L. B. J. SEI ZOMI BINDERIJ BINDWERK. Wed. B. LOOKHORST en Zoon. <Meihorst V Gutterveld, Fotograaf, Jlmersfoorlsche 32ank, 4 Beleefde kennisgeving aan onze geachte clientele dat de timmermansaffaire, jalouzien- makerij, verhuizingen en al wat tot het vak behoort op denzelfden voet zal worden voortgezet. Voor prompte en nette bediening zal worden ingestaan. Kassiers en Commissionairs in Effer* (Commanditaire vennooten H.OYENS Amersfoort, Schilderwerk T. L. BLOK, - Huis- en Decoratieschilder. - Het beste adres voor PC „AMERSFORTIA," Fabrieken van Ziektekiem - - J. VAN DER WAL Amersfoort. Korte Gracht 20, Onder beleefde aanbeveling, Het goedkoopste adres voor degelijk UTRKCHTSCHE WEG 44. Vraagt prijs opgaaf. HUURHUIZEN 15. Naast de Ned Bank. TELEFOON 49. Aan- en verkoop van effecten op de landsehe beurzen. Verzilvering van coupons tegen de hoo OPENING van rekening courant tegen b komen voorwaarden, «net of zonder voorsclio Volkomen veilige bewaarplaats voor effecten safe-deposit staande in een brandvrije kam Wekelijksch marktoverzicht van geld- en 1< vrage gratis verkrijgbaar. KANTOOR GEOPEND van 9 tot 5 uur. is bij Utrechtscheweg 42, o a de Giootste, goedkoopste en degelijkste inrichting ingericht tot het maken var. GROEPEN, aan huis O X I) E K W IJ 8 in Boetscercn, Schilderen, Styleeren logie, Anatomie, enz. Voor bespreking van cursussen ol lessen. AMERSFOORT, Kortegracht 15a. L. AMERSFOORT—HARDERW Gerechtigd tot het voeren van het Rijksbotermerk (1 Bijschriften), vastgesteld krachtens de wet van 17 Jt Alle luelkpi'oductcu. Bczorgin Controle van den heer W. A. VAN DE Op onderstaande uren vertrekken va in de riclitin Utrecht. Amsterdam. Nijkerli 5.20 L. 6.22 5.18 7.03 S. 7.00 6.37 7.55 S. 7.30 7.50 8.10 L. 7.49 8.57 8.59 8.05 S. 9.39 9.35 S. 8.15 10 28 9.4GL. 9.06 11.18 10.24 S. 9.32 S. 11.25 11.15 10.05 12.4C 12.26 S. 10.26 1.56 1.05 L. 11.25 3.0( 1.19 12.19 4.2', 2.30 1.38 5.5( 2.50 L. «.27 7.11 3.24 L. 3.24 7.2L 4.00 S. 3.57 9.12 L. 5.04 4.05 10.01 5.47 L. 5.05 6.12 8. 5.43 7.02 L. 5.59 7.14 S. 7.12 L Vr' 7» -V 8.16 7.39 8.55 D. 8.14 9.23 L. 8.47 9.57 S. 8.59 D. 10.03 L. 9.15 11.12 L. 9.31 10.18 (inclusief de kosten voor terrein, ophooging enz.) bedragen niet meer dan f 57.000; d. het bedrag onder I genoemd, wordt niet ter beschikking van de Vereeniging ge steld, alvorens aan Burgemeester en Wet houders te hunnen genoege is aangetoond, dat de Vereeniging de beschikking heeft over het overige kapitaal, benocdigd voor den bouw; e. de voorwaarden, onder welke de Ver eeniging het kapitaal voor den bouw, voor zoover dit. niet door de gemeente verstrekt wordt, verkrijgt, zijn aan de goedkeuring van Burgemeester en Wethouders onderwor- peu f. zonder goedkeuring van den gemeen teraad worden de eigendommen der Vereeni ging niet met hypotheek bezwaard IÏ. Aan de vereeniging voor eens eene subsidie van f 1000 toe te kennen voor kos ten van meubileering van het nieuwe ge bouw, indien van Rijkswege mocht worden besloten een bedrag van f 2000 voor inrich ting te geven; III. Aan de Vereeniging eene jaarlijksclie subsidie van f 2500 met ingang van het tijdstip, waarop een aanvang genomen wordt met den bouw va.n het nieuwe schoolgebouw, voor exploitatie toe te kennen, indien vau Rijkswege besloten wordt eene jaarlijksche subsidie van ten minste f 6000 en vanwege de provincie Utrecht eene van ten minste f 1500 toe te kennen en onder de volgende voorwaarden £a. door het Bestuur ded 'Vareien'igli'ng, wordt jaarlijks de begrooting voor het vol gende en de rekening van het afgeloopen jaar aan Burgemeester en Wethouders gezon den de begrootiug en de rekening zijn aan de goedkeuring van Burgemeester en Wet houders onderworpen b. door het Bestuur der Vereeniging wordt jaarlijks een uitvoerig verslag aan gaande de Vereeniging aan den Raad toe gezonden c. het aantal leervakken wordt zonder goedkeuring van den gemeenteraad niet uit gebreid d. aan het gemeentebestuur wordt de ge legenheid gegeven, toezicht op do school uit te oefenen e. de subsidie wordt zoo mogelijk verre kend mot hetgeen de Vereeniging aan de ge meente schuldig is, naar aanleiding van het onder I beslotene; f. de tijd en wijze van uitbetaling der subsidie wordt, met inachtneming van het onder e bepaalde en de wijze, waarop toe zicht zal worden uitgeoefend, door Burge meester en Wethouders bepaald. Be Voorzitter. Ik heb mede te dee- len, dat B. en W. nader nog eenige wijzi gingen in hun voorstel hebben gebracht. De Secretaris leest deze wijzigingen voor, die aldus luiden Onder I wordt na veertig duizend gul den" ingevoegd ,,tot het bouwen van een Industrie- en Huishoudschool, naar een ont werp en op een terrein door Burgemeester en Wethouders goed te keuren, mits de onder UI bedoelde subsidiën worden verleend en" Onder I worden worden 2 voorwaarden toegevoegd g. ,,de rekening en verantwoording van de uitgaven en ontvangsten voor de stich ting en inrichting der school, in den ruim- sten zin genomen, wordt met alle bijlagen zoo spoedig mogelijk aan Burgemeester en Wethouders ingezondendeze rekening is aan de goedkeuring van Burgemeester en Wethouders, onderworpen. li. Indien uit <Le onder g genoemde reke ning blijkt, dat de kosten voor stichting minder bedragen dan de uit leeninc ontvan gen gelden, zal onverwijld, voor zoover dit overschot het toelaat, overgegaan moeten worden tot aflossing van aandeel en van het onder e genoemde kapitaalde bewijzen dezer aflossing worden aan Burgemeester en .Wethouders overgelegdvoor zoover hert L. Lokaaltrein. S. Sneltrein. D. D-trein. Bij <le firma A. J. MICHIELSEN, Boekdrukkerij, Breedestraat 18'20, bestaat vanaf lieden gelegenheid tot het vervaardigen van alle soorten KANTOORBOEKEN en (NAAST HET POSTKANTOOR.) TELEFOON 86. BELAST ZICH: overschot niet voldoende is yoor aflossing, zal het slechts gebruikt mogen worden voor doeleinden door Burgemeester en Wethou ders goed te keuren. Onder III wordt achter ,,de Vereeniging" gelezen ,,tot wederopzeggens". Onder III wordt eene voorwaarde toege voegd, luidende: ,,g. dat het gebouw geheel gereecl en in gebruik gesteld is binnen an derhalf, jaar na den aanvang met het. bouwen. Wordt z. h. o. conform besloten. De Voorzitter. Met afwijking van de agenda stel ik thans aan de orde een voor stel om B. en W. to machtigen tot het aan gaan van eene geldlcening, groot f 40.000, met de Maatschappij van gemeentecrediet te Amsterdam tegen eene 30-jarige annuïteit van 6.14 Dit voorstel moet thans behan deld worden, omdat het a-anood gestand ge daan wordt tot 1 Juli. B. en W. meen en, dat. van het aanbod gebruik moet worden gemaakt, en doen daartoe het voorstel De secretaris doet voorlezing van het ont- werp-ibesluit, waarna z. li. o. conform het voorstel wordt 'besloten. 14. Rapport en voorstel van B. en W. 'betreffende het medetellen van tijdelijken dienst bij 'li et-lager onderwijs en voorstel' tot wijziging 'der verordening tot' regeling van liet getal der openbare scholen, enz. B. en W. stellen voor: a. ons te machtigen aan die onderwijzers cn onderwijzeressen, die hiertoe aan ons het. verzoek doen, alsnog uit te betalen (behou dens korting voor pensioen) hetgeen zij. meer zouden ontvangen hebben, dan zij nu ont vangen hebben* indien van af 1 Januari 1902 bij 'de toekenning van .periodieke sala- risverhooging de tijdelijke dienst, doorge bracht tengevolge van eene aanstelling over eenkomstig art. 32 (oud 33) der wet op het lager onderwijs, raedegetcl'd. ware; b. vast te stellen eene concept-verorde ning, strekkende om in art. 5 der verorde ning onder I en II achljpr doorgebracht" te lezen krachtens vaste aanstelling De Voorzitter laat voorlezing doen van het straks ingekomen adres van de afdeeling Amersfoort van den Bond van Nederland - sche onderwijzers. De heer .Gerritsen. Mijnheer de voor zitter, ik heb deze kwestie in het vorige na jaar aan de orde gebracht. Ik heb altijd ge meend, dat B. en W. de billijkheid van het meetellen van 'den t ij del ijken dienst voorop zouden stellen. Het blijkt, mij echter uit het •adVies, dat niet 'het. bi 11 ijkheidss'tandpubt maar uitsluitend' een juridisch standjrunt door B. en W. is ingenomen. Ik zal mij gaarne vereenigen met liet voorstel om voor 'de in dienst zijnde onderwijzers dén tij de lijken diensttijd! mee te tellenMaar wat het tweede Voorstel betreft, dat tot wijziging van de verordening, dat zou een terugtred in plaats van eene verbetering zijn. Hu de kwestie aan de orde komt, wil ik er op wij zen, dat wij werkelijk zullen moeten kotmen tot verbetering van de salarissen van de onderwijzers. Ik zal daarop nu niet door gaan 'de zaak zal bij, do begrooting aan do orde knmen. Maar men ziet het bij do be noemingen in den laatsten tijd', en B. en W. weten hc-t ook, dat cle salarisregeling in den geheclen omtrek beter is clan in Amersfoort. Daaronder moet het onderwijs lijden. Wat dit voorstel betreft, zou ik gaarne zien, dat de stemming gesplitst werd en dat afzonder lijk gestemd werd over het eerste voorstel', waaraan ik gaarne mijne stem zal geven, en over het tweede voorstel, dat tot wijziging van de verordening, waar ik mij tegen ver klaren zal. De heer Celosse. Mijnheer de voorzit ter, tegen het voorstel van den heer Gerrit sen om de stemming over het voorstel van B. en W. te splitsen, bestaat m. i. geen be zwaar. Maar tegen zijn advies om het tweede gedeelte van het voorstel te verwerpen, be staat wel eenig 'bezwaar. De heer Gerritsen heeft gezegd, dat hier 'de''billijkheid moet wegen en dat niet enkel juridische'overwe gingen moeten gelden. Ik ben. dat met hem ec-ns. Maar men moet niet uit hel oog ver liezen dat b ill ijkh'eidsgr ouden hier eigen lijk) niet te pas komen. De onderwijzers, hebben eerst kort geleden gevraagd den tij del ij ken diensttijd mee 'te tellen bij; de toekenning van de periodieke salarisverhooging, maar, zij hebben jaren achtereen niet gedacht aan dien 'bijslag. Jaren zijn heengegaan, waarin zij nooit er aan gedacht hebben, dat hun daarvoor iets toekwam. Wanneer zij nu zelf- dien billijkhei'dsgrond' niet hebben ingezien, althans er jaren lang niet aan hebben go- dacht, dan ka-n er voor den raad geen soclen zijn om voor T vervolg voor de onderwijzers, die 'buiten de regeling staan op grond waar van wordt voorgesteld aan hetverzoek te voldoen van de nu in dienst zijnd'en, den tijdelijken dienstijd mee te tellen. Dat men moet trachten de onderwijzerstraktementen in het, algemeen te verhoogen, daar ben ik voor. Zooals de heer Gerritsen heeft, gezegd', zijn daartoe voorstellen ingediend, die nader behandeld zullen worden. Ik heb geen bezwaar tegen de splitsing van het voorstel van B en W. bij cl'e stemming, maar er is m. i. wefll bezwaar tegen d'e aauncming van het tweede voorstel. De heer Plomp. Mijnheer de voorzitter, ik 'vind dat wij 'hier staan voor een eigen aardig moeielijk geval. Ik hen het met den wethouder van onderwijs eens, dat bij dé vaststelling, van dë verordening aan clëze zaak niet is gedacht. Wij wisten niet beter, clan dat de dienstjaren, 'bij cle gemeente doorgebracht, alleen in aanmerking .-kwa men -biji de toekenning van d'e periodieke verhoogmgenLater is .gebleken, dat de»-wet ook «anders kan worden uitgelegd.' en datrhe\ op grond van de verordening wel waar schijnlijk is, dë,t de gemeente verplicht is den'tijdelijken diensttijd' van die onderwij zers bij de periodieke verhooging van hun salaris in aanmerking te nemen. B. en W. willen geen ptoceszij willen dat stelsel aanvaarden. Tegelijk zeggen zij, echter: ,,Wij doen dat- .gedwongen", eu voor de toe komst willen zij het laten bij, de oorspron kelijke bedoeling en daarom de verordening wijzigen om eiken twijfel daarover weg te nemen. Er is verschil van opvatting tusschen B. en W. en den Bond -van onderwijzers. De Bond gaat ;uit van de opvatting, dat er eene scheiding gemaakt zal wor den tusschen 'de -bestaande AhdeuWüï^re en hen d'ie benoemd zulleu*' górden De eersten zullen in voordeeliger .conditie komen, en de nieuw pan gestelden» gullen de slachtoffers zijn van het besluit.'waarvan de aanneming wordt voorgesteld. Ik geloof - niet, dat B. en W. die meening deolen. Naar de opvatting van B. en W. zal, als deze redactie wordt aangenomen, de zaak voor do toekomst uit- zijn. Met andere woorden de tijdelijke diensttijd zal van 'diit oogenblik4 af niet meer meetellen bij. 'de berekening van het salaris. Dat maakt, dat ik vind, dat cle zaak moeielijker wordt, 'dan als de me& ning van de onderwijzers als juist wordt aangenomen. Zij mogen er vroege^ niet op gerekend hebben, maar tengevolge van dé verortlëning en van de uitlegging, die er nu aau gegeven is, hebben zij, er recht op. Dat recht zullen wij gaan wijzigenIk weet niet of dat goed is. Nu eenmaal de mee ning 'bij de onderwijzers algemeen ingang heeft gevonden, dat de tij'delijko diensttijd meetelt, is terugkomen daarop zeer bezwaar lijk Ik zou, als er geen overwegend bezwaar was tegen het volgen van die opvatting, wel daarmede mee wiTlen gaan en willen aanbe velen de zaak te laten zooals ziji.is. Dan behoeft men niets te veranderen. Als de verordening blijft zooals zij is, dan telt de tijdelijke diensttijd m-le, en daarmee,'is jie zjaak uit. De V' o o r'z i 11 e r. Ik zal in de eejSte e^Sto 9.53 10.02 4.13 3.45 4.39 4.02 5.12 4.25 5.24 5.37 5.37 5.46 5.54 7.02 6.13 7.09 7.06 7.26 7.28 9.07 8.46 9.05 9.39 10.46 9.53 11.54 10.50 12.14 Snelpersdruk A. W. H. EYMANN, Amersfoort,

De Eemlander | 1907 | | pagina 6