Stadsnieuws. Advertentiën. JCegelconcours. te huur 2\ loten Brussel 1886 LAMAIS0N BOUWER Co., De Tentoonstelling van Werken SPORT. Ingezonden. Vlaggen Vlaggenstokken Versieringen J. A. MAARSCHALKERWEERD, zijn met 1 Juli e. k. aflosbaar gesteld. Ondergeteekenden belasten zich met de inlevering. Muurhuizen bij de Nieuwstraat. Vereeniging „VOOR DE KUNST.' sluit op ZONDAG 23 JUNI e.k. ten 5 ure. =z EEN GOEDE UI Belasting, huur, assurantie. Uitgetrokken is op dezen post f 150 voor huur van een verlicht en verwarmd gymnastieklokaal met werktuigen, daar de Vereeniging dit zelf niet bouwen zal; do overige f 50 is gerekend voor belas ting en assurantie. Rente en aflossing. Annuïteit aan de Gemeente ten bedrage van f 2500; verder f 1175 voor rente en aflossing van f 15 000 (zie bij Ontvaugsten: leening van particulieren). Mocht cene ar.nuïtcits- leening niet gelukken, dan zal het be drag van f 2500, voor aflossing daarvan uitgetrokken, vermoedelijk niet geheel toereikend zijn voor rente en aflossing van een andere leening. "Voor dit geval zij evenwel verwezen naar de posten f 105 en f 250 voor Diversen en Onvoorzien. Levensmiddelen en huishou ding. Raming van kosten voor 10 per sonen (n.l. 8 leeraressen en 2 internes) il f220. Het Bestuur: J. BOLK, Voorzitter. F. WESSELING, Secretaris. Kenni*geviug. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Amersfoort. Gelet op art. '264 der Gemeentewet. Doen te weten, dat het primitief kohier der Straatbelasting over het dienstjaar 1907, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Utrecht, in afschrift gedurende vijf maanden op de Secretarie dor Gemeente voor een ieder ter lezing ligt. Amersfoort, den 17 Juni 1907. Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, J. G. STENFERT KltOESE. Bij goed weer geeft de Amersfoortsche Muziekvereeniging Zondagavond een concert op het terras van Aniicitia. De voordracht ter benoeming vau een onderwijzeres aan de Meisjesschool is als volgt: tuej. A. H. Wolbers, te Kam pen; en mej. A. B G. van Slee, te Nijmegen. Maandagmiddag viel een zesjarig knaapje in de Westsingclgracht. Geluk kig had een oudere broer den moed dadelijk het ventje na te springen en mocht dan ook het genoegen smaken hem behouden op het droge te brengen. Zondagmiddag sprong een vijftienjarige jongen, die aan toevallen lijdt, in de beek nabij de Heerenstraat. De jongen die geheel zijn bezinning kwijt was, werd gelukkig door het koude bad wat opgofri8cht, zoodat hij benul genoeg had een heul toegeschoten vischhengel te grijpen. Langzaam trok men hem naar den kant en haalde hem daar verder op het droge. De spoorwegwachter aan den Leusder- weg bemerkte Zondagavond, te 7 uur, dat een ongeveer tweejarig kind geheel alleen zich een eind op de spoorbaan had begeveu en daar stilletjes aan den slootkant zat te spelen. De man haalde de kleine van deze gevaarlijke plaats weg en trachtte, aanvankelijk te vergeefs, te weten te komen waar het kind tehuis behoorde. Van de vele nieuwsgierigen, die weldra van alle kauten kwamen toeloopcn, was er niet een, die het kind herkende. Eindelijk kwam er iemand van onder Leusden, die het meenam en aan de ouders terugbracht. Wat beter toezicht mug dozen ouders wel aanbevolen worden. Do collecte voor do uitgesloten sigaren makers te Eindhoven in de vergadering waar de hoer Thomson sprak, heeft f9.74 opgebracht. Gisterenavond vergaderden de kies- vereeniging Amersfoort, de vrijzinnig- demokratiscke kiesvcrccniging en de R. K. kiesvereeniging „Recht en Orde". De Gemeenteraadsverkiezingen maakten op alle drie vergaderingen een onder werp van bespreking uit. Onder leiding van kolonel L. W. van Hoek wordt van 17 tot 22 Juni, door de hoofdofficieren en eenige kapiteins van het 5 regiment infanterie, een kader- manoevre op het terrein gehouden, op de Veluwe. In verband hiermede zijn Maandagmorgen naar Voorthuizen ver trokken: kolonel Van Hoek voornoemd, luit.-kol. J. H. van der Burg, majoors D. W. de Jager, F. H. Boissevain en IF. J. Indewoij, kapiteins jhr. II. M. van der Goes, II. I. van Santen, P. C. J. P. Kroeze en J. F. A. Bischoff. De 2e luitenant D. Buijs, van het 5e regiment infanterie wordt op 1 Juli a.s., op zijn verzoek, overgeplaatst bij het 3e regiment te Bergen op Zoom. De majoor A. Holland, commandant van het le bataljon 8e regiment infanterie, is op zijn verzoek, overgeplaatst bij het 5e regiment infanterie alhier, terwijl de luitenant-kolonel P. G. Weuringh naar Doesburg wordt overgeplaatst. Gistermorgen ontdekte dc slager "V. op 't Zand dat zijn winkelruit was inge a en dat eenige worsten waren ontvreemd. De politie meent den lief hebber naar een „hartig brokske" op het spoor te zijn. Naar aanleiding van de aanrandii g op do Utrechtschcnweg, kunnen wij mec- deelen, dat hier wel degelijk een zeer ernstig vergrijp heeft plaats gehad, liet feit gebeurde niet 's avonds maar Zondag morgen, 9 Juni, tegen 10 uur. Het zekerst is het tegenwoordig in Amersfoort geen fiets te bezitten, dan kan je karretje tenminste je niet ontsto len worden. Nergens schijnt een fiets meer veilig te zijn. De hccren liefhebbers van andermans rijwielen schijnen zc overal te kunnen vinden, zoowel in dc scholen, kantoren, gangen, als op de straat. Zoo verdwenen dezer dagen weer twee fietsen, een stond er voor een café en een ander in een gang tusschen twee huizen. Van de gappende peddelaais onder- tusschcn nog geen spoor. Zaterdagavond werd door de Kamer van Koophandel vergadering gehouden. De hceron Sinnige en Meursiug waren afwezig, eerstgenoemde wegens onge steldheid. Van de notulen der vorige vergade ring wordt voorlezing gedaan, waarna ze wordcu vastgesteld. De voorzitter deelt mee dat ingeko men is: lo. Een missive van den minister van Landbouw, Handel en Nijverheid, over een reglement van de cconoin bibliotheek aun het departement. Wordt besloten voor kennisgeving aan te nemen en ter inzage bij den secretaris te deponeeren; 2o. Missive van den minister van Waterstaat, behelzende de benoeming door Gedep. Staten van een commissie van advies over de spoorwegdiensten. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 3o. Een afschrift van 't adres ter be vordering van invoering van den Amster- damschen tijd, door de commissie van den graanhandel aan de Tweede Kamer gezonden. Voor kennisgeving aangenomen. 4o. Toelichting op 't verzoekschrift van dc Kamer van Koophandel te De venter, omtrent de spoorwegtarieven. Hierin wordt door rcclamante als een der redenen aangevoerd, dat de vracht prijs van een wagen graan vanaf Deventer naar Aalten even hoog is als vau Rot terdam naar Aalten, terwijl het afstands- verschil 68 K.M. bedraagt. De lieer Van Haselen vindt dat dezulken alleen wantoestanden zijn voor Deventer, dat in 't centrum ligt, waar veel graan, vooral als fourage, gebruikt wordt. Spr. weet beslist dan niet alle handelaren met 't adres instemmen. De heer Van Dam meent dat, waar spoorwegmaatschappijen voor bijzondere gevallen goedkoope tarieven vaststellen, de Kamer van Koophandel het recht niet heeft daartegen te reclameeren. Na nog eenige discussie wordt be sloten nadere inlichtingen te vragen, met memoreering van hetgeen de heer Van II. gezegd heeft. 5o. Adres van Groningen en Amster dam om subsidie aan dc Zuid-Amerika- lijn toe te kennen De heer Van Dam zegt, dat het van belang is, dat deze lijn behouden blijft, en daar ze niet kan bestaan, moet de regeering haar subsidieeren. Engeland heeft met verscheidene lijnen hetzelfde gedaau en succes er nice gehad. De heer Van Duinen is ook voor subsidieeren. Wordt besloten adhacsie aan dc adressen te betuigen. 6o. Het advies van de commissie uit de Kamer, bestaande uit de h.h. Van Duinen en Meursiug, aangaande de adressen der Vereen, van Ned. Werk gevers, gericht aan de Regecring, inzake de ongevallenwet, wet op de ziekteverzekering en het arbeidscontract. Dc commissie is van meening dat dc Vereeniging hiermee een beleefdheid aan de Kamer van Koophandel heeft willen betuigen en brengt hulde aan de mannen, die zulk een groote en diepe studie van deze onderwerpen hebben gemaakt. Wordt besloten aan het prac-advics gevolg te geven, onder dankzegging aan de heeren, die de commissie vormden. Iiierda sluit de voorzitter de vergade ring. A. D. Het KegeleoucourN. Verschenen is „Officieel programma en feestgids" van het groot internationaal kegelconcours, van 29 Juni tot en met 8 Juli a.s. in de Sociëteit „Vereeniging" te houden. Het Eere-comité voor dit concours is saamgcsteld als volgt: Jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers v. Vliet, Burgemeester; E. L. "Visser, Wet houder; AI. L Celosse, Wethouder;Mr. P. J. F. Van Voorts Vader, Kontonrcch- tcr; A. H. van Kalken, Presidem Socië teit „Vereeniging"; J. v. d. HorstBruijn, Gep. Luit. Kol., A'oorz. dor Vereen, tot bevord. v. Vreemdelingenverkeer; A. M. Tromp van Holst, Majoor Commandant der Schutterij; D. J. Heinsius, Majoor- Commandant van het XYIIIe Landweer District; J. G. Klebcr, Voorzitter dei- Kamer van KoophandelS. J. van Duinen, Voorzitter der Vereeniging „Handel en Nijverheid"; A. D. Potter, Goncraal- Majoor, Commandant der 4e Divise Infan terie; L. W. van Hoek; Kolonel, Com mandant van het 5c Regiment Infanterie; II. Oolgaardt, Luitenant-Kolonel, Com mand. van de He Afd. le Regiment Veld-ArtillerieJ. II. van der Burg, Luitenant Kolonel, Garnizoens-Comman- dant; A. J P. Metelcrkamp. Luitenant- Kolonel, Directeur der Rij- en Hoef- smidschool; J. S. C. Pichal,Dirigeerend- Officier van gezondheid lie klasse, Chef van het Militair Hospitaal; A. L. Klerk de Reus, Luitenani-Koloncl, Chef van den staf der 4e Divisie Infanterie; W. P. van Leeuwen. Majoor-Intendant der 4e Divisie Infanterie; H. D. Twiss, Majoor-Commandant van het 1 Regiment Huzaren; A. J. L. M. van Schevichavcn, Kapitein der Genie. De jury bestaat uit do heeren G. J. D. Mertens te Rotterdam, J. Ooster- meijer, J. L. v. d. Moer, J. W. K. de Bas, A. Nijhoff, S. Posthuma Jzn. en G. J. Slothouwer te Amersfoort; do technische commissie uit de heeren C. Prins en B. Brom; de feestcommissie uit de heeren J. A. Schoterman, W. F. A. Groenhuizen en M. R. Schwcmmcr en de Regelingscommissie uit de heeren: H. I. von Santen, voorzitter, n. Meur sing, vice-voorzitter, P. H. J'oukens en V. S. F. Bcrckmans en P. J. Hamers secretarissen, G. te Leuken en G. C. de Jager, penningmeesters, Dr. P. K. Lulofs en A. J. van Gelder commis sarissen. De wedstrijd is verdeeld als volgt: A. Korpswedstrijd, B. Pcrsoneele wed strijd, C. Vrije baan wedstrijij. De wedstrijden vangen aan onmiddel lijk na de officeele opening op Zaterdag 29 Juni des namiddags om 1'/, uur. Dc zes banen in de zalen der Sociëteit „Vereeniging" voldoen aan do strengste eischen. De banen blijven tot het begin van de wedstrijden verzegeld en worden onder toezicht van drie leden van buiten Amersfoort gevestigde clubs ontzegeld. De banen zijn geopend Zaterdag 29 Juni van 's middags l1/, uur tot 12 uur 's nachts. Zondags 30 Juni en 7 Juli vau 10 mil 's morgens tot 12 uur 's nachts. Maandag 8 Juli van 10 uur 's morgens tot 5 uur 's middogs. De overige dagen met uitzonde ring van Donderdag 4 Juli van 4 tot 12 uur mm. Er zijn 2 banen voor den Korps-, 2 voor dengene, die het hoogst aantal houten werpt op een kaart. Gedurende het concours zullen eenige conceitcn worden gegeven o. a. drie door dc Amersfoortsche Muziekvereeni ging en een door het Harinoniegezel- schap „Fidelio" te Woudenberg. Op Donderdag den 4en Juli den offi cieelen hcrinncringsdag van dc Sociëteit „Vereeniging", 25-jarig bestaan, zullen geen korps- noch pcrsoneele- noch vrije baanwedstrijden gehouden worden. Zijn we welingelicht, dan zal die dag zoo feestelijk mogelijk herdacht worden en zal een concert worden gegeven door het Symphouie orkest „Jubal". Vermelden we nog dat een fcestbal de feestelijkheden zal besluiten. L(jst vau brieven en briefkaarten, ge adresseerd aan onbekenden en verzonden van liet postkantoor te Amersfoort, ge durende de lo helft der maand Juni. geantwoord is, dat dit wel kon, doch dat mijn zaak en de Utrechtsche firma waaraan men de order dacht op te dragen één was. Dit antwoord is onjuist ge weest, mijne zaak is geheel unaflianke- lijk van de UtrechUchc finna, waarvan vroeger lid was, en waar mijn naam nog in de firma voorkomt. Het bedoelde werk kan bij mij evengoed en even- goedkoop in denzclfden tijd vervaardigd worden als bij andere firma's hier te lande; sedert een jaar is mijne zaak hier in dc stad gevestigd. II dankende voor de plaatsruimte verblijf ik hoogachtend, Uw. dw. A. L. VERSLUYS. Amersfoort, 15-6-1907. Zon Fontein V orhnge Constantia F ransen Guiterling Mourik v. Spanjen Slooten v. Dijk Jansen Smit Linsen Bartelen Schild. Kooi Blora Alblasserdam. Amsterdam. Utrecht. liummelo. Rotterdam. Murxkok. Aineden. Amsterdam. Haarlem. Haag. Nuland. Rotterdam. Zeist. Rembang. voor den Pcrsoueelon- en 2 voor den Vrije Baan Wedstrijd. De uitreiking der prijzen heeft plaats in de Sociëteit „Vereeniging" op Maan dag 8 Juli, des avonds te 8'/2 uur. Na de prijsuitdeeling zijn dc prijzen voor rekening en risico van H.II. Prijswinners. De Korpswedstrijd eindigt Zondag 7 Juli, 11 uur n.m., de personeelc wed strijd Zondagavond 7 Juli 12 uur's nachts en de vrije baan wedstrijd Maandag 8 Juli 5 uur stadstijd. Voor den korpswedstrijd zijn uitge loofd le Eereprijs. Medaille van II. M de Koningin met Lauwerkrans der Sociëteit „Arcrecniging." 2e Eereprijs. Medaille van H. M. de Koningin-Moeder met Lauwerkrans der Rcgelings-coinmissie. 3e Eereprijs. Medaille van Z. K. H. den Prins der Nederlanden met Lauwer krans der Vereeniging tot bevordering v. Vreemdelingenverkeer. 4e Eereprijs Medaille van den Heer Commissaris der Koningin in de Provin cie Utrecht met Lauwerkrans. le prijs. Gouden Medaille van de Gemeente Amersfoort. 2e prijs. Zilveren Lauwerkrans van het Bestuur der feestvierende Socië teit. En verder nog een 30-tal medailles van civiiele en militaire autoriteiten en particulieren. Voor den personeelen wedstrijd zijn uitgeloofd een 25-tal kunstvoorwerpen en voor den vrije baanwedstrijd prijzen van f400.—, f250.—, f125.—, f80.—, f 60.f 50.en verder een 25-tal kunst- en luxe voorwerpen. Bovendien zijn nog prijzen uitgeloofd voor 2 vijftallen, 2 extra prijzen en 3 8erieprijzen, terwijl eiken dag een extra prijs a f 5.wordt beschikbaar gesteld De Amersfoortsche Voctbalverecni ging „H. V. C." heeft het plan opgevat om op Zondag 23 en 30 Juni a.s. een groot concours te organiseeren. Hiervoor zijn alle clubs uit de U. P. V. B. uit genoodigd. Het concours wordt gehouden op het terrein der A. F. C. „Quick" aan den Leusderweg, hetwelk voor bovengenoemd doel welwillend is afgestaan. Zondag 30 Juni dc finale wedstrijdei en vermoedelijk een eerewedstrijd tus schen twee clubs uit de 1ste klasse van den N. V. B. Wij hopen, dat het weder dit concouri zeer gunstig zal zijn en er zeer veel cnthousiastisch publick Zondag 23 30 Juni op het terrein aanwezig zal wezen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red. Geachte Redactie! Naar aanleiding van hetgeen ik in Uw verslag van dc vergadering van Handel en Nijverheid op 14 Juni 1907 lees, omtrent hetgeen gezegd is bij de be sprekingen over het drukken van reclame platen of prentbriefkaarten zou ik gaarne eene opmerking maken. Er is door een lid gevraagd of de kaarten niet in Amers foort vervaardigd konden worden, waarop burgerlijke Stand. 14 tot en met 18 Juni 1907. GEBOREN: Evertje, d. van Peter van Essen en Geurtje Witteveen. Johannes Hendrikus, z. van Gcrrit van Hoeyen en Maria Francisca Willemse. Johanna Catharina Hendrika, d. van Jan Nijhof cn Heintje ten Bosch. Anna Maria Ernestine Louise, d. vau Jan Karei Hendrik de Beaufort en Louise Ernestine de Beaufort. Johanna Christina, d. van Everardus Tomntel en Maria Pothoven. Martinus Albertus z. van Martinus de Wilde en Anthonie Geertruida van der Heiden. Cornelia Adrinan, z. van Wouter van den Eshof en Maria Cornelia Jacoba van Leeuwen. -- Heruianus Jozef Johannes, z. vau Johannes Thcodorus Hendriks en Ever- da Francina Lensing. Gerritje, d. van Aalbcrt van Voorst en Alijda van der Pol. ONDERTROUWD: Ulbo Wicgeris n Slooten en Johanna Hendrika van de Haar. Ka iel Jagtenberg en Wil- hclmina Geertruida Craanen. Anthonie Zoomer en Antonia Groenewoiul. GETROUWD: Izaak Hermanns van de Roemer en Alida Maria Meelboom. OVERLEDEN: Johanna Wijnands, oud een maand. Antonic Rommers, oud 68 j. Bertus Lokhorst, oud 48 j. Frederik Volmer, oud 87 jaren. Vroegtijdige WCUHcht. bcHtclllug ge. liANCIIlhTB.tAT 34. UTRECHT. - ■NOBELSTRAAT 12. van H. J. HAVERMAN, Th. VAN 1TOYTEMA, C LEBEAU, - Tj. VISSER cn anderen HET BESTUUR. terst lichtloopoude WINSELMANN-NAAIMACHINE koopt IJ met fijne luxe afsluit! ast, alle apparaten en acht jaar volledige garantie bij - Ziiitl.Hollandsehe Kaaliunehlnenhaiidel, Voorheen W. VERMEULEN A Uo. VARKENSMARKT 48, AMERSFOORT.

De Eemlander | 1907 | | pagina 3