SPOHT. Uit de Omgeving. Kerk- en Schoolnieuws. Land-, Tuinbouw en Veeteelt. ALLEKUEI. Prl worden gegeven, zal dat in ons nadeel zijn. at<jH De heer Gerritsen: We blijven "f| draaien. Wanneer de Raad overgaat tot liet samenstellen van een reglement, uilen er wel besprekingen worden ge- iouden met de vakvereenigingen. Wan eer de Raad tot de opinie komt, dat .e ongeorganiseerden zich aansluiten nkel om de kas, zal hij ook wel inzien !at de verzekering niet anders kan dan an georganiseerden. Als er echter kans is de ongeorganiseer den bijeen te brengen in een groep, krijgen we twee categorieën. De heer Van Lent: Dan is de zaak opgelost, dat is het zuivere Gentsche stelsel. Ik geloof thans het voorstel te kunnen doen, dat Onderlinge Hulp dat aan den Raad zal vragen. De heer Gerritsen: Dat moeten de vakvereenigingen zelf doen. O. H. is geen vakvereeniging. De heer Van W essoin: Wij hebben de kat de bel aangebonden. Dat is de zaak, maar verder bemoeien we ons er niet mee. De heer Van Lent: Maar zou het niet mogelijk zijn, dat andere per sonen, buiten de vakvereenigingen, die hier zijn, de motie steunen. De heer Gerritsen: Neen,daar ben ik tegen. De vakvereenigingen zijn het zoo eens, daar is geen speld tus- schen te krijgen. Zouden ze nu niet sterk genoeg zijn, de zaak door te zetten De heer Van W ij land: De meening is beïnvloed door de artikelen in de krant. Als we nu maar hooren, dat de opinie der heeren gewijzigd is. De heer Van Lent: Ik zou daar nog iets bij willen voegen voor de pers, nl. mee te deelen, dat de voorzitter het Gentsche stelsel het beste vindt. De heer Gerritsen: Neen dal heb ik niet gezegd. Ik stel nu voor, dat Onderlinge Hulp zich terugtrekt en de vakvereenigingen zich lot een comité constitueeren. De lieer Huijsken: Ik moet nog even een onjuistheid in den open brief van den lieer Pels Rijcken herstellen. De heer Van Wijland heeft niet gezegd Laat ze dan maar hongerlijden. Ik heb zoo iets gezegd maar ik herinner me niet dat ik dat gezegd heb. Als dat zoo is, wil ik wel zeggen, dat ik het niet zoo heb bedoeld. We willen de onge organiseerden niet in de vakvereeniging maar daarnaast is het ons best. De heer Gerritsen: We danken u voor deze verklaring. De heer Van Le n tNu we in het stadium gekomen zijn, dat de voor zitter den hamer zal neerleggen, geloof ik uit aller naam te spreken, wanneer ik Onderlinge Hulp hartelijk dank zeg, dal ze het initiatief in deze zaak genomen heeft. (Applaus). De heer Hammer: Vorige keer ben ik verkeerd verstaan. De sigaren- makersbond heeft geen weerstandskas, maar een werkloozenKas. Daaruit trekken werkloozen f4 per week. Nu is mijn vraag of zij daarbij een toelage krijgen. De heer Gerritsen: Die zaak is niet aan de orde. Dat komt later. Hierna sluit de voorzitter de verga dering. arl De heer Van W ij land neemt ve,!?v den voorzittershamer over, voor de ver- esJ gadering der gecombineerde besturen en ,et stelt voor een commissie te benoemen, ne: hie het adres zal samenstellen aan den iui Raad. v De heer Gerritsen geeft in eK overweging uiterlijk a.s. Zaterdag het ,r adres in te sturen daar er Dinsdag 26 •ge Nov. Raad is. Dan kan dadelijk een commissie woiden benoemd of dat B. |J en W. zelf de zaak onderzoeken. l0( De heer Van Lent wekt alle p, besturen op de verschillende stelsels te &.K bestudeeren opdat de zaak zoo veel- (jj! zijdig mogelijk kan behandeld worden. - C 1 Besloten wordt, dat de besturen zoo Ujl gpoedig mogelijk een commissielid zullen ak- aanwijzen, opdat Vrijdag a.s. kan worden vergaderd. Hierna wordt de vergadering gesloten. De Tooneel- en Reciteerclub .Thalia" gaf Zondag hare eerste uit voering voor hare donateurs in de zaal der sociëteit .Vereeniging". Met veel succes werden opgevoerd Het Offerlam, drama in 2 bedrijven en Ja of Neen, blijspel. Eenige voordrachten, waarvan we alleen ,De Werkstaking", zeer ver dienstelijk gereciteerd door den heer L. Muijs, willen noemen, vulden de pauze. Een geanimeerd bal besloot den avond. F. T. de Boois, Th. A. J. Gilissen, M. L. Snabilié, T. Pluim, dr. W. J. Voort- huijzen, N. Wafelbakker, J. Westerwoudt en D. N. Wentholt. ar- icb ak- iaa an- lea Jen ras BAARN. Het Eere-Comité voor het in den zomer van 1908 alhier te houden nationaal concours voor harmonie- en fanfarecorpsen, bestaat uit de heeren F- F. Baron d'Aulnis de Bourouill Burgemeester, beschermheer van het fanfarecorps „Crescendo", C. J. Dekkers W. Heijbroek Jr., D. W. H. Patijn, G 11. van Senden en C. A. Woltman Elpers De feestcommissie bestaat uit de heeren H. V. C. I—U. V. V. II. 5-i. Precies 2 uur laat scheidsrechter T. aanvangen. H. V. C. voltallig, U. V. V. speelt met 10 man. Na den aftrap ontwikkelt zich een laksch spel aan beide zijden, met H. V. C. in de meerderheid. Voor rust scoorde H. V. C. 2 maal zoodat zij, toen rust aanbrak, leidde met 2o. Ook na de rust komt er geen ver andering in dat laksche spel, doch ook nu weer is zij iets sterker dan U. V. V. In deze periode scoorde zij nog driemaal en U. V. V. door haar center-voor prachtig 1 maal tegen zoodat, toen de scheidsrechter het sein tot eindigen gaf, H. V. C. won met 5 1 Bij CJ. V. V. muntte uit de keeper en links-buiten. Goed opbrengend spel zat er bij H. V. C. niet in, maar er waren van haar zijde nog al veel kanjers op het U. V. V.-doel gelost, zeer veel zelfs, en ware U. V. V.'s keeper niet op zijn plaats geweest, misschien was de scoren nog wel hooger geworden. QUICK II D. O. S. 4-0. Onder leiding van den heer Staver- man werd deze wedstrijd op het Leus- derveld gespeeld. Het spel voor rust kenmerkt zich door een vrij slecht spel van de Amersfoortsche voorhoede en een zenuwachtig uitvallen van da geel zwarte voorhoedede Roode achterhoede heeft het dan ook niet erg moeilijk, ofschoon daar de D. O. S.'ers een heelen tijd achter elkaar onophoudelijk aanvielen ze gauw vermoeid werd. Iets voor rust komt de Roode voor hoede wat los, maar met rust is de stand nog steeds 00. Na rust worden de D. O. S.'ers inge sloten; onder donderend gejuich scoort Adam uit een penalty-kick (o, die En- gelsche woorden een oogenblik daarna gevolgd door een gelukkig schot van Holland. Onder voortdurend gebrul blijven de Rooden aanvallen en gauw komt dan ook een derde doelpunt van Veenhuizen's en een vierde van Wolter- beek's schoen (40). Een zot figuur sloegen de D.O.S.'ers door om de gekste dingen te protestee ren! Veel zal het hen echter niet helpen. Zie-zoo roode Quick-menschen, nu ging het beter; de buitenspelers moeten er echter vooral aan denken hun lijntje te houden; hoe meer ze dat doen, hoe vervelender het is voor de halfback, die tegen hen speelt. Wol- terbeek verdient een pluimpje, de half backs werkten hard, zoo ook Adam; alleen miste hij nog al eens wat, maar gelukkig verbeterde hij dat zoo gauw mogelijk, v. d. Roemer vrij goed, maar moet barder loopen. Plank kreeg niet bar veel te doen, maar alles wat hij deed, was goed. Bij D. O. S. waren voor rust de backs wel goed, maar na rust, vooral na den door Adam genomen penalty (op z'n Hollandsch strafschop!) was hunleuze: „Haken da's je ware!" De voorhoede kon er niet veel van. Daar U. D. in Deventer van G. V. C. met 5—1 won is de stand der Oos telijke le klasse nu: Goals gsp. gw. gol. vvl.p. voor togen gom Quick [A'ft.] 4 3— 16 12— 6 1.50 U. D. [Deventer! 5 3 1 1 7 15 - 7 1.40 P.W. [Enschede] 6 3 2 1 823 —13 1.33 Vitesse [Arnhem] 5 2 0 3 4 11 13 0.80 G.V.C. [Wagening.] 5 2 O 3 4 10 15 0.80 Wilh. I's-Bosch] 5 1 1 3 3 S 13 0.60 Quick [Nijmegen] 410 325 16 0.50 We vergaten 1.1. Zaterdag te mel den dat de wedstrijd Quick A. F. C. in Amsterdam, was afgeseind. De heer A. Gaasbeek, onderwijzer aan de school in de Beekstraat, staat op de voordracht voor onderwijzer te Hilversum. Rechtszaken. lijke of kwellende wijzeA. C. C. te Utrecht f 15 of 3 d. Op verboden grond loopen: J. V. f3 of 3 d.A. V. f 3 of 3 d.P. M. f 3 of 3 d., allen te HilversumE. S. te Nijkerk f3 of 3 d.W. H. te Hoeve laken f5 of 3 d.; W. W. f3 of 3 d. G. v. G. f3 of 3 d., beiden te Leusden. Vervoeren van wild in open jachttijd zonder acte of machtigingR. den O. te Leusden f5 of 4 d. en verbeurd- verkl. fazant. Aanwenden van middelen om wild te bemachtigen met strik: J. K. le Amerongen 7 d. en verb.verkl. van patrijs en strik, met last tot vernieling van strik. Niet zorgen dat kind geregeld school bezoekt-, J. R. f 1 of 1 d.M. R. t 1 of t d., beiden te Bunschoten; (id. her haling) G. E. te Leusden f4 of 4 d.; P. V. te A'foort f2 of 2 d. Rijden met voertuig zonder licht: R. v. d. B. te A'foort f 2 of 2 d. Id. rijwiel id.P. D. te Baai n f 2 of 2 d.J. F. te Soest f 2 of 2 d. j ongeijkte gewichten en 1 dito maat voorhanden hebbenJ. G. te Soest 6Xfh.50 of 6X1 d- en verb.verkl. van gewichten. j ongeijkte gewichten voorhanden hebben: G. v. R. te Soest 3X^1 °f 3 X 1 d. en id. gewichten. 1 ongeijkte maal voorhanden hebben-, J. C. H. te Soest 1 X f 1 en id. maat 1 afgekeurd gewicht voorhanden hebben: A. J. .te Voorthuizen 2 d. of f 2 en id. gew. afgekeurde maat voorhanden heb ben: D. v. V. te Voorthuizen 2 d. of f 2 e id. maat. 2 ongeijkte maten voorhanden heb ben: S. v. K. te Leusden 2 X f1 o( 2X1 d. en id. malen. Zonder vergunn. sterken drank ver strekken; J. H. v. W. te Baarn f 30 of 15 d. Zonder verlof olcoholhoudcnde drank anderen dan sterkendrank voor gebruik ter plaatse van verkoop verkoopen herhalingK. M. te Amersfoort, 1 maand. Zich in de kom eener gemeente op hondenkar plaatsen: J. v. d. W. te Huizen f2 of 2 d. Id. 2 X gepleegd H. M. te Baarn 2 X f 3 of 2 X 3 d. Zich in de kom eener gemeente op hondenkar plaatsenP. v. O. f2 of 2 d.T. S. f 2 of 2 d., beiden te A'fooit. Met hotidenkar rijden, waarvoor honden zotider halter: J. K. te Eemnes f2 of 2 d. Te Baarn rijden met rijwiel, waarop meer personen zitten dan waarvoor dit is ingericht: D. v. d. B. te Eemnes f 1 of 1 d. Te Baarn op openb. weg luidkeels schreeuwen: G. J. J. R. te Baarn f 3 of 3 d. Te Amersjoort op openbar est weg rumoer maken: G. de M. A'foort f 2 of 2 d. Tc Hoevelaken op hondenkar plaats nemen: H. B. te A'foort f 2 of 2 d. Kantongerecht In de zitting van 15 November zijn de volgende vonnissen gewezen Dronkenschap bij 2e herhaling-. J. de R. te Baarn 1 week. ld. 4e id. -. H. H. G. 3 weken. Id. 2e id.W. B. 7 d. Id. ie id..- W. E. 3 d., allen te A'foort. Dronkenschap: P. M. f3 of 3 d. N. v. d. B. 13 of 3 d.; W. v. d. B f3 of 3 d.; L. H. f3 of 3 d.; J. v. S. f3 of 3 d., allen te A'foort; B. de B. zwervend f 3 of 3 d.J. v. d. B. f 3 of 3 d.J. de V. f 3 of 3 d., beiden te BaarnD. H. te Nijkerk f3 of 3 d.A. B. te Barneveld f3 of 3 d.M. v. M. te A'foort f3 of 3 d. 7 Vervoer door trekdieren doen plaats hebben op eenc noodcloos pi/tt- Vooral in natte zomers hebben laag- liggende weiden veel te lijden van te groote vochtigheid. Duurt de overvloed van vochtigheid lang, dan krijgt men in den regel zeer weinig gras. Is hij een gevolg van stand- en grondwater dan oefent zulks meer invloed uit op de hoeveelheid, dan op de kwaliteit van het op die weide groeiende gras. Iets anders is het echter, wanneer plotse linge, zeer zware regen het water in slooten ol beken buiten de oevers doet tredendan worden steenen en slijk mee op het land gebracht, meer natuur lijk in bergland dan in streken met eenen vlakken bodem. Eene dergelijke overstrooming veroorzaakt weinig schade wanneer ze optreedt in een tijd, waarop het gras nog niet hoog is geworden; het afgezette vruchtbare slik kan zelfs nog bevorderlijk zijn voor den groei. Het is echter noodig dat het water weer snel afloopt omdat anders het gras verrot en de bodem verzuurt. Plekken, waarop het water staan blijft en vanwaar het moet verdampen of in den grond trekken, kan men altijd her kennen, aangezien daar het gras na korten tijd geheel vergaat. Door het graven van greppels kan men den afvoer van het water sterk bevorderen. Hier en daar ziet men soms kleine houten pompen gebruiken om het water van zulke lage plaatsen weg te pompen. Wanneer op een, onder water gestaan hebbend, stuk grasland waarvan het water na korten lijd weer afliep, een flinke regenbui valt die het slik weer van de planten spoelt, dan groeit het gras weer krachtig door en zal het grazende vee absoluut geen hinder of schade ondervinden. Iets anders wordt het, wanneer hel gras korten tijd voor het maaien over stroomd wordt en het water eenigen tijd blijft staan. Dan worden betrekke lijk veel voedingszouten en anderen voor de voeding en het onderhoud van het dierlijk organisme dienende stoffen uit geloogd, zoodat in het ergste geval niet veel meer dan de smakelooze en weinig voedende kracht bezittende ruwvezel overblijft. Bovendien is dan aan alle halmen een dikke sliklaag afgezet. Omdat de ontwikkeling van de plan ten afgeloopen is, kunnen die stoffen niet meer uit den grond door de wortels verteerd worden. De grootste schade wordt geleden, wanneer het gras al gemaaid is en in zwaden liggend, over stroomt. Indien het warm weder is, verrot het weldra en is later, als het nog ooit droog wordt, alleen als strooisel of als pakmateriaal te gebruiken. Het nog staande gras is bijna niet te oog sten het maaien wordt door het aan hangende slik zeer bemoeielijkt. Zulk overstroomd geweest zijnd hooi moet zeer gedroogd worden, zal het later nog ooit als veevoeder bruikbaar zijn. Het verdient aanbeveling als ver goeding voor de uitgeloogde zouten, bij het in den berg rijden van het hooi een weinig veezout tusschen de lagen te doen. Zoo wordt het smakelijker en zal het vee het beter verteren. Het aangehechte slik moet men met den dorschvlegel min of meer afkloppen. Zou men het hooi zonder deze laatste bewerking voederen, dan zou het vee het niet willen vreten (paarden mogen het in geen geval hebben!) of: indien het wel werd gevreten, zou een voortdurende doorloop het gevolg kunnen zijn. Voor het uitkloppen van het hooi is in den winter altijd wel lijd te vinden; bovendien laat bij vriezend weer het slik beter tot dan op vochtige herfst dagen. Goed uitschudden met den gavel is eene hoofdzaak. In geen geval is dergelijk hooi ooit zóo goed te maken als hooi dat niet door water geleden had. Wanneer het vee gereinigd, door water bedorven hooi weigert, dan kan men het los haksel snijden en met ge sneden voedselbieten voorleggen nadat men het gemengd een poos in een groot vat heeft laten staan. Door vermenging met tarwekaf; begoten met melasse of door andere bijvoeging kan het hooi dikwijls smakelijker worden gemaakt. Bij het vervoederen van niet geheel onberispelijk materiaal moet men echter altijd nauwkeurig gadeslaan welke uit werking het op de gezondheid der dieren heeft. Neemt men schadelijke gevolgen waar, bv. ziekteverschijnselen, dan dient men veranderingen in te voe ren of het gebruik van het voer geheel te staken. Een zuinig landbouwer zal, vooral wanneer hij niet al te ruimen voorraad voeder heeft echter deze en andere en minderwaardige artikelen altijd op eene geschikte wijze weten en probee- ren te gebruiken. Moord te Zeist. Te Zeist is een vreeselijke moord ge pleegd. De kassier Prinsen te Drieber gen zond Zaterdagochtend den 15-jarigen bediende H. Drost uit, om per fiets quitantiën te innen, tot een bedrag van f 2000. Dit werk werd hoewel het onverantwoordelijk mag heeten, den jongen meermalen opgedragen. Des middags te vijf uur was hij evenwel nog niet terug, zoodat men ongerust werd en nasporingen begon, die den geheelen nacht duurden. Zon dagmorgen werd het lijk van den onge lukkige gevonden in een moddersloot bij het kerkhof te Zeist, met het hoofd naar beneden. Hij had een snee aan den hals, maar de dokter verklaarde, dat deze verwonding den dood niet kon hebben veroorzaakt. De knaap was ge worgd en de medicus berekende, dat dit des Zaterdagsmiddags ongeveer 5 uur moest zijn geschied. De kleeren waren hem van 't lijf gesneden en eveneens de tasch, die hij bij zich droeg en waarin het ontvangen geld moet zijn geborgen geweest. Door de politie zijn twee personen, als verdacht van de wandaad, gearre steerd. De twee aangehoudenen zijn de bier- huishouder Valen en zekere Van Ee, beiden te Zeist. Het laatste was de knaap gezien in het bierbuis van Valen, waar hij een wissel moest aanbieden. Omtrent de treurige zaak meldt het vUtr. Dbl.c nog het volgende: Gisterenmiddag zijn, behalve de twee reeds aangehouden verdachte, nog twee personen op het politiebureau te Zeist gebracht, op wie verdenking rustte. Zij werden aan een streng verhoor onder worpen, met dit resultaat, dat alle vier de aangehoudenen in den loop van den middag een bekentenis hebben afgelegd; zij verklaarden zich schuldig aan den moord op den jongen Drost. Onmiddel lijk werd overgegaan tot het opmaken der verbalen, deze bekentenis inhouden de. De namen der verdachten zijn van Valen, Van Ee, Kors en Overhorst, allen gehuwd en hoofden van gezinnnen. Voor zoover de correspondent van het Utr. Dbl. gisterenmiddag nog te weten kon komen, is gebleken, dat de jongen gewurgd is ten huize van Van Valen, die een bierhuis houdt aan den Van Reenenweg. Men heeft het lijk daar verborgen gehouden, om het in den nacht naar de sloot te breugen, waarin het werd gevonden. Van Ee moet den moord volbracht hebben, en Van Valen en Kors het lijk naar de sloot hebben vervoerd. Een der daders is, looper bij een der bankinstellingen te Zeist. Naar het blad verneemt, moet een kleine jongen ernstige aanwijzingen tegen Van Ee hebben aangebracht, aan welke aanwijzingen het te danken is geweest, dat men de aangehoudenen tot een bekentenis heeft kunnen brengen. Deze jongen deelde mede, dat hij van Ee Zaterdagmiddag op den Utrecht- schen straatweg zag loopen, met een rijwiel aan de hand. Van Ee sprak den jongen aan vroeg hem waar hij naar toe ging. De jongen antwoordde naar Utrecht te gaan. Op een vraag van Van Ee, waarom hij geen gebruik maakte van den tram, zeide het ventje, daarvoor geen geld te hebben, Van Ee verdween daarop met het rijwiel, maar verscheen later weder op den straatweg, thans zonder rijwiel. Hij sprak den jongen andermaal aan en gaf hem geld om zijn tocht naar Utrecht per tram te vervolgen, wat geschiedde. Van Ee tramde mee naar de stad, waar hij zijns weegs ging. Deze bijzonderheden gaven der politie houvast. Deze verklaringen kloppen ook met hetgeen een der andere correspondenten van het Utr. Dbl. gisterenmorgen seinde, dat Van Ee Zaterdagmiddag werd ge zien onder de gemeente De Bilt. Een andere correspondent seint nog aan het Utr. Dbl. Van het verhoor voor politie en justitie kan nog medegedeeld worden, dat de jongen, Drost, zich Zaterdag middag half twee vervoegde ten huize van Van Valen, waar hij geld moest incasseeren. In het bierhuis bevond zich ook Van Ee, van beroep timmer man, wonende De Wetlaan te Zeist. Nauwelijks binnen, is Drost aangegre pen door Van Ee, die zijn slachtoffer de keel toekneep, terwijl Van Valen de handen van den jongen, die hef- tigen tegenstand bood, vasthield Het duurde geruimen tijd, eer de jongen bezweek. Nadat hij gestorven was, heeft men den jongen in den kelder van het bierhuis gelegd, waar het lijk tot 's nachts twaalf uur bleef liggen. Toen is het door H. Kors, melkboer, wonende De Costerlaan, gedragen naar de sloot; Kors droeg het lijk op de schouders, terwijl van Valen en Van Ee bij het plaatsen in de sloot behulp zaam waren. Het geld, om en nabij f 1700, is onder Van Valen, Van Ee en Kors verdeeld. Een bedrag van f too is toekend aan J. Overhorst Jr., eveneens wonende aan den Van Ree nenweg, kassierslooper bij een zeer bekende bankinstelling te Zeist, die het plan tot het vermoorden van Drost aan de hand moet hebben gedaan. Toen Van Ee gisterenmiddag na het verhoor van Van Valen op het bureau werd binnengeleid, lachte de onverlaat onverschillig en toonde hij niet de minste ontroering. Van Valen heeft zijn aandeel in de f 1700 gebracht bij een familielid te Utrecht, wonende achter de Koekoek, waar het gisterenmiddag in beslag werd genomen. Cholera. Onder pelgrims te Stamboul heeft zich een geval van cholera voorgedaan. Al de pelgrims van Stam boul zijn nu gezonden naai het lazaret van Kaiako, aan den ingang van den Bosporus. Propagandisten. Zondag dagavond, terwijl drie personen te Lissa bon bezig waren met het vullen van bommen, is het gevaarlijke goedje ont ploft. Twee hunner waren terstond dood, de derde is gearresteerd. T i e n d u i z e n d d o 11 a r a a n invoerrechten. Van de enorme sommen, welke Amerikaanschc million- nairs op hun Europeesche zommerreizen aan invoerrechten dienen te betalen, krijgt men eenigszins een denkbeeld, wanneer men verneemt dat de echtgenoote van een Califomisch millionair, mevrouw Gollis P. Huntington, die kortgeleden aan boord van het zeeschip Kronprin- zessin Ceciltc bij haar aankomst te New- York 10.000 dollars aan invoerplichtige voorwerpen moest betalen. Burgerlijke Stand. Van 18 en 19 November 1907. GEBOREN: Johan, z. van Gerrit van Weerhorst en van Kornelia van Leeuwen kamp. Adriana, d. van Lucas van der Kaaij en Lubberta Manné. Sophia, d. van Gerard Kuijt en Berendina Wisse- link. Cornelia, d. van Willem Wijnands en Gerarda Lambrechts. Arie Hen drik, z. van Gerrit van de Kraats en Hendrika van Beekhoven. Pieter z. van Maarten Schouw en Sophia Meinsma. OVERLEDEN: Johan Wieant Gerlach Nielander, oud 23 maanden. Johannes Geurtse, oud 70 jaar. ongehuwd. Wilhelmus Albertus Kapteijn, oud 10 maanden.

De Eemlander | 1907 | | pagina 3