AMBACHTSSCHOOL Uit de Omgeving. Rechtszaken ALLERLEI. ADVERTENTUËN. PENSIONS ids _jeilijke, maar tevens hoogst dank bare taak. Verzekerd toch kan men er van zijn, en Zaterdag heeft dat weer bewezen, dat den geheelen dag door kijkers voor de winkelruiten staan, zoo- datluit een oogpunt van reclame zoo'n etalagewedstrijd zeker niet verwerpe lijk! is. Veel tijd tot rust werd ons na de parade nog niet gegund, want reeds een ander nummer van het programma vroeg onze aandacht. Het Bloemen corso werd namelijk om twee uur op gesteld in de Hendrik van Vianden- straat en maakte daarna vergezeld door de muziekkorpsen van den R. Kath. Volksbond en den Nat. Chr. Werkmans bond de volgende routeBlankenheim- straat, Beekesteinschelaan, Beukenlaan, Utrechtsche weg, Soesterweg, Korte Bergstraat, Utrechtsche weg, Lange '8 Bergstraat, Leusderweg, Westerstraat, 3' Utrechtsche weg, van Campelaan, van Oldenbarneveldlaan, Stationsstraat,Soes 'ls terweg, Asch van Wijkstraat, Wijers- straat, Varkensmarkt, Westsingel, Zand, Bloemendal, Teutstraat, Koningstraat, Potstraat, Zogstraat, Kampstraat, Wever singel, Havik, Krommestraat, Lange- straat, Kamperbinnenpoort, Zuidsin gel, Varkensmarkt, Langestraat, Zeven huizen, Hof. Dat de prachtig versierde karretjes en fietsen veel bekijks trokken, spreekt 'n- vanzelf. Aan het verzoek om niet mee !n' te loopen, werd door het publiek niet 3st al te best gehoor gegeven, maar voor P" zoover wij konden nagaan, leed de goede lls orde er niet al te erg onder. Behalve een er propagandawagen van het Amers- foortsch Drankweer comité dat, ijverig "e als altijd, ook hierbij niet ontbrak, Da ging in de stoet mee een reclamewagen der Chr. Jongel. Vereen. Psalm 119: 9. ;e~ Het slot van het programma der ie" Oranjevereeniging was zeker niet het •S' minste en maakte ongetwijfeld het ®r prachtigste effect. De gondelvaart, iets nieuws voor Amersfoort, bracht de kijk- "e lustigen reeds lang voor zeven in de plantsoenen, zoodat toen de versierde booten doorvoeren, een breede haag menschen overal geschaard stond. De ,e" boottocht ging den volgenden weg Oude Gasfabriek, Plantsoen, Monniken- 're dam, Zuid-Singel, Monnikendan, Lun- tersche beek, Koppelpoort, Luntersche 5er beek, Plantsoen. Ook hierbij verleende er' het muziekkorps van den Chr. Werk- er' mansbond medewerking, terwijl de en Onder-oficieren-Zangvereeniging, onder de directie van den heer W. Wernicke bij a's Amicitia eenige liederen ten gehoore ;Lt bracht. Het terras van Amicitia, 'O- waar de kapel van het 4e Reg. Huzaren, 'en onder leiding van den heer H. Maas, er' een concert gaf, was a giorno verlicht, 'eD terwijl langs den beekkant lampions waren aangebracht. Hiermede was het officeeleprogramma m' ten einde, behoudens nog de Prijsuit- L(te deeling van den Etalagewedstrijd, het ,e Bloemencorso en de Gondelvaart. Het w spreekt echter vanzelf, dat het publiek ien nog door bleef feestvieren. De stad zag 'Je' er trouwens door de vele vlagen en het tel, op zoovele plaatsen aangebrachte groen en zoe feestelijk uit, dat dit niet te ver te" wonderen viel. Tot laat in den avond ïei> uitte het publiek door zang en dans 'er zijn vreugde: het In Café Otte, Heiligenbergweg wer- ten den de prijzen uitgedeeld. De uitslag lus, was als volgt 'nd. A. Etalagewedstrijd Afd. I. tar- Voedingsartikelen, ie pr. pendule met de coupes, firma Waterschot; 2e pr. tafeltje, ;kje H. Stuurman. cht, Afd. II. Dames- en heeren-artikelen. aar ie pr. schilderijen, H. W. Stenfert; aat, 2e pr. kaartbak, L. Houbaer; 3e pr. >nt- rooktafeltje F. F. Spiekerman4e pr. thermometer Joh. Bottinga. ters Afd. III. Luxe artikelen, ie pr. op Bouloir, gebr. van Eden2e pr. beeld zij, op voetstuk G. G. Veenendaal. che B. Bloemencorso. I. Afd. 1 epr. tin; f 10, versierde wagen der chr. jong.- né vereen.2e pr. f 5 de wagen van het shg Am. Drankweer-comité. toel n. Afd. fietsen en sportkarren: a. ge' bloemisten ie pr. f 15 H. A. van Bem aal mei, 2e pr. f 10 J. Floor, aal b. Versieringen door bloemisten ie tad- pr. f 7.50 jongeh. Broeker2e pr. f 5 /ar-mej. van Tellingen, 3e pr. f 2.50 jongeh, iter van Tellingen; bestuursprijs f 2 jongeh. aan: Kok. mh, c. Eigenversieringen, ie pr. f 15 J. W. lag Eggink, 2e pr. f7.50 van den Brink; aar 3e pr. f 2.50 v. d. Starren, dei C. Go n/I el va art. iepr. f io.no. 12 iari L. Goossen, N. W. en W. van Heekeren, skei 2e pr. f no, v. d. Linde, 3e pr, f 6. 1 it no. 6 v. d. Burg en Voskuilen4e pr. )cb> f 4 no. 7 Schol ten, v. d. Bosch5 e pr. f2 no. 11, B. Biezenbos, A. v. d. ge Hoeven en R. van Ginkel. dc 1 De looi ge de BAARN. joo: In de Vrijdag gehouden bei Raadszitting werd aangeboden de ge- jge meentebegrooting, alsmede de begroo ting van de gasfabriek dienstjaar r 908. joot Gunstig werd beschikt op het request [eel- van ds. Ph. S. Niemeijer te Lage wai Vuursche, om een subsidie van f 100 3ens verleenen aan de naai- en breischool als aldaar. In verband met een ingekomen jren request van de plaatselijke boekhande ls; laren, besloot de Raad het aan B. en W. over te laten op welke wijze voortaan de leverantie der schoolbehoeften zal plaats hebben. Tot makelaar werd be noemd de heer G. Veldhuizen. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. tot overneming \an de aan den heer W. Maris toebehoorende en nog bruikbare leermiddelen ten behoeve van de nieuwe school voor M. U. L. O. voor 40 pCt. der waarde. De verjaardag van de Koningin werd Zaterdag alhier opgewekt gevierd, 's Morgens was er ringrijderij op rij wielen, waaraan door 7 5 personen werd deelgenomen, 's namiddags ringrijderij met rijtuigen. Postduivenwedstrijd en in ternationale hondententoonstelling trok ken vele honderden bezoekers, 's Avonds verlichting van het Brinkplein en concert in het Oranjepark. BARNEVELD. De Koninginnedag is alhier op gelukkige wijze geslaagd. Dank zij het fraaie weder konden de kinderspelen in den voor- en de volks spelen in den namiddag goed van stapel loopen. Vooral de ringrijderij met be spannen rijtuigen had veel succes. De vereeniging Wilhelmina, die het feest organiseerde, had, dank zij de wel willendheid van den burgemeester baron Van Nagell de beschikking over het voorterrein van het gunstig gelegen en boomrijk landgoed De Schaffelaar, dat voor zulk een feest bijzonder ge- eigend is. DE BILTAan het station alhier is Zondagavond te circa half tien een goe derentrein uit Utrecht geloopen op den locaaltrein naar Zeist. Eenige heeren, die op het achterbalcon van den achtersten wagen stonden konden, bijtijds op het perron springen. Eenige reizigers, die door den schok licht gewond waren, werden per extra-trein naar Zeist ge bracht, waar zij geneeskundig behan deld werden. Een Conducteur van den buurttrein is licht gewond. Er is aan zienlijke schade aan het materieel. De goederentrein is door onveilige signalen gereden, 's Nachts is de lijn weer vrij gemaakt. In den goederentrein bevond zich het materiaal van den Kon. trein, dat inwendig schade bekwam. Bij vonnis van het kantongerecht te Amersfoort d.d. 30 Augustus is S. H., bakkersknecht, wonende te E., wegens overtreding van art. 455 s Wetb. van Strafrecht Hij, die 't vervoer door trek- of lastdieren, doet plaats hebben op eene noodeloos pijnlijke of kwel lende wijze») veroordeeld tot eene geld boete van f 5.subsidair 3 dagen hechtenis. Genoemde persoon is bekeurd door den onbezoldigden rijksveldwachter H. Bon, in dienst van de afd. «Gooi- en Eemland» der Ned. Ver. tot Bescher ming van Dieren. Droef einde. Het te Shangha verschijnende dagblad Nort China Daily News bevat een artikel over de droevige geschiedenis van een jonge Chineesche onderwijzeres, mevrouw Tsin Tsching, die kort geleden werd ont hoofd, verdacht van den politieken moord op den gouverneur En Ming. De ongelukkige leerares was slechts acht en twintig jaar oud, toen het wreede voninis werd volvoerd. Zij was de dochter van een manderijn in de provincie Honan en was gehuwd met een beambte aan 't ministerie te Peking. De echt beloofde gelukkig te worden. Twee zonen werden uit hun echt geboren, 't Vrouwtje begon zich echter aan de moderne literatuur en de politiek te wijden en streed heftig mee voor de rechten der vrouwen. Zij werd toen gevangen genomen en na haar gevangenschap vertrok zij naar Japan, alwaar zij weer met nieuwen moed streed om de moderne begrippen in te voeren. Zij raakte bevriend met jeugdige heethoofden, jongelui die in Europa gestudeerd of er althans langen tijd verblijf hadden gehouden en die door drongen waren van de moderne Euro- peesche begrippen en politieke partijen. Die jongelui zochten haar op, kortom haar huis werd een vergaarplaats van energieke politici. Door toedoen van de kranige leerares werd te Shanghai een weekblad voor vrouwen opgericht, 't „Politieke huis" kwam in kwaden reuk hij de politie en een deel der bevol king. Zoo iets was immers ook ge heel in strijd met de Chineesche zeden en gewoonten. Toen de gouverneur En Ming door een zekeren Hsü werd vermoord, werd mevrouw Tsin Tsching beschuldigd bij dien moord mede plichtig te zijn geweest. De leerares werd ter dood veroordeeld. En 't von nis, wij zeiden 't reeds, werd voltrokken, de leerares werd wreedelijk onthoofd. Twee ton leergeld. In de Pionier schrijft de heer Frederik van Eeden o. m.: Nu leiden op dit oogenblik alle om standigheden er toe, dat ik mij bijna geheel aan G. G. B. moet ontrekken. De „kapitalist van Eeden", zooals men aan „De Eendracht" gewoon was te zeggen, is nu „kapitalist af". Mijn kapitalistenrol heeft maar kort ge duurd. Ik heb geleerd hoe men in een paar jaren, eigenlijk in een paar maanden, ondanks de beste bedoelin gen en een zuinige levenswijs, zonder te dobbelen of te speculeeren of te fuiven, twee ton gouds kan verliezen. Ik heb geleerd hoe moeilijk het is be kwame menschen van zaken te vin den, die nauwkeurig begrip hebben van hun eigen krachten. Ik heb de wenschelijkheid geleerd van onver biddelijke strengheid in alle commer- cieele werkzaamheid. Ik heb geleerd hoe weergaasch moeilijk het is om een goed kapitalist te zijn geen gemakzuchtig rentenier maar een kapitalist met eere, die een eenigszins plichtmatige opvatting van zijn werk kring heeft, die iets doen wil met zijn kapitaal. En ik heb, naar ik hoop, hiermee het leergeld betaald voor vele goedwillende kapitalisten, socialisten en G. B. B.-groepen, die na mij ko men. Dit is altijd een troost, als men zijn eigen tegenspoed voor anderen tot zegen kan maken. Bijtijds gered. Toen de heer Wassink uit Bussum zich met zijn echtgenoote per fiets naar Naarden begaf, zag hij onderweg het dochtertje Van Loveren brandende uit haar wo ning op den weg snellen. Onmiddellijk sprong de heer W. van zijn fiets, greep het brandende kind en dompel de het in de Bussemertrekvaart, op enkele passen afstands gelegen. De heer Wassink verwondde daarbij een achttal vingers zoodanig, dat genees kundige hulp moest worden ingeroe pen. Van het meisje werd alleen het haar geheel verzengd. Het realisme op het too- n e e 1. Het realisme op het tooneel dateert niet van gisteren, ook niet gelijk dikwijls beweerd wordt van Antoine en van het vroegere Théatre Libre. Men vindt het reeds veel eerder en zelfs in de Comédie Franqaise. Prevost bijvoorbeeld dronk op het tooneel alleen zeer fijne Bordeaux wijnen. Douros liet, als hij op 't too neel gevogelte moest eten niet met zich spotten. Hij verlangde werkelijk kippen en niet de slechtstehij zou beslist geweigerd hebben papieren kippen te verorberen. Juffrouw Mars wilde zich op het tooneel nooit met kunstbloemen te vreden stellen zij verlangde altijd echte ruikers en kreeg de allermooiste. De koolsoep op het tooneel, een heusche, dampende soep heeft haar debuut ge vierd in „De schipbreuk van Medusa." De vrouw van den schouwburgportier had de soep met groote zorg en met veel groenten gekookt. Om drie uur 's namiddags werd de soeppot op het vuur gezet, en van vijf uur af rook de geheele schouwburg naar kool. Een wethouder eener kleine Lim- burgsche gemeente vroeg dezer dagen aan een politieman„Zeg, mijnheer, wat beteekent dat toch tegenwoordig wordt op alle cafés het woordje „verlof" geschilderd „Maar beste wethouder", antwoordde de aangesprokene, „weet u dat niet en het college van B. en W. heeft ook in uw plaats reeds zoovele „verloven" verleend „Ochantwoordde onze wethouder, „ik teeken zoovele zaken, waar van ik niets begrijp. Dat is me alle maal te geleerd 1" (Limb, Koerier). Een offer der weten schap. Een der bekendste profes soren aan de hoogeschool te New York, zekere Seneca Powell, is plotse ling overleden. Sedert enkele jaren hield de hoogleeraar zich bezig met de ontdekking van een tegengif voor karbolzuur. Hij vond 't in zuiveren alcohol. Dikwijls entte hij zich zelf met 'n kleine dosis karbolzuur in, teneinde de werking van het tegenmiddel nauw keurig te kunnen nagaan. Men denkt, dat hij in den laatsten tijd deze proefnemingen te vaak her haalde, zoodat zijn lichaam er ten slotte niet meer tegen bestand bleek. Politiehonden. Het was wer kelijk niets nieuws onder de zonWat prat waren indertijd de politiebladen, toen 't enkele jaren geleden der politie gelukte honden voor politiedienstten te gebruiken. Wij kunnen deze eer aan de huidige politie helaas niet toekennen, daar reeds 750 jaar geleden een geregelde troep politiehonden heeft bestaan. In 't jaar 115,5 organiseerde de stad Saint Malo (departement Ille et Vilaine) een troep van 24 honden, die in hoofdzaak ge bruikt werden ter bewaking van de kolenhavens en om de kolendieven te pakken. Eiken avond werden de hon den vrijgelaten en 'S morgens door een trompetsignaal weer bijeengeroepen. Eeuwenlang deden deze honden en hun bewakers trouw hun plicht, totdat in 't jaar 1770 een jong zee-officier door de trouwe, maar soms wel wat wilde dieren werd doodgebeten. Na dien tijd werd 't hondenkorps opgeheven De school in dienst der politie? De school is tot vele dingen goed. Een vader, te Rijsen, vraagt nu ook al recherchediensten van haar. Aan de onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland vraagt hij, mee te helpen, om zijn 17-jarigen zoon, die inzonder heid het bakkersvak verstaat» en voor zes weken is weggeloopen, op te sporen. Zulks natuurlijk met behulp van de leerlingen. Geen slecht idee Van een meisjeskost school In een meisjeskostschool te Greifswald brak in de maand Juni onder de kostschoolmeisjes een waar oproertjo uit. 't Nam zelfs zoo'n vlucht, dat de politie er bij te pas kwam. Vier en twintig meisjes \an vijftien tot twintig jaar werden gearresteerd en moesten zich dezer dagen voor den rechter ver antwoorden. Alle vier en twintig werden tot twee of meerdere maanden gevan genisstraf veroordeeld. De oorzaak van de relletjes wordt toegeschreven aan de slechte behande ling der internen. Ook over 't eten wordt druk ge klaagd. Een der gearresteerde meisjes vertelde zelfs, dat zij drie weken lang, voor straf, in een donker hok werd opgesloten en al dien tijd slechts water en brood kreeg. Waren de groote denkers van het Westen onthouders? Onder dezen titel heeft von Ehrenstein een boekje geschreven (Weenen, bij Halm en Goldmann). De schrijver heeft van 37 groote denkers en wijsgeeren korte biografische aanteekeningen over bun verhouding tot alcohol samengesteld. Er zijn onder hen slechts drie ont houders Seneka, Pythagoras en Locke de beide eerste waren onthouders om moreele, de laatste om gezondheids redenen. Vrij vervoer met de tram voor de gemeenteraadsleden van Berlijn. De groote afstanden in Berlijn hebben den gemeenteraad er toe gebracht het dagelijksch bestuur uit te noodigen een raads-automobiel aan te schaffen en bovendien aan alle raadsleden een abonnement op de lijnen van de groote Berliner Strassenbahn te bezorgen. Liet praeadvies van het dagelijksch bestuur is thans uitgekomen. Voor de leden van den raad zal een automobiel van 24,000 Mark aangeschaft en voortdurend te hunner beschikking gesteld worden en buitendien wordt den leden voor twee lijnen van de Strassenbahn een jaarabonnement toe gestaan. Een abonnement voor alle lijnen werd, gelet op de woonplaatsen van de meeste raadsleden, niet noodig geoordeeld. Woeker. De Haagsche Chro niqueur van de N. Gr. Ct. meldt een staaltje van schandelijken woeker „Er is in de vorige week een faillis sement uitgesproken van een midden stander en als straks de lijst van cre diteuren openbaar gemaakt wordt, zal blijken, dat daartoe behooren voorschotgevers, die den failliet ge woonweg „gevild" hebben. Een hun ner schijnt de edelmoedigheid te heb ben gehad den winkelier te helpen aan f 1000 tegen een rente van 21 o °/0 per maand. De strafwet laat helaas deze „roovers" vrij uitgaan. Het geheim der stem ming. Vóór eenige dagen werd door de rijks veld wacht een onderzoek ingesteld naar aanleiding eener klacht, bij den officier van justitie te Maas tricht ingediend, in verband met de stemming voor twee leden van den raad eener Zuid-Limburgsche gemeente. De burgemeester dier gemeente zou n.l. als voorzitter van het stembureau, met potlood eene naamlijst hebben bij gehouden van de kiezers, die van hun stemrecht kwamen gebruik maken, en wel in dezelfde volgorde als zij opkwa men, terwijl in die zelfde orde een volgnummer achter den naam van eiken kiezer op die lijst voorkwam. Voorts zou, tijdens het gebruiken van het middagmaal door de leden van het stembureau, een der plaatsvervangende leden, een raadslid, bevonden hebben, dat ook de stembriefjes aan de ach terzijde van een klein cijfer in pot lood waren voorzien en in de volg orde dier nummers gerangschikt lagen. Zoodra de burgemeester op het stem bureau terugkwam, werd hij door be doeld Raadslid lang niet vriendelijk op deze vreemde bijzonderheden attènt gemaakt, en verlangde de interpellant vernietiging van de door den burge meester bijgehouden naamlijst, hetgeen deze weigerde. Het geval is daarop ruchtbaar ge worden, hetgeen tengevolge had, dat door kiezers eene aanklacht bij de justitie wegens schending van het ge heim der stemming werd ingediend. Naar verzekerd word, heeft het door de Rijksveldwacht ingestelde voorloopig onderzoek, waarbij verschillende perso nen werden gehoord, in hoofdzaak de gegrondheid van die klacht bevestigd, en ontkent ook de burgemeester niet eene lijst te hebben bijgehouden, echter verzekerend, dat de stembiljetten uitsluitend voor zijn gemak waren ge nummerd. (L.K.) Op een zolderkamertje in de Rue Lamertine te Parijs is het lijk van den 15-jarigen Robert Doynan gevonden, afschuwelijk verminkt en in staat van ontbinding. De jongen bracht daar soms met zijn vader den nacht door. Kort nadat het lijk gevonden was, heeft deze, de 48-jarige Léon Doynan, zich in han den der politie gesteld. Hij erkende zijn zoon daar een week geleden in den nacht met een scherp mes te hebben vermoord. Hij wist zich niet te herin neren, of hij de gruwelijke verminking, die op het lijk gevonden werd, voor of na het intreden van den dood toege bracht heeft. Dolle jaloerschheid, die zeer waarschijnlijk slechts op een >idée fixe« berustte, heeft hem tot zijn wandaad gedreven. De eerst indrukken van„het justitieel onderzoek zijn, dat men met een monomaniak te doen heeft. Ook staat hij bij zijn buren bekend als een alcoholist en spiritusdrinker. Hij had reeds meermalen gedreigd den jongen te zullen vermoorden. Een brug ingestort. Een Reuter-telegram meldde Zaterdag de instorting van een nienwe spoorbrug bij Quebec in Canada. Uit nadere be richten blijkt, dat de groote brug over de St. Laurensrivier ingestort is tenge volge van overlading, toen een werk- trein, die materialen aanbracht voor den bouw, over de brug ging. Tachtig of negentig menschen werden bij de in storting mede in de diepte gesleurd. De meesten van dezen zijn gedood, terwijl de anderen zware verwondingen bekwamen. Nog slechts 16 lijken zijn gevonden. Ook de materieele schade is aanzienlijk. Zij wordt op 300.000 pond sterling geraamd. De brug zou het volgend jaar gereed komen en in dienst worden gesteld. De bouw was een reeuzenwerk en zou 1.200.000 p. st. kosten. Hevige onweders. In de Rijnprovincie hebben hevige onweders gewoed. In verschillende streken werd groote schade aangericht aan de veld gewassen. Te Solingen veroorzaakte een wolkbreuk ernstige storingen in het verkeer. Ook uit Neder-Beieren komen berichten van Groote schade door on weders aangericht. Moederliefde. Het verslag over de laatste twee jaren is verschenen van de Avondschool voor Volwas senen van het dep. «Amsterdam» der Maatschappij van Nijverheid. Daarin wordt het volgende verteld van eenige der leerlingen. De merkwaardigste leerling in klasse 4 was de 76-jarige juffrouw weduwe K., die twee zoons in Indië heeft. Toen haar man leefde onderhield die de cor respondentie, doch na zijn dood moest zij, omdat ze niet lezen en schrijven kon, aan een ander vragen. Dit vond zij onaangenaam en zij wenschte nu nog het lezen en schrijven te leeren. Ofschoon zij ver van de school woonde, kwam zij tamelijk geregeld en gelukte het haar toch met groote moeitolees- baar schrift te leveren. B„ .52 jaar bezocht bijna alle avonden de schooldaar zij een zoon in Amerika had, vond zij het zoo onaangenaam, dat steeds een ander voor haar aan dien zoon moest schrijven, want zij had nimmer schrijven geleerd. Zij heeft het in den laatsten cursus zoover gebracht, dat zij hem persoonlijk schrijven kan. Aardbeving in Italië. Uit Catana, een plaatsje op ióooMeterboven den zeespiegel aan de Etna, wordt een hevige aardbeving gemeld. De ver schrikte bewoners brachten Zondagnacht buitenshuis door. Tot dusverre bepaalt de schade zich tot eeuige ingestorte huizen. Een zware rookkolom stijgt op uit de krater. Zondagochtend speelde het 8-jarig dochtertje van ds. E. te Kampen, in den tuin der pastorie met een lantaarntje, waarvan het gevolg was, dat haar kleeren vlam vatten en 't kind hevige brandwonden bekwam. Een der buren, het gillen hoorende, wikkelde 't kind in een wollen deken. De vader, die juist een godsdienstoefening leidde, was nog onkundig van het ongeluk, toen zijn vrouw en zoon, eveneens in de kerk, te hulp geroepen, reeds bij het kind hulp verleenden en een genees kundige hadden ontboden. De patiënte werd naar het Ziekenhuis vervoerd en stierf reeds des avonds. Een ONDERWIJZER biedt tegen 15 Sept. of 1 Octr. a s. GEDEELTELIJK of VOLLEDIG aan. Prima referentiën. Br. fr. lett. H bureau van dit blad. AMEKSFOOltT. Bij voldoende aanmelding van leer lingen zal in het najaar den METSEL- CURSUS geopend worden. Aanmelding zoo spoedig mogelijk bij den directeur, 3. VAN DER WORP ir.

De Eemlander | 1907 | | pagina 3