I C. J. Prins, AFWEZIG. Advertentiën. van 6 tot en met 22 Augustus. Arts ROLANDUS HAGEDOORN. Utrechtschestraat No. 64. - - Amersfoort. - - Haarwerken, - Haarstukken en coiffures R. J. VAN E1MEREN, Brandstoffen, L. VAN ACHTERBERGH. Voor de tweede vacature waren voor gedragen de hoeren: Jhr. J. W. A. Barchman Wuijtier, Dr. F. A. F. Gronc- man en J. W. C. Bloem. Benoemd werd met algemeene stemmen jhr. J. W. A. Barchman Wuijtiers. 3 Happart en Voorstel van Burgemeester en 'wethouders betreffende wijziging van de verordening, houdende bepalingen in acht te nemen bij het overdragen aan de Gemeente van straten, enz. benevens nader rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende een verzoek van J. van den Berg en J. G. van der Geest, tot overdracht van Gronden aan de Gemeente. De heer Gerritsen zal tegen het eerste gedeelte stemmen, daar hij zich bij de oude bepalingen het meest op zijn gemak vindt. De Voorzitter verzoekt nadere toelichting. De heer Gerritsen zegt, dat het veel te veel moeite zal vereischen iedere zaak op zich zelf te behandelen. We th. Visser merkt o. a. op, dat de gemeente niet moer moet ontvangen dan de kosten. De heer Plomp begrijpt het bezwaar van den heer Gerritsen niet. Het eerste gedeelte aan te nemen i6 het eenige zuivere. De Voorzitter. De heer Plomp heelt het voorstel zoo duidelijk verdedigd, dat ik alleen nog maar heb medetedeelen, dat het eerste gedeelte is een uitge sproken gevoelen van. den Raad in eene vorige vergadering, waarna de voorzitter het eerste gedeelte in rondvraag brengt. lo. Wordt uitgesproken, dat cene wijziging der Verordening, houdende bepalingen in acht te nemen bij het overdragen aan de Gemeente van straten of wegen, of gronden tot het aanleggen van straten of wegen bestemd, iu den zin als door B. en V. is aangegeven wenschelijk is, en dit college uit te noodigen, voorstellen iu te dienen tot wijziging dier verordening in dien zin. De heer Gerritsen stemde slechts tenen. Vervolgens werd met algemeene stSnmen vastgesteld het concept-besluit tot overname van gronden. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot splitsing van de le en 2e klasse dor H. B. S. ieder in 3 afdeelingen. Mr. Heyligers vraagt of B. en \V. van plan zijn aan de regeering te kennen te geven, dat de uiterste grens nu bereikt is en daarom het subsidie niet verder te verminderen op de be groot'mg. De Voorzitter zegt, dat B. en W. de staatsbegrooting zullen afwachten, mocht deze tegenvallen, dan zullen zij bij den Minister aandringen op verhoo- ging of handhaving van het tegenwoordig subsidie. Waarna de raad z. h. st. conform het voorstel tot splitsing der lc en 2e kl. ieder in drie afdeelingen besloot. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van het Reglement voor het Middelbaar Onderwijs. Mr. Heyligers dringt aan op spoedige definitieve" behandeling van het regle ment. De voorzitter zegt, dat deze zaak in voorbereiding is. Waarna de raad met algemeene stem men besloot art. 20 bis, luidende als volgt te schrappen. „liet maximum van het aantal weke- lijksehe lesuren, dat aan een leeraar opgedragen kan worden, bedraagt voor den leeraar, tevens directeur 14 uren voor de leeraren in Natuurweten schappen 22 met uitzondering van den leeraar in Natuurlijke historie; voor de overige leeraren, met uitzondering van die in Teeke nen cu Gymnastiek 25 voor den leeraar iu Lijnteekenen 15 Handteekenen 20 Gymnastiek 10 „De leeraren zijn verplicht, tijdelijk lessen waar te nemen tot eer. aantal van 5 boven het vastgesteld wekelijksch maximum, terwijl aan geen der leeraren ineer dan een aantal van 30 lesuren per week mag opgedragen worden. „Onder bovengemelde lesuren worden verstaan alle lessen, ook die welke dooi den leeraar aan het Gymnasium of de Burgeravondschool worden gegeven". G. Voorstel van Burgemeester en Wet- houders tot benoeming van eeue CommissigJ. in zake onbewoonbaar verklaringen van de perceclen Rommclenbjrg no. 24 26 23 30 32 34 en 36. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot benoeming van eene Commissie in zake onbewoonbaarverklaring van de perceelen plaatselijk gemerkt Achter de Kamp no. 14 16 13 en 42. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot benoeming van eene Commissie in zake oiibew-ooubaiirverklaring van de perceelen, plaatselijk gemerkt Achter de Kamp, no 20 22 24 26 34 38. De vooorzitter wijst voor deze 3 punten aan den heereu Tromp van brengen, waarop de heer Hamers het woord vraagt. In de vorige vergadering is besloten cene klacht van den Rit meester Grondhout tegen den controleur der gem.-bclastingen ter Secretarie te deponeeren ter inzage van do leden. Spreker heeft de stukken ter Secretarie ingezien en vindt de klacht geheel onge motiveerd, integendeel de controleur ver schafte alle inlichtingen. De conti óleur is niet verplicht inlichtingen te geven, inaar had kunnen verwijzen naar de re clame commissie. Meer lof dan blaam komt dan ook dien ambtenaar toe. Spre ker wilde deze zaak in het openbaar behandelen, opdat de burgerij kunne oordcclen. De Voorzitter heeft met genoegen het oordeel van den heerHamersgehoord. De stukken hebben ter visie gelegen en de andere leden zullen zich er wel mede kunnen vcreenigen. De heer Ycls-Hcijn heeft ook ter Secretarie kennis genomen van de stuk keu cn kan zich volkomen vereenigen met het gesprokene door don heer Hamers. De controleur heeft zeer humaan ge handeld. De heer Hamers meent echter, dat zeer weinig leden ter Secretarie inzage hebben genomen van de stukken. De Voorzitter wenscht D soms voorlezing van de stukken. De heer Hamers Ja. M. d. V. De Voorzitter verzoekt den Secre taris de stukken voor te lezen, waarna wij te hooi en krijgen de klacht van den ritmeester Grondhout, het schrijven van den controleur aan genoemden ritmeester cn het rapport van den controleur aan B. W. De heer Hamers dankt voor de inlichtingen. Waarna de Voorzitter even voor half drie de openbare vergadering verandert in eene met gesloten deuren, die niet door eene openbare wordt gevolgd. 1 Hoist, Van Duinen en Rolaudus llagc doorn, welke commissie haar rapport 2 zal moeten indienen. 9. Behandeling reclames primitief kohier B Inkomstenbelasting dienst 1907. Z. d. en z. h. st. conform het advies I besloten. De Voorzitter vraagt, of een der heeren nog iets iu het midden heeft te Het schijnt bij onzen vroeden Raad meer cn meer gebruik te worden, na iedere openbare vergadering eene geheime te houden. Bij de te Bussum gehouden aanbesteding voor den bouw van een roomsch-katho licke jongensschool aldaar was minste inschrijver de heer J. Bunnik, alhier voor f25.630. Er waren 14 biljetten in geleverd. In den hordenren voor officieren te Duindigt behaalde luitenant W. L' van Weideren baron Rengeis den vierden prijs II. M. de Koningin-Moeder woonde Zondagmorgen de godsdienstoefening bij in de Herv. Kerk te Soest, onder gehoor van Ds. VV. J. Meiners van hier. Arts J. Smit van hier, is benoemd tot gemeente-geneesheer te Waarder en Langeruigeweide (Z.II.) Bij beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd tot klerk hij de Rijksverzekcriogsbank te Amsterdam Mej. T. G. de Vries van hier. Twee paarden gespannen voor een wagen van den landbouwer v. d. H sloegen Maandag middag aan den Koppel op hol. In vliegende vaart ging het het Spui over, den hoek om cn zoo verder over het Zand den Weversingel op. Voor het St-Jozefgesticlit slingerde de wagen tegen een der daar staande steenen paaltjes, de paarden sprongen op, uiet het ongelukkige gevolg dat een der dieren met de borst op hot hek terecht kwam. De voorzijde werd geheel open gescheurd zoodat de ingewanden er uit puilden. Het dier moest oogenblikkelijk worden afgemaakt hetgeen nog heel wat moeite met zich bracht. Er circuleert thans te dezer stede een adres, waarin B. W. worden verzocht de muziektent op Koningin's jaardag op den Hof to doen plaatsen. Het staatsoxamen is met gunstig ge volg afgelegd door den heer P. E. Staverman. De heer O. J. van der Eist, mijn ingenieur te Delft, is voor den nieuwen cursus der Technische hoogcschool aldaar benoemd tot adsistent voor mijnkunde, metallurgie cu docimasie. Een keurige collectie prijzen, uitge loofd voor den wedstrijd voor jongelieden, die deelnemen aan de schietoefeningen tot verhooging van 's lands weerkracht, is geëtaleerd iu het magazijn van den heer J. G. Fontein Laugestraat 28. De heer J. Lems te Rotterdam heeft zijn benoeming tot huisvader van het Militair Tehuis alhier niet aangenomen Thans is als zoodanig benoemd de heer J. Zevenbergen te As6eu. De stafmuziek van het 5e Regiment Infanterie, directeur de heer G. Bikkers zal op den jaardag van H. M. de Koningin ten paleize Het Loo een concert geven, gedurende en na het diner der Konink lijke Familie. De militie tweede-luitenants G. A. J. van Engelen van der Veen, H. J. A. van Son cn M. L. J baron Taets an Amcrongen van Rcnswoude zijn bij het 5e Regiment Infanterie voor her halingsoefeningen onder de wapens ge komen. Tot lid der commissie voor de keuring van levensmiddelen ten behoeve vau het leger, is voor het tijdvak 1 November '907—1 Nov. 1908 o.m. benoemd de kap. intendant L. J. H. Heijaian van de 4e divisie infanterie alhier. Bij het te Nijmegen gehouden natio naal kegelconcours behaalde U. D. L van Amersfoort in den korpswedstrijd den 2Sstcn prijs met 142 p. In den personeelen wedstrijd behaalde de heer C. de Jager den 28sten prijs met 3" p. De heer N. G. Kam werktuigkundig ingenieuralhierkomtvooropde voordracht voor leeraar in de wis- cn natuurkunde aan het gymnasium te Doetinchcm. De detachccring vau de cadetten van de K. M. A. bij het 4e Reg. Inf. zal 14 September a.s. eindigen. Bij het 5e Reg. Int. zal onder leiding van den len luitenant R. J. Hoffmann in de maanden October en November een cursus worden gehouden voor op leiding van miliciens tot voorganger in de gymnastiek. Op do Leusdcrheide werd Maandag de cindwedstrijd gehouden van den door loopenden wedstrijd der Schietvereeni- ging „Wilhclmina" onderafdeeling van Amersfoort van den Bond van oud ondet- officiercn. De uitslag was als volgt: le k 1 as s eJ. W. van Achterbcrgh le prijs met 335 p., 2de prijs D. van Buurcn 334 p., 3de prijs C. van Oorschot 330 p., 4de prijs R. J. van Eimoren 330 p., 5de prijs Clemens 329 p., 6de prijs Uding 327 p., 7de prijs Meijer 325 p., SBte prijs Serré 322 p., 9de prijs van Zwol 321 p., 10de prijs Muis 319 p., 11de prijs 314 p., 12de prijs Smit 305 p 2e k 1 a 8 s e1 ste prijs Michon 320 p. 2de prijs Kerkkamp 319 p., 3de prijs Krugcr 311 p., 4de prijs Klaassen 307 p., 5de prijs Ilassing 299., 6de prijs van Ede Sr. 296 p., 7de prijs 296 p., 8ste prijs Heiligers 286 p., 9de prijs van Ede Jr. 278 p., 10de prijs Buttene 240 p Geluksbaan. Ie prijs D. van Buuren 97 p., 2de prijs Clemens 94 p. 3de prijs Janssen 93 p., 4de prijs Dding 93 p. 'De prijzen werden des avonds in een gezellige bijeenkomst in de Arend uitge reikt. De voorzitter de heer D. van Buuren deed dit op de hein eigene kernachtige wijze, waarna de nafuifnog tot laat in den avond de schutters bij eenhield. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is de eerste luitenant-kwartier meester W. K. R u t g e r s, gedetacheerd geweest bij het leger in Nederl.-Indiê, weder ingedeeld bij het leger hier te lande, en wel bij het 5c regiment inf. Zaterdag 24 Augustus zal de openings voorstelling bij Carré worden gegeven. Het circus komt te staan tegenover het station. In Bunschoten is onder het rundvee ook al mond- cn klauwzeer geconstateerd. Meer dan ooit is het thans noodig geen ongekookte melk te drinken. Het garantiefonds voor het Gymna- stiekfeest in September te houden schijnt volteekend te zgn, zoodat de uitvoering zal kunnen doorgaan. Het Bloemencorso zal op 31 Augustus kunnen doorgaan, daar het aantal deel nemers groot genoeg is. Niettemin zal meerdere deelname zeer worden toege juicht. De luitenant-kolonel intendant in de stelling van Amsterdam C. M. A. Douglas wordt op 1 Oct. a. s. overgeplaatst bij de 4e devisic infanterie en komt in garni zoen te Amersfoort. In den ouderdom van 62 jaren is al hier, na een kortstondige doch hevige ziekte overleden de heer C. Vlaanderen Azn., inspecteur van den weg bij de H. IJ. S. M. De overledene was in verschillende rangen bij de maatschappij werkzaam en had Amersfoort gedurende zeer vele jaren als standplaats. Hij stond bekend als een degelijk en ijverig ambtenaar, wiens diensten noodo zullen gemist wor den. Aangesteld den lOen Maart 1S70 als opzichter der sectie AlkmaarZaandam, met standplaats Uitgeest, werd hij den len April 1874 benoemd tot hoofd opzichter van de lijn AmsterdamRotter dam, met standplaats Den Haag. Daarop volgde den len April 1884 zijne overplaatsing als hoofdinspecteur naar de 3e inspectie, St. AntoniedijkWinters wijk cn Hilversum—Utrecht, met stand plaats Amersfoort, terwijl den len Maart 1886 de heer Vlaanderen tevens nog werd belast met het toezicht op de lijn AmersfoortKestereu. Den 15 October 1890 werd ZEd. van het laatstgenoemde toezicht ontheven om den len Januari 1893 benoemd te wor den tot inspecteur van den weg der II. IJ. S. M., welke betrekking hij tot ziju dood toe heeft vervuld. In Vel «loc feil lii geu. dit jaar zullen vcldoefeningcn op meer uitgebreide schaal worden gehou den en wel: A. Onder de leiding van den contman dant der 4de divisie infanterie door: don staf der 4de divisie infanterie, dén staf cn de vier bataljons van het lstc regiment infanterie, den staf en de vier bataljons van het 5e regiment infanterie, den staf en de vier bataljons vau het 9de regiment infanterie, één regiment huzaren, samengesteld uit den staf en de beide eskadrons van het 1ste regiment huzaren en uit de 5de eskadrons van het 1ste en het 4de regi ment huzaren, den staf, de twee afdeelings-staven en de zes batterijen van het 1ste regi ment veld-artillcrie, de 4de compagnie van het pionier bataljon en een polotou van eene tele graaf compagnie van het bataljon tech nische troepen van het regiment genie troepen. eene compagnie wielrijders, eene afdeeling mitrailleurs; twee signaal-brigades, zoomede detachementen huzaren, or donnansen, trein, hospitaalsoldaten en marechaussée, en jeen detachement der koloniale reserve. Deze oefeningen zullen duren van en met 4 September tot en met 9 Septem ber, den dag vau hcenmarsch daaronder begrepen. Als scheidsrechters bij deze oefeningen zullen optreden: a. de generaal-majoot F. N. Thiange; b. de hoofd-officier der cavallcrie, belast met het bevel over het hiervoren genoemde samengestelde regiment huza ren; c. de commandant van het lstc regi ment veld-artillerie en de luitenant kolonel commandant van de 1ste afdeeling van het 4de regiment veld artillerie; d. de commandanten van het 2de, het 3de en het 6de regiment infanterie; B. Onder de lcidiug van den inspecteur der infanterie van en met 10 tot en met 12 September, den dag van terugmarsch daaronder hegrepen. Aan deze oefeningen zullen deelnemen 1°. De hiervoren ouder a vermelde korpsen en onderdeelen; 2°. de staf en de vier bataljons van het 8ste regiment infanterie; 3°. de staf en de eskadrons van het 3de regiment huzaren; 4°. de staf en de twee batterijen van het korps rijdende artillerie; 5°. twee signaal-brigades. Als scheidsrechters bij deze oefeningen zullen optreden: a. de commandanten van het 2de, het 3de en het 6e regiment infanterie; b. de commandant van het 4de regi ment huzaren; c. de commandanten van het 3de rogiment veld-artillerie en van de 1ste afdeeling van het 4de regiment veld artillerie. Bestemd zijn: a. voor de oefeningen, hiervoren onder a genoemd: tot commandant resp van de 1ste cn van de 2de brigade, do kolonel C. P. de Veer, commandant van het 9de regi ment infanterie en J. Bruce, comman dant van het 1ste regiment infanterie; tot chef van den staf van de ver ccnigde troepen, de luitenant-kolonel van den generalen staf A. L. Klerk de Reus; tot adjunct-chef van dien staf, de kapi tein van den generalen staf V. Noest; tot adjudant van den leider der oefe ningen, de eerste-luitenant der infanterie, 11. W. Z. Dutry van Haeften; tot chef van den staf, resp. bij het lste en bij de 2de brigade, de kapiteins van den generalen staf A. G. Maris cn J. L. ten Bosch; tot adjunct chef van den staf, resp. bij de lste en de 2de brigade, de kapitein der veld artillerie J. F. B. Kalff en de eerste-luitenant der huzaren A. van Mens. tot adjudaöt van den commandant der lBte en der 2de brigade, resp. de aerste- luitenant der infanterie J. M. Sluys cn de eerste-luitenant der infanterie C. 0. de Gelder; tot chef van de intendance, de majoor- intendant W. P. van Leeuwen, aan wicn wordt toegevoegd de kapitein der infanterie L. E. W. van Alhada; tot chef van den geneoskundigen dienst, de dirigecrcnd officier van gezondheid der 2c klasse E. J. Kiihue aan wien worden toegevoegd de officier van go- zondheid der lste klasse dr. T. J. II. Snijders cn de paardenarts der lste klasse J. J. Westbrock; Voorts worden bestemd om op te treden: als belast met den administra tieven dienst bij deti staf der divisie de eerste-luitenant kwartiermeester J. Haits- ma Muiier; als intendant bij de lstc brigade de kapitein-intendant J. II Busch Geertse- ma, aan wien wordt toegevoegd de eerste- luitenant-kwartiermeester C. Wals; als intendant bij de 2de brigade, de kapitein-intendant L. J. H. Heyman, aan wien wordt toegevoegd de ccrste-luite- nant-kwarticrmcester W. J. van Brccn; als chef van den geneeskundigen dienst der lste brigade de officier van gezond heid der lste klasse T. W. H Paulussen; als chef van geneeskundigen dienst der 2de brigade, de officier van gezond heid der lstc klasse dr. S. de Jong; b. voor de oefeningen hierover onder B. genoemd: tot chef van den staf der voreenigde troepen de generaal-majoor F. N. Thiange; tot adjunct-chef van dien staf, kapitein van den generaalen staf M. D. A. For bes Wels; tot toegevoegde officieren aan dien staf do cerste-luitenants der infanterie C. C. de Gelder en J. M. Sluijs; tot commandant der te vormen ma noeuvre-brigade, de generaal-majoor G. J. W. Koolemans Beynen; tot chef van den staf dezer brigade, de kapitein van de generaleu staf II. Croockewit; tot adjunct chef bij dezen staf, de kapitein der veld artillerie J. F. B. Kalff; tot adjudant van den commandant dor manoeuvre-brigade de eerste-luitenant der huzaren A. van Mens; tot intendant bij deze brigade, de ka pitein-intendant W. J. van der Hurk. Ter beschikking van de leiders der oefeningen worden gestold om aan de schcidrechters te worden toegevoegd, de kapiteins van den generalen staf jhr. L. M. A. von Schmidt, J. C. C. Tonnet, A. Copes van Hasselt, M. D. A. Forbes Wels, Aronstcin en T. F. J. Muller Paardenmarkt. Aan de markt waren aangevoerd 280 paarden 50 hitten en 30 veulens. Luxe paarden golden van f 450 tot f 550. Werk f100 f 450. Slacht f 60 f100. Hitten f 100 f 175. Veulens f 100 f200. Enkele buitenlandsche kooplieden be zochten de markt. De handel was redelijk. De praktijk zal «loor de bur- gergeuecslieereu worden waar genomen. Specialiteit in ZANDKOEKJES en zuiver MELKBltOOD. De meest natuurlijke worden vervaardigd bij Haarkundige, Anih.straatweg 8, AMERSFOORT. GEVESTIGD 1S9Q. - - Handel iu le kwaliteit - - Magazijnen: Koestraat, ■testelkautoor: Arnhemschc straat 1. „De Graaf van Atlone."

De Eemlander | 1907 | | pagina 3