385e Staatsloterij. Yeerloepig Bericht Antieke - - - - - - - Meubelen, tAardappelen. Vliegenvangers. Vliegenpapier. Insectenpoeder Zacherlin. Verkrijgbaar bij A. VAN DE WEG. SPORT. Marktbericht. Industrie- en Advertentiën. Maandag. 29 Juli 1907. ZALINGEN. Huishoudschool. verkoopen: Groot- en Kleinhandel A. WAGENAAR, Kegclconcou r s In tegenwoordigheid der verschillende commission en belangstellenden werd hedenmiddag het concours in Het Yalkje geopend. Daar de voorzitter de heer v. Kalken door droevige omstandigheden verhinderd was tegenwoordig te zijn, riep de heer B. II. Kuiper den aanwezigen het wel kom toe, waarbij hij een beknopt over zicht gaf van de geschiedenis der sociëteit. De gastvrijheid der sociëteit deed het besluit nemen tot het organiseeren van het concours, dat dank zij het onver moeide werken der regclings commissie tot stand is gekomen. Hierna dankte de heer YonSanten voorzitter der regelingscommissie voor de vele medewerking ondervonden van liet Vorstelijk Huis, van vele autoriteiten en particulieren, welke medewerking op hoogen prijs wordt gesteld. Daar de Bur gemeester verhinderd is, verzoekt hij den w. n. burg. het concours te openen. De heer C e 1 o s s e zegt, dat het den Burgemeester wel spijten zal niet aan wezig te kunnen zijn. Het is een ge lukkige gedachte van de feestvierende sociëteit geweest liet concours te organi seeren. Hij hoopt, dat dit concours het luisterrijkste zal zijn, in Nederland ge houden. Hopen we dat het zomerweer 1111 ook eens zal komen, dan zal Amersfoort door velen bezocht worden wat mee zal werken onze stad naar buiten goed be kend te maken. Hierna verklaarde hij het concours geopend en werd de eerewijn aange boden. Nadat de banen ontzegeld waren wierp de heer Celosse de eerste bal. Was deze op de baan gebleven, dan hadden misschien de kegels omgevallen nu was het een poedel. Aanstonds werd van de banen druk gebruik gemaakt. Eenigc stafmuzikanten luisterden de feestelijkheid op. Tninpartij tc Socstilijk. De tuinpa rtij, welke Woensdag door II. M. de Koningin-Moedor ten paleizc Soestdijk werd gegeven, had wegens de minder gunstige weersgesteldheid in de zalen van het paleis plaats. Genoodigd waren ongeveer 41)0 dames en heeren, voornamelijk uit de provincie Utrecht, onder wie tal van hoofd- en subalterne officieren uit de garninzoenen te Utrecht en Amersfoort, voorts leden van Gede puteerde Staten, van het Hoog Militair Gerechtshof, van do Rechtbank, van den Cenlralen Raad van Beroep, enz., vele burgemeesters en verdere plaatselijke autoriteiten, benevens verschillende par ticulieren. Ruim 3 uur verschenen H. M. de Koningin en II. M. de Koningin- Moeder met gevolg, te midden der gasten. Het geheel leverde een schitte renden aanblik op, waartoe de vorstelijke omgeving, de smaakvolle damestoiletten en de verscheidenheid der uniformen niet weinig bijdroegen. De Vorstinnen ver toefden geruimen tijd te midden dei- gasten en onderhielden zich met velen hunner. Het. feest werd opgeluisterd door de stafmuzick van het 5e regiment infanterie te Amersfoort, waardoor een zeer mooi programma werd uitgevoerd. De partij, die te 3 uur aanving, eindig de te 5 uur. De Soestdijker straatweg, waarlangs de tallooze equipages en auto's der gasten zich en file voortbewogen, leverde des middags voor de wandelaars een ongewoon schouwspel op. Zondag 23 Juni, s' morgens half elf ving het concours aan, hetwelk was uitgeschreven door de voetbalverceni- ging H. V. C. Het weer was zeer slecht, het leek wel of het geheele concours in het water zou vallen. Precies half elf ving de wedstrijd II. V. C. II. D. O. S. II aan, onder zeer goede leiding van den lieer H. W. Coenen. D. O. S. was in het begin overwegend sterker. Dit inziende ging II. V. C. zich langzamerhand combi- necren, en doelpuntte daartoe het eerst. Tot een weinig voor tijd bleef de stand 10, toen opeens door een speler van D. O. S. II een keihard schot werd ge lost dat via de doellat in het net boorde, zoodat, toen de tijd verstreken was 11 stond. Na tweemaal een kwartier ver lengd te hebben, was de strijd uog niet beslist. Nu moest er gespeeld worden, totdat een der beide partijen gescoord had. Daarom werd getost wie der beide par tijen met voordeel van den wiud zou spelen. D. O. S. II won en na nog een kwartier gespeeld te hebben scoorde zij voor de tweede maal. Wegens het slechte weer moest deze wedstrijd een oogenblik gcBtaakt worden. Velox (Utrecht) won van T. O. P. (Baarn) met 50 wegens een uur te laat komen van laatsgenoemde.— Nu volgde de wedstrijd Quick II D. O. S. I. Quick H had een kalm, doch niet al te goed samenspel. Met D. O. S. was het weer hetzelfde liedje, een soort rugbij-spel. Quick III wist evenwel tweemaal te scoren, waar tegenover D. O. S. ook tweemaal, zoodat ook deze wedstrijd moest worden ver lengd. Deze verlenging werd bij toe val evenlang als van den wedstrijd D O. S. H. Ook nu weer won D. O. S. den tos en nam wind in den rug. De verdediging van Quick kreeg handen vol werk, toch wist zich telkens uitstekend te weren en bracht zeer vaak het spel op D. O. S' speelhelft. Na een kwartier zoo gespeeld to hebben, viel Quick een strafschop ten deel die in een doelpunt werd omgezet Quick II D. O. S. T 3—2. Nu ontmoette Minerva (Utrecht) Quick III elkander. Over dezen wedstrijd valt niet veel te vermelden. Hier was het spel nog al verdeeld. De laatste wedstrijd van den eersten ,]ag was II. V. C. I E. M. M. A. (sergeants-elftal van het 5e reg. Infante rie.) II. V. C. I speelde met 3 invallers, E. M. M. A. slechts met 10 man. Direct na den uittrap zette II. V. C. combi neerend op en bedreigde E. M. M. A.'s doel. Een korte stonde was voorbij of II. V. C. scoorde, 10. Voor half time bracht zij de stand op 30. Na half time ging E. M. M. A. op zetten. Alhoewel zij geen samenspel had wist zij tweemaal te scoren. H. V. C. scoorde na de rust ook nog 2 maal, Zoo werd deze wedstrijd door H. V. C. gewonnen met 52. Programma der eind-wedstrijden op Zon dag 30 Juni: 10—11 uur D. O. S. II—Quick III; ll1/,—12'/, uur II. V. C. I- Quick II; 12 uur winnaar D. O. S. IIQuick III tegen Velox; 2'/,4 uur. EEREII EDSTRIJD. Hercules-elf tal—A. W. I. Bussum; 4l/>óuurver- liezers. D. O. S. HQuick H Quick III tegen Velox. Burgerlijke Stand. van 25 tot en met 28 Juni 1907. GEBOREN: Johannes Albertus, z. van Marinus Hendrikus Bauland en Cor nelia van der Velden. ONDERTROUWD: Ilendrikns Anto- nius Brits en Wilhelmina Maria van Bekkum. Hendrikus van 't Zijll en Johanna Gcrarda van de Langcmaat, Johan Ferdinand Vtrkcek en Johanna Jacoba Koensz. Adriaan van Lou teren en Gijaberta Cornelia Meijer. Karei George Samuel Hemmes en Bertha Maria Maijer. Lodavieus Thcodorus van Zwol en Johanna Maria van Altena. GETROUWD: Gerardu8 Ouwcrkerk en Angenes Maria Yossenberg. Ka- rel Jagtenberg en Wilhelmina Geertruida Crannen. OVERLEDENHelena Antoinette Maria van Kalken, oud 29 j. Maria Bolwerk, oud 57 j, Jacoba Smal, oud 65 j. Johannes Lodewijk van Iïaselen, oud 8 dagen. PREDIKBEURTEN. Evang. Luth. kerk. Zondag'30 Juni 1907. Voorm. 10 uur, Ds. Joh. C. De Mcijere. Em. Pred. 's Gravcnhage. Remonstrantsche Kerk. Zondag 30 Juni Voorm. IO'/'j uur, Ds. P. II. Ilugenholtz Pred. te .Amsterdam. Doopsgezinde Kring. Loge gebouw v. Persijnstraat 1. Zondag 30 Juni Voorm. 10'/a uur Ds. E. M. teu Cate van Apeldoorn. AMERSFOORT Tarwe f Rogge f Boekweit f Appelen f 0. Peren f 0. Nieuweaardapp. I' 0.— 28 Juni 1907. A t 0 0.- Zand Hoendereieren Eenden Grasboter Hooiboter Margarine Zoetem. kaas Kippen Kuikens Piepkuikens Ganzen Oude eenden Jonge eenden Hazen f 4. f 3.30 f f 1.10 f f f f 0.70 f f 0.40 f f f f f h f A f h f h f a f A f A A A A A A A A f 0.80 A f per hecto liter. 8. 3.60 per 100 st. 1.20 1.10 1.20 1.— 1.20 Kilo. per stuk. Wilde konijnen f 0.— A A A A f 0.— Tamme Duiven Vette varkens Magere Zeugen Biggen Vette koeien Guste Kalf Kalfvaarzen Pinken Pinkstieren Vette kalveren 0.40 f 0.4f f14.-- f40 f7.- f f f f i f f f 0.-- f 0.90 f 0.60 A 1 A f20.— A f60. - A fll.— A f - Af Af Af - Af Af - A f per paar. per stuk. De eerste trekking geschiedt De Collecteur tc Amersfoort, A. C. R. O. I.F.INWF.BGB, Breedestraat 22. LANGESTAAT -Yarkensmarkt. Telepb. No. 171. Begin SEPTEMBER ktiunen leerlingen geplfiat.sl worden voor «le volgende cursussen 1. Voorbereidende Cursus B. (leef tijd 14 jaar). 2. Opleidingsklasse. „Hulp i/de Huis houding." (Leeftijd 16 jaar). 3. Avondkookcursus voor Dienst boden. 4. Dagkookcursus voor Dames. 5. Cursus voor Costuumnaaien; voor huishoudelijk naaien en verstellen; voor strijken enz. Aanmelding en inlichtingdn vóór 21 Juli of uit 28 Aug. bij de Directrice. Prospectus op aanvraag gratis. HET BESTUUR. De Notarissen Jobs. KNOPPERS te Amersfoort en A. P. van der VLUGT tc Utrecht zullen op 23 en 24 Juni 1007, op de buitenplaats „Birkhovcn" aan den Amstcrdamschenstraatwcg in de gemeente Amersfoort publiek Bene grootc collectie zeldzaam antiek porselein en aardewerk. Japanschc meube len, schilderijen en platen, gouden en zilverenwerken, (waaronder antiek goud eu zilver), Japausch lakwerk enz. Voorts: fauteuils, canape's, stoelen, tafels, kasten, spiegels, schrijftafels, ledi kanten met toobehooren, waschtafelB kristal-, glas, en aardewerk, enz. in alle soorten Aanbevelend, MAGAZIJNEN: 1 Mortcgracht J .Huurhuizen 2!>. voor Candidaten dan is de overwinning ons.

De Eemlander | 1907 | | pagina 3