d. Zomerspelen. E lek er lie, Voor de herstemming worden met aandrang aanbevolen: in district I D. Gerritsen Ingezonden. Advertentiën. Woensdag 17 Juli 1907 half 9. Utrechtschs Schouwburg Maatsch. DE GEISHA N ANON LaMAISON BOUWER Cu. F. 8. VAN EIJBERGEN, „De Eemlander" laais uit het land hebben we hier gehad om elkaar te bekampen. De strijd isge- weest een zeer vreedzame maar daarom niet minder een zeer heftige. lederen prijswinnaar hulde te brengen zou te lang duren, vooral de dames verlangen naar het bal, en daarom wenscht ik hen gezamelijk geluk. Hierna werden de prijzen uitgereikt De heer von Santen vergat natuurlijk niet hartelijk dank te brengen aan allen, die medegewerkt hebben tot het wel slagen van het feest. De verschillende commissiön en vooral het Bestuur der Sociëteit hebben dan ook zeker wel een woord van dank en hulde verdiend. Nadat nog de heer van der Weide namens de Sociëteit dank had gebracht aan de Regelingsconimissie voor de vele zorgen werd de zaal in gereedheid gebracht voor het bal, dat zeer geanimeerd was. Men deelt ons mede, dat bij de feestelijkheden, die niet Koninginnever- jaardag door de Oranjeverceniging zijn of liever waarschijnlijk zullen worden georganiseerd ook een aubade behoort, uit te voeren door schoolkinderen. De desbetreffende commissie heeft van alle scholen hier te stede toezeggiug van medewerking ontvangen, maar hoogstwaarschijnlijk zal van elke school maar een klein gedeelte der leerlingen kunnen worden toegelaten, omdat de feestcommissie over zoo weinig fondsen te beschikken heeft. De schrielheid van het gemeentebestuur om de heeren van de Oranjecommissie met een paar hon derd gulden naar huis te sturen, wordt niet goedgemaakt blijkbaar door de mildheid van gegoede ingezetenen. Wij zouden de commissie in overweging wenschen te geven eens 0111 de vijf jaar een Oranjefeest te vieren en in dien tijd een potje te maken van de contributie. Elk jaar een (eest te geven gaat de draagkracht of de wat anders van Amersfoort te boven. Op bet Zondagavond in Amicitia te geven concert zal de Stafmuziek van hel 5e Reg. Inf. 0. m. ten gehoore brengen „De Fremersbcrg", Badensche Legende, Instrumentale Scène in vier afdeclingen, Koenneman. Ie Afd. Jachtscène. De waldhoorn van den Markgraaf, onderbroken dooi de echo der bergen, roept den jager. De jachtfanfarcs in den beginne ver- wijdere', komen naderbij en kondigen de komst der jagers aande Markgraaf geeft hun het toeken tot vertrek en zo verwijderen zich. De landelijke scène, die nu volgt, doet van zich liooren door hoorngeschal, zoowel van nabij als ver af. 2e Afd. Landelijke scene. Gezang der landlieden: een Badensch volkslied solo met refrein en dans; gedurende den dans wordt do lucht bewolkt; een 011- wedcr dreigt en de wind steekt op; naarmate hun vreugde dreigt onderbroken te worden, wordt de dans hoe langer hoe levendiger. Een donderslag valt in hunne nabijheid, maakt een einde aan den dans en met veel moeite zoeken ze een schuilplaats. 3e Afd. Het omueder. De regen valt. vergezeld van rukwinden, hij kon digt den storm aan, die grootsch is in bergachtige streken. liet onweder wordt heviger, de blik semstralen doorklieven de ruimte, de donder rolt en de storm vertoont zich in al zijn kracht. Eensklaps weerklint de hoorn van den Markgraaf; overvallen door het on weder, verlangt hij hulp; maar tevergeefs geen mcnschelijk oor hoort het, het ge ratel van den donder verstomt zijn stem, zijn geroep verzwakt allengs. I'loiseling hoort hij een kloosterklok en verneemt tegelijkertijd het gezang der monniken in gebed; op het gezang afgaande komt hij op den Eremersberg Het onweder houdt op en de jagers die hun prins zoeken, vinden hem in het klooster; allen knielen en heffen het Te Deum aan. 4e Afd. Te Deum. God, U prij zen wij. De vergadering aan den Kon. Bond van oud onderofficieren was Munndaggoed bezocht, ook door donateurs. Met het oog op den beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering, welke op 3, 4 en 5 Aug. te Arnhem wordt gehouden, werd besloten. Ie. te stemmen voor het f 10 contri butiestelsel (waaruit te bestrijden 6 galden voor oprichting van een pensioenfonds voor wed. en weezen, begrafenisfonds en contributie benevens abonnement op het orgaan; 2e. te stemmen tegen het voorstel Dordrecht om aan de hoofdbestuursleden voortaan reiskosten voor de 3e in plaats van voor de 2o kl. toe te kennen; 3e. te stemmen tegen bet voorstel Rot terdam (verandering in de redactie van liet orgaan); 4e. het bestuur te machtigen om, in overleg met de schietverecniging „Wil- helmina" zoo mogelijk met 2 groepen uit te komen in den korpsschietwedstrijd te Arnhem. De heer A. llassing werd ten slotte benoemd tot correspondent voor de stof felijke belangen. In de Stichtsche Muziekbodc lezen we in een verslag van het concours te Hilversum het volgende: Ongeveer kwart over een werd voor 't eerst het belletje van de Jury gehoord, eu opende Amersfoortsche Muziekv., de rij der deelnemende corpsen in de 3de afdeeling Harmonie, onder leiding van den Directeur J. A. Jocliems. Dit corps maakte al dadelijk een gun- stigen indruk. Het verplichte stuk: Réve d'or, Fantaisie van Chargnioux, werd flink in tempo ingezet, stemming was over 't geheel goed te noemen, tempo's waren goed, behoudens het laatste deel, dat wat vlugger had kun nen zijn, en hei slot vooral, dat met meer vuur gespeeld had kunneu worden. De nuanceeringen waren vrij goed, ter wijl echter de voordracht hier en daar nog te wenschen overliet, doordat de begeleiding niet bescheiden genoeg was. De Bombardon was in zijn fortic te ruw. Piston en Bariton waren goed, hadden beschaafden toon. De uitvoering van het verplichte stuk was beter dan van het nummer naar keuze: Jeanne d'Arc, van Kessels. Hier was de piston minder gelukkig, de stem ming was ook minder goed. De bege leiding-figuren (syncopen) in cantabilen werden niet duidelijk genoeg gespeeld, terwgl de begeleiding figuren ',/8 lc meer met tongslag hadden behooren uitgevoerd te worden. De tempo's konden over het geheel lichter zijn, het Aniiner en Presto vlug ger. De cadens van de pistonist werd niet muzikaal genoeg gespeeld. De uitvoeriug was veel minder dan van 't verplichte stuk, men had blijkbaar een te moeielijk sluk gekozen voor vrije nummer. IHKDËWKBUIKO. Vergun mij, mijnheer de Redacteur, een kleine plaatsruimte in uw blad voor het navolgende, waarvoor bij voorbaat vriendelijk dank. „De afdeeling Dordrecht" besloot in een harer vergaderingen, 0111 tijdens de Tentoonstelling voor „Vak en Kunst" alhier, in Mei j.l. een kleine courant uit tc geven, ter verspreiding zooveel doenlijk onder de leden van den boud, incenende daardoor liet vreemdelingen verkeer naar haar beste weten te kunnen bevorderen. Om daartoe te gcrakeu, vroeg onze afdeeling de medewerking der secretaris sen van diverse afdeelingen en zond franco aan hunne icsp. adressen eenige exem plaren van bedoelde courant, allen be hoorlijk van frankeer zegels voorzien, waarbij alleen de courantjes van adressen ter plaatse te voorzien. Allen voldeden gaarne aan ons ver zoek, wel wetende, dat ter zijner tijd ook ons bestuur gaarne tot wederdienst bereid is en voor samenwerking bereid wordt gevonden. Een eigenaardige en gelukkig spora disch voorkomende uitzondering maakte daarop evenwel de afdeeling Amersfoort. De secretaris dier afdeeling zond namelijk bedoelde courantjes eenvoudig ongefrankeerd terug (ze waren nota bene voorzien van De Ruijter-zegels, die nu niet meer geldig zijn), met een begeleidend schrijven van den navolgenden inhoud „Mr! Aangezien het in.i. niet in het belang van de gemeente Amersfoort is, wanneer ik de door U toegezonden cou ranten ter verspreiding rondzend heb ik derhalve geen vrijheid kunnen vinden aan uw verzoek te voldoen en zond ik de bedoelde couranten heden aan uw adres terug. Volgens mijn meening ligt het meer op den weg van het Hoofdbestuur, eene dusdanige reclame voor een andere stad, als die onzer inwoning tc maken. Trouwens eene dusdanige handeling mijnerzijds moet, volgens mijn persoon lijk oordeel, aan het welmeencn van de algemeene vergadering worden over gelaten. Hoogachtend, Sccrotaiis Y. Y. Amersfoort" Hoe de geachte secretaris dier afdeeling, die de zaken, volgens zijn persoonlijk oordeel en niet naar 't oordcol van zijn bestuur schijnt tc behaudelen, zoo naïf in de meening kan verkeeren, dat met het verspreiden dezer courantjes niet in 't belang van de gemeente Amersfoort wordt gehandeld, is ons bestuur een raadsel. Het Bestuur onzer afdeeling betreurt alleen de eigenaardige opvatting en de weinige medewerking van bedoelden secretaris en meent, dat bet een vinger- wijziging kan zijn voor anderen, om op medewerking van de Afd Amersfoort niet te veel te rekenen. Hoogachtend, Het Bestuur der afd. Dordrecht. Het bovenstaande werd ons toege zonden en is overgenomen uit liet orgaan van den Nationalen bond voor Vreemde lingenverkeer in Nederland. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Ken nieuw inauueiikooi'. Kon men de vorige week in dit blad een bericht lezen, als zou bier worden opgericht een nieuw mannenkoor, thans kan worden medegedeeld, dat de vcr- eeniging is opgericht onder den naam „Amersfoortsch Mannenkoor". Aan de uitnoodiging der commissie van oprich ting tot bijwoning cener vergadering op Vrijdag 28 Juni in 't Cafe Otto, hadden ruim 30 personen gehoor gegeven. Na een en ander besproken te hebben, gaven zich 35 man als lid op, welk aantal reeds is geklommen tot 45, een bewijs dus dat in Amersfoort wel degelijk be hoefte was aan een flink neutraal mannenkoor. Als Directeur werd be noemd de heer Hazendonk. De repeti ties zullen woidcn gehouden, en de contributie werd vastgesteld op 10 cent per lid en per week. Gaarne uoodigt de commissie ben, die nog als lid wen schen toe te treden uit, tot bijwoning der eerste repetitie op Vrijdag a.s. in Café Otte Heiligenbergerweg. Mogen zij, die liet nuttigen van de beoefening van den schooueu Mannen zang inzien, spoedig ertoe besluiten als nog als lid toe te treden. Dat liet den directeur gegeven zij, van de pasgobo reu vcrccniging een flinke zangverceni ging te vormen, zoodat zij spoedig oen flinke plaats moge innemen in de rij der Nederlandsche Mannenkoren, is de wensch van een toegetreden lid. Burgerlijke Stand. van 5 tot en met 9 Juli 1907. GEBOREN: Wijnand Johannes z. van Jan van den Brink en Wijntje van de Ilel. Willen) Hendrik, z. van Willem Kraan en Hendrikje Bruinmel. ONDERTROUWD: MartinusLumber- tus de Preter en Barbara Catharina Maria Hontelé. Johannes Zwanenburg- en Helena Jansen. Johannes Pictcr Willem Lodewijk en Anna Maria Nieuwenhuizen. GETROUWD: Gustaaf Adolf Munnik- huizen en Johanna Catharina Alcxan drina Adriana Busquet. OVERLEDEN: Elbert van Eeden oud 2 dageu Heden overleed mijn geliefde, cenigste Zuster Mejuf frouw IVnna Haga in den ouderdom van 79 jaar. Mevrouw d. Wed". I). v. Nijmegen Schoongevkl HAGA. AmersfoortJuli 1907. N.V. Amersfoortsche Rijwiel-, Automobielen-, en Machinefabriek (v/h D. H. Ëysink). te AMERSFOORT. VAN AANDEELHOUDERS op Woensdag 24 Juli a.s.'smiddags ten S ure ten kantore der Vennootschap, alwaar vanaf lieden de punten van be handeling voor aandeelhouders ter inzage liggen. Met toestemming van de Garanten- Commissie te LAREN HILVERSUM Concertgebouw. De Moraliteit onder leiding van WILLEM ROYAARDS en EDUARD VERKADE. Toegangsprijs le Rang i'2,50, 2c Rang f"l«50. Kaartverkoop en plaatsbespreking dagel aan het bureau van liet Concert gebouw. Nederlandsche Operette-Gezelschap Regie en leiding: A. SAALBORN. Zondag 14 Juli, Maandag 15 Juli. Dinsdag 10 Juli, Woensdag 17 Juli en Donderdag 18 Juli 1907, tijdens «Ie Kermis (6e jaar der Kermis). Opuieutv iugestiidcerd en schitterend gemonteerd (de Geschiedenis van 'n Japansch Theehuis). Operette in 2 (3) bedrijven door OWEN HALL. Vertaling van A. S. en H. R. Mu/.iek van STDNEY JONES. O Mimosu San Mej. Willy Bierlèe. Molly Seamore Mevr. E. Boonsv Biene. II un-hsi Chinccschde lieer P. Kolder (Debut) enz. enz. enz. In 't Raly 'fiiliitrc te Louden SOO avonden achtereen ge speeld. Koor: 24 Dames en Hoeren en Orkest 18 bekwame Musici. Dirigent: de Heer J. J. VAN AMERON. Aanvang 7l/a uur. Pr ij zen der Plaatsen: Balcon f 1.75. Stalles f 1.50 le Amph. f 1.50. le. Zijloge f 1.25. Baignoires en 2e Aniph. f 1.Parterre f 0.75. 3e Amph. en 2o Zijloge f 0.50. 4e Amph. en Gaanderij f 0.30. Plaatsbcsprekin g dagelijksch van 10 tot 12 en van 13 uur. Aan deelhouders hebben het recht om voor iedere Voorstelling een dag te voren de verlangd wordende plaatsen op to geven. Verwacht eerstdaags eerste Opvoeringen van De Kasteleines van het Gouden Lam. MUURHUIZEN 39 -:- belasten zich mot aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupon s. Sluiten prolongatie S a é-I n r i c li t. i n g. JSe LAVENDELSTRAAT 2 Varkeusslagerij - - - - - Fijue Vleoschwareii. De Administratie van Ivortegracht 1, Amersfoort. verzoekt beleefd cveiOucele reclamoR betreffende de bezorging der courant zoo spoedig mogelijk te mogen ontvangen

De Eemlander | 1907 | | pagina 3