beeldhouwers, meubelma kers, graveurs,smedenenmetaalbewerkers eigenbouwers, lithografen, spiegel en lijstenmakers, kunnen zoo zij in hun jeugd de ambachtsschool niet hebben kunnen bezoeken en thans boven de jaren zijn om op de schoolbank te zitten, afzonderlijk les in een der kunstvakken bekomen, ook dames, die de kunst willen beoefenen en die zijn er tegenwoordig veler, vinden hier een goede gelegen heid, wij vertrouwen dat de hoer von Netser veel succes zal hebben, wjjl de gelegenheid tot hiertoe in onze stad ontbrak en er in zekere kringen een bepaalde vooruitgang in liefde voor Kunst en Wetenschap is te bespeuren. Bij voldoende inteekening op de lijst, die thans circuleert, zal Woensdag 12 Juni in de Luthersche kerk een concert worden gegeven door Mevr. Hcrmine Mackintosh Van Iterson (sopraan), Mej. Georgino van Aaken (viool), en den heer I. II Secrève, organist der Rernon- strantsche kerk te 's Gravenliage. Het programma is sauingcstcld als volgt 1. Preludium [voor orgel] J. S. Bach. 2. 2 Geisliche lieder, |zang] 3. Sonate in g'moll [viool] G. Tartine. 4. Andante Maëstoso uit het 4e concert, [voor orgel] G. F. Handel. 5. Vater Unser [zang] Krebs. 6. Halleluja [zang] F. Hummel. 7. Larghetto [viool] W. d. Mozart. 8. Repentir [zang-viool-orgel] Ch. Gounod. 9. Hosannah [orgel] Th. Dubois. Telegrafische Postwissels. Het geval heeft zich voorgedaan, dat de kas van een postkantoor ontoereikend was om telegraphischc postwissels van hoog bedrag onmiddellijk uit te betalen. In verband hiermede is den ambte naren, die dergelijke wissels ter verzen ding aannemen, opgedragen de afzenders er op te wijzen, dat de betaling eerst kan worden verlangd, nadat eventueel de kas zal zijn aangevuld. Zoo noodig zullen de directeuren dei- postkantoren van bestemming de noodige maatregelen nemen om de uitbetaling zoo spoedig mogelijk te kunnen doen geschieden. Donderdag was het 30 jaren geleden dat op het Huis Ten Bosch overleed II. M. Koningin Sophia Frederika Mathil- de, geb. Prinses van Wurtcnberg. geb. 17 Juni 1818, met wijlen Z. M. Koning Willen Hl gehuwd 18 Juni 1839. Lijst vau brieven en briefkaarten, ge adresseerd aan onbekenden en verzonden van het postkantoor te Amersfoort, ge durende de 2e helft der maand Mei. Evers Co. Amsterdam. Goter Kantoor Administratie Bussum. Bruyn Haag. Aartsen Haarlem. Budding Utrecht. Planteijdt Kuyer Zandvoort. v. Tinnhorn Schulz-TurosKe. Briefkaarten. Eerdmans, Amersioort. Waal Amsterdam. Zondag Amersfoort. Ophof Enschede. Rod Wörbach. Vossen Lothringen. v. Heeten Euver. Moed Gronau. en Froukje Schut. Petronella, d. van Lambertus van den Ham en Louisa Maria Bukkenes. ONDERTROUWD: Gerardus Johan nes Aloijsius Yos en Elisabeth Jansen.' OVERLEDEN: Maria van der Veen, oud 75 jaren. Cornells van Veen, oud 6 weken. Jan van Brnkel, oud 55 jaren. Leert.ar in Utrechtschestraat b tl llellingstiaat 36. 384e Staatsloterij. Vijfde klasse. Derde week. Trekking van 3 en 4 Juni 1907. (1950 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amerfoort (Brec- destraat 22) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijs van f 1000 op No. 15905. Prijs van f 100 op No. 6594. Prijzen van 1 70. 1025 2311 2337 2341 2337 2350 3537 6301 15239 15257 15921 17074 20793. Te zamen 15 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken. 1002 1019 1022 1023 2331 2348 3511 3523 3526 3534 4674 4716 6311 6319 6333 15232 15238 15143 15883 15903 15906 15909 15917 15927 17076 20002 20003 20006 20031 20040 20359 20781 '20788 20795. Burgerlijke Stand. van 31 Mei tot en mot 4 Juni 1907. Geboren DIRK JOHANNES ZOON van D. J. SMITS. E. SMITSVan IIaselen. Amersfoort, 3 Juni '07. GEBORENTheodora, d. van Gerar dus Cornells van Schalkwijk en Gerarda Spijker. Wilhelmus, z. van Jacobus Wilhelmus van Diest en Carolina Jo hanna van der Heiden. Betje, d. n Jacob Menko en Jetje de Zoete. Wilhelmus Gerardus Antonius Cornells, z. van Johannes Heore en Ilendrika Cornelia Hienekamp. Jacoba Johanna, d. v. Otto Broekhuijsen en Jacoba Geurtse. Dirk Johannes, z. van Dirk Johannes Smits en Everdina van Haselen. Gerrit, z. van Gerrit Hagebeuk en Jannetje van Loen. Wilhelmina, d. van Evert Ruizendaal en Hendrika de Boef. -- Gerrit, z. van Albert Boekhoff t Heden overleed na eene korte ongesteldheid, onze gelief de Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mevrouw de Weduwe U. TROMP, geboren NEELTJE VAN HOLST, j in den ouderdom van 73 jaren. A. M. TROMP v. HOLST. J. F. O. H. TROMP v. HOLST— Hartog Hkijs. H. TROMP v. HOLST. A. TROMP v. HOLST. C. TROMP v. HOLST. S. TROMP v. HOLST. 's Oruvenhage, 2 Juni 1907. Laan van Meerdervoort 30. Eenige kennisgeving. Muurhuizen 29. TAILLEUSE, beveelt zich beleefd aan tot liet vervaardigen van DAMES- en KINÜERCOSTUMES ook REFORM- KLEEDING. Uitmuntende coupe en nette afwerking verzekerd. Gcruimcn tijd in het buitenland werkzaam geweest. Ruime collectie stalen voorhanden. HOF 38 AMERSFOORT. Levert op Maat alle soorten Schoenen, zoowel het fijnste genre als de eenvoudigste werkmans- schoenen. Aanbevelend als boven. t* Voor de menigvuldige bewijzen van deelneming ondervonden bij hut overlijden onzer Lieve Vrouw en Moeder betuigen wij onzeubartelijken dank. Familie J. J. VAN DER ELST. AmersfoortJuni 1907. C oiniulssionalrs in Effecten te AMSTERDAM. KANTOOR alhier KANTOORUREN: 94 avonils 7'/28"a. zc-lfreizcnd eierbakmeel werd op de Internationale tentoonstelling van voedingsmiddelen te Antwerpen met GOUDEN medaille bekroond. Verkrijgbaar te AMERSFOORT en detail in pakkoo van een eng. pond ad f 0,17 Voor den WEDERVERKOOP in Amersfoort en Omstreken vervoege men zich bij de h.h. J. VAN VOLEEN1IOVEN afd. Kol. waren Amersfoort. UTRECHT.NOBELSTRAAT 12. H. J. HAVERMAN, Th. VAM IIOYTEMA, C. LEBEAU, Tj. VISSER en anderen. GEOPEND van 26 Mei tot en met 23 Juni 1907 dagelijks van 105 uur. Leden vrij. ENTREE 50 CTS. HET BESTUUR.

De Eemlander | 1907 | | pagina 3