T. VAN OOI In Gedistilleerd en Sigaren - Wijnen en Likeuren Baarn - Brink C 228. C. U, de Jong-Hof 38, GRASGEWAS Melkinrichting J. KREUGER Rechtzaken. ALLERLEI. Laatste Berichten. ADVERTENT1ËN AFWEZIG' Stoomvaartberichten. Johs. Knoppers publiek verkoopen: Industrie- en Huishoudschool. E. J. Ruitenberg LOUIS KLE1B2 flfen. pianostemmer en "Reparateur. Laanstraat 84 BAAEN. Handel in: le Kwaliteit is van 7—f24 Aug. om te worden geplaatst in admini stratieve],betiekking in Nederlandsch Indië. DE BILT. In de gisteren gehouden raadsvergadering waren ingekomen: 1 proces-verbaal van kasopname bjj den gemeente-ontvanger op 31 Juli 1908, waaruit blijkt dat de ontvang sten?'en uitgaven tot op dien dag f91876.286 en de uitgaven f85729.35 bedroegen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 2. Vyf verzoeken om afschrijving van hondenbelasting, welke worden ingewilligd. 3. Een missive van den heer com missaris der KoniDgin hem vóór 1 Sept. a.s. een voordracht voor 2 zet ters te zenden. Op deze voordracht worden geplaatst de heeren G. L. baron van Boetzelaer en N. van Santen, aftredende leden, en M. van Santen en S. Floor. Met ingang van 1 Sept. a.s. wordt tot onderwijzer aan de openbare school benoemd de heer A. van Veen te Utrecht. De gemeenterekening over 1907 wordt voorloopig vastgesteld. De in komsten op f 72882,15, de uitgaven op f 61972,256. Het batig saldo be draagt alzoo f 10909.89°. Kantongerecht. Het Kantongerecht alhier deed de volgende uitspraken Dronkenschap bij eerste herhaling 2 maal gepleegd. H. K. S. teBaarn, 2 X 3 dagen hechtenis. Dronkenschap. C. K. te Baarn, f 5 of 3 d., J. v. R. te Hilversum, f 3 of 3 d., J. V. te Amerongen, f3 of 3d., M. v. D. f3 of 3 d., H. H. f3of3d., J. v. d. G. f 3 of 3 d., allen te Eder- veen, A. B. te Apeldoorn f 3 of 3 d., C. v. d. B. te Hoogland f 3 of 3 d W. H. f 3 of 3 d., F. N. f 15 of 3 d„ HH. f 3 of3 d., allen zwervend, W. V. f3 of 3 d., D. D. f3 of 3 d., E. B. f 3 of 3 d., allen te Amersfoort. Zonder recht op weiland loopen ge durende de maand Juni. G. de G. te Amersfoort, f 3 of 3 d., G. L. A. te Laren, f5 of 3 d. Zonder recht op verboden grond loopen. G. H., P. V., F. v. d. B., F. W. de H. allen f5 of 3 d. en wonende te Hilversum, P. de W. te Baarn f 3 of 3 d. Op den openbaren weg een trekdier onbeheerd laten staan. R. v. d. B. te Amersfoort, f 2 of 2 d., K. G. te Njjkerk, f2 of 2 d. 't Vervoer door trekdier doen plaats hebben op pijnlijke of kwellende wijze. T. U. te Hoogland, f5 of 3 d., R. C. f3 of 3 d. H. G. v. V. f3 of 3 d., A. v. H. f3 of 3 d., P. v. d. H. f2 of 2 d. allen te Amersfoort. Rijden met voertuig zonder licht. H. M. f2 of 2 d., H. v. d. H. f2 of 2 d., beiden te Amersfoort. Wielrijden zonder licht. J. W., J. L., beiden te Baarn, M. V., W. H. beiden te Bunschoten D. V., R. v. K., W. v. W. allen te Barneveld, A. v. H., G. v. E., beiden te Hoog land, H. v. L., A. S., W. v. E., allen te Woudenberg allen f 3 of 3d. Rijden met automobiel zonder Itch P. C. F. B. te Utrecht, f 5 of 5 d. Wielrijden zonder licht. S. v. d. M. te Njjkerk, N. v. D., T. E. beiden te Leusden, allen f 3 of 3 d. en L. C. te Laren f 2 of 2 d. Overir. Leerpl. wet. N. B. te A'foort f2 of 2 d., J. P. te Hoogland f10 of 10 d., J. v. W. te Barneveld en J. J. te Hoevelaken, beiden f3 of 3 d. In de kom eener gemeente zich op een hondenkar plaatsen. H. H. G., A. L. M., beiden f2 of 3 d., H. v. D., P. v. d. B„ beiden f 3 of 3 d., en G. v. d. H. allen te A'foort, f2 of 2 d. Rijden met hondenkar, waarvoor honden zonder halter gespannen zijn. A. ten H. f3 of 3 d. Zich op hondenkar plaatsen enz. J. de K. te Baarn, J. K. te Huizen en M. R. te Spakenburg, allen f2 of 2 d. Te Soest met automobiel een voor motorrijtuigen op meer dan twee wie len verboden weg berijden. A. C. W. en Jhr. H. M. K. te A'dam, ieder f 5 of 1 d. Te A'foort op den openbaren weg rumoer maken. P. v. d. B. te A'foort f 5 of 4 d. FAILLISSEMENTEN. geregeld goede instrumenten bouwden en dat nd 1785 deze bouw steeds achteruit ging en ten slotte voor een groot deel ontaardde van kunst tot fabriekswerk. Het karakteristieke van de Ita- liaansche violen isde weeke, groote en zangrijke toon, het gemakkelijke aanspreken in alle posities en last not least de groote draagkracht van den toon in een groote ruimte. Het schijnt dr. Van Leeuwen te zijn ge lukt door een nauwkeurig onderzoek van bouw, hout enz. der oude violen en door het streng volgen van het systeem der meesters, violen te maken, die in klankwaarde niet bij de oude achterstaan als men ten minste de getuigenissen gelooven mag van violisten als André Spoor, Fiedler, Gesterkamp, Clemens Schröner, Henri Hack, met wier instrumenten de nieuwe werden vergeleken. (Vad.) Bij lamplicht. Een trouw partij in 't middernachtelijk uur is zeker een unicum. Welnu, dat unicum had in Egmond aan Zee plaats van Dinsdag- op Woensdagnacht. Een trouwlustig visscher, die Jen volgenden morgen vroeg naar zee moest en dus den gewonen trouwtjjd niet kon af wachten, werd door de bereidwilligheid van den burgemeester 's nachts even na twaalven getrouwd, nadat juist den wettelijk daarvoor gestelden af kondigingstermijn verstreken was. Het jonge paar vierde daarop met familie en kennissen den heelen nacht brui loft en toen trok manlief met het trammetje van halfzeven naar de plaats zijner inscheping. (Alkm. Ct.) Een kleine grappen- m a k e r. Gisteren maakten de leer lingen der school van Marken-Binnen een uitstapje naar Wijk aan Zee. Bij het appel-blazen werd een 5-jarig knaapje vermist, van wien men wel de schoenen en kousjes vond. Doode- lijke ongerustheid bij de geleiders, tot eindelijk na 3 uur zoekens het bericht uit IJmuiden kwam dat de kleine beunbaas aldaar op hét politiebureau zat te zingen van „Zie de maan schijnt door de boomen." Al „pootje-badend" was hij naar IJmuiden afgedwaald. (Hbld.) Natuurfilosofen. De schrij ver in de N. R. Ct. van „Onder de menschen" heeft eenige vacantie dagen op de Veluwe doorgebracht en vertelt een paar van de opmerkingen, die hij gehoord heeft. Ik liep mee met 'n boer die zijn land ging bemesten. Daar werken ze plaggen die de koeien hebben belast in den stal moeizaam doorheen in hun akkers. Maar ik zag dat hjj eerst de kiemen en zaden zorgvuldig uit de massa woelde, om ze te vernielen met z'n spa. „Waarom doe je dat?" vroeg ik verwonderd. „Wel" zei hij ,het onkruid plant zich veel tieriger voort dan de nuttige gewassen, dat zal meneer in 't leven toch ook wel opgemerkt hebben?" Een anderen keer kuierde ik met een landman mee langs een pad door de akkers. „Kijk" zei hij „net als onder de menschen is 't met de aren van de rog. De leeghoofden hef fen hun koppen 't fierste omhoog, de volste zijn 't diepste gebogen." Veel- later zagen we samen achter een heg een schilder op z'n vouwstoel voor z'n ezei zitten. ,,'k Begrijp niet" zei de boer „dat zoo'n mensch met grijze haren nog zoo ondeugend is." „Ondeugend?" vroeg ik ver wonderd. „Ja, dat ie nog al maar zin heeft om van die prentjes te maken 't Was een schilder van gerechte reputatie. Een ernstig kunstenaar, dien ik wel kende. En ik vatte dus vuur op de laatdunkendheid van den boer. Maar toen zei bjj„Goed dan, die heer mag zoo knap wezen als hij wil. Toch is 't land hier veel mooier dan hij 't kan schilderen. Ik heb al zoo veel schilders aan 't werk gezien, en dan dacht ik altijdzooals God 't ge schapen heeft, ken jullie 't niet maken. Een vrjj man heeft aan 't land zelf veel meer z'n vreugde dan aan hun verf. Schilderijen die moesten ze in de gevangenissen hangen. Tusschen die muren, dakr hebben de stumpers er misschien hun blijdschap nog aan!" Failliet verklaard. G. Bantjes Gzn., zonder beroep te Soest. Oude violen. Dr. van Leeu wen, arts te Leeuwarden, meent het geheim der oude meesters te hebben ontdekt. Reeds jaren hield hjj zich bezig met het onderzoek hoe 't mo gelijk was dat de oude Italianen Een terechtzi11 i n g op het dak- Devaeantiekamer van het gerechtshof van Altona heeft Dinsdag een orgineele plaats gehad. Zij heeft nameljjk een zitting gehouden op een dak. Een koopman werd in Maart van dit jaar te Altona bij een diefstal met braak verrast. De dief vluchtte op het dak]van een huis in deRosenstrasse. Hp werd door politieagenten vervolgd, bjj wie zich uit vrjje wil een slagers gezel aansloot. Deze stortte echter door zjjn ijver om den dief te pakken van dak op de de straat, en verloor bjj den val een van zijn oogen. Nadat de koopman reeds eenigen tijd geleden voor de inbraak was veroorbeeld, stond hij deze week terecht wegens mishan deling. Hjj werd beschuldigd den slager van het dak geworpen te hebben. De beklaagde bestreed dat, beweerde dat hjj reeds op het dak van het naastgelegen huis was, toen de val plaats had, terwijl de slager volhield dat de dief hem er had afgegooid. Daar er uit hunne beweringen en uiteen zetting van de toedracht geen juist beeld van het voorgevallene was te maken, besloten de rechters de plaats in oogenschouw te nemen. De rechters, de officier van justitie, de getuigen en beklaagde begaven zich daarop naar de Rosenstrasse om de plaats op te nemen. Het openbaar ministerie eischte een gevangenisstraf van twee jaren. De rechtbank sprak echter den beklaagde vrjj, daar zjj na het onder zoek in loco tot de conclusie was ge komen dat de slagerszezel op het toen gladde dak uitgegleden en naar beneden gevallen moest zjjn. De eersteroodhuidvoor de rechtbank voor kinder. De 15-jarige Solon Fox, die uit het Indianen kamp van zijne ouders was gevlucht, was als blinde passagier met een trein naar New-Yor£ gegaan. Hjj had zoo veel van de schoonheden en merkwaardigheden der reuzenstad gehoord, dat hij van een hartstoch telijk verlangen naar haar vervuld was. In het drukke stadsgewoel, voelde de Indianen knaap zich echter weldra heel eenzaam en verlaten, zoodat hij op straat in tranen uitbrak. Een pohtie-agent bracht hem toen voor de rechtbank van kinder. „Het liefst zou ik weer naar Gowanda bjj Buffalo terugkeeren," verklaarde de jongen weenend. „En wat is je hier nu eigenlijk het beste bevallen vroeg de rechter. „New-York is voor een Indiaan heelemaal geen plaats," antwoordde de knaap, „maar de voorstellingen met muziek en levende beelden vind ik prachtig. Maar mijn hartewensch is, terug naar Gowanda 1" De lief devolle wijze, waarop de Ameri- kaansche kinderrechter den jongen behandelde, maakte op het gemoed van den roodhuid den meesten indruk. „Ik zal van den goeden witten man thuis vertellen. Onder de blanke menschen moeten er toch ook wel veel goede harten zjjn, al is het heel leelijk, dat ze ons steeds meer ver jagen, en ons land heelemaal weg nemen. Rechter Wy-alt gaf den jongen cadeautjes en droeg hem op in de hoede van de vereeniging tot bescherming van kinderen, die hem weer naar Buffalo liet brengen. Een scheepsramp. Reuter seint uit Londen Volgens een bjj de Lloyd's ont vangen telegram uit Montevideo rap porteerde het van New-York aldaar aangekomen Engelsche stoomschip „Imogen" op 21 gr. Z. B. en 40 gr. W. L. gepasseerd te zijn het Ne- derlandsche stoomschip, Amstelland", op weg van Buenos-Aires naar Vigo, dat brand aan boord had. Nadat de brand was gebluscht, zette het schip zijn reis voort. Men vreest, dat een aantal menschen zijn omgekomen. De schildpad als huis dier. De nieuwste favoriet van de Londensche dameswereld is de fleg matieke landschildpad, terwijl de ster van het even sierlijke als brutale Marmosel-aapje al weer aan het ver- bleeken is. Men wil niet telkens aan zijn eigen afkomst herinnerd worden. Daarbij komt nog dat de kleine apen duur zijn en niet gemakkelijk accli- matiseeren. Daarentegen is de schild pad een onschadelijk bescheiden schep sel. Een schildpadbaby is voor heel weinig geld te koop. De schildpad verdelgt de leeljjke keukenzwammen en de gulzige tuinslakken, is steeds goed gehumeurd, geschikt voor gezel ligheid, zindelijk alle eigenschappen, die het hart der huisvrouw verblijden. Mogelijke uitstapjes in de slabedden of dergelijke ziet men graag over 't hoofd. Ook slangen en allerlei kruipende dieren en waterongedierte verheugen zich nog altijd in de oude gunsten onder alle lievelingen uit de vogel wereld! verovert z'ch de Indische My- nach al meer en meer een eereplaats in het salon. Een eigenaardige sche delverzameling. De Amerikaan- sche anthropomotrische vereeniging stelt zich te doel, de schedels van hare medeleden na hun dood beschikbaar te stellen aan de wetenschap, daar tot nog toe alleen schedels van misdadi gers en gewone menschen voor dit doel gebruikt zjjn kunnen worden. Maar nu zal de wetenschap pracht exemplaren van geleerdenschedels ontvangen. Sedert 1889, het jaar van haie oprichting, heeft deze vereeni ging het smartelijke geluk, of de vreugdevolle smart gehad, acht mede leden door den dood te verliezen en in hun plaats acht uitstekend gepre pareerde schedels bij hare verzameling te kunnen voegen. Bedelaarsstatistiekje. Volgens officieële gegevens moeten er te Londen ongeveer 4000 bedelaars zijn, die gemiddeld 30 shilling per week maken. Dat is dus in een jaar een gezamenlijke som van over de zes millioen shilling aan gebedeld geld, waaruit wij dus moeten opmaken, dat er werkelijk nog heel veel mild dadige menschen zijn. In 't vorigjaar werden 1925 personen wegens bedelarij gearresteerd. Bij velen hunner vond men na huiszoeking heele kapitalen aan op gespaard gebedeld geld. 't Bedelaars- ambt schijnt dus vooral ook te Londen lang niet kwaad te zijn, althans winstgevend. Voorwereldlijk dier. Ergens in Californië heeft men de goed bewaard gebleven overblijfselen aangetroffen van een voor historischen olifant, welke op grond der afmetin gen waarschijnlijk wel tot de mam moeten dient te worden gerekend. Het skelet is 26 Eng. vt. lang en 16 vt. hoog. Wat er nog rest van de enorme tanden is bij elke tand 10 vt. lang. Burgerlijke Stand van 8 Augustus 1908. GEBORENRijk Johannes, z. van Teunis Riksen en Johanna van Apel doorn. Jan Edgard Nicolaas Willem, z. van Nicolaas Willem van Wouden berg en Treintje Steinvoorte. Salo mon Abraham, z. van Abraham Klein en Eve Klijn. OVERLEDEN Flores Jacobus van Weggelen, oud 4 maanden. MAATSCHAPPIJ „NEDERLAND." „Lombok", van Batavia naar Am sterdam, vertrok 6 Aug. van Padang. „Madura", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 7 Aug. Kaap Blanc. Ambon", van Amsterdam naar Batavia is 7 Aug. Perim gepasseerd. NOORDDUITSCHE LLOYD. s.s. „Barbarossa" (New Y ork-Bremen) 6 Augustus 1 uur n.m. van New York vertrokken. s.s. „Bayern" (Marseille-Batoem) 7 Augustus van Smyrna vertrokken. s.s. „Preussen" (Batoera-Genua) 7 Augustus in Smyrna aangekomen. s.s. „König Albert" (Genua-NewYork) 6 Augustus 10 uur v.m. van Genua vertrokken. s.s. „Prinz Friedrich Wilhelm" (New York-Bremen) 7 Augustus 6 uur v.m. van Cherbourg vertrokken. s.s. „Kleist" (Oost Azië-Bremen) 7 Augustus 8 uur v.m. van Southamp ton vertrokken. Uit Rome wordt het overlijden gemeld van den oud-minister markies Di Rudini. De Daily News ontvangt uit Konstantinopel mededeeling over een interview met den Sjeik-ul-islam, van wien tot dusver vermoed werd dat hij den vooruitgang tegenwerkte. Hij verklaarde dat de Sultan reeds lange jaren de invoering van de grondwet voorbereidde door het volk op te voeden. Hij was zeker dat de grond wet, die aan allen gelijke rechten gaf, zou gehandhaafd blijven en hjj sprak den wensch uit dat de volkeren van het Westen Turkjje eerlijk gelegenheid zouden willen geven te toonen, wat het langs den nieuwen weg kan be reiken. De correspondent te Batavia van het Handelsblad seint d.d. heden De le luitenant der maréchaussee G. R. Brouwers werd in het Lho- Seumawehsche zwaar gewond. Hoersen vimi Sew-Yurk. Van Heden. FONDSEN. Slot van gisteren Oponingak van heden Atchison Topeka 88* 88* Rock Island Common 1SJ 19 Erie Railway 23* Miss. Kan. Texas 31* 31* New-York-Ontario 42f 42* Norfolk Wester 73f Southern Pacific 95* 95* Southern Railway 19* Union Pacific 157* 157* U. S. Steel Common. 47 47* Kansas Cy South 25* do. do. Pref. i 57* Stemming vast. DE NOTARIS te AMERSFOORT zal op Vrijdag 14 Augustus 100$, des voormiddags 11 uur in het hotel „DE VERGULDE ZWAAN" aan de Utrechtschestraat te Amersfoort, Voor den HoogEdelGestr. Heer Mr. W. H. DE BEAUFORT. 8 perceelen (2de snede) in de „ZUREMAAT" onder Baarn. Aanwijzer P. VAN ROOMEN, al daar. Betaaldag der kooppenningen 1 October 1908. Met SEPTEMBER vangende volgende cursussen aan: 1. Hulp in de hulshouding. (leeftijd 16 jaar.) 2. Voorbereidende klasse B (leeftijd 14 jaar.) 3. Koken, strijken, oosthgm- naalen. (voor dames.) 4. Idem, ln avondlessen, (voor dienstboden.) Aanmelding bjj de Directrice op de spreekuren, nieuw Schoolgebouw, Beekestein. HET BESTUUR. TIMMERMAN en MAKELAAR. WEVEBÖINGEL 11. Drferlngenstraat 8, Ruime sorteering in Dames-, Heeren en Kinderschoenen. Levort op maat elk soort schoeisel in alle modellen en kwaliteit, ook voor abnormale voeten. REPARATIE SPOEDIG. Boter, kaas en Eieren Zoete, Zure en Slagroom Dagelijks Versche Karnemelk Gepasteuriseerde Flesschenmelk Filiaal „Gooiland"

De Eemlander | 1908 | | pagina 3