Land-, Toinbouw en Veeteelt. ALLERLEI. AÜVERTENTIÈN. Utrechtsche Schouwburg-Maatschappij ROOIE ANNE H A. J. van Zalingen, 3 St. Nicolaas. ■ug wad [eere besii ïd k idstr :nS; -sj iet <1 ;enc| Lrfvan Wijngaarden, met respectievelijk 16 en ii stemmen gekozen de heeren Visser en Freem, terwijl nog andere heeren en ook een dame stemmen op zich vereenigden. In de commissie voor de kinderkerk werden gekozen mevrouw Schroder en de heer Singels. Allen namen hunne benoemingen aan. Kot afgevaardigde naarde Algemeene vergadering van den Nederl. Protestan tenbond op 22 en 23 Oct. as. te Nijme gen werd bij acclamatie de heer Van Wijngaarden gekozen. Het Bestuur der Afdeeling is thans samengesteld uit vier Hervormden, twee Remonstranten en een Doopsgezinde. Deze indeeling vertolkt als men den v' Hervormder een twintigtal leden voor- w geeft, de kerkelijke richtingen in de lec afdeeling, terwijl ook enkelen «als tot j W| geen kerkgenootschap behoorende», lid ar! z'ïn- 3 t Te Nijmegen wordt onder de De= schooljeugd een circulaire verspreid, elhe bevattende de volgende verstandige lit raadgevingen stef®!e- Wasch dagelijks hoofd, hals, borst 1 en handen en houdt de nagels schoon. 1 v I ze. Wasch ook steeds de handen, eer gij gaat eten of eetwaren in handen wfl neemt. 3e. Spoel na eiken maaltijd den )I;: mond en poets dagelijks de tanden, c® opdat gij geen kiespijn krijgt. 4e. Spuw 1r binnenshuis of in het schoolgebouw niet op den vloer. 5e. Gebruik geen speeksel 0,|om uw lei schoon te maken. 6e. Drink geen onzuiver water of slootwater en j 1 drink geen alcoholischen drank. 7e. Rook 11 of pruim niet. Se. Loop, sta en zit steeds :e,V* flink rechtop. 9e. Zeg bet den onder- wijzer, wanneer gij op uw plaats niet w goed kunt zien of hooren of wanneer js gij u ziek gevoelt. e li t.c Rechtszaken. it.d 1 E Kantongerecht. 'C In de zitting van 7 Oct. 1907 zijn de volgende vonnissen gewezen Dronkenschap ie herhaling: J. A. R. te Scherpenzeel f3 of 3 d.J. de R. te Baarn f3 of 3 d.4e herhaling H. de G. te Amersfoort 3 weken H. H. G. te Amersfoort 3 wekenre her- 'r halingL. M. te Amersfoort 3 d.J. ct B. 3 d.H. N. f 3 of 3 d.R. D. f 3 of 3 d.B. v. L. f 3 of 3 d.W. v. d. B. allen zwervend, f3 of 3 d.G. f K. f 1 of 2 d.J. C. J. H. f3 of 3 d. I W. v. E. allen te Amersfoort f 3 of 3 d. G. B. te Esveld, f 3 of 3 d.P. A. D. te Arnhem f3 of 3 d.H. v. D. te Leusden f 10 of 3 d.E. H. te Wouden berg f3 of 3 d.H. D. te Soest f 3 of 3 d.J. H. te Soest f3 of 3 d. J. V. te Hilversum f 3 of 3 d.; dronken schap en te Baarn buiten urinoirs 31 wateren, M. H. te Baarn f3 en f 1 of rl 3 en 1 d. ac Trekdier onbeheerd laten staan. G. v. S. te Baarn f 2 of 2 d. Op vei boden grond loopen. H. L. V. te Baarn f 2 of 2 d. A. v. D. te Soest f2 of 2 d.G. V. te Blaricum f 3 of 3 d.J. S. te Soest f2 of 2d.; op verboden grond loopen en valschen aam opgeven, C. A. v. D. zwervend, f 3 en f 10 of 3 en 10 d. Zonder recht daartoe in Augustus loopen op wet- op hooiland. W. R. te 1 Spakenburg f 1 of 1 d. $3 Zonder recht daartoe vee laten loopen 0 op wei- oj hooiland. J. M. te Laren f 5 of 3 d. A. S. te Baarn f 1 of 1 d. Straatschenderijgepl. door minderj. van 16 jaar. E. A. te Baarn f 5 of 2 weken tuchtsch. Stroopcrij. J. A. M. te Baarn f 3 of 3 d.W. v. P. te Amersfoort f 2 of 2 d.W. C. v. B. te Amersfoort f 2 of 2 d. v Wettelijk als getuige opgeroepen 1 wederrechtelijk wegblijven. M. de H. te 1 Leusden f 10 of 10 d. "M Op Zondag in gesloten tijd jagen cntzonder vergunning. A. M. te Winters- wijk 2 X f 5 of 2 X 4 d. en verbeurd- verkl. geweer. Zoeken van eieren van waterwild op verboden tijd, begaan door minderj. van 14 jaar. M. H. te Bunschoten, terug gave van bekl. aan zijnen vader zonder toepassing van eenigen straf. Zich met wildstrik in 't veld be- 1. vinden buiten openbare wegen en voet- I paden. J. K. te Veenendaal f4 of 4 d. j^en bevel tot vernieling van den strik. Op Zondag jagen op waterwild zonder acte of vergunning. M. O. te Zwarte- broek 2 X f 5 of 2 X 4 d. en verbeurd- verkl. geweer. hoofd van eene werkplaats niet voldoen aa?i een voorschrift inge volge art. 7 der Veiligh. wet. II in eene werkplaats waar werklokalen zijn, niet aanwezig hebben van doelmatige waschgelegenheden, alwaar tevens zeep, nagelborstels en handdoeken beschik baar zijn. G. B. te Barneveld 2 X f 23 of 2 X 10 d. J Ongeijkt gewicht voorhanden hebben. J. v. 't W. te Amersfoort f 1 of i d. en verb, verkl. van het gewicht. Niet zorgen dat zijn kind geregeld de school bezoekt. R. v. B. Amersfoort f 1 of i d. M. v. C. Amersfoort f 1 of i d. gepl. bij herh. A. V. Amersfoort f 2 of 2 d. W. v. H. Hoogland f 1 of 1 d. gepl. bij herh. R. de J. Spaken burg f 2 of 2 d. Ovcrtr. Spoorwegwet. M. v. P. Voort huizen. Vrijgesproken. Het zich als geleidster van een kind beneden 10 jaar, dat niet vrachtvrij wordt vervoerd, daarmede in den trein bevinden, zonder voorzien te zijn van een behoorlijk plaatsbewijs voor dat kind en niet na waarschuwing van een spoorwegbeambte den vrachtprijs en verhooging betalen. A. de V. Amster dam f 5 of 5 d. Zonder recht daartoe op den Spoor weg loopen. J. B. te Amersfoort f 2 of 2 d. gepl. door minderj. v. 13 jaar W. P. te Baarn, terug aan ouders zon der toepassing van straf, idem 13 jaar A. S te Baarn idem., idem 13 jaar en gepl. bij herhaling. P. P. te Baarn, f 2 of 14 d. tuchtschool Wielrijden zonder licht. J. O. te Baarn f2. of 2 d., P. J. v. V. te Baarn, f 2 of 2 d., W. v. L. te Baarn, f 2 of 2 d., E. T. te Baarn, f 2 of 2 d., J. J. v. D. te Baarn f 2 of 2 gepl. door minderj. v. 13 jaar. W. P. te Baarn terug ouders zouder toepassing van straf. J. G. te Baarn f 1 of 1 week tuchtschool., E. B. te Harselaar, f 2 of 2 d., A. S. te Kallenbroek f 2 of 2 d. Rijden met voertuig zonder licht. J. v. 't L. te Voorthuizen f 2 of 2 d. Wielrijden zonder licht. L. v. D. te Hoogland f 2 of 2 d., G. H. te Hoog land, f 2 of 2 d., T. H. te Hoogland, f 2 of 2 d. Rijden met voertuig zonder licht. J. J. H. te Hoogland, f '/3 of 1 dag. Rijden met voertuig zonder lichten verwekken van nachtelijk burengerucht. A. de B. te Soest, f.' X 2 °'2 X 2. Wielrijden zonder licht. A. v. D. te Soest, f 2 of 2 d„ B. M. te Eemnes f 2 of 2 d., C. v. W. te Eemnes, f 2 of 2 d., J. K. te Eemnes, f 2 of 2 d., G. C. B. te Eemnes, f 2 of 2 d., en in dronkenschap in het openb. de veilig heid in gevaar brengen. C. G. te Eem nes f 2 en f 5 of 2 en 5 d, A. K. te Amsterdam, f 2 of 2 d„ A. K. te Am sterdam f 2 of 2 d., G. K. te Amster dam f 2 of 2 d., A. H. B. te Hilversum f 1 of 2 d., J. J. R. te Hilversum, f 2 of 2 d. Rijden met voertuig zonder licht. B. M. te Laren f 2 of 2 d. Rijden met voertuig zonder licht B. R. te Bussum, f 2 of 2 d. Wielrijden zonder licht. W. W. te Woudenberg, f 2 of 2 d., C. S. te Woudenberg, f 2 of 2 d„ G. W. te Woudenberg, f 2 of 2 d., A. M. v. d. N. Amersfoort, f 2 of 2 d. Rijden met voertuig zonder licht. K. E. te Amersfoort, f 2 of 2 d. Op hondenkar zitten in de kom eencr gemeente. R. M. te Amersfoort, f 2 of 2 d. J. E. te Hilversum, f 2 of 2 d,, G. v. S. te Baarn, f 2 of 2 d., gepl. door minderj. v. ij jaren. J. K. te Eemnes, f 1 of 1 week tuchtschool. Een hondenkar doen geleiden door iemand beneden 16 jaren. W. S. te Baarn f 1 of 1 d. Tc Eemnes zich te laat als bezoekers in tapperij bevinden H. P., H. F., J. J. M. te Eemnes, ieder f 2 of 2 d. Te Eemnes tapperij te laat sluiten, G. v. D. te Eemnes. Ontslagen v. rechts vervolging. Te Baarn met handkar anders dan stapvoets rijden. minderjrj) J. J. te Baarn f 1 of 1 week tuchtschool. Te Baarn met door B. en W. niet goedgekd. paard en rijtuig station- neeren. C. K. te Baarn f 2 of 2 d. Tc Baarn als huurkoetsier op den openb. weg post vatten. L. B. te Baarn, f 2. of 2 d. Te Eemnes zonder vergunning van B. en W. aan de huizen venten. H. S. te Huizen, f 1 of 1 d. Te Renswoude voertuig zonder toe zicht op den openb. weg te laten staan. C. V. te Renswoude, f 2 of 1 d. Tc Hoevelaken op hondenkar zitten. W. v. P. te Amersfoort, f 2 of 2 d, Te Baarn op verboden tijd venten. J. P. te Amersfoort f l/, of 1 d. Tc Amersfoort buiten noodzaak met een handwagen op een voetpad rijden. H. J. P. te Amersfoort, f '/a of 1 d. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Utrecht 2 October A. D. van der Sluys, te Amersfoort. F. J. van der Kaa, archi tect Zeist. De Haagsche Rechtbank, uitspraak doende in de zaak van Simon Polak, verklaarde dezen schuldig aan poging tot moord, gepleegd op den Minister van Justitie, Mr. Van Raalte, doch achtte hem niet toerekenbaar, en ge lastte zich vereenigende met het rap port der deskundigen Prof. Winkler c. s. zijne plaatsing in een krank zinnigengesticht voor den proeftijd van ten hoogste één jaar. Vervolg en slot.) Het besluit der Regelings-Commiss;ei op de keuringen geen ander dan zwarj. bont vee toe te laten, is voor zeer vele veefokkers eene groote teleurstelling geweest; een besluit dat velen uit het humeur heeft gebracht omdat zij, als bezitters van ander dan zwartbont vee, ten opzichte der keuringen bij de eige naren van zwartbonten zijn achtergesteld. Voor den individueelen fokker bestaat deze tegenvaller zeer zeker, voor de algemeene veefokkerij is de maatregel van belang. En tocher zijn in onze provincie zoo sterk uitenloopende toestanden en omstandigheden er zijn bedrijven waar men geheel zich toelegt op de productie van melk, gewonnen van vee dat men z.g. «melkende vetmaakt». Deze boerde rijen zijn eigenlijk aangewezen op een gemakkelijk vleeschvormend rund, als hoedanig het Groninger slag zijn weder gade in ons land niet heeft. De beheerders van dergelijke be drijven kunnen niet den geheelen, sinds jaren voordeelig gebleken, bedrijfsvorm wijzigen en moeten dus den steun die van de keuringen uitgaat in den vorm van aan het beste vee, toegekende premiën, derven. En dit is wel hardeene vrije keuze tusschen het fokken van zwartbont vee op een zelfde boerderij onder uitsluiting van alle andersgekleurde dieren en het fokken van enkel zwartblaard zou aan het algemeene resultaat van den maat regel misschien weinig of geheel geen afbreuk doen en de persoonlijke toe wijding woor de zaak waarschijnlijk grooter doen zijn dan nu, waar zeer velen inderdaad tegen de commissie en hare bepalingen zijn. Op den duur zullen de resultaten van de fokkerij zekerder worden naar mate met meer vasthoudendheid wordt gefokt in een zelfde slag, zij dit zwart bont of zwartblaard. De provincie bezit goede exemplaren onder het melkgevend veedit is op de keuringen reeds vaak geblekeneen stelselmatig fokken met deze dieren zal groote resultaten geven. Het houden van koeien van verschillend slag op eene zelfde boerderij, die nu eens door een roodbonten, dan door eenen valen, later door een Groning- schen of een Frieschen stier worden gedekt, levert kruisingsproducten die voor de fokkerij slechts eene heel ge ringe waarde hebben hoe de nakome lingschap zich zal gedragen, wat betreft melkgeven, kleur of vorm is nooit vooruit te zeggen. Maar juist hierin dient men de hoogst bereikbare zeker heid te hebben, slechts te verkrijgen door raszuivere fokkerij. Mogen de veehouders dit ten volle inzien, mogen ze beseffen dat de ge troffen maatregel in het belang der algemeene fokkerij is moeten genomen worden, zij het ook dat er velen eene groote teleurstelling door is bereid. Slechts door het stellen van een doel en het regelmatig trachten dit doel te bereiken kan de veefokkerij in de provincie op een hooger standpunt komen en hiernaar dient ieder te streven. Naarmate de andere provinciën in dit opzicht vooruitgaan, moet Utrecht, waar juist op het gebied der veefokkerij zooveel nog te verbeteren valt zich inspannend niet door hare zuster- provinciën op dit punt te worden over vleugeld. Dé schrijver van de brieven uit de Hoofdstad in de P. G. Ct. zegt dat het feit, dat de valsche munters in Amsterdam zoo lang onontdekt zijn ge bleven, voor een deel wellicht mag worden ingeschreven aan een maatregel van de directie van de Gemeentetram. „Als vroeger zegt hij, een beambte van de A. O. M. een valsch muntstuk ontving, draaide hij zelf voor de schade op. De directeur van de Gemeentetram, die inderdaad zeer hartelijk zorgt voor zijn personeel, vond die regeling onbil lijk en ook verkeerd omdat ze allicht aanleiding zou kunnen geven voor wrij ving tusschen publiek en personeel. Hij bepaalde dus dat als bij vergissing conducteurs valsch geld in ontvangst hadden genomen, die schade door de onderneming zou worden geleden. Het natuurlijke gevolg hiervan is echter geweest, dat de meeste, zoo niet alle conducteurs, zich de moeite bespaarden om te onderzoeken of een gulden of een kwartje valsch was en het ge volg hiervan is vermoedelijk wel ge weest, dat de valsche munters en hunne makkers vooral in de tram hun waar aan den man trachtten te brengen. De directie heeft dan ook dagelijks een dosis valsche munt bij de politie kun nen deponeeren. Op het winstsaldo van de tram zal het echter wel niet van noemenswaardigen invloed zijn, zoodat de raad er zich wel niet in zal mengen." Te Zuiderwoude (N.-H.) laat de gezondheidstoestand zeer veel te wen- schen over. Velen lijden aan den gevreesden typhus en het aantal ge vallen neemt nog steeds toe. Vrijdag 1.1. heeft de inspecteur van de volksgezond heid er een onderzoek naar het water ingesteld, Om te beletten dat voor allerlei doel einden van slootwater gebruik zal ge maakt worden, zal dit waarschijnlijk met petroleum worden verontreinigd. De Pest. De prefect van Oran heeft naar Parijs getelegrapheerd, dat zich weer twee gevallen van pest heb ben voorgedaan. En men meende dat de ziekte geheel geweken was. HetPanam a-k anaal. Ge durende de maand September zijn meer dan 1.146.000 M*. grond verwerkt. De groote stoomgraafmachines werken uit stekend, Roosevelt's gezegde«De modder vliegt», blijkt waarheid. Mijnongeluk. Een vreeselijk mijnongeluk had plaats in de Darcy lever mijn bij. Bolton, in het Noorden van Engeland. Negen mijnwerkers kwamen in de kooi naar boven, toen eensklaps de kabel brak en de onge- lukkigen 90 meter diep in een met water gevulden put stortten. Alle negen zijn verdronken. De dochter van een Duitsch burgemeester, Bertha Beyer, die kort geleden voor oplichterij is aangehouden, heeft bekend, dat zij haar bruidegom, den ingenieur Tressier, had vermoord. Deze had haar een groote som bij testament nagelaten. Om dit geld te verkrijgen beging zij den moord. 'tBenutten van water vallen. De Amerikaansche ingenieur Ralph D. Mershon, die de nieuwe enorme electrische werken aan de Niagara-waterval heeft uitgevoerd, welke meer dan 180,000 paardekrachten kun nen leveren, is kortgeleden te Londen aangekomen. De Viktoria Falis Power Company» had den Amerikaanschen ingenieur naar Zuid-Afrika gezonden, om de ontwerpen voor de nieuwe wer ken in Transvaal te beproeven en na bezichtiging van de Victoria-waterval- len de mogelijkheid van een verder benut ten van de geweldige waterkrachten te onderzoeken. Mershon noemt de omstandigheden buitengewoon gunstig. Hij heeft de watervallen nauwkeurig onderzocht en is er van overtuigd, dat ongeveer 300,000 paardekrachten kun nen worden voortgebracht, 't Overbren gen van deze krachten op de Rand- mijnen stoot nergens op moeilijkheden. Slaagt de onderneming, dan zal dit het grootste electrische werk zijn, dat ooit werd uitgevoerd. Typisch jubileum. In den nacht van 7 op 8 November zal het 600 jaar geleden zijn sedert op de Rütli (of Grüth), de hooggelegen berg weide boven het zuidelijk deel van het meer van Luzern, Werner Stauffacher uit het kanton Schwijz, Walter Fürst uit Uri en Arnold an der Halden uit Melch- thal in Unterwalden, met 30 anderen uit de 3 oude kantons den eed zwoe ren hun landen te bevrijden van de dwingelandij der Oostenrijksche gouver neurs (voogden). Over een maand zal de herinneringsdag op de Rütli plechtig worden herdacht van wege de regee ringen der drie oer-kantons. Die plek is bijna een halve eeuw geleden (1859) aangekocht uit gelden door de Zwitser- sche schooljeugd bijeengebracht en toen aan de Zwitsersche republiek overge dragen als onvervreemdbaar Staatsdo mein. In Mei 1884 is er een gedenk- teeken onthuld. Naar de aanstaande feestelijkheden heeft de Zwltserschen Bondsraad deze week drie zijner leden afgevaardigd, waaronder de president der Republiek. Twee groote branden. In Bohemen, nabij de Beiersche grens, zijn dezer dagen 31 huizen totaal af gebrand. Een persoon, een herbergier, is in de vlammen omgekomen. Ongeveer terzelfdertijd zijn in 't dorp Goseck van de huizen niet minder dan 31 in vlammen opgegaan. Deze brand was ontstaan, doordat kinderen van een herbergier met vuur speelden en brandende lucifers achteloos op 't droge stroo hadden laten vallen. De door den brand veroorzaakte schade wordt op 400,000 kronen geschat. Het hoogste huis van N e w - Y o r k. Spoedig zal men met het bouwen van het hoogste huis van New-York geheel gereed zijn. «Singer- house» zal de wolkenkrabber heeten. Niet minder dan 17 verdiepingen zal het huis tellen en heeft een hoogte van 612 voet boven den begane grond. Na den Eifeltoren zal dit huis wel 't hoogste gebouw ter wereld zijn. Om de fundamenten voor dit reuzen- gebouw te leggen, moest men 90 voet in den grond graven en stiet toen op rotsgedeelten. Op deze rotsplaten goot men vloei baar cement, en in deze laag liet men 't stalen fundamentgeraamte vaststollen. Op dit stevig onderstuk bouwde men nu de 17 verdiepingen, waarvan de laatste drie uitsluitend als kantoren verhuurd zullen worden. Overal zal in 't nieuwe huis electrisch licht worden aangelegd. Deze electrische geleiding is van zulk een grootte, dat zij ruim schoots voldoende zou zijn om een stad van 25,000 inwoners licht te kunnen leveren. De afmetingen der water- en gasbuizen zijn eveneens enorm. Aan elkaar bevestigd zouden zij een lengte van 25 kilometer hebben. In één woord, dit nieuwe huis is een wonder werk van bouwkunst en kan, zoo zouden wij bijna zeggen, slechts in Amerika mogelijk zijn. Burgerlijke Stand. Van 7 en 8 October 1907. GEBOREN Catharina, d, van Hen- drikus Butzelaar en Everarda Mater. Anna Louisa, d. van Louis Francois Guillame Ortmeier en Grietje ter Burg. Maria Antoinetta, d. van Joannes Ja cobus Hermanus Scholten en Anna Maria Neerinca. Herman, zoon van Teunis Wijnands en Jannetje Bosch. OVERLEDENPetronella Maria Dirksen, oud 33 j., echtg. van Petrus Wilhelmus Lodevicus Zeeman. Maria Hofman, oud 4 maand. Willemina Jeannetta Huijgen, oud 58 j., echtg. van Coenraad Volp. Evertje van Essen, oud 3 maand., Albert van der Sluis, oud 12 dagen. Ti Tei C. K (Bret gendc 30(|t 1080 1 1608 >1 165: 2327 3I3< 5490 11050 1458 I ióof 385e Staatsloterij. V ijfde klasse. Derde week. king van 7 en 8 Oct. 1907. (1950 loten.) kantore van den Collecteur A. O. Leinweber te Amersfoort straat 22) zijn aan de navol- nummers te beurt gevallen Prijzen van f 70. 3123 3215 5496 5539 I0799 11045 11424 '4594 '495° I6°78 16088 16116 16712. Te zamen 16 prijzen, nder prijs zijn uitgetrokken: 1678 1689 1692 1699 2322 2333 2339 3092 3099 3104 3211 3230 3231 5476 5486 10787 10798 10810 11O43 11054 11071 11411 11414 11428 11436 14619 14911 14^12 14918 16075 16091 16098 16726 16733. Voor de vele en talrijke blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden echt genoot en vader, den heer J. L. Rikkers, betuigen wij onzen hartelijken dank. Amersfoort. Wed. J. L. RIKKERS OOSTERBAAN. de Knijpe, G. J. RIKKERS. Amersfoort, A. RIKKERS. VEB8CBENEX BIJ J. F. VAN DE VEN BOEKH.-UITGEVER. BAA^N. VOETBALREGELS 25 cent. LAWN-TENNISREGELS 30 cent. WATERPOLOREGELS 30 cent. LONGENGYMNASTIEK35 cent. ADRESBOEK VOOR BAARN 35 cent. GEILL. GIDS VOOR BAARN. 25 cent. Buitengewone Voorstelling te geven door BET HEDRRLANDSCB OPERETTE EASKMBI.K vud AMSTERDAM, Directie: ALPHONSE JANMART Jr. met medewerking van Mevr. M. BU0ER- M AN van Dijk en den Heer S. VAN BEEM. DONDERDAG 10 OCTOBER 1907: LACHSUCCES I LACHSUCCES 1 (La Roussotte). Operette-Vaudeville in 3 bedrijven en een Voorspel door H. MEILHAC, L. HALEVY en A. MILLAUD. Muziek van LECOCQ HERVÉ en BOULLARD, Regie: J. J. RENTMEESTER. Dirigent: H. VAN DER NAATEN. Aanvang balf arlit nre. «J<CONFISEUR.X» LANGESTRAAT 1, HOEK VARKENSMARKT. Telophoon No. 171- fv Weder dagelijks versch: ff u MIJN REROEMJt ff 3 50 ct. per 5 ons

De Eemlander | 1907 | | pagina 3